Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaTento chrám byl vytesán ze skalnaté hory. Nikdo doposdu neví, kdo a jak ho vytvořil

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Tento chrám byl vytesán ze skalnaté hory. Nikdo doposdu neví, kdo a jak ho vytvořil

Jako cosi, co by mohlo být příštím divem světa, archeologové nedávno odkryli chrám, který pradávní lidé vytesali ze skalnaté hory.

Leží v Eloře, v Maharashtra v Indii a znám je jako Chrám Kailasa. Někteří mu říkají Kailash. Chrám Kailasa je zasvěcen hinduistické víře a postavit ho v dávné Indii nařídil král Krishna I. z dynastie Rashtrakuta. 

Archeologové jsou z Chrámu Kailasa zmateni 

Tvoří část komplexu 34 jeskynních chrámů, které jsou podobné konstrukce. 

Co vědce ohromuje a plete jim to hlavu, je konstrukce tohoto chrámu. Na rozdíl od mnoha chrámů, které byly postaveny od základů, byl chrám Kailasa vytesán přímo ze skalnaté hory. Aby to bylo ještě úžasnější, tak odsud bylo vytěženo a odvezeno 400 000 tun kamene. To bylo v časech stavby tohoto chrámu. 

Chrám pochází z asi 8. století před naším letopočtem a je zvláštní, že technologie té doby by mohla zvládnout takovýto monumentální úkol. Člověk se diví rozsahu této stavba a dalo by se odhadnout, že chrám byl dokončen po mnoha desetiletích nebo staletích. Avšak postavení chrámu až k dokončení netrvalo podle odhadu archeologů ani 18 let. 

Odhadli, že každý den bylo při konstrukci chrámu odstraněno 60 tun skal. Dělníci na chrámu pracovali 12 hodin denně a odstraňovali odsud nejméně 5 tun skály za hodinu. Vědci se dosud plně nedopídili k tomu, jakou stavební metodu použili ve spojitosti s nástroji, které byly v té době k dispozici a jsou zmateni rozsahem této operace. 

Chrám Kailasa je součástí komplexu 34 klášterů a chrámů, který se rozprostírá na ploše přes 2 kilometry. 

Jelikož jsou vytesány ze svahu hory, tak se jim kolektivně říká jeskyně Elora, když jsou vytesány z čedičového svahu. 

Chrám je vysoký 98 stop (30 m), je 109 stop (33 m) široký a má hloubku 164 stop (50 m). Vstup do chrámu směřuje k západu. Na vstupu je pozoruhodná míra přesnosti jeho natočení, když je to podle kompasu 270-275 stupňů. 

2 patrová brána zdobí vstup do chrámu, který dále vede na nádvoří ve tvaru U. Chrám je zasvěcen uctívání Pána Višnu a Pána Šivy, božská vyobrazení obou pánů plní vnitřek chrámu. Trojposchoďová arkáda vymezuje perimetr nádvoří a obsahuje spousty soch a desek úžasně krásného designu. 

Složitá majestátní schodiště a mosty propojují různé oblasti tohoto chrámu dohromady, čím přidávají tomuto místu na nádheře. 

Kdo jej vytvořil?

Jak bylo řečeno výše, doba, kdy byl tento chrám postaven a dostupné technologie té doby spolu s časem, jaký postavení trvalo a nesmírným rozsahem stavby mnohé mate. Celé to dílo by bylo v té době nesmírně těžké, pokud ne nemožné. Avšak video níže odhaluje teorii, která by mohla znamenat vysvětlení, že při stavbě chrámu k dílu přiložili ruku i mimozemšťané. 

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+13 # scipio 2017-03-11 10:31
Pisálek si plete pojmy postavit a vytesat. To opravdu v okamžiku, kdy zapne počítač automaticky vypne mozek?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Che 2017-03-11 12:31
Nejen to, ta cestina:
Člověk se diví rozsahu této stavba
- Chrám je vysoký 98 stop (30 m), je 109 stop (33 m) široký a má hloubku 164 stop (50 m) (myslel jsem, ze v cestine se rika delka a sirk a cm nebo m ci km)

Trojposchoďová arkáda vymezuje perimetr nádvoří a obsahuje spousty soch a desek úžasně krásného designu. ("toll")

že při stavbě chrámu k dílu přiložili ruku i mimozemšťané. (Asi UFAci z Jupiteru, jen nechapu, proc nepouzili sbijecku a prc delala inteligenti civilizace takovou hovadinu)

Jinak bych rekl, ze to stavel asi Bakala, firmu vytunelovali spolu se Sralbotkou a Havlem a uz nebylo na cement a museli to delat ze skaly.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # scipio 2017-03-11 13:29
no, o tom právě je moje glosa. Nedostatečná slovní zásoba a základní neznalost pojmů. Summa summárum neznalost jazyka.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # limopivo 2017-03-11 17:54
Tohle je na zdejší poměry velmi slušné přeložený článek. Obsahově opět blbina, ale známe tu daleko horší překlady. AC24 je tím známé.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # Richard Molek 2017-03-11 21:35
Summa summárum neznalost téměř všeho. Kdo tyhle články vůbec píše ? Jaké má vzdělání ? Není to rodina toho řeckýho tělocvikáře co od něj na Zoomu běží ta šílená bejkovinaVetřel ci dávnověku ? Doufám, že umí alespoň kotrmelce lépe než toto. Asi nastává doba globální demence, když se daří stránkám jako je tato.. Že se ten geniální autor pod článek strachy raději ani nepodepsal.. Stejně mám pocit, že to píše nějaký chovanec ústavu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # JJ49 2017-03-12 09:55
scipio, navrhuji, aby ten nesmyslnej obrázek, nebo co to je (není to ani reklama, jen nějaké stíny) byl nejen na jedné třetině obrazovky, ale na celé!
A bude po problému s češtinou!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Lucif 2017-03-11 14:41
Citace:
a proc delala inteligenti civilizace takovou hovadinu
Naši predkovia postavili (vytesali) "tú hovadinu" pre nás, aby nás prebudili. Odtesali pri tom asi 400000 ton kameňa, a urobili to tak, aby ho nebolo možné len tak jednoducho zničiť, pretože vedeli, že bude nasledovať dlhá doba temna.
Napr. v roku 1682 muslimský kráľ Aurangzeb rozkázal 1000 remeselníkom zničiť chrám tak, aby po ňom neostala ani stopa. Týchto 1000 ľudí na ňom "pracovalo" 3 roky, za ktoré sa im podarilo poškodiť len niektoré figúry. A nebol jediný, kto sa o to pokúšal a musel to vzdať.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Lucif 2017-03-11 10:51
Už zase mimozemšťania? Ak niečo nepasuje do teórie lineárneho vývoja, tak to zložíme na mimozemšťanov.
To už začína byť pre mejnstrímových archeológov taký výhovorkový univerzál ako tmavá hmota či tmavá energia pre mejnstrímových fyzikov.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # DDR0 2017-03-11 15:01
emzáky bych do toho netahal. Ne každá civilizace musí nutně začínat s parním strojem a fosilními palivy. Jednoduše znali postupy které nám jsou dosud neznámé (nebo alespoň oficiálně)...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Lucif 2017-03-11 16:49
Najväčší problém každej technokratickej civilizácie je hromadenie odpadu a závislosť na neobnoviteľných zdrojoch. Technokratická civilizácia môže prežiť iba vtedy ak:
-sa dostane do rovnováhy so svojim prírodným prostredím 100% recykláciou svojho odpadu a zbaví sa závislosti na neobnoviteľných zdrojoch
-alebo rozšíri svoj životný priestor v medziplanetárno m alebo medzihviezdnom rozmere (štýl kobyliek)
Druhá možnosť je však tak technologicky náročná, že pred jej dosiahnutím s 99% pravdepodobnosť ou nastane buď možnosť č.1, alebo zánik udusením vo vlastnom odpade či technologická degradácia kvôli vyčerpaniu neobnoviteľných zdrojov. Vesmír je blbovzdorný.

Civilizácia ktorá na svoju technosféru vo veľkej miere využíva kameň, kryštál a rastlinnú bioniku môže byť kľudne "high-tech" civilizácia, ktorá dosiahla 100% recykláciu a nezávislosť na neobnoviteľných zdrojoch = rovnováhu s prírodným prostredím. Takáto "kamenná high-tech" civilizácia je prítomná na Zemi globálne pred asi 13000 rokmi, a potom po prírodnej katastrofe postupne degraduje až do "doby kamennej", keď sa ju jej vzdialení potomkovia pokúšali neúspešne napodobniť. A nakoniec degraduje až do doby kovovej a plastovej, ktorou začínala naša high-tech civilizácia - topíme sa v odpade, a bez ropy ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Josef Švejk 2017-03-11 20:06
Nikdo doposud neví, kdo a jak ho vytvořil, ovšem díky AC24 víme my, kdo AC24 čteme, že to byl král Krishna I. z dynastie Rashtrakuta. Uvedený král povolal mimozemšťany, ti přiletěli na korábech vytesaných z asuánské žuly a za pomocí hi-tech dlátek a kladívek a na pokyn krále chrám postavili. Král pro mimozemšťany zavedl 12 hodinovou směnu a nařídil za hodinu odstranit 5 tun skály. Jednoduchým výpočtem tak víme, že zlikvidovali 60 tun skály denně. Nařízení krále splnili za 18 let a bylo jim milostivě povoleno zase odletět.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Hanu Man 2017-03-12 08:46
moc směšné to neni :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Josef Švejk 2017-03-12 14:15
Není, je to spíš k pláči. Takovéto články a diskuse zřetelně ukazují jaké pokroky dělá v posledních letech všeobecná blbost.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Richard Molek 2017-03-11 21:24
Už jen tyto klasická bulvárně záhadologické senzacechtivé hlášky :


"Nikdo doposdu neví, kdo a jak ho vytvořil"


"Archeologové jsou z Chrámu Kailasa zmateni"


"Co vědce ohromuje a plete jim to hlavu"


Ježkovi voči, to jsou ale žvásty ..

A proč by nikdo nevěděl ? To možná nedoukové co píší ty šílenosti na AC24 toho fakt hodně nevědí, ale proč se nám snaží podsouvat své dojmy založené na jejich omezenosti ?

Na světě je mnoho skalních chrámů, letmo namátkou jen slavná Petra Nabatejců..

A zase - to že někdo neví, jak to mohli vytesat dává jen prostor k bujným fantaziím a k šíleným spekulacím a přitom je to velmi často založeno jen na podcenění schopností dávných lidí a civilizací a zavání to tou povýšeností ala my jsme pupek světa a střed vesmíru a krom nás byli všichni primitivové, tak jak to mohli udělat, no jáák mohli ? Určitě jim s tím museli pomoct mimozemšťani, logicky, jak jinak, vždyť krom nás byli všichni před námi neschopní :-D Ještě že tu masu kamene na pyramidy také zrealizovali mimozemšťani, jinak by dnes Egypt tak neprofitoval z turistického ruchu.

Jen aby se v budoucnu stejně tam někdo neposmíval omezenosti dnešní doby..

Archeologové, kteří jsou tak zmatení asi nestojí za nic a divím se, že vůbec byli schopni vystudovat obor archeologie, při tak vysoké míře své zmatenosti.

"je zvláštní, že technologie té doby by mohla zvládnout takovýto monumentální úkol. Člověk se diví "


Jak bylo řečeno výše ... mnohé mate.


Ne člověk, ne mnozí - to pouze autor článku ve své omezenosti.. prosím nezobecňujte nepodsouvejte svůj prenatální údiv a míru informační omezenosti a zmatenosti všemu lidstvu, děkuji.

Jinak myslím, že dělníci použili laserové nebo plazmové majzlíky, takže to měli za týden hotové .. :P .. inu mimozemská technologie dělá svoje.. :-D Jak jinak za týden opracovat velmi tvrdý čedič, no ne ?

A přesnost jeho natočení byla zaměřena mimozemskou GPS z Asgardské mateřské lidi na orbitu, to dá rozum.

PS :

A co obří sochy v Luxoru vytesané z tvrdé žuly ? Nebo chrám v Abú Simbelu vytesaný přímo do skály ? Či buddhistické svatyně vytesané do čedičové tvrdé skály u říčky Vághóry v Adžantě. Asi také Asgardi. Nebo spíš Antikvé ? Kdo ví, ale Goualdi to jistě nebyli.. Proč jen ti mimoni tak milovali čedič ? Asi aby před celou galaxií dělali reklami svým plazmovým dlátům a zvýšili tak jejich odbyt. To v Petře se s tím pískovcem moc nevyznamenali, to by i bez nich zvládli i australopitékové.

Stylizace tohoto článku je urážkou lidské inteligence.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # Richard Molek 2017-03-11 21:44
Když o tom píše AC24 tak je to buď úplný hoax, nebo zavádějící dezinterpretace . Kolikrát já už dlouze ověřoval nějaké jejich články, jen abych nakonec ztratil tolik času a zjistil, že je to jen další fejk, ale některé typy lidí tato stránka přitahuje jako plamen svíčky komáry..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # limopivo 2017-03-12 00:22
To nemá smysl. Tento web je cílen na hlupáky, co si ve své hlouposti myslí, že ví více než ostatní.

A zbytek je obyčejná ruská propaganda.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Lucif 2017-03-12 15:40
Že ty by si ten chrám tiež najradšej zničil, bo sa nehodí do krámu Iz-Tory-Je..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Neználek 2017-03-12 01:13
A to ještě nevíte, že to nebyla hora, co ji vydlabali, ale údolí a celý chrám vytiskli na obří 3D tiskárně, takže nemuseli odvážet těch 400.000 tun bordelu :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # John Maxwell 2017-03-12 09:27
Cituji AC24:
Chrám pochází z asi 8. století před naším letopočtem a je zvláštní, že technologie té doby by mohla zvládnout takovýto monumentální úkol

Zas arogance a přesvědčení o své jedinečnosti, že vědi vše lépe ....
A zas Asi , technologie té doby , nevědi nic s určitostí a tak se plácá a plácá , omezenost vjědců je přímo uměrná platu a požadavku zadavatele ...
Napriklad vznik pyramid v Gíze je datován do období 2000 let před naším letopočtem a ještě je to dost sporné .... a oni chtějí tvrdit, že neuměli kopat :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Věra Štimová 2017-03-12 22:00
Technologie minulosti byly přece na daleko lepší úrovni. Mluví se i o našich dějinách ve spojení s Kelty a jejich druidy, kteří informace ukládali do kamene. Vlastně už tehdy používali techniku hologramu a čtení z kamene. Stačila vlastní energie těla a duchovní rozpoložení, aby ty obrazy a možná i texty zase přečetli. V tom vlastně spočívá něco jako technika meditací a člověk se duchovně naladí na nějakou jinou frekvenci, aby mohl vidět ty záznamy v kamenech. Někteří lidé to dokáží vidět ihned, protože ty informace nejsou jenom na místech bývalých svatyní, ale třeba ve zdech starých zámků, hradů, domů. Citliví lidé tak třeba vidí ve zdech domů třeba hrající si děti, které tam dříve bydlely. Jiní zase ve sklepeních vidí vojáky na cestě, která tamtudy vedla ap. Je to ale schopnost jenom některých. Druidové ty techniky asi znali, proto nepotřebovali mít písemné záznamy. Věštecké schopnosti Libuše taky o něčem takovým svědčí. Nakonec každý prorok viděl obrazy. Navíc prastaré záznamy Henocha, které nějaký trouba nezařadil do Bible, protože buď tomu nerozuměl nebo to chtěl pro svoje tajné zednářství ukrýt před světem, svědčí o znalostech, které, pokud by je lidé mohli využít a ne zneužít jako ti, co to ukradli, měli bychom třeba čistou přírodu a nemuseli povinně pálit naftu v naftových motorech a předtím uhlí se sírou a teď předraženej plyn s oxidy dusíku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás