Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaUSA jsou připraveny zasadit preventivní úder KLDR. Takto Severní Korea odpověděla na hrozby USA

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

USA jsou připraveny zasadit preventivní úder KLDR. Takto Severní Korea odpověděla na hrozby USA

USA rozmístily dva torpédoborce s křižujícími raketami Tomahawk pouhých 300 mil od předpokládaného místa budoucí jaderné zkoušky KLDR, oznámila televize NBC s odvoláním na zdroje v rozvědce. Útočná skupina vojenského námořnictva USA v čele s atomovou letadlovou lodí Carl Vinson pluje směrem Severní Koreje, oznámila televize.

Podle informace NBC plánují USA zabránit tímto způsobem jaderné zkoušce, která se má konat podle údajů americké rozvědky už o tomto víkendu.

V poslední době se stalo téma pravděpodobného amerického útoku na Severní Koreu jednou z hlavních otázek mezinárodní politiky a bezpečnosti. Dříve poslaly americké úřady k břehům Korejského poloostrova letadlovou loď, a Pchjongjang vyhrožoval Washingtonu jaderným úderem.

Náměstek ministra zahraničí KLDR Han Song Ryol v interview pro Associated Press prohlásil, že se situace na Korejském poloostrově „dostala do slepé uličky“, a že Pchjongjang nehodlá „sedět se složenýma rukama“ v očekávání preventivního úderu USA.

Podotkl rovněž, že prezident USA „dělá problémy" svými „agresivními" zprávami na Twitteru, píše Sputnik.

Loading...

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+46 # jirik 2017-04-14 12:13
VIDEO: Rozzuřený Alex Jones zaútočil na Trumpa a varoval ho, aby nepodrazil své voliče. Padala slova o zradě a sprosté nadávky. Americká vojska jsou na cestě do Sýrie! [CZ Titulky]
aeronet.cz/.../...
+18 # .lak 2017-04-14 12:40
+46 # josh (xy) 2017-04-14 13:20
1*****
pokud by se cokoli vrtlo, je jedinná možnost, postavit se po bok RF...proti tomuto neřádu světa.
+23 # .lak 2017-04-14 13:27
To růžovým zahradystům ordinátoři nepoudaj a oni jsou přeci king. °!° °!° u vobrazofky
-26 # Uncle Sam 2017-04-14 12:24
Je ať ti strašní Imperialisté USA příjdou KLDR je připravena !!!!

+22 # pozorovatel 2017-04-14 13:05
„To nebude procházka“: jak může KLDR odpovědět na potenciální útok USA
cz.sputniknews.com/.../...

Značne realistický pohľad na možnosti oboch strán konfliktu. Článok jednoznačne tvrdí, že hoci Kórea môže klásť tvrdý odpor a narobiť veľké škody Južnej Kórei a Japonsku, nemá šancu konflikt vyhrať.

Dlhý a podrobný článok, najlepší zo zoznamu článkov, ktorý sem dávam.

--

Chystá sa Severná Kórea bojovať proti Američanom?
www.hlavnespravy.sk/.../968580

Tento krátky článok dopĺňa niektoré detaily ohľadom možností guerillovej a hybridnej vojny zo strany Kórey

--

Jeden starší článok:

Rozhovor s ruským odborníkom z Ďalekého východu na tému severnej kórey.
zvedavec.org/.../...

rozhovor sa týka troch otázok:

1. aká je životná úroveň NK a či je tam naozaj hladomor.

odpoveď je, že NK je síce chudobná krajina, ale hladomor tam nie je, aj keď ľudia majú k dispozícii menej potravín, než je bežné v západných krajinách.

2. význam severokórejskéh o jadr. arzenálu.

v zásade obranný, keďže NK je pod neustálym tlakom a vyhrážkami zo strany USA a južnej kórey. Samotná armáda NK je neporovnateľne slabšia, než armády južnej kórey alebo USA a tak jadrové zbrane pre ňu predstavujú spoľahlivý spôsob, ako si ich udržať od tela.

pre USA je naopak severná kórea vítanou zámienkou, aby mohli zotrvávať na území južnej kórey, pričom j.kóreu využívajú ako základňu balistických rakiet a antirakiet k prípadnému konfliktu s čínou alebo ruskom.

3. ohľadom životnej úrovne severnej a južnej kórey.

hovorí, že až do roku 1972 bola v NK vyššia životná úroveň ako na juhu, hlavne vďaka dotáciam z Číny a ZSSR. V 60. rokoch USA začali využívať chudobnú južnú kóreu ako lacné materiálne a personálne zázemie pre svojich vojakov bojujúcich vo vietname, pričom na tejto aktivite zbohatla aj južná kórea.

--

Takúto vojenskú silu má v rukách Kim Čong-un!
adam.cas.sk/.../...

článok z roku 2011 popisujúci zbraňové vybavenie Severnej Kórey. Podľa mňa značne propagandistick y ladený, kde sa snaží nadnášať skutočnú hrozbu, ale napriek tomu môže byť užitočný na porovnanie s vyššie citovanými článkami.

---

Rôzne iné články spomínajú, že Američania sa môžu pokúsiť v rámci prvého úderu mieriť na veliteľské centrá Kórey s cieľom zabiť Kim Čong-una.
+4 # EvaK 2017-04-14 23:04
Jižní Korea nemá zájem na sjednocení....N evím proč se nikdo Jihokorejců nezeptá, oni nechtějí sjednocení z důvodu snížení životní úrovně. K tomu by muselo zákonitě dojít, sever má 20 milionů levných lidí a to by korporace rychle využily. Navíc jsou rozdělení od 50.let, nové generace tam už nikoho neznají a stará generace vymírá....
Mladí jsou proti.
+11 # Ignác 2017-04-14 13:27
Principielně mně to připomíná Hitlera. Ten také žvanil, a později, aby neztratil hlasy (a ksicht), musel jediné, co logicky zbylo. Válka.
Postavil totiž německo nakolena zbrojením. Na nic dalšího hlavu neměl.
A u tohoto "zázraku", stejně jako u předchozích, mně to připadá stejné.
Vláda USA už zašla tak daleko, že musí něco udělat, jinak budou za blbečky.

Když si tedy jejich chování rozebereme, tak se nám nechca věřit, že takoví puberťáci mají v rukou zbraně hromadného ničení!
+2 # Ignác 2017-04-14 13:30
Hmm, moc dobře jsem to po sobě nečetl. Ostuda.
+20 # Piovarči 2017-04-14 13:56
Ignác jadrovky použili na mestá plné civilou práve USA pubrťáci. Toto nemá vojenské riešenie.
V Kórei dohromady padlo vyše 5 miliónov ľudí vo vojne.

Z toho 3 milióny civilistov na oboch stranách 2 milióny v Severnej Kórei a 1 milión v Južnej
1 milión čínskych vojakov
cez 600 tisíc vojakov severokórejcov
cez 400 tisíc vojakov južnej Kórei
Viac ako 33 tisíc Amerických vojakov
Takmer 5 tisíc vojakov OSN
Severná Kórea má 4 milióny 700 tisíc mužov v aktívnej vojenskej službe
Severokórejské vedecké centrum v tvare atómu:

Majú už aj vlastný vesmírny programJediný štát čo si dovolí otvorene vzdorovať USA

Takouto popagandou.... Ešte môže byť tá KLDR na niečo dobrá
+10 # Dědouch1 2017-04-14 13:36
S tím Ádou to máš hodně popletené.
Zbrojení naopak Německo na nohy postavilo. Tedy mj.
jestli vidíš důvod začátku 2. sv. v tom, že ji spustil Áda, aby neztratil voliče a ksicht, jsi naprosto mimo.
+3 # Ignác 2017-04-14 19:43
Postavilo. To víme oba. Ale co by bylo dál, kdyby zbraně nepoužil? Vyráběl by do nekonečna na sklad (i když něco prodal)? A navíc při jeho stále jasnější politice?
A voliči, ksicht ... to je jedno, ale ty přebytky prostě použít musel. Visela na té výrobě spousta lidí s investicemi, kteří mu většinově věřili ...

Jak by asi dopadl Alexandr Veliký, kdyby hulákal o dobývání a pak: "Nikam nendem. Přepočítal sem se." To stejné Julda Cézarů. A Asterix s Obelixem by se řehtali Římanům do světel. Nebo Cortéz. Dojel do Ameriky a řekl: se.....m na to. Je jich větší hafo.

:)
+5 # Piovarči 2017-04-14 20:58
Starovek a stredovek to je niečo celkom iné teraz je to velké riziko keď sú všade jadrové zbrane a jadrové elektrárne
+5 # hovorka11 2017-04-15 08:33
Hitler na zbrojení dostal půjčku z britských, amerických a švýcarských bank. Splácel to ve zlatě až do roku 1945 -myslím že do března.
Kdyby půjčku nedostal, tak by hladový chudý němci zatíženi reparacemi z 1 sv. nemohli zbrojit a válčit.
Vše záleželo na ekonomické schopnost vyrobit a to západ v prospěch Hitlera jednoznačně rozhodl.
+6 # Dědouch1 2017-04-15 11:57
Tak. Nebýt banksterů, nebyl by Adolf, ani války. Tedy většina válek a především ty světové.
+23 # pedro 2017-04-14 13:50
Obávám se, že po tomto víkendu začne III. světová válka. Kim nebude ochotný se vzdát jaderné zkoušky a už vůbec se nenechá natlačit do kouta. Jestli je pravda co se tu píše, Bůh nás ochraňuj ... :-( Je na čase začít uznávat důležitější hodnoty než peníze, ekonomiku a moc. To hlavní je život a zdraví občanů ...
+9 # oskar 2017-04-14 13:57
Ať je to jak je to, jedno je jasné...USA zaútočí ze vzduchu - letectvo a rakety, mimo dosah pvo SK. A totálně ji zničí, tak jako Irák a Líbyi, ale asi tam nevstoupí noha USA vojáka, protože přece jen pozemní síly (lidské ozbrojené zdroje) SK jsou velmi početné a odhodlané.
+18 # Piovarči 2017-04-14 14:44
Ak by KLDR v momente ako USA vypustia prvý Tomahawk vypustili všetky svoje rakety i tie balistické a spustila masívnu palbu delostrelectvom tak kým zasihnú polovicu ich stanovíšť a techniky kanonáda Severnej Kórei by bola zničujúca pre Južnú Kóreu a možno aj USA lietadlovú loď. Severokórejcu budú chcieť vystrielať všetku muníciu hneď v prvej vlne kým to ešte pôjde a to by mohol byť veľký problém. Neviem či toto Američania risknú, keď to doposiaľ nikdy neurobili.

A máme tu ešte Čínsku armádu, ktorá nedovolí aby bola jej zástupná armáda v Severnej kóreji zničená
+1 # Pavel Blaheta 2017-04-15 18:14
Oskare - pokud USA zaútočí tak budou velké ztráty i na americké straně - a oni od Vietnamské války nemají vůbec žádnou chuť umírat za americké oligarchy. I kdyby Severní K. dokázala zasáhnout raketami s jadernou náloží toliko základny US v Japonsku a na Guantanámu, ev. středisko HAARP na Aljašce plus nějaká raketové středisko tamtéž, tak to Trump nerozchodí. A to nehovořím o korejských ponorkách, které jsou schopny zasáhnout raketami Kalifornii a města jako je Los Angeles a San Francisco a to jsou obrovská města a nikdo z Američanů si asi neumí a ani nechce představit ty miliony mrtvých a zraněných US občanů. US tohle jistě nechce, ale hraje vabank a jestli opravdu zaútočí na Severní Koreu bez vyhlášení války tak se dopustí naprosto jasně válečného zločinu a zaslouží si trest. USA nemají žádné právo na nějaký preventivní útok na Severní Koreu. Žádné- absolutně žádné - nula - jedna velká nula. Takže jestli to přesto udělají tak bude veškerá morální převaha na straně režimu Kima.
+31 # Pokémon 2017-04-14 14:21
Takže, stručně řečeno, pokud o tomto víkendu nepropukne obrovský vojenský konflikt, můžeme hovořit o zázraku. Alespoň informace, které se v souvislosti s touto krizí objevují ve všech médiích na mne takto působí. Bože, ten Trump je asi opravdu šílený magor, který si nezodpovědně zahrává s dalším, ještě větším magorem. Modleme se, aby tyto Velikonoce nebyly těmi posledními.
+26 # Monika lkema 2017-04-14 14:45
A ta Ruska lodička v Korejským přístavu se tam přijela podívat na hvězdičky ? Dva satelity Korejské obýháji na obloze proč pokud ne odesílají žádné informace nazpět ? A samotní Čiňánci v počtu 20. 000 potichu překročili do Koree proč ? Ty satelity jsou naprogramované udeřit na USA ! Ruská loď může zrušit funkčnost jejich lodí a Opravdu jsi myslíte že těch 20.000 Čiňánků vysílaných do předu bude všem pouze domlouvat ? Na nebi je Bůh na zemi Rusko ! Superstation-95
+13 # oskar 2017-04-14 17:21
Váš příspěvek ve mně vzbudil nadšení, ale jediný, kdo se může rovnocenně postavit USA...je Rusko. Husajn i Kaddáfí mumlali něco o tom, že krev USA vojáků nasytí písek jejich pouště, pravda, pár kapek bylo, ale jak ty země dopadly, víme všichni. Jinak USA v kosmu, ve vzduchu, pod vodou a na vodě má nad S.K. převahu, o tom nepochybujte. Jen na zemi (pokud nebude totálně spálená), nemají USA šanci, tak jako ve Vietnamu a Korei nebo Jugoslávii. Já vím o 150000 Číňanů na hranicích se S.K., jako humanitární pomoci, kde jste našla těch 20000 v S.K.?
-1 # Pavel Blaheta 2017-04-15 18:07
Moniko domnívám se, že ruské lodě u Soulu tam jsou z jiného důvodu. Aby Kima nenapadlo poslat na Soul nějaké atomové bomby. Protože to by mohlo dojít k poškození ruských lodí a Rusko by to muselo brát jako vojenský útok Severní Koree na své vlastní síly. Takže tam jsou podle mne spíše jako brzda event. atomového konfliktu.
+24 # Lucif 2017-04-14 15:42
KĽDR má na jadrové zbrane právo, tak ako každá suverénna krajina. Tvrdiť opak znamená uplatňovať dvojitý meter, čo je základom medzinárodnej politiky USA.

Ale ak by právo vlastniť jadrové zbrane bolo založené na slušnom správaní a dodržiavaní medzinárodného práva, tak USA by o nich prišli ako prví.
+7 # contumacia 2017-04-14 19:39
Lucif

Přesně tak, každá země má právo na to vlastnit atomové zbraně...!!!
+2 # Pavel Blaheta 2017-04-15 18:20
Kromě Ukrajiny - tam vládnou opravdu vylízaní magoři.
+17 # Petruss 2017-04-14 16:01
Problém vedení a výsledku jakékoliv války má tři aspekty. Ekonomický, vojensko - zbraňový a morálně - lidský.Můžete být nejsilnější ekonomicky a pak asi budete nejsilnější i zbraňově, ale jak i blízká historie učí, rozhodujícím faktorem je ochota umírat. Jaká je nebo bude ochota amerických vojáků umírat v SK ? Odpovídám si sám : Malá...do výše výplaty. Jaká ochota bude na straně vojáků SK ? Ve chvíli kdy na ně američané zaútočí, budou vnitřně morálně v právu a proto jejich ochota bude nepoměrně větší. A bez ovládnutí území nohou pěšáka se ještě žádná válka nevyhrála. Amíci to mohou rozbombardovat, ale co potom ? Bude humanitární krize ? Budou tam zásluhou rozbombardování hasit hladomor ? Co na to světová veřejnost ? A v neposlední řadě. Co na to Jižní Korea ? Bude v tu chvíli ještě existovat ? A co Číňani ? Nezaberou pak území SK v rámci humanitární pomoci ? Mnoho otázek, mnoho možností.
+15 # Petruss 2017-04-14 16:17
Jedna poznámka : SK má samozřejmě mizivou šanci v konfliktu uspět. Má nepoměrně horší zbraně, horší ekonomickou základnu, velmi malé zdroje surovin. Ovšem tyto skutečnosti mohou přivést vedení SK k sebevražednému jednání a vzhledem k mentalitě se to nedá absolutně vyloučit. A to potom pár kilometrů od hranic vzdálený Soul bude mít velmi těžkou hlavu.
-9 # Pokémon 2017-04-14 16:29
Jojo ,obzvláště, když takové zemi vládne všehoschopný, vyšinutý, psychopatický jedinec s absolutní mocí.
+11 # Vladimír57 2017-04-14 23:12
Máš dojem, že člověk, který říká, že se bude bránit je psychopat? Jak jsi k takovému závěru přišel? S. Korea nikomu nevyhrožuje, alespoň s tím nezačala, jen odpovídají, že se budou bránit. Jak si představuješ, že se mají zachovat? Na [...]a s klackem, musíš vzít ještě větší klacek!
-7 # Pokémon 2017-04-14 23:41
Copak nevidíš, jaký strach a hrůzu vyvolává jeho pouhá přítomnost u nejbližších podřízených a u svých generálů? Říkám akorát, že není normální nechat likvidovat své odpůrce tak, že je schopen vraždit i své příbuzné. To ti přijde taky normální? Prvky psychopatického chování jsou zde úplně jasné a takový magor je schopen rozjet akci s nevratnými následky. A ten vypatlaný Trump k němu taky daleko nemá. To je hysterický záchvat mezi dvěma magory a svět trne hrůzou, kam až se to zvrtne.
+9 # Vladimír57 2017-04-15 00:33
"Vraždí" své odpůrce a příbuzné, to jsou informace z mainstremu. Dokonce nechal zavraždit svou milenku, snad to byla nějaká zpěvačka, už nevím, ale pár dnů po své vraždě pořád žila a žije. O Stalinovi díky "demokratickým" informacím také víme, že byl "nejmasovější vrah" V. Putin je "diktátor" a Bašár Asad je "řezník." S takovými "zaručenými" informacemi bych mohl pokračovat, ale myslím si, že by Ti to mohlo stačit a taky už je dost hodin.
+5 # Dědouch1 2017-04-15 12:15
I kdyby Kim skutečně nechal vyvraždit strejdu i s tetičkou a nevím koho ještě doma v KLDR, jakým právem SSa do jeho politiky a vůbec čehokoliv, co dělá, kecá? Jakým právem kritizuje kohokoliv?
+2 # Pavel Blaheta 2017-04-15 18:27
Jakým právem? Jedné velké NULY. A to doslova dnes Amíci jsou - jedna velká NULA.
+2 # Pavel Blaheta 2017-04-15 18:25
Pokémoni - to jako Po- kem -oni sů? Ty vogo - on Kim někomu vyhrožuje, že mu preventivně hodí atomovku na hlavu? Říkám - "preventivně"? Nikde ani v našem prodejném mainstreamu jsem to nečetl. Tak se hoď do klidu, prosím. A když se dva magoři do sebe pustí tak si svět oddechne od dvou magorů. Kima zabijou AMíci a Trumpa také - pokud by se Kimóvi podařilo úspěšně zničit západní pobřeží USA.
+18 # Piovarči 2017-04-14 16:38
Prtrus podľa môjho mienenia USA nezaútočia bude to len Bububu. Sú si vedomí že ich výkladná skriňa Južná Kórea by utrpela zničujúce straty. Do takého niečoho pôjde len totálne vymastený šialenec.
A to myslím si nie je ani Trump. Rusáci ho už čiastočne schladili. Neustúpili mu v Sýrii ako si to myslel. Neústúpi mu ani KLDR
Tieto ťahy ešte viac urýchlujú obranyschopnosť KLDR. Tá víde z tejto krízy posilnená tak ako sa to deje v Rusku
+10 # Petruss 2017-04-14 17:45
Já si také myslím, že USA nebudou útočit, ale případná zkouška atomovky ze strany Koree je dostatečná a jak jsme viděli i v podobě chemických zbraní ospravedlniteln á záminka SK napadnout. Bude se to jmenovat Boj za záchranu světového míru.. :-) A přiznávám, jedna věc to může stopnout. Blízkost Soulu od fronty. Ovšem rozbití či částečná likvidace průmyslu v Soulu a okolí by mohla vyhovovat Číně. Oslabení ekonomického protivníka by nebylo pro Čínu na škodu. Uvidíme.
+14 # Piovarči 2017-04-14 17:57
Situácia sa bude postupne vyvíjať. KLDR by všetkých prekvapila keby poslala na obežnú dráhu nielen družicu ale aj svojho kozmonauta.
Ale aby k tomu došlo treba udržať krehký mier. Dúfam že sa to predsalen len podarí
+2 # Pavel Blaheta 2017-04-15 18:21
Petrussi - pokud by opravdu došlo k nějaké velké válce na Korejském poloostrově tak si je tentokrát již zaberou Číňani celý pro sebe a nikdo jim v tom nezabrání. Sever i Jih - celý bude jejich.
-10 # Walla 2017-04-14 16:46
Korea hrozí, že v případě útoku zpustoší USA...
Zpustoší houbelec. Korea není Rusko ani Čína. Mohou tak maximálně zabojovat jako Vietnamci, pokud budou mít tolik odhodlání, a nebo začít působit jako teroristický svrab v USA. Ledaže by měli nějakou biologickou či chemickou tajnou zbraň, ale o tom by se jistě vědělo....
+18 # Piovarči 2017-04-14 18:01
Ale nejaký potenciál predsa len má zasa by som to nepodceňoval.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás