Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaSpojené arabské emiráty chtějí kvůli pitné vodě k pobřeží země dotáhnout ledovce z Antarktidy

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Spojené arabské emiráty chtějí kvůli pitné vodě k pobřeží země dotáhnout ledovce z Antarktidy

Společnost ve Spojených arabských emirátech plánuje k pobřeží dovézt gigantické antarktické ledovce, aby pro tuto oblast zajistila nový zdroj pitné vody. 

Poradenská společnost National Advisor Bureau Limited sídlící v Masdaru, která má zkušenosti s rozsáhlými inovačními vodními projekty, si klade za cíl začít projekt v roce 2018. První ledovce by se na pobřeží měly objevit následující rok. 

Některé z dalších projektů společnosti National Advisor Bureau Limited jsou uvedeny zde.

Cílem projektu je nashromáždit volně plovoucí ledovce a z pobřeží Antarktidy je přes oceán dotáhnout k pobřeží SAE. Podle stručného konceptu průměrný ledovec obsahuje přes 20 miliard galonů (více než 75 miliard litrů) sladké vody, která by vystačila jednomu milionu lidí po dobu pěti let. 

Očividný problém s táním ledovců během přepravy a následné teplotní podmínky na pobřeží SAE podle společnosti problém nebudou. Ledovce jsou z větší části pod vodou, což znamená, že tát budou velmi pomalu, zatímco povrch ledovce je pokryt bílým ledem, který spíše odráží sluneční paprsky zpět do atmosféry, než že by se rychle zahříval. 

Kromě zajištění sladké vody autoři projektu doufají, že se plovoucí ledovce stanou součástí místního mikroklimatu a dokonce i turistickou atrakcí. Propagační materiály s tučňáky a polárními medvědy na ledovci jsou už vyrobené. 

Kromě kolosálních nákladů a logistických obtíží může být jedním z možných problémů nalezení ledovce, který by byl vhodný jako zdroj pitné vody. Ačkoli existují stovky dostatečně velkých ledovců, které každoročně mizí z pobřeží Antarktidy, má plocha, na níž se nacházejí, tisíce mil. To znamená, že by ledovce možná musely být z pobřeží vyjmuty manuálně, což by rozpoutalo debatu o vlastnictví antarktické pevniny a její ochraně. 

Nepochybně je v této oblasti, kde většina pitné vody pochází z odsolovacích stanicí, obrovský problém se sladkou vodou. Takové stanice jsou extrémně nákladné a k provozu potřebují obrovské množství energie. Odhaduje se, že během patnácti let budou přírodní zdroje sladké vody v zemi vyčerpány. Pokud nebude tento deficit řešen, může odhadem asi 600 milionů lidí z této oblasti zůstat bez přístupu ke sladké vodě. 

Potenciální logistické problémy s projektem, o kterých píše Guardian.

Loading...

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+31 # jacek 2017-05-13 09:42
Já bych se na ně ....jsou to zásobárny vody lidstva pro přežití. Nemají vodu? Mají naftu, tak platěte celému světu stejně, jako celý svět platí za naftu jim. Vím nejde to tak, je to v mezinárodních vodách, ale stejně, je na pováženou, že budou ještě více bohatnout na zdroji (zásobárně) vody , na na domnělé atrakci, kterou si z ledovce udělají. Dalo by se říci, že si zabrali v historii uzemí s ropou, ....je to pech, no.
Proč si ne vybudují dostatečná odsolovací zařízení?
+8 # Vítězslav Crha 2017-05-13 17:28
To je dobrej nápad s tím ledovcem. Ještě by bylo dobré,aby si to přitáhli i s tou amíckou základnou,aby usáci neopruzovali všude kam je vidno.
+27 # Lubinen 2017-05-13 09:44
Ropáci kozomrdský šťourejte si tu svoji ropu a neserte se do ledovců.už tak jste toho s fašounskejma amíkama [...]ili dost.
+20 # scipio 2017-05-13 10:07
Všemi srdečně nemilovaný stát Izrael, který je na tom s vodou podobně takovéto projekty neplánuje. Je prakticky ve stejné situaci. Jenom nejsou líní, pracují a vymýšlejí technologie.
+5 # romik 2017-05-14 07:06
A co třeba anektované Golany kde pramení většina řek co pejzatci užívají? Muset je vrátit je tak jsou stejně v [...]u jak ti jiní pitomci okolo.
+1 # scipio 2017-05-14 21:30
a kam z Golan ty řeky tečou? Pokud do Středozemního moře přes Izrael, tak je poznámka hloupá. A kde jsou SAE a kde je Izrael?
+18 # loz 2017-05-13 10:26
Hm,když neví co s prachama tak bych k nim třeba i násilím přendal všechny souvěrce slimáky z Evropy, ať se o ně staraj. Oni je pak přejdou roupy pošuky.
+22 # josh (xy) 2017-05-13 10:34
Vůbec to se mnou nic nedělá, že nemají vodu. My zase nemáme naftu, tak kde je problém?
Je s podivem, že si na ty kry nedělá právo pán tvorstva Američan. Těžební právo v kosmu si také odsouhlasili. Arabové se místo plítvání a požitků, budou muset naučit hospodařit s vodou jako Izrael, který dokáže technicky dávkově zálévat počítačově každou palmu.
Můžou podepsat výhodné smlouvy s Veolia France, která je naučí hospodařit s vodou, že jí budou moci ještě vyvážet do okolních států.
Dobré heslo Vodu lidem - doplním, ne arabům!
+20 # Lubinen 2017-05-13 11:04
Bez ropy se dá přežít bez vody ne , kdo je tedy bohatší
my nebo arab? Jasně , že my ale to by 90% tupým ovcím nesměli převrátit životní hodnoty a pro to tuto krásnou a bohatou
zemí , která je rozvodím téměř celé Evropy ,pomalu ale jistě ztrácíme a bránit ji budou jen opravdový vlastenci,pro zvrácený mainstreem ,,xenofobové a rasisti''.jsem na to hrdý , že jsem xenofob a rasista.
+7 # vlk samotář 2017-05-13 16:26
Proto nás stále ožebračují, aby si to tady mohl bohatý Arab levně koupit za peníze, které jsme u dali za předraženou ropu!
+6 # Vítězslav Crha 2017-05-13 17:31
Taktéž jsem hrdý na to,že jsem xenofob a rasista. Jo a jsem tak daleko,že už mě ani nezajímá MS v ledním hokeji.
+8 # josh (xy) 2017-05-13 18:01
Byla by zajímavá statistika, kolik, že lidí by šlo bojovat za tuto "vlast", za tuto vybetonovanou hroudu cizákama, prošpikovanou sračkama z bordelu navezeného z vysněného západního kapitáluhroudu, do mrtě osázenou řepkou pro bohatnutí jednoho cizinze - parazita. Kolik by hájilo historické hodnoty, které přešly fo cizáckých rukou. Kolik nadšenců by šlo bránit vytunelované položené fabriky a kapitaistické cizácké banky a márkety, které nástlačí na kolena. Krom "možná" korunovačních klenotů, už zde toho moc není. Bojovat za lid, který neumí jít ani k volbám i kvůli ostatním, když už za změny pro své potomky?
Kdysi jsme byli hrdým národem,...i ta vítěztví v MS hokeji a pod. Ale dnes, je to směšné, když vidím vlaky na autech, na zrcátkách,..
+5 # Lubinen 2017-05-14 08:54
Joshi nejsem militant ,spíš pacifista a zabíjet lidi je velké nedorozumnění ,ovšem do té chvíle než mě napadne agresor,v tu chvíli jde vše stranou a mou poviností je bránit tuto zem proti komukoliv neboť odkaz předků je daleko silnější.Nepřát el se nelekejme
na množství mehleďme.
+4 # Dědouch11 2017-05-14 10:09
Jsem na tom podobně, ale zeptej se mládeže...
+14 # Jaris 2017-05-13 11:39
Ale vzdyt je to holy nesmysl hodny arabackeho mysleni. ktere nepripousti, ze led ve vode rapidne taje!
Oni ti Arabove nejakou vysokou inteligenci neoplyvaji. V pripade, ze potahnou ledovec takovou dlouhou cestou z Antarktidy, tak budou mit stesti, ze si s tim napusti doma akorat vanu pro sejka.
+9 # Lubinen 2017-05-13 12:36
Já mám takovou tuchu , že se o něco takovýho pokoušelí v dávnější minulosti.Ovšem nevím s jakým úspěchem, każdopádně realizovatelný to rozhodně je.
+13 # Monika lkemae 2017-05-13 13:02
Že jsi Izrael roztahuje a okupuje Golánské výšiny je známo hlavně také proto že maji zásoby vody ! Ale že by jsi Arabové přivlastňovali ledovce z Antarktidy je do nebe volající drzost to snad patři celému světu a né této lůze !
+11 # scipio 2017-05-13 15:09
Golany Izrael drží hlavně kvůli dostřelu z nich na Tel Aviv. To je hlavní důvod. Vodu Izrael umí využívat tak, jako nikdo jiný na světě. Ani kapku nevyplýtvají. Na rozdíl od zejména Arabů. Evropa také plýtvá, USA také. Splachovat pitnou vodou může vymyslet jenom debil.
+5 # EvaK 2017-05-13 21:33
Dřisty, že by vyvolení jen tak z plezíru začali pracovat? Vždyť většina vyvolených zůstala v Evropě, miliony jich zdrhlo do Ameriky. Mimochodem, Němci jim stále platí za holo.aust a Ameriřané jim také posílají pěkné sumičky papírku.
Někde jsem četla, že pochytali spoustu Rumunů a ti jim to tam vybudovali.
0 # scipio 2017-05-14 21:33
V Izraeli pracuje prakticky každý krom ortodoxníxh magorů jako jsou třeba chasidé. Určitě je jich méně, než nepracujících migrantů povětšinou islámského vyznání.
+3 # Dědouch11 2017-05-14 10:13
Pokud jde o vodu (nejen), mají SSa proti Evropě dvojnásobnou spotřebu ...
www.ondeo.cz/.../spotreba-vody
0 # scipio 2017-05-14 21:38
mají svojí. Zatím.
+11 # fk 2017-05-13 14:51
Jaky logisticky problem? Nech nan vysadia mohamedanov valiacich sa k nam a ti ho dovesluju na miesto..
+4 # Věra Štimová 2017-05-14 02:06
Přitahnoud ledovec do Arábie je jako hra na to, kdo dříve zničí život v oblasti kry. Jestli bude u jejich pobřeží dostatečně velký ledovec, pak to rozředí vodu v moři a změní zcela podmínky na jejich pobřeží. Co se stane, uviděj až pak. Pláže si můžou u té velké kry potom uklízet od mrtvol vodních živočichů hodně dlouho, protože jim to naprosto změní životní podmínky.
+3 # ijn 2017-05-14 08:46
co kdyby si ozelenili celé území, začalo tam u nich pršet a vodu by získali také, chce to rozumně investovat a pracovat, nikoliv žmoulat růženec a svět s amíky rozbíjet, muslimy obsazovat Evropu, škodit a ničit svět........HED VÁBNÁ STEZKA je nadějí lidstva

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás