Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaSpící síla: nejhroznější a ani jednou nevyzkoušená v boji zbraň

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Spící síla: nejhroznější a ani jednou nevyzkoušená v boji zbraň

Minulý čtvrtek nasadili američtí vojáci poprvé v bojových podmínkách trhavou leteckou bombu GBU-43, svoji nejvýkonnější nejadernou munici. Těžké transportní letadlo C-130 shodilo tuto desetitunovou hromadu na areál podzemních tunelů v okrese Ačin afghánské provincie Nangarhár.

Pentagon sdělil, že bomba se směsí tritolu, hexogenu a hliníkového prášku zlikvidovala 36 teroristů fronty IS (zakázaná v RF).

Výsledek použití zbraně o takové kapacitě byl dost skrovný. Jde o to, že matka všech bomb, jak jí hrdě říkají Američani, není určena k zničení opevněných podzemních krytů. Stejně jako bomba BLU-82 Daisy Cutter z dob vietnamské války, je GBU-43 vyvinuta pro útok na velké lesní masívy za účelem čištění velkých ploch na přistání vrtulníků s výsadkáři a také na vyhození do povětří minových polí nepřítele.

Účinek leteckého útoku byl spíše psychologický. Prý, „podívejte se, co dokážeme!" Nebudeme se přetvařovat: vybuchlo to mírně řečeno působivě. Ale v konfliktu s nepřítelem, jenž má víceméně moderní systém PVO, je GBU-43 naprosto neužitečná: neobratný letoun C-130 bude sestřelen dlouho předtím než se dostane na místo shození bomb.

Sputnik publikuje výběr jiných hrozných zbraní, pro které se nenašlo uplatnění na bojišti 21. století, ale které mají stále ještě na skladech a čekají na svoji hodinu.

Kuzkin otec

Titul nejtěžší bomby v dějinách nepatří mimochodem GBU-43, ale její mladší sestře GBU-57, také americké výroby. Tato munice s naváděcím systémem určená proti betonovým konstrukcím, má hmotnost 13,6 tuny a je s to proniknout do hloubky 60 metrů pod zemi anebo prorazit 19 metrů armovaného betonu. První partii z 20 bomb dostala americká armáda v roce 2011, ale nestihla nasadit ji v boji.

Avšak nejmohutnější nejaderná bomba byla vyvinuta v Rusku. Jde o leteckou vakuovou munici ODAB-9000 vyzkoušenou 11. září 2007. Byla shozena ze strategického bombardéru Tu-160. Síla výbuchu činila 44 tun v přepočtu na tritol oproti 12 tunám GBU-43 a dosah zaručené porážky převyšuje 300 metrů. Ruská média, jež psala o zkouškách, hned začala říkat ODAB Kuzkin otec nebo Otec všech bomb. Veškeré informace o této bombě jsou dodnes tajné. Není znám ani počet vyrobených bomb, ani místa jejich skladování.

Bohové války

Druhé místo podle kapacity (a neuplatnění) mezi nejadrnými zbraněmi patří právem hlavňovým velkorážním dělům. V letech studené války je vyvíjeli v SSSR a v USA. Oba státy usilovaly o získání účinného prostředku na dopravu taktických jaderných municí o malé kapacitě za účelem zasazení úderu skupině vojsk na poměrně malé vzdálenosti.

V naší zemi se touto zbraní stalo 203 mm samohybné dělo 2c7 Pion a jeho modifikace 2c7M Malka. Nehledě na to, že byly vyvinuty pro střelbu střelami se speciální bojovou částí, vyrobili pro ně zbrojaři řadu nejaderných municí o velké kapacitě.

Pion například dokáže střílet tříštivě-trhavou aktivně-reaktivní střelou ZFOF35 o hmotnosti 110 kg na vzdálenost 50 km. Tedy, svými bojovými vlastnostmi přiblížila se tato zbraň těsně k dělům hlavní ráže řadových lodí z dob Druhé světové války.

Ale síla a dalekonosnost Pionu a Malky jsou nejen jejich výhodou, ale také vadou. V SSSR a Rusku bylo a je jen velice málo polygonů vhodných pro střelbu z těchto zbraní na střední a maximální vzdálenost. Dají se spočítat na prstech. Také bojovou zásobu nemají tato děla moc velkou: čtyři střely má Pion a osm Malka. Nicméně je v arsenálech ruské armády uschováno dosud přes 300 těchto samohybných děl, jež ani jednou nebyla nasazena v boji.

Americký moždíř Little David

Západní státy aktivně zkoušely super výkonná děla ve čtyřicátých a padesátých letech minulého století. Mnozí slyšeli o německých samohybných moždířích Karl (600 mm) a železničních dělech Dora (800 mm), jež byly zřídka použity za Velké vlastenecké války při ostřelování zejména Sevastopolu a Brestské pevnosti. Mnohem méně je ale známo o americkém moždíři Little David, který byl poprvé vyzkoušen v roce 1944. Tato obluda vážila 88 tun a měla ráži 914 mm. Ostatně střílela maximálně na osm kilometrů a armáda ji nedostala.

Kaspické monstrum

V letech studené války hledalo velení sovětské armády efektivní způsob boje s americkými letadlovými loděmi. Jedním z nejneobvyklejších projektů byl útočný raketový ekranoplán Luň, svérázná hybrida lodě a letadla. Američtí analytici ho hned pojmenovali Kaspické monstrum. Tento divný stroj měl obrovské rozměry, délka 75 m, výška 20 m a byl schopen vyvinout nad mořem rychlost na 500 km za hodinu. Prototyp byl spuštěn na vodu 16. července 1986.

Díky tomu, že se Luň pohyboval k cíli v krajně malé výšce, nemohly ho zaregistrovat lodní prostředky protivzdušné obrany. Ekranoplán měl tedy možnost kradmo se přiblížit k lodnímu oddílu a vystřelit ze šesti odpalovacích zařízení nadzvukovými protilodními raketami Moskit.

Raketový ekranoplán Luň

Každá raketa byla vybavena bojovou částí o hmotnosti 300 kg a pohybovala se k cíli ve výšce 7-20 metrů. Dokonce polovina munice ekranoplánu stačila na likvidaci letadlové lodi.

Za dalšího „vraha letadlových lodí" s unikátními takticko-technickými vlastnostmi je právem považováno podvodní raketové torpédo Škval. Sovětská válečná flotila ho dostala v roce 1977. Původně mělo toto torpédo jadernou bojovou hlavici o kapacitě 150 kilotun, později byla vyvinuta varianta s konvenční hlavicí. Její poslední modifikace dokáže nést na 350 kg výbušnin.

Hlavní předností této munice je její rychlost — asi 370 km za hodinu (200 uzlů). Takové rychlosti se podařilo dosáhnout díky použití podvodního proudového pohonu na reagující na vodu tuhé palivo.

Několik desetiletí neměli na světě žádné torpédo, jež by se aspoň přiblížilo k Škvalu co do rychlosti. V roce 2005 ale oznámilo Německo ukončení vývoje raketového torpéda Barakuda zkonstruovaného podle stejného principu kavitace a schopného vyvinout podobnou rychlost.

Hlavní vadou této zbraní je velmi malý dolet. Škval je s to zasáhnout cíl na vzdálenosti do 13 kilometrů.

Zdroj: snews.com

Loading...

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+17 # Vítězslav Crha 2017-04-15 20:54
Pozor Dle webu www.tadesco.cz budou od úterý zřejmě uzavřeny banky. Je nutno si na poslední chvíli zajistit potraviny na 20-30 dní. Německo to už dělá a navíc stáhli svoji armádu z Polska. Divné že??? Dále bude uměle zastaven proud,aby se chazarům nepodařilo opustit země,protože je třeba odstavit všechny převaděče měn. Poté bude zrušena všechna platnost papírové měny,postupně i v Evropě. Bude zřejmě následovat změna k zlatému věku. Doufám,že to bude ono,co si myslím již dlouho a čem jsme průběžně informováni. Zítra jdu doplnit zásoby potravin. Tak držím palce všem. Jo a nezapomeňte na baterie a olej do lamp a plynové vařiče.
+12 # Apollo 11 2017-04-15 21:23
Crho, stavíš se tu ve středu a omluvíš se za šíření lží a poplašných zpráv?
+25 # Vítězslav Crha 2017-04-15 22:17
Apollo prosím přečtěte si laskavě článek na serveru tadesco. Apropo tato věc se dlouho očekává a byla již asi před 3. měsíci na tapetě. Vzhledem k událostem kolem příprav války s KLDR by přicházelo v úvahu, že mnohé mocné kruhy tuto válku nechtějí a tak ji lze odvrátit i způsobem odstavení dolaru jako světové měny. To dává smysl. Je na světě pouze hrstka těch šílenců,co si myslí,že ovládnou svět. Je logické,že se to mnohým bohatým nelíbí,protože se nechtějí nechat semlet touto hrstkou grázlů a nechat tak svá pracně nabytá impéria padnout ohněm války. To jste se všichni zbláznili,že si myslíte,že tento systém může donekonečna fungovat?? Je mi vás líto. Měli byste se nad celou věcí zcela samy a logicky zamyslet a prohledat všechny dostupné zdroje. Já si to nevymyslel a tudíž nemohu být nositelem falešných a nebo poplašných zpráv. Tento obsažný článek vyšel i s odkazy a tudíž není důvod mu nevěřit. To zda to bude nyní,nebo až za měsíc,nehraje roli. A prosím,aby jste mě oslovoval pane, protože na rozdíl od vás zde uvádím pravé jméno a ne ustrašený pseudopaskvil,j ako vy. Díky za pochopení. Až uvedete své jméno,budu vás oslovovat také pane. Zatím jste pro mě pouze kus plechu,co odstartoval z mysu Caneverl.
-20 # Apollo 11 2017-04-15 23:53
Strašíš tím, že budou od úterý zavřené banky a že je třeba ihned shánět potraviny na měsíc. To je šíření poplašné zprávy jak vyšité.

Trestní zákoník hovoří jasně:

§ 357 Šíření poplašné zprávy
(1) Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

Takže Crho, doufám, že se ve středu před nastoupenou jednotkou a rozvinutou zástavou omluvíš a že se už nikdy nic podobného nebude opakovat!


PS: Že uvádíš na anonymní internetové diskuzi své pravé jméno, je tvoje blbost a nijak mě do ní nezatahuj. Ostatně té pravosti můžu věřit a nemusím. Já jsem třeba Jan Novák z Prahy, to je zaručeně pravé jméno. Ty se starej o své trestné činy, jichž se zde dopouštíš, a méně fňukej.
+26 # Vítězslav Crha 2017-04-16 00:22
Tak to taky musíš toto napsat Merklové,protož e ta toto veřejně prohlásila 12.2 v televizním studiu v Německu. Vidělo to strašné množství lidí i tady na webech v ČR. Ty poplašná zprávo. Aby ses strachy nepo..... A taky jsem nikdy nefňukal,protož e jsem chlap od rány a s nikým se nemažu,nemám z nikoho a z ničeho strach. Vadí mě lidi,co si mastěj hubu pod jinou identitou. To jsou nefalšovaní srabi a poserové. Aby bylo mezi námi jasno. Mám dostatek životních zkušeností a docela dost dobrý přehled. Pravda že nemusí to přijít hned teď po svátcích,ale ono to příjde. Všechno má svůj čas.
-27 # Apollo 11 2017-04-16 00:29
Jasně, jistě dodáš odkaz, kde Merkel říká, že v úterý 18.4.2017 zavřou banky. A v čem spočívá můj strach? Že s tebou zejtra nepoběžím do Kauflandu kupovat konzervy na měsíc dopředu? :-D

Nejvtipnější je, že lidi jako ty mají volební právo.

Mimochodem, před deseti dny jsi tu nadšeně pod nějakým článkem asi sedmkrát vyřvával "CHCÍPNUL SOROS!!!!!" a blábolil něco o údajně zříceném letadle v Alpách, v němž "jistě měl být'. Co nového nám k těmto svým oslavným tanečkům můžeš říct? Už byl pohřeb?
+28 # Jura 2017-04-16 00:47
On ma nejspis na mysli to varovani, ze se maji Nemci zabezpecit trvanlivymi potravinami na 30 dni. To uz je sice par mesicu stare, ale nikdo ho zatim neodvolal.
-28 # Apollo 11 2017-04-16 00:58
Nic takového nenapsal. Jestli to tak myslel, je absolutně neschopný se vyjadřovat, nemyslíš?
+11 # Adolf Hitler 2017-04-16 12:36
Tak dost američane !!!!!!,podle toho,co jsi tu napsal je zřejmé,že jsi blbější než samotný Gavól......každ ý normální člověk ví,že dnes musí mít asi na ten měsíc zásobu trvanlivých potravin,to je nutnost,jinak je v prdeli!!!!!!!!, tak to vypadá,že šíříš poplašné zprávy ty a kdyby nebylo takových sdělovacích zločinců,jak v tom našem Miliprdu,tak by nebyla ani o čem řeč........
+9 # akce Z 2017-04-16 16:44
ldi az si udelate ty zasoby tak spusti tu akci ..protoze a ponevadz pokud by nikdo nemel zasoby ..
druhej den by se hladovy lidi velice rychle domluvily a sly by jim dat na budky a to oni dobre vedi ..
+37 # Pavel Blaheta 2017-04-16 00:53
Apollone přestaň tady buzerovat Vítězslava. Tomu co zde napsal se nedá říkat poplašná zpráva. Jak správně píše tak je to více než pár měsíců co Merkelice - poběhlice vyzvala Němce, aby si pořídili domů trvanlivé potraviny a pitnou vodu a event. i ty vařiče a svíčky, aby měli alespoň týdenní zásoby. Tak tu nežvaň něco o poplašné zprávě ty "poplašňáku". Jasně, že se nemusí nakonec nic přihodit - ale jinak se tomu říká předběžná opatrnost. Protože má-li někdo na účtě desetitisíce a přinesou mu za měsíc 50 Kč, tak jistě se nic nestane, když si opatří domů pár kilo cukru a mouky a pár konzerv, a pitnou vodu a pár svíček a baterie. to by měl mít každý rozumný člověk. Má-li někdo rád dobrou kávu, tak přece není nerozumné, ani poplašné mít ji klidně i na půl roku dopředu. O dobrém alkoholu ani nemluvě. Tak co tu žvaníš a strašíš dobrého člověka nějakými paragrafy v kterých se ani prase nevyzná, natož právníci. Samotný náš stát je porušuje každý den svými protiústavními nařízeními a vůbec. Otrávil jsi mne Apollone.
-24 # Apollo 11 2017-04-16 01:02
Mrzí mě, že jsem tě otrávil buzerací Crhy, ale pokud vidím člověka lhát, nemůžu jinak. Proto mluvím o středě, kdy bude jasno. Samozřejmě, že pokud opravdu od úterý budou zavřené banky, omluvím se já.
+8 # Martin Šimůnek 2017-04-17 09:30
Každý z diskutujících by si měl přečíst následující:

Téma energie je nesmírně zajímavé, obzvlášť, když se jedná o energii implozivní. Přednášek na tohle téma jsem dělal v minulosti mnoho. Principy jsou jednoduché, člověk se ale „musí“ odprostit od klasické fyziky.
Imploze = konstrukce
Exploze = destrukce
Vzhledem k tomu, že na celé planetě ZEMI používáme explozivní energii, (málo který vyvolený má možnost používat implozivní energii), jsme dnes tam kde jsme. Na kraji obrovské propasti, z které už asi není návratu. Vede ke zotročení lidí.
Mnoho lidí nečte komentáře, kde se lidé pomlouvají, zesměšňují a nadávají si. Bylo to jedním z témat mých přednášek.
Lidé, kteří kdekoliv diskutují, by si měli uvědomit následující krátkou stať. Opět jsme u uvědomění…..
Konstruktivní / implozivní energie, je něco velmi cenného, například kostka ledu / zmrzlina v létě. Snadno roztaje, ale dá to práci ji vytvořit.
Je proto nutné dávat si pozor na bytosti, které svou explozivitou v člověku rozpustí ten mechanismus imploze / konstruktivity.
Stejné přitahuje stejné – dokud člověk má dost konstruktivity, dokáže si úbytky relativně snadno nahradit. Pokud však klesne pod kritickou mez, dá to hodně práce navrátit se k ní.
Škodlivé bytosti se dají poznat přibližně takto:
Zesměšňují člověka s pokorným a vážným stavem mysli, protože si tak vítězstvím snaží získat falešnou sebeúctu, kterou ztratili svým předchozím škodlivým jednáním. Jedno z možných řešení je včas, podle vnějších projevů, tyto bytosti rozpoznat (samolibost, vlezlost, otáčejí vše, co řeknete, proti vám, pomlouvají a smějí se tomu), omezit kontakt na minimum, nejlépe si přestat uvědomovat to, co říkají, protože pak to rozum přestane považovat za pravdivé tvrzení a přestane se snažit se bránit. Hlavně tato rozumná obrana člověka vyhodí z jeho klidu, protože musí hrát na hřišti protivníka podle jeho pravidel. Výsledkem je ztracená sebeúcta a minimální vnitřní pohoda, včetně toho, že se na člověka nabalí jakési divné fluidum, kterého dá práci se zbavit. Pokud chce člověk dělat něco očistného, automaticky ucítí nechuť a odpor, jako by to bylo něco škodlivého. (V kombinaci s elektrosmogem se to ještě komplikuje – člověk je jakoby v křeči). Dost pomáhá kontakt s přírodou (naboso, koupání se venku, stromy) – jako by se to škodlivé fluidum rozpustilo. Pak se konstruktivita / imploze obnoví.
A prosím, hlavně si pamatujte následující:
Říkat někomu pravdu je stejné, jako mu tvrdit, že je debil…..

tadesco.cz/.../
+13 # Vaclav2 2017-04-16 12:25
ano správně... to je buzerování...a ještě vyhrožovat paragrafy...to tu ještě nebylo.
Ono ještě dvě okolnosti hrají pro...je konec dubna!
Nikomu to nic neříká?
-6 # Bezdomovec 2017-04-16 16:41
Cituji Vaclav Cihla:
ano správně... to je buzerování...a ještě vyhrožovat paragrafy...to tu ještě nebylo.
Ono ještě dvě okolnosti hrají pro...je konec dubna!
Nikomu to nic neříká?

tak zase zalez vtipe
+1 # scipio 2017-04-16 22:54
Zítra do Kauflandu nepoběží nikdo, je povinně zavřeno. A do středy to pomalu vyčichne :))
+3 # Martin Šimůnek 2017-04-19 19:17
No tak tady to máte černé na bílém:
novinky.cz/.../...

www.extra.cz/.../

A dnes na Jižní Moravě několikráte vypadla elektrika
Přesně tak to začínají zkoušet.
Martin
+15 # Jiri Novak 2017-04-16 09:51
Makrela je na hlavu, to už vědí všichni. Asi nový druh ataky. To bude to samý jako s tím pozváním čmoudů. Už by ji měli odvést ve svěrací kazajce, než natropí ještě více škod.
+8 # Martin Šimůnek 2017-04-17 09:20
Apolináři, měl bys dnes raději přečíst následující zprávu aby ti bylo jasno za koho kopeš:
tadesco.cz/.../

Marťas
+12 # Jiri Novak 2017-04-16 09:49
Crho, válka s Koreou nebude, Trump zdrhnul pred Kimem, Čínou a Ruskem od sev. Koreje.. Dnes jsou toho už plný ruský a mamrdólský sajty, včera jen pár vlaštovek.Pořád ně se zabední v krytu a nevylézej. Bude chvíli klid. :D :D
+3 # sibolet 2017-04-16 19:37
Strašidlo poplašných zpráv ZKOMOLENÉ TADESCO,čili PŘESNĚ italsky TEDESCO-NĚMEC.j e emigrant z Německa RENÉ KOUKAL,jinak si dělající prdel již svým nickem TOMÁŠ MARNÝ..Kdo ho žere a ještě mu za to platí,patří do poslanecké sněmovny..Totiž přemnožení divočáci mají vyšší IQ...
+19 # .lak 2017-04-16 00:10
To neuvidíš
+4 # josh (xy) 2017-04-16 19:34
To je přírodní kamufláš předurčená na noční tahy. Nemůžeš to nijak popsat, identifikovat. Blbý je, že v noci nevíš odkud a co koupíš. Totka na dokladu, taky nic moc.
+17 # r.m. 2017-04-15 21:24
Neblázněj Crha. A i kdyby. Čehůni dostávaj podstatnou část žebračenek v elektroverzi a zbytek ve stravenkách.
-4 # Lucif 2017-04-15 22:07
To je hoax :).
+24 # Pavel Blaheta 2017-04-16 01:00
Ano jistě a taky je asi "hoax" že Američané poslali svou útočnou sestavu lodí ke Korejskému poloostrovu. Taky asi je "hoax", že bombardovali vojenské letiště jiného státu, s kterým nejsou ve válečném stavu. To by přece nikdy nemohli udělat - ale udělali - to si nevymyslíš. Takže z pohledu, že napětí ve světě nepochybně narůstá a nechtěná možnost velké války také, je trocha té předběžné opatrnosti na místě. Když se nestane nic horšího než několikadenní výpadek elektřiny (a to nevylučuje ani Český energetický úřad) tak je dobře mít doma nějaké zásoby, aby člověk nemusel běhat po obchodech plných lidí jako je např. "Apollo" a shánět na poslední ámen potraviny a přetlačovat se tam s davy podobně nepřipravených lidiček. Mnoho lidí třeba nemá ani čas chodit na alternativní servery a budiž - tak alespoň se s nimi nepotkám hned první den výpadku energií v obchodech.
+6 # Lucif 2017-04-16 08:58
Poukazoval som na tú konkrétnu správu v odkaze, prečo to teraz zovšeobecňujete ? Netvrdím to preto, že také niečo sa absolútne nemôže stať, tvrdím to preto, že podľa môjho názoru je v tej správe schválne pomixovaných niekoľko katastrofických scenárov do toho správneho koktailu, aby trošku namasírovali ľudí ku kúpe zlata a striebra (článok je z rakúskeho Hartgeld, čo je portál predaja drahých kovov). A to že sa toho chytil Crha, ktorý je zainteresovaný do predaja striebra v ČR, to tiež len potvrdzuje. Takže asi tak.

Inak netvrdím že netreba byť na takéto veci pripravený, zásoby treba mať vždy. Takisto je dobré mať niečo aj v drahých kovoch a myslieť nato, že to čo je v banke vlastne nie je moje. Ale takto hoaxami si zvyšovať predaje drahých kovov páni, tsk tsk tsk :)...
+25 # Jaris 2017-04-15 23:44
Vito, zda se mi to nepravdepodobne , alelepe je byt pro vsechny pripady pripraven. Dala jsem plus.
+15 # Vítězslav Crha 2017-04-16 00:22
Asi tak.
+16 # Piovarči 2017-04-16 09:02
Crho to bol ten článok o predaji sonickej zbrane proti davom pre bankárov? Niečo sa už o tom šustlo v nejakej debate nižšie.
Treba dávať bacha na dezinformácie. Sme v informačnej vojne a dezinformácie sa šíria zámerne hlavne tu medzi nami aby sa toto informačné prostredie čo najviac kompromitovalo a dehonostovalo

Ďalší pruser v Sýrii terorista sa odpálil v aute humanitárnej pomoci pri 10 autobusoch ktoré prevážali obyvateľov niektorej zo vzbúreneckých častí, ktorá sa vzdala a súhlasila s prevozom do Idlíbu. Zatiaľ 100 mŕtvych. Prevoz bojovníkov do Idlibú sa tak zastavil preto že Sýrska armáde im nedokázala zaistiť bezpečnosť.
To bolo aj cieľom tejto akcie namierenej proti civilom vlastnej strany. Džihádisti chcú aby sa bojovalo do posledného muža a aby sa nikto nevzdával a aby nikto neopúšťal svoje domovy.
Lenže to je pri takejto nezmieriteľnej nenávisti veľký problém.
aragonit9.blogspot.sk/.../...
+8 # r.m. 2017-04-16 14:00
to jsem našel já, je to v databázi veřejných zakázek, soutěž na dodavatele vyhlásili 9. února 2017 a později ji zase zrušili, protože se přihlásil jen jeden dodavatel:
Akustické systémy s velkým dosahem pro vysoce srozumitelné udílení pokynů davu lidí na vzdálenost až 3 km a jejich bezpečné rozptýlení silným akustickým signálem o intenzitě až 160 dB. Zvuk lze přesně směrovat v úhlu 30°/15°. Pro mobilní použití lze LRAD zabudovat do automobilu (např. nový a lehký LRAD 450XL).
Vytvoření bezpečnostních zón mezi demonstranty a příslušníky policie šetří jejich síly a podstatně omezí použití dalších donucovacích prostředků (vodní děla, slzný plyn, gumové projektily a fyzický střet s demonstranty). Systémy LRAD najdou ale i uplatnění ve vojenských cvičných prostorech, při střežení kritických objektů jako jsou muniční sklady a jaderné elektrárny (pevné systémy ovládané na dálku pomocí sítě Ethernet), vojenské přehlídky, nasazení při živelných a průmyslových katastrofách, řešení nepokojů, demonstrací,...
www.danrichter.cz/lrad/
Zakázka zněla na dodávku směrového reproduktoru. Teprve po rozkliknutí návrhu smlouvy se objevil přesný název LRAD 450XL a jména panáků z centrály ČNB, kteří ji chtěli pořídit.
ezak.cnb.cz/.../...
ezak.cnb.cz/.../...
pozn. ke stažení je nutný schválit dočasnou bezpečnostní výjimku v prohlížeči
-
ezak.cnb.cz/.../
Zadavatel
Úřední název: Česká národní banka
IČO: 48136450
Poštovní adresa:
Na Příkopě 28
115 03 Praha 1
Id profilu zadavatele ve VVZ: 342165
Ing. Zdeňkem Virius, ředitel sekce správní
Jiřím Prančl, ředitel odboru bankovní bezpečnosti a krizového řízení.

-
jak jsem to dal na Bakalovo Análně.cz hned mne zablokovali
+2 # Piovarči 2017-04-16 22:08
Tak že toto je zjavný fakt a k čomu to potrebujú je tiež jasné, tak že počítajú s nepokojmi a dopredu sa potrebuju vybaviť účinnými prostriedkami.
Nedá sa z toho ale dedukovať že niečo prepukne okamžite zatiaľ určite nie...
+11 # Jura 2017-04-16 00:52
Ono k tomu nejspis nedojde, ale kdyby k tomu doslo, tak je to pruser mnohem vetsi, nez ze mi bude doma lezet o 10 balicku testovin navic ;-)
+3 # r.m. 2017-04-16 02:15
a jak si je uvaříš?
+10 # Dědouch1 2017-04-16 10:17
Hádej. Oheň, znáš?
:DDD
Nic ve zlém.
;)
+3 # r.m. 2017-04-16 14:09
jak cigoši v Chanově, vytrhali parkety a v obyváku vařili na táboráku
+7 # Dědouch1 2017-04-16 15:18
Vidíš, cigoši už jsou připravení!
:D
+3 # Piovarči 2017-04-16 22:10
Cigoši ale domolujú každý barák do ktorého sa nasťahujú....
+3 # Dědouch1 2017-04-17 11:46
Musí holt cvičit, aby byli připraveni na blackout.
Kdo je připraven, není zaskočen.
;)
+4 # Prdlajs pane 2017-04-16 04:43
Ty vole tadesco, to provozuje ten komik to máš marný? No tak to si du sehnat zásoby alespoň na rok !
+5 # .lak 2017-04-16 05:15
Ale světelnej ty vituňjená lebko. :-))))))))
+8 # vlk samotář 2017-04-16 10:59
Přesně tak!
Je to prolhaný ČURÁK a nevěřím mu ani slovo!

Posledně se snažil vytáhnout z důvěřivých čtenářů LV svých nemovitostí i s notářským ověřením.

Když jsem mu tam několikrát slušně napsal, že je to podraz na důvěřivce, tak mi pokaždé příspěvek smazal,... a to nakonec i ten, kde jsem mu nadal do čuráků a [...]ů, protože to dělal záměrně, .... až jsem to pochopil, proč to dělá....

Většinu příspěvků jen kopíruje z jiných webů a návštěva jeho webu je ztrátou času!!!

Až budou tyto výše uvedené "informace" i na, podle mne, nejsolidnějším webu...:

www.nwoo.org/

... kde se své práci poctivě věnují,.... tak se tím možná budu zabývat, protože jak jsem právě zjistil k mé radosti, tak ze svých stránek vymazali odkaz na "tadesco", protože asi ví moc dobře proč!...:-))
+5 # r.m. 2017-04-16 14:11
Tadesco jen honí návštěvnost, chce na tom vydělávat
+5 # janhonza1 2017-04-16 07:12
Tady vidím jasný rukopis Tomáše Marného. Co k tomu dodat? Snad vám kluci za tu paniku, co už víc jak desetiletí šíříte na webu, někdo konečně šlápne na kuří oko.
+9 # josh (xy) 2017-04-16 10:44
eTendry
etendry.cz/.../....
ezak.cnb.cz/.../
...sice zrušena ALE....Sonické dělo LRAD
Jakýmsi etalonem mezi zvukovými děly je americké zařízení LRAD (Long Range Acoustic Device) schopné přivodit až nesnesitelnou bolest zasaženým osobám nebo vysílat důrazné hlasové příkazy.

LRAD vysílá ohraničený zvukový paprsek v kuželu o úhlu 30° o frekvenci 2,5 kHz a hlasitosti až 150 dB. Ač se to příčí selskému rozumu, v tomto případě se zvuk nešíří celokruhově, ale právě a jen v onom úzkém kuželu. Pokud stojíte jen pár metrů od zasažené zóny, budete jen nechápavě pozorovat svíjející se lidi na zemi, ležící jen pár metrů od vás.
Zvuk je mechanické vlnění v látkovém prostředí, které je schopno vyvolat sluchový vjem. Frekvence tohoto vlnění, které je člověk schopen vnímat, jsou značně individuální a leží v intervalu přibližně 16 Hz až 20 000 Hz. Mechanické vlnění mimo tento frekvenční rozsah sluchový vjem nevyvolává, přesto se někdy také označuje jako zvuk.
Frekvenci nižší než 16 Hz má infrazvuk, slyší jej např. sloni. Frekvenci vyšší než 20 kHz má ultrazvuk, který mohou vnímat např. psi, delfíni či netopýři. Děje, které jsou spojeny se vznikem zvuku jeho šířením a vnímáním, se nazývají akustika. Wikipedia
Připomeňme, že zvuk není elektromagnetic ké vlnění, jako třeba světlo nebo rádiové vlny, ale mechanické vlnění. Vzniká tak, že nějaký zdroj zvuku - chvějící se těleso - rozkmitá atomy okolního prostředí, nejčastěji vzduchu. Kmity se pak šíří v prostředí, tak že atomy své kmitání předávají sousednímu atomu, až k přijímači - nejčastěji lidskému uchu. V případě děla LRAD musí tedy zdroj zvuku vibrovat rychlostí 2500 kmitů za sekundu.

Účinný dosah sonické zbraně LRAD je zhruba 300 metrů, ve kterém zasažené osoby cítí silné bolesti hlavy a psychické nepohodlí. Pokud se však osoby přiblíží až na vzdálenost 100 metrů od zářiče LRAD, začne být bolest nesnesitelná. Kritická vzdálenost je pak cca 15 metrů, kdy dochází k trvalému poškození sluchu.

LRAD však nemusí jen sloužit k paralyzaci davu, ale dokáže také vysílat mluvené příkazy - v tomto případě až do vzdálenosti skoro 9 km. Navíc jeho elektronika dokáže hlas modulovat tím způsobem, aby zněl důrazně a autorativně. Jistě sami uznáte, že je rozdíl, když na vás mluví člověk se slabým písklavým hlasem nebo s hlasem pevným a důrazným.
Sonické zbraně mohou i zabíjet
Zajímavou vlastností sonických děl je schopnost rozkmitat na dálku určitý druh materiálu - v případě lidí třeba nejrůznější měkké tkáně. Inženýr Vic Tandy například experimentoval s různými frekvencemi, které dokáží rozkmitat lidské oko.

Výsledkem takových pokusů bylo zdeformované vidění zasažených osob. Závěry pokusů zněly dokonce až strašidelně, neboť testované osoby hlásily, že před očima viděly zneklidňující a intenzivní záblesky šedých "přízraků". Tohle ale zrovna asi nebude cesta, jak uklidnit rozvášněný dav.

Video: LRAD v akci. Sílu zvuku neznáme, ale předpokládame, že plný výkon to není / YouTube

Avšak to ani není vše, při frekvencích několik stovek kHz až MHz (milióny kmitů za sekundu), což je oblast ultrazvuku - lidským uchem neslyšitelná, může se "rozkmitat" nervový systém člověka a vnitřní orgány - vše s fatálními následky. Při pokusech na myších byly při tak vysokém výkonu a frekvencí zaznamenáno například rozsáhlé poškození plic a srdce…

Zmiňme, že s nasazením sonické zbraně LRAD počítají i organizátoři na olympijských hrách v Londýně. Zbraň však není primárně určena proti demonstrantům, ale proti podezřelým lodím plující po řece Temži.


Možná, nám tím chtějí hlásit kurzy, jak si stojí dobře koruna;)
Možná to dají před tresor, aby se nikdo nepřiblížil a neviděl uvnitř to hovno !
+7 # Adolf Hitler 2017-04-16 12:57
To je ten zlatý poklad....nejvě tší atomové guano světa,vyrobené z uranových jader.....jen vysvětlit,že se ještě nepropadlo i toto skrz zeměgulu......
-2 # Bezdomovec 2017-04-16 16:29
Cituji Vítězslav Crha:
Pozor ...
.. Jo a nezapomeňte na baterie a olej do lamp a plynové vařiče.


uz pred lety jsem opustil konzumni styl zivota a ted kdyz ma prijit tato zasadni zmena a tento styl znicen
( z duvodu aby nekteri hrabivci neprisly o to co si sami nahrabaly) jak nam se tu snazis tvrdit
ze to psaly na starnkach tomase marneho kdo cist umi vi ze uz podle jmena je to mate marne
a primy odkaz si sem ani nedokazal dat ...a ted se ten system snazis na posledni chvily jeste udrzet nebo proc tu strasis lidi ty mizero jeden ze budou banky zavrene ?
..urcite mas kramek s lampama a plynovejma varicema a nejde ti to naodbyt ...
baterie.-.. a na co kdyz zname permanentni magneticky motor ?!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
na co vubec ty baterie potrebujeme - na nic baterie byla davno prekonana a jeji smysl je jen cucat z lidi prachy .. nekde na youtube je tom cely film jak se to dela v cine a mrskaji se na to rozdilne nalepky centralni sklad je v pristavu v DAKARU odtamtud se to rozvazi do celeho sveta ..

Dvacet let nemam zadny ucet a je mi fuk kolik tech zlodeju zavre sve kramy ..


lidi nekupujte si nic vse prodejte ctete radeji Bibli misto techto lzi
nic neschranujte, tam kam se mame v pozdejsim case dostat si nic z toho vzit nemuzeme ..

zbavte se co nejdrive sveho majetku nejvetsi bohatsvi neni v cervotocivych bednach, podlehajicich korozi a rozpadajicich se v prach, zkracene receno - podlehajicich zkaze ,.. ale uvnitr nas ...


LIDE BDETE !
+18 # r.m. 2017-04-15 21:32

“A total of 59 [Tomahawk Land Attack Missiles] targeted aircraft, hardened aircraft shelters, petroleum and logistical storage, ammunition supply bunkers, air defense systems, and radars,” Pentagon spokesman Captain Jeff Davis said in an official statement, adding that “the US took extraordinary measures to avoid civilian casualties and to comply with the Law of Armed Conflict.”
southfront.org/.../
Mluvčí Pentagonu mluvil o zneškodnění nebezpečných radarových základen. Tahle byla asi exktra nebezpečná.
+25 # Vítězslav Crha 2017-04-15 22:27
No vidíte i toto byl velice podivný manévr,který se nepovedl nebo povedl??? Mám na to opět svůj názor,který koresponduje s propadem sil vojenských akcí USA. I ten tiátr s chemickými látkami má spoustu vážných trhlin. USA zbrojní průmysl je vlastně odsouzeníhodný, protože prokázal celému světu,že svojí nepřesnou výrobou nepřesných zbraní vážně ohrožuje bezpečnost USA. I to by mohlo být hybnou silou k odstranění vlivu korporací od bankovního systému a možná i cílená akce Trumpa po dohodě se světovou klikou. co myslíte???? Je to pouze předmětem logiky a cíleného odhadu situací. A že témata jsou,o tom žádná. Prosím používat hlavu,dokud ji máme na krku.
+28 # Pavel Blaheta 2017-04-16 01:12
Nevím za koho kope Trump a je to v podstatě jedno. Ale podle některých lidí, kteří mají k USA blíž než já právě nyní likviduje stopy jejich nelegálních aktivit. Ta jejich bomba měla prý jediný úkol - zrušit podzemní tunely, kterými Talibán zásoboval CIA heroinem z makových polí Aghánistánu. A stavěli je prý Talbánci společně s CIA, takže oni přesně věděli kde tyto jsou. A jestli to Trumpovic lidí myslí vážně s vyprovokováním třetí světové - tak to se dozvíme asi brzy. Je možné, že KIM chvíli počká s dalšími testy raket a jaderných bomb, ale určitě se jich nevzdá. Ta země má něco přes dvacet milionů obyvatel - polovina Polska - a byla schopna prakticky v izolaci od ostatního světa vybudovat zázemí pro raketový průmysl, poslat na oběžnou dráhu vlastní družici, vyvinout a vyrobit atomové zbraně a při tom nenechat umřít svůj lid hladem. O připravenosti armády k obraně jejich republiky ani nemluvě. USA jim mohou jen závidět. Ale je to každého volba. Kdyby místo dělání bordelu v celém světě USA tyto prostředky věnovala raději na výzkum Vesmíru, tak již mohli mít stálé základny na Měsíci, Marsu i stanice na oběžné dráze Venuše. Ale ne - to by přineslo prospěch celému lidstvu a oni chtějí celému lidstvu jen vládnout a vysávat ho. Konec.
-29 # Hedvika 2017-04-16 01:55
Nevím, že by na makových polích rostl heroin když se tam pěstuje mák a kdyby ho pašovali, bylo by to někde vykázáno v dodacích listech či jiných záznamech. Ty tunely zasypali nejspíš proto, aby udělali tečku za válkou.
+31 # r.m. 2017-04-16 02:15
Obchod s drogama a dodací listy? Voni jsou hlava vachmajstrová.
+8 # .lak 2017-04-16 08:07
bI mjel vjeďet že všechny falze flagi tsija tají/hají.
+10 # Lubinen 2017-04-16 08:18
Hedvika mne nepřestává bavit a Crha s Blahetou ovšem tentokrát taktéž.Vlastně Crha tady šířil zprávu o konci toho hada Sorose ,pokud se mýlím tak se mu předem omlouvám ,tak přesvědčivě až je to zarážející,někt eré konspirace se zřejmě rozhodli vymýšlet pro pobavení chlebodárců i Džandovi a Chovancovi poskoci , pozor na ně .Nenechte si zkazit Velikonoce.
+11 # Lubinen 2017-04-16 09:49
Pro Hedviku .Babiš měl pro džihádisty z afghánských hor a jeskyních katakomb tunelů připraveny elektronické pokladny napojené přes internet přímo na čápi hnízdo.Histerie a panika zavládla okamžitě mezi bojovníky , když si tuto zprávu přečetli na zaručeně pravdivém serveru tadesco cz.Proto neprodleně na své opiové doupě povolali ze všech nejpovolanějšíc h letecké síly Hejlových humanitárních miláčku ussa army.Tento sebevražedný čin se zapíše do dějin , než babišovy pokladny tak raději jistou smrt ve jménu Alláha z rukou maminky všech bomb nejmírumilovněj ší armády světa
+5 # josh (xy) 2017-04-16 12:13
Ty jsi nevím zda krásná nádoba, ale zcela určitě prázdná;)
+6 # Vaclav2 2017-04-16 12:28
Hedviko, hedviko...vzpam atujte se! zase hlupákoviny!
měla by jste si teď hledět aby jste dokončila devítku, vysvědčení bude co nevidět!
+5 # johnjohn 2017-04-16 11:06
To co popisujes ze by mohli mit jiz davno existuje
+7 # Jiri Novak 2017-04-16 09:31
A ZASE STO LET ZA OPICEMI... :D :D :D
Na každou mámu se najde táta: National Interest připomněl USA existenci velmi výkonné vakuové bomby.
Armádní velení USA by si mělo připomenout, že Rusko má ve své výzbroji silnější nejadernou zbraň, než je americká „matka všech bomb“ použitá v Afghanistánu.
Připomeňme, že předešlého dne USA poprvé použily velmi silnou nejadernou bombu GBU-43 z důvodu zničení bojovníků IS v Afghanistánu. Ale vydání National Interest napsalo, že Rusko má ve výzbroji „otce všech bomb“ – leteckou vakuovou bombu se zvýšenou kapacitou (AVPBM-aviacion naja vakuumnaja bomba povyšennoj moščnosti), která podstatně překonává svým výkonem GBU-43 přibližně čtyřikrát (40 tun v tritolovém ekvivalentu oproti 10). Kromě toho, AVBPM váží méně než její americká obdoba. Podle poloměru garantovaného zničení „táta“ překonává „mámu“ dvakrát. Rusko poprvé vyzkoušelo AVBPM v roce 2007.
Velení armády USA ještě před tím, než použilo americkou „mámu“ na bojovníky IS v Afghanistánu, konzultovalo tento svůj počin s vedením země v Kábulu. Teprve když dostalo svolení, provedlo USA letecký úder.

zdroj: rusdialog.ru/.../...

+6 # Adolf Hitler 2017-04-16 12:49
To byl úder,jak sviňu pantokem,i s tou přípravou a provedením,že ju tam nedopravili vzduchloďou,to by bylo originálnější.. .......doufám,ž e o těch svých kravinách natočí nějaký ten zeséériál,v tom jsou dokonalí majstři.......
+4 # r.m. 2017-04-16 14:27
tyhle stránky: bod-zlomu.blogspot.cz/.../... vypadaj strašně, ale na druhou stranu je tam tohle info:
Kybernetický útok shodil stránky Veterans Today na 12 hodin. Podle zdrojů za to byla zodpovědná jednotka US Army Cybec Command ve Ft Huachaca a stopa vede ke generálu Mc Masterovi. Zjevně si nepřejí, aby byl publikován TENTO článek:
veteranstoday.com/.../...
u nás: český ekvivalent článku byl publikován zde:
aeronet.cz/.../...

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás