Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaArcheologové vykopali prvního papeže. To, co našli, by mohlo odhalit obrovské katolické tajemství

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Archeologové vykopali prvního papeže. To, co našli, by mohlo odhalit obrovské katolické tajemství

Archeologové exhumovali prvního katolického papeže a ten byl pozoruhodně dobře zachovalý, kdy spolu s tím odhalili i určitá tajemství, která by církev raději ponechala pohřbená.

Muž, o kterém se věří, že byl prvním papežem, zemřel kolem roku 155 našeho letopočtu a původně byl pohřben v katedrále ve městě Aquileia. Roku 1789 byla katedrála stržena a hrob otevřen, než jej převezli do kaple, kde byl roku 1875 znovu pohřben, píše Disclose.

Pozoruhodná zachovalost je podle panujících domněnek důsledkem kombinace vysoké vlhkosti a rostlin uvnitř hrobu a skutečnosti, že byl pohřben v zimních měsících, což umožnilo, aby v prvních několika měsících po pohřbu proběhlo méně rozkladu.

Co je ještě zajímavější, vedle těla archeologové našli četné dokumenty, rovněž dochované z doby jeho smrti, s údaji o alternativních průbězích klíčových událostí a některé z nich dokonce naznačují, že Mesiáš byl ve skutečnosti fabrikace vytvořená křesťany té doby k podpoře jejich agendy.

 

Budou-li tyto dokumenty ověřeny jako autentické, tak by mohly vrhnout pochybnosti na celý systém katolické víry, který byl v posledních letech i tak značně poškozen četnými skandály.

Spolu s různými vzájemně si odporujícími výpověďmi o životě Ježíš, jsou tu rovněž další stovky příběhů vztahujících se k dalším podobným prorokům v průběhu věků, z nichž mnohé vykazují ohromující podobnosti s Ježíšem.

Z těchto nalezených dokumentů to vypadá, že Ježíšův život tak, jak jej většina lidí zná, byl vytvořen převážně z vybraných momentů z vyprávění o jiných předchozích mesianistických postavách historie. Život skutečného Ježíše, jehož existenci jako skutečné osoby věda podporuje, se mohl dost lišit a vůbec nemusel být takový, jak naznačuje Bible.

Některé další mesianistické postavy, které předcházely Ježíšovi, však vykazují ohromující podobnosti, včetně Hora a Mithrase, kdy o obou se říká, že vytvořili základ pro některé z Ježíšových životních příběhů minulosti.

I Horus, egyptský bůh oblohy a království, se zrodil z panny, byl pokřtěn ve věku 30 let a měl 12 učedníků. I on byl ukřižován a znovu vzkříšen podobně jako Ježíš o tisíce let později.

Mithras byl římský kultovní bůh a i ten se narodil z panny, oslavoval se 25. prosince, dával svým přívržencům značku na čelo, byl spojován se lvem a s jehnětem, obětoval se a byl pozdvižen v neděli. Celá ta století před Ježíšovým narozením tedy vyrůstaly kořeny křesťanství. 

Více informací o Mithrasovi naleznete ZDE.

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+143 # josh (xy) 2017-04-15 10:56
snad ani není potřeba to pitvat. Vždy to byli pomocníci mocných a už jen bohatství círve napovídá jejich postavení ve společnosti a komu sloužili.
+42 # 3.14čus 2017-04-15 13:04
že by palebná příprava? .... poslední papež.... :) kdo má zájem zpochybnit papeženství???

(můj příspěvěk nesouvisí s obrázkem kapitalismu. Nicméně v komunistickém sytému, jenž je de facto jinou formou kapitalistickéh o systému, je ta pyramida velmi podobná, ne-li totožná. Ostatně i ve fašismu)
+19 # menges 2017-04-16 14:34
Poslední papež je JEZUITA Ferdyš.
+7 # Lubinen 2017-04-18 10:32
Myslíš Ferdyše Pištoru z Prahy Libně?
+1 # Britney Smith 2017-07-31 23:08
Nabozenstva su ASTRONOMIE odete do ludskych tiel...Inak,pra vda je v CISLACH, a nie v tych jebnutych nabozenskych textoch! Veriaci su [...]i,sproste a mkzgovo mrtve ovce co musia naslefovst,slep o nasledovat,lebo sami nevedia rozmyslat a ani nic ohladom ich nabozenskeho zotrocenia-odha lit!
+27 # Jaris 2017-04-15 23:53
Dobra ilustrace joshi. Jen bych prehodila krale s cirkvi. Ta totiz rozhodovala, kdo kralem bude a kazdy kral musel byt cirkvi korunovan. Byly doby, kdy katolicka cirkev mela neomezenou moc.
Teprve s ateizmem moc cirkve klesla.
-39 # Radyss 2017-04-16 04:04
Milá Jaris, každý kdo má aspoň základní přehled o historii, navštěvoval ZŠ a hodiny dějepisu neproflákal za školou, ví, že o tom, kdo bude král, nerozhodovala církev, ale že král byl volen sněmem říšských knížat. Že církev rozhodovala, kdo bude králem, ti nejspíš nakukali do hlavy bolševici. Ale komunismus skončil před 27 lety, tak už by ses mohla na ty jejich žvásty vybodnout a začít si věci zjišťovat sama za sebe.

cs.wikipedia.org/wiki/Kurfiřt
+68 # Jaris 2017-04-16 05:25
Radyss, vzdelani za socializmu melo vysokou uroven. Byli jsme vybaveni vseobecnymi znalostmi a ja to mohu plne potvrdit, jelikoz ziji v kapitalizmu pres tricet let. Nechci se nadrazovat, ale me vzdelani predci vsechny takove, kteri studovali v kapitalizmu a kteri maji priblizne stejne vzdelani jako ja. A nejhur jsou na tom Americane, kde vzdelani je sakra draha zalezitost. Socializmus mel chyby, ale na skolstvi te doby laskave nesahej! O tom si muzou dnesni absolventi strednich skol, univerzit a vysokych skol, pouze snit. Mam to vyzkousene v praxi.

Samozrejme, ze cirkev mela v politice velmi dulezite slovo. Mozna jsem se spatne vyjadrila, protoze vladu nad kralovstvim, prebirali vetsinou potomci. Ti museli byt cirkvi schvaleni pomazanim a korunovaci. Kdysi to byl vazny a dulezity krok k nastoleni a uznani noveho vladce.
+23 # josh (xy) 2017-04-16 09:20
Jaris - souhlas.
-8 # investor 2017-07-08 07:30
Jinymi slovy, "odvolavam, co jsem drive rekla"... ;) S tim, co rikate ted, se da souhlasit, na rozdil od toho blabolu vyse. ;)
+39 # Vladimír57 2017-04-16 12:08
Radyss, každý kdo má základní znalosti z historie ví, že si církev uzurpovala moc, na kterou nikdy neměla nárok a dělo se tak ve středověku a děje se tak dodnes. Černoprdelníci žvaní do politiky a ovlivňují ji. Pokud bys nebyl zblbnutý klérem, věděl bys, že se to děje přes panbíčkářské strany, usazené v parlamentech celého světa. A vzhledem k tomu, že jsi tak excelentně vzdělaný, mohl bys vědět, že v Českolovensku nikdy komunismus nebyl. Bolševiky ti prominu.
+27 # Ecthelion 2017-04-16 12:27
Problém je v tom, že drtivá část těchto tzv. znalců není schopna si najít, co to vlastně skutečný komunismus má být. Bohužel je to pouze utopie, která je uskutečnitelná pouze v ideální, ale neexistující společnosti. Církev tím, že si uzurpovala moc, jednala proti Kristovu učení a to včetně současných církevních restitucí.
+9 # Dědouch1 2017-04-16 12:45
;)
+2 # Marcy 2017-07-09 13:50
Radyss, no, kdo bude králem rozhodovala velkost panství a počet šlechty a jejího majetku, která si krále, kterého pak korunoval nejvyšší duchovní toho kterého království v případě, že jím nebyl sám král/královna jako v Británii. Král pak povyšoval do šlechtického stavu od nejnižšího stupně svobodných pánů (Zikmund Schwarzenbergy) po nejvyššího stupně nepanovnické nižší šlechty - hraběte a dále i do panovnické šlechty od knížete, přes vévodu a dál výše. Rozdíl je však v tom, že byla dvojí šlechta, jedna jmenovaná králem a druhá, takzvaná říšská, kterou jmenoval císař Svaté říše římské, ochránce křesťanské víry, kterého volili kurfirsti a který mohl pocházet i z nižší nepanovnické šlechty bez království jako v případě francouzského hraběte z Lucemburku a rakouského hraběte Rudolfa Habsburského. Titul císaře či krále Svaté říše římské nebyl v žádném případě nikdy dědičný. Vždy kurfirsti volili ochránce víry Svaté říše římské znovu. Nepleťe si prosím císařství Napoleona, který se prohlásil dědičným císařem všech Francouzů sám, stejně jako dědeček Františka Josefa I. císař všech Rakušanů František II. (1808).
0 # ostruzinka 2017-07-10 20:14
Radyss: nechci Vám kazit iluze, asi jste si taky dal pár hodin za školou pokud šlo o hodiny dějepisu. Nepleťte si království jako takové v němž vládne král, z boží vůle, a jeho následníkem je prvorozený potomek, v některých královstvích i dcera. To o čem píšete Vy, je římská říše, kde byl volen římský král kurfiřty a ne žádným sněmem říšských knížat - český král nikdy nebyl říšským knížetem, jelikož byl hodností nad ostatními. Kurfiřtů bylo pouze sedm. Říšských knížat víc a ty na svolaný sněm zval římský král nebo císař.
+6 # Martin 2017-04-18 20:11
papež je samozřejmě [...], ostatně jako jako všichni černokabátníci. ... ale redakci prosím aby si ověřovali co píší, článek je podvod a hoax... ve skutečnosti jde o mrtvolu biskupa Pedera Winstrupa:

zpravy.idnes.cz/.../...

fandím tomu co děláte, ale prosím FAKE NEWS, těch máme dost na mainstreamu...
+98 # jana bašová 2017-04-15 11:04
Stále sa niekto snaží vyvrátiť skutočnosti tak, ako sa odohrali. Spochybniť Ježiša, Božieho Syna a Jeho vykupiteľské dielo. Už vyše 2000 rokov... Vždy niekto príde so "zaručenými" správami,. podloženými vedou, ktorá je dnes založená na blublinách lží.
V danom prípade sa píše o prvom pápežovi. Že zomrel v roku 155. Neobťažujú sa ani dať mu meno, pretože by sa prišlo na podvod. Prvým pápežom totiž bol sv.Peter a ten nemohol zomrieť v roku 155, keďže žil za Krista. Takže ani neviem po koľkých tisíci raz sa nepodarí tomuto chorému odhaleniu spochybniť Pravdu, ktorá je len jedna. Vierou kresťanov to neotrasie, tak ako cirkev funguje s väčšími či menšími otrasmi už viac ako 2000 rokov, a bude fungovať napriek všetkým zaručeným "podvrhom". ..Tento článok mňa osobne len pobavil. Prajem Požehnanú Veľkú Noc všetkým kresťanom.
-78 # Hanu man 2017-04-15 11:10
Zalez zpatky do díry pošahany vymytý pánbíčkáři hamba tvojim rodičům za tvoji zničenou mysl
+117 # Lubinen 2017-04-15 11:37
Druhá strana , jenž stojí proti Kristu má k dispozici veškerá média . Ovšem správný křesťan má v sobě daleko nebezpečnější zbraň a tou je sám Ježíš v jeho srdci.Hezké svátky všem i těm kteří ho zatím jenom hledají.
+26 # vlk samotář 2017-04-15 12:37
Pravda o vzniku víry je někde jinde..:

cs.wikipedia.org/.../...... a ani tady se neví, jestli víru založili Zoroastriáni, ....jestli ji sami už nepřebrali od někoho jiného z dávnověku, nebo jiné planety, mimozemšťanů, ... či z jiné dimenze...
+4 # Pepa z Depa 2017-04-15 20:42
Cituji vlk samotář:
Pravda o vzniku víry je někde jinde..:


... a ani tady se neví, jestli víru založili ..


spravne mas vlku psat jen to co vis

vznik víry ..uz to jak se ptas tak se ptas blbe..


víra je v nas nelze ji prebirat od nikoho

neverici ani nevi - to je preci logicke (u clanku by vzdy mel byt odkaz na toho kdo jej psal a jestli je on verici ci nikoliv tim totiz bude ostatnim vetsina problemu z toho vznikla hned jasna )


my verici nepochybujeme
a víru nelze nalezt na netu ve wiki
ale

jedine sam v sobe

mame x bibli -jejich druhu- prekladu
ten nas velice dulezity Kralicky preklad nam dava v porovnani s novejsimi texty ci preklady z Vulgaty celkem jistou odpoved

napriklad v te nasi je jeste psano BEZBOZNICI
ale v novejsich upravenych verzich je napsano SAMOZVANCI

zadam vsechny kdo ma rozum at jej pouzivaji
dekuji

Volim vladu Krista ta je vic nez jista.
+10 # Dědouch1 2017-04-16 00:03
"...napriklad v te nasi je jeste psano BEZBOZNICI."

A co bylo v té před ní?
:DDD
+4 # Dědouch1 2017-04-16 00:03
.
+4 # Dědouch1 2017-04-16 00:03
.
+7 # vlk samotář 2017-04-16 11:36
Ale je ti doufám jasné, že věřícím ses nenarodil, tak jako každý z nás, ..... ale stal jsi se jím až na základě "svědectví z doslechu" od jiného věřícího, který se jím stal taktéž na základě "svědectví z doslechu" .... atd. stále dokola ............, protože ani jeden z vás se nikdy s "nadpřirozenem" osobně nesetkal, i když se k němu modlíte, věříte mu a máte z něj strach?!

Je jen škoda, že lidstvo nevlastní "časovou lupu", aby se mohlo postupně přes ty různé "svědectví z doslechu" dostat až k tomu zmetkovi, který jednou ráno vstal z postele a tato myšlenka - "založit víru", ho napadla v makovici, aby nemusel nic dělat a dělali na něj druzí, nebo z něj měli jen strach!

Podle mne zatím nejlepším filmem a nejgeniálnějším sdělením, které vysvětluje podstatu vzniku všech náboženství, je "Život Briana" od Monthy Pythonů....:

www.youtube.com/.../
Zvláště od této části filmu...:

youtu.be/QSSM61PN5KQ?t=3261

- "Dupni nám na nohu!..".. "A teď jděte do prdele!.."

To nemá chybu!!!!... :-))))))))))))) ))))
+6 # Dědouch1 2017-04-16 13:03
Byl jsi rychlejší a lepší. :)
+9 # vlk samotář 2017-04-16 13:24
Poslechni si tohle,.... a zvláště ten text na konci od 3:20 minuty, co tam přidal autor....:

ELÁN 2014=A predsa sa točí!!!

(mojevideo.sk/.../...)


Sláva! Podařilo si mi vložit celý odkaz z "mojevideo"!
Musí se to dávat hned do uvozovek....:-)
+5 # Dědouch1 2017-04-16 15:29
Dobré, Vlku, dík.
A ten text na konci? Mluví mi z duše. ;)
+12 # Dědouch1 2017-04-16 13:00
"víra je v nas nelze ji prebirat od nikoho"
Blábol.
Jak to, že není ve mně a kvantech ateistů ve světě? Asi jsme zlobili, nebo jsme se nepovedli.
Nebo je to tím, že mě nikdo v dětství netahal po kostelech a neblbnul mi hlavu biblí?
Pár desetiletí rozum používám a dospěl jsem už dávno k přesvědčení, že víra (náboženství), je věřícím berličkou a fráterníkům, černoprdelníkům všech úrovní (o jichž víře se dá pochybovat s ohledem na činy), nástrojem k ovládnutí mas a k dosažení obrovských hmotných zisků.
+6 # vlk samotář 2017-04-16 13:30
Já na to došel až moc pozdě!

Až po "restitucích"!

A v prdeli bych se dnes nejraději viděl, jak jsem byl naivní a důvěřivý do té doby!
+6 # Dědouch1 2017-04-16 15:31
Ale došel!
;)
Mnozí v tom ale zůstávají a zřejmě jim to vyhovuje.
+3 # Jaris 2017-04-18 06:26
Dedouchu, ale ateismus je take vira.... Vira verim, ze neverim :-)
+1 # Dědouch1 2017-04-18 08:51
Jaris, jenže já to o sobě vím. ;)
+2 # vlk samotář 2017-04-18 11:20
Řekl bych, že ateismus není o tom, že "nevěřím", ale o tom, že "věřím jen tomu, co jsem na vlastní oči viděl a na co jsem si sáhnul"....:-))
+1 # st... 2017-07-10 16:33
jen malá poznámka JEŽÍŠ nebo KRISTUS jak chcete, nemá nic společného s katolíky a jejich církví, která překroutila co chtěla, lhala a lže kde potřebuje, dokonce i svatý Petr by se divil co za staletí vzniklo z Kristovy čisté duše !
+39 # Miroslav Čonka 2017-04-15 11:42
Jana, máš pravdu, neuviedli ani meno, ale podľa poradia to mal byť Pius I. Vôbec nie prvý pápež, ale až desiaty pápež v poradí. Okrem toho už pôvodný článok je aj stiahnutý. Toto sú hlúposti.
+52 # vlk samotář 2017-04-15 12:32
Ano, toho se obávám, že vírou křesťanů to neotřese a proto se nechají ve své dobrosrdečnosti a hlouposti [...] muslimem do posledního...!

V muslimských zemích to už vidíme každý den!.:-(((
+27 # Dědouch1 2017-04-15 12:45
Přeji vám, aby vás případné prohlédnutí moc nebolelo. Ovšem vy o prohlédnutí evidentně nestojíte, tak není čeho se bát.
+41 # vipr 2017-04-15 12:46
Cituji jana bašová:
Prvým pápežom totiž bol sv.Peter a ten nemohol zomrieť v roku 155, keďže žil za Krista.


Dovolím si podotknoutm že v článku je uvedeno KATOLICKÉHO papeže.
Ale jinak máte pravdu v tom, že pravda je jen jedna. Skládá se ze všech subjektivních pravd, jež jsou pro druhé strany polopravdami, nebo lží. Pravda lovícího hladového tygra se přece jen liší od pravdy hladové, právě tygrem lovené laně. Nebo ne?
Ostatně, mohl by mi někdo ze zde přítomných znalců objasnit rozdíl mezi křesťanem, katolíkem,evang elíkem, gnostikem a kdoví kým ještě?
Křesťanství je podle mne způsob života, nikoli náboženství jako příslušenství k církvi - a to je moje pravda.
Znám (a sám k nim patřím) dost lidí, nepatřících k nějaké církvi (z mého pohledu mocenské a ekonomické organizaci) kteří žijí a přemýšlí křesťanským způsobem života.
Nicméně se domnívám, že tohle je pod rozlišovací schopnost bigotních např. katolíků. Křesťan to pochopí.
+4 # Andy Jurik 2017-04-15 15:52
Lol! Necital som meno, ale bolo mi jasne , ze to napisala zena! Jezis Kristus je mytus a cirkev firma!!! Boh je slnko! 12 apostolov su suhvezdia atd. V kazdej viere ma len iny nazov ! Preto sa to vsade zhoduje! Keby ste vy zeny nenaleteli vsetkemu , historia by vyzerala inak! Rozpravkou o Eve vas muzi zdegenerovali.. . atd
+9 # EvaK 2017-04-15 19:37
Cituji Andy Jurik:
Lol! Necital som meno, ale bolo mi jasne , ze to napisala zena! Jezis Kristus je mytus a cirkev firma!!! Boh je slnko! 12 apostolov su suhvezdia atd. V kazdej viere ma len iny nazov ! Preto sa to vsade zhoduje! Keby ste vy zeny nenaleteli vsetkemu , historia by vyzerala inak! Rozpravkou o Eve vas muzi zdegenerovali... atd

A víte, že Eva nebyla první ?
První byla Lillyth a ta nemohla vydržet kecy Adama a boha, asi Jehovy a zdrhla z ráje.
Lucifer měl za úkol ji dotáhnout zpět, ale žena ho svedla a za trest byl svržen do pekla.....

Bůh stvořil člověka k obrazu svému, k obrazu Božímu stvořil muže a ženu...Google mi Adama přeložil jako samce.. :-)
Adam začal bojovat s Lillyth o vedoucí místo, odmítal, že by byli rovni...http:// infohost.nmt.ed u/~dbaldona/Lil lyth/the_histor y_of_lillyth.ht m
+1 # Martin 2017-04-18 20:37
VŠICHNI JSTE BYLI A STÁLE JSTE PODVÁDĚNI!

článek je hloupý hoax. Nechcete také zkusit pro jednou podívat se na skutečná fakta?

...původní Kristovo křesťanství je něco jiného než současný papežský katolicismus. O tom že tu Kristus byl nejsou pochybnosti, zato jeho učení je jiné, než se vám snaží nalhat církev.

Státní cézaropapežská církev se už od svého Konstantinovské ho počátku ve 4. století stala nástrojem jisté síly v pozadí, překroutila Kristovo učení tak že ji jen s mírnou nadsázkou můžeme nazvat Antikristem …a ano jsou proto důkazy.

Řím se pokoušel před 4.st. ORIGINÁLNÍ Kristovo učení zničit, ale jeho hnutí nebylo možné žádným násilím vymý­tit. Vznikla proto ďábelská myšlenka a římští mocipáni si řekli: Jak zničit Kristovo hnutí, když to nejde silou? Uděláme to podvodem! Vytvoříme falešné křesťanské náboženství! Tak vznikla římsko-katolick á cézaro-papežská církev, která je jen falešnou napodobeninou originálního Kristova učení o poznání-sama-sebe.

A TOTO FALEŠNÉ KŘESŤANSTVÍ POD NÁZVEM KATOLICISMUS DĚLÁ Z LIDSTVA OVCE DODNES...

..a proč vlastně chce církev tak MOC zlikvidovat původní Kristovo učení?TO JE OČ TU BĚŽÍ! BÝT ČI NEBÝT!! Pro všechny, kteří stojí o skutečná fakta a nechtějí už být za voly... stručný přehled důkazů s obrázky a odkazy na zdroje!

www.ragauian.cz/.../
+17 # moje meno 2017-04-15 16:31
Áno, cirkev (ľudia v Kristovi) tu budú až do dňa vykúpenia Kristovej nevesty alebo až do dňa jeho druhého príchodu..

Ohľadom Katolíckeho - katechického učenia.

Vatikán zobral na seba moc a zničil všetko čo mu je sväté.. zneužil Boha a násilne pokresťančil, pozabíjal a pošliapal všetko dobré..Vyhlasuj ú katolícku vieru za neomylnú, pritom sa už 2000 rokov mení ich učenie podľa toho čo im vyhovuje.. to že pobrali oslavy a sviatosti z babylonu je normálne.. to že si robia čo chcú, aby im to vyhovovalo je normálne.. neriadia sa pravdou.. riadia sa ziskom, manipuláciou.. Strach je ich najväčšia páka, lebo kto verí v peklo musí počúvať.

Predsa Kristus nás prišiel zachrániť.. tým že veríme, že zomrel za nás sme Kristoví následovníci, nepotrebujeme byť pod strachom zneužívaný k plateniu za omšu, milodary, odovzdanie majetku, pohreb (očistec - čo je blud), ročné dane atď.. Pritom každý kňaz má inú omšu, jeden hovorí o politike druhý o rodine, pritom žiadne deti nemá.. a biblia vraví aby každý kńaz a biskup mal deti či kláštory (celybát) a podobne..

Je toľko toho veľa čo hlásajú (Vodu kážu vino pijú) Ospravedlňujú svoje zabíjanie, násilne pokresťančovani e a bludné učenie tým, že sú ľudia (hriešnicí)

Každého proroka/ učiteľa spoznáš podľa toho aké ovocie prináša.
+3 # Janaz 2017-04-17 17:21
Pozrela som si aj originál článok a ani tam sa neunúvali uviesť, že išlo o Piusa I., ktorý je uvádzaný ako 10.! a nie 1. pápež! Okrem toho, titul pápež sa začal v RK cirkvi používať okolo 5. storočia, prví začali používať tento titul v Alexandrijskej cirkvi okolo 3. storočia a používa sa dodnes aj v koptskej a aj v pravoslávnej alexandrijskej cirkvi. Rímski pápeži boli do cca 5. storočia uvádzaní ako rímski biskupi. Inak článok je odfláknutý a ani by som sa nečudovala, keby to bol hoax, aspoň tých výplodov s písomnosťami.
+127 # Vladimír57 2017-04-15 11:08
"Archeologové vykopali prvního papeže."
Měli vykopat posledního.
+38 # Dascha 2017-04-15 11:13
Bing ho!!!!!! Přesně tak.
+17 # .lak 2017-04-15 11:23
+40 # kopa 2017-04-15 11:56
Alebo nakopať.
+27 # Dědouch1 2017-04-15 12:47
zakopat
+24 # jirik 2017-04-15 11:19
sv. Pius I. (140–154)
sv. Anicetus I. (154–166)
www.katopedia.cz/.../
--
Bude zajímavé jak se k tomu vyjádří Vatikán.....
-17 # Ebola 2017-04-15 11:27
Komunisti cirkev jedna pakaz oblbovat lidi ,aby z nich meli prospech.Zlikvi dovat z planety a bude klid.
-8 # chromolibden 2017-04-15 11:35
Nechci se zastávat církve,ale tento systém je asi pravdomluvný...

Bez kometáře
+16 # Vladimír Stano 2017-04-15 11:35
Překlad článku, který je i v originále bez zdrojů, bez odkazů, bez autora. Takže založený vpodstatě na emocích? Proč to potřebujete zveřejnit právě o velikonocích? Ničíte si sami svou věrohodnost a zbytečně otravujete hloupostmi ty křesťany, kteří vaše stránky čtou.
+11 # jirik 2017-04-15 11:40
Stránka je funkční, ale blbne načítání
www.truthbeknown.com/.../
+31 # John Pitralon 2017-04-15 12:26
Největší katolické tajemství? Že je zajímají jen jejich nacpaná panděra a žvanění nesmyslů vznešeně se nesoucích sálem. Kvůli tomu nemusíte složitě zkoumat něčí ostatky.
-10 # Cyril 2017-04-15 19:10
Budete člověk mdlého ducha pane. Velmi. Chápu to ten bývalý ateistický režim... následky budou ještě dlouho mezi námi....
+11 # Vladimír57 2017-04-16 01:24
Mamon, toť hlavní jejich zájem, Cyrile. Církevní restituce Ti jako důkaz nestačí. Neoprávněně zhabali majetky a dále se nechávají státem vydržovat. Hřích nepokradeš, jim nic neříká! A na pedofílií také nevidí nic špatného, jinak by ji nekryli a můžeme pokračovat, jestliže bude z Vaší strany zájem.
+25 # Kurt Kolibka 2017-04-15 12:37
Anglosionisté potřebují rozložit křesťanství za každou cenu. Je to velká překážka instalaci NWO a to přesto, že katolická církev spolupracuje na jeho prosazení. Zejména ten nový mediální papež se snaží, co mu síly stačí.
Proto vznikl i tento článek, aby nahlodat víru lidí. Ať už Ježíš existoval nebo ne jeho poselství, zejména téma odpuštění a nenásilí mají svou platnost dodnes, možná dnes ještě více než kdykoli předtím.
A to říkám jako nepokřtěný v podstatě ateista. A možná, že nazrává doba, aby lidé konečně jeho myšlenky pochopili a díky tomu jsme se posunuli na vyšší vývojovou úroveň.
+11 # Vladimír 2017-04-15 12:48
Achmed..... ten je taky mrtvý.... :-)))))

stream.cz/.../...
+24 # Tartar 2017-04-15 13:17
Nebol prvým pápežom sv. Peter? Ten určite nezomrel r. 155. V r. 155 bola kresťanská cirkev v Ríme ešte zakázaná. Ten článok je divný, veľmi divný. Pojem Katolícka cirkev je pre rok 155 určite ešte priskoro, pretože v r. 155 sa kresťanstvo určite ešte nedelilo na katolícke, pravoslávne a protestanské.
+6 # contumacia 2017-04-15 18:41
Tartar

První papež byl v roce 384 jménem Siricius...

Takže máš pravdu Tartar...!!!
+7 # Jaris 2017-04-16 05:54
Spravne Contmacia. Prvni papez, ktery se stal Pontifex Maximus byl Siricius. S nim prichazi zelezny zakon, ze se katolicti knezi nesmi zenit, a zustat celibaty do sve smrti. Na scenu take prichazi teorie kontraverzni Trinity, coz ma za nasledek odchyleni od uceni Jezise Krista.
+36 # Dalibor 2017-04-15 13:27
Mě spíš přijde, že články tohoto typu jsou spíše zkušební. Že někdo testuje něco na čtenářích.

Jejich úroveň, způsob myšlení?

Napadlo mne to již dříve. Evidentně neseriózně podané informace, který rozumný člověk nijak dále nezpracovává, protože toho nejsou hodny, se stávají přesto zdrojem reakce. Proč?

Jsou lidé skutečně tak hloupí?

Ale proč si někdo dává práci s uveřejněním takového článku?

Buď je sám neznalý, nebo testuje prorusky orientované čtenáře.

Já sám bych se označil za prorusky orientovaného, neboť Putin je jediný rozumný a moudrý člověk v politice, což se o evropských hov*ech říci nedá.

číst si reakce typu "pravda se skládá ze všech subjektivních pravd" a podobné perly, to je na zamyšlenou.

Článek spíše sleduje záměr zpochybnit křesťanskou víru. To je tak všechno rozumné, co se o něm dá řící.

A to, že to dělá levnou formou, a že na to mnozí skočí je smutný fakt úrovně čtenářstva.

Článek pochází z dílny "čím více zmatku, chaosu a dezinterpretace , tím lépe. Naším cílem je dokonalé zmatení a nakonec rezignace v důvěru čemukoliv. Zbude jen víra sám v sebe.

Tomu slouží tento a jiné podobné články.

Kdo to nevidí, tak to nevidí. Ale těm, kteří alespoň hledají by mělo být jasno, že na internetu se pravda nehledá....
+14 # vipr 2017-04-15 13:53
Dovolím si reagovat na Váš příspěvek

Napadlo mne to již dříve. Evidentně neseriózně podané informace, který rozumný člověk nijak dále nezpracovává, protože toho nejsou hodny, se stávají přesto zdrojem reakce. Proč? Neexistuje neseriozně podaná informace, pokud by tak tomu bylo, byly by země doposud placatá :-) Galileo s Koperníkem by s Vámi patrně nesouhlasili. Neseriozně podaná informace může vést k odhalení skutečnosti - pravdy, nebo snad ne?

Jsou lidé skutečně tak hloupí?Nejsou, jen málo věří sami sobě, svému vnitřnímu hlasu

Já sám bych se označil za prorusky orientovaného, neboť Putin je jediný rozumný a moudrý člověk v politice, což se o evropských hov*ech říci nedá.s tím souhlasím

číst si reakce typu "pravda se skládá ze všech subjektivních pravd" a podobné perly, to je na zamyšlenou.vše, co bylo, je a bude učiněno, je určitou formou pravdy. Protože to bylo, je a možno učinit, vyřknout, myšlenkově provést. To že tzv. "neznáme celý příběh" a nevíme co k čemu vede, ještě neznamená že je to lež, je to jen součást plánu, přediva života

A to, že to dělá levnou formou, a že na to mnozí skočí je smutný fakt úrovně čtenářstva.z jakého titulu se Vy osobně považujete za součást té jiné úrovně čtenářstva? Tady se mi líbí, že (většinou) si tady lidi vyměňují názory ať již jsou jakékoli. Vy se stavíte do situace jakéhosi arbitra. Proč, co Vás k tomu vede?

Zbude jen víra sám v sebe.což je dle mého naprosto v pořádku. Víra v sebe podle mne znamená, že se budu řídit tím co cítím, nikoli tím, co mi kdo nasype do hlavy

Kdo to nevidí, tak to nevidí. Ale těm, kteří alespoň hledají by mělo být jasno, že na internetu se pravda nehledá...ale dá se tu ověřovat,cizelo vat nebo zpochybňovat i vlastní postoj.
+14 # Dalibor 2017-04-15 17:07
... to vipr
dovolím si také odpovědět.

Seriózně podaná informace podle vás neexistuje?
Co znamená seriozní?
Znamená, že ten, kdo se pídí po pravdě, odhaluje své karty, a je na něm vidět, že se pídí po pravdě. (a přesto se může mýlit, viz váš Tycho Brahe a jeho odmítání sluneční soustavy se Sluncem ve středu).

Tedy mezi "seriózním" a pravdivým je skutečně rozdíl, jak poukazujete, ale asi jste plně nepochopil, co jsem měl na mysli.

Lidé jsou hloupí, bohužel, a není to tím, že málo věří sami sobě. Takovou jednu osobu máme v práci. Ta v sebe věří, více než my dva dohromady a ještě jednou na vrch, za to jí dělá problém obyčejné logické přemýšlení.
Existuje nedostatečné přemýšlení, ať se vám to líbí nebo ne. Existuje rozumné přemýšlení, kterému je třeba se učit. A to rozeznává např. podstatné od nepodstatného, umí nalézt příčinu v článku textu apod. A to se se neposílí důvěrou v sebe, ale obyčejným tréninkem :-)

Co se týká tématu pravdy, to by bylo na dlouho. Ale jaksi znalost příčiny věcí (po které se musí člověk dlouho pídit) je nad názory :-) které si lidé kdekoliv (v hospodě nebo pod články vyměňují). A tohle není článek a kvalitě piva v hospodách....

A co mě vede k mému postoji?
Já hledám pravdu, to je všechno. Dívám se, naslouchám. Když mi někdo podá takto levný článek, tak to vidím i přesto, že vy mě označíte za "jinou úroveň čtenářstva." Ale rozlišovat je třeba, pokud se někam chcete dostat. Takže, dovolte, jen rozlišuji.

A poslední - neznám dnes nikoho, kdo by jednal podle toho, co mu kdo nasype do hlavy. Jaksi, samo sebou, všichni jednají tak, jak to cítí správně.

Ale to neznamená, že se nemohu upřímně mýlit, viz váš Tycho Brahe.

Cítíte, ale že je rozdíl mezi tím, kdo se upřímně mýlí, když hledal, a mezi tím, kdo jen tak plácá?

Copak když člověk rozlišuje, staví se hned nad ostatní? Ani vy to neděláte.

Hynek Kmoníček kdesi se vyjádřil, že internet je jako žumpa. Když jsem ho chvíli posloouchal, došlo mi, co myslí.
Lidé jsou naštvaní z toho, co provádí elita, frustrovaní z toho, že nemáme moc něco změnit.
Není se čemu divit. Bohužel to takto je.

A mě se nelíbí, když do toho chaosu ještě přispívá tento článek na ac24. Tady by neměl vůbec být.
Proto jsem se zamýšlel, proč si s ním někdo dal práci.
+9 # contumacia 2017-04-15 18:44
Dalibor

Dávám sedm hvězd...

1 *******
+7 # vipr 2017-04-15 21:15
Vzhledem ke skutečnosti, že v podstatě s textem nemám problém, vajádřím se pouze k tomuto:[quote name="Dalibor"].
Lidé jsou hloupí, bohužel, a není to tím, že málo věří sami sobě. Takovou jednu osobu máme v práci. Ta v sebe věří, více než my dva dohromady a ještě jednou na vrch, za to jí dělá problém obyčejné logické přemýšlení. Domnívám se, že je to jen vnější postoj oné osoby. To že někdo "nevidí", ještě neznqmená, že je hloupý. Ostatně, pokud se takto vnějšku (nám) takto jeví, má to svůj účel - viz níže
Existuje nedostatečné přemýšlení, ať se vám to líbí nebo ne. Existuje rozumné přemýšlení, kterému je třeba se učit. A to rozeznává např. podstatné od nepodstatného, ve svých letech si prostě vůbec nejsem jist, zda někdo dokáže rozlišit důležité od důležitého (motýlí efekt). Každý máme ve svém životě spoustu "důležitých" vítězství, která nás přivedla v čase do problémů, a naopak spoustu "důležitých" proher, které nás posunuly někam jinam. Různost a "důležitost připomenu např. z výkladu názvu článku: ...vykopali prvního papeže ....tedy byl vykopán první PAPEŽ (dle Bible Petr) nebo byl vykopán první papež z vykopaných papežů, nebo byl vykopán první papež, vzhkedem k tomu že ostatní jsou v kryptě......můž ete si vybrat, který výklad je důležitý a který ne. Odpovím si klidně sám - důležitý je ten, který osobně chápu umí nalézt příčinu v článku textu apod. A to se se neposílí důvěrou v sebe, ale obyčejným tréninkem :-)trénink bez důvěry v sebe, v to že to dokážu, je naprosto zbytečné mrhání energií
Copak když člověk rozlišuje, staví se hned nad ostatní? Ani vy to neděláte. se vší úctou, rozlišování není hodnocení. Rozlišuji např. -líbí se mi/nelíbí se mi (třeba názor) hodnotím slabé silné, špatné dobré ap.Nicméně jsem dalek toho se s Vámi jakkoli a očemkoli přít,debatu vítám
+4 # Dalibor 2017-04-16 12:35
To VIPR:
„pravda se skládá ze všech subjektivních pravd“

Pozor na relativismus.
Dovolte, abych vám ukázal, v čem je relativismus slabý.

Chce-li někdo vyvrátit existenci nějaké absolutní pravdy tím, že prohlásí princip relativity, s nárokem na všeobecnou platnost, tak je v rozporu.

Je-li vše relativní, pak nemůže existovat žádná jistá absolutní pozice. Tedy ani ta, „že vše je relativní.“ Ani tato pozice nemůže být absolutní. Jedná se tedy o rozpor.

Tento rádoby univerzální relativismus si nemůže činit nárok na všeobecnou platnost. Proto se říká, že takovýto relativismus zaujímá „slabou pozici.“

Stále existuje možnost absolutní pravdy, nebo lépe řečeno pravdy - poznané s jistotou.

Tento relativismus je spíše skeptický postoj, než nějaký princip.Proto, že to není princip, nemůžete pravdu poskládat z oněch dílčích relativistickýc h pozic, z oněch „subjektivních pravd“, jak jste psal. Pravda má jinou povahu (vylučuje. Je-li něco takové, nemůže být opačné svého druhu.)

Nemám nic proti vám, ani nemohu, vždyť vás neznám. Ale mám co proti myšlení „pravda se skládá ze všech subjektivních pravd“. Takový výrok je mylný a zavádějící. S veškerým respektem k vaší osobě.
+1 # vipr 2017-04-16 21:35
Zkrátka to vidím jinak, ale to je celkem v pořádku.
Jen k potenciální existenci "absolutní pravdy" si dovolím uvést příklad.
Kdysi jsem přemýšlel nad tím, kdy je Všechno kompletní. Ženu už to přestalo bavit a řekla: Všechno je kompletní (tedy absolutní) tehdy když nic nechybí. V první chvíli jsem to považoval za blbost. Jenže - pak jsem tu větu v hlavě uviděl trochu jinak -prosím všímejte si malých a velkých písmen. "Všechno je kompletní (absolutní) tehdy, když Nic nechybí". :-) :-) Pokud by totiž Nic bylo vně Všeho, Všechno by nebylo kompletní, s tím snad souhlasíte? Jenže, pokud Všechno obsahuje i Nic, je to ještě Všechno, nebo je to Nic? Obojí - je to Absolutno. Analogicky přistupuji k "absolutní pravdě". Toť můj pohled na věc. Jinak přeji dobrou noc a klidné svátky.
+20 # Jiri Novak 2017-04-15 14:13
Co to je za hovadiny? První papež byl sv. Petr!!! Petr je pohřben k chrámu sv. Petra ve Vatikánu a při každém zvolení nového papeže je jeho hrob otevřen, aby byl nový papež požehnán jeho duchem. Římští papežové jsou pohřbeni ve Vatikánu a v Římě v papežských kryptách !!! Všichni. To je zase sračka. Přehled zde.
cs.wikipedia.org/.../...
Zřejmě se jedná o papeže Pia I.cs.wikipedia.org/wiki/Pius_I., ten se však v Aquileiy narodil, nikoliv zemřel. Za jeho pontifikátu byly spory mezi východní a západní církví, ty ale trvaly ještě dlouho po tom. až do velkého schizmatu roku 1054. cs.wikipedia.org/.../...
NEOPISUJTE KŘESŤANSKÉ DĚJINY OD [...]NÍCH AMERICKÝCH PROTESTANTU!!! JE TO OSTUDA, TAKOVÉ HOVADINY PSÁT!!!
+10 # Cyril 2017-04-15 19:07
Bůh jim odpusť, neboť nevědí co činí....
+20 # EvaK 2017-04-15 20:19
Křesťanstvi odpisuje především Vatikán. Co dělá proti zabíjení křesťanů v muslimských státech? NIC.
Saúdský Velký muftí žádá zničení všech kostelů, co dělá Vatikán a papež Francek z Argentiny? Omývá nohy mafiánům.
+10 # Jiri Novak 2017-04-15 22:58
Já nejsem Vatikán, takže za to, co dělal a dělá nenesu odpovědnost. To, že bojuji proti přepisování dějin mamrdólsko zednářsko sionistickým systémem, ze mě nedělá spoluviníka toho, co mi píšete.
+2 # EvaK 2017-04-16 22:46
Vy jste snad volil někdy Papeže? Tak jak se můžete považovat za spoluviníka?
0 # Martin 2017-04-18 20:33
Stejně jako je tento článek hoax a smrdí jako stoka lží, tak absolutní nevědomostí smrdí většina názorů na církev zde v diskuzi... mám na mysli jak zastánce, tak odpůrce církve, VŠICHNI JSTE BYLI A STÁLE JSTE PODVÁDĚNI!

Nechcete také zkusit pro jednou myslet a podívat se na skutečný faktický výzkum?

...původní Kristovo křesťanství je něco jiného než současný papežský katolicismus. O tom že tu Kristus byl nejsou pochybnosti, zato jeho učení je jiné, než se vám snaží nalhat církev.

Státní cézaropapežská církev se už od svého Konstantinovské ho počátku ve 4. století stala nástrojem jisté síly v pozadí, překroutila Kristovo učení tak že ji jen s mírnou nadsázkou můžeme nazvat Antikristem …a ano jsou proto důkazy.

Řím se pokoušel před 4.st. ORIGINÁLNÍ Kristovo učení zničit, ale jeho hnutí nebylo možné žádným násilím vymý­tit. Vznikla proto ďábelská myšlenka a římští mocipáni si řekli: Jak zničit Kristovo hnutí, když to nejde silou? Uděláme to podvodem! Vytvoříme falešné křesťanské náboženství! Tak vznikla římsko-katolick á cézaro-papežská církev, která je jen falešnou napodobeninou originálního Kristova učení o poznání-sama-sebe.

A TOTO FALEŠNÉ KŘESŤANSTVÍ POD NÁZVEM KATOLICISMUS DĚLÁ Z LIDSTVA OVCE DODNES...

..a proč vlastně chce církev tak MOC zlikvidovat původní Kristovo učení?TO JE OČ TU BĚŽÍ! BÝT ČI NEBÝT!! Pro všechny, kteří stojí o skutečná fakta a nechtějí už být za voly... stručný přehled důkazů s obrázky a odkazy na zdroje!

www.ragauian.cz/.../
+10 # henrymakow 2017-04-15 14:42
je Buh, stvoritel a Jezis Kristus jedina cesta k nemu. Bozi syn se obetoval i za tvoje hrichy, uver, lituj chrichu a popros za odpusteni. Bud uprimny.
To pisu s plnym vedomim jako drivejsi ateista, Buh je zivy.
...a nejsem zadnej "chudacek" s vymytym mozkem, mam rodinu, dobrej zivot i praci a netrpim nouzi, naopak mam na rozdavani.
+17 # r.m. 2017-04-15 15:42
Tady se mají nejlíp právě ti s vymytým mozkem, respektive se domnívají, že se mají dobře. Určitě jsi se dohrabal nad 50% výplaty německé uklízečky. Blahopřeji ti.
Syna kterého Boha máš na mysli? Toho, co potřebuje církevní "restituce", toho co na té krádeži spolupracoval s bohatě dotovaným pražským Jehovou?
+15 # St.Johann 2017-04-15 14:54
Celý článek je polopravda, nebo hoax. Cirkev si velmi dobře stráží historické artefakty, a ty nové jsou kontrolovány už při jejich objevu. Je nemyslitelné, žebyvšechny zprávy byly cirkví nekontrolované. Proto články jako je tento, byť se tváři jako vědecký ověřený, jsou podstrčené globalistickými kruhy, s úmyslem poškodiř cirkev jako takovou!
Samozřejmě má ve všem prsty Soros, a jeho neziskovky, weby, instituce, fondy, i university...Ig en?
+6 # r.m. 2017-04-15 17:26
igem
+14 # Cyril 2017-04-15 19:05
Neboj, Ježíš řekl: Ty jsi Petr a na této skále postavím svou Církev, a brány pekla ji nepřemohou. To stačí aby si satan a jeho posluhovači kousali nehty 24h. denně. Snaha se cení, ale je marná. Nikomu se Kristovo učení nepodařilo zničit za 2000 let a nepodaří nikdy. Jsou věci, které trvají věčně bez ohledu na vývoj techniky, nebo atomové války.... Bůh byl , je a bude. Nikdo nedokáže pochopit, že nemá začátek ani konec. Každý to pochopí až po smrti. až za tímhle světem zavře dveře a půjde tam kde je věčnost.
+6 # Jaris 2017-04-16 12:13
Ja to proste musim napsat, aby nedoslo k nedorozumeni. Petr neni skala, ale skalou je v kontextu Jezis Kristus.
Jezis rekl Petrovi: "Pravim ti, ty jsi Petr(recky Petros=skala), a na teto skale (recky petra) vybuduji SVUJ chram a sila smrti nad nim nezvitezi".(Matous16:18)
Takze nikoliv Petr, ale Jezis Kristus zalozil krestanstvi.
+1 # EvaK 2017-04-16 22:53
Jestli globalčíci něco podobného podsouvají a myslí si, že lidi neuvažují, tak jsou blbí....
V článku je několik příběhů vztahujících se k dalším podobným prorokům v průběhu věků, z nichž mnohé vykazují ohromující podobnosti s Ježíšem.
To taky můžu brát tak, že posledních asi 5 tisíc let tu vládne Zlo a vždy přichází Mesiáš, aby lidem ukázal jinou cestu.....
Ta cesta je pak zase přerušená darebáky, jak je vidíme v katolické víře asi okolo 1000 let. Katolická víra možná zanikne, ale křesťanství vytrvá, ono je prostě nejlepší co na zemi máme.
+11 # Jan Pospíšill 2017-04-15 15:04
o tom nakombinování Ježíše z různých postav se vypráví i ve filmu Zeitgeist - Duch doby.
+13 # .lak 2017-04-15 15:41
www.youtube.com/.../
www.youtube.com/.../

Je to asi marné, už se nedá se ztracenci zahnout, půjdou do horoucích p....
www.youtube.com/.../ time 7:55
+5 # r.m. 2017-04-15 20:46
já jsem taky archeolog, právě sem vykutal:
RUSIJA RAZOČARANA HRVATSKOM Dali smo vam S-300 uoči "Oluje" da obuzdate Srbe, GDE SU SADA?
Večernji list | 14. 04. 2017
www.blic.rs/.../5fe3ttl

S-300 u Hrvatskoj
+6 # r.m. 2017-04-15 15:47
všichni se podle různých věrouk narodili v koncem nejdelší noci na severní polokouli
Trochu retardovaná bytost, když ignoruje půlku planety: Nebo ješte lépe - když o ní nemá ani páru )))
+12 # It-fighter 2017-04-15 16:46
Pekný článoček ......a zdroj dôveryhodný by nebol? Lebo tieto lži sa opakujú stále dookola a stále z rovnakým scenárom až na tu vykopanú mŕtvolu s čepcom na hlave a s mašľou pod krkom..... Inak to nieje možné brať ako serióznu vec.
+5 # r.m. 2017-04-15 17:28
...a to vysoký čelo církevního šéfa, inu myslitel
+18 # Dascha 2017-04-15 18:04
Právě jsem si přečetla na jedněch ruských novinách jednu větu a ta mi potvrzuje, že Bůh existuje. Ta věta zní :" Když chce Bůh potrestat člověka, promění ho na ukrajinského politika."
+9 # diamond 2017-04-15 19:08
Do tzv. Velkého schizmatu chybělo v r.155 ještě 900 let. Pokud si dobře pamatuju, rozdělení církve na katolickou (západní) a pravoslavnou došlo někdy v polovině 11. stol. ... Oddělení tzv. reformistických církví od katolické se datuje do 15. - 16. stol.
+12 # kuník 2017-04-15 19:27
Františku, Františku, tys píchal pětiletého Jaromíra do zadečku? a taky Aničku, které je teprve 10? a třikrát za sebou. No....dej si 5x "očenáš" a polepši se ty kluku jedna ušatá :)

Tak jestli tohle nestačí na diskreditaci církve, mám dojem, že nález knížky moc nezabere.....
+5 # r.m. 2017-04-16 02:28
tady zas řádil hacker amateur
+4 # chromolibden 2017-04-16 03:29
.
+3 # jozo 2017-04-16 07:46
Tak mne cely clanek pripada jen jako provokace pro odstup cirkve krestancske a nastup a prijeti islamu. At si rika kdo chce co chce. Ale jde o viru tedy ani nemusi jit o skutecnost. Pokud budu verit a modlit se ke sve zene brzo zni udelam svuj idol a modlu. A bude po tisice letech jedno zda byla buh ci nikoliv protoze pro mne buh byla. A stejne to je s kazdym nabozenstvim ktera byla stvorena jako paka k moci a bohatstvi. A kdyz ctete bible od shora dolu je to same ovladani psychy chudiny a na druhou stranu radeni mnichu a mocnych jako nasich politiku. Vubec v tom nevidim rozdil. Snad jeden. Dneska uz neverime tolik na nabozenstvi tak nam cpou do hlav klimatologove oteoplovani, politici islamizaci a globalizaci, NWO, GMO a jine totalni blbosti ktere se nam snazi v mediich ukazovat jako nevyhnutelne a nekdy na nas vytahnou i nejakou vedmu. Pokud mam necemu verit je to muj mozek, moje ruce a moje vidle. To ostatni je jen hnuj. a je videt ze jej dlouho nikdo nevykydal.
+6 # Ecthelion 2017-04-16 12:20
Cituji Radyss:
Milá Jaris, každý kdo má aspoň základní přehled o historii, navštěvoval ZŠ a hodiny dějepisu neproflákal za školou, ví, že o tom, kdo bude král, nerozhodovala církev, ale že král byl volen sněmem říšských knížat. Že církev rozhodovala, kdo bude králem, ti nejspíš nakukali do hlavy bolševici. Ale komunismus skončil před 27 lety, tak už by ses mohla na ty jejich žvásty vybodnout a začít si věci zjišťovat sama za sebe.

cs.wikipedia.org/wiki/Kurfiřt


Píšeš nesmysly a je to tím, že nejsi schopen rozlišit pojem král a císař svaté říše římské, příp. římský král.
Králové se dostávali k moci nejčastěji na základě pokrevní linie (nejstarší mužský potomek). V drtivé většině zemí se mělo za to, že král (daný rod) je vyvolen samotným Bohem a tady měla církev obrovskou moc. Pokud se král zprotivil církvi, mohl nad ním papež vyhlásit interdikt (klatbu) - viz. např.Jindřich VIII., díky tomu např. vznikla v Anglii Anglikánská církev, kterou si král v té době vytvořil a ustanovil se její hlavou. Jinak v každém shromáždění šlechticů byli i zástupci církve.
Tebou podaný odkaz se týká pouze omezené části Evropy - Svaté říše Římské, která se skládala z Německa, Rakouska, části Itálie, Českého království a Burgundska. V daném odkazu je jasně uvedeno, že mezi kurfiřty se počítali i zástupci církve. Nehledě na to, že nositel titulu Císař Svaté říše Římské formálně uděloval území v léno králům jednotlivých království v říši, kteří byli voleni zejména na základě rodové linie, pokud se někde stalo, že si šlechta zvolila někoho jiného či odmítla právoplatného následovníka, tak z toho často pramenily války.
Napsal jsem to velice zjednodušeně, nicméně ŘK církev měla zásadní vliv na politický vývoj Evropy, což samozřejmě bylo v rozporu s Kristovým učením.
0 # Marcussssssssss 2017-07-09 20:24
Rozdiel medzi kráľom svätej ríše rímskej a cisárom svätej ríše rímskej je že titul kráľa používa panovník
Pred korunovácio pápežom a cisárom po korunovácii pápežom v Ríme.
+1 # Petr 2017-04-16 18:58
No v 21. stoleti by uz mohli lide dost jako brat uceni cirkve svate jako propagandu a ic na hlupaky. Mohmedani se boji, ze kdyz udelaji neco., Alah je nepusti do nebe. No a krestane zase veri, z nepujdou do pekla. Muslimsti uceni ucenci zase vedou prednasky na tema " Zeme je placata". Takze jsou o minimalne 500 let za Rimem, ale zase na druhe strane dostavaji od amiku techniku dokonce i TOW a Stingery a od Nemcu chemii na vybusniny a chmemicke zbrane. To teda stari apostolove nemeli.
+1 # Pavol2 2017-04-17 14:04
Prichádza doba, kedy služobníci Satana, vedomí aj nevedomí, budu spochybňovať aj historicku postavu Ježiša Krista, preto svoj životopis Ježiš nadiktoval Márii Valtorte, ktorá to napísala v desať zväzkovom veľdiele, ktoré sa volá, Evanjelium ako mi bolo odhalené. Sú tam všetky podstatné udalosti a veľa proroctiev na posledné časy.
+1 # Dědouch1 2017-04-18 09:10
"...preto svoj životopis Ježiš nadiktoval Márii Valtorte, ktorá to napísala v desať zväzkovom veľdiele..."

Mária Valtorta se narodila 14. března 1897
10 svazků, to musel být rauš.
:DDD
P. S. Tím nechci snižovat její utrpení a těžký osud.
0 # Martin 2017-04-18 20:14
papež je samozřejmě [...], ostatně jako jako všichni černokabátníci. ... ale redakci prosím aby si ověřovali co píší, článek je podvod a hoax... ve skutečnosti jde o mrtvolu biskupa Pedera Winstrupa:

zpravy.idnes.cz/.../...

fandím tomu co děláte, ale prosím FAKE NEWS NEEEEE, těch máme dost na mainstreamu...

0 # Martin 2017-04-18 20:32
Stejně jako je tento článek hoax a smrdí jako stoka lží, tak absolutní nevědomostí smrdí většina názorů na církev zde v diskuzi... mám na mysli jak zastánce, tak odpůrce církve, VŠICHNI JSTE BYLI A STÁLE JSTE PODVÁDĚNI!

Nechcete také zkusit pro jednou myslet a podívat se na skutečný faktický výzkum?

...původní Kristovo křesťanství je něco jiného než současný papežský katolicismus. O tom že tu Kristus byl nejsou pochybnosti, zato jeho učení je jiné, než se vám snaží nalhat církev.

Státní cézaropapežská církev se už od svého Konstantinovské ho počátku ve 4. století stala nástrojem jisté síly v pozadí, překroutila Kristovo učení tak že ji jen s mírnou nadsázkou můžeme nazvat Antikristem …a ano jsou proto důkazy.

Řím se pokoušel před 4.st. ORIGINÁLNÍ Kristovo učení zničit, ale jeho hnutí nebylo možné žádným násilím vymý­tit. Vznikla proto ďábelská myšlenka a římští mocipáni si řekli: Jak zničit Kristovo hnutí, když to nejde silou? Uděláme to podvodem! Vytvoříme falešné křesťanské náboženství! Tak vznikla římsko-katolick á cézaro-papežská církev, která je jen falešnou napodobeninou originálního Kristova učení o poznání-sama-sebe.

A TOTO FALEŠNÉ KŘESŤANSTVÍ POD NÁZVEM KATOLICISMUS DĚLÁ Z LIDSTVA OVCE DODNES...

..a proč vlastně chce církev tak MOC zlikvidovat původní Kristovo učení?TO JE OČ TU BĚŽÍ! BÝT ČI NEBÝT!! Pro všechny, kteří stojí o skutečná fakta a nechtějí už být za voly... stručný přehled důkazů s obrázky a odkazy na zdroje!

www.ragauian.cz/.../
+1 # Ignác Pospíšil 2017-07-08 07:15
Prvním papežem byl apoštol sv. Petr, který byl umučen (ukřižován hlavou dolů) někdy mezi lety 64 a 67. Pohřben je v Římě pod oltářem baziliky sv. Petra. Ať už tedy kdokoliv vykopal kohokoliv, určitě nejde o prvního papeže...
+1 # kamalanand 2017-07-09 00:37
V článku je jedna nepřesnost, nejde o papeže Prvního, nýbrž o papeže Pyje Prvního (Pius I.)
cs.wikipedia.org/wiki/Pius_I.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás