Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaRozvědka vám do počítače může vložit kompromitující materiál, varuje Ivan Bartoš

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Rozvědka vám do počítače může vložit kompromitující materiál, varuje Ivan Bartoš

5. ledna 2016, Praha. Pirátská strana se připojuje k iniciativě Přichází rozvědka, aby poukázala na další neúměrný růst pravomocí Vojenského zpravodajství ve vztahu k občanům této země. Nesouhlasí se zněním novely zákona o Vojenském zpravodajství, kterou projednává Poslanecká sněmovna, a která má údajně chránit internetovou bezpečnost. Ve skutečnosti nový zákon dovolí zpravodajcům ještě více sledovat a aktivně zasahovat do provozu Internetu, většinou bez předchozího souhlasu soudu.

Otevřená iniciativa s názvem Přichází rozvědka spojuje subjekty podporující svobodný internet v České republice. Vznikla jako hlavní aktivita platformy IT odborníků DBAS (digitální bezpečnost a soukromí) a do dnešního dne sdružuje sedm členů včetně Pirátů.

Iniciativa Přichází rozvědka upozorňuje občany-uživatele, že pokud bude přijata novela zákona o Vojenském zpravodajství ve své současné podobě, bude rozvědka sledovat celý český Internet. V praxi to bude znamenat, že zpravodajci budou moci číst naši poštu i soukromé zprávy, odposlouchávat naše telefonní hovory přes internet, sledovat nás na sociálních sítích, monitorovat námi navštěvované stránky a sledovat naše nákupy, přehrávaná videa a vyhodnocovat naše uživatelské zvyklosti.

Součástí iniciativy je Výzva Orwellův zákon k veřejné debatě a následné změně projednávané novely zákona tak, aby na jedné straně splnila účel obrany kyberprostoru ČR a zároveň také nenarušovala soukromí, práva a svobody občanů ČR.

„Technologie, kterou už dnes rozvědka pololegálně běžně používá, umožňuje v rámci sledování zaměřit se na konkrétní osobu. Aktivní prvky v síti, které agregují komunikaci prostě, totiž sčítají každý jeden komunikační balíček. Neznaje kontext, Pan Chalupa (ANO) to v našem rozhlasovém duelu potvrdil, že toto se děje dokonce až do úrovně vyhledávání klíčových slov v komunikaci lidí.

Navíc, a to je v zákonu dokonce explicitně zdůrazněno, novela umožní rozvědce měnit provoz na síti. Představte si tedy, že do vašeho počítače může někdo podstrčit jakýkoliv důkaz nebo kompromitující materiál. Je to extrémní případ? Uvědomme si, kolikrát již v ČR došlo ke zneužití tajných informací, jejích úniků na veřejnost či manipulace s fakty a důkazy.“ Komentuje novelu zákona o Vojenském zpravodajství předseda Pirátů Ivan Bartoš.

„Doufám, že podpora této iniciativy bude masivní a podaří se nám spolu se všemi, kterým vadí zásahy státního aparátu do soukromí všech občanů, zvrátit doposud hladké projednávání tohoto dalšího šmírovacího zákona. Pokud se nám nepodaří zákon zastavit tím, že Sněmovna schválí některý z pozměňovacích návrhů řešících nejpalčivější problémy, je tu stále možnost, že zákon nemusí projít Senátem. Bude to dlouhý boj. Jsme ale připraveni problematickou novelu řešit i u Ústavního soudu, podobně jako v případě Internetové cenzury v loterijním zákoně Andreje Babiše.“ Dodává Bartoš.

Česká pirátská strana programově dlouhodobě prosazuje svobodný přístup jednotlivců k informacím, svobodu slova a vyjadřování i maximální zapojení veřejnosti do rozhodování. Zároveň bojuje proti zneužívání zákonů k omezování svobody a potlačování lidských práv. Připojení k iniciativě Přichází rozvědka schválilo republikové předsednictvo strany jednomyslně a vyzvalo své členy a příznivce k podpisu Výzvy Orwellův zákon (http://www.petice24.com/orwelluv_zakon).

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+48 # trton 2017-01-06 10:48
Spiclovani a bonzovani je ve svete a i u nas na nejvyssi historicke urovni...
Ke klasickym udavacum a primo nasazenym agentum od vlady pres vsechny instituce a media, skoly a az po [...]babu je nutno pricist predevsim nejnovejsi technologie o kterych nemame ani poneti...
Zapomente na viditelny kamerovy system a uz vubec neverte tomu smesnemu rozliseni oficialnich zaberu...
Zapomente na ty trapne pohadky Hollywoodu, kde vam jeste dodnes ukazou dramatickou scenku s prohledavanim chlapa, jestli nema nejake "draty" jako soucast odposlechu.
To je technologie z doby kamenne a samotnymi hovadinami tvurci takove primitivni manipulace musi povazovat lidi za tupa hovada...
Je bohuzel smutne, ze maji vetsinou pravdu....Hlavne nezapomente:
NIKDY NESLO O BEZPECNOST LIDI !
protoze
NIKDY NESLO O LIDI SAMOTNE!
lidi je dost, presneji hodne...
Maximalne slo o rizeny stav verejneho mineni tzv PR.

Vetsina teroristickych utoku je planovana, rizena a regulovana tajnymi sluzbami pod kontrolou korporaci...
Je to sireni strachu a teroru k naslednemu oficialnimu okradani a buzerovani danovych poplatniku a predevsim osekavani svobody obyvatel, coz je mimo jine i rizena migrace zhovadilcu hrubeho zrna do Evropy.
Tezko hledat ve svete teroristickou organizaci, ktera by nebyla ovladnuta nebo primo zalozena, financovana a rizena z USA-Izrael-Vati kan s pohunky ve vedeni EU.
Pokud slo o bezpecnost, tak jedine z duvodu zachovani otrokarskeho systemu a zajisteni bezpecnosti - existence nasazenych vedoucich loutek - instalovane statni moci ve sluzbach nadnarodniho kapitalu....
Zvirata v ZOO maji uz davno mnohem vetsi svobodu nez vetsina z nas
....zradlo, ubytovani, energie, dochtori a leky zadara, nemusi se niceho bat, zadna represe, zadny teror a ani nemusi makat...
castecna citace:
"Obetujete-li svobodu za bezpecnost, ztratite oboje"--------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------
tady podezrely optimista Fulford:
Za Trumpův řetěz bude zataženo, jakmile se bude snažit zastavit eliminaci válečného zločince Benjamina Netanjahua
.../za-trumpuv-retez-bude-zata zeno-jakmile-se-bude-snazit-za stavit-eliminaci-valecneho-zlo cince-benjamina-netanjahuaOdpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # trumpovastará 2017-01-06 23:47
trtone: dobrá práce
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-21 # Petko Kоtоv 2017-01-06 11:26
Spravne to dela ta rozvedka České republiki. Komunisticti Putinovy simpatizanti a musi na Qunatamo a tam je treba je dodelat. A patri tam taky cela ta komunisticka sebranka z AC24, co zde jen prekrucuje skutecnosti ze Putin je vrah co bombarduje nemocnice v Syrii a zabiji mirumilovne Ukrajince v Dombasu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Andrej Boce 2017-01-06 11:40
ty sa uz zobud prosim ta, v Rusku neni komunizmus,,ty zdegenerovany troll. Ty nezijes v realite,,stale dookola sa krutis vo vlastnej sracke. Zobud sa! lebo uz moze byt neskoro
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+38 # trton 2017-01-06 12:05
nereaguj na to spinave, havloidni fasisticke prase...
je to odpad, je to hnuj...
nereaguj na hnuj...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Zenyt 2017-01-06 13:05
Nauč se pravopis ty hovado.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # trton 2017-01-06 13:29
nereaguj na hnuj...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Che 2017-01-06 11:54
To si komunisti nedelali takovou praci. On Internet tenkrat nebyl.

Jednou jsem dostal uredni zasilku, bylo to v roce 1963, ze se mam dostavit na policejni stanici. Nic jsem netusil, myslel jsem, ze se bude jednat o nejaky dopravni prestupek. Nevim dodnes, co jsem provedl. Zacali me vyslychat, otazky byly pripravene a zasadne ve dvojite negaci, takze bylo uplne jedno co jsem odpovedel, vzdy si StBaci vybrali, co se jim hodilo. (priklad: kdyz se te milenka zepta: nemilujes me? spravna odpoved je "NE", miluji te) Noc jsem stravil v mistnosti 1x2 metry, nebylo tam nic. Stale me StBaci brali k vyslechu, nedostal jsem nic ani k jidlu ani k piti. Tak to slo asi 24 hodin. Vysledek byl pro me likvidacni, muj duchod je hluboko pod hranici chudoby.
Dnes byvale StBaky miluji jako vosinu v riti, Burese, Eriku a vsechny ostatni, kteri se dnes za svou spinu maji jen dobre. Zrejme se StBacke metody jen oprásily, navic prisli dalsi udavaci pres Internet, dohra bude stejna kterou jsem prave popsal, nebo spise Havlo-humanitar ni, viz Dubcek.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # trton 2017-01-06 12:05
ale aspon neblujes, kdyz sa podivas do zrcadla...
...a to sa neda kupit...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # lubinen 2017-01-06 14:56
Víme koho nevolit, nebo snad ne? Mám takovém blbej pocit , že volby nebudou řešením, pokud se lidi neprobudí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Dědouch1 2017-01-06 15:46
Já zase mám takový pocit, že dřív, než se lid probudí, budou volby zrušeny. Brusel jednotlivým regionům (zatím ještě státům) přidělí protektory.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # lubinen 2017-01-07 07:18
Sralbotka je protektor ,který se snaží vypadat nevazalsky k Makrele ale opak je pravdou.Ví, že za rozvracení českého státu a zradu národních ideálů , by mohl být pěkný flíček , nejlépe v komisi EU. Za to co vykonal pro říši by si to jistě zasloužil.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Václav 2017-01-06 16:01
JInými slovy. Pokud vás nějaký " bezpečnostní " útvar bude chtít potopit, zneuctít, dostat do maléru, či do vězení, atd.atd ? Vždycky se mu to povede. Můžete o tom dokonce i předem vědět, ale stejně žádnou šanci mít nebudete. Jde přece o lidská práva a demokracii !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Josef Švejk 2017-01-06 16:32
Ano, je to tak. A pokud má někdo ještě stále pocit, že potopen dosud není - žije v hlubokém omylu!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Pikao 2017-01-07 08:59
Jak se tomu branit?
Mam na mysli nejaky firewall, nebo jiny druh zabezpeceni...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # cocoa darriba 2017-01-07 13:05
Samozřejmě, vlastní zkušenost, ale tohle lidským zdrojům nevysvětlíte, z cizího krev neteče. Dokud karabáč nedopadne na ústa každého z nich, dotud budou jen tupě mávat mávátky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Patholog_CZ 2017-01-06 16:57
Pochybuji že na šifrovaný disk někdo něco může vložit :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Pes 2017-01-07 17:12
Bohužel, na odemčený disk může hacker nebo rozvědka vkládat tak, jako když běžný uživatel ukládá na odemčený disk.
Ale vše na první pohled zlé se může obrátit. Pokud bude mít k tvému disku přístup někdo jiný, dokonce ze zákona, tak majitel/uživate l nebude ručit za obsah.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # XYZ 2017-01-06 20:23
1. Pan Bartoš už neví jak se pŕed volbami zviditelnit .
2. Popsané Orwelovské sledování už dávno jede naplno .
3. Pokud má zpravodajská služba možnost něco nékomu podstrčit do PC na HDD a oficiálne je to schválené a ví se to tak je to na jednu stranu úžasné ne .. Kdokoli se teď bude moci hájit tím , že neví co mu kdejakej bordel dělá na disku a , že mu to tam musela nahrát zpravodajská služba ..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # aegis 2017-01-09 10:19
Úžasné : 1) Takže zákony Velkého bratra před volbami nekritizovat, raději počkat až projdou protektorátní legislativní žumpou 2) anžto sledování už jede, co se bránit kriminalizaci dissentu podstavy kompromitujícíc h dat 3) ZS tuto možnost legálně zatím nemá, a někdo po tom touží (případ Rath ji namlsal)-hájit se můžete jak chcete, ale nevinu musíte prokázat vy, a jak to chcete dělat? A ten průkaz neviny musí chtít druhá strana akceptovat. oficiálně schválená prasárna? Kým? Us ambasádou, BB, NGO, loutkaři? Vy fakt věříte v suverenitu místní gubernie jewropského bordelu, vládu menšinového práva pro fšechny, a ne jen pro vyvolené? - Naiva, nebo gestapáček?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás