Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaCeloevropský protest proti ACTA

Sociální sítě

Reklama

Celoevropský protest proti ACTA

Dne 11.2. 2012 proběhne ve více než 13 městech České republiky mezinárodní protest proti kontroverzní smlouvě ACTA.

Piráti nesouhlasí s extrémními zásahy do práv občanů, zásahy do lidských práv, zásahem do svobodného prostoru Internetu, zpřísnění přeshraničních kontrol a s ničením zabaveného zboží.

ACTA se podle Pirátů výrazně dotýká svobody šíření informací. Podle Pirátů nejde jen o Internet, ale o smlouvu, která dopadá na práva všech občanů.

„ACTA umožňuje firmám cenzurovat Internet, vzbuzuje obavy týkající se mezinárodní přepravy generických léčiv, která by mohla zachraňovat životy, komplikuje zemědělcům přístup k osivu a ukrajuje občanům ústavní práva. Nejde jen o stahování filmů, ACTA se dotýká každého. Lidé by měli dát vědět, že s takovým chováním ze strany korporací, které lobbují u našich volených zástupců, nesouhlasí. Volíme si své představitele, aby hájili naše zájmy,“ říká Jakub Michálek, spoluautor analýzy dohody ACTA.

Protest proti ACTA je protestem mezinárodním. Již 2 miliony lidí podepsaly petice, v sobotu občani vyjádří svůj nesouhlas s ACTA nejméně ve 139 městech ve více než 24 zemích.

 

Související články:

 

V České republice se bude demonstrovat na těchto místech:

 

Podívejte se na video o ACTA:

České titulky zapnete kliknutím na "CC"

 

Zdroj: http://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/11-unora-bude-cela-evropa-protestovat-proti-acta

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+1 # Kamil 2012-02-10 16:32
chybí vám tam odkaz na Jihlavu takže doplňuji: facebook.com/.../...

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás