Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaAmerický útok Matkou všech bomb zabil 500 pákistánských vojáků, tvrdí indické úřady

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Americký útok Matkou všech bomb zabil 500 pákistánských vojáků, tvrdí indické úřady

Indické úřady tvrdí, že při nedávném útoku Matkou všech bomb v Afghánistánu bylo zabito přes 500 pákistánských vojáků.

Zatímco američtí činitelé říkají, že ta ohromná ne-jaderná puma zabila 90 militantů Islámského státu, tak indické úřady říkají, že ta navíc zabila i 500 pákistánských občanů (poskytujících v této oblasti podporu operativcům ISIS).

Zerohedge.com hlásí:

One India hlásí, že oblast útoku byla pod kontrolou Islámského státu chráněného Pákistánskou armádou, říkají zdroje.

Operace byla v součinnosti s útvary Afghánské armády 201 Selab a útočila na jeskyně a tunely, které IS využívala jako úkryty. Teď už je jasné, že operativce IS v Afghánistánu podporoval Pákistán, potvrdily oficiální zdroje.

Indické agentury, které spolupracují se svými afghánskými protějšky, se dověděly, že v této oblasti nežijí žádní civilisté. Je tam ohromný počet loutek propojených zpravodajství, které ochraňují operativce IS. Tato americká akce přišla v době, kdy v Afghánistánu došlo ohromnému posílení sil IS.

Indické agentury říkají, že Pákistánská armáda a tajná služba ISI se o tyto operativce starají. Celá ta bombardované oblast byla pod kontrolou činitelů ISI podporujících IS, řekly tyto zdroje. Dopad této bomby byl tak obrovský, že vybila nejméně 500 Pákistánců a zhruba stejný počet operativců IS.

Ale vypadá to, že ač Indie je výsledkem amerického bombardování potěšena, ne všichni ostatní její radost sdílí. Reuters hlásí, že bývalý afghánský prezident Hamid Karzai v soboru obvinil svého následníka ze spáchání zrady, když americkým vojskům tuto největší kdy použitou konvenční bombu dovolil v operaci proti militantům Islámského státu v Afghánistánu použít.

Karzai, který se zapřísáhl „vzdorovat Americe“ zůstává značně vlivnou osobností uvnitř afghánského většinového etnika Paštúnů, ke kterému patří i prezident Ashraf Ghani. Jeho silná slova by mohla signalizovat širší politický vzdor, který by mohl americkou vojenskou misi v Afghánistánu ohrozit.

„Jak jsme mohli Američanům dovolit bombardovat svou zemi zařízením odpovídajícím atomové bombě?“ řekl Karzai při veřejné události v Kábulu, během níž zpochybňoval Ghaniho rozhodnutí. „Jestli jim tohle vláda povolila provést, tak je to hrozné a dopustila se tím vlastizrady.“

„Já se rozhodl Ameriku ze své země vypudit,“ řekl. „Tato bomba nejenže byla porušením naší suverenity, ale byla i projevem přezíravosti k naší zemi a k jejímu životnímu prostředí, a bude mít i škodlivé dopady táhnoucí se celé roky.“

Ghaniho úřad řekl, že úder byl v úzké koordinaci mezi afghánskými a americkými silami, a na Karzaiho obvinění odpověděl prohlášením tvrdícím:

„Každý Afghánec má právo vyslovit svůj názor. Toto je země svobody slova.“

Reakce veřejnosti na čtvrteční útok byla smíšená, kdy někteří obyvatelé z blízkosti afghánská a americká vojska za tento výbuch vychvalují, že tím militanty Islámské státu zahnali zpět.

Zdroj: zerohedge.com

Loading...

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+46 # Lubinen 2017-04-16 22:28
Co je tedy pravda 36 , 60 nebo až 500.Někteří z nich věděli víc než bylo záhodno pro CIA ,tak to vyčistili z gruntu.Každopád ně začala trumpeta troubit podle not, které jsou pro něho bezpečnější ale pro svět nevyzpytatelně zrádnější.Pošťa čkou , jenž mu bude nosit notičky od neoconů je dceruška Ivanka a zeťáček ví od koho jsou ty zaručeně správný .Z téhle rodinné kooperace nic dobrého nekouká.Osud podobný JFK zažehnán ale co osud lidstva ?
+26 # Lucif 2017-04-17 09:01
Najradšej by tvrdili že 500 od každej jadrovej mocnosti :). A Karzai? Tento pretvarkár tam bol pri moci dlhé roky a pomáhal Američanom rozbiť svoju zem, za 30 strieborných. Je to taký afgánsky Sobotka. Jeho štýl je, že vždy keď niečo chce, tak pustí do médií nejakú naoko protiamerickú hlášku a o pár dní už je ticho, lebo ho už "zahoja" vrecom dolárov.
+12 # Lubinen 2017-04-17 09:23
Lucif ty hadi jsou už nalezlí všude a jejich osud je zpečetěn za službu mistru přetvářky a lži.
+13 # Mariet 2017-04-17 16:07
Neni pravda ani jedno z uvedenych cisel. On je nekdo tam z USA priletel spocitat? Vzdyt je to nesmysl. Rozptyl kolem 1 kilometru ma udajne ta bomba, takze na co si to hraji? Ja reknu jenom tolik: USA bojuji s IS uplne stejne jako v Syrii, tj. dodavaji jim zbrane a prece nebudou likvidovat sve zoldaky, ktere plati!
Americane musi okamzite se Trumpa zbavit, protoze je viditelne, ze jeho "great" Amerika znamena dobyti sveta silou, valkou, a proto taky buduje ohromnou armadu, ale ta se sklada predevsim ze zoldaku, a ty platime i my! To jeho vydirani na vsech stranach nelze prehlednout! USA ekonomicky zruinuje do te podoby, ze lide, kteri budou chtit prezit, nakonec ochotne pujdou do armady. Soucasne je bude oblbovat cim dal vic, jak jsou USA v ohrozeni..
Vsimnete si, s kym se Trumpeta v poslednich tydnech schazel! Sef NATO, Bill Gates, cinsky president...Jed e se genocidni valka, takze je naprosto jasne, ze je vedena valka chaoticka, bez ohledu na obeti a zadouci jsou uplne vsechny obeti v ramci programu depopulace. Prasteni amici si mysli, ze to vyhraji...ve skutecnosti konci. Trump stale opakuje, ze udelame ameriku skvelou, ale uz tem blbum nedojde, ze zamerne nerika, pro koho!
Stavi zed mezi USA a Mexikem ne proto, aby zabranil prichodu privandrovalcu ( ti se vozej do USA letadly a v noci ), ale aby amici nemeli sanci uniknout, trumpeta je potrebuje, aby makali na valecne vyrobe a na konci se jich zbavi, kdo si mysli, ze chce pomoci 96 milionum v chudobe, tak je blazen jeste vetsi nez on...
+2 # Adolf Hitler 2017-04-18 09:31
Věřím indům z více důvodů......jak ty zprávy teď budou předělávat naše sdělovací ?....ta bomba je stejně půlatomová a následky jsou 39 mrtvých a několik zraněných...to podle našich věrohodných zadušovaných nebo zadukátovaných sdělovacích prostředků..... ..
+38 # Janinna 2017-04-16 23:51
14. dubna byl v Moskvě Mohammad Ashraf Haidari z MZV Afghánistánu a apeloval na Rusko s žádostí o pomoc.
Shození "matky všech bomb" (možná shodí i tchýni:))), nepomůže ke zlepšení situace, tak afghánská vláda žádá ruskou podporu v zásobování, servisní podpory, školení armády a policie a také rekonstrukci objektů, které tam vystavěli ještě v době SSSR.
Rusko zváží tuto žádost, nechalo si čas na přezkoumání.
I pro Rusko je důležité stabilizovat situaci v Afghánistánu a vědí, že ten bordel co tam zůstane po Američanech a NATO, afg. orgány neuklidí sami.
Jenom by si mělo dát pozor, aby nevstoupilo na jedny a ty samé hrábě.

23. března afg. vládní síly a jejich američtí spojenci byli nuceni odstoupit od města Sangin v provincii Helmand
Tento ústup pod náporem Talibanu to je jedna z mnoha porážek, které utrpěli v posledních letech.
Město Sangin a celé údolí má důležitý strategický význam - přístup k opiovým plantážím.
Je jedním z center výroby opia. A teď srdce údolí město Sangin, je opět v rukou Talibanu.
+29 # Piovarči 2017-04-17 00:44
Už 16 rokov tá válčia a napokon musia zhadzovať takéto bomby...
V Sýrii sa nad Hamá fronta zasa o kus pohla

Vládne sily oslobodili mesto Souran a neďaleký vrch (Povedz Bizam) z Hayat Tahrir al-Sham (predtým Jabhat al-Nusrat, sýrska pobočka al-Kájdy) a jeho spojenci.
aragonit9.blogspot.sk/.../...
+21 # Vladimír57 2017-04-17 10:38
Výnos z makových polí je stále dostatečný a o "Firmu" je třeba se starat, to je důvod pro "dočasný" pobyt vojsk v Afghánistánu.
+16 # Dědouch1 2017-04-17 10:55
Tak mě napadlo, že tu mutr tam do těch podzemních komplexů hodili proto, aby se neprofláklo, že ISIS, je dítě SSa a spolu s řezači hlav, jsou tam laboratoře pro výrobu heroinu...
Pochybuji, že na heroinu pracovali domácí inženýři a doktoři...
+53 # mark 2017-04-17 00:28
krome pojmenovani matky vsech bomb je treba pojmenovat, ze Matkou vsech teroristu je USA!
+35 # mark 2017-04-17 00:33
Rozumej: matka vsech bomb zabiji sve vlastni syny matky vsech USA stvorenych teroristu
+35 # Piovarči 2017-04-17 00:55
Tak tak terorizmus má svoju matku v USA
+30 # Lubinen 2017-04-17 01:01
USA jsou matkou všech teroristů, kteří tento akt pro ně vykonají ale je to většinou nepřímo, jejich služba ,či osobní oběť demagogicky zmanipulovaný víry a dnes je to nastavený jako služba jelitám sionist.USA.Důl ežitou roli hrají samo sebou složky jako CIA , Mosad ,a další dobře placení grázlíci nejnenažranější ch a nejvlivnějších včetně Vatikánu.
+16 # contumacia 2017-04-17 09:58
Lubinen

V četně Vatikánu, ten je největší zlo, používá SSA jako svého zlého sadistického sluhu...!!!
+18 # Lucif 2017-04-17 10:20
Presne. USA = MOAT = Mother Of All Terrorists :)
+13 # Karel 2017-04-17 15:36
Vážení stále se zapomíná že jakákoliv americká bomba zabíjí jenom nepřátele a teroristy ale dětí,žen a starých lidí se ani nedotkne. Kdežto na druhé straně ruské bomby zabíjí jenom civilisty .
+3 # Lubinen 2017-04-17 23:52
Karle správný postřech ale země která dala život supermanům spidermanům a mnohým dalším to přece ani jinak neumí , nebo snad pochybuješ?
+1 # Sirea 2017-04-18 17:56
Zaujímavé je, že tá mother spadla práve počas konferencie o Afganistane - okrem neho RF, Číny, Indie, Pakistanu a stredooázijskýc h republík ZSSR...

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás