Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaKdo vykostil zákon o smlouvách na Internetu? KDU-ČSL, ČSSD, ODS a KSČM, pomohl i Babiš

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Kdo vykostil zákon o smlouvách na Internetu? KDU-ČSL, ČSSD, ODS a KSČM, pomohl i Babiš

Piráti zanalyzovali jednotlivá hlasování o registru smluv v poslanecké sněmovně, která ve středu 22. února udělala ze zákona o registru smluv cár papíru. Své obchodní smlouvy nově nemusí zveřejňovat státní, městské ani obecní firmy, tedy veřejné instituce, ve kterých se ročně protočí 300 miliard korun.

Zásadní odpovědnosti:

- Poslanci KDU-ČSL Jurečka, Kudela a spol. otevřeli návrhem Pandořinu skříňku, ačkoliv si nepochybně byli vědomi, že zákon bude ve sněmovně vykastrován.

- Zásadní návrh, který vyřazuje státní a městské firmy, předložil poslanec Petr Kudela (KDU-ČSL) a schválily jej ČSSD + KSČM + ODS + Jan Bartošek, Jaroslav Klaška (KDU-ČSL) - utváří se nám zde tedy nová prokorupční koalice.

- Fakticky to znamená, že firmy jako Dopravní podnik hl. m. Prahy, Pražská energetika, Pražská plynárenská a další nebudou muset zveřejňovat smlouvy - jsou to přitom právě tyto firmy, které hospodaří s největší částí veřejného majetku a které současná politická mafie zneužívá k vlastnímu obohacení.

- Na hlasování nebyli přítomni všichni klíčoví představitelé koalice - Bohuslav Sobotka, Milan Chovanec, Andrej Babiš; kdyby byli přítomni a nechyběli další poslanci, zřejmě by bylo těžší, aby návrh prošel.

- Poslanecká sněmovna má nyní nově desítky usvědčených lhářů, kteří podepsali závazek, že registr smluv podpoří, a nyní ho svým hlasem potopili.

- Andrej Babiš se nedostavil na jednání poslanecké sněmovny, když bylo potřeba hájit klíčový zákon pro průhlednost státu, přestože si z boje proti korupci udělal hlavní předvolební téma. Stačilo, aby byl v sále a zákon by neprošel, novela byla schválena o jeden hlas.

- Ačkoliv poslanci ANO pro okleštění zákona přímo nezvedli ruku, svým hlasováním (Ne: 23 Nepřihlášen: 5 Zdržel se: 13 Omluven: 6) přímo nahráli schválení návrhu novely tím, že svou neúčastí či nepřihlášením se snížili počet potřebných hlasů pro jeho přijetí.

Jakub Michálek, místopředseda Pirátů k likvidaci zákona o smlouvách na Internetu říká: "KDU-ČSL se dnes nechala slyšet, že zákon zachrání v senátu, přitom jsou to právě lidovci, kdo novelu dostal na jednání sněmovny a byl to právě jejich poslanec Kudela, který navrhl nejrozsáhlejší vykostění zákona. V médiích se moc nepíše ani o roli Andreje Babiše, který na klíčové hlasování sněmovny o zásadním protikorupčním zákonu vůbec nepřišel a dal tak ODS, ČSSD, KDU-ČSL a KSČM volné pole působnosti k jejich špinavé práci. Právě Babišova absence tak rozhodla o tom, že zákon prošel."

Klíčová hlasování a zodpovědné poslance i poslanecké kluby najdete v tabulce v příloze.

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+22 # josh (xy) 2017-02-24 20:16
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Richard 2017-02-24 20:51
Tohle není vtip. To je velmi smutná realita.
Velmi k věci a velice výstižně a expresivně vyjádřeno.

Na to zveřejňování smluv jsem se VELMI těšil. Spolu s rejstříkem a znalostí příbuzenských vztahů by to bylo naprosto šílené čtení.
Jen když vezmu Bursíka, kdo s kým, koho kdo si po kom vzal a kdo je s kým ......... a co všechno již prasklo........

Státní úředníci nikdy NEDOPUSTÍ aby byly smlouvy veřejné. Jednak by je museli formulovat tak aby nevznikali nesmyslné výcepráce, dodavatel nesl zodpovědnost za dodané a ještě bychom se nedejbože dozvěděli co co stálo.¨¨

Cena díla pro stát se stanovuje takto. 1 třetina je skutečná cena práce.
2 třetina je všimné z díla.
3 třetina je dodavateli za to že přikráje to všimné.

Práci často provedou subdodavatelé ...........

Bohužel se ale na té žranici chce přiživit i řada půlpánů s čímž díky pozadí nejde nic dělat a ti ještě oškubou ono prováděné dílo.
A když tomu připočtu protekci která ty jenž o kvalitě rozhodují dosadila na místo.......... .. tedy nekompetentní blbce.........

To je to co vidíte..............

Po proklínaných komunistech mosty staré 50 let které tahle zvěř nijak neudržovala nešli zbourat a měli nosnost že by po nich mohli jezdit tanky v koloně.....

A tahle verbež postaví most který byl EXTRÉMÉ drahý a on se musí hned po otevření uzavřít ..........

Zjištění že kdosi nedal do mostu dost železa a nic se neděje......... . žvanění, plkání a stále nic..........
Není jiného východiska než most zbourat a postavit znovu..........

To je přeci na soud. Takhle ošidit most......... tak řekli že je ho tam dost.. snížili plánovanou nosnost a tiše se modlí.
Já si přeji aby s nějakým náklaďákem spadl.......... .
Pak SNAD, MOŽNÁ.......... by se něco dělo......
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # josh (xy) 2017-02-24 21:07
asi tak Richarde. Mimochodem, v 60 letech se skutečně zatěškávací zkoušky prováděly armádou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # olinka215 2017-02-24 22:45
Richarde,od samého počátku jsem si myslela, že zákon o smlouvách nemůže projít.
Bylo zřejmé,že se o něj strhne lítý boj,který vyhrají odpůrci ( pochopitelně zainteresovaní v mnoha prapodivných kšeftech).Těm všem bylo jasné,že hlad lidí, po těchhle informacích, dosahuje enormních rozměrů. Bylo evidentní,že se najde spousta těch,kteří ho důkladně prozkoumají a o své nálezy se podělí. Tomu se muselo zamezit za každou cenu.
Bylo neuvěřitelné, jak se,dotázaní, vytáčeli a čím argumentovali. Viz Jurečka a a jeho stupidní výmluvy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Vladimir2 2017-02-25 18:20
Škoda, že zde není relativní odkaz o který most konkrétně jde. Moc by mě to zajímalo. Našel by se odkaz?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # josh (xy) 2017-02-25 21:23 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Vítězslav Crha 2017-02-25 08:17
Přesně toto je důvod toho,že naše republika byla oficiálně uznána na mezinárodním poli jako rozvojová země. Tento status se určuje podle průměrných mezd v návaznosti na HDP. Touto tabulkou výpočtu jsme propadly s obrovským nástupem. Pak dlouho nic a hned po nás je Zimbabwe. Děkujeme vám vy prolezlí a zlodějští politici,kteří od roku 89 na lidi serou,jako na placatej šutrák. Jediné co náz tohoto maléru může zachránit je společenství BRISC a spojení se s ekonomikou růstového a na světě nezávíslého Ruska. Kdo si myslí,že je to nesmysl,tak se musí ještě hodně učit a studovat mezi stránkami jak v tisku zahraniční politiky,tak na internetu. Dále zapojit i svoji hlavičku,protož e intuice je daleko silnější,než podstrkovaná polopravda. Jako druhá možnost je úplná revolta s úplnou likvidací těch,kteří tento stát nechali rozložit a to možná i s jejich příbuzenstvem,k teré většinou participuje na tomtéž. Řídí nás vlkodlaci a mají neustále hlad a proto jim chce nenažrané žaludky nacpat olovem a dát je rozplavat do středu rybníků.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Lubinen 2017-02-24 20:40
Takle se todělá už 27 let a podle toho to taky vypadá,prachy až na prvním místě vy zmetci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Dost3 2017-03-09 14:23
Tak hlavně nezapomeňte dát hlas za koblížek, či páreček.

Český volič to je tele
hnedka dělá kotrmelce,
když mu Babiš řekne hele:
"Nasypu ti do krmelce"
Za koblihu a páreček zas a zas
dá mu občan-tele hlas!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # mysak001 2017-02-24 21:05
Lidé,ti kteří jsme na stejné rovině myšlení a názorů,skončeme s viceméně uměle tvořenými rozepřemi a sjednotmě se,použijme jimi propagovanou zvrhlost a zmar např. technikami po vzoru woodoo/jen přirovnání :-DD/ .
Každý z nás probuzených je pro ně onou pověstnou jehlou ve figurce jimi tak opěvovaných pralesních šamanů a oni to moc dobře vědí a z toho mají neskutečný strach!
Čím více nás bude probuzených,tím dříve se jejich otrokářský systém zhroutí.
Všeobecnou občanskou neposlušností(r ozdělění ČSFR je neplatné) počínaje,generá lní několikadenní stávkou (kde nic není,ani smrt nebere a věřte,že oni kradou opravdu ve vysokých frekvencích-zlo dějský systém se zhroutí,nastane chaos a můžeme ty krysy vytáhnout z nor a rozvěšet na stromy),...a v případě obětí konče ozbrojeným odporem a SOS voláním o pomoc RF,členství v SNS a vyhlášením bezpodmínečné neutrality.
RF je země nedozírných možností,schopn ostí a skutků,nezůstan eme sami!
Druhá možnost je pouze autolikvidace a sebezničení,ale o tento scénář snad nikdo rozumný nestojí!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Lubinen 2017-02-24 21:26
Vidím to podobně a štěstí přeje připraveným.Bož í prozřetelnost funguje, ty bestie udělaj nějakou kardinální chybu , cejtìm to , a deme na ně.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # .lak 2017-02-24 23:30
Jo a hned potom budou aplikovat čipy typu B podle rakouského patentu s trestnou komorou pro teroristy. Jsme na dosah šelmy 666 zjevení z bible.

Zlatí slovani, tihle slouhové pindos kupčíků a penězomněnců zisku manonu zmaru a beznaděje outsortizací se neštítí ničeho pro totalitní panovačnost.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Vítězslav Crha 2017-02-25 14:31
Jo myslíš to dobře a proto by chtělo spolu zavést další politické uskupení, třeba pod názvem Národ sobě a s tím jít do voleb. Nebojím se problému typu kdo sestaví vládu. Protože žádná přiblblá koalice by se nekonala. My jsme zvítězili,my si budeme určovat pravidla a to alespoň do té doby,než by byly pozměněny všechny zákony,co tihle zloději pro sebe napáchali. Pak jim zabavit majetky včetně příbuzenstva dle posouzení stavu a možná teprve potom bych jednal o nějakém spojení s ostatními politickými spolky. Strany by pro nás neexistovaly,pr otože nic nedokázali a historie nás už poučila k čemu jsou. Dále bych okamžitě na všechny strany poslal auditorské firmy,které by pracovaly pod přísahou s damoklovým mečem nad hlavou,že v případě prokázané lži jdou na 10 let do pracovního tábora. Klasické kriminály bych zrušil. Odsouzeným by začalo peklo na zemi. Na konci každého roku by byl audit na proinvestované peníze jednotlivými rezorty ministerstev. Při podvodech by padaly hlavy a to i ministrů a jejich úřadu. Já bych jim ukázal,jak se buduje bohatá země bezu dluhů a s růstovým HDP a přebytkem na celkovém rozpočtu.Ty audity bych samozřejmě udělal zpětně. za 10 let nazpátek. A práci ČNB bych si vychutnal již od roku 1989 s tím,že bych vydal mezinárodní zatykač na Tošovského v USA. Jediný muslim by zde nebyl trvale,pouze humanitárně v případě války,nebo živelné katastrofy. Zahraniční investoři,kteří zde zastavěli fabrikami pole by museli věnovat stejné pole u nich v jejich zemi.Tyto pozemky by byly využity našíém státem na cokoliv. Jinak zbourat a majitele odsoudit za poškození půdního fondu ČR. Schvalovací orgáni by už bručeli v pracovním lágru.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Lubinen 2017-02-25 14:51
Už bychom se nesměli nikdy spojit s Rotschildovci.A těch odlišnosti by muselo být daleko víc.Jsou to právě oni ,kteří stojí za těmito zrůdnými plány.Tak že musí vzniknout něco úplně jiného.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Flav 2017-02-25 21:59
Teda ze mi ale mluvite z duse
Sam bych to nedal dohromady lepe
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Věra Štimová 2017-02-24 23:18
To, co je pravda, vždy někoho opravdu rozhodí. To, co je jasné snad každýmu, je to, že nejsme svobodný národ, nejsme ani národ a jak je vidět, nejsme ani stát.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # George Bart 2017-02-25 06:15
Přímo před očima nám probíhá, "demokratickými politiky organizovaná genocida" evropských národů. A nedělejme si iluze, že naše politická banda a mafie v tom nejede taky. Včetně Bureše aspol. Nikomu z nich nejde o lidi, ale o jejich prachy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # .lak 2017-02-25 09:07
Už by měli posílat své jaseňuky na nákup vil na floridě jak to tu ukr industriálkují ovšem tam s tradicí (medelínských kartelů) korporátníků detroitismu (46?% měst horkými favority) jim to bez vlastní tiskárny cenin tedy s nóblés dlouho nevydrží. www.youtube.com/.../ Toto sdělil před rokem a všichni co chtějí vědět ví kam se euál za rok posunul.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # JoeJoe 2017-02-25 14:46
To bude precpane koryto, az ta verbez zacne tezit lithium v Krusnych horach. Dle odhadu zasoby za 3. biliony Kc. To by byl zahranicni dluh okamzite anulovan a skopcaci by si ty jejich otrokarske montovny mohli odvezt zpatky pro kozomrdy.
Pokud se narod nevzpamatuje a tuto luzu nezastavi, je konec.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # .lak 2017-02-25 18:26
Tady zaměstnají pjet bagristů za minimálku a odvozí špeditéři z raichu. Ale nějaké jejich daně na platy politiků budou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Vladimir2 2017-02-25 18:27
Vy jste spadl z višně? Stát z toho bude mít kulový, no možná 10% podle zákona. Pokud se začne těžit, bude těžit firma, která si vyjednává těžební práva (česká firma, ale majitel z Austrálie), takže stát utře nos. Jako takřka ve všem po hadrákun 1989. Vítejte v Czechii.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # .lak 2017-02-25 18:57
Na to dostanou úlevu kvůli zaměstnanosti lidí na prstech jedné ruky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás