Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaUSSTRATCOM v Kongresu USA navrhuje „rozmačkat“ Rusko silou

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

USSTRATCOM v Kongresu USA navrhuje „rozmačkat“ Rusko silou

Hlava Stragického velení amerických ozbrojených sil USA (USSTRATCOM) generál John Hyten v úterý v Kongresu prohlásil, že Spojené státy „nemají ochranu“ před okřídlenými raketami umístěné na zemi, které byly nedávno umístěny ve Volgogradské oblasti a ještě v jednom regionu.

Podle názoru generála Johna Hytena ruský raketový systém „může ohrožovat velkou část kontinentální Evropy". Opět bylo v Kongresu řečeno, že Rusko porušuje dohodu o likvidaci raket se středním doletem, a proto je nezbytné vést s Moskvou rozhovor z pozice síly.

USSTRATCOM nepublikoval charakteristicky nové okřídlené střely vystřelované ze země, experti ale připouštějí, že má jadernou hlavici a USA „musejí chápat, co s tím mají dělat" v budoucnosti.

John Hyten dříve prohlásil, že arzenál ruských taktických jaderných zbraní značně převyšuje zásoby podobných zbraní USA, že Rusko zkoumá značné vojenské možnosti, včetně laserů pro jejich využití v kosmu, což může ohrožovat americké satelity.

Svého kolegu podpořil zástupce předsedy sjednoceného výboru náčelníků štábů USA generál Paul Selva, který si myslí, že k roku 2027 strategické bombardéry B-52 nebudou moci překonávat protivzdušnou obranu Ruska.

Tichá hrůza, která jímá kongresmeny, je přímo úměrná růstu vojenského rozpočtu USA. Nakolik je důležitý názor amerických generálů pro vztahy mezi Moskvou a Washingtonem?

Nemá podobné

Logika Johna Hytena — „Nemáš ochranu — je třeba útočit" — má smysl. Vždyť hlavním úkolem USSTRATCOM není garantovaný odvetný útok, ale útočná operace za pomoci všech sil a prostředků, což znamená garantované a rychlé vítězství ve válce.

Nejvíce rozvinutou jadernou triádu na planetě mají Rusko a USA. Proto je Rusko první možný cíl STRACOMu na cestě ke globální dominanci ve vojenské sféře, která je hlavním sloupem „americké výjimečnosti".

Nehledě na připravenost Ruska jednat o možném snížení jaderných potenciálů, administrativa Baracka Obamy schválila 30letý program modernizace jaderné triády za cenu okolo jednoho bilionů dolarů. A prezident Donald Trump slíbil „historické zvýšení vojenského rozpočtu", rozšíření jaderného arzenálu USA a podpořil vedení STRATCOMu ve snaze modernizovat veškerou jadernou triádu.

Moskva se nechystá soutěžit s Washingtonem a drží se principu rozumného dostatku. Při poradě s ruským prezidentem Vladimirem Putinem ohledně státního programu výzbroje na roky 2016-2025 náměstek ministra obrany Ruska Jurij Borisov zdůraznil, že země může vytvořit vlastní systém rychlého globálního úderu, ovšem je potřeba vycházet z obranné doktríny. Pravděpodobně z toho samého důvodu Rusko nemá operativní analogii, která by byla podobná STRATCOMu pro preventivní zničující úder. A dávno má efektivní instrumenty pro bleskovou odpověď.

Zpracování výhod

Pro mnohé civilizované — údajně — země je politický dialog ve formě vojenských cvičení již zvykem.

V březnu se odehrály manévry Strategického velení USA Globální blesk-2017, které se staly největší prověrkou jaderné triády USA od začátku 90. let.

Předtím se odehrálo strategické cvičení „Asketické vychování-2017", podle jeho scénáře Pentagon a NATO reagoval na lokální konflikt v Evropě ve formátu „hybridní války".

Evropské území se stalo místem STRATCOMu pro start amerického Globálního blesku-2017.

Je pravděpodobné, že poplach pro letectvo 4. armády ruského letectva a protivzdušnou obranu Jižního vojenského okruhu nebylo prosté cvičení, ale logická odpověď Ruska na „asketismus" a „blesk" Západu.

Frontové bombardéry Su-25M a Su-25SM zničily „letový park bojových strojů", elementy protivzdušné obrany a další důležité objekty protivníka. Během čtyř dní piloti provedli více než 120 cvičných-bojových startů.

Paralelně s tím v Západním vojenském okruhu piloti dvou desítek stíhaček Su-34 za krytí letounů Mig-29SMT a Mig-31BM zaútočili raketami a bombami na objekty smyšleného protivníka na polygonu Pogonovo.

Protivzdušné systémy S-300 a S-400 odrážejí útoky útočných prostředků smyšleného protivníka na polygonu Ašuluk.

Na osmi polygonech Západního vojenského okruhu trénují normativy taktické, palebné a ženijní přípravy tankisté a motostřelci — okolo 2000 vojáků a 200 kusů techniky.

Zdroj: snews.com

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+59 # Dědouch1 2017-04-09 00:09
No, jestli tenhle tydýt, je hlavou strategického velení ozbrojených sil SSa, tak se nelze divit, že dělají botu za botou.
Je dojemné, jakou mají američtí generálové starost o bezpečnost Evropy. :D
Rusové se nejspíš dobře baví.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+35 # josh (xy) 2017-04-09 00:56
No, právě Dědouch, když se podíváš na tu inteligenci, tak šílencům zbraně do ruky nepatří. A jak patrno z poslední události v Sýrii, stačí zkratkové jednání jedince k povelu.
Za každou cenu chtějí de[...] tenhle svět......tahle planeta díky zoufalcům má našlápnuto a lidé v poklidu budou sedět u netu a tv a v pohodě čekat na den D, kdy už se nebude koukat na pravo ni nalevo, ale semele všechno.
Jestli ty šílence nikdo nezastaví...při jde jednou poslední a pekelné svítání.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-17 # Petr 2017-04-09 01:14
Domníváte se, že lidská populace "běžných občanů" má možnost do tohoto procesu nějak zasáhnout? Já si myslím, že ne. Jediné co skutečně mohou dělat je, že budou v poklidu sedět u netu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # josh (xy) 2017-04-09 01:29
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Tornadoborec 2017-04-09 02:45
www.youtube.com/.../

Touzim po normalnim svete ...ktery je spravedlivy...j a osobne bych se ucil a pracoval bez problemu kdybych vedel ze to ma urcity vyznam a ze nekam spejeme a ze nezabijime potencial ktery mame....ktery pouzivame nyni jen k preziti a s prominutim ke srackam.....rad bych za svuj ubohy zivot videl ze jsme jako lidstvo dokazali neco vyjmecneho ....tak aby na nas mohli byt predci nalezite hrdi...tak aby jsme tem utrapam v minulosti dali smysl...
kdyby jsme venovali vesmiru plny potencial tak uz davno jsme mnohem dal nez jsme ted ...... doufam ze vsichni lidi kteri to brzdi draze zaplati ....preju jim to nejhorsi ....to nejhorsi utrpeni ktere na svete je ....protoze zabiji neprimo ostatni...(ja osobne se boha NEBOJIM!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! nebojim se uz niceho!!!!!!!!! !!!!!!! ) to jen ostatni lidi jsou posrani a strachujou se o svuj ubohy bezvyznamny zivot...(doslov a) [...]eni sobci...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # vlk samotář 2017-04-09 12:15
Oni ti [...]i mají spíš starost o svůj pravidelný měsíční příjem, který je několikanásobný oproti příjmům těch, co na ně dělají a odvádí daně!

A taky kde co na štábu poskákat a jak si zajistit další vyznamenání na hrudník..!

Pochybuji totiž, že jejich ješitní lampasáci liší od jiných lampasáků jinde na světě!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Lubinen 2017-04-09 12:24
Já bych tydle rádoby válečný hrdiny přivázal k jednomu z těch tomahawků,kdo může říct že letěl na raketě za jeden a půl mega.Tak tudle komfortní záležitost bych mu s chutí dopřál.Tak že tak.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Lubinen 2017-04-09 17:44
Sám vypadá jako kdyby mu právě vytáhli hlavu ze svěráku a to byla chyba .Měli mu ji rozmačkat tak jak sám navrhoval.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Martin 2017-04-09 01:10
Všichni čekali, že jestli vyhraje bláznivá čarodějnice Clintonka tak to bude ona kdo začne 3. světovou válku
NU a vypadá to že to nakonec bude ten oranžový [...] Trump Ať už napadne Severní Koreu a nebo se bude snažit sesadit a zabít Assada
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Vladimír57 2017-04-09 01:38
Prý generál a já ho tipoval na fajermuna.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Věra Štimová 2017-04-09 01:42
To, co se chystá, je válka, jenže to není válka Američanů, ale NATA, které vede Pentagon. Je to podobné jako v Římě. To město je v Itálii, Řím je Italské město, přesto je v tomto městě cizí stát, který ovládá na základě pokrytectví a zneužití učení Ježíše Krista, celý svět. Válka, která má být třetí v pořadí, má zase stejný scénář. Lež o tom, jak je armáda podřízena velení těm, kteří pokládají svoje životy za svůj lid v Americe. ZASEE JE TO ÚZKÁ ZKUPINA PARAZITŮ, kteří nutí lidi na základě svých systémů, jimž se říká státy, aby jim platili válčení kdekoliv oni chtějí. Dunford, ne tenhle v tom článku, je generál, který zastupuje Američany a je na území Spojených států. Rusko reprezentuje normální člověk, který je člověkem podle toho, co dělá. Ameriku nechrání NATO, natož Pentagon, ale naopak. FED z Američanů vytáhl tolik peněz, že je zadlužil do x-té generace. Systém, který tyto umělé inteligence - nic lidského v nich není - připravily pro celý svět, je právě státní systém v Evropě a jinde. Jedním slovem BORDEL. Pokud by to byli opravdoví lidé, jednali by v souladu s tím, co život představuje, a to je POŘÁDEK. Fyzikálně je to chaos versus uspořádanost. Jenom život se dokáže na základě vůle držet zásad, které ho udržují při životě. Jsou to ctnosti a z toho vyplývá lidské chování a hlavně činy. Umělé inteligencce, dříve nazývané psychopaty, jednají tak, že uvádějí život na Zemi v chaos, proto jejich ovocem, podle kterého jsou poznat, jsou války a uctívání smrti. Smrti pro normální lidi, nikoliv gender.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Jesus 2017-04-09 03:02
nevim jak to AC24 dokazalo... ale upravit fotku predniho americkeho generala tak aby vypadal jako skutecny idiot.... tak to je tedy neco :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+33 # Arix 2017-04-09 07:02
Nikdo nic upravovat nemusel, když se podíváte na další fotky, jako idiot vypadá neustále.


Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+31 # josh (xy) 2017-04-09 08:34
nejenže vypadá, ale také je,,,dle toho prohlášení
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # zdeno knapec 2017-04-09 10:25
to je ale [...] gumácky mali by ho okamžite vyzliecť z tej uniformy a jebnut kazajku.....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # vlk samotář 2017-04-09 12:19
Další namistrovaný zdegenerovaný kretén, zcela žijící mimo realitu života obyčejných lidí...

Na tyto zrůdy, a je jedno, z kterého státu, by měl platit celosvětový zákon, že v případě vypuknutí války, by měli být nasazeni ihned do první linie na bodáky, ..... a po nějakém čase by byl na zemi neustále klid a mír, když by se tito magoři pozabíjeli navzájem mezi prvními!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Věra Štimová 2017-04-09 12:46
To, kdo má tohle v očích, je sjednocuje. Prohlídněte si fotky papá Františka, má tam přesně totéž. Taky tak jedná a vylez na světlo, jako tenhle generál. Už si myslej, že válku maj jistou, tak proč už se skrývat. Dobře, chtěli válku, budou mezi sebou válčit. Maj to v proroctví, který nečetli, protože na to maj lidi. Umělé inteligence šéfují, kontrolují, parazitují, ale neznají význam pojmů. Jednoduše mají výše uvedený výraz v očích.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Jesus 2017-04-09 03:32
a nyni hudebni vlozka: :o)

Green Day - American Idiot
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Jesus 2017-04-09 03:40
M. Koller _analytik o Syrii

www.youtube.com/.../

hodne lidi na nem nenechava nit suchou, ale jeho nazory jsou velice vecne, realisticke
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Jaris 2017-04-09 04:45
Dnes jsem cetla v Parlamentnich listech vyjadreni
Moshe Zemana k bombardovani Syrie. Doslova rekl, ze prehodnotil svuj nazor a ze Assad by mel odejit, pokud se prokaze jeho vina chemickeho utoku na civilisty. Tak to uz opravdu pretekla prislovecna sklenice vody. Chemicke zbrane, jak je znamo, byly Syrii pred lety odevzdany(sice nevim komu, o tom se nepsalo) a OSN to potvrdila. Tudiz, zionisticky zmetku Zemane, na co si to hrajes? Komuze to lezes opet do pr..le! Ale ano, vime! Preci svemu milovanemu vrazednemu Izraeli, ktery jako prvni gratuloval Trumpovi k nelegalnimu utoku na Syrii. Assad zadne chemicke zbrane nemel a ani by si netroufl je tajne importovat, protoze je neustale pod kontrolou. To si i clovek s podprumernou inteligenci domysli, ze by to byla voda na mlyn nepratelu Assada! Vsichni vime, ze Amerika tam valci leta nelegalne a nikdo je tam nezval! Smarjapano ten Zeman je VUUUUL! Narozdil od krvavych statu Izraele a US, Assad i Putin dodrzuje mezinarodni pravo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Petr 2017-04-09 06:09
On nemůže jinak. Víte jak se těší na návštěvu u Trumpa? Jakékoliv jiné vyjádření by znamenalo "necestu" za Donaldem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Jaris 2017-04-09 07:17
Jo Petre, uz ma pripraveny kufry plny libivych darku, aby si Trumpa naklonil. Zeman je bezpaterni slizske individuum, ktery vzdy hral na obe strany, aby si nikoho proti sobe nepopudil. Zkratka produkt, ktery vyletel z Prognostaku kominem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Jarin G. 2017-04-09 21:07
Čus oba. Nechci se ani náhodou zastávat Zemana, ale neznamená (cituji Jaris): "Assad by mel odejit, pokud se prokaze jeho vina chemickeho utoku na civilisty". Pro mě ta věta znamená, že Assad odcházet nemá, nemusí, pokud se to neprokáže. A to se nemůže prokázat!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Leonardo 2017-04-09 11:19
Pan Zeman ma prece pravdu, rikal "pokud se prokaze". Ale to se prokazat nemuze, protoze by Dr. Assad musel jednat proti svym zajmum a bez nejmensiho duvodu si zamerne znicit vsechna aktiva, ktera pracne vybudoval. To je zcela vylouceno.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # vipr 2017-04-09 11:19
Cituji Jaris:
Jo Petre, uz ma pripraveny kufry plny libivych darku, aby si Trumpa naklonil. Zeman je bezpaterni slizske individuum, ktery vzdy hral na obe strany, aby si nikoho proti sobe nepopudil. Zkratka produkt, ktery vyletel z Prognostaku kominem.

Aniž bych se mínil zastávat Zemana - máme náhradu?
Domnívám se, že tohlevšechno jsou hry sloužící k vyvolání masivního strachu.
Ostatně, jsme si opravdu jisti, že jsme zrovna my nikdy nehráli na obě strany? A je jedno, jestli v maličkosti nebo veledůležité záležitosti, jde o princip
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Jaris 2017-04-09 11:46
Zeman se da nahradit kdejakym dalsim karieristou. Mne se napriklad libi Olga Havlova, poslankyne za Severomoravsky kraj (neplest si to s brecou V. Hejvla) nebo Petr Mach. Neznam vsechny osobnosti, ktere pracuji v politice, ale urcite by se nekdo nasel. Problem je v tom, ze neni znam, protoze do svetel ramp se dostanou pouze karieristi, zlodeji a vekslaci. Zeman patri ke karieristum.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # vipr 2017-04-09 17:48
Cituji Jaris:
Zeman se da nahradit kdejakym dalsim karieristou. Mne se napriklad libi Olga Havlova, poslankyne za Severomoravsky kraj (neplest si to s brecou V. Hejvla) nebo Petr Mach. Neznam vsechny osobnosti, ktere pracuji v politice, ale urcite by se nekdo nasel. Problem je v tom, ze neni znam, protoze do svetel ramp se dostanou pouze karieristi, zlodeji a vekslaci. Zeman patri ke karieristum.

Sice nesdílím Váš názor na p.Zemana jako kariéristu, nicméně děkuji za příspěvek, dost mne pobavil. Představa, že někdo v politice PRACUJE ve mně vyvolala záchvat smíchu. A u p. Macha se vší úctou......bez komentáře, ovšem za předpokladu považujete-li za práci činnost přinášející jakýkoli výsledek, ano, v tom případě byste snad mohla mít pravdu. Jak mnoho pracovitých je v politice je vidět na zlomku profláknutých kauz.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # mister 2017-04-09 15:00
Válčit z křesla a z druhé strany zeměkoule není těžké.Poslat ho do boje na front do první linie by mal iný názor.Má akorát velkou hubu zbabělec.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Tibb 2017-04-10 08:35
To co robi Amerika to je horsie ako za 2sv Nemecko. Tolko svinstva co napachala od 45roku az do dnesneho dna a este kolko toho musi byt ututlane.Same zlo. Netvrdim ze je jedinou krajinou ktora plodi zlo ale teraz jej patria prve priecky. [...]ny narod resp. Americka bezocivost, drzost.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás