Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaBývalý agent CIA obvinil bojovníky IS z chemického útoku v Sýrii

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Bývalý agent CIA obvinil bojovníky IS z chemického útoku v Sýrii

To, že bojovníci organizace Islámský stát použili v Iráku yperit, dokazuje, že chemický útok v syrské provincii Idlíb mají na svědomí teroristé, nikoli Damašek, řekl RIA Novosti bývalý důstojník americké CIA Philip Giraldi.

Televize CBS už dříve oznámila, že bojovníci IS použili yperit během útoku na vojenskou jednotku v Iráku, nacházeli se tam i poradci z USA a Austrálie.

„Tvrzení Bílého domu o tom, že pouze syrská vláda mohla nasadit chemické zbraně, nejsou správná," prohlásil Giraldi.

Kromě toho zdůraznil, že incident v Idlíbu připomíná útoky podnikané už dříve různými teroristickými skupinami.

Američtí analytici potvrdili RIA Novosti, že možnosti bojovníků IS, pokud jde o použití toxických látek, jsou dobře známé.

„Je prakticky nade vši pochybnost, že Asadova vláda v Idlíbu neútočila," řekl RIA Novosti profesor v oblasti mezinárodních vztahů Pittsburské univerzity Michael Brenner.

Zdroj: snews.com

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+17 # vjědec123 2017-04-20 12:36
Jinak mi k tématu Sýrie připadá „klasické“, že už nikdo oficiálně ani nevzdechne po „chemickém masakru“ v Idlíbu, jako kdyby už ti mrtví splnili svůj úkol a dál už nejsou třeba. Pohřbeno, zapomenuto. A místo oficiálních míst přichází profesor z amerického MIT Theodore Postol, kterého známe i od nás z časů „boje proti radaru“. Věrohodně tehdy řadou technických analýz a studií doložil nesmyslnost, až vylhanost argumentů amerických i našich „radaristů“, nyní v nejméně třech analýzách rozebral oficiální americké a jiné popisy a dokumentaci událostí v Idlíbu a dospěl k závěru, že neexistuje žádný důkaz o odpovědnosti Asadova režimu. Podle jeho propočtů v Chán Šajchúnu zabíjela trubková bomba naplněná čímsi jako sarinem. Je zvláštní, že Organizace pro kontrolu chemických zbraní nyní na základě vzorků odebraných z údajných obětí masakru rovněž mluví o „sarinu nebo čemsi podobném“. O tom, kdo látku vyrobil, ani slovo, byť za dobu války mají k dispozici vzorky oficiálně zlikvidovaných bojových látek syrských i těch džihádistických a laboratoře jsou s to na základě příměsí a přísad autora určit. Trubková bomba shozená z bojové stíhačky? Zajímavá představa.
Převzato z parlamentnilisty.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Vladimír57 2017-04-20 12:51
Proč to dál rozebírat(útok sarinem), účel splněn, další vrtání v případu by mohlo ohrozit skutečného pachatele.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Jarin G. 2017-04-20 22:17
Ahoj Vláďo a Pijo a Vědče. Kdysi běžel italský film:
Vyšetřování skončilo - zapomeňte! Film o korupci, mafii, podivné spravedlnosti. Čili nic nového. "Naše" západní média už nezajímá útok yperitem v Sýrii, ani to co udělali teroristi s plynem v Mosulu, raketový útok už je taky pasé, no a mrtví civilisté včetně snad 100 dětí "nás" už také nezajímají. Navíc to byli šiitské děti, čili méně hodnotné, vlastně naši nepřátelé. Člověk by blil!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Vladimír57 2017-04-20 23:05
Čau Jarouši,onen film jsem kdysi viděl a je to jak píšeš. "Pachatel" byl označen a vybubnován, což bylo účelem. Zbytek je nepodstatný.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Jarin G. 2017-04-21 00:16
Čauky Vláďo, je to tak. Nic nového pod sluncem. Bohužel!!! Prostě skutečnost je druhořadá a pachatele si určíme sami ("my" demokratická kapitalistická západní společnost) a taky si ho sami odsoudíme a potrestáme. Nějaká pravda...."My" víme nejlíp, co je třeba... No a když nám to poslouží, zapomeneme na to a jdeme dál, vytvořit nějaké to nové svinstvo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # mat 2017-05-30 14:43
Někde nám taky zapadl výsledek nezávislého šetření, kdo vlastně stojí za útokem na humanitární konvoj a za sestřelením malajsijského letadla, stejně tak, jak to bylo ve skutečnosti s bombardováním nekonečného množství nemocnic v Aleppu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás