Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaBývalý důstojník CIA: „Je to celé podvod, syrská vláda ani Rusové nepoužili chemické zbraně proti nevinným civilistům“

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Bývalý důstojník CIA: „Je to celé podvod, syrská vláda ani Rusové nepoužili chemické zbraně proti nevinným civilistům“

Prezident Trump si vysloužil aplaus neoconů za své unáhlené rozhodnutí zaútočit na Sýrií a zabít asi tucet Syřanů, ale tento spěch nese všechny příznaky „vrtění psem“.

Jen dva dny po zprávách o údajném útoku jedovatým plynem v severní Sýrii prezident Trump přezíravě k radám některých amerických zpravodajských analytiků pochybujících o vině syrského režimu zahájil smrtonosný odvetný raketový úder proti syrskému letišti. (Aktivisté z „Bílých přileb“ usvědčeni z vytváření falešných zpráv v Sýrii. Podívejte se na důkazy)

Torpédoborec s řízenými střelami USS Porter provádí 7. dubna 2017 útočné operace ve Středozemním moři. (Navy photo by Petty Officer 3rd Class Ford Williams)

Trumpovi se okamžitě dostalo ovací od oficiálního Washingtonu, zvláště od neokonzervativců, kteří se pokouší vyrvat kontrolu nad zahraniční politikou od jeho nacionalistických a osobních poradců už ode dne jeho překvapivého vítězství 8. listopadu.

Došlo rovněž k vnitřnímu sporu uvnitř zpravodajství. Ve čtvrtek v noci řekl ministr zahraničí Rex Tillerson, že americká zpravodajská komunita vyhodnotila s „vysokou mírou věrohodnosti“, že syrská vláda shodila bombu s jedovatým plynem na civilisty v provincii Idlib.

Avšak řada zpravodajských zdrojů měla tomuto odporující hodnocení, když říkaly, že spousta dokladů naznačuje, že to byli rebelové z Al Kaidy, kdo se toho dopustili, buď zinscenovaným záměrným vypuštěním chemického působku jako provokace, nebo tím, že skladovali kontejnery jedovatého plynu, které byly při běžném náletu rozbity.

Jeden zpravodajský zdroj mi řekl, že nejpravděpodobnějším scénářem byla zinscenovaná událost ze strany rebelů, aby Trumpa přinutili zvrátit politiku oznámenou jen o pár dnů dříve, že americká vláda už dále nebude usilovat o „změnu režimu“ v Sýrii a že se soustředí na útoky na společné nepřátele, islamistické teroristické skupiny, které představují základ sil rebelů.

Zdroj řekl, že Trumpův národně bezpečnostní tým byl rozdělen mezi prezidentovi blízké osobní poradce, jako nacionalistický buřič Steve Bannon a jeho zeť Jared Kushner na jedné straně a na neocony staré linie, kteří se seskupili za národně bezpečnostním poradcem H. R. McMasterem, armádním generálem, který býval protekční figurou favorita neoconů generála Davida Petraeua.

Rozbroje v Bílém domě

Když mluvíme o tomto, tak předchozí vyhození penzionovaného generále Michaela Flynna z pozice národně bezpečnostního poradce a odstranění Bannona z Národně bezpečnostní rady tento týden byly klíčové kroky k obnově vlivu neoconů uvnitř Trumpova prezidentování. Divné osobnosti a ideologický extremismus Flynna a Bannona jejich vyhození usnadnilo, hlavní ale bylo, že ti byli překážkami, které chtěli neoconi odstranit.

Ač jsou Bannon a Kushner často prezentováni jako rivalové, tak zdroj řekl, že oba sdíleli názor, že by se Trumpovi měla říci pravda o Sýrii jak odhalením analýz analytiků CIA z časů Obamovy administrativy, podle nichž byl smrtonosný útok plynným sarinem z roku 2013 operací ‚pod falešnou vlajkou‘ s cílem zavléct prezidenta Obamu do plného zapojení do Syrské války na straně rebelů – tak odhalením zpravodajských analýz, které si myslí, že podobné je to s úterním incidentem.

Trump místo toho skočil na představu prvních unáhlených závěrů obviňujících za jedovatý plyn v Iblibu Asada. Tento zdroj dodal, že Trump viděl v raketovém útoku ze čtvrteční noci způsob, jak změnit konverzaci ve Washingtonu, když dosud byla jeho administrativa pod zuřivým tlakem Demokratů tvrdících, že k jeho zvolení došlo v důsledku skryté ruské operace.

Pokud bylo Trumpovým cílem změnit povídačku, tak dosáhl určitých úvodních úspěchů u několika Trumpových nejzuřivějších kritiků z řad neoconů, jako jsou neoconští senátoři John McCain a Lindsey Graham, chválící tento raketový úder, stejně jako to činí izraelský ministerský předseda Benjamin Netanyahu. Neoconi i Izrael se už dlouho snažili o „změnu režimu“ v Damašku, i kdyby svržení Asada mělo vést k vítězství islamistických extremistů spojovaných s Al Kaiídou anebo k vítězství Islámského státu.

Vrtění psem

Trumpovo nasazení strategie „vrtění psem“, při níž překryl své vedení mezinárodní krizí, aby odvedl pozornost od domácích politických problémů, je reminiscencí rozhodnutí prezidenta Billa Clintona zaútočit v roce 1999 na Srbsko, když se stahovala mračna impeachmentu nad jeho sexuálním vztahem se stážistkou Monicou Lewinskou.

Prezident Donald Trump a izraelský ministerský předseda Benjamin Netanyahu na společné tiskové konferenci 15. února 2017. (Screen shot from Whitehouse.gov)

Když Trumpovi poradci ve čtvrtek večer promlouvali k tisku, tak zdlouhavě zdůrazňovali Trumpův soucit s oběťmi jedovatého plynu a jeho rozhodnost při bombardování Asadových vojsk v kontrastu k Obamově ochotě umožnit zpravodajské komunitě, aby provedla seriózní revizi důkazů obklopujících případ s nasazením plynného sarinu v roce 2013.

Nakonec Obama poslechl své zpravodajské poradce, kteří mu řekli, že neexistuje žádný „neprůstřelný“ důkaz k obvinění Asadova režimu a ten v poslední minutě z vojenského útoku vycouval – i když veřejně udržoval fikci, že americká vláda si je Asadovou vinou jistá.

V obou případech – v roce 2013 i 2017 – tu byly silné důvody pochybovat o Asadově odpovědnosti. Ten v roce 2013 dokonce pozval do Sýrie inspektory Spojených národů, aby případy údajného použití chemických zbraní rebely vyšetřili, a tudíž by nedávalo smysl, aby provedl útok sarinem na předměstí Damašku, čímž bylo zaručeno, že inspektoři OSN se tam vydají.

Podobně i teď Asadova vojska dosáhla rozhodných úspěchů proti rebelům a právě dosáhl i výrazného diplomatického vítězství oznámením Trumpovy administrativy, že USA už dále neusilují o „změnu režimu“ v Sýrii. Mazaný Asad by přeci věděl, že útok chemickou zbraní zrovna teď by nejspíš vedl k americké odvetě a k ohrožení těch úspěchů, kterých jeho vojska dosáhla s pomocí Rusů a Íránců.

Argumentaci odporující této logice předkládá New York Times a další na neocony orientované mediální kanály – které v podstatě tvrdí, že Asad je šílený barbar, který zkouší sílu své nové pozice pošťuchováním prezidenta Trumpa. Samozřejmě, že kdyby tomu tak bylo, tak by dávalo smysl, aby se Asad svým činem spíše chvástal, než aby ho popíral.

Ale logika a respekt k faktům už uvnitř oficiálního Washingtonu nevládne, ani uvnitř mainstreamu zpravodajských médií USA.

Povstání zpravodajců

Poplach v americké zpravodajské komunitě nad unáhleným rozhodnutím Trumpa zaútočit na Sýrii se rozléhal od Středního východu až zpět do Washingtonu, kdy bývalý důstojník CIA Philip Giraldi referoval, že od svých zpravodajských kontaktů v terénu slyšel, že ti byli šokováni tím, jak Trump a americká zpravodajská média ten příběh o jedovatém plynu překroutila.

Bývalý důstojník CIA Philip Giradi. (Photo credit: Gage Skidmore)

Giraldi řekl Scott Horton’s Webcast: „Poslouchám to od zdrojů v poli na Středním východě, od lidí, že kteří jsou důvěrně obeznámení se zpravodajstvím, které je k dispozici, kteří říkají, že podstata té povídačky, kterou slýcháme o syrské vládě a o Rusech, že použili chemických zbraní proti nevinným civilistům, je podfuk.“

Giraldi řekl, že jeho zdroje se spíše přikláněli k analýze tvrdící, že šlo o náhodný výron jedovatého plynu poté, kdy zbraňový s klad Al Kaidy byl zasažen ruským náletem.

„Zpravodajci dost potvrzují to tvrzení, se kterým přišli Ruskové…, což je, že šlo o zásah skladu, kde rebelové – teď když se rebelové říká těm, co jsou spojeni s Al Kaidou – kde tedy ti rebelové skladovali své vlastní chemické zbraně a to v podstatě způsobilo výron, který vedl k těm obětem. Zpravodajství v tom má zjevně dost jasno.“

Giraldi řekl, že uvnitř zpravodajské komunity zavládl hněv kvůli překroucení zpravodajství k ospravedlnění Trumpovy vojenské odvety, který je tak veliký, že někteří skrytí zpravodajci uvažovali, že vystoupí veřejně.

„Lidé jak v agentuře (CIA), tak v ozbrojených silách, kteří jsou se zpravodajstvím obeznámení, se toho zhrozili, protože Trump naprosto dezinterpretoval, co už měl vědět, ale možná nevěděl, a oni se teď děsí, že to teď spěje k situaci, která by se mohla snadno zvrhnout do ozbrojeného konfliktu,“ řekl Giraldi před raketovým útokem ze čtvrteční noci. „Ohromilo je, jak s tím administrativa a americká média hrají.“

Jednostranné zpravodajství

Média amerického mainstreamu prezentovala současnou krizi s tou samou hlubokou neoconskou zaujatostí, kterou byly nakaženy reportáže o Sýrii a o širším Středním východě už desítky let. Např. New York Times v pátek publikoval hlavní článek od Michaela R. Gordona a Michaela D. Sheara, který k odpovědnosti Syrské vlády za incident s jedovatým plynem přistupoval jako hotovému faktu. Ten dlouhatánský článek se ani neobtěžoval zmínit popírání Sýrie a Ruska, že by byli odpovědní za jakékoliv záměrné nasazení jedovatého plynu.

Torpédoborec USS Ross třídy Arleigh Burke s řízenými střelami pálí tomahawky na pevninu v raketovém útoku ve Středozemním moři 7. dubna 2017. (Navy photo by Petty Officer 3rd Class Robert S. Price)

Tento článek rovněž zapadá do Trumpovy touhy, aby byl líčen jako rozhodný a silný vůdce. Je v něm líčen jako prezident s intenzivní rozhodností ohledně války nebo míru a projevující hlubokou lidskost k obětem jedovatého plynu, což je jediným vzácný moment, kdy Times, který byl vždy spolehlivým roztrubovačem propagandy neoconů, napsal cokoliv příznivého o Trumpovi.

Podle pátečních zpráv ze Sýrie americký útok zabil 13 lidí včetně pěti vojáků na tomto letišti.

Gordon, jehož posluhování věci neoconů je už notoricky známé, byl hlavním autorem spolu s Judith Miller článku v Time o vymyšlené „hliníkové trubici“ z roku 2002, který falešně tvrdil, že irácký vůdce Saddám Hussein obnovuje program jaderných zbraní, kdy tento článek citovali pomocníci tehdejšího prezidenta George W. Bushe jako klíčový argument pro invazi do Iráku v roce 2003.

Vzhledem k událostem tohoto týdne s Trumpovým zoufalým pokusem zvrátit negativním mediální reportáže o něm a k pochybným důkazům obviňujícím Asada z incidentu v Idlibu to tedy zapadá do scénáře filmu „Vrtěti psem“ z roku 1997, v němž prezident v potížích vyfabrikuje falešnou zahraniční krizi v Albánii.

Falešná scéna z černé komedie „Vrtěti psem“ z roku 1997, která ukazuje dívku s kočičkou prchající před bombardováním v Albánii.

V tomto filmu je operací Bílého domu cynická psychologická operace k přesvědčení Amerického lidu, že nevinné albánské děti včetně atraktivní dívky nesoucí kočičku, jsou v ohrožení, přičemž ve skutečnosti byla ta dívka herečka pózující před zelenou obrazovkou, umožňující, aby šlo do pozadí vsadit scénu s hořícími ruinami.

Dnes, protože Trump je teď se svou administrativou odhodlán přesvědčit Američany, že za úterní plynovou tragédii opravdu může Asad, se s výhledem na plné a otevřené vyšetřování v podstatě skoncovalo. Možná se tedy nikdy nedovíme, jestli je na těchto domněnkách něco pravdy nebo zda nás jen manipulující při další psychologické operaci „vrtění psem.

Zdroj: zerohedge.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+103 # chromolibden 2017-04-11 12:33
Ježišmariá a je tu snad ještě někdo kdo o tom pochybuje?

Stačí se podívat do historie,napřík lad Vietnamská válka a vykonstruovaný útok na americkou loď.

atd.atd.atd.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+74 # josh (xy) 2017-04-11 12:42
Já očekávám, kdy si Trump nasype na hlavu popel,...tedy, pokud najde odvahu!
a nebo je to jenom" ále, taková lapálie..?"
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+34 # Lubinen 2017-04-11 15:33
Joshi to by se musel stát zázrak, buď mu držej nůž pod krkem a nic jiného mu nezbývá a nebo to byla všechno připravená komedie a je to ještě větší sráč než jsme doufali . Obojí je špatně , možná to první pro něho vyzní jako omluvitelnější ale pokud nemůže prosazovat to co nasliboval vyjde to nastejno.Tak že tak.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # chromolibden 2017-04-12 11:06
Když nemůže splnit co nasliboval a jsou na něj vyvíjeny tlaky,tak ať odstoupí z funkce frajer.Takoví jsou všichni.Výmluvy a řeči,hrdost kterou oplýval před volbami je kde?

Je to [...] jako všichni ostatní a možná ještě větší.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # Dost3 2017-04-11 13:08
Citace:
Ježišmariá a je tu snad ještě někdo kdo o tom pochybuje?
Spousta médiemi "oklamaných" lidí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # contumacia 2017-04-11 19:10
Chromolibden

1 ***

Stačí se podívat na dlouhosáhký seznam :
200 LET TERORISMU USA ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # chromolibden 2017-04-12 07:58
Jasný.Zásadní problém kapitalismu je ten,že bez války prostě NEFUNGUJE.Víme z historie.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Lucie Fifernová 2017-04-12 09:32
Maminko, je tma - bojím se...! - Neboj se, moje štěstí, to je jen nepřítomností světla... - Maminko, je mi zima - bojím se...! Neboj se, moje potěšení, to je jen nepřítomností tepla... - Maminko, máš mě ráda? Bojím se! - Neboj se moje, radosti, tvé obavy plynou z mé nepřítomnosti a přesto jsem a budu stále s tebou... Bůh, se podíval nebeským oknem na Zemi /Petrohrad, Stockholm, Sýrii, Egypt, Izrael, - všechny království světa, a oslněn toliko lidským konáním pravil: A já sám myslel, byl jsem přesvědčen, že existuji, člověče. Pokud tě vůbec mohu nazývat člověkem a sebe Bohem! - - - Lucie Fifernová aspol. zdravotnic - Liberec
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+45 # vjědec123 2017-04-11 12:43
Krize globalistů je v plném proudu. Ještě si užijeme. Probíhá boj o moc, peníze a o vládní koryta.

Když se hroutí Pax Americana,tak současně s pádem impéria přijdou o své dominantní postavení právě ti úředníci,kterým je jakákoliv politika vřele ukradená,ať už jde o vnitřní, vnější či nadnárodní.Jedi né, co je pro ně důležité, je uchovat si své funkce a dál okrádat jiné národy a parazitovat na tom, jak byli zvyklí za existence Pax Americana.A o to se poperou s veškerou svou silou.
Převzato od VVPjakin
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+31 # josh (xy) 2017-04-11 13:03
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+35 # Jiri Novak 2017-04-11 12:56
Vydáno dnes v noci kolem 01:00
Zpráva od vojenských korespondentů a svodka od opolčence „Krik“.
Kolem půlnoci to zahřmělo s novou silou. Doněck. Letiště-Volvo centrum-střelné , minomety, periodicky se těžké připojuje ze severu. Novoazovská oblast: pokračuje ostřelování ukronácky Kominternova. Dokučajevsk a okolí – ostřelování, učinit bezpečnostní opatření. Gorlovka. Na sever od Uglegorska je slyšet střelba, střelné, AGS (granátomety), několikrát tank.
Svodka od opolčence Krik.
Během minulých 24 hodin ukrové podrobili ostřelování řadu osídlených míst DNR v orlovském a doněckém směru. Ráno ostřelovali obec Dolomitnoje na severu Gorlovky. Úplně shořel jeden rodinný dům na Nádražní ulici.
V doněckém směru stále přetrvává napjatá situace. Poziční boje s měnící se intenzitou pokračují na severní a západní hranici Doněcka. Podle informací velení Národních milicí DNR se ukrajinští okupanti znovu přibližují k doněcké filtrační stanici, která se nachází v šedé zóně a opevňují nové pozice ve vzdálenosti 170 metrů od ní.
Ve dne VSU ostřelovaly Dokučajevsk. Zápalná munice vletěla do okna školky č. 11, v důsledku čehož vznikl požár. Ve chvíli ostřelování byly v budově děti. Naštěstí se incident obešel bez obětí.
Podle informací velení ozbroj. sil DNR za minulých 24 hodin byl zabit jeden voják republiky. Ve srovnání s výsledky předešlého dne 9. dubna, ukrajinská strana 43 krát narušila režim příměří. Pod palbou VSU se ocitlo 17 osídlených míst DNR.

zdroj:vk.com/.../

10.04.17 Reportáž z místa ostřelu školky v Dokučajevsku od News Front.
Ukrajinští násilníci ostřelovali dnes ve dne školku číslo 11 v Dokučajevsku, rozhořel se požár. Ředitelka školky vyprávěla o ostřelu VSU: „Ve 13:10 se v pokoji vzňala bavlna, odborníci, kteří zde pracují, nejsou vojáci, proto pochopit, co se stalo, nikdo nemohl, byl čas odpoledního spánku dětí. Dveře do ložnice byly zavřené a jak řekli pracovníci , tohle děti zachránilo. V pokoji bylo 30 dětí od pěti do sedmi let, děti, které se připravují na vstup do první třídy. Jsou děti, které lehce snášení výbuchy, protože žijí v obci Jasné a jsou děti, které velmi prudce reagují a je nutné je uklidňovat a odvést je do úkrytu, nejlépe do sklepa, který tady však není. Ostřely stále v tu dobu pokračovaly, jednu kulku našli po konci ostřelování, neexplodovala. Kdyby to celé začalo o deset minut dříve, tak by děti seděly v jídelně u oběda a tam právě proběhl přímy zásah“, řekla ředitelka. Dětí bylo celkem v tento den 118, jsou zde děti s poruchami psychického vývoje, které jsou však umístěny v druhém křídle. Tyto děti, které jsou těžko vzdělavatelné, byly velmi rozrušené. Všechny děti byly odvedeny do bezpečí a nikdo neutrpěl žádná zranění. Děti vyprávěly, že nemohly usnout, když uslyšely výbuch tak blízko, rychle se oblékly a vyběhly na chodbu, kde nebyly slyšet výbuchy, zpívaly písničky a přednášely básničky.

zdroj:vk.com/.../
video:www.youtube.com/.../

Celkem 150 000 vojáků armády Čínské LR se vydává na pochod k hranicím Severní Koreje. Jihokorejské vydání Chosun píše, že Čína je znepokojena nedávným úderem křídlatými raketami v Sýrii a také novým napětím v oblasti Severní Koreje. Z tohoto důvodu 150 000 vojáků Čínské armády napochoduje na severní hranici KLDR v souvislosti s hrozící humanitární misí. Peking nevylučuje možnost, že velké množství běženců z KLDR bude směřovat do Číny po možném úderu USA na Severní Koreu. Čínská vojska zaujmou pozice u řeky Jalu, kudy prochází hranice mezi Čínou a Koreou. Budou zde umístěny také lékařské sbory a mobilní nemocnice. ¨ Pchjong jang (Severní Korea) odsoudil útok USA na Sýrii a nazval ho neomluvitelným aktem agrese.
zdroj:rusdialog.ru/.../...
Pro rejpaly: název křídlaté rakety byl použit přímo ve zdroji a z hlediska překladu to musí být tak, jak to je.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+34 # marieza 2017-04-11 13:19
...svět odvrátil oči od východu Ukrajiny ,nezajímá je ,co se tam děje ,ted je hlavní téma Asad ven.....dnes jsem si vyslechla mluvčího DT ,který prohásil ,že další akce proti Syrii budu nasledovat ,pokud Asadův režim bude zase shazovat barelove bomby.....přelo žila jsem si to do češtiny takto : vy ,,jako,, shazujete barelove bomby s plynem ....a my vás ,,jako ,, za to bombardujem .......
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # Jiri Novak 2017-04-11 14:26
Děkuji za zajímavé informace. Ono je toho víc. Teď i Korea. A mezitím se na Urkajině buduje britská vojenská základna, obrovská i polygonem a slimáci obohacují řady ukroparmy, přibyli další amíci i jednotky NATO...Před nedávnem Putin varoval svět, že ukrajinský konflikt může lehce přerůst do globálního...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Piovarči 2017-04-11 15:53
No ak sa Ukrajinci nevzbúria teraz bude už neskoro keď tam budú nastavané tie základne potom už nič nezmôžu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Historik 2017-04-11 16:22
Brzo nebude mít, kdo se bouřit, úkáčka mají hlavní starost, jak se nakvartýrovat do EU. Bezvíźový styk to nastartoval. Neustále se ozývají varování, před migrační vlnou z východu. Půjde o miliony lidí, kteří se dají na pochod, ve chvíli kolapsu státu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Jiri Novak 2017-04-11 23:20
Omyl. V Donbase je ohromný silový potenciál. Budete mě prohlašovat asi za blázna, ale já vím, že tihle přijdou i k nám.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Dědouch1 2017-04-12 09:20
"...ale já vím, že tihle přijdou i k nám."
Asi jsem mimo, ale nějak mi nedocvaklo, koho tím myslíš.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jiri Novak 2017-04-12 22:11
Jak už jsem psal v oněch předešlých dvou větách, myslím tím DLNR. Ta reakce měla být na Piovarčiho. Nějak jsem se překlikl.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Jiri Novak 2017-04-11 23:18
Ukrajinci jsou už dávno vzhůru. Třeba včera v Oděse i jinde. Ale pokud bude vládnout na Ukrajině takový teror jako doposud, tak nic moc nenadělají. Drží je pod dohledem ozbrojených složek. Ty osvobodí jedině Donbas.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Jarin G. 2017-04-12 00:14
Ale i protivníci se tam "zakopávají". Četl jsem, že na Ukrajině si staví Britové vojenskou základnu a to i včetně polygonu. (v případě zájmu zítra dohledám zdroj). Pokud osvobození nepřijde rychle, tak to bude čím dál obtížnější. Proč? Protože NATO!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Piovarči 2017-04-12 11:25
Presne tak, lenže Dombas ma zviazané ruky kvôli Minským mierovým dohodám a Ruskej politike aj v Sýrii

Sýrske orgány sú pripravené umožniť odborníkom a zástupcom Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW) skúmať Shayrat leteckú základňu v sýrskej provincii Homs, ktorýá bola zasiahnutá americkými raketami, a "podporovať ich činnosť vo všetkých smeroch, "
tlačová agentúra RIA Novosti s odvolaním šéfa riaditeľstva hlavných operácií generálneho štábu ruských ozbrojených síl, plukovník generálneho Sergej Rudskoy.

Ruská armáda sľúbila bezpečnosť jednotlivých expertov.

translate.google.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jiri Novak 2017-04-12 22:12
Minsk se nedodržuje a politická situace se změní. Připravuje se vojenská operace Bouře ze strany Ukropů, USA, Brítánie a dalších, což má za cíl vyvinout větší tlak na Rusko skrze Donbas, má dojít ke vtržení diverzních jednotek na území DLNR s cílem vyvražďovat civily, aby to vydráždilo Rusy. Také jsou plánovány útoky v ruském pohraničí. Tato operace situaci podstatně změní. Donbas se na to připravuje, proto proběhla všeobecná mobilizace.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jiri Novak 2017-04-12 21:15
Ano , o britské základně bylo psáno minulý týden na Strelkovovi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Jarin G. 2017-04-12 00:08
Díky za aktuální zpravodajství. Bohužel pořád nevidím žádnou jiskřičku naděje pro obyvatele z DNR a LNR (i když tam je asi větší klid).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+45 # Dost3 2017-04-11 13:05
A zprávy z Novinek.cz: Dnes 12:03 Washington

Američané podezřívají Rusy, že věděli o syrském plynovém útoku

USA budují v Sýrii letecké základny

Tillerson současně řekl, že Spojené státy nezmění postoj k Sýrii a že prioritou je porazit Islámský stát.

Spojené státy už kvůli tomu podle serveru Debka dobudovávají pátou a největší leteckou základnu v Sýrii u Tabky, asi padesát kilometrů od hlavního města Islámského státu Rakky, kde by mělo být na 2500 příslušníků amerických vojsk. Další letiště jsou na severu a východě Sýrie u irácké a turecké hranice.

??????????????????????????????
Jasný akt agrese proti suverénnímu státu.
Nevím o tom, že by USA byly pozvány, nebo že by sy Syřané v referendu odhlasovali výstavbu USA základen ve své zemi, či připojení k USA, k té "nejdemokratičt ější, nejmírumilovněj ší a nejspravedlivěj ší" zemi na planetě.
Drzé rypáky si troufají jen na vojensky slabé státy.
Nebo možná Asad výměnou může postavit své základny v USA, co my víme??
Ale hlavně budeme sankcionovat RF za všechny špatnosti, které jsou jen a jen důsledkem zvrácené americké politiky.
USA už nemají kam couvnout.
Chamtivost doprovázená chorobnou touhou po moci
amerických (J)elit dohnala tuto zemi až na kraj finančního, politického a morálního bankrotu.
Americká zbrojní lobby má sklady plné zbraní, které je pro oživení ekonomiky nutno vyprázdnit.
RF má nerostné zdroje a nechce se o ně bezplatně dělit, neuznává dolar!!!!, drze provádí vojenská cvičení na svém území, zatímco USA musí až do Evropy, Jižní Koree a jinam, nechce americké geneticky upravené potraviny, atd, atd, a ještě navíc
ten "zlý" Putin pomáhá slabším, promíjí sestřelování svých letadel, zavádí protisankce - no co si to vlastně Rusko dovoluje, že???
Na této planetě to brzy neskončí dobře.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # oskar 2017-04-11 13:33
A vadí to něčemu? Třeba tomu, že USA varovali Sýrii, že pokud se to bude opakovat, tak znovu zaútočí? Každý trochu přemýšlející už dnes ví, že se to bude "opakovat", protože CIA a Turecko zásobuje ISIS chemickými zbraněmi né nadarmo...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # vjědec123 2017-04-11 14:23
Kdyby "demokratickému " západu šlo o důkazy, tak tam měl poslat komisi. Jenže to by dopadlo stejně, jako v Iráku. Toho se bojí jako čert kříže.
Do Sýrie nikoho na zjištění skutečného stavu nepošlou. Ne a ne. Jen budou v lidech vytvářet iluze a mediálně je zpracovávat.
Jde jim jen o jedno. Prosadit si svou a rozmlátit to, co rozmlátit chtějí.
cz.[...]news.com/.../...
cz.[...]news.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Lubinen 2017-04-11 15:41
Vjedec nejmutnější je že s touto lží si pořád ještě vystačí to je smutný stav kritického myšlení lidí této planety a nebo spíš lhostejnost a stupidnost vítězí.Možná jim to dojde až jim někdo zapálí koudel u prdele a budou se v němém údivu ptát kdo to byl když jsem nic neudělal ,právě pro to .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Piovarči 2017-04-11 15:58
Ľuďom je to jedno tvrdia že nič neovplyvnia a v druhom rade sa musia starať o svoje džoby a prežitie a nie o chujoviny a tak máme svet taký aký ho máme.
Mocní si kľudne vystačia len so lžou
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # vjědec123 2017-04-11 17:01
Akce duhového strýčka se mu vrátí.
Karma je prostě svi.ě.

Kam se podělo 36 tomahawků? -D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Historik 2017-04-11 18:56
To nebyla vůbec žádná rána, nějakej přecitlivělej...

A podle posledních informací tomahawky ukradli zrádní komančové.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-6 # Uncle Sam 2017-04-11 20:09
Jo známe dobře ty zdroje od bývalých agentů CIA. Ten poslední ,,AGENT´´ dělal agenta na WC v Pentagonu. Ikdyž i tam se dozvíte spousta věcí. :-D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # vjědec123 2017-04-11 20:44
"Demokratické" islamisty podporované USA a EUroafrikou je potřeba vylákat do terénu a následně jim i s jejich poradci nasypat zobání.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Pokémon 2017-04-11 23:22
zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/186934-ani-hitler-nepouzil-plyn-jako-asad-uvedl-trumpuv-mluvci/

Jen idiot, jako je ten Trumpův mluvčí může z huby vypustit tak nešťastně imbecilní poznámku o Hitlerovi, jakožto o humanistovi, který se prý neodvážil použít chemické látky proti člověku. Asi nikdy neslyšel výraz "Cyklon B". Zřejmě má za to, že se ty milióny obětí z koncentračních táborů v plynových komorách udusily smíchy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Lubinen 2017-04-12 02:38
Však Kačer Trapný alias Mrtvý muž začíná nápadně připomínat Hitlera a politiku fašistického Německa roku 1938-1939.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # chromolibden 2017-04-12 08:13
Lubinen

a stejně jako on přivede svůj "národ" k vyhynutí.Jen doufám,že to nebude celá planeta.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Piovarči 2017-04-12 11:18
Kurvy snažia sa za každú cenu urobiť z Assada monštrum horšie Hitlera. Pričom tie monštrá sú oni sami

Sýrske orgány sú pripravené umožniť odborníkom a zástupcom Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW) skúmať Shayrat leteckú základňu v sýrskej provincii Homs, ktorýá bola zasiahnutá americkými raketami, a "podporovať ich činnosť vo všetkých smeroch, "
tlačová agentúra RIA Novosti s odvolaním šéfa riaditeľstva hlavných operácií generálneho štábu ruských ozbrojených síl, plukovník generálneho Sergej Rudskoy.

Ruská armáda sľúbila bezpečnosť jednotlivých expertov.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # chromolibden 2017-04-12 08:12
Pokémon

Ty vole,tak tací lidé rozhodují v USA na nejvyšších postech?14ti denní dovolená v Mauthausenu by mu otevřela oči.

je mi na blití...co to je za svět?...

Okamžitě sesadit z funkce a poslat dovzdělat minimalně do zvlaštní školy.

Hitler nepoužil jen Cyklon B,ale při dobývání Maginotovy linie použil také plyn,byla proti německým střelam naprosto rezistetní stejně jako naše opevnění,které bylo stavěno po jijím vzoru.To svědčí o jeho nevzdělanosti.H itler upouštěl od požití plynu díky svým zážitkům z první světové války.A o humanitě mluvit v souvislosti s jeho režimem může jen totální ignorant nebo blbec,ovšem to první je v USA naprosto běžné.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás