Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaKorejský „sud prachu“: jaderný konflikt je možný 15. dubna

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Korejský „sud prachu“: jaderný konflikt je možný 15. dubna

Televizní kanál NBC s odkazem na zdroje v rozvědce včera uvedl, že USA mohou provést preventivní útok na vojenské objekty Severní Koreje k odvrácení zkoušek jaderných zbraní, které se mají konat v den 105. výročí narození zakladatele KLDR Kim Ir-Sena – 15. dubna.

Pentagon už umístil dva torpédoborce ve vzdálenosti 500 kilometrů od jaderného polygonu KLDR. Před tím americká vláda vyslala k břehům Korejského poloostrova útočnou skupinu leteckých lodí a Pchjongjang pohrozil Washingtonu jaderným útokem.

Útočná skupina lodí USA v čele s letadlovou lodí Carl Vinson připlula ke břehům Severní Koreje. Ve skupině je také raketový křižník Lake Champlain (CG-57) a torpédoborce Michael Murphy (DDG-112) a Wayne E. Meyer (DDG 108), vybavené systémy včasného odhalení Aegis. V Pchjongjangu nazvali jednání americké vlády provokací a prohlásili, že jsou připraveni přijmout nejrozhodněší odvetná opatření.

Hlavní redaktor časopisu Národní obrana Igor Korotčenko se domnívá, že v případě útoku na KLDR vůdce Severní Koreje může nařídit použití jaderných zbraní.

„Jak je známo, velká útočná skupina vojenských námořních sil USA v čele s atomovou leteckou lodí Carl Vinson se vydala k Severní Koreji na pokyn (prezidenta USA Donalda) Trumpa.

Ale existují i údaje, a to je v této situaci nejnebezpečnější, že do téže oblasti jsou vyslány americké ponorky, které jsou nosiči raket s plochou dráhou letu „Tomahavk".

Vojenské námořnictvo USA má čtyři takové lodě, z nichž každá nese 154 „Tomahavků" námořního kotvení. Celkově to znamená, že USA mají v oblasti potenciál, který může být využit proti KLDR. A existuje riziko, že jestliže bude na Severní Koreu zaútočeno, a takovou možnost Trump nevylučuje, alespoň ve svých veřejných prohlášeních, tak jako odvetné opatření Kim Čong-un přikáže použití jaderných zbraní.

Jak budou tyto jaderné zbraně využity a použity, nikdo neví. Je jasné, že první útok může být namířen na Jižní Koreu, kde se nachází velká americká vojenská skupina", řekl Igor Korotčenko v interview pro rádio Sputnik.

Podle jeho názoru může vzniknout mimořádně nebezpečná situace, a to i pro samotné Spojené státy.

„Nelze vyloučit, že Kim Čong-un má zvláštní skupinu, jejímž cílem a úkolem je provádění odvetných úderů v případě, že bude proti Severní Koreji použita agrese. Například není vyloučeno, že jeden nebo dva jaderné náboje mohou být naloženy do ponorky. A dále se tato ponorka vydá buď k pobřeží Jižní Koreje, nebo k pobřeží USA nebo Japonska, kde může být uskutečněna jaderná akce. Scénář je to strašný, neboť to staví svět na hranici třetí světové války", řekl vojenský odborník. Podle názoru Igora Korotčenka vývoj událostí může být horší než Karibská krize v roce 1962: a to nelze v žádném případě dopustit.

„Režim v Severní Koreji má samozřejmě daleko k normám západní demokracie, ale jejich logiku je také možné pochopit. Nejsou to blázni. Mají jediný cíl — aby je nechali na pokoji. Ale když se taková vojensko-námořní armáda chystá k možnému útoku, není možné předpovídat jednání severokorejského vedení. Dejme tomu, že severní Korea použije jaderné zbraně proti americkým „Tomahavkům". To znamená, že USA začínají jadernou válku, je prováděn odvetný útok. Proto může být situace horší než Karibská krize v roce 1962. A Trump musí pochopit, že sázky ve hře, do které se pouští, mohou být prostě děsivé vzhledem ke svým katastrofickým následkům. A to nelze v žádném případě dopustit", je přesvědčen Igor Korotčenko.

Zdroj: snews.com

Loading...

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+95 # josh (xy) 2017-04-14 19:48
Mnoho idiotů se dočká....
+45 # Janinna 2017-04-15 01:26
joshi to je hrozný, nemám slov.
Na to by se měli dívat povinně hodně dlouho všichni ti idioti natěšení na válku.
Já být Jihokorejcem nebo Japoncem, tak nespím moc klidně, protože i tomu největšímu idiotovi dnes musí být jasné, že v případě konfliktu budou Amerikou obětováni.
Již dávno si měli uvědomit, že Amerika nemá přátele nebo partnery, Amerika má jenom své zájmy.
+16 # josh (xy) 2017-04-15 10:49
Ano, Janino, tvá slova jsou vystihující. Jediné PLUS této války je rychlost smrti a devastace všeho, bez možnosti úniku. Pro nás politicky nezúčastněné je to, že v nás je naděje, že systém úderu na pomyslné "červené " tlačítko je dobře zajištěn (i když, o tom na straně us lze ochybovat, po posledním ataku na Syrii), a že není nikdo šílenec podobný záměru sednou do auta a jet na dálnici v protisměru. DOPORUČUJI toto video www.youtube.com/.../
-3 # Michal83 2017-04-16 01:59
tak co jakto že žádná atomovka nevybuchla??
měli byste přestat čumět na takový kraviny, protože už vám to evidentně leze na mozek....
+78 # olinka215 2017-04-14 19:54
Moje dcera slaví zítra 30. narozeniny,nikd y by mě nenapadlo, že v ten den, budu plná strachu a očekávání,jestl i se nerozhoří lll. světová válka-((
Pokud je tohle to,Trumpem deklarované, nevměšování se do cizích záležitostí, pak mu nerozumím.
Přivést svět na pokraj války, se podařilo i jeho předchůdcům,ale pokud se nepletu,tak nikomu, v tak rekordně krátké době v úřadu.
Obávám se,že věřit v zdravý rozum SSA ,je v této chvíli, téměř bezpředmětné:-((

Zcela mimo téma,ale moc hezky a pravdivě napsaný článek
.../basta-kolonie-nemuze-mit-s vou-zahranicni-politiku

a ještě jeden..
.../veterani-rozvedky-varuji-t rumpa-jako-varovali-bushe-pred -valkou-v-iraku
+59 # Piovarči 2017-04-14 21:06
Tým Američanom tá KLDR strašne zavadzia. KLDR sa jednoducho darí nielen prežívať ale postupne aj prosperovať a to je strašne špatne. Za 1 rok tam postavilu ulicu marakodrapov s 1000ckou bytou a darovali ich ľuďom aj s kompletným vybavením zadarmo. A to už sa rovná svatokrádeži. Kde na to zobrali aby takto rozdávali. Už mali dávno pokapať hladom a oni si stavajú a budújú civilnú infraštruktúru. Ako k tomu príde kapitalista že zisky z tohoto územia nejdú do jeho vrecka ale nejakí prašiví roboši tam dostávajú byty zadara.... Ako to že tam majú také vedecké centrá ktoré neslúžia nadnárodnémi kapitalú. To je veľmi nebespečné ak tamojší vedci nie sú ošetrený grantami nadnárodných štruktúr. Ako to že tam ešte vôbec majú nejaké mozgy....

kfacr.cz/.../...


Severokórejské pláže....

Severokórejská spartakiáda

Severokórejská mena
Vývoj sa nebude dať zastaviť ani v Severnej Kórei. KLDR musí ísť dopredu v technológiách ak chce udržať aký taký krok so svojími susedmi a protivníkmi. Tento izolovaný ostrov sveta môže byť pre civilizáciu aj užitočný ak sa udrží. Bude zaujímavé pozorovať ako sa tam budú vyvíjať technológie a či pôjdu do trezorov tak ako mnohé neželané na západe.
KLDR je dôkazom toho že sa môže technicky vyvíjať aj takáto ideológia podobajúca sa húževnatému mravenisku kde všetko podlieha jednej myšlienke odporu voči kapitalizmu
Taký malý štát celkom izolovaný a sankcionovaný vyvinul raketové nosiče pre kozmické lety a má už svoju kozmickú agentúru


Spartakiáda pripadá západniarom morbídne, ale vôbec to tak nemusí byť

Palebná sila KLDR by mohla Trumpetu odradiť od riskantných činov

aragonit9.blogspot.sk/.../...
-2 # Petko Kоtоv 2017-04-14 23:02
I ty holky jsou docela pekny, ale ja jsem na chlapecky jako jakub Janda, to je muj nejlepsi kamos.
Jo a este Ing. Miloslav Dedek, ten alespon umi jako jediny na AC24 mislet.
+6 # marieza 2017-04-15 09:37
....:-)))...duf am že som klikla na teho správneho oneho.-))))...m yslim tim teho ironika :-)...
+4 # r.m. 2017-04-15 15:56
Cituji Petko Kоtоv:
I ty holky jsou docela pekny, ale ja jsem na chlapecky jako jakub Janda, to je muj nejlepsi kamos.
Jo a este Ing. Miloslav Dedek, ten alespon umi jako jediny na AC24 mislet.

to je prima zpráva pro příští generace, aspoň se tvuj vadnej genofond nebude dál šířit, planeta ti děkuje kapitáne Pet[...]ove
+11 # Piovarči 2017-04-15 21:08
:-DDDDDD
-4 # scipio 2017-04-16 14:05
I ty náš müsliteli
+2 # Dědouch1 2017-04-17 13:23
Koho máš na müsli?
+4 # contumacia 2017-04-15 18:48
Piovarči

1 ***
+12 # sibolet 2017-04-14 21:37
Nukleární prda bude POUZE v nahnědlých trenkách... bod-zlomu.blogspot.cz/.../...
+4 # vlk samotář 2017-04-14 22:59
Server to asi nějak nezvládnul...:- )
+5 # vlk samotář 2017-04-14 22:59
.
+8 # vlk samotář 2017-04-14 22:59
Don't Panic - Nepropadejte panice...:

www.youtube.com/.../Ani těm námořníkům na amerických lodích se nechce umřít...:-)
+9 # Piovarči 2017-04-14 23:22
Asi tak predpokladám že Trumpeta schladne....
+14 # vlk samotář 2017-04-14 23:53
Trumpeta je zvyklý na LUXUS, zvláště ve svém sídle,... a jen idiot by měnil zlatem obkládaný nábytek s mramorem na podlaze za neútulnou díru ve skále a pár týdnů života v ukrutných bolestech.

www.youtube.com/.../

......nebo raději tohle?...:

+8 # Vladimír57 2017-04-15 00:02
.
+5 # Vladimír57 2017-04-15 00:02
Pio, neboj, vychladne.
+8 # Piovarči 2017-04-15 12:52
Pevne verím. KLDR už nemôžno zastaviť bez jadrovej katastrofy. Tak že s ňou musia žiť. Socializmus tam pretrvá aspoň uvidíme k čomu sa napokon izolovaný od sveta technologicky prepracuje. Bude veľmi zaujímavé to sledovať. Takéto situácie budú vývoj najmä vojenských technológií v KLDR len urýchlovať.
+54 # Ignác 2017-04-14 20:07
Rakety nerakety, ale co jaderný spad? Kam to doletí? A kdo tím bude, mimo KLDR, zasažen v první linii? Rusko? Mongolsko? Čína? Jižní Korea? Japonsko? No, ti budou asi rádi, Donalde. A co potom? Dekontaminace? A jak dlouho to potrvá? A co si na tak zničeném území, Donalde, vezmete? Vykrmené žížaly jako paži? Rajčata velkosti pneumatiky do noci svítící...?
No jo, ale "America first" Doníku.
+34 # zazracne_dieta 2017-04-14 20:52
ruské médiá podávajú ďaleko komplexnejšie informácie ... pokiaľ by amíci raketami zaútočili na severokórejské jadrové zariadenia, rádioaktívny oblak a spad by zasiahol všetky susediace štáty a to následovne:

34 % rádioaktivity by schytala Južná Korea
26 % Japonsko ("vďaka" prevládajúcim vetrom)
24% - RF - Prímorská oblasť
16% - východná Čína
+21 # Piovarči 2017-04-14 21:36
A práve preto to nemôžu urobiť

Severokórejci razia tunele do južnej Kóree ktoré môžu využiť v prípade vojny alebo útoku na KLDR

asianstyle.cz/.../...
-12 # Petr 2017-04-14 20:28
To opravdu nekdo veri tomu, ze by KLDR byli schopni zasahnout balistickou raketou USA? Mozna v pripade, ze by USAci nahodou provadeli nejake cviceni proti nuklearnim utokum. Spis nechaji trefit vlastni zakladnu na uzemi Jizni koreji, aby meli nejaky duvod k utoku... Tohle je velmi nebezpecna a zbytecna provokace.
+16 # Jiri Novak 2017-04-14 22:16
Na každou mámu se najde táta: National Interest připomněl USA existenci velmi výkonné vakuové bomby.

Armádní velení USA by si mělo připomenout, že Rusko má ve své výzbroji silnější nejadernou zbraň, než je americká „matka všech bomb“ použitá v Afghanistánu.
Připomeňme, že předešlého dne USA poprvé použily velmi silnou nejadernou bombu GBU-43 z důvodu zničení bojovníků IS v Afghanistánu. Ale vydání National Interest napsalo, že Rusko má ve výzbroji „otce všech bomb“ – leteckou vakuovou bombu se zvýšenou kapacitou (AVPBM-aviacion naja vakuumnaja bomba povyšennoj moščnosti), která podstatně překonává svým výkonem GBU-43 přibližně čtyřikrát (40 tun v tritolovém ekvivalentu oproti 10). Kromě toho, AVBPM váží méně než její americká obdoba. Podle poloměru garantovaného zničení „táta“ překonává „mámu“ dvakrát. Rusko poprvé vyzkoušelo AVBPM v roce 2007.
Velení armády USA ještě před tím, než použilo americkou „mámu“ na bojovníky IS v Afghanistánu, konzultovalo tento svůj počin s vedením země v Kábulu. Teprve když dostalo svolení, provedlo USA letecký úder.
zdroj:rusdialog.ru/.../...

+4 # moje meno 2017-04-14 23:25
Toľko sa toho ľudia nakecajú a žiadnu váhu tie slova aj tak nemajú.

Nemyslím si, že KLDR zasiahne USA alebo inú krajinu. Každý štát v okolí Severnej Kóreí má protiraketové systémy už aktívne.. ťažko prejde nejaká hlavica či raketa cez ich územia. To už nehovorím o tom, že kým doletí do USA, tak bude 10 krát zostrelená.. a ten dosah je zatiaľ slabý..


Je tu možnosť lokálneho konfliktu, lenže čo zmôže jedná krajina, ktorá je obkľúčená toľkými šelmami ? Ak Čína nezasiahne do dialógu, nepohrozý Trumpovi odvetným útokom/ sankciami či blokádou ich vzťahov - koniec doláru, tak bude zaujímavé sledovať niektoré charaktery.

KLDR je nepredvídateľná .. opäť USA tlačí na pílu (vyvíja tlak), aby niekto iný musel spraviť ten prvý krok.

Opäť tu ide o šírenie paniky, kedže nikto normálny nechce konflikt.. kto by už len dnes bojoval a prečo ?

Je zopár jedincov, ktorý žijú na zbrojárskom a spravodajskom (manipulačnom) masochizme.. tým jediným končí záruka munnície a slov..
+6 # Piovarči 2017-04-15 13:00
Presne tak. Ale ani všetky tie pvo ktoré sú aktivované nemusia zachytiť kompletne mohutnú vlnu rakiet. Keď na tie lode vypália naraz 300 - 400 rakiet a stovku torpéd tak neviem či to protivzdušná ochrana ustojí. Kórejské rakety sú lacné oproti tým Americkým a majú ich na skladoch asi spústu prečo by to neodpálili v salvách na jednotivé ciele.
+6 # moje meno 2017-04-15 15:10
Záleži od toho koľko majú nosičov/ odpaľovacích rámp. Prečo by na jednu loď posielali stvoku rakiet, keď stačí jedna dobre mierená ?

Bolo by to plytvanie potenciálom, ale nemyslím si že sa niekto odhodla vystreliť.. Robia sa iba veľké ramená.
Vždy to tak bolo aj je

Sú to len reči - kto by už len utočil/ provokoval jadrovú krajinu :)
+5 # Piovarči 2017-04-15 21:12
Loď ma protiraketovú obranu a tá by jednu raketu a aj 10 možno i viac dokázala zostreliť ak by leteli na cieľ naraz.
+19 # Monika lkema 2017-04-15 03:55
Lidi žádný fámi ! Žiji na Okinawě odnesla by to prvni je zde největší USA letecká základna Kadena ! A já chci vidět vnoučata ukázat jim Švýcarsko a Česko ! Tak všichni prosím spojit ruce a silou která vychází z nás nedovolit aby k něčemu tak otřesnýmu na planetě došlo ! Jsou nás miliony a to je už velká vnitřní sila která územní všechny idioty kteři chrasti zbraněmi a přeji jsi válčit !
+11 # marieza 2017-04-15 09:58
Moniko ,připojuji se ,tvá výzva je tak srdceryvná ,že nejde se nepřipojit ....VÁLKA NEBUDE A BASTA ....navzdory všem ,co ji chtějí ,já říkám NE ........nedovol ím jiným myšlenkám zhmotnit tu hrůzu ...nepustím je za dveře mé mysli ani srdce ...říkám válce NE....nesmíme ani v myšlenkách připustit ...mám vyzkušane ,že co se v mysli probírá a vaří ,to sa potym stane ....moc hezkych věcí sa mi přihodilo ,díky temu ,že jsem na ně dluhodobě myslela,dala bych tu hafo důkazů ,ale bylo by to tak dluhe čtení ,že byste odpadli před koncom ....zdravim všechny normalni lidi ,co nedumaju ,jestli su genderově v pořadku ,všechny chlapy co vědí ,že nimi su a baby ,co víja na stopro ,že su baby ....
+8 # Piovarči 2017-04-15 13:15
PRESNE VEĽKÉ NIE AKÉJKOĽVEK VOJNE NA KÓREJSKOM POLOSTROVE!!!-8 # jan navrátil 2017-04-15 07:43
Vypadá to,že už je na pálení čarodejnic,nach ystaná homole dřeva a stačí jenom škrtnout.Musí ještě dorazit posily USA do Sýrie,do Evropy a pak někdo škrtne.Půjde to ráz,naráz v S.Koreji v Sýrii v Evropě.
Moniko,žádné strachy,když už by Kim-čong něco vyslal,tak do USA,aby s toho také měli něco.Jenže na to nemají ,to by musela být salva raket,že by se možná jedna dostala přes protiraketovou obranu.
+12 # .lak 2017-04-15 09:56
Balistickou raketu si mohou sestřelit nad palicemi když to stihnou jen za se[...]. Ono se jim v těch hvězdných vojnách totiž nějak nepovedlo na oběžné dráze mířit na hyperrychle letící předměty, nehledě toho že nafouknutých klamných cílů metalizovaných balónků mohou s tím letět stovky a počítač samozřejmě systém capscha a tedy rozlišení neumí.

Co vím tak nejúčinější by byl xaler což je rotující ježatá koule tyčí které by se při jaderné implozi odpařili a vzniklými otvory by paprsky pokrájeli vše na cucky v momentě než by se explozí rozmetal. Ovšem kam se dohlédne by nezůstalo nic funkčního a vše by se proměnilo na oběžné dráze na smetí. A na další by nebylo co.
+6 # Lucif 2017-04-15 10:11
Chichi, kľud, je to len hra. Nebojte, Američania si veľmi dobre pamätajú Aleju Migov. Dnes je ten technologický náskok Ruska ďaleko väčší. A každá vojenská akcia proti KĽDR znamená čeliť spojenectvu Číny a Ruska. Do toho by nešiel ani ten najväčší samovrah.

Najskôr to dopadne tak, že KĽDR už bolo dopredu niečo veľmi významné sľúbené ak odloží alebo preplánuje raketové testy. Verejnosti sa povie len že Severná a Južná Kórea dospeli k dohode. Trump bude v médiách vyzerať ako víťaz a neoconi budú chrochtať blahom a začnú mu ustupovať na všetkých frontách = to je to o čo mu šlo od začiatku.
+9 # .lak 2017-04-15 10:22
No jo ale ten špičkový kapitalismus vrcholné fáze detroitismus s náběhem 46% měst v pindostanu či v euál ukrnáda je sebevražedná hra a kapitalistíci růstu růstů ji hrají se známými výsledky.
+8 # Lucif 2017-04-15 14:59
Ale "oni" vystupujú "samovražedne" len ak sa jedná o životy tých druhých naivkov ktorí za nich budú bojovať. Pri jadrovej vojne sa jedná o ich vlastné, a do toho už nepôjdu.
+8 # .lak 2017-04-15 15:51
Dal jsem + ale jsou to specifičtí exoti a u nich si můžete být jistý když pojedou auta proti sobě tak si budou myslet že jsou v tanku.
+8 # r.m. 2017-04-15 16:40
Myslím, že jde o to nejlépe evropskou veřejnost za každou cenu zabavit, aby neměla čas přemýšlet nad bezcenností peněz, které je nucena používat k obživě.
Kdo se bojí jezdit metrem kvůli bombám, nemá příliš velkou kapacitu k přemýšlení nad znárodňováním banksterů a průmyslnických bastardů typu našich komunistických synků Kelnera nebo Komárka
Podívejte se na tuhle nenápadnou zakázku ČNB:
ezak.cnb.cz/.../
Zadávací řízení Směrový reproduktor LRAD – souprava ozvučovacího zařízení
Odesílatel: Věra Hammerová Vaňkátová
Organizace odesílatele Česká národní banka [IČO: 48136450]
Příjemce Všichni (včetně veřejnosti)
Datum 09.02.2017 10:10:41
Předmět Výzva k podání nabídky
-
Stručný popis předmětu:
Předmětem zakázky je dodání směrového reproduktoru LRAD 450XL – soupravy ozvučovacího zařízení, včetně příslušenství, a to podle požadavků zadavatele uvedených v příloze č. 1 návrhu smlouvy
----------
Smluvní strany:
Česká národní banka
sídlo: Na Příkopě 28
115 03 Praha 1
zastoupená: Ing. Zdeňkem Viriusem, ředitel sekce správní
a
Jiřím Prančlem, ředitelem odboru bankovní bezpečnosti a krizového řízení

IČO: 48136450
DIČ: CZ48136450
(dále také jen „kupující“) - kupující, důležité slovo
--
A co, že to poptávali? Sonickou zbraň na rozhánění davů.

lradx.com/.../...
LRAD is Revolutionizing Mass Notification with
Highly Intelligible Voice Systems
+7 # contumacia 2017-04-15 18:51
r. m.

1 ***
+6 # Piovarči 2017-04-15 21:16
Myslíš že sa bankári týmito sonickými zbraňami budú brániť pred davmi keď banky zavrú a hotovost zabavia? Že by bola NWO už tak ďaleko?
+5 # r.m. 2017-04-16 02:19
naše ČNB je po vytištění 2 bilionů jalovejch papírků poněkud nervózní...
+4 # josh (xy) 2017-04-16 09:56
eTendry
etendry.cz/.../...


Sonické dělo LRAD
Jakýmsi etalonem mezi zvukovými děly je americké zařízení LRAD (Long Range Acoustic Device) schopné přivodit až nesnesitelnou bolest zasaženým osobám nebo vysílat důrazné hlasové příkazy.

LRAD vysílá ohraničený zvukový paprsek v kuželu o úhlu 30° o frekvenci 2,5 kHz a hlasitosti až 150 dB. Ač se to příčí selskému rozumu, v tomto případě se zvuk nešíří celokruhově, ale právě a jen v onom úzkém kuželu. Pokud stojíte jen pár metrů od zasažené zóny, budete jen nechápavě pozorovat svíjející se lidi na zemi, ležící jen pár metrů od vás.
Zvuk je mechanické vlnění v látkovém prostředí, které je schopno vyvolat sluchový vjem. Frekvence tohoto vlnění, které je člověk schopen vnímat, jsou značně individuální a leží v intervalu přibližně 16 Hz až 20 000 Hz. Mechanické vlnění mimo tento frekvenční rozsah sluchový vjem nevyvolává, přesto se někdy také označuje jako zvuk.
Frekvenci nižší než 16 Hz má infrazvuk, slyší jej např. sloni. Frekvenci vyšší než 20 kHz má ultrazvuk, který mohou vnímat např. psi, delfíni či netopýři. Děje, které jsou spojeny se vznikem zvuku jeho šířením a vnímáním, se nazývají akustika. Wikipedia
Připomeňme, že zvuk není elektromagnetic ké vlnění, jako třeba světlo nebo rádiové vlny, ale mechanické vlnění. Vzniká tak, že nějaký zdroj zvuku - chvějící se těleso - rozkmitá atomy okolního prostředí, nejčastěji vzduchu. Kmity se pak šíří v prostředí, tak že atomy své kmitání předávají sousednímu atomu, až k přijímači - nejčastěji lidskému uchu. V případě děla LRAD musí tedy zdroj zvuku vibrovat rychlostí 2500 kmitů za sekundu.

Účinný dosah sonické zbraně LRAD je zhruba 300 metrů, ve kterém zasažené osoby cítí silné bolesti hlavy a psychické nepohodlí. Pokud se však osoby přiblíží až na vzdálenost 100 metrů od zářiče LRAD, začne být bolest nesnesitelná. Kritická vzdálenost je pak cca 15 metrů, kdy dochází k trvalému poškození sluchu.

LRAD však nemusí jen sloužit k paralyzaci davu, ale dokáže také vysílat mluvené příkazy - v tomto případě až do vzdálenosti skoro 9 km. Navíc jeho elektronika dokáže hlas modulovat tím způsobem, aby zněl důrazně a autorativně. Jistě sami uznáte, že je rozdíl, když na vás mluví člověk se slabým písklavým hlasem nebo s hlasem pevným a důrazným.
Sonické zbraně mohou i zabíjet
Zajímavou vlastností sonických děl je schopnost rozkmitat na dálku určitý druh materiálu - v případě lidí třeba nejrůznější měkké tkáně. Inženýr Vic Tandy například experimentoval s různými frekvencemi, které dokáží rozkmitat lidské oko.

Výsledkem takových pokusů bylo zdeformované vidění zasažených osob. Závěry pokusů zněly dokonce až strašidelně, neboť testované osoby hlásily, že před očima viděly zneklidňující a intenzivní záblesky šedých "přízraků". Tohle ale zrovna asi nebude cesta, jak uklidnit rozvášněný dav.

Video: LRAD v akci. Sílu zvuku neznáme, ale předpokládame, že plný výkon to není / YouTube

Avšak to ani není vše, při frekvencích několik stovek kHz až MHz (milióny kmitů za sekundu), což je oblast ultrazvuku - lidským uchem neslyšitelná, může se "rozkmitat" nervový systém člověka a vnitřní orgány - vše s fatálními následky. Při pokusech na myších byly při tak vysokém výkonu a frekvencí zaznamenáno například rozsáhlé poškození plic a srdce…

Zmiňme, že s nasazením sonické zbraně LRAD počítají i organizátoři na olympijských hrách v Londýně. Zbraň však není primárně určena proti demonstrantům, ale proti podezřelým lodím plující po řece Temži.
+1 # r.m. 2017-04-16 14:19
jo to je ono
ČNB to poptávala pro centrálu naproti Obecnímu domu v Praze, vcelku tradiční místo pro demonstrace, 1848, 1918...
Bankéřský dobytek má samozřejmě připravené i nouzové východy. Uvnitř to maj pěkný.
+5 # Judr.Emanuel 2017-04-15 16:43
No kam to svet speje ... vari sme odsúdení na zánik ? Alebo je to len strašenie ?
www.youtube.com/.../
+5 # Piovarči 2017-04-15 21:18
Je to len veľké BUBUBU
Ale to že bankári kupujú sonické zbrane proti davom tak to je iná špica
Čo sa to ide diať?
+3 # Pavel Blaheta 2017-04-16 02:48
Pio podle Apollona by to byla asi "poplašná" zpráva hehe. Nic si z toho nedělej - ty máš své nádherné jeskyně a jezera, kam se můžeš kdykoliv vypravit, když se potřebuješ uklidnit a nabít energií. Já mám zahradu a na ní pár stromů, které mne nabíjejí energií. Jestli naši bankéři chtějí kupovat sonické zbraně tak je to jejich věc. ale stejně jim to bude platné jako mrtvému zimník.
+4 # Piovarči 2017-04-16 10:00
Díky Pavle za reakciu odchádzam na jazero do studených vôd:-) Trochu sa schladiť. Ale moc sa mi do tej kletry nechce:-DDD
+5 # Walla 2017-04-15 18:35
Proč k břehům USA? Je to zdlouhavé a nebezpečné Ono postačí bojovat s oněmi oněmi ponorkami.. Sebevrazi by se jistě našli. A Tomahavky jsou pak k ničemu.
+4 # contumacia 2017-04-15 18:49
Ty voko podle nadpisu v článku to má být dnes...!!!
+1 # r.m. 2017-04-16 14:23
raketa selhala hned při startu
-2 # Uncle Sam 2017-04-17 16:46
Je 17.4. a píču se stalo. Takže víc honění = více pohody...
0 # zbyso 2017-04-19 09:50
Janinna: KAZDY ma jen sve zajmy, dulezite je nakolik jsou spolecne se zajmy ostatnich - funguje to jak u lidi tak u celych narodu ;)

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás