AC24.cz

AC24.czZ domovaMarkéta Šichtařová se vyjádřila k nepříjemné situaci, která zasáhla celé Česko

Sociální sítě

Reklama

Markéta Šichtařová se vyjádřila k nepříjemné situaci, která zasáhla celé Česko

Americká investiční banka JPMorgan Chase vyřadí Českou republiku ze skupiny vyspělých zemí. Na českou ekonomiku bude nově pohlížet jako na jednu z rozvíjejících se. Důvodem hodnocení je, že se příjem na hlavu v Česku již třetím rokem pohybuje pod bankou stanovenou úrovní pro vyspělé země. Podle JPMorgan a ekonomů by měl tento krok posílit poptávku po českých dluhopisech, uvedl zpravodajský portál iDnes. Známá ekonomka Markéta Šichtařová se vyjádřila k této zprávě následovně:

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne, že?

ČR má nálepku levné montovny. Nekonkuruje kvalitou, nýbrž cenou. Proč? Krom jiného i proto, že nás na téhle cestě řádně zdržela ČNB, která od listopadu 2013 drží uměle slabou korunu. Tudíž je vytvářeno prostředí, které přímo nutí konkurovat cenou, ne kvalitou (srovnejme se švýcarským či německým modelem: Vysoká kvalita za vysokou cenu). Jenže díky tomuto přístupu nejsme schopni dostatečně finančně ohodnotit odborníky, pro které není žádný problém pohybovat se po evropském trhu. Celkový růst mezd v české ekonomice je tedy (i přes zlepšení v posledních čtvrtletích) přidušený. A tak banka JPMorgan rozhodla, že vyřadí ČR ze skupiny vyspělých zemí. Nově ji zařadí do skupiny rozvíjejících se trh. Neboli již nejsme v kolonce vyspělá země! 

K tomuto kroku JPMorgan přistoupila proto, že velikost příjmu na hlavu se v posledních 3 letech držela pod úrovní stanovenou pro vyspělé země. Díky, ČNB!

Loading...

Komentáře   

+76 # Josef Švejk 2017-02-28 15:30
Nejen díky ČNB, Markéto! I dynamický a demokratický rozvoj v posledních 27 letech udělal své. Holt, středoevropský ekonomický tygr se drobet zadýchal s toho běhu k zářné budoucnosti.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+83 # josh (xy) 2017-02-28 15:33
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+33 # chromolibden 2017-03-01 08:15
Je to banda všivá,co tady tomu velí.Pouze nesouhlasím s nízkou kvalitou zboží.To se týká pouze potravin,jejích ž mizernou kvalitu způsobují většinou sami prodejci.Kteří následně nutí jít s kvalitou dolů i české výrobce,jenž nejsou jinak schopni těmto firmám konkurovat.Tent o problém způsobují řetězce a nízké dotace zemědělcům.V "montovnách" už tomu je jinak.Např. Škodovka byla v Německu jednu dobu prodávanější než Volkswagen,neje n pro nižší cenu ale i lepší kvalitu.To se samozřejmě hned "napravilo".Kaž dopádně úroveň si ve světě Škoda stále drží.Či americká firma Dewalt jenž si otevřela pobočku výlučně v ČR vyjma USA a je to jedno z nejkvalitnějšíc h dostupných nářadí.
Kvalita výrobků u nás je dobrá,zahraničn í upíři jsou s ní spokojeni,navíc kápové v jejich firmách jsou ochotni pro pány vyždímat z našich lidí maximum za každou cenu.Je nesrovnatelná např. s Polskem nebo Čínou.Akorát my jsme tací jantaři,že si za tu práci prostě neumíme nechat zaplatit,pod hrozbou strachu,že se cirkus sbalí a odjede.Proč by to kdo dělal?Vždyť si stačí spočítat výdělek dělníka v Německu v mateřské firmě,který dělá polovinu práce se stejnou kvalitou a každému musí být jasné,jak moc se těmto firmám zde vyplatí zůstat.Nemluvě o platbě daní ...
A nejvíc mě fascinuje myšlenka a realizace tzv. Daňových prázdnin,které zavedli zloději pro zahraniční firmy už 90tých letech,údajně z důvodů přilákání zahraničních investorů a firem.Což způsobilo stížení situace našim domácím začínajícím podnikatelům.A akorát si někdo namastil kapsu a ožebračil stát.Prostě moc hezky si to tady ti slavní revolucionáři v čele s chrochtou nachystali.

Naše země není pro západ jen montovnou s levnou pracovní silou a odbytištěm levného artiklu,ale i ideální tranzitní země,na čemž samozřejmě opět neumíme (nebo nechceme) vydělat.Neumíme využít geografickou polohu a jednu z nejrozvinutější ch železničních sítí na světě (kterou zde vybudovali ti neschopní komunisté) ve svůj prospěch,ale naopak investujeme nekonečné finance na opravu již tak přeplněných dálnic a silnic.Železnič ní depa jsme nechali zchátrat a naopak se můžeme chlubit jednou z největších nehodovostí.

Kde je ten selský rozum?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # josh (xy) 2017-03-01 13:24
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # MAORI 2017-03-01 20:01
Ne že neumíme využít..., ale není nám dovoleno! Přece nelze ze slovanské země vychovat konkurenta slavnému západu (i když jsem jím, zvláště ve strojírenství, leteckém průmyslu, sinoproudé elektrotechnice apod, svého času byli).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # chromolibden 2017-03-01 20:40
Ano,to je přesně to naše "není nám dovoleno".
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+59 # Che 2017-02-28 21:08
Devalvacni skok udelany sigrem Singrem byl giganticky podvod, stejny den koupil Kellner O2 od Telefoniky a "vydelal kolem 5 miliard" korun, ktere si se Singrem urcite rozdelili. Tosovsky vymenil 100 tun ceskeho zlata za americke obligace (nejspise bezcenne papiry), dnes tam zije, z ceho asi?

Vladni "odbornici" Havel, Klaus, Kalousek, Padourek, Bures a jak se vsichni jmenuji udelali z Ceska montovnu a veskery prumysl, co se budovat 200 let, znicili. A aby do Ceska zapad, ktery nas tolik miluje, daval vubec neco na montovani, musi se kurz koruny udelat nizky a taky platy musi byt nizke.

Ono uz ani neni mozne neco zmenit, kdo neco umel tak odesel pryc a s temi, co zbyli a islamistickymi doktory, inzenyri a pravniky, co neumi ani cist ani psat se prumysl uz neda dat do chodu. Znam jednu vysokoskolacku, ktera v Nemecku dela uklizecku aby mohla prezit. A takovych asi je!

S EU a USA na vecne casy a nikdy jinak!!!! (drive to bylo se Sovetskym Svazem)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # Jarin G. 2017-02-28 22:43
Drsné, ale pravdivé. A žádná ruka zákona po nich nešáhne ani náhodou. Její špičky v tom jedou také. O politicích nemluvě. Zákon 1% ČR: urvi co můžeš, na plebs, lůzu (to jsme my těch 90% min.) se neohlížej! Ti ať klidně chcípnou, hlavně si nahrabej ty a pak si jdi užívat pryč!!! A té vysokoškolačce se nedivím, i když, možná, bere v Německu minimální mzdu, tak je to až násobně víc, než by měla tady ve své profesi. Vždy jsem si myslel, že už se tu nedá nic rozkrást. To jsem se mýlil, pořád je těch příležitostí, pro vyvolené, víc než dost. SAKRA! Ale nebude to jen náš problém. Ti z 1% neustále zvyšují svůj podíl na celosvětovém majetku. Dokonce ti naši budou spíš troškaři, ale to je povídání na dlouhé lokte.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+61 # Pavel 2017-02-28 15:33
No nic, tak utáhneme opasky a za 200 let doženeme Rakousko.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Ignác 2017-02-28 19:08
Jasně, a budeme to zde vypadat jako v muslimském Rakousku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Jarin G. 2017-02-28 22:48
Pavle, ty pesimisto. Já mám potvrzeno, že to bude už za 120 roků! Pak si budeme taky užívat :o)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+101 # olinka215 2017-02-28 15:38
Všichni víme,kdo byl Singer a z jakého je "hnízda."
To že, ČNB,lidi sprostě okradla, ví celý národ a jen pár "elitních ekonomů" bude tvrdit,jak zachránili ekonomiku před deflací.
To jak neustále, rok za rokem, odsouvali zrušení kurzového závazku a ještě se to snažili prezentovat jako prospěšnou věc je neuvěřitelná sprosťárna, spáchaná na všech obyvatelích ČR.
Aby toho nebylo málo,tak od začátku roku nakupovali Eura,přestože jim musí být známo,že Euro definitivně skončí. Otázka zní,kdo si na tom opět namastí kapsu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+79 # VladimírV 2017-02-28 17:07
ČNB nakupovala USD a v závěru EURa, jak píšete. Takže česká koruna oslabovala a EURo a USD posilovaly. Jinými slovy, chudá ČR svou povinnou kapičkou v moři vykupovala americký a EU dluh. Jim to nepomohlo, nás to poslalo mezi rozvojové země a napakovali se bližní z hnízda Singera. Což Singer, ale oni byli jeho bližní ze stejného hnízda všichni guvernéři ČNB počínaje Tošovským. Je to opravdu jen náhoda?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+53 # olinka215 2017-02-28 17:45
Není to náhoda, je to úmysl.
Nebudete tomu věřit,ale četla jsem prohlášení,že to vlastně není až tak špatné,že nás zařadí mezi rozvojové země a to proto,že se domnívají že bude větší zájem o naše dluhopisy.
To je prostě k nevíře-((

info.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # Roman Stones 2017-02-28 18:02
Je to peklo....od Číny kupuje Brusel emerický dluhopisy taky,je to začarovanej kruh,proto je EU k tomu jak stvořená....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+45 # Roman Stones 2017-02-28 17:51
Velmi pravdivé,jde pouze o mazání dluhu SSA a druhu války
napříč všech států v tomhle virtuálním spolku s virtuální
a ničím nepodloženou měnou.Vzpomněl jsem si na hru "momnopoly
nebo sázky a dostihy".Je to prakticky to samý,rozklad Evropských
států je proces,kterej banksteři spustili a horší je to,že chtěj
vymazat národní hrdost a identitu přívalem "migrantů"....p okud z HDP odvedu 800miliard
a čerpám na rozvoj 200milaird,tak tady je něco špatně a ONI,kteří
by nás měli zastupovat,řeší mediální hovna a vůbec jim to nejni
trapný.Všem se omlouvám za sprostý slova,adminovi nejvíc,ale
jsem velmi rozhořčen...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+35 # VladimírV 2017-02-28 19:51
No ale, na druhou stranu, do rozvojové země přeci nebudou cpát migranty z rozvojových zemí, to dá rozum, ne? Rád budu žít ve slovanském bílém Česku, než v rozvinuté Belgii, bohaté v průměrném počtu automatických praček na hlavu světlehnědého obyvatele. Raději chudý na konzumu, ale bohatší na duchu...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Roman Stones 2017-02-28 20:03
Máte pravdu Vladimíre,jen si myslim,že naši politici tuto pravdu nesdílejí,6tis. euro za hlavu přijatýho migranta je dost závažná motivace,Jsem taky srdcař a svou Vlast miluju,proto zde píšu...jiná možnost nejni
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # VladimírV 2017-02-28 21:29
Já vím, to je takový smutný humor. On v tom bude jiný důvod, proč je k nám nelifrují. Buď tomu brání a) vyvolení, kteří by si z naší krásné kotliny rádi udělali nový, bezpečnější Izrael, nebo b) neoficiální jednání v nadnárodní sféře, kdy si nejmocnější světa překreslují hranice států a RF si drží V4 v pozici nárazníkové zóny. Buďme optimisté a věřme, že to bude b).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Maaarty 2017-03-03 20:27
No a co takhle ukazat svetu nasi specialitu - defenestraci. Tolik nasranych lidi napric celym svetem uz tu dlouho nebylo, oni nas pochopi. Neni nacase vyjit do ulic?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # spektatorátor 2017-02-28 20:00
Můj názor:
Intervence ČNB měly přijít v roce 2009 (když vrcholila finanční-hospod ářská krize). Ano, tehdy to mohl být rozumný krok. V roce 2013 se již ekonomika oživovala. Tehdy to již byl nesmysl.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # Josef Švejk 2017-02-28 20:59
Jediný rozumný krok bylo nezvonit klíči na náměstí, jak idioti! Vše ostatní bylo už pouhou rutinou pro naše "zdaleka nejlepší kamarády".
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # MAORI 2017-03-01 20:07
Tož, zvonit by se naopak mělo. Ale francouzskými klíčemi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+91 # Pokémon 2017-02-28 15:40
Tak se to Havlovi a těm jeho kámošům přece jen povedlo. Dostat nás na úroveň banánové republiky tím, že vše rozkradli a zbytek i s námi prodali za pusu západu. Bravo, tleskám sametové revoluci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Roman Stones 2017-02-28 18:07
Ano,proto si tam dosadili svoje "opičany"...a já si furt řikal,co si berou do úst anebo reakcí "frontu na banány" již to chápu...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+52 # Lubinen 2017-02-28 15:43
Zaprodanci a tuneláři téhle země jsou z toho vytlemený ještě dneska, zvlášť z kupónovky.Králo vna montovna s neomezenými možnostmi pro grázli a gaunery celého světa se sídlem neřesti a židovstva v Praze.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # .lak 2017-02-28 17:22
No a poslední hospodáři se uchlastali v pajzlu.

Když nad nimi nebděl bohatýr z ruska kterého opojit nelze.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # blu 2017-02-28 16:03
Skrátka ľudia sú menej zadĺžený bankám ako minulé roky, takže ste dnes viac rozvojová krajina.
Či?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # .lak 2017-02-28 19:00
Mohl bys radit tubeře.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # john.malik 2017-02-28 16:30
www.youtube.com/.../

mezitím v řecku:) před kterým jsme ješte napřed
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Vladimír 2017-02-28 20:50
škoda,že to nejde doložit českým textem ....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # .lak 2017-02-28 21:49
Taky dobrý. www.youtube.com/.../ Že ho nezráthovali ? Asi tam nemají 101.čkovou půlnoční šatlavici.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # john.malik 2017-02-28 22:09
Hustě pan .IAK sem nevěděl že je i v češtině, tenhle frajer je momentálně u mě číslo jedna politik v evropě:) Jak vezme ten papír s tou odpovědí od těch levičáku, zmačká jí a hodí po tom levičackým zrádcovi jako by nic, tak to sem se opravdu málem posral smíchy. Absolutné se s nima nesere. Někde sem četl že museli vyměnit policejní složky, protože někteří policajti se ho báli to je síla osobnosti:) Až se řekové-Hellené rozjedou, tak to bude takovej masakr, že se o tom budou učit ve školách po celém světě:) Turci by se měli ku.va zaćít bát.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Vladimír 2017-03-01 11:44
.laku díky za text... je to síla... :-))) takových třeba více
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Maaarty 2017-03-03 20:51
Ano ano ano, rad pojedu do reckeho recka, abych poznal reckou kulturu a osobite řeky. Kdybych chtěl vidět turky, jel bych do turecka. Nepotrebuji multikulty v kazde zemi. To jsme uz dost nedoplatili na nasi liberalni mensinovou politiku pred Mnichovem? Tento řek má pravdu a já s ním souhlasím. Dík za český titulky.
Lidi pojdte do ulic, uz toho bylo dost. Necekejme až nám naši zem ukradnou. Nemužeme říkat svobodne svuj nazor, policie zavira lidi na ulicich, co se odvazili poukazat na nešvary (viz video Muslim v Olomouci), za pouhe zverejneni videa z vyletu, ktere ukazuje jak se ve svete zije, zbavuji i poslance imunity (viz Marine le Pen vcera), nepohodlni jsou umlcovani a odstranovani, to je totalita pratele. Ve Svedsku pry z obav o vysledek voleb zrusili mocipani na 2 volebni obdobi
i volby, kde je demokracie? Co se to stalo? Qui bono?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+58 # Jitka 2017-02-28 16:59
Milá Markéto, vyjádřit se, že banka uměle držela nízký kurz je poněkud zaobaleno. Já tvrdím, že zlodějna za bílého dne před očima všech lidí a posvěcena všemi, kteří by tomu měli bránit. Co je to za lidi, proč už nejsou ve vězení? Kdo z nás udělal levné řadové bušily bez naděje na zlepšení? Určitě to nebyli rusové, ale evropští spojenci a naši vlastní hajzlové, Už je na čase odložit ty eufemismy a nahradit je slovy, která stav věcí skutečně vyjadřují.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # john.malik 2017-02-28 17:09
Omlouvám se že to sem dávám a asi se to k tomu nehodí, ale poslední roky kdy sem si myslel že orbána nikdo netrumfne, tak sem našel pana Ilias Kasidiaris. Doporučuji shlédnout jeho videa. tenhle frajer se narodil v oblasti Sparty v řecku a až bude vládnout nastane v řecku holocaust levičáků:))))) Jan III. sobieski zastavil turky u vídně, ale tyhle frajeři dělali zdi z arabů:) Sláva Zlatému úsvitu:)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # Vítězslav Crha 2017-02-28 17:19
Jen houšť a stále. To bude mela,až tihle všichni vyhlásí veřejný hon na kolaboranty. Už se to blíží.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # vlk samotář 2017-02-28 18:11
Nojo no!

Naši bankéři lezli na příkaz do zadku Německým majitelům firem u nás, aby nás okradli a jim pomohli k lepším ziskům, ale nechtěli opustit intervence na jejichž zrušení zase čekal jak na smilování spekulant Soros, aby se mohl napakovat na naší zemi, jako tenkrát na Britské Libře při kolísání kurzu, kdy ji poslal do kolen.

Tak chudák sáhl po nouzovém řešení a výsledkem je tohle!

Lžidobangsteři z EU a USA se mezi sebou perou a my za ně zaplatíme účet, což nás doklepne!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+40 # Čech 2017-02-28 19:23
Konečně zdejším soukmenovcům dochází jak strašně draze byly vykoupeny krámy plné nablýskaného šuntu kdovíjaké provenience, jídla s pesticidy a GMO a zájezdy v podstatě kamkoliv. Státní majetek koupily či jako nepohodlnou konkurenci za babku zničily západní firmy, o zbytek se porvali místní mafiáni a zdejší rychle převlečená věrchuška. Poctivým plebejcům zůstalo jen platit astronomické dluhy za jejich řáděnía oči pro pláč, zatímco velké zisky plynou ze zdejší kolonie k Rothschildům a na privátní konta všehoschopných soukmenovců do daňových rájů. Kolonialismus jako vyšitý. Pouze změnil tvář, nikoliv však podstatu a cíle.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Ondřej Výhoda 2017-02-28 19:43
A víte proč jsme tam kde jsme? Tady to rozebírají: otevreneoci.wz.cz/.../...

Je to hrůza co havloidi udělali!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # .lak 2017-02-28 19:55
No vždyť fantazírovali (asi měli pravdu ale burani v trabantu chtěli golfa hned nad kterým by stejně dnes ofrňovali) že s dostavěním temelína bude důchod ve 40. aby nebyla nezaměstnanost a průměrné platy 70 000 v roce 2000. Hejvl s mňoukalem zavětřili a s pomocí haflovek a klausírovek udělali pseudorevoluci, jak že to měli teď v pindostanu vagín? :-))))))))))))) ))) // vona to teda byla p.čovina// Tak se jim to tu povedlo demokradticky vyhulit do rozvojové země se mzdami nádeníků šťastnějších v exekutistanu kolonijky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # cacas 2017-02-28 21:15
Tak jako divočina se dělí na šelmy a lovnou zvěř, tak národy jsou rozděleny na zlodějské ("impéria") a okrádané ("rozvojový svět"). Popravdě jsem rád, že nejsme mezi těmi, co si zvyšují svoji životní úroveň na úkor druhých, jejichž "vyspělost" je dána množstvím nakradených surovin a zotročených lidí po světě u těch nejchudších a nejpotřebnějšíc h národů. Jsme mnohem lepší, než Francouz, Anglán nebo Amík, žiďácká hra na škatulky na tom nic nezmění.

Jak trefně poznamenal bývalý francouzský prezident Jacques Chirac, tak taková Francie by bez Afriky upadla okamžitě mezi země třetího světa. Víme, že v tom nejsou sami. To není pro nás dobrá společnost.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # .lak 2017-02-28 22:07
Že prý francie je již druhá hospodářsky před pindostanem po číně. Ale za to mohou ty jejich auta který zaplatí zákazníci 3x z oprav znovu než je definitivně hodí do šrotu. :-)))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # cocoa darriba 2017-03-01 12:43
tato hierarchie je v přírodě přirozená, je slabomyslné 1)myslet si, že člověkem ta špička pyramidy ve vesmíru končí 2) myslet si, že podpora imbecilů různými stranickými průkazkami pyramidu převrátí - nepřevrátí , jen její hrany nebudou přímky
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Věra Štimová 2017-02-28 22:07
To, co se děje s našimi penězi, je prostě pozvolná měna, něco jako v padesátých letech, ale ne tak do očí bijící. Úspory nemají šanci a dluhy jsou prioritou. Pro ty, kteří nechtějí být vazaly bank platí jenom jedna možnost. Být zemědělcem a rozdat si to s dotacema tak, jako tato čtyřprocentí menšina. Ukažme Babišovi konkurenci aniž o GMO zakopneme. Tato čtyřprocentní menšina hojně dotovaná přímo od EU, pěstuje potraviny tak, že na ní všichni doplácejí. Ukažme EU, že to taky dokážeme, Přemysl Oráč, ten nám předved, jak na to ! On měl vola, ale my chceme dotace na vozový park zemědělců ! Na jedy se jim vykašleme, budem se opalovat ve stínu traktorů a konzumovat jahody a mrkev z vlastních zahrad. Hin sa ukáže, zač je toho loket. Nuže milí rozvojoví Češi, rozviňme se pořádně po našich pozemcích a válejme se za dotace na zemědělství na zahrádce u chatky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # contumax 2017-03-01 00:07
Tohle jsem věděl už několik let zpět, že blížíme k rozvojovým zemím, stačí se jen pořádně dívat kolem sebe co se děje...

Když stádo samo leze na jatka... národ sám strká hlavu do oprátky
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Jaris 2017-03-01 02:13
No, vemte to tak. Ceska republikase bude rozvijet, zatimco ty "vyspele" narazili na strop svych moznosti.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Maaarty 2017-03-03 21:14
Jo :-)

Teda mne tu stve ta captcha, po par pivech mam problem slozit pucliky. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # jarka 2017-03-01 04:49
jsem zvedava , kdo prijde na to, ze idovsti zlodeji a masovi vrazi jsou za vsim zlem tohoto sveta.?Vzdut to maji v Talmudu a Sionistickych protokolech a zadnemu 'mudrcovi to stale nedochazi..Zida ci stvorili dabelsky komunismus /kibucismus/kde otroci dostali za tezkou praci jen trochu nazrat aby mohli makat i druhy den.Dnes,obreza ni dablove hcteji vykrast bohate nerostne zdroje Ruska a proto planuji valku ve ktere nebude bojovat a vrazdit zadny obrezanec, ale Slovane proti Slovanum a krestane proti vlastnim bratrim,Uz se skra lide probudte! Invaze Muslimaku je placena zidoskymi zlocinci na zniceni Bile rasy.vemte zbrane a zacnete hon na vsechny jinoverce urezte vsem kokoty.Kral karel 4 prikazal vsem obcanum aby napichli na mec kazdeho cikana a zida ktery se pohybuje na uzemi kralovskem nebo aby je obesili na nejblizsim strome.Tohle narizeni plati dodnes a zachrani nase oba narody/cesky i Moravsky/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # contumax 2017-03-01 11:56
Jarka

Mýlíš se zase začínají hony na čarodějnice...? ??

Za všechno přeci nemůžou židé, to je holý nesmysl...!!!

Můžou za to zlo všichni, kteří se zlu prodali...

Všichni bez výjimky a pořád štvát druhý lidi proti židovskému národu je poněkud slaboduché...

Připomíná mě to dobu nacistického Německa i když jsem to nezažil ale vadí mě ta tupost, když se všechno svádí na židovský národ...!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jaris 2017-03-02 02:42
Jarko, ano, tak to vzdycky bylo a tak tomu je dodnes. Presto tomu spousta lidi nechce verit, ze by tohle mel mezinarodni zid v planu. Pracuje na svych mocenskych planech tisicileti a da se rici, ze svet uz ovladaji dnes. Jen to neni jeste oficielni.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Věra Štimová 2017-03-01 15:01
Židé je jenom slovo. Kdo je teď žid ? Ti, co se narodili těm, co vyznávají talmud nebo ti, kteří místo talmudu měli tóru ? Nebo ti, kteří pocházejí z Judee ? Nebo ti, kteří pocházejí z Izraele ? Nebo ti, kteří odesli z Izraele ? Nebo ti kteří přišli do Izraele ? Nebo ti, kteří mají černé vlasy a zahnutý nos a nosí brýle ? Nebo ti, kteří mají blond vlasy, ale mají židovské jméno ? Kdo jsou Židé ?
Je naše garnitůra která nám vládne česká, židovská nebo je věřící ? A v koho ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Nihilist 2017-03-03 14:54
Z téhle přemoudřele kravky je mi na blití, kdykoli si čtu ta její moudra. Když je tak brilantní ekonomka, proč neprotestovala proti Singerovi už před lety? Singerův experiment stal nás všechny přes 50 miliard Kč !!! A všech o se to dělo za tichého souhlasu vlád a prezidenta a ať mi niko netvrdí že neexistují páky jak téhle podvratné činnost ČNB zabránit. ČNB, politici prezident jdou vytrvale proti všem lidem té země a jdou na ruku jen a pouze zahraničním korporacím.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2011–2016 AC24, s.r.o. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás

Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.