Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaDošlo v Norsku k tajnému protavení jako ve Fukušimě? Evropa je plná jódu 131!

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Došlo v Norsku k tajnému protavení jako ve Fukušimě? Evropa je plná jódu 131!

Jen rychlá předmluva tomuto článku od Bellona.org. Bellona je v Norsku sídlící nevládní organizace specializující se na čištění od jaderného odpadu a jadernou bezpečnost.

Jak Nils Bohmer, tak Charles William Digges byli v prvních dnech protavení jaderného reaktoru ve Fukušimě v Tokiu a nabízeli japonské vládě své služby a vysoce specializované zařízení pro detekci radiace k měření nejdůležitějších úniků v prvních dnech této jaderné katastrofy z roku 2011. 

Tato raná měření by mohla být kriticky významná a rovněž je vyžadují bezpečnostní protokoly IAEA vzniklé po Černobylu k vyhodnocení pravděpodobných zdravotních dopadů na oblasti přilehlé k jaderné elektrárně s katastroficky protaveným reaktorem ve Fukušimě. Japonská vláda jejich laskavou nabídku odmítla a o dva roky předtím, než se Nils a Charles konečně do dějiště fukušimské katastrofy dostali. 


Tento nedostatek kultury jaderné bezpečnosti a zakrývání zmiňovala i oficiální zpráva IAEA o fukušimské havárii a vypadá to, že to ignorovalo i vedení Haldenu. 

Takže by se něco takového mohlo stát zase, že? No, to nejenže by se mohlo stát, ale za chmurného mlčení proběhlo nějaké natavení reaktoru v říjnu 2016, kdy ta situace stále ještě nějak pokračuje, a to uvolňuje radioaktivní jód 131 a vodík, jenže o tom nevěděla ani norská veřejnost ani Bellona (ta sídlí v norském Oslu jen kus severně od výzkumného trhoriového reaktoru v Haldenu), dokud jsem Bellonu jen před týdnem nekontaktoval já (Shaun McGee blogger arclight2011) a nepožádal je o objasněné bezpečnostní situace spojené s natavením palivových tyčí a o určení statutu radiačního zamoření. 

Nils se pustil do vytváření zprávy, o té troše faktů, které se mu povedlo sesbírat. Žádná raná radiační měření o této katastrofě nebyla zveřejněna kromě toho, že EURDEP měl náhle nějaké mezery v datech o radiaci z Haldenu a z Osla, monitorující tyto oblasti z doby táhnoucí se až do konce února 2017 (snímek obrazovky z radiačního mapování EU tedy od EURDEP níže); 

A také ve Švédsku; 

Zde je prohlášení Nilse Bohmera z Bellony o této jaderné situaci a něco z historie a z faktů, ke kterým se mu podařilo se zatím dostat. 

Norský reaktor v Haldenu: Ubohá bezpečnostní kultura a historie uniknutí havárii o vlas 

Vnitřek v Haldernu s reaktorem před natavením. (Photo: Wikipedia)  

Berou ti, kdo provozují jediný norský jaderný reaktor, jeho bezpečnost vážně? Nová zpráva budí obavy. 

25. října přišla zpráva, že došlo k úniku radioaktivního jódu z reaktoru v Haldenu. Norský úřad ochrany před radiací (NRPA) následně Institutu pro energetické technologie (IFE) odňal provozní licenci k provozování tohoto reaktoru. NRPA poukázal na několik problémů, které tento institut musí vyřešit, než může reaktor zase zprovoznit. 

To nebylo poprvé, kdy NRPA musel zasáhnout, aby přiměl IFE k pořádku. NRPA od roku 2014 drží nad IFE dohled, kvůli tamní nedostatečné bezpečnostní kultuře. Havárie z října ukazuje, tento styl se u nich ale stejně nemění. 

Zablokování chlazení reaktoru 

K čemu v říjnu došlo? Emise jódu začaly, když se IFE potýkal s poškozeným palivem v reaktorové hale. To vedlo k únikům radioaktivních látek přes ventilační systém. Únik začal v pondělí 24. října v 13:45 h, ale NRPA to ohlásili až následující ráno. 

Den nato provedla NRPA neoznámenou inspekci IFE. Situace pořád ještě vyřešená nebyla a únik radioaktivity z reaktorové haly pokračoval. Tak tedy odstavili ventilační systém, aby omezili další úniky radioaktivity do prostředí. 

Tím však následně vyvolali ještě závažnější problém. Když odstavili ventilační systém, tak se musel zavřít i zpětný odběr vzduchu z tohoto procesu. Tento vzduch se stlačoval a takto stlačený vzduch ovládal i regulační ventily chladicího systému reaktoru, takže při ztrátě tlaku vzduchu ventily zavřely a zastavila se cirkulace hladící vody. 

‚Velice speciální stav‘ 

NRPA pokračovala v monitorování bezpečnosti reaktoru i v následujících dnech a mnozí opakovaně vznášeli otázky ohledně uzavření primárního chladícího okruhu. IFE původně referoval, že situace reaktoru není nijak „abnormální“. 1. listopadu začal NRPA žádat písemnou dokumentaci od odpovědných provozních a bezpečnostních manažerů. O několik hodin později obdržela NRPA oznámení od IFE, že reaktor je ve „velice speciálním stavu.“ 

To znamenalo, že IFE zjistil, že teplotní fluktuace v reaktoru naznačují zvýšený neutronový tok v jádře a spolu s tím, nebezpečí vznikání vodíku. Bellona by ráda podotkla, že to byl vznik vodíku v jádře reaktoru, co vedlo v březnu 2011 k sériím explozí v jaderné elektrárně ve Fukušimě. 

IFE tedy musela NRPA požádat o povolení opět otevřít ventily, i když to znamenalo vypuštění radiace na veřejnost. Ten následný únik radiace byl podle NRPA v rámci emisních limitů v rámci hodnot specifikovaných jako provozně přípustné. 

Souhrn 

IFE byl pod zvláštním dohledem NRPA, Belloně ale nepřipadá, že by IFE bral požadavky na zvýšené podávání kontrolních hlášení dost vážně. Vypadá to, že jim ani nedošlo, jak je v říjnu vzniklá situace vážná. IFE dokonce zanedbal postupy, které jsou pro něj předepsané, a nehlásil výsledky uspokojivě. 

Bellona má obavy, že jádro reaktoru se může, jakmile se ty ventily zavřou, destabilizovat. Vytváření vodíku v jádru reaktoru je, jak se ukázalo ve Fukušimě, velice závažné. IFE už předtím kromě jiného zavřel oběh v primárním chladícím okruhu během údržby, když byl reaktor odstavený. 

Obyvatelé okolí Haldenu byli předtím spokojeni se zárukami, že halu kolem reaktoru lze hermeticky utěsnit. Ovšem nehoda v říjnu ukázala, že tato záruka vlastně neplatí. 

Nils Bøhmer je generálním ředitelem Bellony. 

Zdroj: nuclear-news.net

Loading...

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+6 # limopivo 2017-03-14 19:56
Další bejkárna. Pytel smyšlenek a nesmyslů
-12 # Lux 2017-03-14 20:04
Myslíte ............... ..no jak myslíte....
-16 # Jarin G. 2017-03-14 21:58
Já myslím, že nemyslí... On jen prudí. Jó nuda, to je pěkný svinstvo!
+32 # limopivo 2017-03-14 22:31
Tato témata tady nemá cenu diskutovat. O fyzice víte prd. Ale jste vždy připraveni panikařit. Tak šup do toho.
-20 # Jarin G. 2017-03-14 22:56
To bych si ani nikdy nedovolil s tebou diskutovat o fyzice, milý Einsteine Tesloviči! A kde vidíš tu paniku? Já se otáčím, kam jen mohu a ta mrška se mi někam schovala. Ale zkus podiskutovat s Piovarčim, když všemu rozumíš. Vyveď ho z omylu, rozcupuj mu ten článek pod náma. Ten přehled o tom má. Tak se předveď, fyziku!!!
0 # Richard 2017-03-14 23:47
,, hezká" .............. debata ........... taková plodná........

Hm ........... PROČ přilétli ty speciální letouny z USA co měří radioaktivitu a DOVEDOU určit MÍSTO odkud radioaktivita unikla???????????
( asi se v USA nudili tak si přilétli do Evropy zatancovat nebo tak něco ......)

Nijak nezpochybňuji že ten reaktor měl potíže a je v bordelu............
ALE
............. proč přilétli ty letouny a filcovali sever? .....

A než začne nějaké blábolení tak podotýkám že nad Evropou krouží satelit který ,,ledacos" snímá. ( ne přesně ale na určení místa by to mělo stačit. )

Tohle je velice ,,,,,,,,,,vyhov ující""""""""" vysvětlení pro ty co žerou nejen oves.........

Citace:
Tady se Jarine neřeší ani tak (-), jako dušení ubohost anonymního jedince, který se tu ukájí;) Sedí a tvoří...to je materiál.
-1 # Piovarči 2017-03-14 21:39
Toto nemožno brať na ľahkú vahu inak všetci rýchlo dolimpopujeme:

Z jaderného reaktoru v Norsku unikla radiace, úřady se to dozvěděly až den poté

Z jaderného reaktoru v norském Haldenu na jižní hranici se Švédskem uniklo menší množství radioaktivního jódu. Podle televize Sky News o tom informoval norský úřad pro jadernou bezpečnost. Obsluha reaktoru byla evakuována a únik byl zastaven, informoval dále úřad. Přiznal ale, že k nehodě došlo v pondělí a incident byl ohlášen až v úterý.

Tak napokon to nebolo to zlé Rusko ale posrali to Nóri

„Příčinou byla technická závada při zacházení s radioaktivním palivem v reaktorové místnosti,“ cituje Sky News z oficiálního prohlášení norského regulátora.
Reaktor patří institutu pro energetické technologie. „Jsme s nimi v kontaktu. Nyní je pro nás podstatné, že byl únik zastaven. Zahájíme zvláštní vyšetřování, abychom zjistili, jak se to vůbec mohlo stát a jak je možné, že jsme se o tom dozvěděli až den poté,“ dodal norský úřad pro jadernou bezpečnost.
novinky.cz/.../...
oenergetice.cz/.../...
A že sa tam niečo stále deje svedčí to nedávne zachytenie radiačného jódu nad EÚ v Polsku v Čechách v Nemecku vo Francii až v Španielsku

Európa v pozore: Sedem krajín nameralo v ovzduší radioaktívny jód
21 februára 2017
Meracie stanice v siedmich európskych krajinách vrátane Českej republiky zistili v ovzduší nepatrné množstvo rádioaktívneho izotopu jódu 131.

Množstvo izotopu, ktorého vznik je viazaný na ľudskú činnosť, je podľa Francúzskeho inštitútu pre ochranu pred radiáciou (IRSN) natoľko nízke, že nepredstavuje hrozbu pre ľudské zdravie. Zdroj izotopu je nejasný, niektoré médiá špekulujú o ruskom pôvode.
Prvú správu o výskyte izotopu ohlásila v druhom januárovom týždni stanica v severonórskom Svanhovde, ktorá je len niekoľko stoviek metrov od ruskej hranice. Krátko potom oznámila prítomnosť rádioaktívnej látky v ovzduší stanica v Rovaniemi vo fínskom Laponsku. V priebehu dvoch týždňov boli nepatrné zvýšené hodnoty jódu 131 namerané aj v Poľsku, Nemecku, Francúzsku, Španielsku a tiež v Českej republike.
Zdroj izotopu zostáva neznámy, IRSN a ani fínsky Úrad pre jadrovú bezpečnosť STUK o možnom pôvode nešpekulujú. "V dobe merania panovalo nepriaznivé počasie, takže nemôžeme určiť konkrétne miesto. Merania z niekoľkých miest v Európe môžu naznačovať, že to prišlo z východnej Európy," uviedla Astrid Liland z nórskeho Úradu radiačnej ochrany.
pluska.sk/.../...
A že sa nič nedeje Nori s tým musia mať problém
+10 # Jarin G. 2017-03-14 22:03
Dík za info. Jen si nedokáži představit, co by se dělo, kdyby se to stalo Rusku a tam postupovali jako v Norsku! To by snad EU vyhlásila Rusku válku a řev by neutichl ani za rok. :(
+3 # Piovarči 2017-03-14 23:36
Presne tak ale naozaj tú prvú haváriu mali 25 10. a po 4 mesiacoch tu máme stopu po jóde opäť tak že tam tí frajeri majú skutočne nejaký problém ktorý pretrvával a možno aj pretrváva. Samozrejme panika sa šíriť nesmie tak ako v prípade Fukušimy a teraz z toho majú problém nad technické možnosti, ale hlavne že kapitalizmus je v cajchu.
Tak to dopadlo aj s tou vrtnou plošinov v Mexickom zálive, šetrili na nákladoch až im to všetko buchlo. 11 mŕtvch a spústa ranených a vydesených zamestnancov čo boli radi že prežili to peklo. Film už o tom natočili. A o zamorení životného prostredia nai nehovorím ale všetko sa bagatelizovalo lebo kapitalizmus je to najlepšie čo chamtivec vymyslel. A tak aj dopadneme.
Dúfajme že to teda nie je nič vážneho, ale človek si istý nemôže byť vždy majú tendenciu všetko ututlávať lebo prachy a zisky..... na ľudských životoch nikdy nezáleží....
+3 # diamond 2017-03-15 07:51
Jo, jakákoliv panika se přísně zakazuje... A pak ty následky: bordel v ovzduší a ve vodě, výskyt podivných nemocí, kukuřice jak telegrafní sloupy, ovšem se pšenicí Monsato to ani nehne.
Tohle nejsou prdy.
+9 # maximon 2017-03-15 11:13
Zdá se, že tady řádí nějakej kazibod, kterej si hraje s IP anonymizerem. Je to tak ubohý. Redakce, něco s tím udělejte, jsou mechanizmy. Například neakceptovat hlasování nezaregistrovan ejch IP. Že? Navíc, při hlasování je podstatný je i to, kolik jste dostali kladnejch a kolik zápornejch bodů, proč to tady neni vidět? Pokud dostane člověk v diskusi, kde je obvykle například tak 50 čumilů a 8 diskutujících celkem 50 plusů a zároveň ale 70 mínusů, je jasný, že tady něco neštimuje. Anebo v jedný diskusi bez přítomnosti trola 50 kladnejch bodů a poté co tam vleze ,tak zase v mínusu. Promluvte s administrátorem pls, jinak to hlasování nemá smysl.
+21 # acidjoe 2017-03-14 21:00
Civilizace II. J.Ježek / V+W

Když ještě civilizace nebyla
vládla celým širým světem idyla
lidi byli jen nahatý vopice
brontosaurus válcoval jim silnice
v poledne mu dali metrák přesličky
a pak v jeho stínu hráli kuličky
brontosaurus žral, lidoop si hrál
když dostal hlad tak si vzal
a potom klidně spal

K vobědu měl datle
k večeři zas jelena
z palmy měl paraple
mlíko z vemena
Nic nepočítal
nebyly peníze
měl to co si vzal
nebyla kríze
A k tomu
času byla fůra
lidi byli nevinný
nebyla cenzůra
nečtli noviny

Jak dosvědčí předpotopní nálezy
diluvium neznalo vynálezy
jednoho dne přišlo lidem za těžký
chodit líčit na mamuty jen pěšky
Vypsali soutěž na vynález kola
netušíce co zla kolo vyvolá
každý kolo chtěl
dal za ně co měl
ten co kolo vymyslel
čím dále váce chtěl
Dávali mu škeble
on chtěl pterodaktyla
cena kola hnedle
závratná byla

Chtěl nejméně tisíc slonů
a pět dinosaurů k tomu
všechno se mu zdálo málo
kolo čím dál více stálo
až nakonec přišel na to
že chce za to kolo zlato
za kulatý zas kulatý
tak vznikly peníze
tak vznikl člověk bohatý
a první kríze
Protože
zlato měli pouze
ti co znali kšeftovat
a ostatní z nouze
začli pracovat

A tak vznikla třída která nemá nic
vedle třídy která chce mít čím dál víc
z toho vzikly spory plůtky šarvátky
místo dobytka dou lidi na jatky
Ze škol a nemocnic dělaj ruiničky
a z univerzit na dříví kůlničky
Rozbili domy
rozbili stromy
až se naučili rozbíjet i atomy

V atomické éře
život bude legrace
kupředu se béře
civilizace

Už nebude práce třeba
atom zadělá na chleba
atom nám vypere prádlo
a při tom vyškvaří sádlo
energií atomickou
nahradíme práci lidskou
nahradí nám všechny stroje
elektřinu, nafty zdroje
rozpustí v moři ledovce
do roviny srovná kopce
v sopce požáry uhasí
Saharu zavodní
a bez ohledu na rasy
budem žít jak bratři rodní
Až spatříme duhu
z Kordiler až po Pamír
bez pánů a sluhů
budem slavit mír
+4 # maximon 2017-03-15 11:14
Paráda.
+7 # Věra Štimová 2017-03-14 23:11
Jaderný reaktor vlastně k výrobě elektřiny není vůbec potřeba. Pokud ti, kteří drží v tajnosti Teslovy vynálezy, přemůžou sami sebe a vydají je konečně světu, pak elektřina z prostoru mimo Zemi, ale i ze Země může být jednoduše využita. Stačí k tomu kondenzátory, specielní cívky a stejnosměrné zapojení. To učení bylo světu dáno přece už za dob Henocha. Ten byl však unesen tëmi, kteří jeho znalosti chtěli využít pro sebe. Ty znalosti ale potřebují určitou míru inteligence i moudrosti, proto těm zlodějům v tajných řádech dosud není jasné, jak se dá takováto elektřina využít.
+29 # limopivo 2017-03-14 23:42
Stačí nasadit řemen na blbost zdejší čtenářské základny a máme energii zdarma pro celý svět a přilehlý vesmír.
-19 # limopivo 2017-03-15 00:06
Doporučoval bych redakci nebo kdo se za tento prolhaný web schovává, aby zkontrolovala zabezpečení před SQL Inject. Vypadá to, že plusy a mínusy může průměrně zdatný středoškolák upravovat jak libo.
Jinak si neumím vysvětlit mé plusy. Ale jestli máte stejně zdatné IT jako překladatele, tak se asi nedá nic dělat :o)
+12 # josh (xy) 2017-03-15 10:53
A proč sem vlastně lezeš,...že se nechodíš předvádět někam do parku?
+5 # acidjoe 2017-03-15 17:19
Víš, proč sem leze? Protože je to takový politováníhodný chudák, který nemá žádného koníčka ani nic, co by měl rád. Baví ho jen prudit a všemožně se snaží to ostatním pokazit, protože je sám nešťastný a tak chce, aby ostatní byli také.
+33 # LUF 2017-03-14 23:13
Další kravina předhozená ovcím z AC24 . Jód neměl nic společného s jadernou energetikou , ale když tak s chemickým průmyslem a žádné nebezpečí nehrozilo
www.osel.cz/.../
Doporučuji se přeorientovat na serioznější informační zdroje
-7 # Piovarči 2017-03-14 23:51
No uvidíme je to len otázka času ak je nejaký probém dozvieme sa. Podobne OK to bolo aj na tej plošine Horizon a napokon im to tam roztrhalo potrubia a oceán bol plný ropy.
A napokon sa dokonca zistilo že to životnému prostrediu len prospelo:-) Tak že môžete liať ropu do vody bude čistejšia...
-38 # limopivo 2017-03-15 00:12
Tuná jeblo už dávno. Bolo tomu vela liet nazad
-12 # Benik 2017-03-15 05:55
Wow..ty jsi chytrej:) , ale zjištovat fakta, treba jen na wiki ti moc nejde.
+6 # Vladimír57 2017-03-15 08:56
Ten je extrachytrý, stačí mu článek z osla, svůj k svému, že.
Když to bouchlo v Černobylu, také se nic nedělo, alespoň podle soudružky hlavní hygieničky. Bylo však zajímavé, že všichni tehdejší, od vyšších politických činitelů nahoru, pojídali jodové tablety a to přesto, že se nic nedělo. Čas ukázal, že bylo vše jinak. Proč bychom jim měli věřit dnes. Lež je jejich pravé jméno a k tomu si platí davy různých úplatných vší.
Bagatelizovat a dělat si srandu z úniku byť sebemenšího množství radiace může jen blbec, tím spíš, že strana, která je za únik zodpovědná se k tomu nehlásí.
+12 # Vladimír57 2017-03-15 09:57
Podle hodnocení vidím, že jsem ťal do živého.
+10 # Dědouch1 2017-03-15 13:45
Ano, ťal, Vladimíre, ale červený diplom pod tímto článkem, získává s velkým předstihem Jarin. :D
Nějakým nedopatřením ho sice překonal třiceti čtyřmi (v této chvíli) body, jen jakýsi blivajz zvící limopivo, ovšem toho lze diskvalifikovat , coby evidentního retarda...
+6 # Jarin G. 2017-03-15 14:22
Děkuju ti, příteli. Taky jsem se snažil :) A teď jdu shánět tu čepici s deskami nahoře a to kvůli případné promoci. Široké příbuzenstvo již pozváno. Přijedou i Hujerovi. Fotit se bude před běžícím displejem s krásným výsledkem!!! .......
No, trochu tu někdo blbne. Dopřejme mu tu radost. Vždyť nic jiného nemá. Ani rodinu, ani přátele, pro ostatní je jen nula, jen ten PC mu zbývá, ale tam se cítí, alespoň nachvíli, jako král a stíná nebohým diskutujícím hlavy svými +/-! .......
Víc mě vyděsilo to naštvání Smrťáka, protože mu někdo zase smáznul příspěvek v článku o Medvěděvovi. A je to fakt, já ten příspěvek stačil přečíst a nic závadného tam nebylo, fakt! A to ani žádné sprosté slovo, ani nijak se do nikoho extra nenavážel. Bojím se, že tu zas dlouho nebude! :(
+9 # Vladimír57 2017-03-15 14:55
Dědouchu, zdravím Tě a jsem rád, že jsi zpátky, chyběl jsi tady, chyběl tady Tvůj šťavňatě trefný humor.
Čevená a zelená má význam na křižovatce, tady tak moc ne. Včera jsem někoho oplusoval a k těm mínusům mu naskočilo dalších 6 mínusů, tož tak to tady někdy funguje. Místní trolly, přesněji trotly téměř nečtu, ztráta času, proto je ani nemínusuji.
Jarine, Smrťák se určitě vrátí, to by nám nemohl udělat.
+6 # Jarin G. 2017-03-15 15:30
Čus Vláďo, já mám s tebou malý problémek. Tady se vyskytuješ ty s 57, ale taky jen Vladimír bez čísla. Jsi to ty, ale jen s různými IP adresami, nebo jste dva různé nicky? Já nemám problém ani s jedním, ale rád bych si v tom udělal pořádek. Díky!!!
+6 # Vladimír57 2017-03-15 16:13
Jardo, jsem Vl.57 od chvíle, kdy jsem se prvně přihlásil a popravdě od narození. Vladimír tady byl předemnou, proto jsem si přidal číslo, kterým se nijak nepyšním, ale říká se, že to nebyl špatný ročník. :-))) Trochu se pochválit můžu, né.
+6 # Dědouch1 2017-03-15 17:06
54. myslím taky nebyl špatný. ;)
+4 # Jarin G. 2017-03-15 20:20
Saláti. 53. (sice konec roku, ale přeci) byl nejlepší a nejvyzrálejší a já se tím stávám doyenem, resp. stařešinou, alespoň z nás tří :o) A pro Vláďu, dík a je mi to jasné! A jestli chceš, můžu tě taky pochválit, abys v tom nebyl sám!!! Parafráze: "Když to neuděláme my dva, tak to neudělá nikdo!"
+4 # Vladimír57 2017-03-15 21:25
Tak to jsem vlastně sráč, nebo taky mličok, apropos, můžu Ti dál tykat, dědku.:-)))))))
A co se těch ročníků týče, všechny poválečné byly poctivé.
+3 # Jarin G. 2017-03-15 22:14
Můžeš. A hlavně, já mám sice "požehnaný" věk, ale duchem i fyzicky jsem ještě Jura!!! Tak bacha, abych si, za toho dědka, pro tebe nepřišel! :):)
+4 # Dědouch1 2017-03-15 22:55
Každopádně pro pivo mastí sedmapadesátka.
;)
+4 # Jarin G. 2017-03-15 23:15
To bez diskuze!!! Pro pivo mazákům vždy chodili zobáci! Šikana musí být, jinak by nám 57ička přerostla přes hlavu! Vždyť mi už chodili do 4. třídy, když on teprve do 1.!
+4 # Dědouch1 2017-03-15 22:57
Toho dědka si vyprošuji!
Tak se tady totiž říká mně!!!
+4 # Jarin G. 2017-03-15 23:21
Dědku si dovolí ti říkat akorát smrťák! My ostatní oslovujeme úctivě Dědouchu!!! Přeji vám oběma dobrou noc! A Vláďa by si před spaním mohl ještě něco cvičně vyšůrovat, třeba chodbu!
+3 # Vladimír57 2017-03-16 00:22
Zpětně mám na vojnu jen ty nejlepší vzpomínky, byť jsme ji měli mazáckou a docela tvrdou. No a chodba byla rajónem pro odbojáře, měl jsem přezdívku Rebel, tak vám asi nemusím vysvětlovat, že mi byla přidělena na stálo a byla dlouhááá. Kurva, chlapi, já těch kachliček vydrhnul statisíce, ale, když jsme v tom, coby podlahoví specialisté získali praxi, bylo to lepší než kroužkovat parkety. Už je to dávno pryč a byla to krásná bezstarostná doba. Praha Ruzyně, kasárna 17tého listopadu.
Jéžiši, málem jsem zapomněl, to pivo má být ležák, nebo vám stačí nějaká voda z vrbového proutí? Otázka možná zbytečná, je z obavy ať vás něco silnějšího nepokroutí!
+3 # Dědouch1 2017-03-16 10:24
Smíchovský Starápromiň, tím jsem odkojený, ale dokul jakékoliv slušné pivo. Hlavně ať to není limopivo. To se nedá pořádně ani zvracet. :D
+6 # Dědouch1 2017-03-15 17:05
Díky za přivítání Vladimíre.
Humor mám rád, ale poslední dobou jím příliš neoplývám. Momentálně se jen snažím úplně nezblbnout...
+4 # Vladimír57 2017-03-15 18:28
Příteli, vím, co Tě zarmoutilo a chápu Tvůj smutek a stesk, dodatečně příjmi mou upřímnou soustrast.
54. nemohl být špatný, to dokazuje Tvá Osobnost.
+2 # Dědouch1 2017-03-15 18:44
Díky.
+4 # acidjoe 2017-03-15 17:21
Luffy, luffy, luffyyyyyy..... ......... Sakra, zaběhl se mi pejsek, neviděli jste ho někdo, vypadá jak čurák a i tak přemýšlí.
+15 # Benik 2017-03-15 05:50
Jod 131

Objeven v roce 1938. Radionuklid s krátkým poločasem rozpadu (osm dní). Vzniká při štěpení uranu a plutonia a uranu 233. Je využíván pro lékařské účely. V minulosti unikl například při haváriích v černobylské jaderné elektrárně či při nehodě v japonské Fukušimě.
+13 # Santner 2017-03-15 07:20
Jenže ten černobylskej byl škodlivej. Ten japonskej atom jodu 131 má šikmý voči a na rozdíl od černého černobylského je žlutej a prospěšnej. Dává se do jodový tinktury a když vás s ní u doktora namazali, tak jste zežloutli. Japonci tu Fukušimu vlastně nechali bouchnout jenom kvůli tomu, že došly světový zásoby jodu na tinkturu. Japonci se neměli čím natítat a začali černat. :))
-7 # 5ta1da 2017-03-15 07:17
Proč pořád zveřejňujete tyhle výmysly? Nejdříve si o problematice něco zjistěte a nedělejte z lidí voly. Doporučuji přečíst článek od pana Wagnera na Oslu, kde vám tyhle kecy rozsekal už minule...
+11 # .lak 2017-03-15 07:46
Výmysly, nevýmysly o tom je právě diskuze a ne slepé přebírání čehohokoliv co je psáno to je dáno. Mám na to termín dydlace který je o těch kteří v dobré víře blábolí. O vzdělání to nemusí mnohdy být ale naformátování užitých jako vírou která může být slepá a jen s přáními. Dedydlujte postižené
www.youtube.com/.../
0 # Jajanek 2017-03-15 08:35
Kdyby došlo k protavení jako u Fukušimské elektrárny, uniklý Jód by byl ten nejmenší problém. Samozřejmě by unikly i mnohem nebezpečnější radioaktivní izotopy. Takže celý článek je slušná kravina.
Výborná ukázka zdejší "novinařiny".
+9 # navrátil jan 2017-03-15 09:25
Pokud to uniklo v říjnu a poločas rozpadu to má 8 dní,proč se ještě v lednu naměřilo tolik izotopu.Proč i v lednu přiletělo USA letadlo měřit zamoření Evropu tímto izotopem.Pánové ,jednalo se o obvinění Ruska a o potrestání Ruska se také jednalo,honem v lednu přijelo do Evropy mnoho Americké armády a vojenské techniky.Akorát to nedopadlo podle plánu,tak je z toho poprask v CIA.
0 # Věra Štimová 2017-03-15 17:49
Ty reaktory jsou zbytečné. Stačí, aby zloději, co ukradli Teslovi vynálezy, je vrátili a lidstvo by mohlo využívat elektřinu daleko intenzivněji a přímo ze Slunce, protože od něho se v atmosféře přeměňuje energie ze Slunce přímo na elektrickou energii. V bouřkách je to natolik silné, že se elektřina vybíjí mezi mraky nebo mezi mraky a zemí. Tesla o tom mluvil jako o zářivé energii, která je ale nejen ze Slunce, ale i ze Země samotné, protože tekuté jádro funguje jako rotor. Pro napájení rodinného domu by stačilo pár cívek, jako užíval Tesla a deskový kondenzátor. To je vlastně všechno pro to, aby dům svítil, hřál a fungoval bez spalin plynu nebo dřeva a uhlí.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás