Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaKrátké zprávy z Ruska (pondělí, 19. června 2017)

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Krátké zprávy z Ruska (pondělí, 19. června 2017)

Vážení čtenáři, přinášíme vám aktuální krátké zprávy z portálu Rusvesna.

1; Washington nadává. Severní proud-2 běží. Pokud dříve USA důrazně doporučovaly Bruselu, aby projektu bránil, nyní přešel Washington k sankčnímu tlaku.

2; Přijali nás výhradně srdečně a podmínky byly skvělé, říká hlavní trenér německého mužstva o Rusku. Joachim Löw promluvil o svých dojmech ze Soči, kde německé mužstvo absolvuje první zápas Konfederačního poháru.

3; Jako v Evropě: Kyjevanům, kteří bojují s drakonickými účty za energie, ukázali dodavatelé energií složenky ze zemí EU. Nějak ovšem pozapomněli uvést srovnatelný plat Ukrajinců a občanů EU.

4; Rusové se živí nevzdávají. V tureckém Bajazetu před 140 lety ruská posádka odolávala desetinásobné přesile nepřítele, což mělo velký vliv na výsledek rusko-turecké války v letech 1877 až 1878.

5; Jak Kyjev bojuje s „moskalskou“ církví. Celoukrajinský křížový pochod je nejjasnější příklad toho, že pastorská činnost ukrajinské pravoslavné církve moskevského patriarchátu disponuje obrovským mobilizačním potenciálem.

6; Kronika úpadku. Litva se vylidňuje nevídaným tempem. Země pomalu pohasíná. Měřítko emigrace a další chmurné ukazatele věští smutný konec. Obyvatelstvo Litvy se z 3,7 milionu obyvatel smrsklo na pouhých 2,8 milionu v roce 2016. Rizika jsou skryta v demografickém složení emigrantů: Každý třetí je ve věku 20 až 29 let, každý čtvrtý ve věku 30 až 39 let.

7; Byly zveřejněny záběry z útoku: Honička sebevražedného atentátníka v autě naplněném výbušninami za kolonou obrněné techniky doprovázenou vrtulníkem. Kamera z dronu natočila moment útoku na kolonu sedmi jednotek obrněné techniky na západ od Mosulu. Útočník po honičce dostihl jedno vozidlo a odpálil se v jeho bezprostřední blízkosti.

8; Pochod homosexuálů v Kyjevě: Tak konečně Evropa! LGBT je červená linka, kterou není dovoleno nikomu narušovat. Tak si to užijte, komentují akci v Azovu a Pravém sektoru.

9; Porošenko plánuje zavedení úlev pro obyvatele Donbasu, píší média. V Kyjevě byl vypracován nový plán mírové reintegrace Doněcké a Luganské republiky.

10; Byly zveřejněny záběry z raketového úderu Íránu na základny teroristů v Sýrii. Íránské úřady zdůraznily, že úder má „výchovný“ charakter a je varováním pro všechny takfíristy – příslušníky extremistického hnutí Takfír val Hidžra (Klatba a exil).

11; Jsem účastník ATO! Kyjevan znásilnil ženu televizním ovladačem a pokouší se vyhnout trestu. Za poslední léta jsme na Ukrajině svědky toho, jak patriotismus může ospravedlnit úplně cokoli. Tento případ je však opravdu hodně extrémní.

12; Stavropolští umělci vytvořili hotový skvost. Obraz „Dobytí Říšského sněmu“ složený z portrétů sovětských vojáků.

13; Teroristický čin v Londýně: Dodávka vjela do davu. Jsou oběti na životech. Vozidlo najelo do lidí vycházejících z mešity ve Finsburry Parku.

14; Ukrajinka si stěžuje na bezvízový režim. Popisuje nedůstojné zacházení s Ukrajinci na polském hraničním přechodu Rava, kde všichni museli vysypat své kufry a například vyházet všechno jídlo.

15; Investor Severního proudu 2: Rozpočet Ukrajiny není náš problém. Šéf německé ropné a plynové společnosti Wintershall Mario Mehren nepovažuje za nutné věnovat pozornost rozpočtovým problémům Ukrajiny.

16; Policie chrání homosexuály a trestá za svatojiřskou stužku, stěžuje si autorka populárního blogu „Deník Kyjevanky“ věnující se náladám v hlavním městě Ukrajiny.

17; Lavrov zveřejnil datum setkání ohledně Sýrie v Astaně. Na tomto setkání se mají dohodnout parametry ohledně zón deeskalace v Sýrii.

18; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byla zabita devatenáctiletá dívka. Civilní obyvatelka utrpěla střepinové zranění a zemřela na místě.

19; Good-bye London! Velká Británie zahájila rozhovory o vystoupení z EU. Londýn a Brusel zahajují rozhovory o podmínkách, za kterých země opustí EU.

20; Porošenko odletěl do USA za Trumpem, říká poslanec Nejvyšší rady. Oficiální potvrzení této informace zatím nepřišlo.

21; Evropská unie o rok prodloužila sankce proti Krymu. Západ tvrdí, že nezruší omezení, dokud bude Krym ruský.

22; Grojsman připravuje Ukrajince na zimu. Premiér Ukrajiny už v červnu slibuje stabilní topnou sezónu. Uživatelé sociálních sítí si jej vychutnali.

23; Na Ukrajině policie omlouvá poslance, který střílel v lázních. Ukazuje se, že poslanec nebyl opilý a zbraň drží legálně.

24; Po třech letech války Porošenkovým slovům nikdo neuvěří. V Doněcké republice odpověděli na „mírumilovné“ výzvy Kyjeva. V Doněcké republice odmítli Porošenkův nový plán na „reintegraci Donbasu“.

25; Ukrajinští školáci budou studovat „bezvízový režim“ a Steva Jobse. Obnovena byla výuka zahraniční literatury, ale zahrnuti byli Krymští Tataři a Svetlana Alexijevič.

26; Putin jmenoval nového velvyslance v Turecku. V čele diplomatické mise v Ankaře místo Andreje Karlova, který byl zavražděn v prosinci 2016, bude Alexej Jerchov.

27; Porošenko udělil Jaceňukovi řád Jaroslava Moudrého za eurointegraci. Vyznamenání byla udělena za posílení mezinárodní autority Ukrajiny a mnohaletou plodnou práci“.

28; Kurs eura poprvé od února 2017 přesáhl 65 rublů.

29; Jižní proud: Evropa se vrací ke starším projektům. Tři roky po ukončení projektu plynovodu Jižní proud se o něm v Evropě opět začíná hovořit. Bude ještě možné jeho oživení?

30; Soud prodloužil obstavení lipecké továrny Roshen. Připomeňme, že v prosinci 2016 soud obstavil nemovitost podniku v rámci trestního řízení ve věci krádeže.

31; Reintegrace Donbasu je vojenská záležitost, říká Tymčuk. Čím navrhují nahradit ATO? V podstatě opět vojenskou operací řízenou operativním štábem.

32; Ukrajinští vojáci nadále využívají drony u linie dotyku pro výzvědnou činnost a navádění palby.

33; Porošenkův tiskový tajemník potvrdil, že šéf odletěl za Trumpem.

34; V Luganské republice zahynul civilní obyvatel, když pod ním explodovala ukrajinská mina. O okolnostech tragédie informovala generální prokuratura republiky.

35; Rusko přerušuje spolupráci s USA ohledně memoranda o incidentech na nebi nad Sýrií. Odpověď Moskvy na agresi Washingtonu proti syrské armádě na sebe nenechala dlouho čekat.

36; Při sporech mezi ukrajinskými vojáky u Širokina zahynuli tři vojáci ukrajinské armády a pět bylo zraněno.

37; Ministerstvo financí Ruské federace informovalo o rozpočtu na příští rok. Ministerstvo zachovává prognózu ohledně nominálních výdajů rozpočtu na rok 2018. Informoval o tom ruský ministr financí Anton Siluanov.

38; Byl zveřejněn působivý dokumentární film o Lugansku s názvem „Město, které včera zemřelo“. Válka, která byla vždy čímsi vzdáleným a nereálným, se nikoho neptala a přišla do našich domovů. A s ní slzy, bolest a ztráty.

39; V Turecku zapsal provládní list Donalda Trumpa na seznam teroristů. Fotografie Trumpa a Tillersona se vyjímají v odstavci „Tito teroristé jsou hledáni“.

40; Putinův cíle je dosáhnout geopolitické dominance v životě Ukrajiny, říká bývalý premiér Litvy. Putin chce znovu získat svou politickou dominanci v politickém životě Ukrajiny. A to je jeho hlavní cíl, stejně jako to býval cíl Stalinův.

41; Nové sankce EU proti Krymu jsou jen tanečky, říká poslanec Státní dumy. V Evropské unii se se statusem Krymu už smířili. Zbývá tedy počkat, až získají odvahu to přiznat.

42; Porošenko navrhl vypracování zákona o důchodech pro obyvatele Donbasu a Krymu. V ukrajinské vládě byla na bází ministerstva sociální politiky vytvořena skupina na vypracování návrhu nového zákona.

43; V Moskvě se srazily dva vlaky. Vlak jedoucí z Nižního Novgorodu do Moskvy narazil do elektrické soupravy Nachabino-Ščerbinka při příjezdu ke Kurskému nádraží. Podle prvních informací nejsou žádní zranění.

44; Bylo vyhlášeno nejbezpečnější město v Rusku. Překvapivě se jedná o město Groznyj. Nejméně bezpečným městem se naopak stalo město Šachty v Rostovské oblasti. Posuzována byla stovka největších měst Ruské federace.

45; Dítě zraněné při ostřelování Doněcka 4. června se začíná zotavovat. Stav dítěte zraněného při ostřelování západního okraje Doněcka ze strany ukrajinských ozbrojenců dne 4.6.2017 se stabilizoval.

46; Ve Státní dumě informovali, proč prostředky ruské protivzdušné obrany budou doprovázet letadla USA v Sýrii. Sestřelené letadlo syrského letectva je dalším aktem agrese ze strany koalice.

47; Sýrie má právo na odvetný úder proti koalici vedené USA, říká senátor Vladimir Džabarov. Asad má právo odpovědět na sestřelení Su-22.

48; Koalice USA se lekla reakce na sestřelenou syrskou stíhačku Su-22 a redislokuje své letectvo v Sýrii.

49; Ukrajinská armáda ostřelovala Jasinovatou. Byla zraněna civilní obyvatelka narozená v roce 1936.

50; Investoři neztratili zájem o ruský státní dluh. Investoři demonstrovali vysoký zájem o další emisi eurobondů Ruské federace.

51; Pilota syrského letectva sestřeleného Američany se podařilo zachránit. Syrští vojáci nalezli a zachránili pilota, který se stihl katapultovat.

52; Probíhají boje mezi teroristickými bandami v Idlíbu. Pokračuje válka o elektřinu, Pokračují krvavé střety mezi bandami na územích kontrolovaných ozbrojenci.

53; V Paříži ozbrojený řidič naboural policejní dodávku. Po srážce začal osobní vůz hořet. Jeho řidič byl zadržen.

54; Ukrajina se v Minsku pokusí oklamat normandskou čtyřku, říká Dějněgo. Kyjev se připravuje na předložení zákona o reintegraci Donbasu, který nebyl projednán s Luganskou a Doněckou republikou.

55; Sýrie požaduje po SN, aby odsoudila akce koalice USA. V provincii Rakká byl sestřelen koalicí vedenou Spojenými státy letoun syrských ozbrojených sil.

56; Ozbrojenci Ajdaru zaútočili na ochranku Porošenkovy administrativy. Protestující se pokoušeli postavit stan.

57; Evropa vyzývá Ukrajinu, aby vyšetřila okolnosti krutého zacházení s vězni. Výbor pro prevenci mučení Rady Evropy vyzval ukrajinské úřady, aby vyšetřily případy špatného zacházení s uvězněnými osobami.

58; Rusko má v úmyslu sestřelovat letadla amerického letectva v Sýrii, píší západní média. Přední západní média interpretovali prohlášení ruského ministerstva obrany o útoku USA na letadlo syrského letectva jako výhrůžku.

59; Expert: Kurs rublu oslabuje, ale není důvod k obavám. Kurs rublu podstatně oslabil poté, co americký Federální rezervní systém zvýšil úrokovou sazbu a Ruská centrální banka se rozhodla naopak pro snížení sazby.

60; Hrozba pro bezpečnost. Ministerstvo pro informační politiku Ukrajiny zveřejnilo seznam internetových stránek, které doporučuje zakázat kvůli bezpečnostní hrozbě.

61; Ukrajinská armáda zahájila palbu na území Luganské republiky. Ostřelování z pozic ukrajinské armády bylo vedeno z minometů ráže 120 mm, z automatických granátometů, ze zbraní bojových vozidel pěchoty a ostřelovacích zbraní.

62; Účastníci ATO zablokovali Porošenkovu administrativu a požadovali jeho odvolání. Účastníci ATO nespokojení s politikou stávající moci se nahrnuli do přijímací kanceláře prezidenta a zablokovali činnost instituce.

63; Místo s Trumpem se Porošenko setká s Pencem. Dosud ukrajinská média informovala o chystaném setkání Porošenka s Trumpem.

64; Návrh zákona o reintegraci Donbasu iniciovaný je v přímém rozporu s Minskem-2, říká politolog.

65; Vojenská policie ukrajinské armády dopravila do nemocnice celou četu opilých vojáků. Velitel útvaru ukrajinské vojenské pořádkové služby zakázal lékařům, aby tento fakt zdokumentovali.

Zdroj: rusvesna.su

Loading...

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+11 # cocoa darriba 2017-06-20 08:24
musíte se ještě učit , takhle se to dělá :

zpravy.idnes.cz/.../...

hlavně ta "diskuze agrofertu" za textem, už chybí jen dopisy pracujících požadující atomový úder :-)
+9 # John Maxwell 2017-06-20 09:31
Tak to máš safra pravdu svorně bečej ukřižovat a tohle půjde k volbám ? potěš koště, když to nerozpozná manipulaci ...

Popíku nejsem tvuj přítel ty si vybírám sám a nech si ty keci pro svoje netáhla ty ti to sežerou.
-6 # Popo 2017-06-20 10:24
Priatelu treba sa pozerať pravde do očí. Jak "toto" zpravy.idnes.cz/.../... može vobec vedieť "kde je sever"? Fakt nič prekvapivého na prístupe k svojej budúcnosti, k svojmu životu v duchu "každá riťka dobrá riťka" hlavne klídek a nohy v teple...
-2 # peto8 2017-06-20 13:42
+1 # Věra Štimová 2017-06-20 17:43
Krátké zprávy z působení geoinženýrů z deep state a následné kecy o globálním oteplování. Důkaz, že geoinženýři vybíjejí přírodní akumulátory elektřiny i vlastně svoje umělé akumulátory je v tomto videu. Blesky jdou ze země do mraků, nikdy dříve toto vidět nebylo.
Check out “SOTT Earth Changes Summary - May 2017: Extreme Weather, Planetary Upheaval, Meteor Fireballs” from Sott.net on Vimeo.

The video is available for your viewing pleasure at vimeo.com/221033675

If you like this video, make sure you share it, too!

Vimeo is filled with lots of amazing videos. See more at vimeo.com.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás