Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaDohoda Ruska a Saúdské Arábie přijde Evropu draho

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Dohoda Ruska a Saúdské Arábie přijde Evropu draho

Moskva a Rijád se v Pekingu domluvily na prodloužení vídeňské dohody o snížení těžby ropy, uvádí N-TV. Německá televizní stanice se obává toho, že tato dohoda může učinit život v Evropě dražším, a že zrychlí inflaci v eurozóně.

Na společné tiskové konferenci to v Pekingu oznámili ministři energetiky obou zemí Alexandr Novak a Khalid Al-Falih, uvádí německá televizní stanice.

„Takovým způsobem se dva nejvlivnější ropné státy Rusko a Saúdská Arábie domluvily na opatřeních o zvýšení ceny ropy, pokračuje NTV. Toto opatření může udělat život v Evropě dražším a při určitých okolnostech zrychlit růst inflace v eurozóně."

Za touto „společnou akcí" je také snaha obou zemí „o stabilizaci situace s rozpočtovými příjmy z prodeje ropy", míní německá televizní stanice.

„Cena ropy na světovém trhu přímo i nepřímo ovlivňuje ceny benzinu, nafty a topného oleje, kvůli nákladům na výrobu a transport už také ovlivňuje ceny spotřebního zboží a potravin v Německu, podotýká N-TV. V posledních letech statistiky pravidelně označovaly nízkou cenu energií za hlavní důvod nízké míry inflace. Pokud ceny ropy začnou stoupat, tak dříve nebo později porostou i ceny pro spotřebitele (pozn. v Německu)."„Takovým způsobem se dva nejvlivnější ropné státy Rusko a Saúdská Arábie domluvily na opatřeních o zvýšení ceny ropy, pokračuje NTV. Toto opatření může udělat život v Evropě dražším a při určitých okolnostech zrychlit růst inflace v eurozóně."

Za touto „společnou akcí" je také snaha obou zemí „o stabilizaci situace s rozpočtovými příjmy z prodeje ropy", míní německá televizní stanice.

„Cena ropy na světovém trhu přímo i nepřímo ovlivňuje ceny benzinu, nafty a topného oleje, kvůli nákladům na výrobu a transport už také ovlivňuje ceny spotřebního zboží a potravin v Německu, podotýká N-TV. V posledních letech statistiky pravidelně označovaly nízkou cenu energií za hlavní důvod nízké míry inflace. Pokud ceny ropy začnou stoupat, tak dříve nebo později porostou i ceny pro spotřebitele (pozn. v Německu)."Německá televizní stanice upozorňuje na to, že oznámení ministrů energetiky Ruska a Saúdské Arábie „už vedlo k viditelnému růstu cen ropy". „Barel (asi 159 litrů) klíčové severomořské ropné směsi značky Brent na začátku týdne zdražil o 2,7 procent na 52,03 dolaru. Cena za barel americké ropné značky WTI také stoupla o 2,9 procent na 49,03 dolaru," zdůraznila N-TV.

Zdroj: snews.com

Loading...

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+21 # Věra Štimová 2017-05-17 17:11
Nač je potřeba převážet zboží sem a tam po celé zeměkouli ? Bez ropy to nepůjde. Další uměle globalizovaný problém, aby se prodalo to, co je potřeba spálit, protože ti vynálezci, kteří furt ukazují jiný způsob pohonu fakt vaděj. Ropák je nestačí zabíjet. Jak dlouho je znám spalovací motor ? Proč se ještě nevynalezlo něco čistšího, když hlavně Němci mají solární panely všude ? Proč musíme mít vše z Číny, Laosu a Venezuely ? Pročpak začaly jezdit kamiony a nákladní vlaková doprava se téměř zrušila ? Vždyť ty návěsy je možná odvést do supermarketů i z nádraží. Ekonomicky pracovat, enonomicky žít, hlavně že ekonomové maj na ekonomiku školy. Co se tam učej, by ti se selským rozumem opravdu nepochopili.
+3 # Ares 2017-05-17 18:46
Mimo jiné začaly kamiony jezdit proto, protože spedice dokázaly dodržet dodávky na čas. To je veliké plus pro spoustu výrobců a odběratelů, kteří nemusí mít velké skladovací prostory.
Další od přepravy železnicí upustily jednoduše proto, protože dráhy dokázaly jejich zboží spolehlivě zničit a na rozdíl od kamionových spedicí od ČD nikdy nepřišla náhrada škody. To dokonce i v případě, kdy nárazoměr přitlučený 150 hřebíky do podlahy proletěl spolu se zbožím čelní stěnou z vagonu ven. Dráhou tak uhlí nebo železnou rudu, případně něco opravdu blbuvzdornýho.. . Z rajčat by supermarket od ČD obdržel kečup.
+16 # EvaK 2017-05-17 17:14
Saudi musí upravit ceny ropy, jinak budou mít velký problém s vlastním rozpočtem.
Píší to i na iDĚSU:
Doba, kdy monarchie z Blízkého východu mohly diktovat ceny na trhu s ropou, je pryč a Saúdská Arábie svoji válku prohrála.

Království se z ní vybřednout jen tak nepovede. Kombinace vyprazdňující se státní kasy a zpomalující ekonomiky si vyžádala až donedávna nepředstaviteln é škrty v dotacích na vodu či energie. Na státní rozpočet navíc tvrdě dopadá válka se šíitskými povstalci v sousedním Jemenu.

Zdroj: ekonomika.idnes.cz/.../...
+15 # Historik 2017-05-17 17:54
Už z několika zdrojů jsem slyšel, že stálé udržování cen ropy na nízké úrovni má v současnosti na svědomí neustálý růst těžby z břidlic v SSA. I když je mírně ztrátové. Jde o setrvalý tlak na Rusko, likvidaci Venezuely a přitáhnutí opratí příliš narostlým šejkům, kteří už si začali dovolovat přespříliš. Evropa, Čína a Indie to samozřejmě podporují. Takže v tomhle případě sledujeme globální tichou obchodní válku. A bude trvat tak dlouho, dokud to SSA unesou a nebo jim dojde papír do tiskáren.
+4 # Piovarči 2017-05-18 10:06
No skôr to vypadá že rotačky pôjdu až do úplného vyklčovania lesov na planéte.
Rusko zrejme dosiahne mierne zvýšenie ceny ropy čo nevyhnutne potrebuje aby odolávalo USA svoloči tlačiacej sa na jeho západnú hranicu
aragonit9.blogspot.sk/.../...
+12 # contumacia 2017-05-17 17:42
Evropa dojela, daleko horší je demoralizace než nějaká ekonomika...!!!

To je dalekosáhlá tragédie, která ničí přirozenost člověka a to je větší nebezpečí a větší škoda napáchaná už na několika generacích...
+14 # Historik 2017-05-17 18:07
Tohle tak možná nevypadá, ale jde o ekonomiku, demoralizaci, bezmoc, škody napáchané na mladých generacích a tragédii zároveň.
eportal.parlamentnilisty.cz/.. ./...

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás