Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaPřátelská jízda míru. Z Berlína přes Moskvu k mezinárodnímu porozumění

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Přátelská jízda míru. Z Berlína přes Moskvu k mezinárodnímu porozumění

S tisíci účastníky počítají pořadatelé druhé jízdy míru Družba Berlín-Moskva. Ta se má odehrát mezi 23. červencem a 13. srpnem 2017 a má směřovat z Berlína do Moskvy. Již se přihlásilo 450 zájemců, dvakrát více oproti loňskému roku, říká jeden z pořadatelů Rainer Rothfuß.

Zájem o mnoho vzrostl, řekl Rothfuß korespondentovi Sputniku Nikolaji Jolkinovi. „Společně s ruskými přáteli, kteří se k nám budou po etapách připojovat, je ten počet velmi reálný.

Tím chceme dát najevo, že vůle k pochopení a přátelství, ke společnému vytvoření velkého evropského domu, existuje na obou stranách, a že naše první jízda míru nebyla žádná pomíjivá záležitost, nýbrž že skutečně vzniklo nové hnutí".

Podobná jízda by se nedala jen tak uskutečnit, říká Rothfuß, „nestojí ale sama v prostoru. Existuje mnoho výměnných programů a spolků, které se starají o partnerství, mnoho aktivistů, kteří usilují o lepší vztahy. Existuje YouTube kanál, Golos Germanii, ten překládá německé vysílání do ruštiny. Potřebuje něco podobného i opačným směrem — hlas Ruska v Německu. Existují již první případy. Ty bychom mohly ještě podstatně rozšířit".

Místo konfrontace a zastrašování

Iniciátor akce říká, že historie by měla být psána společně. To by také mělo explicitně „diametrálně čelit geostrategickému plánování vládců v západním světě. První nadějné náznaky jsou také vidět ve vládě Trumpa, která na sebe upozornila vysvětlením, proč jsou dobré vztahy s Ruskem dobré pro celý svět. „Tímto způsobem jsou i v politice stále více slyšet hlasy, které říkají: Proč bychom to neměli zkusit s kooperací a mírem, místo konfrontace, zastrašování a velké eskalace," zdůraznil Rothfuß.

Start cesty z Kaliningradu

Cesta jízdy míru začne v Kaliningradu, jako i poslední rok — čistě z praktického hlediska, vysvětlil pořadatel. „Jelikož vstup do Ruska přes Bělorusko není po starých cestách pro ne-Rusy nadále možný. Jedná se také o důležitý symbolický bod, jelikož Königsberg/Kaliningrad je území, které symbolizuje spojení německo-ruské historie, a to jak ve své dobré, tak i bolestné podobě".

Ke všemu jsou pobaltské státy přední fronta v běžící informační válce proti ruskému geopolitickému konkurentovi, dodává Rothfuß. „Tam se nejvíce sází na to, držet lidi ve strachu, nedůvěře a děsu před Ruskem. Signály národního porozumění, které chceme přivést do Balstkých států, až tam budeme projíždět, vytvoří základy pro to, že mír a bezpečnost — ten samý cíl, o němž NATO tvrdí, že ho sleduje — může být dosažen mnohem rychleji, když budeme sledovat linii důvěry, dialogu a vyjadřování se i k neporozumění. A máme informace o rostoucím zájmu tamějších skupin."

Zájem z nového světa

Vůle k míru přitom není vůbec omezena územím, říká Rothfuß. „Lidé milující mír žijí také na druhé straně oceánu. Ne všichni tam chtějí válku. Dělicí linie se táhne uvnitř politických stran, komunit a států. Těšilo by nás, kdyby se nám podařilo vystoupit z osočování z antiamerikanismu, z něhož jsme často obviňováni, když jsme kritizovali vojenské operace USA, jež destabilizovaly Evropu díky imigrační krizi, tím že říkáme, že Američané se jízdy míru také účastní, a že naše iniciativa stále více obepíná svět."

V tomto roce bude jízda míru po sedmi různých cesta pokrývat 42 ruských měst a území — Karélii, Zlatý kruh Ruska, Volhu, Kavkaz, Krym a dokonce i jezero Bajkal.

Zdroj: snews.com

Loading...

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

-10 # ramz 2017-03-15 13:57
no som zvedavy kolko ludi sa odtialto prihlasi...ale to skor budu vyplakavat, ze sa boja ze ich vyhodia z roboty, alebo ze nemaju peniaze. pravda je, ze vlastne ani viza by si nevedeli vybavit
+23 # Jarin G. 2017-03-15 15:17
Proč tohle píšeš, ramzi? To, že tu vyšel článek a já ho přelítl, mi ukládá povinnost někam se přihlásit a někam cestovat? Nebo jak jsi to myslel? Mě už nemohou vyhodit z práce, peníze na to bych také měl, věř, že i víza bych si vyřídit dokázal. Ale to neznamená, že to udělám. O své dovolené, či o cestování mám jiné představy, třeba teplo a moře, nebo alespoň jezero či les!
+13 # josh (xy) 2017-03-15 17:25
Čo to tu trepeš ty si sa prihásil? Alebo tu jen táraš ty svoje sprostoty ako anonym?
+15 # josh (xy) 2017-03-15 14:21
Tak, to už jsme tu měli....Vlaky družby a jezdilo se s nimi zadarmo a dokonce na Moskvu nabrala směr ve Vlaku družby i soudružka pionýrka Merkelová...jes tli pak pojede jako onehdá?
-14 # Apollo 11 2017-03-15 18:54
Krásné pokračování komonacistickéh o paktu Molotov-Ribbent rop, který uvrhl svět do nejstrašnější války v dějinách.
+20 # Vladimír57 2017-03-15 20:37
Přečti si něco o jiném paktu, pakt Pilsudski - Hitler, podepsán 26. ledna 1934. Byl tedy podepsán o 5 let a 7 měsícu dříve, než pakt Ribentrop - Molotov, který byl podepsán 23. srpna 1939.
outsidermedia.cz/.../
A ještě něco o naších věrných západních spojencích.
aeronet.cz/.../...
+12 # contumax 2017-03-15 20:49
Vladimír57

Správně správně...!!!
+13 # Jarin G. 2017-03-15 20:55
To máš marný, Vláďo, marný. To on nečte, ten náš Apollon! On to má nalajnovaný, nabiflovaný a nepotřebuje nějaké změny. On je ten typ, který vychovávají takoví profesoři jako je Putna. Překrucování dějin je jejich základem pro výuku a vlastně pro celé jejich vzdělání. Navíc by mu to udělalo zmatek i v hlavě. kdyby to měl přečíst a vyhodnotit. Škoda tvé snahy něco mu předložit! Jeho mantra: Poláci a Němci jsou "naši" spojenci a nepřítel je přeci Rusko! Nějaká fakta? K čemu? Ty on nepotřebuje. Kdybys mu oznámil, že přesně před 78 lety obsazovali naši "spojenci" ČSR, tak by ti ani nevěřil, vždyť v mainstreamu o tom ani nemluví, tak to nebude pravda! Okupanti mohou být přeci jenom Rusi.
+12 # Vladimír57 2017-03-15 21:18
Promiň, oslovuješ mě mým jménem a já nechci komolit to Tvé, jsi Slav, nebo Mír.
Vím, nevím, kosmonaut to číst nebude, a je mi to jedno. Je to však proti bylbým kecům argument.
Ovšem podstatné je to, že si to může přečíst spousta jiných lidí, kteří zatmění nemají, ale nemusí to vědět.
+11 # Jarin G. 2017-03-15 21:52
Vláďo, dík za zajímavý odkaz, já si ho taky přečetl, osvěžit si paměť není nikdy na škodu a to ani v našem věku a navíc je tam plno zajímavých fotek! A souhlas, kdyby se v tomhle rozsvítilo alespoň jednomu z mladých, tak to má cenu! Jinak, pokud chceš, mi říkej Jarine či Jardo. To nechám na tobě.
+13 # Janina 2017-03-15 21:43
Je dobře, že jste ten odkaz dal pane Vladimíre.
Kreml přistoupil na jednání s Berlínem, které vyústilo ve zmíněný pakt Ribbentrop-Molo tov, až po selhání dlouhodobého úsilí o vytvoření evropského systému kolektivní bezpečnosti.
Až po příjezdu britsko-francou zské delegace do Moskvy, která nebyla vybavena pravomocemi uzavřít dohodu.
A také nesmíme zapomínat, že zmíněný pakt byl uzavřen v době bojů Rudé armády s japonskou armádou v Mongolsku.
P.S.
Patří k velkému umu tehdejšího sovětského vedení ( Stalina), že se vždy dokázalo vyhnout bojům současně na dvou frontách.
+15 # Jarin G. 2017-03-15 21:59
Dík Jani za krátké, jasné shrnutí. Bojím se, že se to ale v našem vzdělávacím systému zamlčuje, či alespoň překrucuje (viz. ten Apollo). I proto je potřeba to neustále připomínat. Všimla jste si, jak minimálně se v médiích hlavního proudu, připomíná dnešní výročí 15. 3. 1939? Přelétl jsem naschvál titulky na Novinkách za celý dnešní den a ani ťuk!!! Zato když se blíží výročí 21.8. 1968 tak jsou toho plná média! Holt není okupace jako okupace!!!
+13 # Janina 2017-03-15 22:43
Jarine je to hrůza, nikde ani ťuk, chtěla jsem k tomu něco napsat, ale narazila jsem na tento koment, nic lepšího bych nevymyslela:
Nasredin 15.3.2017 o 21:47
Nikde po dnešním výročí ani pes neštěkl.
Zato 25. března vypukne mediální onanie za Tibet.


Trochu odbočím, ale na tuto zprávu jsem čekala od té doby co se "Erdogan zbláznil" -Turecko přerušilo spolupráci s NATO:
zahranicni.eurozpravy.cz/.../. ..
Dobrá zpráva, od Erdogana luxusní představení, demontáž NATO právě započala.

A ještě jedna odbočka - vypadá to podle předběžných výsledků, že Nizozemci budou obohacováni až do jejich úplného konce.
Čété je ve slastném rauši.
+10 # Jarin G. 2017-03-15 22:53
Jedna dobrá zpráva, druhá špatná. Tak budeme radši myslet na tu dobrou. Přečetl jsem si ten odkaz. Snad ten Erdogan necukne! Tlaky teď na něj budou velké. Určitě do toho vstoupí i uSSa. Jsem moc zvědav, jak se to bude dál vyvíjet. Trump by mohl konečně ukázat, jak to s tím světem myslí a jak se nebude vměšovat do politiky jiných států!
+10 # Vladimír57 2017-03-15 23:55
usa bude víc než hodně tlačit na tajtrlíky v eu, aby před Turkem ohli hřbet. Tak silnou armádu si nemůže nato(usa) dovolit ztratit. Je to velká početní protiváha na Rusko a s tím se počítá.
+12 # Janina 2017-03-16 00:00
Víte proč jsem tento krok Erdogana čekala?
Jak byl teď v Moskvě, tak projevil zájem o ruský obranný systém S-300 a Putin neřekl kategorické NE.
Bylo by hodně divné, kdyby Putin toto perlu PVO jen tak, předal členskému státu NATO.
Zajímavé, viďte?
Proto mi ty hádavé tanečky Turecka s EU v posledních dnech přišly dost okaté.
Trump teď může jedině Putina "přeplatit" tím, že do Turecka vydá toho osnovatele převratu, po kterém Erdogan touží - nemůžu si ani za boha vzpomenout na jeho jméno:(

Jinak k těm volbám v Nizozemí víte, že na volebním lístku museli zaškrtávat kandidáta obyčejnou tužkou?
Taky zajímavé. Tužkou, proč ne propiskou?
+11 # Vladimír57 2017-03-16 00:57
Proč tužkou? Těžká odpověď!
Jinde pro záměrné zdržení voleb špatné lepidlo na obálkách. V Irsku se volby zneplatnily a musely být nové, Švédové je rovnou zrušili. A to nevíme všechno, asi by nás porazilo.
Strůjce převratu v Turecku. Fethullah Gülen
+5 # .lak 2017-03-16 10:48
Korporátům nedošla fčas bedna s arabskou gumou do žvýkaček a tak s ní museli poté na využití mazat.
+4 # Janina 2017-03-16 10:50
Díky za nápovědu:) To jméno je pro mě prostě nezapamatovatel né.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás