Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaCambridge profesorům nařizuje, aby nepoužívali výrazu „génius“, neboť to slovo je asociováno s muži

Sociální sítě

Reklama

Cambridge profesorům nařizuje, aby nepoužívali výrazu „génius“, neboť to slovo je asociováno s muži

Vyučujícím na Cambridge University nařídili, aby se vyhýbali používání slov jako „génius“, „talent“ a „brilantní“, protože tyto výrazy jsou údajně asociovány s muži.

Přednášející historie, Lucy Delap z Cambridge University, tvrdí, že vyučující mají nařízeno vyhýbat se takovýmto slovům, protože „ta s sebou nesou předpoklad genderové nerovnosti.“

Rovněž poukázala, že důvodem, proč v Oxfordu a v Cambridge dostávají více prvotřídních diplomů muži, je ten, že ženy se potýkají s „prostředím pod dominancí mužů.“

To ovšem není případ Spojených států. Tam je v roce 2017 do diplomy udílejících programů zapsáno o více než tři miliony více žen. Současné projekce ukazují, že tento rozestup se bude v příštím desetiletí jenom zvětšovat ve prospěch žen. „Některá z těch slov, zvláště génius, mají velice dlouhou intelektuální historii, během níž byla dlouho asociována s vlastnostmi kulturně očekávanými od mužů,“ řekla Delap. „Některé ženy se s tím srovnávají dobře, ale jiné by v tom mohly mít těžkosti, aby se spatřily v těchto kategoriích.“

Delap dodala, že tlak na dosažení více gender-inkluzivního akademického prostředí sahá i za hranice politiky používání jazyka. Např. Cambridgská katedra historie přepisuje osnovy, aby vytvořila „širší možnost výběru seminárek“ a k zajištění, že všechny výrazy, které by bylo možno považovat za specifické pro nějaké pohlaví, třídu nebo etnikum byly z vyjadřování vymazány.

„Chceme používat jazyk, který je transparentní,“ dodala Delap. „Přepsali jsme první dva ročníky studia historie, abychom vytvořili širší možnosti seminárek, aby se kritéria hodnocení více vyjasnila, a opravdu se pokoušíme vykořenit takové ničemu nesloužící a velice vágní výrazy jako ‚génius‘, ‚brilantní‘, ‚talent‘, která s sebou nesou předpoklad genderové nerovnosti a to samé rovněž i co se týče tříd a etnik.

Minulý týden oznámila Oxford University, že zařídí, aby studenti jednu z jejich plánovaných zkoušek složili doma, místo ve škole. Tato iniciativa byla spuštěna, aby „zlepšila výsledky studentek v nejlépe hodnocených školách, které s menší pravděpodobností absolvují k dosažení diplomů v nejlépe hodnocených oborech, než jejich mužští druhové.“

Amanda Foreman, čestný výzkumný člen kolegia historie University of Liverpool, tvrdila, že tato iniciativa hluboce uráží ty ženy, které jsou schopny si vést zrovna tak dobře při zkouškách konaných ve škole.

„Tvrdíte, že ty holky nesnesou stres ze sezení ve zkušební místnosti, což člověku zvyšuje úzkost. Nemyslím si, že by holky byly v podstatě slabší než kluci a tohle neberu. Ženy nejsou žádné slabší pohlaví,“ řekla Foreman.

Zdroj: breitbart.com

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+42 # diamond 2017-07-07 07:55
Buzerantská a feministická cháska při práci...
-10 # Pavel Blaheta 2017-07-07 10:13
Václave já si spíše myslím, že si z nás dělá prdel AC24 a zkouší jaké blbosti ještě zvládneme pojmout.
+18 # Jarin G. 2017-07-07 11:05
Pavle, když je možné tohle:
Prvé ”bezpohlavné” dieťa v Kanade. Keď začne rozprávať, tak sa rozhodne samé…
hlavnespravy.sk/.../1060004
Tak to, co publikuje AC24 mi přijde jako nic! Batole se rozhodne samo, jestli je holčička či chlapeček. Kam se ten svět řítí? Ano, do řiti!
+13 # .lak 2017-07-07 11:42
Rozhodne se dočasně. Potom mu nastřelí win xy a bude fungovat z cloudových úložišt. Nositel-ka.
+11 # Jarin G. 2017-07-07 13:50
Do křestního listu: Jan(a), Petr(a), Jiři(na) apod. No ono se uvidí. Pindík nepindík ;)
No a jestli se dvouleté batole s pindíkem rozhodne, že je holčička, tak okamžitě řezat a nasadit hormony! Pak to bude správně "gender".
Svět fakt ovládají imbecilové a to čím dál víc!
+1 # Popo 2017-07-07 14:08
Cituji Jarin G.:
Svět fakt ovládají imbecilové a to čím dál víc!
Priatelu máš v to nie malý zmätok. Pravda je taká že tento svet neovládajú ale vo velkej večine na tomto svete inbecily žijú. Pozri sa konkrétne na seba, máš neodolatelne nutkavú potrebu (presne tú istú akú majú v sebe imbecily) riešiť sprostosť ktorá sa s naozaj velmi velkou pravdepodobnosť ou hraničiacou s istotou ani teba ba ani tvojej najblišiej rodiny nikdy týtať nebude. Len imbecil (jak si ich pekne sám nazval) s tým nemá v sebe žiadný vnútorný problem namiesto svojho vlastneho života prežívať životy iných...
+7 # Jarin G. 2017-07-07 14:16
Popo, proč ta tečka? Mám v tom nemalý zmatek, příteli?
P.S.: Popo tam měl původně jen tečku. Pak to upravil a tvrdě mě vydusil!
Cituji: "...máš neodolatelne nutkavú potrebu (presne takú akú mávajú v sebe imbecily..." To je i na Popo síla! Býval přátelštější a ne tak adresný!
+4 # Dědouch11 2017-07-07 15:20
popo...
+5 # Historik 2017-07-07 15:20
Pindíky hned šmik v porodnici, to je jasný.
Předpokládám, že ženy v tom budou zajedno, máme přece 21.století a hodnoty. :-)
+4 # Pavel Blaheta 2017-07-07 23:46
No jo, ale jak by vypadal hlídač evropských hodnot bez pindíka. To by mu nikdo nemohl svěřit žádnou roli ve filmech pro dospělé, přece. Ne to nejde - blbej nápad "historiku" :-)
+11 # Vladimír57 2017-07-07 11:59
P A K Á R N A !
+12 # diamond 2017-07-07 13:37
Taky se kloním k podobnému názoru. Jak jsem tu psal dříve, totálním úspěchem všech podivných pseudogenderový ch organizací a neziskovek, buzerantských lobby a feministických aktivist-ek bude podivné hermafroditní stvoření, které si své aktuální pohlaví bude vybírat podle okamžitého popudu nebo potřeby. Podívejte se na různé statistiky, kdy velké procento (tuším okolo 20) dnešních chlapců a děvčat je svolné přijmout za své nejen názory a hodnotový žebříček LGBT, ale i zvrácenost pedofilie a podobných cool žánrů. Pohled na dvacetileté vytuněné hošíky, libujících si v módě a nakupování musí u přičmoudlých plaváčků vyvolávat oprávněný pocit, že v Evropě jim opravdu nikdo v ničem překážet nebude. A těch pár starších strejců, co se bude cukat a odporovat - ti vymřou sami.
+5 # LubinenKremlBot 2017-07-07 12:20
Ani já nejsem mnohdy nadšen ale mohu souhlasit jenom s tím že mnohá témata jsou až příliš plitká , ovšem hovnovinky jsou pro mnohé tou správnou alternativou.
+14 # Historik 2017-07-07 13:04
No, já bych řekl, že zakazování svobodného projevu speciálně na akademické půdě je docela dost závažná informace. Tohle se dělo jen za nacismu, komunismu a dříve Bachova absolutismu.
Jak to nazvat dnes ? Počáteční fáze feministické diktatury. Ale nemám o Cambridge a Lucy strach, dřív nebo později budou mít muslimského rektora a většinu studentů. A ti Lucy dají pár přes hubu a vyženou ji, protože nějaká méněcenná žena, nemá na univerzitě co dělat.
+7 # Petkо Kоtоv 2017-07-07 10:57
V teto souvislosti bych chtel jen upzornit na to. ze zena ma v prumeru o 136 gramu mensi mozek nez muz.

Pochopitelne jsou i velmi inteligentni zeny, nebot musi statisticky vyrovnat mozek Eriky (a jinych feministek), kera ma odhadem mozek o 1000 gramu mensi nez muz. Jinak se jeji demence neda vysvetlit, leda ze by mela v hlave misto mozku ulezene fekalie.
+7 # LubinenKremlBot 2017-07-07 13:07
O váze to nebude , spíš o tom co si necháš do této hmoty nasrat ,dopručuji na začázek vyhodit televizi z vokna.
+7 # LubinenKremlBot 2017-07-07 12:14
Jedním slovem ,,debilové''ane b jak udělat z mužů lehce ovladatelnýho robota-faleš špína a hnus.
+18 # Sims. 2017-07-07 08:39
Takže když se řekne stůl a židle - tak to lze brát, že jde o genderově vyváženou záležitost. Zkrátka stůl či židle nesmí stát samostatně. Akorát mám pocit, že vědátoři přijdou na další nesrovnalost - židle je nižší a sedí na ní zadek /ten zadek/. Tato společnost začíná být fakticky pojebaná, začátek konce této "civilizace" se blíží, všechno takové nemůže přežít východ a západ slunce.
+19 # Ondras36 2017-07-07 08:51
A naši latinští předci se obrací v hrobě.
A já měl zato, že genius je něco souvisejícího s mozkem a ne s nástroji na čůrání a rozmnožování
+10 # .lak 2017-07-07 11:47
Mozek nejde genderově bez přídavného jména zařadit, což je nepřípustné z hlediska rasizmu.
My jsme borg, odpor je marný.
+10 # Historik 2017-07-07 12:51
Dark burger ! Tak to je krok vpřed. A předpokládám, že na něj výrobce i může čerpat dotace, takže bude levnější. No nekupte to !
Tak ještě Halal burger, ale hlavně Ta hamburgra - a ta nebude posypaná zrním a samozřejmě bez kečupu. Je třeba se vyhnout nevhodným asociacím.
+16 # Ondras36 2017-07-07 08:56
Jen tak mimochodem k "Ženy nejsou žádné slabší pohlaví,“ řekla Foreman." Taky se těšíte, až bude po té "roky slibované apokalypse" a ženy budou lovit, stavět budovy a my budeme udržovat oheň a chodit na jahody? :D básnická otázka, ale vtipná představa
+10 # David 2017-07-07 09:09
Ještě jsem neviděl u nás jedinou porodnici, kde by měli už nachystáno vybavení, sál a podmínky pro porod mužů!
Asi to taky tak nějak "nežerou"!
A pár milionu by to taky stálo!
+13 # erich 2017-07-07 10:08
záměrná likvidace inteligence lidského druhu,jako základní předpoklad pro jeho jednodušší podrobení a ovládáni.Tahle myšlenka provázela všechny diktátory v dějinách,ale až současná sebranka rádoby feudálních vládců světa dotahuje debilizaci až do těchto absurdních rozměrů.Snad díky tomu lidé pochopí jaká hra se tady ve skutečnosti hraje...
+9 # Pavel Blaheta 2017-07-07 10:16
Když se z nich stanou debilové tak jak by mohli pochopit? Oni totiž již jsou do značné míry zdebilizovaní. S tím jde opravdu již jen těžko něco dělat. Řekl bych, že nic. Např. v Británii nebo v Norsku či jinde v těch bláznivých státech - budete učit dítě doma správným věcem a tzv. normálnímu pohledu na svět a pokud to dítě nebude tak bystré, aby se s tím někde nechlubilo, tak vám jej odeberou a je to celé v p.......i.
+10 # .lak 2017-07-07 10:26
Tak a já zakážu dydlace, ale nebude to nic platné u opic.
-3 # peto8 2017-07-07 10:36
+6 # fujiminavaja 2017-07-07 10:57
Ano některá slova evokují "mužský" rod některá "ženský" rod. Bezpohlavníci chtějí aby se jim říkalo "TO" a "TO" je dítě. Až dospějí ze své zvrácenosti pochopí... nebo taky ne ?! :D

-znamená TO že nechtějí dospět?

-článek jsem nečetl, tak jestli je o něčem jiném tak sorry jako...
+4 # diamond 2017-07-07 13:48
To není o nedospělosti, ale univerzálnosti, skryté pod líbivými frázemi o lidské svobodě, svobodném vývoji a podobných žvástech.
Univerzálnost je zároveň o nevyhraněnosti a tudíž také o ovladatelnosti a poslušnosti. A jednoduché nahraditelnosti .
+5 # fujiminavaja 2017-07-07 14:32
Pryč s neutrály... nikdo neví co vlastně chtějí a za čím si stojí :DD
-6 # pesimista 2017-07-07 14:43
=D tak to aby taky zatocili s muzskym prijmenim v anglicky mluvicich statech

nwm no nemam nic proti zenam a nikdy jsem nemel ale prej nebyt zen, tak uz se ekonomika davno zborila jako domecek z karet (a to by se melo stat, aby jsme se konecne hnuli z mista ) tzn. v podstate diky zenem a feministkam jde tenhle svet do sracek LOL ani bych se nedivil, kdyby na uplnem vrcholu vedeni sveta byly zeny ;) ktere drzi jiste muze za varlata ;D

a nebo to je holt jeden z mnoha nastroju jak rozdelit lidi (nyni na zensky a muzsky tabor, kteri se budou vesele hadat a vyresi leda hovno)

do kolikati "taboru"/sekt/s tad patrite? :D ja ani do jednoho ;) (nepotrebuju souhlas/potvrze ni ostatnich....kd ysi jo ale zjistil jsem, ze jsou lide zavistive ku*vy prodejne)

0 # Pavel Blaheta 2017-07-07 23:51
Nádherný vlk - díky za obrázek.
-2 # pesimista 2017-07-08 00:03
neni za co dekovat

www.google.cz/.../

(ale pozor ...ty obrazky zaplnuji podvedomou pamet)
+7 # Negr 2017-07-07 14:46
To je vedlejší problém. Ale jaký je ženský rod od blbec, debil, kretén? Bez takových slov nelze popsat feministky!!!
+10 # Dědouch11 2017-07-07 15:24
"Feministka". V tom názvu, je obsažen jakýkoliv mozkový defekt. Není třeba nic dalšího vymýšlet.
+6 # Janinna 2017-07-07 16:05
++++++ dobré, dávám vám za pravdu:)
0 # Pavel Blaheta 2017-07-07 23:53
Ó milý "[...]" - je vidět, že Tvé IQ odpovídá mlokům ze střední Afriky. Jinak bys věděl, že se již dnes často používá výraz - blbka - většinou je to kamarádka, která ti nedá ani kámošovi ne. Debilka je kamarádka, která Tobě nedá, ale kámošovi ano. A idiotka je kamarádka, která dá všem jen tobě ne. Tak co už se v tom poznáváš, milý mloku?
+4 # karel77 2017-07-07 15:37
1984 - primy prenos :)
+9 # Sims. 2017-07-07 15:50
Tam alespoň pro rozeznání nosily šarlatové pásky, ty dnešní husy nosí jen prázdnou hlavu a kerky. Jsem ženská, tak bych měla být více loajální, ale fakt to nejde.
+5 # Lucif 2017-07-07 18:53
A čo takto úplne zakázať používanie mužského rodu? K tomu len takýto komentár: www.youtube.com/.../
+7 # .lak 2017-07-07 20:02
Doba kdy budou navštěvovat požárníci domácnosti jako ve Orwellově románu se patrně blíží. Mám dvě repro génius a to je teď občansky zakázané.
+4 # Lucif 2017-07-07 21:09
Dopíš na koniec "ka", alebo "a"? :)
+5 # .lak 2017-07-07 22:21
Možná i "ek, no jo ale jak uhodnout? to vnímání či hypnózy druhu a hladiny hormonálně zběsilých.
-5 # xmarek 2017-07-07 21:06
V případě mně a mých "třěch vět": můžete používat cokoliv. Ale genius ne. Spíš blázen, šílenec, snílek který si prostě nedá pokoj:

Možná do doby než budou lidé ROVNI a podobné feministické kecy uslyšíme jen z vyprávění.

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás