Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaMinistr zdravotnictví udělal důležitý krok. Způsobil změnu ve složení Národní imunizační komise vynucenou kritiky systému očkování

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Ministr zdravotnictví udělal důležitý krok. Způsobil změnu ve složení Národní imunizační komise vynucenou kritiky systému očkování

Díky aktivitám organizací, které se vyjadřují kriticky k současnému systému očkování, přistoupil ministr zdravotnictví k jednomu velmi důležitému kroku – výrazně proměnil složení Národní imunizační komise (NIKO).

V tomto smyslu se vyslovila hlavní hygienička ČR Mgr. Eva Gottvaldová na jejím jednání: „Ke změnám ve složení komise bylo přikročeno v zájmu zajištění nejvyšší možné objektivity přípravy odborných podkladů pro řízení strategie očkování v podmínkách narůstajících aktivit anti-vakcinačních uskupení v ČR.“

Složení NIKO bylo kritizováno naší Společností pro netransparentnost a výrazné zastoupení České vakcinologické společnosti (5 z tehdejších 10 členů - viz Tisková zpráva z tiskové konference "Závažnost nežádoucích účinků je podceňována"), jejíž vedoucí představitelé jsou úzce propojeni s farmaceutickými společnostmi. O své místo v komisi přišli mimo jiné tito zástupci ČVS: prof. MUDr. Roman Chlíbek, Ph.D. a MUDr. Hana Cabrnochová. Zejména o společných podnikatelských aktivitách prof. Chlíbka a prof. Prymuly jsme informovali v našem stanovisku k odvolání prof. Prymuly z pozice ředitele Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Již v roce 2012 vypracovali právníci Ligy lidských práv analýzu, v níž mj. upozorňovali na to, že lidé, kteří spolurozhodují o systému očkování v České republice, mají vazby na farmaceutické společnosti. Kromě propojení prof. Prymuly a prof. Chlíbka poukázali právě také na MUDr. Cabrnochovou.

V zápisu z jednání NIKO konaném dne 19. října 2016 se můžeme dočíst, že je nyní nutné, aby členové NIKO deklarovali absenci střetu zájmů člena NIKO. Právě členové ČVS, měli se střetem zájmů v nedávné době prokazatelný problém. Obecně je však potřebné rozumět argumentu v tom smyslu, že deklarace střetu zájmů dosud nikoho na MZ ČR a v NIKO příliš netrápila. Někteří členové NIKO pravděpodobně mohli být a bývali ve střetu zájmů. Nikdo poté nemůže odhadnout, co všechno právě tito členové NIKO mohli v minulosti ovlivnit.

Dále je vhodné věnovat pozornost dalšímu důležitému argumentu hlavní hygieničky „...Ke změnám ve složení komise bylo přikročeno v zájmu zajištění nejvyšší možné objektivity přípravy odborných podkladů...“ Tomu lze rozumět jedině tak, že odborné podklady pro rozhodování NIKO dosud nevykazovaly nejvyšší možnou objektivitu. A aby nejvyšší objektivity vůbec mohlo být v NIKO dosaženo, nestačilo na to jen položit nově zvýšený důraz, ale někteří členové NIKO museli být pro tento účel pravděpodobně vyměněni. Významné je, že nejvyšší možná objektivita podkladů musí být podle slov hlavní hygieničky dosažena z toho důvodu, že v ČR narostly aktivity anti-vakcinančních uskupení. To jednoznačně znamená, že je pro všechny laiky, rodiče i odborníky v ČR velice dobře, že uskupení kritická k systému očkování v ČR jsou a že fungují právě tak, jak fungují. Jak je patrné, přivádí mj. i naše činnost poradní orgány MZ ČR k vyšší objektivitě a pečlivosti příprav strategického rozhodování o očkování. Jinými slovy, je postupně upouštěno od jisté míry ledabylosti či svévole a jsou odstraňovány alespoň některé nežádoucí vlivy působící v těchto orgánech dlouhodobě přes střety zájmů jejich jednotlivých členů.

Z původních 10 členů se nyní NIKO rozrostla na dnešních 24 členů. Zajímavé je omezení vlivu vakcinologů a České vakcinologické společnosti obecně oproti zástupcům jiných lékařských specializací i zástupcům zdravotních pojišťoven. Oproti tomu kontroverzně vyznívá, pokud si Ministerstvo zdravotnictví zřídí odborný poradní orgán, který má vydávat nezávislá odborná doporučení, do kterého jmenuje šest svých vlastních zástupců (jeden z nich je také současně členem výboru ČVS) a ještě další zástupce sobě podřízených státních organizací. V takové odborné komisi a na obsah jejích doporučení budou mít státní orgány nepřiměřeně velký vliv. Oslabení zájmové skupiny vakcinologů v NIKO je tímto do jisté míry nahrazeno posílením vlivu státních úředníků a prostupem politických zájmů a lobby touto cestou.

Změny ve složení NIKO jednoznačně vítáme. Teprve však budoucnost ukáže, jak tento zrenovovaný poradní orgán bude skutečně prospěšný systému očkování v ČR a současně jak se vypořádá s tím, co zdědil po svém předchůdci.

Zdroj: 

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+23 # jan lavicka 2016-11-30 13:42
Kdy všem dojde, že očkování = decimování imunity = snížení kvality a délky života = zisky farmaceutického průmyslu = masové vraždy.

Každy, kdo má autistické dítě na západě, dostává kvůli očkování u soudů odškodné. Všichni to už vědí, kdo se jen trochu zajímají.

Zde je více informací
"Italští lékaři píší otevřený dopis: Neočkované děti jsou zdravější!"
http

Očkování nemá žádný vliv na výskyt např. obrny, normální trend pravděpodobně díky lepší stravě a hygieně:
goo.gl/PZfn5y

Opět lživé hrátky s čísly masových vrahů farmaceutického průmyslu:
goo.gl/OnSThN

K čemu tedy očkování je? Logický závěr: vražda, zisky farmaceutického průmyslu.

Delší rozepsání o vraždách vakcín zde:
westonaprice.org/.../...
-10 # smrťák 2016-11-30 14:18
.
+15 # Dědouch1 2016-11-30 14:34
+++
:DDD
+16 # Pepa z Depa 2016-11-30 20:11
Cituji Dědouch1:
...
Ne, že by v tomto jeho příspěvku bylo něco debilního, to výjimečně ne, ale s ohledem na to, jak se až dosud prezentoval, mě nemůže oslnit (oblbnout) tím, že sem něco nakopíruje.
Pro mě - marvan.


.
+13 # Dědouch1 2016-11-30 21:06
Jo, to by mohl být on.
0 # jan lavicka 2016-12-01 13:54
typičtí fízlové, kaziči diskusí a placení trollové
naklikali jste si mínusy během pár hodinek naprosto skvěle, místo dávání faktů jako já

jste smutné bytosti bez šancí na opravdové štěstí, tak už skočte, nikdo vás postrádat nebude :)
+15 # Dědouch1 2016-11-30 18:18
Já si smrťáku ale stojím na tom, že lavicovy rodiče by mohli vyprávět. Nejspíš malého lavici nechali očkovat i na ptačí chřipku, BSE a pod.
Ne, že by v tomto jeho příspěvku bylo něco debilního, to výjimečně ne, ale s ohledem na to, jak se až dosud prezentoval, mě nemůže oslnit (oblbnout) tím, že sem něco nakopíruje.
Pro mě - marvan.
+17 # smrťák 2016-11-30 19:57
.
+16 # Dědouch1 2016-11-30 21:09
:DDD
Koukám, Smrťáku, že se z tebe stal ajťák! Korekce už není problém ;)

+13 # Dědouch1 2016-12-01 00:30
Smrťáku, tvoje mínusy pod slintem lavice, utěšeně rostou. Řekl bych, že je to známka toho, že sem chodí noví čtenáři, kteří marvana lavici neznají z ostatních jeho výronů. Potřebují jen čas. Lavice se opět odkope a potom bude klasifikace jiná.
;)
Je nelogické, že to neodnáším (za ty plusy navíc) s tebou.
Přijde mi to docela líto.
:DDD
-15 # jan lavicka 2016-12-01 06:33
kdo je to marvan, fízle, co jen placeně ničí diskusi?
zabanujte tohoto hloupého fízla, kaziče diskusí, děkuji :)
+10 # Dědouch1 2016-12-01 08:58
No přece ty, marvane. Mrkni do zrcadla, nebo gif, co ti sem hází Pepa z Depa.
Zapomněl jsi, že jsem i "stávkokazič". To se mi zvlášť líbí a normálním čtenářům jistě taky.
A udělej si něco se šiftem, ať mají ty tvoje slinty trochu fazónu. Pak se i hůř rozezná co je tvoje "tvorba" a co jen kopíruješ. ;)

P. S. Není ti marvane divné, že když náhodou máš hodnocení zelené, je to u myšlenek někoho jiného, které sem kopíruješ? :DDD
-14 # fujiminavaja 2016-11-30 15:36
To vaše tvrzení je jak když budu tvrdit, že autistické děti jsou telepati (o čemž víte, že si nedělám legraci). Takže elity chtějí vytvořit armádu telepatů nebo [...]ů?
-10 # jan lavicka 2016-11-30 16:48
hochu neinformovaný, KAŽDÝ soud na západě rodiče vyhrávají kvůli očkování, stačí si pohledat, toto už snad ani není možný prohrát

to jsou fakta, žádné tvrzení ;)

tady máš další fakta:
http
+17 # .lak 2016-12-01 09:22
+3 # jan lavicka 2016-12-01 13:54
znám, přesně proto jsou veškeré "důkazy" o prospěšnosti očkování lživé, grafy upravené atd.

důkaz, jim jde o zisk, boji proti očkování o zisk logicky nejde
+4 # .lak 2016-12-01 16:22
Je jasné že zisky by měli v čudu když nemoci jsou léčitelné za zlomky nákladů očkování.
+3 # Lekno 2016-12-02 10:29
Robert De Niro je iba jedným z mnohých človiečikov, ktorému farmaceutický priemysel prostredníctvom povinných očkovaní kombinovanými vakcínami poškodil dieťa. Robert De Niro je pomerne známy, jeho hlas má váhu a podarilo sa mu medializovať svoj prípad.
Hlasy slovenských (aj českých) rodičov detí poškodených zahraničnými vakcínami takú váhu nemajú. Aj preto majú na Slovensku farmabaróni postarané o rozprávkový biznis – bez akejkoľvek zodpovednosti. Ich hovorcovia, rôzni platení trtkovia šíriaci mantru očkovania, tiež.

auria.sk/.../...
+18 # Kurt Kolibka 2016-11-30 15:40
Asi je to pozitivní krok, nicméně neradujme se předčasně. Odborná stanoviska budou vydávána na základě úrovně současné lékařské vědy a ta je poplatná řešení vyhovujícímu pharmalobby. Na školách se budoucí lékaři nedozví o očkování nic, co pharmalobby nechce, aby se dozvěděli. Takže boj s devítihlavou saní nekončí
+16 # Josef Švejk 2016-11-30 15:51
Vidím, že si nejste jist, jde-li o pozitivní krok. To je dobře. Šlo by totiž o první pozitivní krok našich vlád a ministrantů za posledních téměř 3 desetiletí. Vbrzku zjistíme, že jde pouze a jen o zajištění nejvyšší možné objektivity... Což bude nejspíš něco úplně, ale úplně jiného.
+16 # trton 2016-11-30 16:28
Urednic i, kteri vazne ohrozuji nase zdravi a zdravi nasich deti si zasluhuji jenom jedine !!!!!
+13 # Pes 2016-11-30 16:24
Kašlu na komisi. Je mi jedno kolik má členů a od kud. Je mi jedno, kolik má úředníků a kolik odborníků.
Pokud mi nebo mým dětem chce někdo něco píchat tak požaduji: VEŘEJNÝ REGISTR, do kterého může každý zapsat své zkušenosti a každý do něj smí zdarma nahlédnout + srozumitelné statistiky apod.
+13 # Mirecv 2016-11-30 16:38
Urobil by si chybu, ucil na vlastnych vakcinacnych skusenostiach. Nemame tolko casu, asi je lepsie sa ucit z dostupnych informacii:
www.medicelo.cz/.../
bioara.cz/.../ockovani.html
Ja by som namiesto: "Pokud mi nebo mým dětem chce někdo něco píchat tak požaduji"
napisal: "Neexistuje fungujuca vakcinacia, iba ich zhubny ucinok." ;-)
Pre pro-vakci-ucink ujucim v tejto diskusii: "nikto konkretne Vam, Vasim rodinam a Vasim detom, nebrani vakcinovat sa. Kludne pokracujte a dajte aj nam vediet o nasledkoch a Vasich nekonecnych trapeniach/bole stiach. Pozorni ludia sa aj sprostredkovano u skusenostou poucia."
+15 # Dědouch1 2016-11-30 17:56
Co za blba ti asi dalo mínus.
+16 # Pepa z Depa 2016-11-30 20:23
Cituji Dědouch1:
Co za blba ti asi dalo mínus.

.
+10 # Dědouch1 2016-11-30 21:10
Asi jo, lavice.
:D
-16 # Jan Kadlec 2016-12-01 10:27
No to není moc dobrý nápad, zastánci očkování tam budou psát, jak nechali opíchat 10 svých dětí a všechny jsou v cajku, a odpůrci zase, že jim 10 dětí po vakcíně umřelo...
-17 # Marvanec 2016-12-01 09:26
.
+6 # LadaV 2016-12-02 07:49
Očkování je největší podvod asi v dějinách ikdyž ono těch podvodů bude více. Celkově farmacie místo aby uzdravovala lidi tak je jen drží v jejich špatném stavu a ničí jim jiné orgány v těle ...což je katastrofa a nechápu jak mohou dobrovolně lidi platit léky za šílené peníze ....

Smutné je že některé lidi co jsem znal zabili léky na srdce a na cholesterol ...po nějakých letech to vyvolalo rakovinu a špatně skončili když jsem si hledal co to zpusobilo zjistil jsem že je více lidí stímto problémem i u nás.

Jinak vankcíny na chřipku zabili nejednoho duchodce a poškodilo nejednoho člověka a co se týče dětí znám jich několik co mají po vakcíně at HEXA nebo MMR problémy bud nastal diabetes I. nebo mají silné astma či pár případů co jsem slyšel zemřelo dokonce ....vždyt toto je GENOCIDA ....

Kolik dětí má nálezy na mozku ? Je jich tisíce v republice a možná více ....běžte na neurologii se poptat kolik problémových dětí tam řešili po očkování ...

Hnus v jakém světě to žijeme a jak slepě lidé věří doktorům ... :-(
0 # SlunceVDusi 2016-12-23 00:49
Mohou za to neziskovky financované tzv. Putinem? Náhoda? Nemyslím si

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás