AC24.cz

AC24.czZe světaBývalý agent CIA obvinil bojovníky IS z chemického útoku v Sýrii

Sociální sítě

Reklama

/* VRTZ JS 300 x 250 pagead DO NOT MODIFY */ document.write('');

Bývalý agent CIA obvinil bojovníky IS z chemického útoku v Sýrii

To, že bojovníci organizace Islámský stát použili v Iráku yperit, dokazuje, že chemický útok v syrské provincii Idlíb mají na svědomí teroristé, nikoli Damašek, řekl RIA Novosti bývalý důstojník americké CIA Philip Giraldi.

Televize CBS už dříve oznámila, že bojovníci IS použili yperit během útoku na vojenskou jednotku v Iráku, nacházeli se tam i poradci z USA a Austrálie.

„Tvrzení Bílého domu o tom, že pouze syrská vláda mohla nasadit chemické zbraně, nejsou správná," prohlásil Giraldi.

Kromě toho zdůraznil, že incident v Idlíbu připomíná útoky podnikané už dříve různými teroristickými skupinami.

Američtí analytici potvrdili RIA Novosti, že možnosti bojovníků IS, pokud jde o použití toxických látek, jsou dobře známé.

„Je prakticky nade vši pochybnost, že Asadova vláda v Idlíbu neútočila," řekl RIA Novosti profesor v oblasti mezinárodních vztahů Pittsburské univerzity Michael Brenner.

Zdroj: snews.com

Loading...

Komentáře   

+17 # vjědec123 2017-04-20 12:36
Jinak mi k tématu Sýrie připadá „klasické“, že už nikdo oficiálně ani nevzdechne po „chemickém masakru“ v Idlíbu, jako kdyby už ti mrtví splnili svůj úkol a dál už nejsou třeba. Pohřbeno, zapomenuto. A místo oficiálních míst přichází profesor z amerického MIT Theodore Postol, kterého známe i od nás z časů „boje proti radaru“. Věrohodně tehdy řadou technických analýz a studií doložil nesmyslnost, až vylhanost argumentů amerických i našich „radaristů“, nyní v nejméně třech analýzách rozebral oficiální americké a jiné popisy a dokumentaci událostí v Idlíbu a dospěl k závěru, že neexistuje žádný důkaz o odpovědnosti Asadova režimu. Podle jeho propočtů v Chán Šajchúnu zabíjela trubková bomba naplněná čímsi jako sarinem. Je zvláštní, že Organizace pro kontrolu chemických zbraní nyní na základě vzorků odebraných z údajných obětí masakru rovněž mluví o „sarinu nebo čemsi podobném“. O tom, kdo látku vyrobil, ani slovo, byť za dobu války mají k dispozici vzorky oficiálně zlikvidovaných bojových látek syrských i těch džihádistických a laboratoře jsou s to na základě příměsí a přísad autora určit. Trubková bomba shozená z bojové stíhačky? Zajímavá představa.
Převzato z parlamentnilisty.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Vladimír57 2017-04-20 12:51
Proč to dál rozebírat(útok sarinem), účel splněn, další vrtání v případu by mohlo ohrozit skutečného pachatele.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # vjědec123 2017-04-20 13:12
Přesně tak. Mohlo by ohrozit naše proislamistické "demokraty", které jsou v tom zapleteny až po uši. Jak se asi k tomu staví jenerál Pavel, hérec ministr obrany už už prezident ANO bude líp, Bakala, Štětina, Kchárl fon Ja Feki Čech a podobní "experti" .....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Piovarči 2017-04-20 14:36
Prevalujú sa na Veteran today usvedčujúce informácie je v tom zapletená aj IDF a ješ špeciálne sily
translate.google.sk/.../...
Čili 84 izraelských mírotvorců se utopilo v izraelské ponorce u břehů Sýrie.
Vysadila před tím komando, který rozmístilo telefonní opakovače maskované jako kameny, aby "potvrdily" komunikaci syrské armády poté co zločinec Asad nařídil dneska už vyvrácený chemický útok v Ghoutě v srpnu téhož roku.


Tak že KARMA tých lumpov stíha veľmi rýchlo. Ak je to pravda tak to s nimi ide pekne dolu z kopca.

24. februára 2016 Turecko oznámilo, že sa sýrske mesto al Bab vzalo, keď sa tajomne zhroutil odpor ISIS. Deň predtým vydali Veterans Today príbeh, založený na živom rozhovore v teréne v al Bab, že Turecko práve naložilo 950 bojovníkov ISIS na nákladné vozidlá a presunulo ich na sever do Turecka na preradenie do Al Raqqah.
translate.google.sk/.../...
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Piovarči 2017-04-20 18:42
USA a další země Západu blokují jakékoli pokusy vyšetřovat incident v Chán Šajchúnu, řekl v rozhovoru pro Sputnik Asad.

Syrská opozice 4. dubna oznámila, že v důsledku chemického útoku ve městě Chán Šajchún v provincii Idlib zahynulo 80 lidí a dalších 200 bylo zraněno. Z útoku obvinila vládní síly, jež nařčení zásadně odmítly a místo toho obvinily ozbrojence a jejich patrony. Podle informací ruského ministerstva obrany syrské vzdušné síly zaútočily v Chán Šajchúnu na sklad s chemickými zbraněmi teroristů, jež sem byly přepraveny z Iráku.
cz.sputniknews.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Jarin G. 2017-04-20 22:17
Ahoj Vláďo a Pijo a Vědče. Kdysi běžel italský film:
Vyšetřování skončilo - zapomeňte! Film o korupci, mafii, podivné spravedlnosti. Čili nic nového. "Naše" západní média už nezajímá útok yperitem v Sýrii, ani to co udělali teroristi s plynem v Mosulu, raketový útok už je taky pasé, no a mrtví civilisté včetně snad 100 dětí "nás" už také nezajímají. Navíc to byli šiitské děti, čili méně hodnotné, vlastně naši nepřátelé. Člověk by blil!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Vladimír57 2017-04-20 23:05
Čau Jarouši,onen film jsem kdysi viděl a je to jak píšeš. "Pachatel" byl označen a vybubnován, což bylo účelem. Zbytek je nepodstatný.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Jarin G. 2017-04-21 00:16
Čauky Vláďo, je to tak. Nic nového pod sluncem. Bohužel!!! Prostě skutečnost je druhořadá a pachatele si určíme sami ("my" demokratická kapitalistická západní společnost) a taky si ho sami odsoudíme a potrestáme. Nějaká pravda...."My" víme nejlíp, co je třeba... No a když nám to poslouží, zapomeneme na to a jdeme dál, vytvořit nějaké to nové svinstvo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2011–2016 AC24, s.r.o. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás

Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.