AC24.cz

AC24.czZe světa

Sociální sítě

Reklama

/* VRTZ JS 300 x 250 pagead DO NOT MODIFY */ document.write('');

Ze světa

Čeho je schopná nová čínská letadlová loď?

Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta-lien. Stala se první lodí této třídy, postavenou čínskými odborníky od samého počátku, svými silami a za pouhé čtyři roky. Letadlová loď má ještě před sebou dostavbu na vodě, provozní zkoušky a státní přijetí.

K dnešnímu dni nemá nová loď oficiální název, je známý pouze typ — 001A a projekční název — Šan-tung. Utajené jsou i mnohé takticko-technické vlastnosti. Ovšem vojenští odborníci uvádějí, že 001A bude první skutečně bojovou letadlovou lodí čínského vojenského námořnictva.

Co zamlčují protiruské články v západních médiích?

V mnoha amerických publikacích se v poslední době provozuje velmi oblíbeny a ziskový motiv rrusofobie, napsal jeden ze zakladatelů časopisu The Intercept Glenn Greenwald.

Jako příklad cituje článek o Rusku a nově zvoleném prezidentovi Spojených států v časopisu New Yorker, s obrázkem Putina a Trumpa na obálce. Podporovatelé demokratů uvítali článek jako „odmaskování" vlivu Vladimira Putina na prezidentské volby. Proto se je třeba, podle Greenwalda podívat na pro demokraty nepohodlná fakta, která jsou v rozporu s jejich tvrzením vůči Rusku.

Bulharovi, který v berlínském metru brutálně skopl ze schodů ženu, hrozí až deset let vězení

Až deset let vězení hrozí Bulharovi, který je pravděpodobně pachatelem říjnového brutálního útoku na ženu v berlínském metru. Státní zastupitelství 27letého muže, který je od prosince ve vazbě, v úterý obžalovali z těžkého ublížení na zdraví. Proces by měl začít již brzy, informovali německá média.

Napadení 26leté ženy, které koncem minulého října zachytily bezpečnostní kamery metru, vyvolalo v Německu velké pobouření. Na záběrech, které v zájmu dopadení pachatele, nechala policie zveřejnit, je vidět, jak útočník nic netušící oběť zezadu skopl ze schodiště.

Jan Müller: Až se vypnou bankomaty, díl 2.

Jsou znalci, kteří mluví o blížící se finanční krizi, ale zároveň ohlašují éru největšího nárůstu akcií v historii světové ekonomiky. Je to protiklad jen zdánlivý. Onen nárůst má být totiž jen krátkodobý. Doporučuji najít si na webu třeba Steva Sjuggeruda, který založil poradenskou firmu Thrue Wealth.

Proplachování úst olejem: Věda právě potvrdila to, co Indové věděli už dávno

Tvrdí se, že tato metoda bělí zuby, udělá dech z úst svěžejší a celkově vede k masivnímu zlepšení orální hygieny. Jedná se o indickou lidovou medicínu, která zde existuje již tisíce let. Je založena na tom, že se ústa promývají olejem.

Obvykle se použije jedna polévková lžíce oleje po dobu 15 až 20 minut a poté se vyplivne. Hlavním přínosem je, že se pomocí této činnosti sníží v ústech množství škodlivých bakterií.

Protiraketová obrana USA vytvoří možnost pro ukrytý raketový a jaderný útok na Rusko

Protiraketová obrana USA vytvoří možnost pro ukrytý raketový a jaderný útok na Rusko, oznámil na brífinku první náměstek Hlavního operačního štábu Ozbrojených sil RF generál-poručík Viktor Poznichir.

„Americké základny PRO v Evropě a lodě PRO ve vodách moří a oceánů v blízkosti ruského území vytváří silný skrytý útočný komponent pro možný nečekaný raketový a jaderný útok na Ruskou federaci," řekl.

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2011–2016 AC24, s.r.o. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás

Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.