Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaDefinitivní konec burek a rozdávání koránu v Rakousku. Parlament schválil balík zákazů pro imigranty

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Definitivní konec burek a rozdávání koránu v Rakousku. Parlament schválil balík zákazů pro imigranty

Rakouský parlament odhlasoval v úterý večer soubor integračních opatření, jehož součástí je zákaz nošení oděvů zahalujících obličej na veřejnosti nebo rozdávání koránů.

Vládní koalice sociálních demokratů a konzervativců dokázala tento balíček prosadit navzdory nynějším politickým turbulencím, které vyústily do oznámení předčasných parlamentních voleb v polovině října.

Ve smyslu schváleného zákazu bude možné, rovněž od října, uložit za nošení oděvu zahalujícího obličej na veřejném prostranství pokutu do výše 150 eur.

Opatření se týká burek používaných některými muslimky, zatím však není jasné, kolika žen se bude tento zákaz v Rakousku opravdu týkat.

Uvedené opatření vyvolalo nejnovější kritiku nejen v řadách rakouských Zelených, ale i pravicově populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ), podle které není dostatečně přísné.

Součástí schválených opatření je i povinnost absolvovat tzv. integrační ročník, v rámci kterého budou přijati azylanti s perspektivou setrvání navštěvovat speciální jazykové a "hodnotové" kurzy. Osoby s nárokem na azyl mají navíc provádět neplacené veřejně prospěšné práce jako přípravu před vstupem na pracovní trh. Případné odmítnutí se odrazí na poskytovaných sociálních dávkách.

Podle vyjádření ministra zahraničí Sebastiana kurzy, které přinesla veřejnoprávní televizní stanice ORF, si netřeba dělat iluze a integrace je velmi dlouhý proces. Dodal, že bez ohledu na schválená opatření Rakousku nezbývá než zastavit příliv uprchlíků na své území.

Loading...

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+49 # Ignác 2017-05-17 14:21
A jak to budou vymáhat? Pepřákem, chlebem, solí? Odvedou na služebnu? A je také Rakousko připraveno na následky za urážku Islámu, pokud tu hadru z ní sundají násilím?
+54 # Dascha 2017-05-17 15:05
Také jsem přemýšlela o tom, jak to budou vymáhat. Podle mě jediná možnost - chceš nosit burku, rozdáváš korán? No tak potom nástup na lodičku a hajdy zpět do své domoviny....
+48 # Historik 2017-05-17 17:08
Mně se hlavně nejvíc "líbí", že ti co to způsobili, se to teď snaží napravovat. Blíží se volby, podívej voliči, co děláme a hoď nám svůj hlas.
Pamatujete ještě, je to jen rok a půl, co zaznívalo z Rakouska. O hodných uprchlících, českých xenofobech. Kdyby tehdy někdo něco podobného jen navrhl, rozsápali by ho kusy ve svatém aktivistickém nadšení.
Pamatuju, jak u nás dávali zadrženým uprchlíkům plastové náramky s identifikací. To bylo řevu !!! To jsme byli ti nejhorší náckové. Není teď čas, aby naše vláda vyjádřila "vážné znepokojení" nad situací v Rakousku v souvislosti s lidskými právy ?
Sobotko, jaktože nekonáš ! Náckové v Rakousku zakazují burky. Kde je van der Bellen ? Takhle tu novou Evropu nevybudujete soudruzi.
+11 # Mariet 2017-05-17 17:50
Predstavujete si to velmi povrchne. Zadny nastup na lodicku nebude.
Copak Vam nedochazi, o co tady kraci? O to, ze kdyz je prizvali, tak jim neco slibili, a nechali proudit jejich zvyky, a ted, kdyz jim neco zakazou, tak to vyvola nevoli a vztek a odnesou to lidi. O toto presne vladam jde. Opravdu Vam nikdy nedoslo, ze jde o genocidu Evropanu, o ktere vedi vsechny vlady? Ano, i ten Zeman, co si hraje na odpurce je informovan o planu, ktery pochazi z Izraele a on, jejich ritolezec by nikdy nesel proti jejich planum. No a kecat, to je mu dovoleno, cokoliv. Hlavne kdyz ovce zustanou v klidu a nehrozi jim smrt.
+8 # Dalibor 2017-05-18 09:13
Mariet,

souhlas - že jde o genocidu Evropanů, bílé rasy, ale s tím Zemanem to tak nebude.
Zeman je svůj, a od nikoho se nenechá do ničeho zatahovat. Je inteligentní, má svůj úsudek. Ten se může na nějaké agenty s teplou vodou z Izraele a odkudkoliv jinud vy....

Má své názory, včetně EU, s tím nesouhlasím. Nechápu, proč si myslí, že bez EU to nejde (byť v jeho představě reformované EU) .

Zeman zrovna ritolezec nebude, a navíc, je jen prezident. Tedy, co se pravomocí týče, na tom není tak dobře. To takový Sobotka má více pravomocí a ten je ritolezec. Ten klečí v Bruselu, když přijímá informace, jak pravil Ringo Čech...
+1 # LubinenKremlBot 2017-05-18 13:56
Mariet máte dle mého úsudku pravdu .Tahle komedie
s ovečkou voličem je dlouho připravovaná a jediné co
se musí uznat Zemanovi je snaha nás ovce hnát spíše
východně globálním směrem.Kdybycho m viděli za oponu kde se připravuje scénář ,asi bychom se nestačili divit.
+37 # .lak 2017-05-17 14:43
Pozdě. Už jsou chalifát jako německo s francií ale ještě to neví a nepustili se hlásných trub žvanili. To přijde.
+28 # Věra Štimová 2017-05-17 14:47
Pokud by tady na severu, kde je v zimě už ve 4 hodiny tma, nosili všechny Turkyně a další burky, měly by všechny za pár let křivici. Jižanům Matka Příroda dala více pigmentu, aby je slunce nespálilo a seveřanům méně, aby měli dostatek vitamínu D ze slunce. Proto taky každá lidská rasa žije na svém území, které jí bylo souzeno. Ty umělé přesuny vytvářejí chaos, který je nutný pro určitou skupinu lidí, aby se mohla cítit hodně mocensky.
+44 # Ali Muhammad 2017-05-17 15:06
Na okraj:
Islámské právo se snaží vyjadřovat ke všem aspektům živo¬ta jednotlivce. Jednotlivec nemá svobodu, aby myslel a rozhodoval se sám za sebe. Je nucen přijmout boží rozhodnutí, neomylně vykládaná znalci zákona.
Korán ženy považuje za méněcenné ve srovnání s muži. Vdané muslimské ženy se musí na veřejnosti zahalit. Ženy vůbec mají v muslimském světě méně práv a povinností než muži. Co se týče pozůstalosti, svědectví či dědictví, platí žena za polovičku muže. V otázkách manželství a rozvodu je žena velmi znevýhodněna. V některých případech ji manžel dokonce může bít. Děti starší 7mi let patří muži, a to i po rozvodu (který je velmi jednoduchý – vyřknout 3x jala před 2 svědky). Praktikuje se mnohoženství (max. 4 manželky, konkubíny nepočítaje). Tzv. svatba na jednu noc je přípustná (skrytá forma prostituce). Doporučuje se ženu bít (ona vždy ví „za co“). Sex s dívkou je povolen od její první menstruace (některé to dostanou ještě v útlém dětském věku – příklad je sám Mohamed a jeho „nejmilejší“ manželka Aiša, se kterou se oženil jako 45ti-letý – jí bylo pouhých 7 let, souložil s ní od jejích devíti let).
Muslim nemá právo změnit své náboženství. Odpadlictví se trestá smrtí. Podle islámského práva je odpadlictví popisováno jako seznam činů, mezi které patří konverze k jinému náboženství, popření existence Boha, odmítání islámských proroků, zesměšňování Boha nebo proroka, uctívání model, odmítání šaríi nebo jednání umožňující chování, které šaría zakazuje, jako je například cizoložství, příjem zakázaných potravin nebo pití alkoholických nápojů. Většina muslimských učenců se drží tradičního názoru, že odpadlictví se trestá smrtí nebo odnětím svobody až do pokání; alespoň pro dospělé muže zdravé mysli.
Islám se staví nepřátelsky vůči lidskému rozumu, racionalitě a kritické diskusi, bez nichž nejsou možné ani demokracie, ani vědecký a morální pokrok. Islám je víra, ale současně je to i filosofie, morálka, řád věcí, styl, atmosféra – jedním slovem, je to celkový způsob života. Není možné mít islámskou víru a neislámsky pracovat, hospodařit, bavit se, vládnout - hlásá brožurka Islámská deklarace vydaná českými muslimy.
Co na to naši havloidi? Uvědomují si, že islám je totalitární systém, ranně středověké náboženství beduínů z kmenové patriarchální společnosti, které je totálně zakonzervováno až dodnes?
+37 # Historik 2017-05-17 17:31
Já zrovna čtu knihu o tom, jak britský premiér Disraeli a londýnský Rothschild ovládli Egypt a Suezský průplav. Tehdy tam vládl strašně zadlužený khediv Ismail a ten na jednání s vyslancem říká:
"Konečně obchod s otroky existoval, pokud lidská paměť sahá a navíc neodporuje předpisům koránu. Pokud si jeho excelence přeje, zakážeme obchod s bílými otroky, ale vyvolá to velkou nevoli, protože zvláště ženy jsou velmi žádané." Egypt 1882

Hned jsem si vzpomněl na válečníky IS z Evropy, jak si hned po příjezdu začali pořizovat otrokyně a obchodovat s nimi. No a většina z nich už je zase zpátky doma. Jen mám obavu, jestli se v současné Evropě cítí dobře, protože jejich kultura zde není dostatečně respektována. Neměla by Británie, Belgie, Německo znovu zavést otroctví ? Aby se u nich cítili lépe.
-2 # LubinenKremlBot 2017-05-18 14:12
Histiriku u ostatků HITLERA byl nalezen v jeho genomu právě příbuzný genom s arbskou a židovskou komunitou.To si myslím mluví za vše.
+4 # Dědouch11 2017-05-18 17:49
A kde, kdo, ty "HITLEROVY" ostatky našel?
-29 # Jan Kadlec 2017-05-17 15:39
Jinými slovy v Rakousku už neplatí svoboda oblékání. OK...
+45 # Lubinen 2017-05-17 15:47
Ty svobodo neomarxistická jedná se o burky ty burane havloidní.
-11 # Jan Kadlec 2017-05-17 23:33
Nepokoušej se mě o[...], já číst umím...


Citace:
...jehož součástí je zákaz nošení oděvů zahalujících obličej na veřejnosti...
Nejedná se o burky, jedná se o to, že si nemůžu nosit, co chci... Jenom omezení tupci v tom vidí burky. Nauč se číst, realita je jiná...
+20 # diamond 2017-05-17 19:07
Netušil jsem, že svoboda oblékání je součástí kodexu lidských práv. Inu, co nadělám, člověk se učí celý život.
Když už jsi takový zastánce práv a svobod, zasaď se na patřičných místech o prosazení svobody chlapů drbat se veřejně na vejcích. A ne že se necháš ukecat od nějakých ošklivých či lesbických feministek, že ono drbání je projevem sexismu, samčí nadřazenosti apod. To bychom si mohli stěžovat a dělat té feministické kamarile nohy.
Závěrem však vážně: každý trochu přemýšlející člověk musel během života dospět k názoru, že ona halasně vytrubovaná "svoboda" není nic jiného než soubor prohlášení a vyhlášení, která přesně podána obecnému lidu kryje se výtečně se zájmy a cíli vládnoucích vrstev, ať jsou nazývány jakkoliv. Pokud se objeví jiná "svoboda", která je sice v souladu se zájmy lidí, avšak je v příkrém rozporu se zájmy elit, ve smyslu relativistickém bývá zpravidla vyhlášena za nesvobodu, populismus, xenofobii, rasismus, tmářství (dříve i kacířství) a je proti ní veden nesmiřitelný boj. K tomu boji se samozřejmě mobilizuje (a využívá) jednodušší, komerčním způsobem živořící část obyvatelstva všemi dostupnými prostředky - od pana faráře přes dráby a biřice, v moderní době masmédií od tisku a TV přes internet a neziskovky až po Chovancovo kybernetický berkut. Každá doba plodí jidáše, kolaboranty, [...]y a parchanty, kteří se toho úkolu (rozuměj chránit elity i za cenu sebezničení) za mrzkých 30 ochotně ujmou.
-9 # Jan Kadlec 2017-05-17 23:47
Citace:
Netušil jsem, že svoboda oblékání je součástí kodexu lidských práv.
Tak to jsem netušil ani já... Ale popravdě, co je nebo není součástí nějakého kodexu, to je mi vážně jedno. Já mám svůj vlastní morální kodex a do něj mimo jiné patří i to, že si každý svobodný člověk může nosit, co chce. Chceš běhat v zimě nahej? Tvoje volba... Chceš se v létě pařit v lyžařské kukle? Tvoje volba...

Bohužel v Rakousku už nyní tato zcela elementární svoboda neplatí.

No a co se týká drbání na vejcích, tak nevím, co máš za problém. Já se na nich drbu kdy chci a kde chci. Jsou to přece moje vejce, tak co je komu do toho...


Citace:
Pokud se objeví jiná "svoboda", která je sice v souladu se zájmy lidí, avšak je v příkrém rozporu se zájmy elit, ve smyslu relativistickém bývá zpravidla vyhlášena za nesvobodu, populismus, xenofobii, rasismus, tmářství (dříve i kacířství) a je proti ní veden nesmiřitelný boj.
Ano, tak s tímhle souhlasím. V Rakousku měli svobodu oblékání, bohužel elitám se to nehodí, protože potřebují na oko vést boj proti imigrantům. Takže teď se budou rozumní Rakušáci moct třeba stavět na hlavu a stejně jim to není nic platné. Tato svoboda již není v zájmu elit...

No a s tím bojem taky v zásadě souhlasím. Určitě to tam jede ve všech médiích, jak je potřeba tuhle svobodu kvůli migrantům potlačit. V TV určitě kvílí řada důchodců, jak se těch imigrantů bojí, v rádiích se každou čtvrt hodinu opakuje, kde jaký maskovaný imigrant co způsobil... Ale že se jedná o zcela základní právo každého člověka, aby si nosil, co chce, to už nikdo neřekne...
-8 # Jan Kadlec 2017-05-17 23:58
Já jenom nechápu jednu věc. Každý uznává, že je úplná magořina zakazovat ženám, aby nosily plavky. Tak proč to neplatí i na druhou stranu? Proč není také magořina zakazovat ženám, aby nosily šátky nebo burky?

Naše civilizace je fakt úplně pošahaná. Na jednom konci planety se nesmí ženská odhalit a na druhém zase zahalit. Myslete si co chcete, ale podle mě žijí na obou místech stejní blázni...
+3 # vjědec123 2017-05-18 13:36
Religione instrumentum regni.
Až toto platit nebude, potom ať si nosí třeba skafandry a místo bot vezmou ploutve.
0 # LubinenKremlBot 2017-05-18 14:04
Cituji Jan Kadlec:
Citace:
Netušil jsem, že svoboda oblékání je součástí kodexu lidských práv.Tak to jsem netušil ani já... Ale popravdě, co je nebo není součástí nějakého kodexu, to je mi vážně jedno. Já mám svůj vlastní morální kodex a do něj mimo jiné patří i to, že si každý svobodný člověk může nosit, co chce. Chceš běhat v zimě nahej? Tvoje volba... Chceš se v létě pařit v lyžařské kukle? Tvoje volba...

Bohužel v Rakousku už nyní tato zcela elementární svoboda neplatí.

No a co se týká drbání na vejcích, tak nevím, co máš za problém. Já se na nich drbu kdy chci a kde chci. Jsou to přece moje vejce, tak co je komu do toho...


Citace:
Pokud se objeví jiná "svoboda", která je sice v souladu se zájmy lidí, avšak je v příkrém rozporu se zájmy elit, ve smyslu relativistickém bývá zpravidla vyhlášena za nesvobodu, populismus, xenofobii, rasismus, tmářství (dříve i kacířství) a je proti ní veden nesmiřitelný boj.
Ano, tak s tímhle souhlasím. V Rakousku měli svobodu oblékání, bohužel elitám se to nehodí, protože potřebují na oko vést boj proti imigrantům. Takže teď se budou rozumní Rakušáci moct třeba stavět na hlavu a stejně jim to není nic platné. Tato svoboda již není v zájmu elit...

No a s tím bojem taky v zásadě souhlasím. Určitě to tam jede ve všech médiích, jak je potřeba tuhle svobodu kvůli migrantům potlačit. V TV určitě kvílí řada důchodců, jak se těch imigrantů bojí, v rádiích se každou čtvrt hodinu opakuje, kde jaký maskovaný imigrant co způsobil... Ale že se jedná o zcela základní právo každého člověka, aby si nosil, co chce, to už nikdo neřekne...
V symbolice je síla a oni nepřišli aby nás litovali , že nejsme chlapi, který nemaj tolik dětí jako ony se svými muži , jsou to primitivní přírodní zákony které oni uznávají ,víc v tom nehledej , jinak hot a čehý pro voliče
grázlů ,kteří nás táhnou do pekla své nenažranosti.
+28 # vjědec123 2017-05-17 16:37
Naštvané sluníčko

Petko nespí mnoho nocí,
vyhrožuje soudní mocí.
Sorosovi tlačí káru,
udělají nám tu šťáru.

Vyhrožuje, všude kálí.
Nikdo neví co ho pálí.
Nehledíce na činy,
hledá kolem zločiny.

... Tohle jen tak nezměníme. Konfirmační zkreslení (confirmation bias), tedy sklon upřednostňovat spřízněné názory, skloubený s přehnanou důvěrou ve vlastní názor, je mocným živlem. Lidský mozek takhle prostě funguje. Je to ale dobré vědět a ještě lepší je s tím počítat.
Závěry potvrzují to, co pozorujeme v americké politice, i jinde ve světě. Když se politicky vyhranění lidé setkají se solidními důkazy proti jejich přesvědčení, tak se naopak ještě více zatvrdí. Algoritmus chování zadrátovaný v mozku jim zatemní zrak, zacpe uši, rozum pustí na volnoběh a vytáhne emoce na maximum. Kaplan a spol. si prohlédli mozky na funkční magnetické rezonanci a mají jasno – tenhle algoritmus během letošních amerických voleb fungoval na plné obrátky.
www.osel.cz/.../
+22 # Dědouch11 2017-05-17 17:32
+24 # Kirill 2017-05-17 16:54
v celku dobrý nápad, jen to:
"případné odmítnutí se projeví na dávkách" si myslím, by mělo být nahrazeno:
"se projeví deportací" celkem logicky, pokud se nechtějí integrovat, tak tu nemají co dělat...
+14 # contumacia 2017-05-17 17:06
Nyní jakoby zákonný zákaz a příště se opětovně bude prosazovat " korán " tedy, povolí se všechno kolem toho bláznění...
+24 # Lubinen 2017-05-17 17:15
Na konec z něho bude slušný člověk že ano. Zřejmě misionář nového světového řádu hájící satanovu inkvizici.Jeho lásky plný vztah s panem Jandou bude zřejmě pravdivý .Takových hadů máme bohužel plný Prágl.
+11 # contumacia 2017-05-17 17:23
Přesně jsi to vystihl Lubinen...!!!
+16 # Lubinen 2017-05-17 17:37
Čau Conti buď mistrně fabuluje nebo se nám potvrdila
naše předtucha o nasazeném špiclovi a práskači placeného fašouny sionistickými přes usa ambasy.
+12 # Lubinen 2017-05-17 17:45
Paní Müllerová by řekla, tenhle pán Petko Kotov bude
asi ňáký rafinovamý.
+10 # contumacia 2017-05-17 17:49
Zdař Bůh Lubinen...

Doplním, dovolíš li...

Paní Müllerová by řekla, že bude cupršpión a hodně rafinovanéj...! !!
+12 # contumacia 2017-05-17 17:55
Lubinen

Byl jsem pár dní pryč z města a tak jsem sem nechodil, bylo to fajn...

Řekl bych, že jsem ale stejně", byl moc zvědavéj co se ve světě děje...

Člověku to prostě nedá aby neměl starost, prostě mě to není jedno, není a nikdy se nesmiřím se zlem...

Ať má zlo jakoukoliv podobu a vypadá pro [...]y jakkoliv vábivě...!!!
+9 # Lubinen 2017-05-17 18:24
Conti taky rád vypadnu z města je v tom určitá očista a relax ,
+18 # Lubinen 2017-05-17 17:56
RAFINOVANÝ už nepíše lide boží to je úlova , celým prostorem ac 24 se rozhostil klid a láska , ovšem ne ta
kterou nám hlásají lidé kolem bývalé morální autority V.H a jeho kamarádky 80 leté paní Korbelové , která plnila svůj úkol na100 % v roli vražetkyně slovanských
národů na úkor satanisticky jednajících jedincú ve jménu koránu.No a neberte to nejsou a nebyli všichni tři úžasní a nebudou nám chybět?
+6 # Věra Štimová 2017-05-17 18:47
Burky nosí i někteří snad muži, potom, co se odhalí, mají kuráž vyhrožovat. Existuje přirozený Zákon a ten vždy udeří. To ostatní, nepřirozené zmizí.
+5 # Pokémon 2017-05-18 11:01
zahranicni.eurozpravy.cz/eu/190188-po-teroru-v-berline-se-manipulovalo-s-informacemi-na-policii-pada-vazne-podezreni/

Další, z již mnoha jasných důkazů o tom, že ta šílená Merkelová a její zrukyžráči jedou na stejné lodi s teroristy a za nepochopitelné podpory velké části Německa rozjíždí genocidu nevídaných rozměrů.
+2 # .lak 2017-05-18 15:17
Toto je neučili, nepochopí dokud nevydechnou, naposled. www.youtube.com/.../

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás