Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaTento muž každý den na stejném místě vysazoval stromy. Podívejte se na výsledek jeho díla po 37 letech

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Tento muž každý den na stejném místě vysazoval stromy. Podívejte se na výsledek jeho díla po 37 letech

Onehdy mladík z Indie se rozhodl, že pomůže přírodě a začne vysazovat stromy. To bylo před více než třiceti lety. Semena kladl vedle pusté písečné oblasti, aby pomohl vytvořit stanoviště pro volně žijící zvířata. Současný pohled na toto místo vám vyrazí dech a možná i inspiruje.

Začalo to nevinným nápadem jednoho chlapce a skončilo to nádherou, za kterou se mu klaní i National Geographic. Jadav Payeng z indického státu Assam vysadil v roce 1979 svůj první strom nedaleko vesnice, ve které vyrostl.

Krátce nato se rozhodl, že celý svůj život věnuje výsadbě nového lesa, aby vytvořil vhodné prostředí pro tamní zvířata. To se mu podařilo. Každý den po dobu 37 let sázel semínka rostlin, díky čemuž na místě vyrostl zhola nový ekosystém. Les se momentálně rozkládá na ploše 550 hektarů.

Jadav prozradil, že s výsadbou začal poté, co v písečné nehostinné oblasti našel několik mrtvých hadů. Chtěl, aby se zde živočichové cítili bezpečně a nic je neohrožovalo. „Zahynuli od tepla, neboť zde nejsou žádné stromy, které by je kryli. Požádal jsem místní úřady, aby tam něco vysadili, ale mi jen řekli, že tam mohu sám vysadit například bambus. Tak jsem to udělal. Nikdo mi nepomohl, nikoho to nezajímalo,“ uvedl sedmačtyřicetiletý Ind pro internetový deník The Times of India.

Payengův ekologický ráj se stal domovem pro více než sto slonů, několik nosorožců, jelena a dokonce i pro pár tygrů.

Loading...

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+54 # erika 2017-05-17 14:03
Nádherný príbeh o krásnom človeku.
Kto vie, či pozná knihu Jeana Giona- Muž, ktorý sadil stromy.
Alebo sa to k nemu dostalo kdesi zo spoločného vedomia a on to včlenil do svojho života.
www.youtube.com/.../
Je osviežujúce vedieť, že sú na tejto zemi aj tvorcovia a nositelia nádeje, nie len deštrukčné elementy, prinášajúce skazu.
+8 # Pavel Blaheta 2017-05-17 23:23
Erika tu knihu jsem četl je to už mnoho let a zanechala ve mně otisk. Nádherný a pravdivý příběh, stejně jako tady toho Inda.
+1 # pep 2017-05-18 15:43
Dobré. Ale nemusí se chodit až tak daleko. Je přce známo, že i u nás byla kdysi na moravě osázena pousť. Jak je to dnes - bůhví.....
+22 # vjědec123 2017-05-17 14:51
Globální oteplování je pouze nástroj na ožebračování. Je to jen kšeft a bubák s bičem na lidi.


GRAF 2: Vývoj sluneční aktivity za 6000 let. Čísla na červené křivce označují poklesy sluneční aktivity, které se shodují s chladnými periodami v Bondově cyklu. Krom toho vidíme cca 200 letý Suessův cyklus sluneční aktivity – modrá křivka. Značka Sm označuje Spoererovo solární minimum v 15. století n.l. (adaptováno dle Buetikofer 2007)


GRAF 4: Bondův cyklus viditelný v ledovcovém vrtu GISP2 z Grónska. Bondovo ochlazení 2 okolo 1200 př.n.l. ukončilo minojské teplé období a přineslo Homérské temno. Bondovo ochlazení 1 přineslo konec římského teplého období a přivodilo rozpad římské říše a nástup středověku. Ochlazení 0 čili malá doba ledová znamenalo konec středověkého optima, zánik osad Vikingů v Grónsku. Může souviset i s migracemi Evropanů do zámoří a 30. letou válkou. (adaptováno dle: Humlum 2011)

..... Jenže v době oteplování shodou okolností přišla průmyslová revoluce a vzestup antropogenních skleníkových plynů. A tak došlo ke zmatení kvůli falešné korelaci. Někteří pokládali omylem oteplení primárně za důsledek spalování fosilních paliv (např. Bert Bolin, první předseda IPCC).

Jak se tento omyl mohl tak rozšířit?
Převzato z neviditelnypes.lidovky.cz/.../ ...
+9 # Dokumentární.TV 2017-05-17 16:45
Velký podvod s globálním oteplováním @ dokumentarni.tv/.../...
(titulky začínají po předmluvě, od druhé minuty)Představujeme si, že žijeme ve věku rozumu. A poplach kolem globálního oteplování je oblečen jako věda. Ale to není věda, je to propaganda. Neexistuje žádný přímý důkaz, který spojuje globální oteplování ve 20. století s člověkem emitovanými skleníkovými plyny. Přesvědčovatelé říkají, že čas pro diskuzi již minul a jakákoliv kritika, bez ohledu na to, jak vědecky důsledná, je nelegitimní, ba co hůře, nebezpečná. Ale v tomto filmu bude prokázáno, že zemské klima se stále mění, že není nic neobvyklého na současných teplotách a vědecké důkazy nepodporují názor, že klima je ovlivňováno oxidem uhličitým. Člověkem vyrobeným, či jiným. Dokument překvapivě nadabovala a odvysílala i Česká televize, a to pod názvem „Kdo může za globální oteplování?“.

dokumentarni.tv/zivotni-prostredi/velky-podvod-s-globalnim-oteplovanim-the-great-global-warming-swindle
+15 # scipio 2017-05-17 17:05
Jsou v tom hodně velké peníze. Tak velké, že se pro ně udělá cokoliv. Mimochodem teorii o škodlivosti oxidu uhličitého vyvrátí kdokoliv, kdo dával pozor na prvním stupni. Když nic jiného, tak bez něj bychom neměli co jíst. Veškerá potrava pro všechny živočichy jde přes něj. Navrch, už z vlastností toho plynu jasně vyplývá, že teorie o skleníkovém plynu je chybná.
+4 # kawaranga 2017-05-18 11:07
Nie som žiadny odborník na zmenu klímy a preto by som sa rád spýtal niekoľko otázok niekoho, kto tomu skutočne rozumie. Lenže mám obavy z lynčovania, keďže čo i len náznak pochybností je v súčasnosti považovaný takmer za zločin... Prosím povedzte mi čo si myslíte o mojich nasledovných otázkach:
1. Aký je percentuálny podiel CO2 na celkovom objeme plynov v atmosfére a či tento stačí na výrazné ovplyvnenie klímy?
2. Ako sa správa CO2 vo voľnej v prírode? Je to ľahší plyn a stúpa do vyšších atmosfér, alebo je ťažší a drží sa pri zemi?
2a. Ak sa drží pri zemi, ako môže spôsobovať skleníkový efekt?
3. Neznamená zvýšený podiel CO2, že sa bude viac dariť zeleným rastlinám, ktoré ho spotrebúvajú pri fotosyntéze?
3a. Nevyplýva z toho, že: viac CO2=viac fotosyntézy=via c O2=menej CO2?
4. Do akej miery sa zohľadňuje vplyv slnečných cyklov? Berie sa slnečná aktivita vôbec do úvahy?
+6 # cacas 2017-05-18 17:30
1. 0,054%

2. CO2 je těžší než vzduch

2a. Na tom snad ani nezáleží, skleníkový efekt vodní páry je 10 000x vyšší než u CO2 a v atmosféře je jí nesrovnatelně více.

3. Ano, rostliny jej v růstu přijmou a při rozkladu uvolní zpět. My do toho koloběhu přidáváme CO2 dlouhodobě uvězněný pod zemí, v ropě, což je ovšem kapka v moři třeba proti jedinému "pšouknutí" sopky.

4. Skuteční vědci dávno jednoznačně prokázali, že současný nárůst teplot jde ruku v ruce s nárůstem sluneční aktivity. Klimaalarmisté to ovšem do úvahy neberou, potřebují "společného nepřítele, ať již skutečného, nebo k tomu účelu vymyšleného".
0 # Pavel Blaheta 2017-05-21 02:35
Pro cacas - CO2 je mírně lehčí než vzduch. S ostatním souhlas.
0 # cacas 2017-05-21 16:02
Pavle, to si asi s nečím pleteš, CO2 je jednoznačně TĚŽŠÍ než vzduch. Vinaři by mohli vyprávět ...
Malé školní opáčko ;)
www.youtube.com/.../
+18 # Věra Štimová 2017-05-17 16:05
To, co dělal ten muž, je to, co po něm zůstane. Kdyby každý proměnil neúrodnou půdu v kus přírody, obnovila by se rovnováha jak na souši, tak v mořích. Nejdříve by bylo ale nutné poslat HARPisty do...
V Indii asi nepráškujou.
+14 # scipio 2017-05-17 18:42
Tohle kdyby dělali Arabové a Palestinci, tak by na Středním východě měli vodu.
+12 # Pavel Blaheta 2017-05-17 23:31
No jo,ale tohle uměli v Palestině jen Židé. A to ještě byli většinou přistěhovaní z různých republik bývalého SSSR. Ti měli v krvi spolupráci při obdělávání půdy i jinde - naučili se to v sovětských kolchozech a družstvech. Také se naučili hospodařit v zemědělství s každou kapkou vody. To kočovné národy jen těžko pochopí.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás