Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaByznys vítězí? Trumpova administrativa naléhá na Maďarsko, aby nezavíralo univerzitu George Sorose

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Byznys vítězí? Trumpova administrativa naléhá na Maďarsko, aby nezavíralo univerzitu George Sorose

Administrativa prezidenta Trumpa naléhá na Maďarsko, aby nezavíralo Středoevropskou univerzitu (CEU) George Sorose, když ji v naléhavém dopise maďarské vládě označuje za „přední akademickou instituci“.

Jak už tento týden referovala BBC, univerzitě založené a financované v Maďarsku Georgem Sorosem hrozí kvůli nové legislativě maďarské vlády zavření. Studenti a personál této univerzity protestují, ale většina země vládní plán očistit zemi od vlivu George Sorose podporuje.

Maďarský lid povstal proti Georgi Sorosovi za svoji vládu, která sdílí jejich hodnoty. Většina Maďarů vyznávající základní hodnoty Maďarska chová ve svém srdci myšlenku, že globalistická vize George Sorose je zlo a to musí být z jejich země vymýceno.

Tak proč Trumpova administrativa vede aktivní kampaň za zastavení maďarské vlády, aby neuzavírala liberální univerzitu George Sorose?

Tento dopis popisující univerzitu George Sorose jako „přední akademickou instituci akreditovanou ve Spojených státech a v Maďarsku s personálem a studenty z více než 100 zemí,“ se uchyluje k „naléhání na maďarskou vládu, aby se vyhnula jakýmkoliv legislativním aktivitám, které by narušovaly činnosti CEU nebo její nezávislost.“

Zde je celý dopis poslaný americkým ministerstvem zahraničí maďarské vládě:

Tiskové prohlášení

Mark C. Toner

Výkonný mluvčí

Washington, DC

March 31, 2017

Spojené státy jsou znepokojeny legislativou navrženou 28. března maďarskou vládou, která uvaluje nové, účelové a omezující regulatorní požadavky na zahraniční univerzity. Budou-li tato opatření přijata, tak by tyto změny mohly negativně ovlivnit Středoevropskou univerzitu (CEU) v Budapešti nebo vést i k jejímu zavření.

CEU je přední akademická instituce akreditovaná ve Spojených státech a v Maďarsku s personálem a studenty z více než 100 zemí. Ta posiluje vliv a vůdcovské postavení Maďarska v regionu prostřednictvím její akademické význačnosti a mohla by přispět k nezávislému kritickému myšlení.

Naléháme na maďarskou vládu, aby se vyhnula přijímání jakýchkoliv legislativních úkonů, které by mohly narušit činnost či nezávislost CEU.

Georgem Sorosem založená a financovaná Středoevropská univerzita v Budapešti.

Mohl by snad náhlý Trumpův obrat ohledně George Sorose mít něco společného se skutečností, že Jared Kushner, Trumpův zeť a vedoucí poradce, jak bylo odhaleno, má zrovna s tímto globalistickým miliardářem vysoce lukrativní finanční spolupráci?

Sorosův Fund Management podle zdrojů blízkých Kushnerovi financuje rozběhový projekt Jareda Kusnera v realitách jménem Cadre hodnotou 250 milionů $.

Zdroj obeznámený s financováním tohoto podniku řekl newyorské realitní webové stránce The Real Deal, že „Soros má s rodinou Kushnerů dlouhodobě produktivní vztahy.“

Business Insider byl první, kdo referoval o 250 milionové $ úvěrové lince od George Sorose k Jaredu Kushnerovi už v červnu, nezmínil ale svůj zdroj.

Tyto explozivní zprávy přichází spolu s tím, jak Kushner údajně uchvátil kontrolu nad Trumpovým Bílým domem spolu s odcizením Steva Bannona a se zavržením Trumpovy politiky Amerika v první řadě. S Kushnerovou kontrolou nad administrativou se tato posunuje spíše ve směru v linii globalistické vize George Sorose.

Loading...

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

-49 # Petko Kotov 2017-04-13 20:14
Americani se snazi ze zaostale vychodni Evropy utvorit alespon castecne civilizovany prostor. Proto tem chytrejsim davno doslo ze nejakou renomovanou universitu potrebuji.
Vychodoevropane se svym vlastnim vzdelavanim se " vypracovali" jen na levnou pracovni silu. Na nic jineho se v soucasnem svete nehodi.
To se USA pokouseji zmenit a zlepsit.
nejdulezitejsi krok ma vychodni Evropa za sebou - po poslani ruskeho okupanta do riti se stala soucasti EU a zapadnich demokratickych zemi. Po zlepseni vzdelavani uz nebude k dokonalosti chybet temer nic.
+48 # Janaz 2017-04-13 20:45
Blbeček petko kotov je produktom tejto "renomovanej univerzity". Čo si tam študoval? Ako pichať do riti a nezababrať sa od hovna?
+21 # vlk samotář 2017-04-13 22:02
On má Sorosův VUML, proto je tak "vzdělaný"...:- ))
+34 # absolvent ceu 2017-04-13 20:57
Zopár titulov DIPLOMOVÝCH PRÁC, ktoré boli vypracované akademickom roku 2015/16 na CEU. Do týchto tém investovali energiu, peniaze a čas študenti „najlepšej“ univerzity v Maďarsku:

- Skúsenosti mladých feministických mužov na Islande
- Hranie sa s identitou: štúdia o Sado-Maso komunite v Budapešti
- Stretávacie body marxizmu a teórie queer (Queer - spojený názov pre Gender a LGBTQPIA teórie)
- Teória queer a Korán: ako formulujú neheterosexuáln i moslimskí muži v Londýne svoje sexuálne príbehy
- Migrácia v oblasti Stredozemného mora: pašeráci ľudí ako obetní baránkovia
- Mediálny diskurz, nacionalistické ideológie a politika spojená s reprodukciou v postsocialistic kom Macedónsku
- Liberalizmus a antisemitizmus v dualistickom Maďarsku
- Poľská výnimočnosť: nenávistné zákony medzi supranacionálny mi štandardmi a národnou politikou
+33 # vlk samotář 2017-04-13 22:01
Zaostalé Evropy?

Zeptej se Amíka na ulici, ať řekne, kde leží Evropa a potom se zeptej Evropana, kde leží Amerika.

Hned poznáš, kdo je zaostalý...:-))

Máš pravdu v poslední části..

Až ta kráva Valachová a zbytek vašich dosazených profesorů na vysokých školách "havloidy" dokončí svou cílenou práci na školách, včetně inkluze, tak z našich děcek budou stejní řadoví debilové, jako v populaci v USA!
Potom se to opravdu srovná!:-)))
I když k smíchu to moc není, protože původně měli být inteligentní a měli dělat na můj důchod...:-(
+4 # Rudolf0503 2017-04-14 13:17
Chcel som sa opýtať či nie si absolventom tejto "univerzity" , ale hneď ma napadlo , že taký blbeček ako ty nemohol dokončiť ani základnú školu.
-4 # absolvent ceu 2017-04-13 21:04
+16 # Ignác 2017-04-13 21:35
"America first" v praxi dámy a pánové.
+22 # Jiri Novak 2017-04-13 22:57
Dnes v 18:06

Velká kolona vojenské techniky USA vjela do Sýrie z Turecka. Američané směřovali ke svojí nové základně na území, které se nachází pod kontrolou Kurdů ve městě Ajn-el-Arab na severu provincie Aleppo.

Na snímcích ze sputniku, které byly pořízeny ve středu, jsou vidět americké vojenské transportní prostředky na cestě k téměř dostavěné základně ozbrojených sil USA v jižní části Ajn-el-Arab v kurdské enklávě Kobani.

Snímky ze sputniku z 11. dubna ukazují, že stavba objektu je prakticky ukončená po několika měsících usilovné práce.
Vláda Bašára Asada mnohokrát požadovala, aby se vojenské síly USA stáhly ze syrské arabské republiky, protože vnikly do země nezákonným způsobem a nedostaly k tomu povolení od Damašku. Vojenští experti předpokládají, že z tohoto nového objektu bude Pentagon řídit operace směřující k útokům ISIS na syrské hlavní město.
Syrské demokratické síly včele s kurdskými oddíly národní obrany už několik měsíců vedou ofenzívu vůči teroristům ve směru Rakky. Vojenská operace „Hněv Eufratu“ je vedena americkými vojáky a uskutečňuje se za letecké podpory mezinárodní koalice včele s USA.

zdroj:topwar.ru/.../13.04.17, 20:08 msk
Hrozivé snímky události v Petrohradu: následkem výbuchu přišel mladík o ruce.
Dnes, 13. dubna byl proveden v Petrohradu teroristický čin, v důsledku kterého ještě neplnoletý mladík zůstal bez rukou.

Jak informují bezpečnostní orgány Petrohradu, výbuch zahřměl u budovy knihovy Černyševského, na bulváru Kima 4. Podle slov pracovníků knihovny, chlapec, který měl mezi 14 a 15 léty, zvedl balík, ve kterém se nacházelo výbušné zařízení. Vybuchlo okamžitě. Výbuch utrhl chlapci obě ruce. V souvislosti se zraněním byl hospitalizován v dětské nemocnici sv. Marie Magdaleny. V současnosti se vyšetřují všechny příčiny a okolnosti krvavého teroristického činu.

zdrojrusdialog.ru/.../...
+26 # Jarin G. 2017-04-13 23:11
Ahoj Jiří! Díky za informace! V jednom článku se jeden diskutující ohání mezinárodním právem! Naivka. Pro uSSa okupanty celého světa platí jen a jen jejich vlastní zákony a práva a to největší právo je: že celý svět je tu jen pro jejich zájmy a proto mohou používat právo silnějšího!
A OSN? No a co? Tak si tam staví základnu. Četl jsem, že B. Asad několikrát proti tomu v OSN protestoval, ani se tím nikdo nezabýval!!!
+26 # Jiri Novak 2017-04-13 23:19
Ahoj! Máš pravdu. SSa si dělá a bude dělat, co chce, dokud jim někdo nenatrhne prdel a pořádně.
+8 # vlk samotář 2017-04-14 12:36
Amíci někam musí přestěhovat svá vojska z Turecka, když jim tam začíná hořet koudel u prdele....:-)

Za chvíli získá Erdogan větší pravomoci a potom pojedou z Turecka jak namydlený blesk, za ten převrat, co se jim nepovedl...
+10 # Jiri Novak 2017-04-14 13:40
Je zajímavý, že se stěhujou zrovna do Sýrie. A zrovna ke Kurdům a natrvalo. To vypadá na úspěšné pokračování tažení na blízkém východě. Ti nepojedou, dokud se z jejich lágru nestane velkej kráter.
+17 # Jiri Novak 2017-04-13 23:12
Reputace United Airlines je zničena po skandálu se zbitým přebytečným pasažérem .

V USA pokračuje bouřlivý skandál poté, co v letu United Airlines, který směřoval z Chicaga do Louisville, kvůli uvolnění míst pro spolupracovníky této společnosti, požádali čtyři pasažéry, aby jim uvolnili místa.

Tři z nich opustili palubu dobrovolně výměnou za kompenzaci a čtvrtý náhodně vybraný pasažér, David Dao, lékař, odmítl opustit letadlo. Vysvětloval to tím, že musí nutně být na klinice u svých pacientů.
Přesto ho ale ostraha silou vyvlékla z letadla. Během incidentu se lékař udeřil do hlavy a rozbil si do krve tvář, tyto snímky byly zveřejněny v mnoha sdělovacích prostředcích. Dao dodneška leží v nemocnici.
Policistu, který násilím vyvlékl přebytečného cestujícího z letadla a také dva členy ostrahy, kteří asistovali tomuto incidentu, propustili z práce. Letecká společnost vrátila peníze za letenky všem pasažérům tohoto letu.

Někteří američtí žurnalisté se pokoušeli poškozeného lékaře Davida Dao zkompromitovat a snažili se „odkrýt“ jakési skutečnosti o jeho kriminální minulosti. Ovšem reputaci United Airlines to nikterak nepomohlo. Akcie této společnosti po skandálu spadly na minimum a společnost přišla o čtvrt miliardy dolarů.

Lidé z celého světa vracejí letenky na lety této společnosti a nazývají celou událost ostudou. Američané asijského původu vyšli v Chicagu na protestní mítink.

Podle posledních informací advokáti Davida Dao se obrátili na místní oblastní soud se žádostí o možnost nahlédnout do materiálů, které se vztahují k incidentu. Právníci chtějí především získat záznamy z videokamer z paluby letadla a také záznamy všech rozhovorů personálu letadla. O svých dalších záměrech budou informovat na tiskovce, která se bude konat v Chicagu v nejbližší době.
zdroj:www.vesti.ru/.../


V Kyjevě auto Naděždy Savčenkové srazilo starší ženu. V ukrajinských sociálních sítích se mluví o dopravní nehodě s účastí automobilu poslankyně Nejvyšší rady Naděždy Savčenkové. Ráno 13. dubna na ulici Teodora Drajzera v Kyjevě auto srazilo starší ženu. ¨ Za volantem seděla sestra Savčenkové, Věra a incident se stal vedle jejich domu. Věra couvala a narazila do kolemjdoucí ženy, která spadla. Naděžda vystoupilaz auta a pokoušela se poskytnout důchodkyni první pomoc. Podle předběžných informací má žena zlomenou nohu. Na místo nehody přijela policie a záchranka.
zdroj: www.vesti.ru/.../

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás