Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaVolný pohyb v EU vede k „odlivu mozků“ z chudších zemí

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Volný pohyb v EU vede k „odlivu mozků“ z chudších zemí

Režim volného pohybu v Evropské unii, který od členských států požaduje, aby dovolily neomezenou a převážně nekontrolovanou migraci uvnitř bloku, vedl ke značnému odlivu mozků z chudších zemí bloku, uvádí nová zpráva.

Web EurActive referující o článku v Science Advance nazvaném negativní dopad zvětšení EU uvedl, že volný pohyb po zvětšení tohoto bloku v roce 2004 se stal „jednosměrnou ulicí“, po níž vědci a výzkumníci od chudších členů proudí k těm bohatším.

EurActiv citoval slova Alexandra Petersena z University of California: „To rozšíření v principu zvětšuje počet výzkumníků, kteří by se mohli prostřednictvím různých programů spoluúčastnit na spolupráci s partnery v EU,“ v praxi k tomu ale nedošlo.

Poškozující dopady volného pohybu pro relativně prosperující členy EU jako je Velká Británie, která zažila nesmírné přetížení sociálních infrastruktur, jelikož se platy lidí z pracující třídy propadly kvůli nasycenému pracovnímu trhu, byl už dobře zadokumentován. Ale o poškozujících dopadech na země migrantů, kteří je opouští, se tak moc nemluvilo. Např. Lotyšsko přišlo o více než 370 000 lidí – z nichž asi polovina přišla do Británie – což je pro obyvatelstvo země s méně než 2,6 miliony lidí destruktivní. V reakci na to si v roce 2016 urvala vítězství proti-emigrační strana Lotyšských rolníků a Zelená unie (LPGU), kteří měli předtím v parlamentu jen jednoho zástupce.

Také Polsko ztratilo miliony svých občanů, čímž se v něm vytvořil sociální problém nedostatku pracovních sil.

Pawel Landwojtowicz, rodinný poradce a kněz z Opole, které přišlo o asi 10 až 15 procent svého obyvatelstva, řekl Reuters, že „tradiční mnoho-generační rodiny byly emigrací rozervány na kusy,“ a vytrženy z regionu, „který se nikdy opravdu nezotaví.“

I mezi staršími členy EU takové Řecko trpí efektem masové emigrace, kdy přišlo jen ve prospěch Německa o přibližně 35 000 vysoce vyškolených doktorů. „To je ohromná ztráta lidského kapitálu, dopady čehož začnou být cítit teprve v příštím desetiletí,“ řekl sociolog z Národního střediska sociálních výzkumů Aliki Mouri.

„Lidé, kterým se dostalo za nesmírné náklady vzdělání jak od jejich rodin, tak z veřejných prostředků teď pracují v bohatších zemích, které do nich vůbec neinvestovaly.“

Zdroj: breitbart.com

Loading...

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+26 # Lubinen 2017-05-14 10:32
A jsme zase u toho .Uměle potlačovaná kupní síla táhne
mladé na západ za penězi ale vlast je potřebuje doma,to
ovšem bankstersko chazarská cházka ví moc dobře a tato situace jim náramně vyhovuje v jejich satanských
plánech.
+12 # vlk samotář 2017-05-14 15:49
+24 # vjědec123 2017-05-14 10:34
Mě se to jeví úplně jinak. Protože některé státy jsou mocnější (určeny být mocnějšími), tak nedovolují určitou výrobu těm méně mocným. Představte si situaci, kdyby nějaký podřízený stát vyvinul nové technologie, aplikoval je v průmyslu a tím se dostal na vyšší úroveň než jejich páni od vedle, nebo za mořem. To nelze připustit.
Proto také u nás podporují jen montovny a pavědu. Když se ve vývoji na něco přijde, tak to hned seberou, nebo dělají všemožné, aby se výzkum nedotáhl do konce. Nepřidělí se grant, rozpustí se kolektiv, podplatí se někteří lidé, .... .
+16 # John Maxwell 2017-05-14 11:47
Ha zajic ...:))
Máte pravdu oba
Odliv neni jen o volnym pohybu,cena práce na pracovním trhu je uměle udržovaná na nízký urovni.
+26 # olinka215 2017-05-14 13:09
S tím, že nejchytřejší budou odcházet, se kalkulovalo dopředu. To byl jeden z cílů. Odliv mozků, za účelem zpomalení vývoje daných území.
Lukrativním nabídkám nebylo možné odolat a tím bylo zajištěno,že plán vyjde. ( To,že u nás nedosáhneme úrovně západních sousedů a tudíž ani jejich platů, bylo také součástí plánu)
Jsme přesně tam, kam nás směřovali, kde nás chtějí mít a co se jim hodí.
Poslušná kolonie,pracují cí za pakatel pro blaho německé říše, na kterou stačí udělat bububu a její premiér pokorně sklopí hlavu a briskně uposlechne rozkazů svého vůdce
0 # Petko Kotov 2017-05-14 13:15
popisujes presne obdobi " pratelstvi" se Sovetskym Svazem, soudruzko.
Dnes je samozrejme vse jinak a diky pomoci zapadnich demokracii se Cesko rychle stalo vyspelou zemi ktere se dari ocistit od hnoje ktery zanechal rusky okupant.
+17 # olinka215 2017-05-14 18:54
Prostě neodolám a zeptám se: PROTO JSME ZÍSKALI STATUS ROZVOJOVÉ ZEMĚ?!
0 # Petko Kotov 2017-05-14 19:20
s proruskym presidentem Zemanem se tomu nedivim. Leze do riti bolsevikovi z Ciny, Putinovi - to se muselo projevit i na celkovem hodnoceni CR
-1 # Piovarči 2017-05-15 02:01
Dedouchu debilovi treba dať pres držku

Kolaborant Kotov ty si za situáciu konkrétne zodpovedný preto že zastávaš politiku zbedačovania bývalých východných štátov EU a umelé udržiavanie miezd na nízkej úrovni aby mohlo dochádzať k vyrabovaniu mozgov z východných štátov.

Bolševik a kolaborant si tu ty chlapče.

Ruský 'terminátor' sa chystá do vesmíru

Rusko, ktoré plánuje v roku 2021 vyslať do vesmíru robota podobného človeku, v rámci prípravy naučilo "vesmírneho robota Fiodora" strieľať do terčov oboma rukami. Úspechom sa pochválil na sociálnych sieťach vicepremiér Dmitrij Rogozin, ktorý okrem vesmírneho programu má na starosti aj ruský zbrojný priemysel.

Rogozin o vývoji ruského robota informoval vlani v októbri s tým, že dal pokyn zariadenie prispôsobiť pre účasť na nadchádzajúcich vesmírnych expedíciách. Robot je podľa neho schopný samostatne voliť optimálne riešenie a niektoré úlohy plní samostatne. V prípade potreby sa má stať „avatarom“, ktorý na vzdialenosť tisícov kilometrov bude presne opakovať počínanie svojho veliteľa alebo plniť pokyny operátora
vat.pravda.sk/.../...
aragonit9.blogspot.sk/.../...
+16 # Dědouch11 2017-05-14 20:02
Olinko, jak debila nečtu, tak teď mě zajímalo, co vyzvrací...
Nezklamal. Setkala jste se někdy s větším magorem?
+15 # olinka215 2017-05-14 20:38
Nesetkala, je to neskutečný degenerát.
Mně to prostě nedalo. Ač se mu vyhýbám,jako čert kříži,tentokrát jsem prostě musela=)))
Je to nešťastný člověk, který nemá nic,než internet, kde ventiluje všechny svoje frustrace, trápení, nenávist,ale i závist a neštěstí celého svého života,ale to ho neomlouvá.
Ale s něčím se Vám svěřím, občas si od něj něco přečtu a pak se prostě musím smát, protože s takovým demagogem, se člověk jen tak nesetká
-10 # Piovarči 2017-05-15 03:36
Olinka dobre treba zareagovať. Na hrubé vreco hrubá záplata.
+22 # vjědec123 2017-05-14 13:42
Máte pravdu. Také když se zamyslíme nad dělením republiky, hned nás napadne cosi o protektorátní době.
Jugoslávii demontovali válkou. Na nás stačilo bafnou.
Ale o to lépe, alespoň při tom nikdo nepřišel o život kulkou do hlavy.
+22 # olinka215 2017-05-14 18:39
No jasně, jediný,kdo se sjednotil, bylo Německo, jinak všechny země rozdrobili...
+20 # Dascha 2017-05-14 14:03
Olinko, dnes před polednem jsem se dívala na TV Prima Zoom a nestačila jsem se divit. Byl to americký dokument o kmonci druhé sv. války. Už v roce 1943, kdy vedoucí nacisté tušili konec, plánovali příští evropu a naplánovali ji opravdu důkladně s nacistickými průmyslníky - VW, Siemens, atd. Měli být zárukou, že Evropa bude pokračovat v nacistických plánech pro Evropu. A co se stalo? Prvním předsedou EHS byl bývalý nacistický šéf ekonimiky. A dnešní EU prý do písmene kopíruje nacistické plány. Tak to jsem hleděla, cože jsem se to dověděla od amíků. Takže ještě jednou pro našeho miloučkého [...]A - je to americký dokument. Bylo tam ještě o nacisty nakradeném zlatě - které se sice našlo, ale hned se ztratilo. Kde zůstalo? USA, Německo? To se už nikdo nedoví. Prý je ale zajímavé, že i když bylo Německo totálně zničené, tak už počátkem padesátých let bylo na špici v průmyslu.
0 # Petko Kotov 2017-05-14 14:41
Nemci misto picovani v diskuzich pracujou a snazi se mit dobre.
Cesi jen hledaji nepratele, musi mit nekoho na koho svadet svoji neschopniost. Proto jsou takove rozdily.
Navic - zapadni cast Nemecka netrpela ruskou okupaci ale mela za pratele USA - to se muselo v rozdilu zivotni urovne a sile ekonomik ukazat.
Americky dokument na prikladu rozdeleneho Nemecka dost jasne ukazuje vyhody spoluprace s USA a zkazu kterou ekonomikam prineslo Rusko.
+9 # c 2017-05-14 16:38
to jsou zas bláboly petko.... :D to vymejšlíš fakt sám nebo ti to posílaj zvrchu ? :D
+7 # Piovarči 2017-05-15 03:17
Za 25 rokov sme výhody priateľstva z USA nepocítili na životnej úrovni vôbec skôr naopak tak neviem o čom to tu táraš. Nemecko bolo výkladnou skriňou západu voči východnému bloku preto zafungovala aj Marshalov plán ty [...]
+16 # vlk samotář 2017-05-14 15:51
Amíkovi nikdy nevěř!
Jsou to kurvy!
+13 # olinka215 2017-05-14 18:51
A aby nebylo, jelo se opravdu podle plánů a jede se podle nich i teď. Jsou to pořád ty samé noty, jen tváře protektorů se, čas od času, mění. Plán zůstává beze změny.
Co mě opravdu drtí,jsou nevyplacené válečné reparace, které nám Němci pořád dluží.
Oni by, vůči nám, měli být velice opatrní a při tom je to naopak,to my jsme,díky vlastizrádcům ve vládě, v podřízeném postavení,přesn ě tak, jak Němci vždycky chtěli.
Němci říkávali, že my (naše republika) jsme dýka, vražená do německého srdce a já doufám,že se to nikdy nezmění
+7 # Ares 2017-05-14 19:59
Na tohle mi učitel zeměpisu odpověděl, že jsme (coby ČSSR) skopčákům reparace odpustili, protože kdyby je nám (a ostatním) měli vyplatit, tak by je to ekonomicky položilo. Víc jsem po tom nepátral.
+12 # olinka215 2017-05-14 20:40
Neodpustili,jen odložili a to, do sjednocení Německa...
0 # Akaron 2017-05-15 23:19
Myslím, že je naprosto přirozené, že vyspělejší státy nabízejí lukrativnější pracovní příležitosti pro vědce. Multikulturní vědecké týmy mají větší potenciál, to se již nesčetněkrát potvrdilo. A pro samotné vědce je to skvělá zkušenost. Nicméně česká věda na tom není vůbec špatně a návrat "zaškolených" mozků není vyjímka.
A to, že jsme montovna je vzhledem k velikosti a našeho vlivu naprosto přirozené. Jsme malá země a nemáme vliv na chod Evropy. Ať se nám to líbí nebo ne. Podpora středního podnikání a tvorba vědeckých center by tuto situaci mohlo pomalu měnit. Je to běh na dlouhou trať....A co nás do této situace dostalo všichni historie znalí vědí....
+14 # vjědec123 2017-05-14 13:45
A tady je ukázka islámských mozků, které nás mají obohatit.

+17 # r.m. 2017-05-14 14:51
poslouchali špatnou muziku
+15 # Monika lkemae 2017-05-14 15:55
A co Ukrajina sice né lékaři ale již pres 3.milionů utekli a to hlavně do Ruska ! Nechce nám místní blb a bukvice [...] vysvětlit proč do Ruska ? Nežli zde bude kecat nadále jeho přiblblé žvásty o USA ?
0 # Petko Kotov 2017-05-14 15:59
utikaji do Ruska ukryvat se pred spravedlnosti. Mnozi s tech kdo utekli do Ruska se chovali na Ukrajine jako se chova ISIS v Iraqu a v Syrii - zabrali cizi uzemi na kterem se snazili vyhlasit jakysi pseudostat, terrorizovali tam civilni obyvatele a vyhaneli z domovu ty kteri se nechteli podridit.
Takovi skutecne na Zapad jit nemohli a navic - tim jak se chovali je jasne ze slo o totalni pitomce kteri by se kvuli sve hlouposti na Zapade nemohli uplatnit. Proto zvolili Rusko - zemi hlupaku, alkoholiku a zaostalych primitivu. Ti kdo neco umeli odesli na Zpapad.
+9 # lad 2017-05-14 18:46
Napište toho víc , leggrace není nikdy dost !
+1 # Piovarči 2017-05-15 03:28
No ty si [...] [...]ovič.
Utekajú preto že sú terorizovaní vlastnou vládou. Sama Savčenková to potvrdzuje.
Aby bolo utekalo 3 milióny zločincov z Ukrajiny do Ruska?
Tebe inak švitorí:-DDDD
Podľa teba je Rusko plné hlupákov lenže to tak nie je to je iba tvoja sprostá propaganda

Kyjev, 13. mája 2017 (HSP/Foto: V Kontakte)
Národná hrdinka Ukrajiny Nadežda Savčenková aj naďalej prekvapuje a nesmierne hnevá domácich „patriotov“ a vedenie krajiny. Zasa nemala si nedala pred ústa servítku a na rovinu povedala, čo si myslí o súčasnej situácii vo svojej vlasti.

Na sociálnej sieti „V Kontakte“ porozprávala o strašnej vojne, ktorá pokračuje v jej vlasti, a o príčinách vzniku tejto vojny a jej „iniciátoroch“. Opäť potvrdila, že Rusko nie je žiaden agresor a ruské vojska na Donbase nie sú.
Ukrajinské média na jej svojrázne „pokánie“ reagovali vysvetlením, že Savčenkovú tak ovplyvnili udalosti 9. mája, keď v rámci akcie „Nesmrteľný pluk“ po celej Ukrajine, aj napriek vyhrážkam nacionalistov a radikálov, vyšlo do ulíc viac ako 600 tisíc Ukrajincov. Savčenková si stále viac uvedomuje, čo sa deje v jej rodnej krajine a aké nálady a túžby má ľud Ukrajiny – a stále viac sa s nim stotožňuje…

„Po 9. máji účastníci Protiteroristic kej operácie a patrioti si zmysleli, že sú hrdinovia a výkvet nácie. Nie, pre adekvátnych ľudí ste spodina a smeti, ktoré išlo na Donbas, aby zabíjalo vlastný ľud za peniaze alebo aby sa nedostalo do basy. Pre vás cudzí život nič neznamená. Zachraňovali ste iba svoju vlastnú kožu a obetovali svoje životy pre oligarchov. Ozbrojené sily Ukrajiny porušili prísahu, ktorú ste dali ľudu, že ho budete chrániť. Zapamätajte si jedno: nikdy nebudete hrdinami, nikdy vám to ľud neodpustí. Sami ste urobili zo mňa hrdinku a navyše ešte aj poslankyňu. Tiež mám ruky od krvi a musím s tým žiť. Som taká istá hrdinka, ako aj vy, pre normálnych Ukrajincov. Ale tá najstrašnejšia správa pre vás je, že Rusko proti nám nebojuje. Počas celých týchto rokov vám vtĺkavajú kaleráby do hlavy a budú aj naďalej pchať kaleráby do hláv, že Rusko je agresor. Ale v skutočnosti sami ste urobili zo seba agresorov voči vlastnému ľudu. Zničili sme našu krajinu vlastnými rukami a už je neskoro niečo napravovať. Ani jeden politik, dokonca ani ten najčestnejší, nedokáže pozdvihnúť krajinu z jedného jednoduchého dôvodu – pretože si ju rozdelili oligarchické klany, ktoré si vybudovali vlastné ozbrojené štruktúry a proti nim nedokážete bojovať,“ napísala Nadežda Savčenková na svojej stránke na sociálnej sieti „V Kontakte.“
+9 # Ares 2017-05-14 20:02
Ono dostat ofiko ukrajinskýho lékaře do český nemocnice není zrovna legrace. Papírování trvá klidně třičtvrtě roku. Další věc je, jak ho naučit česky...
+11 # vlk samotář 2017-05-14 21:38
A potom ještě minimálně pět let, jak ho naučit léčit,.....
i když je to odborník na slovo vzatý, protože byl vyhlášený řezník u Batalionu Azov,.. .. že?!
0 # Piovarči 2017-05-15 12:34
No zbohomrodina... ..
-1 # Věra Štimová 2017-05-15 04:38
To odlévání mozků je jenom na oko. Když se u nás otevřely hranice, naši lidé se houfně vraceli domů a školy měly zahraniční. Ti cizinci zase odejdou do svých vlastí, taková je přirozenost. Navíc ti, kteří jsou opravdu z jihu, nebudou po prožitých zimách na severu po nich toužit. Už teď se vracejí. Jenom ti, kteří šli do Německa za svými příbuznými z Turecka, ti zůstávají. V Británii jsou cizinci také spíše kratší dobu, než je omrzí ten neustálý déšť. Mnozí pracují jako střihači trávníků, zametači ap. Proto pokud mají nějaké vzdělání, uplatní ho pak i se znalostí dalšího jazyka spíš doma a doma jim je nejlépe.
0 # XYZ 2017-05-15 21:47
ko ko ti

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás