Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaPo celých USA propukají protesty: „Ruce pryč od Sýrie“

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Po celých USA propukají protesty: „Ruce pryč od Sýrie“

Protestující se shromáždili ve městech po celých USA i v jiných částech světa, aby demonstrovali proti raketovému útoku prezidenta Donalda Trumpa na syrské letiště.

Demonstranti rovněž vyjadřovali svou roztrpčenost nad válkychtivou politikou Washingtonu a tvrdili, že bombardování Sýrie přinese ještě více konfliktů, nikoliv řešení.

Demonstrace byly převážně mírumilovné, ale k několika střetům s policií a k zatčením také došlo.

Protiválečné demonstrace byly na tento týden naplánovány v 50 městech po celých USA.

Press TV hlásí:

Protestující v New Yorku, Filadelfii a Washingtonu v pátek skandovali slogany proti Trumpově kontroverznímu rozkazu a projevovali svoji podporu Syrskému lidu.

Aktivisté v New Yorku nesli transparenty odsuzující bombardování včetně nápisů ve znění „Bombardování Sýrie lidi nechrání, ZABÍJÍ JE,“ a „NE! Ve jménu humanity, odmítáme přijmout Ameriku jako fašistickou.“

Demonstranti rovněž projevili své roztrpčení nad válkychtivou politikou Washingtonu a uváděli, že bombardování Sýrie vytvoří jen více konfliktu a žádné řešení.

„Jen to eskaluje násilí,“ řekl místním médiím Martin Jennings. „Budoucnost Syrského lidu mi dělá starosti.“

Řada protestujících říkala, že nevěří, že za úterním podezřelým chemickým útokem byl syrský prezident Bašar al-Assad, a říkali, že intervence situaci jedině zhorší.

„Vypadněte ze Sýrie, přestaňte se vměšovat a nechte Syrský lid, ať o sobě rozhodne sám,“ řekl protestující Greg Butterfield.

Nejméně dva lidé byli zatčeni v New York City, zatímco další čtyři sebrali v Jacksonville na Floridě.

Protiválečné demonstrace jsou tento týden plánovány v 50 městech po celých USA.

Ozbrojené síly USA vypálily v pátek v ranních hodinách 59 křižujících střel na letiště al-Shayrat v provincii Homs.

Trump řekl, že tato operace byla reakcí na chemický útok v provincii Idlib. Syrská vláda odpovědnost za tento útok rozhodně popírá.

V Londýně britská protiválečná kampaňová skupina Stop té válečné koalici, aby protestovala proti americkým útokům, vyrazila do ulic Westmisteru.

V poselství vystaveném na Facebookové stránce skupiny tato organizace říká: „Stop té válečné koalici odsuzuje rozhodnutí Donalda Trumpa zahájit útoky proti syrským cílům.“

Loading...

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+15 # Dědouch1 2017-04-09 05:01
Co na to poví ti, co by bombardovali SSa, ti, co by chtěli "podrbat" Yellowstone, aby vymazali SSa z map...?
-8 # Martin 2017-04-09 12:36
Dědouchu ty tupče!!! Kdyby vybouchnul Yellowstone tak to pocítí celá Evropa a né-li celý svět a je po nás
takže tu nemluv hlouposti
+12 # Dědouch1 2017-04-09 14:39
Tupec jsi sám a to takový, že jsi nepochopil smysl jediné věty.
Génie.
+10 # Jarin G. 2017-04-09 21:22
Čus Dědouchu, využívám téhle nic moc diskuze (podle množství příspěvků). Prolétávám narychlo, co mi uteklo a zaznamenal jsem tě tu po půlnoci a už jsi tu po páté ráno. Jak to děláš? Tobě stačí cca 4 hodiny spánku (a to ani po obědě si nedáš šlofíčka? Závidím a dej, prosím, návod, jak jsi toho dosáhl ;). Já bych kolikrát prochrápal..... , bojím se, abych jednou nezachrápal vlastní smrt!
A takový dodatek. Prolétl jsem okolo Sýrie mraky článků a mraky vysvětlení jak to bylo či nebylo. Až se mi z toho točí hlava. Nejposlednější konspirace jsou, že za tím stojí dokonce Putin, protože to on si vodí Trumpa (viz. volby) :). Ale zaznamenal jsem, že dáváš Trumpovi pořád "šanci". Já bez ohledu, co bylo nebylo zinscenováno, nemohu Trumpovi odpustit, že porušil to nejzákladnější: napadl cizí svobodný stát, aniž by se proti němu bránil či měl mandát OSN! A je mi jedno jaká komedie se teď odehrává. Tohle nesmí nikdo, vadilo by mi tu i u Rusů! Prostě je pod tím podepsaný a ještě ten rozkaz dává na odiv! To, že porušil ústavu uSSa mi je jedno, tam ať se třeba podělaj. Jejich problém.
-1 # jan lavicka 2017-04-10 07:42
On je psychicky nemocný, to vím už dávno, ty sis toho také všiml :)
I když je na mé straně principiálních názorů (v detailu je to už agresivní psychopat), tak se mi zdá, že může jít o placený účet východní propagadnou, hodnocení tomu napovídají.

Pakliže není placen východní propagandou, je to moooc smutný člověk na hranici sebevraždy, bez schopností, vzdělání, lásky ... politujme ho všichni... :(
+1 # Jarin G. 2017-04-10 10:35
Lavičko, jsi na špatné adrese. Já mám s Dědouchem minimálně z 90% stejné názory na svět. Tohle je snad poprvé, kdy jsme se neshodli, ale já s ním o tom diskutuju a ne na něj útočím, že nemá pravdu. On má právo na vlastní názor a diskuze jsou od toho, abychom si své názory probrali.
A ty urážky na něj, pode mě už nikdy nezavěšuj!
-3 # jan lavicka 2017-04-10 11:48
Ale vždyť já taky s ním souhlasím jako ty, asi jsi nepochopil, co píšu. Ale to nevylučuje, co jsem napsal :)
BTW, on uráží většinou jako první, jestli sis nevšiml, především si oblíbil mě, svého guru :)
On je jen obětí psychopatismu a svým "bojem" za dobro jen škodí, což psychicky nemocní prostě takto činí :(
+2 # Dědouch1 2017-04-10 20:49
Nespat? To je jednoduché, ale nebudu to tady popisovat, protože to nebudeš číst jen ty a ostatní normální slušní lidi, ale i psychopati a primitivové a já bych nerad nějakou kreaturu hledal, abych mu ustřelil palici...
Nespal jsem ani ty čtyři hodiny. Před šestou jsem se raději vyhrabal z pelechu, protože kdybych odpadl v tu dobu, tak vylezu někdy odpoledne...
Kočka na mrtvici, že nemůže dovnitř na snídani a chrápání, pes nohy křížem, protože nemůže ven...
:DDD
A ten Trump? K tomu, abych nad ním zlomil hůl, by bylo napadení Sýrie dobrým důvodem, ovšem on to byl takový útok neútok. Mohlo to být krmení vlka... Ještě si nejsem jistý, no.
+1 # Jarin G. 2017-04-10 22:16
Dík za odpověď. Vlastně už chápu proč blbě spíš. Tak promiň, to mi předtím nedocvaklo. Já bych taky nespal, furt by se mi to, i proti mé vůli, honilo v hlavě.
Já sám mám i někdy "srandaproblém" , když to tu přešvihnu, tak diskutuju i v polospánku. Fakt, nekecám. A kdysi, když jsem hrával na PS fotbal, hokej, tak jsem kolikrát hrál až do probuzení :)
Já jen myslel, že patříš mezi ty šťastné (viz. Napoleon), pro kterého bylo i 3 hodiny spánku dostatečné i z dlouhodobého hlediska. To by se mi, fakt, líbilo! Jenže já po 4 hodinách spánku mám pocit, jako by mi jednu sekl náš přítel "smrťák"
A s tím Trumpem. My jedem oba po své linii. Já prostě tvrdím,že napadení cizého státu bez mandátu OSN nelze, i kdyby to bylo v zájmu něčeho, z hlediska budoucnosti, prospěšného. Shrnu to: máme každý svůj názor a tečka. Mě jen naštval ten Lavice nad námi, on i snad myslel, že s ním budu držet basu proti tobě!!!
+1 # Jarin G. 2017-04-10 22:16
. Tak dnes mám rekord. 3x zobrazený stejný příspěvek! A to ani nechlastám!
+1 # Jarin G. 2017-04-10 22:16
.
+3 # Pavel Blaheta 2017-04-10 01:08
Ostatně soudím, že SSA musí být zničeno. To je prosím parafráze - kdysi to řekl jakýsi římský senátor o Kartágu. Já jen, že se historie nějak debilně opakuje. A nepoučíme se z ní a nepoučíme. Inu co už, asi se spolu s "Contumaxem" začnu připravovat na "svět poté". Budu asi muset dát řeč s mým zubařem a zjistit co je třeba udělat aby fungoval i při totálním výpadku elektřiny a dálkového topení. A přimět jej, aby učinil opatření dokud může za vcelku levný peníz opatřit malý generátor, nějaké nezávislé topení a co bude brát za ošetření, když by naše vláda nebyla a důchody by nebyly (to všechno je v Praze a s Prahou po třetí válce není počítáno). Můj zubař nesmí dojít újmy a jeho schopnost spravovat svým klientům chrup musí zůstat zachována. Pro mne toto začíná být priorita číslo jedna co se týká přípravy na válku.
-1 # jan lavicka 2017-04-10 07:43
Cato: Ceterum autem censeo Dědouch esse delendam :)
+15 # .lak 2017-04-09 08:17
+28 # Spektátorátor 2017-04-09 09:19
Nehájím Trumpa. Jen si kladu otázku, kde byli ti dobráci, když Bush šel na Irák, když Obama s Francouzi, Brity a Italy šli do Libye, a když společně rozdmýchávali konflikt v Sýrii? Útok na Sýrii D.Trumpa bude spíše o řešení vnitropolitický ch potíží než-li těch mezimnárodních. Viz.:http://leva-net.webnode.cz/news/a-v-kremlu-zazvonil-telefon/
a
leva-net.webnode.cz/.../...
+15 # Jiří Fencl 2017-04-09 10:42
de jsme tehdy byli? Různě. Ale hlavně jsme neměli dost informací. Kde jste byl vy?
A bombardovat bez ohledu na jakákoli pravidla nevinnou zemi a její lidi jako řešení vnitropolitický ch potíží je výborná ráda všem teroristům světa (Stockholm, dnes Egypt?...), ať neváhají a také je tak řeší.
+3 # Pavel Blaheta 2017-04-10 01:14
Spektátore - tenkrát jak v roce 2003 napadly USA Irák jsem byl na Netu každý den a kazil jsem těm US hovadům jejich trolling. To bylo samé - USA tam nejsou kvůli ropě - oni se jen bojí "zbraní hromadného ničení" a další podobné nesmysly. Týden jsem se snažil co to šlo, až najednou mi zrušili komp nějakým zákeřným virem. Tedy téměř zrušili - kámoš, který s počítači umí mi ho dokázal zprovoznit a dokonce mi řekl odkud to přišlo - že z nějakého serveru v Kalifornii - a když jsem se ho zeptal, zda by jej dokázal zkopírovat a poslat jim ho na jejich adresu tak řekl ano a za pár dnů jsem se dočetl, že v USA byly zrušeny nějakým virem počítače jedné velké agentury (CIA) v Kalifornii. Takže jim dal ochutnat stejného chlebíčka jaký používali oni a nechutnal jim. To jediné na ně platí - síla. Oni ničemu jinému nerozumí.
+28 # Jaris 2017-04-09 10:17
Tak to mi Amici udelali radost. Trump je politicky diletant a mnoho lidi timto bezmyslenkovity m cinem bombardovani Syrie obratil proti sobe. Tleskaji mu sama vybrana spolecnost - Izrael, Saudi, ruzne skupiny teroristu a Erdogan.
+29 # vlk samotář 2017-04-09 11:35
Chytil se naivně do nastražené pasti "Clintonovců",. . a dobře mu tak!
Volovi!
+9 # Vaclav2 2017-04-09 15:33
přesně!
A já tvrdím další podle mne zcela logickou teorii...

Tato akce byla naprosto zorganizována aby Trump udělal chybu a velkou. A tu také udělal. Zklamal miliony lidí i ve státech. Co bude následovat? Jednoduché... McCainovci a spolek to obrátí a budou vinit Trumpa a hecovat veřejnost až budou mít důvod jej sesadit. Donald uvěřil hloupostem a to bude jeho konec... čas ukáže - a to bude pár týdnů...
+3 # Pavel Blaheta 2017-04-10 01:20
Bohužel Vlku nechytil se do pasti. Prostě došlo k tomu nejhoršímu - vládu nad Bílým domem přešla do jiných rukou. Zajdi si na tadesco.cz: Šok! Víme co se stalo s Trumpem.
Myslím, že ti bude mnohé jasnější. A je to zlé - opravdu se můžeme reálně připravovat na válku. Toto jinak skončit prostě nemůže - jediné co zatím nevíme je to zda začne za den, týden, měsíc nebo až za rok.
+3 # Pavel Blaheta 2017-04-10 01:16
Jarisi a také naše "vybraná" společnost blbů, kteří by na svoji blbost měli mít zbrojní pas, protože blb je horší než třídní nepřítel - říkali kdysi komunisti. V tomto se nemýlili.
+9 # Uter 2017-04-09 13:33
Jen čas ukáže,proč toto Trump udělal,hlavně,ž e kritizujete Trumpa,že rychleji jedná,než myslí a sami děláte totéž(když dva dělají totéž,není to totéž).Dočkejte času,jako husa klasu,další pravdivé přísloví.
+15 # Piovarči 2017-04-09 14:54
No rozhodne neurobil dobre
+7 # Jarin G. 2017-04-09 21:29
Aha, takže v rámci světových šachů je světové právo na nic.
Prostě a jednoduše: nelze napadnout cizí stát vojensky, jen proto, abych si udělal (např.) doma pořádek, posílil svoji moc! Pro mě je to nepřijatelné!

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás