Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaBlogyMarkéta Šichtařová: S EET vzad levá, kupředu ni krok!

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Markéta Šichtařová: S EET vzad levá, kupředu ni krok!

Pamatujete si ještě na nekonečné problémy s centrálním registrem vozidel? Spousta lidí tehdy upřímně v duchu prosila: Když to stát neumí, ať se probůh do informační techniky nehrabe!

Nebyli vyslyšeni. Centrální registr vozidel, který se týkal jen nemnohých, byl totální brnkačkou proti EET, která se týká všech.

Ano, všech, protože všichni včetně nemluvňat musejí třeba jíst, tedy všichni jsou závislí například na nákupech – které jsou zase od 1. prosince závislé na EET. Která nebude fungovat. Tak alespoň tipuji já.

První úskalí symbolicky ukázal už 22. listopad, kdy došlo k výpadkům Google, díky němuž ovšem kolaboval internet celkově. Škodolibí odpůrci EET se jen pohihňávali, když si představili, jak podobný výpadek pár dnů nato může vyřadit EET, která technicky patří víc do pravěku než do dneška. Software, na němž je EET postaveno, je totiž starý dobrých 20 let, což je v dnešní době začínající čtvrté průmyslové revoluce doslova jiná technologická epocha.

Ovšem nutno podotknout, že očekávané a nevyhnutelné výpadky EET jsou na celé věci ještě tou největší srandou. Podstatně vážnější je, že nepochybuji, že řada podnikatelů skutečně skončí. A tady se dostáváme k velmi kontroverzní otázce.

EET byla zavedena pod praporem „poctivosti a placení daní“. Důvěřivým nepodnikatelům a neživnostníkům, kteří rádi slyší na očerňování podnikatelů a živnostníků, kteří „přeci“ kradou, „přeci“ neplatí daně a „přeci“ žijí na úkor svých zaměstnanců, bylo polopaticky a pěkně politicky vysvětleno, že když někdo kvůli EET zavře krám, je to „přeci“ proto, že až dosud kradl a krátil stát na daních a poctivým podnikáním se neuživí. A že takový vejlupek „přeci“ nemá za pultem co dělat. Díky tomu se podařilo společnost slušně rozštěpit: Valná část zaměstnanců na EET začala slyšet a dokonce se vyhecovala ke „spravedlivému vzteku“ na všechny ty nechutné kraděje. A převažující část podnikatelů naopak na EET začala nadávat. Podobný princip používali komunisté v 50. letech: každý živnostník či sedlák – alias „kulak“ – byl automaticky nepřítelem lidu a byl ztrestán pro dobro všech. Ostatně tato metoda rozděl a panuj je u vládců oblíbena už od dob starověkého Říma, protože je známo, že znesvářená společnost se ovládá snadněji.

Jenomže celý vtip je v tom, že argumentace zlodějinou není pravdivá.

Obrovské množství živnostníků – a jak přesně velké, ukáží teprve nadcházející měsíce – podniká na hraně rentability. Podnikají ne pro peníze, ne pro svou obživu, ale ze zájmu. Třeba aby nezakrněli v důchodu. Jen v okruhu 10 čtverečních kilometrů bych napočítala hned několik zahradních restaurací, jejichž majitelé přes týden pracují jako zaměstnanci, ale o horkých letních víkendech si otevřou zahrádku pro těch pár cyklistů, kteří projíždějí kolem. Prodají jim tu zmrzlinu, tu jednoho lahváče. V životě nepracovali s počítačem a nic nového se učit nechtějí.

A ten den, kdy jim stát napařil EET, jejich podnikání od základů změnil.

Tak zaprvé si museli pořídit onu nenáviděnou techniku, s kterou se až dosud odmítali skamarádit. A museli se naučit s ní zacházet, což pro ony víkendové prodavače zmrzky věkově 70+ je celkem oříšek.

Taky za pokladnu museli řádně zaplatit. Náklady se podle typu pokladny pohybují v tisícikorunových částkách.

Zatřetí museli začít platit mobilnímu operátorovi za datový paušál. Kupříkladu náš místní zelinář tak od 1. prosince musí měsíčně zaplatit 500 korun jen za datový tarif, i kdyby k němu do obchodu zrovna nepřišel žádný zákazník.

A začtvrté se začali cítit permanentně pod dohledem velkého bráchy, který vás automaticky podezírá, že jste zloděj, a ukládá vám za povinnost, abyste prokázali opak. Najednou už neplatí stará zásada: Když já někoho podezírám z nekalosti, musím mu já tuhle nekalost prokázat. Teď je to opačně: Podezírán je každý a každý se musí začít obhajovat. A to celkem uráží.

Takže si Bába Nováková, která cyklistům o parních letních víkendech prodávala na zahrádce vychlazené lahváče, celkem logicky řekne, že tohle vážně, ale vážně nemá zapotřebí, že koneckonců těch pár drbů, které od cyklistů slyšela, a kvůli kterým to celé dělala, si může vyměnit i s Mařkou odvedle, a krámek zavře. Stát ovšem v tu chvíli udělí ještě poslední políček: Prohlásí, že Bába Nováková byla zlodějka, protože zkrachovala, jakmile byla donucena začít podnikat poctivě.

Mimochodem jak to tak vypadá, ministerstvo financí se patrně na poslední chvíli přesně tohoto zavírání malých živností zaleklo. (Jak je možné, že to nejvyšší správci financí země nevěděli dřív, když každý soudný ekonom i živnostník na to poukazuje od prvopočátku?) Najednou přišlo s návrhem řady výjimek, jako třeba zrušení povinnosti EET pro živnostníky s nejnižšími tržbami – a okamžitě vznikl legislativní galimatyáš. Co je ale na tom nejhorší: Zavádění výjimek na poslední chvíli ukázalo, že hesla o narovnání podnikatelského prostředí a zabránění zlodějině byla bezobsažná. Že posloužila právě jen jako vějička pro masy, které na ně skočily. Protože spravedlnost se odjakživa vyznačovala tím, že byla slepá: padni komu padni. A tak se stalo, že dokonce i sama Hospodářská komora, která – i přes nesouhlas nadpoloviční většiny svých členů! – dlouho byla pro EET, začíná od ní kvůli selektování, které se do ní na poslední chvíli zavádí, opatrně dávat ruce pryč.

Už pár hodin po spuštění EET je přitom jasno: První zprávy hovoří o zdražení. Logicky. Živnostníkům se vyplatí podnikání spojené s větší šikanou a většími náklady jedině za předpokladu vyšších tržeb. Jedině tak si nepohorší. Je to zákonitost. Tu chodí zprávy o kávě dražší o pětikorunu, tu zase o poledním meníčku zdraženém o 10 procent. Popravdě řečeno, netroufám si v tuto chvíli odhadnout, jak na to většina společnosti zareaguje. Chtěla bych věřit, že si většina ještě zachovala zdravý rozum a pochopila, že důvodem zdražování je jednoduše to, že EET není dobrý nápad. Ale něco mi našeptává, že by to taky mohlo být přesně opačně. Dost možná si to většina přebere opačně a začne nenávistně plivat po živnostnících, kteří zdražili jen proto, že až dosud údajně kradli. Těžko říct, jak moc se propaganda až dosud stačila lidem zažrat pod kůži.

Takže si to shrneme: Stát si nejspíš moc nepolepší. Protože skutečné daňové úniky se dějí ve velkých korporacích, ne u zmrzlinářů. Navíc řada podnikatelů, kteří dosud platili aspoň nějaké daně, skončí, takže nebudou platit daně už vůbec žádné.

Podnikatelé si rozhodně nepolepší. Přijdou o peníze, čas, nervy a hlavně iluze o státu.

Zákazníci si nepolepší, protože budou platit vyšší ceny.

Ale jedno vím jistě: Přibude těch, kteří budou živnostníky za zdražení nenávidět, protože skočili EET a pohádkám o zlodějích na lep.

Markéta Šichtařová

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

-36 # SilentPysk 2016-12-06 10:52
Článek psala slepice, která píše blbosti úplně o všem.
-5 # Josef Švejk 2016-12-06 14:09
Ano. Věta "Jenomže celý vtip je v tom, že argumentace zlodějinou není pravdivá. " hovoří sama za sebe. Ti kteří vám dávají mínus jsou očividně pod vlivem...
Popis situace od malého podnikatele:
– přiznávají pouze třicet procent tržeb
– zaměstnanci dostávají minimální mzdu, zbytek na ruku
– jsou restaurace, které přiznávají ještě méně, neplatí DPH a zaměstnance po celou dobu vedou na měsíční neustále obnovované smlouvy
– v českém pohostinství se masově krade, stát je okrádán o daně a zamlčené tržby, majitelé jsou okrádáni svými zaměstnanci, pokud si nehlídáte hospodu, tak vám ji rozkradou.
-----------------------------
Je ovšem také pravdou, že ne-drobní podnikatelé (bureš, dámský krejčí, bývalí vexláci, dukové, knížata apod.) inkasují nikoliv pár tisícovek načerno, ale pár desítek miliard přesně dle zákona, který pomohli sami vyrobit.
-------------------------
Běžný občan Kobliha (možno zařadit i Markétu Šichtařovou) pak řeší dilema zlodějů tak, že brání zloděje drobné a pilně volí zloděje velké. Ať tak, nebo onak, ale nakonec vše zaplatí sám!
+7 # AlexA 2016-12-07 08:47
Cituji SilentPysk:
Článek psala slepice, která píše blbosti úplně o všem.


No jestli je takových více jako vy - slovo takových bych upřesnil popisem: někteří lidé jsou takové duševní úrovně, že by si ji povrchní pozorovatel nemusel povšimnout, tak jsme v prdeli.
0 # no name1111 2016-12-28 12:09
a ty jsi zase chytrosti moc nepobral ovečko naprogramovaná, jen pro tvou informaci pane chytrý, i vás se dotkne EET. Vás všech se to bude týkat, až se veškeré služby a produkty podraží.
+24 # Vítězslav Crha 2016-12-06 10:53
Markétu Šichtářovou bych jednou rád viděl v křesle ministra financí.Opravdu má přehled což dokazuje svými Videi na Youtube,kde je pár jejích suprových přednášek,kde jasně říká,že ti co se dnes montují do vysoké ekonomiky jsou na hlavu pedlí a že to,co tropí jenom poškozuje tento stát a občany. Márkéto u mě za 1+++.
+1 # .lak 2016-12-06 11:33
11:31 nějak to odskočilo
-9 # Defoe 2016-12-06 11:21
Tak se mi zdá, že Bába Nováková by tenhle článek napsala přesně tak, jak tady Bába Šichtařová.

Jak jedna, tak druhá mají asi podobnou míru znalostí o tom, jak EET mají zavedenu v jiných zemích, jaké jsou tam například jejich pozitiva, nebo negativa a tak podobně. Jak to prostě mělo být uděláno, aby to bylo dobře.

A tak se Bába svým článkem jen postavila vedle vietnamských prodavaček z demonstrace proti EET, kterým bylo ublíženo nejvíc.
+28 # cocoa darriba 2016-12-06 12:52
No, jde o peníze, že, každému, vrchnost chce pro sebe vytáhnout z kapes poddaných co nejvíc, a poddaní, alespoň ti s mozkem, chtějí dát co nejméně.
Spolehlivá metoda vrchnosti je obrátit se na poddané bez mozku a apelovat na jejich "rozum" a "spravedlnost pro každého" . Výsledkem je , že úplně každý zaplatí ze svého vrchnosti více, a procentuálně nejvíce právě ti poddaní bez mozku , ale právě tito bezmozci budou šťastní, že se konečně dočkali té spravedlnosti, tak jim to tedy nebude vadit, a stejně to nemají čím pochopit.
Jen houšť a větší kapky.
+1 # aha 2016-12-06 11:24
keby ste mali EET neprešlo by vám pitie metanolu ma podobné radovánky - neviem, na Slovensku to funguje, a je to dobre, aspoň sa znížil počet tých, čo zamestnávali ľudí za casch - a mám vždy čiene na bielom za čo platím - a čo som to vlastne kúpil - ale no, skrachujú nepoctivci a je to, a pane Crho - tleiskate rovnakej slaboduchej úrovni vášha poznania a aj tejto panej -
+4 # John Maxwell 2016-12-06 12:22
Učtenka je standart už s počátků podnikání pane Aha kdo ji nebere jeho mínus je jak pro kontrolu prodejci tak zakazníkovi , a dost těžko by EET zabranilo metanolové kauze, podvodníci si hledaj vždy cestičky jak obejít zákony to existuje v kazdý době.
+6 # Vítězslav Crha 2016-12-06 17:42
Ano jakýsi pane aha,který se bojíte uvést své pravé jméno a o jiných budete tvrdit,že tleskají na slaboduchost. To jste se doopravdy netrefil,protož e paní Šichtařovou znám a vím,že je skvělá ekonomka a moc dobře ví,co říká. Vždyť sám vidíte,jak se kde kdo snaží špehovat,špiclo vat a chovat se jako úchyl,který musí vidět do všeho a EET není nic jiného,než špiclování. Pokud jde o zlodějiny v hospodách a pod.na to má sloužit jiné pravítko a ne EET. Vy to neustále nechápete,asi jste natvrdlý.Podíve jte se dnes opět vláda,respektiv e pár vocasů ve vládě požaduje zdanit velké firmy. No nic proti daním,ale já bych je zrušil a nebo snížil na minimum,protože to by vzhledem k odbyty spotřebního koše byl teprve vejvar pro státní kasu.Jenomže idiot udělá pravý opak a přitom má holou řiť a prachy se nehrnou. Tak to je tedy podle Vás na potlesk???? Je mi Vás líto a váš koment je nic,jenom plk o kterém nemáte tušení.
+5 # zero 2016-12-06 19:29
Pod závojem metanolové kauzy hladce proběhly bez zájmu veřejnosti církevní restituce.

Celá akce nese rukopis globalistů. Jednou akcí se vyřešily dva úkoly, veřejností původně odporované restituce a božkovskou mafií,potažmo státními úředníky nenáviděný Březina.
+1 # Jan Kadlec 2016-12-06 11:28
Opět skvěle zhodnoceno. Na živnostníky nadávají především ti, kteří nemají dost odvahy založit si vlastní živnost. Makat pro někoho, to je snadné. Když něco zkazím, tak mě sice vyhodí, ale snadno můžu jít makat k někomu jinému. Ale když dělám sám na sebe a něco zkazím, tak nemám co jíst a nic s tím nenadělám. Ano, můžu potom taky jít k někomu dělat, ale většinou s pěknou porcí dluhů na krku...
+28 # .lak 2016-12-06 12:08
Aha. Švíčci, kováříčci a práce všeho druhu (brouk pytlík, sorry) budou konkurovat korporátníkům s oligopoly. Tento stát byl soběstačný a bez dluhů. Perlička na rok 2000 plánovali zlí komančové důchod ve 40. s dostavbou temelína aby nebyla nezaměstnanost a průměrné platy 70 000 s dnešním či poměrem před 3. roky 1/14. Kdyby měli s poloviny pravdu a to měli. Dnes si vyvezou půl biliónu podnikatelských zisků ročně zahraniční vlastníci. Nemluvě o bankovním sektoru dcer které vylifrují 200-300 mld. A to tu je suše konstatováno že korupce v hospodářství oproti severským zemím je 40%. Tak nám to tu dárečci pěkně vyvoslili s disidenty a zaprodanci úžer za sekundu 12. a bezmála 30. let tu lidé žijí na sociální výprodej a dluh novodobými architekty, vlastně oni ví že trh ten zbožňovaný tržíček a oni muzikanti na vybudovaném poválenými generacemi potomkům a je to kde - v čudu, nyní na dluh a dluhové otroctví dětí vymírajících. Natalita1,4? místo potřebných 2,3? Oni bruseloni nahradí ždímané a vyždímané afroaraby, co.
+5 # .lak 2016-12-06 11:31
Tápe či orientuje se v bankterismu. Tohle je level.
www.youtube.com/.../
www.youtube.com/.../
+26 # John Maxwell 2016-12-06 11:57
No vidím to podobně , stát kterej si nechal rozprodat majetek nemá na ničem zisk ,ten proudí do ciziny ,kde jaká firma má daňové úlevy na 5-10 let proč ?! Chceš podnikat plať daně.
Stát malej živnostník nespasí ... neschopnost státu zajistit si výběr daní a hlavně tam kde je opravdu potřeba je jaksi či záměrně obcházeno.Místo toho je nám vnucována představa, že stát je plnej nepoctivcú a jen trouba na to skočí.
+5 # .lak 2016-12-06 12:15
Jenom podotknu že kolonialisté se outsorsovaných neptají a poudají jim cvičte poctivě.
+1 # Marvanec 2016-12-06 15:04
EET je především důkaz neschopnosti státní správy. Nedokáží účinně kontrolovat, tak to opět hodili na ty, co se nemohou bránit. Je to fízlovský systém, který možná zamezí ve fixlování pár hospodským. Ale ty velké stejně nepostihne.
-1 # kano 2016-12-06 17:13
Pro J-Marvana
Píšete:".... nedokáží účinně kontrolovat"- Pak poraďte něco lepšího než EET!
+8 # Dědouch1 2016-12-07 12:02
Je to marvan.
Proti EET řvou nejvíc ti, co mají máslo na hlavě.
Najednou nikdo z nich nemá internet, neumí zacházet s počítačem, zřízení internetu a koupě zařízení ho položí...
Je pravda, že největší zlodějny se dělají mimo sféru, kterou EET ohlídá. To by měl být úkol pro jiný orgán, než je berňák.
0 # jan navratil 2016-12-06 16:47
Prakticky,nemůž ete něco mít bez faktury s příslušnou DPH.Takže to má za úkol zlikvidovat práci na černo,ani hřebík si sám nezatlučete,jen pře firmu
+5 # Vítězslav Crha 2016-12-06 17:50
V jednom z nejchudších států světa je fraškou zavedení EET. To ví i nedonošenec a proto je zavedl. Babiš nic nevybudoval jenom nakoupil a kde na to vzal je otázka která má odpověď v chaosu po roce 1989.Ti předem informovaní soudruzi často nositelé spolupráce s stb na to jenom čekali a pro notičky si dodnes jezdí do USA. Jsem zvědav na Trumpa jak se s nima bude mazat.Myslím že pojedou zpět bez not a sebevědomí
+2 # biglebowski 2016-12-07 10:27
"V jednom z nejchudších států světa" jste měl na mysli ČR? V tom případě usuzuji, že jste toho pravděpodobně v životě moc nepoznal, protože my si tady (i se všemi možnými i nemožnými výhradami) žijeme jako prasata v žitě (laicky řečeno).
-3 # xmarek 2016-12-06 17:59
Tak schválně: "Čí zájem ta paní hájí?" Upřímně já jsem viděl manifestaci proti EET a je zajímavé, že jsem tam viděl hlavně notorické neplatiče a potom nějaké Vietnamce.
Ne, nehájím tu či onu stranu, ale když se zamyslím tak v okamžiku když budu totálně v loji a nebudu mít co jíst tak k čemu jsou mi podobné řeči?

Dnes jsem viděl zajímavé video s Jaroslavem Homolkou na téma "Nebuďte ovce, staňte se predátorem!" a pochopil jsem to, že tato paní co tady tak plive na EET zaníceně bloguje na serveru co vlastní pan Babiš. Takže co je jejím cílem?

Není to snaha, aby byli lidi rozhádaní, nepochopili podstatu tohoto: goo.gl/iKiiV3 a tak nějak čekali, že ona je ten SPASITEL?

Ne sorry Lady, ale na mě toto nefunguje. Slovy z "Básníků": Já jsem možná blázen, ale nejsem pitoméj.
+4 # foxikus 2016-12-06 18:17
Z fotky poznáte notorickýho neplatiče? tak to já z Vašeho textu zase poznám že jste pedofil. Jak se Vám líbí onálepkování?


Cituji xmarek:
Tak schválně: "Čí zájem ta paní hájí?" Upřímně já jsem viděl manifestaci proti EET a je zajímavé, že jsem tam viděl hlavně notorické neplatiče a potom nějaké Vietnamce.
Ne, nehájím tu či onu stranu, ale když se zamyslím tak v okamžiku když budu totálně v loji a nebudu mít co jíst tak k čemu jsou mi podobné řeči?

Dnes jsem viděl zajímavé video s Jaroslavem Homolkou na téma "Nebuďte ovce, staňte se predátorem!" a pochopil jsem to, že tato paní co tady tak plive na EET zaníceně bloguje na serveru co vlastní pan Babiš. Takže co je jejím cílem?

Není to snaha, aby byli lidi rozhádaní, nepochopili podstatu tohoto: goo.gl/iKiiV3 a tak nějak čekali, že ona je ten SPASITEL?

Ne sorry Lady, ale na mě toto nefunguje. Slovy z "Básníků": Já jsem možná blázen, ale nejsem pitoméj.
-11 # Brankoslav Glagól 2016-12-06 18:52
Ta ženská je naprostý zoufalec. Expertka jak noha.
Je tak blbá, že si vymyslí ubohého zelináře co prodá dvě okurky měsíčně, jak ho to teď ničí a půjde se uklidnit do korejské montovny - a ani neví, že maloobchod bude mít EET zavedeno až po novém roce.
Tady v diskusi , a i Šichtařová ve svém v ýtvoru, se plakalo nad malými "podnikateli" alias velké korporace atd. No já jsem malý zaměstnanec a také chci platit daně, zdravotní, socku etc za minimální základ a zbytek hezky na ručku, docela by se mi líbilo mít měsíčně o 10000 více než dnes. Ale hovno, já vlastně závidím což není pravda. Ve skutečnosti jsem pěkně nasraný a tyhle kecy putikářských vejlupků mě celkem dost iritují.
-1 # Carnas 2016-12-06 19:05
Až lidi v tomhle státě pochpí, že není normální krást to bude krásné. prostě stát je postaven na výběru daní. Pokud se někomu nelíb jak vysoké daně jsou - ať jde do politiky a změní to - v dnešní době je vidět, že ministrem se může stát opravdu každý. za těch 26 let tady určité segmenty podnikatelů zvlčeli, tak stát na ně koupil pořádný bič. No a je jasné, že se budou cukat když dostali přes paprče. A že je to online? to jsme měli zavést třeba pergament? kamenné deštičky? prostě je doba internetová - všichni mají online bankovnictví na facebuku se online vyzvracejí ale online eet jim nějak vadí.
+9 # John Maxwell 2016-12-06 19:23
Cituji Carnas:
Až lidi v tomhle státě pochpí, že není normální krást

Jak se řiká ryba smrdí od hlavy tj. největší zloději nám vládnou to ti nevadí ? Až lidi pochopí kdo opravdu krade v tomhle státě bude hon na politiky .Je hloupost si myslet, že malej podnikatel uklízí svoje zisky do daňovej rájů a tohle EET neřeší.
Co třeba převody majetků tam se taky skovavaj daně a je toho dost na co stát sere, protože by museli jít sami po sobe a to nepůjdou.
+7 # Josef Švejk 2016-12-06 19:49
Až lidi pochopí... Lidé to chápou tak, že drobný zloděj je chudák a nešťastník. Velké zloděje pak volí, neboť je obdivuje(?), či si myslí že má dost a od teď se bude starat jen o ně. A hlavně, že ANO bude líp!
Lidé chápou tak až jde jednomu z toho hlava kolem.
Máte pravdu stran smradu ryby, proto si ji lidé nadšeně zvolili. Nejspíš jim voní.
+2 # Carnas 2016-12-06 21:33
Ale vadí. Ale tohle zní zloděj křičí chytte zloděje.
Ano ulívají si, tunelují státní zakázky... ale to na poctivém odvádění daní nic nemění. prostě podvádět = krást se nemá. A to, že si tahle krajinka zvolí namísto politika člověka s nejlepším podnikatelským záměrem století který už neměl koho většího ovládnout tak si hačnul přímo na pramen.
za to můžou voliči který jsou zas zmanipulovaní médii. a je úplně jedno kterými. jestli AC, nebo Idnes.... prostě každé manipuluje. už to zčíná být moc okaté.

Chudinky hospodský. Musí patit po 20 letech pořádne daně. a nejvíc řvou ti co zaměstnávají lidi na černo který berou podporu a sociální dávky.. takoví ať raději opravdu zavřou. pro krajinu - pro nás lidi jsou zbyteční.

a vím kolik je to stálo. standartne v hospodách pořádný systém stál cca 60% průměrného platu zaměstnance x počet zaměstnanců
tzn. 5 lidí po 20tis tak ho systém stál nejvíc 60000Kč. není to drobák ale u režií 1,3mil jenom na platy + provoz atd se to docela ztratí.
+5 # Vladimír35 2016-12-06 20:44
lidé poslouchejte co jsem našel za článek už z více míst od ruzných lidí a potvrzuje se mi že to tak bude týká se to nás všech právě tyto dny a měsíce v zimě kdy je to nejvíce možno pozorovat ...

překlad translator z AJ: Dr. Leonard Horowitz, 48let, bývalý univerzitní lékařské výzkumník, byl označen "nebezpečný" od mnoha zdravotníků, a to z důvodu exotickými konspiračních teorií, že tlačí na jeho internetových stránkách, které také podporují přírodní a alternativní terapie.
Jeden z Dr. Horowitze většinu dlouhodobých pohledávek se vlády konspiroval s velkými farmaceutickými společnostmi, aby se velké segmenty populace nemocných, prostřednictvím stříkání určitých chemických látek do ovzduší prostřednictvím takzvaných "chemtrails" emise proudových letadel.
Dr. Horowitz řekl: "Viděli jsme tento typ epidemie od konce roku 1998 a začátku roku 1999.
"Lidé byli hackování a kašel s touto bizarní nemocí, která se nedá následovat žádné logické virovou nebo bakteriální počátek a přechodné období.
"Kdyby to bylo opravdu bakteriální nebo virová infekce, by způsobil horečku, ale to se nestalo.
"To trvá několik týdnů, ne-li měsíců. Sinus přetížení, sinus odvodnění, kašel, únava, malátnost. Lidé byli pocit "off".
"Domnívám se, že chemtrails jsou zodpovědné za chemickou intoxikaci veřejnosti, který by pak způsobí potlačení imunitní reakce, low grade k vysokému stupni závislosti na expozici. Imunitní dysfunkce umožňuje lidem, aby se stal citlivý na oportunních infekcí, jako je tento micoplasma a jiných oportunních infekcí. "
Tvrdí, že zkoumali obsah tryskové letadlo kontrails poté, co byly postříkány přes svého domova v severním Idaho.
Centra pro kontrolu nemocí toxikologie potvrdil, že obsahovala množství ethylendibromid u v tryskového paliva, řekl.
Dr. Horowitz řekl ethylendibromid u byl chemický karcinogen, který byl odstraněn z bezolovnatého benzínu ze zdravotních důvodů, ale věří, že se záměrně přidává do tryskového paliva výškové vojenských letadel, aby obecné populaci nemocných.
Tak proč by to dělali? To je místo, kde jeho konspirační teorie dostane ještě víc zlověstnou.
Dr. Horowitz tvrdí, že je "černá" vládní agenda produkovat lidi, kteří jsou chronicky nemocní a stát závislý.
To, on tvrdí, je místo, kde se farmaceutické firmy přijít prodat lék.
Řekl: "Je-li vytvořit závislost a tím vám oslabit populaci, a oslabené populace jsou snadno ovladatelné.
"Nechtějí, aby zcela eliminovat populace úplně, jen určité populace.
"A není to, z jejich pohledu, nádherné? Mají skrytou vylidňování program, který nikdo zvedl na dosud. To je ideální, co chtějí produkovat. "
Ther extrémní tvrzení bývalého zubaře je, že AIDS, prasečí chřipka a ebola byli všichni umělá devastovat populace.
Věří také v Illuminati, a tvrdil, mlčenlivý, a satanské organizace, které ve skutečnosti spustit světové vlády, a který se neustále snaží přinést nový světový řád a vykonávat větší kontrolu nad námi.

zdroj ZDE:
express.co.uk/.../...
+1 # FRANTISEK 2016-12-06 21:01
Koblih přijde domů a říká ,poletím do New Yorku pro befehl a ty si nakoupíš Mončo co ? jééééé kabelku třeba chi chi. No a my byzme Moniko tu kabelku Louis Vuitton nemuseli v PRG na letišti přiznat a ušetříme na clu a dph. no prozstě okrademe stát...jééééé
+3 # Vladimír35 2016-12-06 23:26
po dlouhých letech znovu přidávám video, které vám otevře oči snad už znovu a jistě ... někteří už vědí ...jiní stále hledají a tápou ... dnes se už video opravdu naplnuje v některých bodech které už probíhají.

www.youtube.com/.../
+3 # Petr Rosny 2016-12-07 06:53
Markétka píše o EET v souvislosti s komunisty v 50tých letech,o tom jak se kdo díval na podnikatele atd..,je ale zajímavé,že v EET nevidí problém systému dneška-kapitali smu,který zmutoval do podoby v jaké je dnes.Kde stát dělá všechno proto,aby znemožnil podnikat malým živnostníkům a to proto,že přeci velké firmy potřebují růst a tyto živnostníky pak nahradí.Skončí restaurace v ulici?Tak se tam možná časem nasáčkuje Mc´Donald a bude po problému.To není o komunismu,nebo o socialismu,to je dnešní kapitalsmus,kte rý sežere za živa všechno kolem.Tento zákon prosazoval "velkopodnikate l",multimiliard ář Babiš a jeho dneska považovat za komunistu (i když jím určite byl) je prostě debilní..
+3 # Karel Mladek 2016-12-07 09:49
Včera jsem zaslechl, že kontrolou karty pojištěnců u jednotlivých pojišťoven lidé rozkrývají podvody lékařů, kteří fakturují ZP smyšlené výkony. Podle odpůrců EET je zavedení systému "bonzováním", já tedy nevidím rozdíl mezi kontrolou hospodského a doktora....
+3 # Josef Švejk 2016-12-07 16:53
Lékařům nic jiného nezbývá, jsou lidmi ve finanční tísni. Jsou placeni z vašeho pojištění, pak keš, když k nim zajdete. Tedy za výkon jenom dvakrát, což je zoufale málo! Nezbývá aby vyinkasovali ještě potřetí.
Je to podobné jako u dálničních poplatků, nebo parkovného. Z vašich daní se postaví dálnice, nebo parkoviště a pak se inkasuje podruhé na poplatcích, když to chcete použít. Tedy 2x.
Lékaři jsou však inteligentní a tak jsou před ostatními o krok vpřed - inkasují 3x.
Rozdíl mezi hospodským a doktorem je jasný. Doktor to má posvěcené státem, kdežto hospodský ne. Je tedy potřeba ho skřípnout, aby si stát (nejlépe Bureš) přišel také na své.
+2 # John Maxwell 2016-12-07 17:07
U nás za tyhle praktiky dostal doktůrek pět let na tvrdo a už sedí pomalu rok ve výkonu...
+3 # Brankoslav Glagól 2016-12-07 16:51
Doprdele, tohle nevymyslíš.
Místním [...]ům je ohromně proti mysli dodržovat zákony. Nebo jen někdy, nebo jen pro někoho, pro ně, nebo dle xichtu, nebo dle stranické barvy.
Proto tahle země byla je a vždy bude v
Podle kokůtků je naprosto OK, když abstinentní platiči daní skrze vychcaný putikáře dotují notorům chlast a podřadné žrádlo.
A ještě jednou pro [...]amoty - ta ženská si vymýšlí dojemné katastrofické příklady a ani neví, že těch lidí co si vymyslela se to netýká.
0 # Květák 2016-12-09 01:58
Já jsem asi mimo....EET...e l.ev.tržeb....k olik utrží....z toho odvede státu daň....když vydělám ve fabrice dvacku..tak tam aspoň dvojku nechám...ten co někde podniká.....dos tane třeba padesát...a státu dá třeba litr a nebo řekne, že vydělal deset a nedá nic....prostě to nechápu...proč se lidi v hostincích za přiznanejch 10 honí celej měsíc po nocích...když můžou do fabriky na osmičky za 15....v německým marketu vám projde kasou každý rohlík...a v hospodě vám na účtenku píše svatbu.za 30 ..vrchní..prchn i....možná je to buzerace, možná i problémová...al e já myslím, že neexistuje v republice člověk, který by chtěl dobrovolně platit tak velké daně...já určitě ne...byl bych blbej...a to asi Babiš ví, když podniká.....a navíc se mluví o paušálu pro živořící živnostníky.... myslím, že na západě jsou na daně hákliví a kdo je neplatí,tak po něm skočí...bohužel , nejsme v Africe....
0 # Jaromír Jirka 2016-12-13 12:52
Proč hned, když se někde zavádí pořádek, tak všichni pláčou, že je někdo podezírá ze zlodějiny? Kdo má všechno v pořádku, nemusí se přece ničeho bát. A kdo se tady ozývá? Komu to vadí? Zřejmě ti, kteří okrádali stát na daních. Zeptejte se kolik ti tzv. podnikatelé platili daní? Já z podprůměrného platu platím víc, než oni. A že někomu dávají práci? Jedině načerno.
0 # CialisBit 2017-05-23 10:17
Each man can obtain 25% rebate for all comodities at CialisBitcoins apothecary. But only in case of paying with Bitcoins! Get more by: cialisbit.com/.../

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás