Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaRakousko na hraně: vláda směřuje ke kolapsu, a to by mohlo EU přivodit noční můru

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Rakousko na hraně: vláda směřuje ke kolapsu, a to by mohlo EU přivodit noční můru

Rakouská vláda je na pokraji kolapsu kvůli šokující rezignaci, která otvírá dveře krajně pravicové Straně svobody. A tato krize mohla být pro Brusel velkým bolením hlavy, jelikož proti-EU zaměřená Strana svobody momentálně vede v průzkumech veřejného mínění.

Včera padly na budoucnost koaliční vlády stíny pochybností poté, co rezignoval vicekancléř Reinhold Mitterlehner, což posiluje volání po předčasných volbách.

Mnozí v jeho Lidové straně si myslí, že by se spíše měly vypsat volby než ho jen vyměnit ve funkci vůdce strany a pokračovat v té vratké koalici se Sociálními demokraty.

Tyto dvě strany se střetávají pravidelně už od jejich nástupu k moci v roce 2013 a rezignace pana Mitterlehnera vypadá pro tuto obtížnou alianci jako zvonění umíráčku.

Lidová strana má po kolapsu rakouské vlády šanci získat více moci.

Političtí činitelé se však děsí i toho, že by tato rezignace znamenala i ohromnou šanci pro krajně pravicovou Stranu svobody, kterou založil v roce 1956 bývalý nacista a která vehementně odporuje migraci a Evropské unii.

Tato strana se loni dostala neuvěřitelně blízko tomu, aby si urvala prezidentství, když její kandidát Norbert Hofer vyhrál v prvním kole, než byl nakonec poražen ve druhém.

Teď ta strana dosahuje svých největších výšin ještě více než tehdy a dělá si naděje, že si v příštích volbách urve kontrolu nad vládou – a ty volby by teď mohly přijít dříve, než se dosud čekalo.

Strana svobody vede v průzkumech a dalo by se očekávat, že kdyby byly volby teď, tak si vybojuje třetinu národních hlasů.

Rezignace Reinholda Mitterlehnera uvrhla Rakousko od politického chaosu.

Na druhou stranu Sociální demokraté mají v průzkumech kolem 25 procent, zatímco Lidová strana je v průzkumech ještě níže.

Proto pozorovatelé s přihlédnutím k těmto skutečnostem spíše věří, že obě koaliční strany udělají vše, co mohou, aby znemožnily Straně svobody skočit po moci, a tak volby svolají až jako tu poslední možnost.

Norbert Hofer v loňských prezidentských volbách prohrál proti Alexandru Van der Bellenovi.

Kancléř Christian Kern, na kterém leží odpovědnost za případné vypsání voleb, už oznámil svůj úmysl pokračovat se Stranou svobody ve spolupráci.

Očekává se, že novým vůdcem strany bude jmenován Sebastian Kurz, a tak se během několika příštích dnů stane i vicekancléřem.

Zdroj: express.co.uk

Loading...

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+35 # Jaris 2017-05-13 11:42
Uz zase? Ti Rakusaci si z voleb snad delaji vetrak na WC.
+12 # r.m. 2017-05-13 20:31
větrák na [...]u je užitečnější
+47 # Monika lkemae 2017-05-13 13:19
Hofer a jeho strana by jsi udělala v zemi pořádek a vyházela především slimáky a mohla by i Turky kteři se tam nebezpečně všade roztahují že to nemá období !!
+14 # Vítězslav Crha 2017-05-13 17:24
Hezky spravedlivě jedny volby vyhrál Van der Bellen a druhé holt strana Svobody. Tak to prostě je. To nejlepší svým sousedům,vše nejlepší budoucnu.
+9 # r.m. 2017-05-13 20:30

Podívejte kolik Macronek za maskotem lichvářů a obchodnmíků s lidmi stojí. Panebože to jsou tlamičky ouplných debilů.
A Lidová strana chce být stranou jakého lidu? Kříženého?
+9 # Tonny 2017-05-13 23:51
Rakouští Svobodní nejsou náckové je to konzervativní strana. Ten článek psalo žurnalistické prase.
+6 # Věra Štimová 2017-05-14 01:25
Ty prezidentské volby jsou stejně zmanipulované jako všude jinde. Proto je tam nestabilita stejná jako tady a stejná jako se očekává ve Francii, protože ve skutečnosti vyhrála Le Pen.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás