AC24.cz

AC24.czZe světaNárodní fronta Le Pen nazývá vlajku EU „hadrem oligarchů, kterým vycpávají naší kredenc“

Sociální sítě

Reklama

/* VRTZ JS 300 x 250 pagead DO NOT MODIFY */ document.write('');

Národní fronta Le Pen nazývá vlajku EU „hadrem oligarchů, kterým vycpávají naší kredenc“

PAŘÍŽ (Reuters) - Francouzská krajně pravicová Národní fronta ve středu vystupňovala rétoriku proti Evropské unii, pár dnů poté, kdy přitvrdila ve svém postoji proti imigraci ve zřejmé snaze mobilizovat skalní přívržence před nedělními prezidentskými volbami.

Průzkumy měsíce předpovídaly, že šéfka Národní fronty (FN) Marine Le Pen přiláká dost hlasů, aby vyhrála dvoukolové hlasování 7. května, ale náskok před ostatními kandidáty se zmenšil a rétorika této strany se přiostřila.

„Už brzy vám budou tím oligarchickým hadrem vycpávat i kredenc,“ prohlásil o vlajce EU v příspěvku na Twitter druhý v šéfování po Le Pen Florian Philippot.

Tím reagoval na zástupce Evropské komise ve Francii, který na Twitteru vystavil: „Jsem hrdý na naši vlajku, symbol jednoty, solidarity a harmonie mezi lidem Evropy. Tak ji neskrývejme.“

Tento výkonný orgán EU tím mluvil o úterním požadavku Le Pen, aby francouzská televize tu modrou vlajku EU se žlutými hvězdami odstranila z pozadí, kde s ní bude interview, a ponechala tam jen francouzskou modro-bílo-rudou vlajku.

„Chci být prezidentem Francouzské republiky. Nechci být prezidentem Evropské komise. EU považuji za pachatele mnoha škod na naší zemi,“ řekla Le Pen TF1, když ji žádali, aby vysvětlila svůj požadavek ohledně vlajky EU, která se v pozadí při takovýchto příležitostech obvykle umisťuje.

Le Pen v pondělí slibovala, že bude-li zvolena, suspenduje veškerou imigraci s okamžitým účinkem, což je návrh, který se neobjevil v jejím manifestu, dotýká se ale tématu, které je pro její skalní příznivce důležité. Jde to dále než její předchozí plány migraci omezit.

Tepat do EU je u řadových příznivců FN populární, i když průzkumy ukazují, že zdravá většina Francouzů na členství v EU lpí.

Zdroj: yahoo.com

Loading...

Komentáře   

+31 # Dědouch1 2017-04-20 14:50
"...zdravá většina Francouzů na členství v EU lpí."
Prý mají frantíci nezávislost a revoluci v krvi...
:DDD
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+33 # olinka215 2017-04-20 16:22
Všichni víme, jak to s průzkumy vypadá. Není problém, udělat průzkum, s dopředu daným výsledkem.
Na konec,takových už jsme viděli...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Dědouch1 2017-04-20 16:31
Ano, Olinko, jak Kuklovy výpočty.
;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Jarin G. 2017-04-20 23:29
Dědouchu, ty jsi samá ironie a odkazy, které každý nemusí čapnout (Kuklovy hrátky s čísly Olinka nemusí nutně znát)! Já jo, já jsem tvůj věrný souputník. Já vím o všem, co tu napíšeš (mohl bych ti být i nebezpečný, mám dobrou paměť, chachá). ;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Dědouch1 2017-04-21 12:44
Nepochybuji, že Olinka je v obraze. To ad1, ad2, svojí ironií a odkazy, oslovuji především ty, kteří je čapnou. :)
A na tebe si musím dát pozor!

P. S. V tuto chvíli, "čaply" 11 lidí... Když vezmeme v potaz ještě moje skalní "fanoušky", není to tak zlé. ;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jarin G. 2017-04-21 21:07
Drobná poznámka. Zrovna jako máš záporné "fanoušky", tak máš i ty "plusující". A vzhledem k tomu, že se už tu celkem orientuji, tak nás klaďasů je podstatně víc!!! Nejen já ti dám plusko jenom proto, že jsi Dědouch! A že párkrát se mi ani nechtělo! Např. v diskuzi v předešlém článku o těch fake news. Samo mínus bych ti nedal, i kdyby na mě revolvérem mířili!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Dědouch1 2017-04-22 11:35
Dal jsem ti teď plus, přestože se mi moc nechtělo. (:D)
Nelíbí se mi inkasovat za nick.
Přiznám se, že já jsem kurva chlap a když napíšeš příspěvek, který se bude zásadně lišit od mého názoru, z hrušky dolů, nafasuješ mínus. Pokud to nebude až tak zásadní, nedostaneš ani mínus, ani plus.
Fakt je ovšem to, že jsi mi nedal pro červené důvod.
:)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Historik 2017-04-20 17:17
Možná už jste to četla. Jestli doopravdy takhle přemýšlí polovina Francouzů, tak je s nimi ámen.
Nevím, co na to říct, je mi z toho až smutno.

parlamentnilisty.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # olinka215 2017-04-20 20:18
Četla,ale pořád věřím...
Je to jako u nás. Své životy sdílíme s lidmi,o kterých si myslíme,že je známe. Jsou nám nějakým způsobem blízcí,máme pocit, že víme o jejich politických názorech své,ale najednou nás překvapí...
Doufám, že i ve Francii se dočkáme milého překvapení, i když není pochyb,že vládnoucí kasta udělala možné i nemožné,aby se udržela v čele

http
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Jarin G. 2017-04-20 23:38
Zdravím Olinko. Zatím můžeme doufat a přát si vítězství Le Pen. A kdyby ne, tak ať vyhraje alespoň Fillon, ten tam má alespoň nějaké dobré záblesky (Rusko,..). Hlavně ať nevyhraje Macron! To je další do party Makrelové & spol.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # olinka215 2017-04-21 00:21
Taky doufám, že pokud Marine nevyjde, tak aspoň Fillon. Sice se ho snažili zneškodnit, ale úplně se jim to nepovedlo.
Ty jejich pokusy o diskreditaci všech,co se jim nelíbí a jsou jim nepohodlní, jsou tak do očí bijící, že na to snad nikdo,normálně uvažující, nemůže skočit.
A tak pořád doufám ..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Jarin G. 2017-04-21 00:25
Jsme v tom Olinko spolu, také doufám! A řekl bych, že nás tady na AC24 bude hodně! Držme Marine palečky!
Tohle je pro nás teď bližší a aktuálnější než nějaký Trumpeta (tedy pokud neudělá něco celosvětově zlého, snad ne). Vítězství Le Pen je snad poslední významnou nadějí na brzké změny v Evropě.
Dobrou noc, Olinko (i když vím, že vy snad máte službu, jak jste se zmínila v jiné diskuzi)!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # olinka215 2017-04-21 00:39
Díky a dobrou i Vám :-))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Janinna 2017-04-20 22:03
S tím Macronem je to stejně zvláštní.
Vytáhli ho jak králíka z klobouku. Myslím, že je to PR projekt Hollanda (mafie co stojí za ním), který ho sice veřejně moc nepodporuje - není divu, to by mu mohl rovnou dát polibek smrti.
Četla jsem, že jejich sponzoři, kteří podporují tohoto ambiciózního "chlapce", jsou stejní.
Pokud tento hošan vyhraje, tak mi Francouzů líto není, protože v tom případě je jasné, že rozum Francouzů sídlí mimo jejich hlavy.
Proč chtějí opakovat stejnou chybu jako s Hollandem a chtějí hlasovat pro tohoto Hollanda v mladším vydání?
Měli bychom litovat nás, Marcon + Merkel + blbka Federika = více EU, protlačí vše co bude v zájmu Německa. Nic dobrého z toho pro Východní Evropu koukat nebude.
P.S.
Také bych to přála LePen, ale to nebude dovoleno, Fillon a ten čtvrtý (nevím jak se jmenuje, ale také se objevil jak blesk z čistého nebe) jsou pořád lepší volba než Marcon.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Jarin G. 2017-04-20 23:45
Přesně a já se bojím, že pokud bude 2. kolo Le Pen versus Marcon, tak se všichni spojí proti naší oblíbené političce a nemusí to dopadnout tak, jak bychom si přáli. Ale ještě je vše otevřené. Ještě nikdo není ve 2. kole.
Radikální imigranti ještě mohou ve Francii něco "udělat", co by Le Pen posílilo. Dnes jsem četl, že imigranti někde ve Francii blbli a obsazovali nějaký úřad, byli tam i nějací zranění, ale to asi stačit nebude, aby se Francouzi probudili.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Janinna 2017-04-21 00:02
Přesně, všichni se proti ní spojí, do jednoho šiku.
Pjakin mluvil o tom, že vyhraje Fillon.
Tak uvidíme jestli se ve své prognóze nesekl:)
Vlk dneska dával zde ac24.cz/.../... odkaz na to, že ve Francii byl zastřelen policista. Jednalo se o teroristický útok.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Jarin G. 2017-04-21 00:34
Ano, četl jsem Pjakina (to je pro mě taková ikona, guru) i Vlka zde v diskuzi a i když je to cynické, to co se semlelo, by mohlo posílit nacionalistické cítění Francouzů! Přece jen smrt policistů by mohla Francouze naštvat! Myslím Francouze (Galy, Franky), ne nějaké přivandrovalce a čmoudy. To by mohlo přinést nějaké ty hlasy pro Marine! Dnes se loučím. Dobrou noc!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Piovarči 2017-04-21 00:18
Marconovi by som neveril je tam len na to aby Le Penovej zobral hlasy.

Korejský poloostrov se pohybuje na hranici nové krvavé války, jejímiž oběťmi se v případě použití jaderných zbraní mohou stát statisíce a možná i miliony lidí. USA stahují do oblasti strategické zbraně a vážně uvažují o možnosti provedení preventivního útoku na KLDR a ta vyhrožuje, že udělá ze všeho kolem moře ohně.

Srážka je nevyhnutelná a jiskra může přeskočit kdykoliv.
Přibližně tak popisují situaci hlavní americká, evropská a asijská média. Jediným místem, kde taková panika není, zůstává paradoně Severní Korea.

Obyčejní obyvatelé Severní Koreje jsou zřejmě přesvědčeni, že země má skuečně spolehlivé prostředky jaderného zastrašování a k válce nedojde. A jestli dojde, tak bude tak ničivá, že šance přežít stejně prakticky nebudou, a proto dělat si starosti z tohoto důvodu prakticky nemá smysl.
cz.sputniknews.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Jarin G. 2017-04-21 00:43
Ahoj, Macron je stejná prodejná děvka jako Makrela, Holand & spol. Pokud vyhraje, tak jen se zakonzervuje současný stav. A k té KLDR. Musíme jen doufat a čekat! Dobrou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Petr Ježek 2017-04-21 09:20
P-rezidentů je jinde (dosud i ve Francii) hafo, LePenová má na víc, strategii řízení zjevně velmi dobře rozumí a má v tom i podporu globalistů. Ruský příklad táhne, dobře řízená země se stává soběstačnou a zdrojově, tedy i socioekonomicky stabilní. P-rezidenti sami nic neřídí a ani tomu nerozumí, jsou řízení zvenčí zpravidla na úkor občanů jejich země.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Piovarči 2017-04-21 12:32
To by mala byť podmienka pre každú zem stať sa sebestačnou predovšetkým v potravinách
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Petr Ježek 2017-04-21 09:14
Zdravím Janino, Macron je nástojem globalizovaného Pax Americana, který měl doposud nejen ve Francii silnou pozici, ale slábne den ode dne. Globalisté by raději na trůně galského kohouta viděli Fillona, což je pouze diplomatičtější a umírněnější odvar LePenové. Mimochodem, je pozoruhodné jak presstituti neustále lepenovou nálepkují jako pravicovou extrémistku a ona chce snížit daně nízkopříjmovým, upřednostnit je na trhu práce před cizí náplavou a vůbec akcentuje sociální témata, jakoby je kradla Melechonovi. Jediný Macron trvá na EU bez podmínek, na Euru, na liberálnu (které budou řidit finanční psychopaté ke svému prospěchu na úkor ostatních) a na NATO a euroatlantické vojenské spolupráci (na terorizování každého, kdo se nám nelíbí). Takže pokud ne LePenová, tak Fillon i Melechon povedou Francii k nezávislosti na EU i NATO. To je ostatně i záměr globalistů...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Janinna 2017-04-21 22:56
Zdravím Petře, vidím, že na to máme stejný názor.
Je to tak. Macron by byl neštěstím pro Evropu, ale vymodleným benjamínkem pro EU.
A všiml jste si kdo v našem českém rybníčku Macrona podporuje? To také o něčem svědčí, že?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Petr Ježek 2017-04-21 09:23
Klid, v USA přece před volbami všichni podporovali Clintonovou, demokraty a tehdejší kurz země...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # Josef Švejk 2017-04-20 14:54
S tím hadrem máš pravdu, Marine. Žel u nás prezident Zeman je jiného názoru a hýkal blahem, když si mohl ten hadřík na hradě vyvěsit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Dědouch1 2017-04-20 16:31
Nikdo není dokonalý.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # .lak 2017-04-20 17:45
Hadr korporátních ždímaček upírů budulínku. Ne eu ale HOlig
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Historik 2017-04-20 19:30
A co tihle budulínci.
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Ignác 2017-04-20 15:06
Le Penová chce být prezidentem, nebo prezidentkou? Domnívám se, že je to jen blbý překlad, jinak by to bylo docela "zajímavé" :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # contmacia 2017-04-20 15:18
Ignác

Asi bude P rezidentka...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # Piovarči 2017-04-20 18:12
Držme tej babe palce ak by vyhrala bude to aj naša výhra

USA a další země Západu blokují jakékoli pokusy vyšetřovat incident v Chán Šajchúnu, řekl v rozhovoru pro Sputnik Asad.

Syrská opozice 4. dubna oznámila, že v důsledku chemického útoku ve městě Chán Šajchún v provincii Idlib zahynulo 80 lidí a dalších 200 bylo zraněno. Z útoku obvinila vládní síly, jež nařčení zásadně odmítly a místo toho obvinily ozbrojence a jejich patrony. Podle informací ruského ministerstva obrany syrské vzdušné síly zaútočily v Chán Šajchúnu na sklad s chemickými zbraněmi teroristů, jež sem byly přepraveny z Iráku.
cz.sputniknews.com/.../...
Dva prapory z Čečenska se v Sýrii střídají s intervalem dva tři měsíce, řekl v rozhovoru pro RT čečenský prezident Ramzan Kadyrov.

„Máme tam ještě jeden prapor, střídají se, získávají zkušenosti, většinou jsou to muslimové, kteří toho mají hodně za sebou, kteří byli svědky toho, jak se teroristé chovají k lidem, jak hanebně jednají, organizují exploze," řekl Kadyrov a dodal, že čečenské prapory se po dvou nebo třech měsících střídají.
cz.sputniknews.com/.../...
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2011–2016 AC24, s.r.o. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás

Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.