AC24.cz

AC24.czZe světaUSA jsou připraveny zasadit preventivní úder KLDR. Takto Severní Korea odpověděla na hrozby USA

Sociální sítě

Reklama

/* VRTZ JS 300 x 250 pagead DO NOT MODIFY */ document.write('');

USA jsou připraveny zasadit preventivní úder KLDR. Takto Severní Korea odpověděla na hrozby USA

USA rozmístily dva torpédoborce s křižujícími raketami Tomahawk pouhých 300 mil od předpokládaného místa budoucí jaderné zkoušky KLDR, oznámila televize NBC s odvoláním na zdroje v rozvědce. Útočná skupina vojenského námořnictva USA v čele s atomovou letadlovou lodí Carl Vinson pluje směrem Severní Koreje, oznámila televize.

Podle informace NBC plánují USA zabránit tímto způsobem jaderné zkoušce, která se má konat podle údajů americké rozvědky už o tomto víkendu.

V poslední době se stalo téma pravděpodobného amerického útoku na Severní Koreu jednou z hlavních otázek mezinárodní politiky a bezpečnosti. Dříve poslaly americké úřady k břehům Korejského poloostrova letadlovou loď, a Pchjongjang vyhrožoval Washingtonu jaderným úderem.

Náměstek ministra zahraničí KLDR Han Song Ryol v interview pro Associated Press prohlásil, že se situace na Korejském poloostrově „dostala do slepé uličky“, a že Pchjongjang nehodlá „sedět se složenýma rukama“ v očekávání preventivního úderu USA.

Podotkl rovněž, že prezident USA „dělá problémy" svými „agresivními" zprávami na Twitteru, píše Sputnik.

Loading...

Komentáře   

+73 # Piovarči 2017-04-14 12:06
Vůdce KLDR vyzval armádu, aby byla připravena k válce
Náměstek ministra zahraničí KLDR Han Song Ryol v interview pro Associated Press prohlásil, že se situace na Korejském poloostrově „dostala do slepé uličky“, a že Pchjongjang nehodlá „sedět se složenýma rukama“ v očekávání preventivního úderu USA.
To sú slová do bitky


Chlapcom fandím nejaká dosratá armáda to rozhodne nebude a len takto odhodlaní môžu amíkov nafackovať. Už raz tam dostali po gulkách a hodne amíkov tam zarvalo
Generál Mc. Artur tam chcel na nich hodiť samou bezmocnosťou pár atomoviek. To samo hovorí za všetko.

Íránský ministr obrany Hossein Dehghan poradil Spojeným státům, aby opustily Perský záliv a neotravovaly země tohoto regionu, informuje agentura Mehr.
„Co vlastně dělají Američané v Perském zálivu? Měli by tuhle oblast opustit, aby neobtěžovali zdejší země," cituje agentura slova íránského ministra.
„Cožpak je přijatelné, aby ozbrojený lupič vcházel do něčího domu v očekávání, že před ním roztáhnou červený kobereček? Tohle je jedna z příšerností dnešní doby," dodal Dehghan.
cz.sputniknews.com/.../...
Prezident USA Donald Trump označil za „velmi úspěšnou misi“ útok amerických vojáků na Islámský stát.

„Všichni vědí přesně, co se stalo. Co dělám? Dávám rozkazy vojákům. Máme největší ozbrojené síly ve světě, a udělaly svou práci jako obvykle. Dali jsme jim na to plné právo, a dělají teď právě to, co mají dělat", řekl Trump novinářům.

USA zaútočily na IS v Afghánistánu nejsilnější nejadernou bombou – Pentagon
Podle jeho slov se to stalo „další velmi úspěšnou misí".


Zhodiť takúto takmer 10 tonovú bombu tomu sa povie úspešná misia, úspešné ničenie všetkého živého v oblasti.
Najmenej 36 militantov z extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) zahynulo pri výbuchu obrovskej bomby, ktorú na tunelový komplex islamistov v Afganistane zhodilo vo štvrtok americké letectvo. Informovalo o tom dnes afganské ministerstvo obrany.
Americká armáda bombu okolo 16:30 SELČ zhodila na jaskynný systém, ktorý vraj v provincii Nangarhár pri hraniciach s Pakistanom slúžil ako úkryt bojovníkov takzvaného Islamského štátu.
hnonline.sk/.../...
Na rozdiel od americkej bomby GBU-43 / B MOAB (známej tiež ako “Matka všetkých bômb”) je ruská vákuová bomba 4x silnejšia, hoci obsahuje menej výbušnín, a je teda značne lacnejšia. Jej sila dosahuje 44 ton TNT. V epicentre výbuchu je tiež dvakrát vyššia teplota.
www.hlavnespravy.sk/.../648254

V Pentagonu dříve oznámili, že USA použily poprvé nejmohutnější nejaderné pumy GBU-43 v bojových podmínkách, a že cílem byly tunely bojovníků IS v Afghánistánu. Pumu o hmotnosti 9,5 tuny shodili z letadla MS-130. Jak se tvrdí, mají USA ve výzbroji celkem 15 kusů této munice.

...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-46 # Uncle Sam 2017-04-14 12:30
Krásné obrázky! Jsem nevěděl, že KLDR zná FULL HD rozlišení .... Tuto techniku můžete také vidět ve vojenském muzeu Kbely, doporučuji ..... :-D


Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Piovarči 2017-04-14 15:31
Vývoj sa nebude dať zastaviť ani v Severnej Kórei. KLDR musí ísť dopredu v technológiách ak chce udržať aký taký krok so svojími susedmi a protivníkmi. Tento izolovaný ostrov sveta môže byť pre civilizáciu aj užitočný ak sa udrží. Bude zaujímavé pozorovať ako sa tam budú vyvíjať technológie a či pôjdu do trezorov tak ako mnohé neželané na západe.
KLDR je dôkazom toho že sa môže technicky vyvíjať aj takáto ideológia podobajúca sa húževnatému mravenisku kde všetko podlieha jednej myšlienke odporu voči kapitalizmu
Taký malý štát celkom izolovaný a sankcionovaný vyvinul raketové nosiče pre kozmické lety a má už svoju kozmickú agentúru

aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+65 # josh (xy) 2017-04-14 12:46
Tolik seběvedomí, co mají ti amíci, je zarážející...MY máme NEJ ..ponorku, MY.. máme nej lepší armádu,....To, co povídá je jen blábol do uší jednoduchého am.plebsu, aby se omotali vlajkou z pruhů a hvězd a byli se v prsa.
Ano, i malým dětem musíš vštěpovat, že to, co dělají je to nej, že jsou nejšikovnější, aby měli sebevědomí. Nakonec on ani neví, co se stane...nemá jasno. Ale jsou jedničky, jsou NEJ, NEJ armáda, Nej ponorky...ve finále se strfují do nemocnic")
a ti,...co tu povykují a stejně tak učarovaní se bijí v prsa, první se zeserou, kdyby něco bouchlo,. Na začátku je každý hrdina. Přirozené normálně myslícímu člověku s IQ 60 a výše,..mít strach z případného, strach o život, život rodiny, o potomky,,,,ale vůl, jak známo, potomků nemá, tomu to může být fuk stejně jak těm, co nedosáhnou na uvedené IQ
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # kopa 2017-04-14 14:35
Tak toto chlapci nerozchodia.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # Bohumil999 2017-04-14 18:37
Podle posledních zpráv je kolem transportních amerických lodí rušno a v přístavech jsou nakládány tanky, zbraňové systémy a živá síla. Trempík je blázen a léčisi nějaký komplex. Had, který absolutně kašle na své voliče. Vůbec nevěřím jeho ujišťování, že nechce vyslat vojáky do Sýrie. Myslím, že je nejvyšší čas, aby Čína vylezla z ulity a rázně dala amíkům na jevo, že pokud amíci zaútočí na S. Koreu, budou mít vojenský problém s ČÍNOU. Je potřeba ohlásit spojenectví s ruskem a co nejdříve uzavřít vojenské dohody o vzájemné pomoci při vojenském napadení. Jedině to by mohlo americké štváče zastavit. Pokud se tak nestane, usa postupně zničí S. Koreu, Sýrii / obsadí ta uzemí, kde jsou naaleziště ropy a kudy chtějí stavět plynovod do Evropy pro transfer Katarského plynu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # josh (xy) 2017-04-14 19:35
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Piovarči 2017-04-14 19:40
„Nelze vyloučit, že Kim Čong-un má zvláštní skupinu, jejímž cílem a úkolem je provádění odvetných úderů v případě, že bude proti Severní Koreji použita agrese. Například není vyloučeno, že jeden nebo dva jaderné náboje mohou být naloženy do ponorky. A dále se tato ponorka vydá buď k pobřeží Jižní Koreje, nebo k pobřeží USA nebo Japonska, kde může být uskutečněna jaderná akce. Scénář je to strašný, neboť to staví svět na hranici třetí světové války", řekl vojenský odborník. Podle názoru Igora Korotčenka vývoj událostí může být horší než Karibská krize v roce 1962: a to nelze v žádném případě dopustit.
cz.sputniknews.com/.../...

KLDR za 1 rok (2015) postavila ulicu s tisáckou bytov, ktoré ľuďom venovala zdarma i s vybavením!
Kim Čong Un: "Sú to výhody socialistického systému KLDR, ktoré kapitalistické štáty nemôžu ani vytvoriť ani napodobniť."
kfacr.cz/.../...
Asi toto kapitalizmus nemôže prehrýzť. Niekto rozdáva zadara byty keby to celé privatizovali to by boli džoby pre niekoľko mocných smrteľníkov
kfacr.cz/.../...
Kua štát ktorý je absolútne izolovaný je schopný takejto mohutnej výstavby
kfacr.cz/.../...
Kórejci majú pravdu Imepérium ich potrebuje zadusiť
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # olinka215 2017-04-14 14:23
Hezký den=))
Pio,četl jste tohle?
zdrojpoznani.cz/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Jaris 2017-04-14 14:34
Dobra zprava. Alespon to jednomu trochu zvedne naladu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # josh (xy) 2017-04-14 17:07
To se nám ty Velikonoce vydařily;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Piovarči 2017-04-14 22:36
Tak nečítal díky za informáciu.

Ruské letectvo setnulo hlavu velení teroristické koalice v syrském Idlibu: bylo zabito 22 nejvyšších velitelů An Nusra!
13/04/2017
Velení ruských leteckých jednotek i poté, co tyto byly lživě nařčeny z chemického bombardování, se nenechalo vykolejit záměrnou dezinformací a pokračovalo ve vzdušných operacích v provincii Idlib.

Syrská rozvědka zjistila místo určené pro setkání velitelů nejvyšší úrovně džihádistické koalice «Haját Tachrír aš Šam». Místem setkání teroristických lídrů se stala stranou stojící budova ve městě Džisr eš Šugur. Polní velitelé povstalců měli upřesnit termíny nové ofenzívy a početnost i rozložení sil.

Od dnešného rána, Haya'at Tahrir al-Sham (HTS) bojovníci zajali veľkú časť územia pod kontrolou Sýrskej arabskej armády (SAA) v strategickej časti Al-Minshyah v meste Dar'a.
translate.google.sk/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # ob 2017-04-14 15:12
Vsimnite si tych severokorejskyc h vojakov ako tahaju ten vozik s raketami.
Na prvej pneumatike zlava maju defekt :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Piovarči 2017-04-14 15:57
Ani oni nie sú perfektní:-) V bojovej sutuácii to môže byť ešte horšie. Možno to majú naschval sfúknuté, aby s tým mali väčšiu tréningovú záťaž..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # ob 2017-04-14 17:56
Ozaj nechapem, preco som si vysluzil tie dve minusky.
Vam uz ludia uplne ****?

To, ze napisem, ze severokorejci maju na kolese defekt znamena, ze som proamericky?
Co za cloveka toto spravi...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Piovarči 2017-04-14 19:46
Ja som ti dal plus
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # ob 2017-04-15 09:49
Aj ja Tebe davam za Tvoje vycerpavajuce reporty zo situacie v Syrii.
Plus tie jaskyne :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Dědouch1 2017-04-14 18:02
Někdo má defekt na pneumatice, někdo na mozku...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+31 # olinka215 2017-04-14 20:01
Podstatné je,že přesto,že mají prázdné kolo,tak "táhnou" dál.
Myslím si, že pokud by takový "zásadní defekt" postihl vojáky US army, svolali by poradu, informovali nadřízené, povolali podpůrný tým a psychiatra,prom luvili si o tom a nakonec se rozhodli,že za to může Putin-)))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Piovarči 2017-04-14 20:55
:-DDDDDDD Olinka dobrééééééé....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-19 # Ing. Miloslav Dědek 2017-04-14 16:43
Piovarči, uvažoval jsem o tom Vašem návrhu strategie a došel jsem k závěru, že by bylo ideální spojit se.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Piovarči 2017-04-14 17:48
Samozrejme že sám človek nič nedokáže a spájať sily je len dobré
Ak by sa mal svet zjednotiť tak len na úrovni národných štátov a vzájomného rešpektu

Množí se důkazy toho, že incident s chemickou zbraní v syrském Idlibu byl inscenací, prohlásil v pátek ministr zahraničí RF Sergej Lavrov.

Ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov
© SPUTNIK/ VITALIY BELOUSOV
Lavrov vysvětlil, proč musí Bílý dům bezdůvodně obviňovat Rusko
„Pokusy zablokovat návrhy Ruska a Íránu na sestavení nezávislé komise pro nezaujaté objektivní vyšetřování svědčí pouze o tom, že ti, kdo tyto pokusy podnikají, nemají čisté svědomí," řekl Lavrov k závěrům moskevských jednání s hlavami MZV Íránu a Sýrie.
Upozornil na to, že se „množí důkazy toho, že šlo o inscenací, mám na mysli incident s nasazením chemické zbraně v provincii Idlib."
„Publikace, jež se dnes objevují, včetně v USA a Velké Británii, jež odrážejí mínění profesionálních expertů. svědčí o tom, že ve verzi, kterou se pokusili ospravedlnit agresivní akci (USA) ze 7. dubna, je příliš mnoho rozporů," řekl Lavrov.
cz.sputniknews.com/.../...

Agentura France Presse získala k dispozici prohlášení teroristické fronty Islámský stát, v kterém se tvrdí, že bojovníci neměli žádné ztráty v důsledku použití Američany v Afghánistánu své nejsilnější nejaderné bomby.

V jejich prohlášení se praví, že „nebyli ani zabití ani ranění."

USA ve čtvrtek poprvé použily silnou nejadernou bombu GBU-43 v bojových podmínkách, cílem byli ozbrojenci Islámského státu v Afghánistánu. Ve Washingtonu prohlásili, že útok na systém tunelů IS ukazuje záměr administrativy Trumpa dodržet úmysl rozbít teroristickou organizaci IS. Americký prezident Donald Trump to již označil za „velmi úspěšnou misi"
cz.sputniknews.com/.../...
Mudžahedíni chcú USA čo najviac vytočiť....

Le Penová označila Rusy za velký evropský národ
Kandidátka na post prezidenta Francie, vůdkyně strany Národní fronta Marine Le Penová prohlásila, že přání spolupracovat s Ruskem je normální věc.

„Rusové jsou velký evropský národ na východě kontinentu. Od dob Petra Velikého vždy vyjadřovali přání být součástí společenství evropských národů. Proto je přání s nimi spolupracovat normální věcí," řekla.
cz.sputniknews.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-10 # Ing. Miloslav Dědek 2017-04-14 18:58
Piovarči, mám v úmyslu s Vaší účastí zcela přepracovat článek GLOBÁLNÍ FINANČNÍ SYSTÉM - miloslav7.blogspot.cz/.../...
Napište mi prosím co o tom soudíte.
M.Dedek123@seznam.cz
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Piovarči 2017-04-14 19:54
Ok stojí to za to to prepracovať, keď už ste tomu venovali toľko energie. Ozvem sa
Rusko má informace o chemickém útoku v Idlibu, prohlásil Peskov
Rusko má informace získané po linii vojáků v Sýrii ohledně chemického útoku v Sýrii, Moskva prohlašuje, že je nezbytné důkladné vyšetřování, a netrvá na svém úhlu pohledu, prohlásil tiskový mluvčí Ruska Dmitrij Peskov.

„Máme informace, mají je naši vojáci. Mají mnohem více rozvinutou infrastrukturu a jsou v Sýrii více přítomni, oproti jiným zemím. Mají na věc svůj pohled, o němž hovořili. Nikoho nenutíme k tomu, aby nám věřil každé slovo. My říkáme, že tak jako tak je potřeba udělat pečlivé vyšetřování," řekl Peskov
cz.sputniknews.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Petko Kоtоv 2017-04-14 19:05
# Ing. Miloslav Dědek 2017-04-14 16:43
Citace:
Piovarči, uvažoval jsem o tom Vašem návrhu strategie a došel jsem k závěru, že by bylo ideální spojit se.
Ano, spojit se do globalni vlady pod vedenim USA, kterou Vy vzdy popisujete. Je treba vydrancovat vybomboardovat humanitarne Rusko aby jiz nikdy Rusaci nebranily svobode a demokracii ve svete. Rusko obsadit, a potom bude USA nejvetsi i rozmerem, nejen svym nejlepsim svetovym charakterem jako dotedka.

Pane Ing. Miloslave Dědku, vy jste zde ten nejinteligentne jsi humanista na AC24, ti zdejsi ubozi blbci neumi napsat nic poradneho. Uecite jste taky homosexual, nebot jen takovi lide maji ten nejvyssi IQ. A ten bezesporu jako vysokoskolak mate.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # contumacia 2017-04-14 18:07
Piovarči

1 ***
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # contumacia 2017-04-14 19:38
Piovarči

Koukám, že na jedné fotografii je lehký kulomet sovětské výroby nemýlím li se...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Piovarči 2017-04-14 20:59
To sa neni čomu čudovať. Za ZSSR tam Rusi zbrane dodávali
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+46 # jirik 2017-04-14 12:13
VIDEO: Rozzuřený Alex Jones zaútočil na Trumpa a varoval ho, aby nepodrazil své voliče. Padala slova o zradě a sprosté nadávky. Americká vojska jsou na cestě do Sýrie! [CZ Titulky]
aeronet.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+46 # josh (xy) 2017-04-14 13:20
1*****
pokud by se cokoli vrtlo, je jedinná možnost, postavit se po bok RF...proti tomuto neřádu světa.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # .lak 2017-04-14 13:27
To růžovým zahradystům ordinátoři nepoudaj a oni jsou přeci king. °!° °!° u vobrazofky
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-26 # Uncle Sam 2017-04-14 12:24
Je ať ti strašní Imperialisté USA příjdou KLDR je připravena !!!!

Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # pozorovatel 2017-04-14 13:05
„To nebude procházka“: jak může KLDR odpovědět na potenciální útok USA
cz.sputniknews.com/.../...

Značne realistický pohľad na možnosti oboch strán konfliktu. Článok jednoznačne tvrdí, že hoci Kórea môže klásť tvrdý odpor a narobiť veľké škody Južnej Kórei a Japonsku, nemá šancu konflikt vyhrať.

Dlhý a podrobný článok, najlepší zo zoznamu článkov, ktorý sem dávam.

--

Chystá sa Severná Kórea bojovať proti Američanom?
www.hlavnespravy.sk/.../968580

Tento krátky článok dopĺňa niektoré detaily ohľadom možností guerillovej a hybridnej vojny zo strany Kórey

--

Jeden starší článok:

Rozhovor s ruským odborníkom z Ďalekého východu na tému severnej kórey.
zvedavec.org/.../...

rozhovor sa týka troch otázok:

1. aká je životná úroveň NK a či je tam naozaj hladomor.

odpoveď je, že NK je síce chudobná krajina, ale hladomor tam nie je, aj keď ľudia majú k dispozícii menej potravín, než je bežné v západných krajinách.

2. význam severokórejskéh o jadr. arzenálu.

v zásade obranný, keďže NK je pod neustálym tlakom a vyhrážkami zo strany USA a južnej kórey. Samotná armáda NK je neporovnateľne slabšia, než armády južnej kórey alebo USA a tak jadrové zbrane pre ňu predstavujú spoľahlivý spôsob, ako si ich udržať od tela.

pre USA je naopak severná kórea vítanou zámienkou, aby mohli zotrvávať na území južnej kórey, pričom j.kóreu využívajú ako základňu balistických rakiet a antirakiet k prípadnému konfliktu s čínou alebo ruskom.

3. ohľadom životnej úrovne severnej a južnej kórey.

hovorí, že až do roku 1972 bola v NK vyššia životná úroveň ako na juhu, hlavne vďaka dotáciam z Číny a ZSSR. V 60. rokoch USA začali využívať chudobnú južnú kóreu ako lacné materiálne a personálne zázemie pre svojich vojakov bojujúcich vo vietname, pričom na tejto aktivite zbohatla aj južná kórea.

--

Takúto vojenskú silu má v rukách Kim Čong-un!
adam.cas.sk/.../...

článok z roku 2011 popisujúci zbraňové vybavenie Severnej Kórey. Podľa mňa značne propagandistick y ladený, kde sa snaží nadnášať skutočnú hrozbu, ale napriek tomu môže byť užitočný na porovnanie s vyššie citovanými článkami.

---

Rôzne iné články spomínajú, že Američania sa môžu pokúsiť v rámci prvého úderu mieriť na veliteľské centrá Kórey s cieľom zabiť Kim Čong-una.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # EvaK 2017-04-14 23:04
Jižní Korea nemá zájem na sjednocení....N evím proč se nikdo Jihokorejců nezeptá, oni nechtějí sjednocení z důvodu snížení životní úrovně. K tomu by muselo zákonitě dojít, sever má 20 milionů levných lidí a to by korporace rychle využily. Navíc jsou rozdělení od 50.let, nové generace tam už nikoho neznají a stará generace vymírá....
Mladí jsou proti.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Ignác 2017-04-14 13:27
Principielně mně to připomíná Hitlera. Ten také žvanil, a později, aby neztratil hlasy (a ksicht), musel jediné, co logicky zbylo. Válka.
Postavil totiž německo nakolena zbrojením. Na nic dalšího hlavu neměl.
A u tohoto "zázraku", stejně jako u předchozích, mně to připadá stejné.
Vláda USA už zašla tak daleko, že musí něco udělat, jinak budou za blbečky.

Když si tedy jejich chování rozebereme, tak se nám nechca věřit, že takoví puberťáci mají v rukou zbraně hromadného ničení!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Ignác 2017-04-14 13:30
Hmm, moc dobře jsem to po sobě nečetl. Ostuda.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Piovarči 2017-04-14 13:56
Ignác jadrovky použili na mestá plné civilou práve USA pubrťáci. Toto nemá vojenské riešenie.
V Kórei dohromady padlo vyše 5 miliónov ľudí vo vojne.

Z toho 3 milióny civilistov na oboch stranách 2 milióny v Severnej Kórei a 1 milión v Južnej
1 milión čínskych vojakov
cez 600 tisíc vojakov severokórejcov
cez 400 tisíc vojakov južnej Kórei
Viac ako 33 tisíc Amerických vojakov
Takmer 5 tisíc vojakov OSN
Severná Kórea má 4 milióny 700 tisíc mužov v aktívnej vojenskej službe
Severokórejské vedecké centrum v tvare atómu:

Majú už aj vlastný vesmírny programJediný štát čo si dovolí otvorene vzdorovať USA

Takouto popagandou.... Ešte môže byť tá KLDR na niečo dobrá
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Dědouch1 2017-04-14 13:36
S tím Ádou to máš hodně popletené.
Zbrojení naopak Německo na nohy postavilo. Tedy mj.
jestli vidíš důvod začátku 2. sv. v tom, že ji spustil Áda, aby neztratil voliče a ksicht, jsi naprosto mimo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Ignác 2017-04-14 19:43
Postavilo. To víme oba. Ale co by bylo dál, kdyby zbraně nepoužil? Vyráběl by do nekonečna na sklad (i když něco prodal)? A navíc při jeho stále jasnější politice?
A voliči, ksicht ... to je jedno, ale ty přebytky prostě použít musel. Visela na té výrobě spousta lidí s investicemi, kteří mu většinově věřili ...

Jak by asi dopadl Alexandr Veliký, kdyby hulákal o dobývání a pak: "Nikam nendem. Přepočítal sem se." To stejné Julda Cézarů. A Asterix s Obelixem by se řehtali Římanům do světel. Nebo Cortéz. Dojel do Ameriky a řekl: se.....m na to. Je jich větší hafo.

:)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Piovarči 2017-04-14 20:58
Starovek a stredovek to je niečo celkom iné teraz je to velké riziko keď sú všade jadrové zbrane a jadrové elektrárne
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # hovorka11 2017-04-15 08:33
Hitler na zbrojení dostal půjčku z britských, amerických a švýcarských bank. Splácel to ve zlatě až do roku 1945 -myslím že do března.
Kdyby půjčku nedostal, tak by hladový chudý němci zatíženi reparacemi z 1 sv. nemohli zbrojit a válčit.
Vše záleželo na ekonomické schopnost vyrobit a to západ v prospěch Hitlera jednoznačně rozhodl.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Dědouch1 2017-04-15 11:57
Tak. Nebýt banksterů, nebyl by Adolf, ani války. Tedy většina válek a především ty světové.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # pedro 2017-04-14 13:50
Obávám se, že po tomto víkendu začne III. světová válka. Kim nebude ochotný se vzdát jaderné zkoušky a už vůbec se nenechá natlačit do kouta. Jestli je pravda co se tu píše, Bůh nás ochraňuj ... :-( Je na čase začít uznávat důležitější hodnoty než peníze, ekonomiku a moc. To hlavní je život a zdraví občanů ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # oskar 2017-04-14 13:57
Ať je to jak je to, jedno je jasné...USA zaútočí ze vzduchu - letectvo a rakety, mimo dosah pvo SK. A totálně ji zničí, tak jako Irák a Líbyi, ale asi tam nevstoupí noha USA vojáka, protože přece jen pozemní síly (lidské ozbrojené zdroje) SK jsou velmi početné a odhodlané.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Piovarči 2017-04-14 14:44
Ak by KLDR v momente ako USA vypustia prvý Tomahawk vypustili všetky svoje rakety i tie balistické a spustila masívnu palbu delostrelectvom tak kým zasihnú polovicu ich stanovíšť a techniky kanonáda Severnej Kórei by bola zničujúca pre Južnú Kóreu a možno aj USA lietadlovú loď. Severokórejcu budú chcieť vystrielať všetku muníciu hneď v prvej vlne kým to ešte pôjde a to by mohol byť veľký problém. Neviem či toto Američania risknú, keď to doposiaľ nikdy neurobili.

A máme tu ešte Čínsku armádu, ktorá nedovolí aby bola jej zástupná armáda v Severnej kóreji zničená
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Pavel Blaheta 2017-04-15 18:14
Oskare - pokud USA zaútočí tak budou velké ztráty i na americké straně - a oni od Vietnamské války nemají vůbec žádnou chuť umírat za americké oligarchy. I kdyby Severní K. dokázala zasáhnout raketami s jadernou náloží toliko základny US v Japonsku a na Guantanámu, ev. středisko HAARP na Aljašce plus nějaká raketové středisko tamtéž, tak to Trump nerozchodí. A to nehovořím o korejských ponorkách, které jsou schopny zasáhnout raketami Kalifornii a města jako je Los Angeles a San Francisco a to jsou obrovská města a nikdo z Američanů si asi neumí a ani nechce představit ty miliony mrtvých a zraněných US občanů. US tohle jistě nechce, ale hraje vabank a jestli opravdu zaútočí na Severní Koreu bez vyhlášení války tak se dopustí naprosto jasně válečného zločinu a zaslouží si trest. USA nemají žádné právo na nějaký preventivní útok na Severní Koreu. Žádné- absolutně žádné - nula - jedna velká nula. Takže jestli to přesto udělají tak bude veškerá morální převaha na straně režimu Kima.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+31 # Pokémon 2017-04-14 14:21
Takže, stručně řečeno, pokud o tomto víkendu nepropukne obrovský vojenský konflikt, můžeme hovořit o zázraku. Alespoň informace, které se v souvislosti s touto krizí objevují ve všech médiích na mne takto působí. Bože, ten Trump je asi opravdu šílený magor, který si nezodpovědně zahrává s dalším, ještě větším magorem. Modleme se, aby tyto Velikonoce nebyly těmi posledními.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # Monika lkema 2017-04-14 14:45
A ta Ruska lodička v Korejským přístavu se tam přijela podívat na hvězdičky ? Dva satelity Korejské obýháji na obloze proč pokud ne odesílají žádné informace nazpět ? A samotní Čiňánci v počtu 20. 000 potichu překročili do Koree proč ? Ty satelity jsou naprogramované udeřit na USA ! Ruská loď může zrušit funkčnost jejich lodí a Opravdu jsi myslíte že těch 20.000 Čiňánků vysílaných do předu bude všem pouze domlouvat ? Na nebi je Bůh na zemi Rusko ! Superstation-95
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # oskar 2017-04-14 17:21
Váš příspěvek ve mně vzbudil nadšení, ale jediný, kdo se může rovnocenně postavit USA...je Rusko. Husajn i Kaddáfí mumlali něco o tom, že krev USA vojáků nasytí písek jejich pouště, pravda, pár kapek bylo, ale jak ty země dopadly, víme všichni. Jinak USA v kosmu, ve vzduchu, pod vodou a na vodě má nad S.K. převahu, o tom nepochybujte. Jen na zemi (pokud nebude totálně spálená), nemají USA šanci, tak jako ve Vietnamu a Korei nebo Jugoslávii. Já vím o 150000 Číňanů na hranicích se S.K., jako humanitární pomoci, kde jste našla těch 20000 v S.K.?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Pavel Blaheta 2017-04-15 18:07
Moniko domnívám se, že ruské lodě u Soulu tam jsou z jiného důvodu. Aby Kima nenapadlo poslat na Soul nějaké atomové bomby. Protože to by mohlo dojít k poškození ruských lodí a Rusko by to muselo brát jako vojenský útok Severní Koree na své vlastní síly. Takže tam jsou podle mne spíše jako brzda event. atomového konfliktu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # John Maxwell 2017-04-14 15:03
No.... chytli druhý dech šmejdi fašistický ? Nejdřív úder Sýrii .... zbytek světa až na pár vyjímek jim to odkýval, tak se popojede a kdo bude nasledovat ? Severní Korea ? a dál ....zas se něco vylže aby byl odbyt a zisk
--------------------------------------------------------------
Snowden oznámil, co ve skutečnosti bombardovali Američané v Afghánistánu
Bývalý pracovník amerických tajných služeb Edward Snowden na Twitteru oznámil, že cílem amerického úderu v Afghánistánu byly tunely teroristů postavené za americké finanční podpory.
cz.sputniknews.com/.../...

KLDR označila cíle leteckého úderu v případě agrese USA
V případě agrese ze strany Washingtonu zaútočí KLDR na americké základny a rezidenci prezidenta v Soulu, stojí ve zprávě generálního štábu Korejské národní armády.
cz.sputniknews.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Lucif 2017-04-14 15:42
KĽDR má na jadrové zbrane právo, tak ako každá suverénna krajina. Tvrdiť opak znamená uplatňovať dvojitý meter, čo je základom medzinárodnej politiky USA.

Ale ak by právo vlastniť jadrové zbrane bolo založené na slušnom správaní a dodržiavaní medzinárodného práva, tak USA by o nich prišli ako prví.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # contumacia 2017-04-14 19:39
Lucif

Přesně tak, každá země má právo na to vlastnit atomové zbraně...!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Pavel Blaheta 2017-04-15 18:20
Kromě Ukrajiny - tam vládnou opravdu vylízaní magoři.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Petruss 2017-04-14 16:01
Problém vedení a výsledku jakékoliv války má tři aspekty. Ekonomický, vojensko - zbraňový a morálně - lidský.Můžete být nejsilnější ekonomicky a pak asi budete nejsilnější i zbraňově, ale jak i blízká historie učí, rozhodujícím faktorem je ochota umírat. Jaká je nebo bude ochota amerických vojáků umírat v SK ? Odpovídám si sám : Malá...do výše výplaty. Jaká ochota bude na straně vojáků SK ? Ve chvíli kdy na ně američané zaútočí, budou vnitřně morálně v právu a proto jejich ochota bude nepoměrně větší. A bez ovládnutí území nohou pěšáka se ještě žádná válka nevyhrála. Amíci to mohou rozbombardovat, ale co potom ? Bude humanitární krize ? Budou tam zásluhou rozbombardování hasit hladomor ? Co na to světová veřejnost ? A v neposlední řadě. Co na to Jižní Korea ? Bude v tu chvíli ještě existovat ? A co Číňani ? Nezaberou pak území SK v rámci humanitární pomoci ? Mnoho otázek, mnoho možností.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Petruss 2017-04-14 16:17
Jedna poznámka : SK má samozřejmě mizivou šanci v konfliktu uspět. Má nepoměrně horší zbraně, horší ekonomickou základnu, velmi malé zdroje surovin. Ovšem tyto skutečnosti mohou přivést vedení SK k sebevražednému jednání a vzhledem k mentalitě se to nedá absolutně vyloučit. A to potom pár kilometrů od hranic vzdálený Soul bude mít velmi těžkou hlavu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-9 # Pokémon 2017-04-14 16:29
Jojo ,obzvláště, když takové zemi vládne všehoschopný, vyšinutý, psychopatický jedinec s absolutní mocí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Vladimír57 2017-04-14 23:12
Máš dojem, že člověk, který říká, že se bude bránit je psychopat? Jak jsi k takovému závěru přišel? S. Korea nikomu nevyhrožuje, alespoň s tím nezačala, jen odpovídají, že se budou bránit. Jak si představuješ, že se mají zachovat? Na hajzla s klackem, musíš vzít ještě větší klacek!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # Pokémon 2017-04-14 23:41
Copak nevidíš, jaký strach a hrůzu vyvolává jeho pouhá přítomnost u nejbližších podřízených a u svých generálů? Říkám akorát, že není normální nechat likvidovat své odpůrce tak, že je schopen vraždit i své příbuzné. To ti přijde taky normální? Prvky psychopatického chování jsou zde úplně jasné a takový magor je schopen rozjet akci s nevratnými následky. A ten vypatlaný Trump k němu taky daleko nemá. To je hysterický záchvat mezi dvěma magory a svět trne hrůzou, kam až se to zvrtne.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Vladimír57 2017-04-15 00:33
"Vraždí" své odpůrce a příbuzné, to jsou informace z mainstremu. Dokonce nechal zavraždit svou milenku, snad to byla nějaká zpěvačka, už nevím, ale pár dnů po své vraždě pořád žila a žije. O Stalinovi díky "demokratickým" informacím také víme, že byl "nejmasovější vrah" V. Putin je "diktátor" a Bašár Asad je "řezník." S takovými "zaručenými" informacemi bych mohl pokračovat, ale myslím si, že by Ti to mohlo stačit a taky už je dost hodin.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Dědouch1 2017-04-15 12:15
I kdyby Kim skutečně nechal vyvraždit strejdu i s tetičkou a nevím koho ještě doma v KLDR, jakým právem SSa do jeho politiky a vůbec čehokoliv, co dělá, kecá? Jakým právem kritizuje kohokoliv?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Pavel Blaheta 2017-04-15 18:27
Jakým právem? Jedné velké NULY. A to doslova dnes Amíci jsou - jedna velká NULA.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Pavel Blaheta 2017-04-15 18:25
Pokémoni - to jako Po- kem -oni sů? Ty vogo - on Kim někomu vyhrožuje, že mu preventivně hodí atomovku na hlavu? Říkám - "preventivně"? Nikde ani v našem prodejném mainstreamu jsem to nečetl. Tak se hoď do klidu, prosím. A když se dva magoři do sebe pustí tak si svět oddechne od dvou magorů. Kima zabijou AMíci a Trumpa také - pokud by se Kimóvi podařilo úspěšně zničit západní pobřeží USA.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Piovarči 2017-04-14 16:38
Prtrus podľa môjho mienenia USA nezaútočia bude to len Bububu. Sú si vedomí že ich výkladná skriňa Južná Kórea by utrpela zničujúce straty. Do takého niečoho pôjde len totálne vymastený šialenec.
A to myslím si nie je ani Trump. Rusáci ho už čiastočne schladili. Neustúpili mu v Sýrii ako si to myslel. Neústúpi mu ani KLDR
Tieto ťahy ešte viac urýchlujú obranyschopnosť KLDR. Tá víde z tejto krízy posilnená tak ako sa to deje v Rusku
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Petruss 2017-04-14 17:45
Já si také myslím, že USA nebudou útočit, ale případná zkouška atomovky ze strany Koree je dostatečná a jak jsme viděli i v podobě chemických zbraní ospravedlniteln á záminka SK napadnout. Bude se to jmenovat Boj za záchranu světového míru.. :-) A přiznávám, jedna věc to může stopnout. Blízkost Soulu od fronty. Ovšem rozbití či částečná likvidace průmyslu v Soulu a okolí by mohla vyhovovat Číně. Oslabení ekonomického protivníka by nebylo pro Čínu na škodu. Uvidíme.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Piovarči 2017-04-14 17:57
Situácia sa bude postupne vyvíjať. KLDR by všetkých prekvapila keby poslala na obežnú dráhu nielen družicu ale aj svojho kozmonauta.
Ale aby k tomu došlo treba udržať krehký mier. Dúfam že sa to predsalen len podarí
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Pavel Blaheta 2017-04-15 18:21
Petrussi - pokud by opravdu došlo k nějaké velké válce na Korejském poloostrově tak si je tentokrát již zaberou Číňani celý pro sebe a nikdo jim v tom nezabrání. Sever i Jih - celý bude jejich.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-10 # Walla 2017-04-14 16:46
Korea hrozí, že v případě útoku zpustoší USA...
Zpustoší houbelec. Korea není Rusko ani Čína. Mohou tak maximálně zabojovat jako Vietnamci, pokud budou mít tolik odhodlání, a nebo začít působit jako teroristický svrab v USA. Ledaže by měli nějakou biologickou či chemickou tajnou zbraň, ale o tom by se jistě vědělo....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Piovarči 2017-04-14 18:01
Ale nejaký potenciál predsa len má zasa by som to nepodceňoval.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2011–2016 AC24, s.r.o. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás

Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.