Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaSpiknutí za účelem prodeje léků. Česká policie obvinila 25 lékařů a manažerů farmaceutických společností

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Spiknutí za účelem prodeje léků. Česká policie obvinila 25 lékařů a manažerů farmaceutických společností

V těchto dnech česká policie obvinila 25 lékařů a manažerů farmaceutických společností z údajného spiknutí s cílem prodeje léků.

Vyšetřovatelé tvrdí, že 16 zástupců farmaceutických společností „vyplácelo" devět lékařů. Lékaři za to doporučovali nebo předepisovali „potřebné" léky svým pacientům.

...

Obvinění se týká činnosti lékařů v období 2008-2013. Výše „odměny" činila od 270 tisíc do 2,5 milionu korun. Některým podezřelým hrozí trest odnětí svobody až na 10 let a také zákaz lékařské činnosti.

Redakce Sputnik Česká republika se obrátila na Českou lékařskou komoru se žádostí o komentář k této situaci, ale zástupci její tiskové služby zcela odmítli hovořit na toto téma.

Uživatele sociálních sítí překvapila skutečnost, že teprve teď, pět let „po skutku", policie vystoupila s takovým návrhem. Někteří potvrdili, že se setkávají s podobnou praxí vnucování nepotřebných nebo drahých léků. Někdo je dokonce ochoten kvůli tomu změnit svého lékaře.

Nicméně žádný výjimečný charakter tento precedens nemá. Začátkem března tohoto roku Federální antimonopolní služba RF odhalila rozsáhlé spiknutí dodavatelů léků a zdravotního zařízení s moskevskými nemocnicemi. O měsíc dříve v Moldávii bylo odhaleno další farmaceutické spiknutí, týkající se preparátu Metronidazol.

Shoda případů a jejich frekvence je ve skutečnosti následek aktivního rozvoje trhu s léky. Cílem spolupráce zdravotnických pracovníků s farmaceutickými společnostmi je získání osobního prospěchu a pomoc pacientům je na vedlejší koleji.

Nehledě na morální aspekt problému a komerční zájmy farmaceutických společností je třeba říci, že hranice mezi skutečně nutným lékem pro pacienta a mezi lékem „přednostním" není vždy jednoznačná. Vzhledem ke mzdě českých lékařů (a nejen českých), které mají daleko k ideálu, situace s „přivýdělkem" na receptech už nevypadá tak nepřirozeně v těchto podmínkách.

Zdroj: snews.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+44 # Jan Krucifix 2018-03-13 21:30
Toto je stav běžný - lékaři se nechají snadno manipulovat, dovolená, odměna za studii, to už známe. A průmysl na "zahnojení" lidských těl chemikáliemi sílí. Těch reklam v TV na léky na rýmičku - zlatý zázvor, med, citron....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+39 # smrťák 2018-03-13 21:57
K článku. Konečně.
Sedíš v čekárně a čekáš. Co taky jiného. Klepání na dveře ordinace nic nevyřeší. Neznáš signál. Sedí tam s tebou asi dvacet lidí. Je 10:52 ZULU a jsi objednán na 11:00. Nesmysl. Vyleze dyžurná z albánských polních lazaretů třicátých let minulého století a bere to "po řadě". Kolem ní se ihned srotí hrozen čekajících.
Podotkneš "jsem objednán na 11:00". "No a já na 9:30,....a já na deset, no a já na 4:21"!! Hudruje dav nešťastníků chycených v cikrtově pasti. s lístkama ve ztuhlých rukách. Sestra (kdoví čí) ani nezvedne zrak a zasune tvoji "objednávku" dospod. Dveře sesterny zaklapnou, jako mříže v Alcatrazu. Čekání v čekárně. Šepot 30.tikorunových investorů znejistěl. "Žeby jsme se dostali dovnitř v tomto století?"
Po dvou nekonečných hodinách, kdy jsi v pořadí třetí na řadě si řekneš. Ještě třičtvrtě hodiny a mohl bych se vecpat dovnitř. Čekáš v čekárně připomínající mrtvolné ticho na patologii, v lepším případě čelem ke zdi na Gestapu. PRÁÁÁSK Otevřou se dveře a ozve se "další dva pojďte!!" Hurrrrááá! Ještě maximálně půl hodiny. Je okolo půl jedné. Dochtoři i pacienti mají už notný hlad a na dálku jim smrdí z tlamy. Čekáš v čekárně.
Najednou se odkudsi z dálky ozve klap klap klap klap. Hlasité kroky neomylné chůze ve vysokých jehláčích. To by se mělo zakázat. Do čekárny v papučích.
Zjeví se pičisko okolo pětadvaceti v černošedém slušivém oblečku a ihned a přímo zaťuká smluvený signal a pofouká si kotníčky prstů pravé ruky. V levé má kufřík a igelitku naditou papíry. IHNED se otevřou dveře a sestra (kdoví čí) hubu jako roztrženou řeznickými háky křičí: ÁÁÁÁ dobrý den. No pojďte dál. (na dveřích je napsáno: pořadí určuje lékař podle zdravotního stavu pacientů) Ano, je to dealerka drog z nějaké farmaceutické pobočky nabíz...vnucují cí ZA PROVIZI lékařům nová svinstva. Je tam uvnitř 55. minut. Podíváš se z okna polikliniky. Je to třetí patro. Kdybych skočil dolů na beton, třeba by to vyšlo.
V jiném století:
Vejdeš dovnitř ordinace, tlak, teplota, rosný bod, váha a co prej je nového, ptá se obtloustlý optimistický dochtor. Odpověď se nabízí čuráku.
Ale jó, deto.
Žeprej, ten váš lék je už nahrazen lepší variantou.
Ale tady ten mi zcela vyhovuje.
No podívejte zkusíme ten nový.
A co s tou zásobou mnou zaplacených léků?
Tu si můžete strčit do řiti.
No ale co ty vyhozené těžké prachy za staré léky?
Hovno! Budete prostě užívat tyto nové léky.

Pozor, sarkazmus!
Ti zkur.vení důchodci mají doma zásoby léků, které nikdy nespotřebují a zabírají místo v čekárnách, protože doma nemají co dělat.
Tolik k článku.

Jen bych chtěl říct, že vím co s těmi čubkami v černošedých slušivých oblečcích s (po čekárnách) klapajícími vysokými podpatky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # Janinna 2018-03-13 23:44
Ahoj:)) no jo, další skvost z tvé klávesnice:))
Co mě zarazilo, je ten vysoký počet obviněných. 25 lékařů a manažerů za pět let? Nějak málo, ne?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # smrťák 2018-03-14 00:08
Ahoj :o)
To už je spláchnuto do haj.zlu. Tzv. odpuštěno.
Máš vidět, když zmizely ty talíře na 30.ti kačky, jak jsou milí. Najednou.
Jó byly to těžké časy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Elen 2018-03-14 00:09
Ahoj,
Jak, málo?
To budou údajně jenom ti, co se dobrovolně nedělí.
Jakže to je?
Když kradeš ve velkém, musíš vědět koho podmazat, jinak tě zabásnou a tvůj nástupce i ostatní z branže to pochopí, že prý údajně.

Také někde plave na netu manuel Klausova ODS, Jak získávat výpalné, či jak se to jmenovalo, později si na to (ten manuel) zřídil institut. Ten už za dobu své činnosti dost studentů vyškolil.
Tohle jsou jen ti, co nedávali pozor, tak na to dojeli.
Pěkný večer
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # jan lavicka 2018-03-14 09:33
Ale lidi si za to můžou sami, stačí vynechat VŠECHNY živočišné produkty, lepek, chemii a cukr, nahradit to luštěninami, ovocem a zeleninou a už nepotřebují ani zubaře. Totiž toto vše zakyseluje organismus = snižuje imunitu = rakovina dřív či později téměř jistá.
Já už lékaře díky tomu potřebuju už jen kvůli nějaké administrativě, "nemoci" jsou pro mě od té doby hračka bez antibiotik (asi 4 roky), co jen zničí komplet střevní flóru, tedy imunitu. Dokonce i problémy s koleny jsou pryč.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Dědouch11 2018-03-14 11:10
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Pavel Blaheta 2018-03-14 02:21
Jo taky si myslím, že je to běžný stav, jen nechápu to číslo - proč jich nebylo např. 27 jako českých pánů, které kdysi dávno popravili Praze po prohře na Bílé hoře? Asi se nedělili o zisky nebo byli až moc chtiví.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # jirik 2018-03-13 21:31
Šíří se nový kmen viru HIV, je agresivnější a rezistentní
Epidemie nového kmene viru HIV propukla na Filipínách. Patogen nesoucí označení AE je agresivnější a nemoc AIDS u nakažených propuká rychleji. Nový kmen viru je navíc odolný vůči dosud užívaným antiretroviroti kům. Pacienti jsou tak vysoce infekční a postup nemoci se u nich nedaří zpomalit natož zastavit.
novinky.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # Jan Krucifix 2018-03-13 22:03
Strach je nutné v lidech rozvíjet, ptačí chřipka, prasečí ani nemoc šílených krav už nejsou IN, tak nyní toto...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+30 # Che 2018-03-14 00:05
Duterteho nemaji SSAci radi, tak mu na Filipiny dodali novy virus AIDS, aby se trochu uzemnil.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Pavel Blaheta 2018-03-14 02:22
Che myslím, že to bude přesně tak jak píšeš.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-22 # Buzz Aldrin 2018-03-13 23:23
AE jako Aeronet?

Každopádně se mají třeba v Rusku, kde se už teď tamější epidemie AIDS vymyká kontrole, zase na co těšit. :-(
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # smrťák 2018-03-13 23:33
Všechno, čím je zamořena US amerika je nebezpečné pro celý svět.
A co ty?
Když tě na Prague Pride píchal shapiro, měl ochranu? (nemyslím, ochranku)

Ten tvůj příspěvek níže kypí nenávistí ke všemu českému. To je to, co říkám neustále. Vás židohitlerovce je třeba buď spravedlivě "odsunout", nebo vymlátit.
B je správně.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-30 # Buzz Aldrin 2018-03-13 23:36
Opravdu inteligentní příspěvek. Přeji ti co nejmírnější průběh tvé duševní choroby.

Mimochodem - že ty jsi voličem soudruha Milouše Zemana (budiž mu země lehká) a komika Pitomia Kleptomia? :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+30 # smrťák 2018-03-13 23:56
Ani netušíš, že ty jako zastánce vrahů a zlodějů jsi mi tímto složil poklonu.
Ale moc nepanáčkuj, ikdyž i přesto ti můžu poslat pamlsek, který ti Oni nikdy nenabídnou.
www.bitiba.cz/.../kosticky

Uvědom si, že jsem Rus, jak noha, kterého se snažíš urážet vednevnoci na příkaz židů z US. Já nezapomínám.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-23 # Buzz Aldrin 2018-03-14 00:10
Jezuskote, teď jsi mě vylekal, smrťáčku!

Budliky budliky!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # Pavel Blaheta 2018-03-14 02:25
Buzzi - nesměj se - "smrťák" není sám koho prudíš a kdo by si Tě podal až přijde ten správný čas - tak se raději uklidni a někam se ztrať
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-17 # Buzz Aldrin 2018-03-14 05:43
Cikánská férovka tedy. Bojim bojim!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # diamond 2018-03-14 07:57
No měl bys být vylekanej. Smrťák je pořádnej sekáč, ten se nezakecá...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-15 # Buzz Aldrin 2018-03-14 08:26
Smrťáček ledva ví, kam čůrat. :-)

Aneb jak maminka dovolí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Dědouch11 2018-03-14 11:21
Smrťáku, ser na to oschlý hovno. Mele něco o férovce, ale když jsem mu ji nabídl, vůbec se neozval.
Je to ksindl, fetka rachatická z Kliniky a nemá smysl na to jakkoliv reagovat, natož se vzrušovat. Chcípne to samo, nebo to někdo, od koho to nebude odděleno klábosnicí, zabije fackou. A nejspíš si to pěkně "užije".
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # smrťák 2018-03-14 15:45
Hm...oschlý hovno.
Mě tak někdo jako jsi TY přirovnat k tvému podobenství, tak zahodím klávesnici a useknu si prsty rezavým pilovým plátkem. Je to totiž věc cti.
Ikdyž vlastně pro toto Uschlý Hovno" to je významná pocta. Něco jako "heč, všimnul si mě".
Posílám nesci-fi.

anebo
nd02.jxs.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Dědouch11 2018-03-15 11:09
:D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Dědouch11 2018-03-14 11:14
++++++++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # .lak 2018-03-13 22:15
K tomu jen tolik že tenkrát se ten jejich šéf teď už nevím kdo řekl v telce že se zvočkovat nedá. Jak měly být bezpečnostní složky státu včetně snad řidičů a hodila se vakcinace za pár miliard do spalovny, sakra a zase big pharma.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-12 # Buzz Aldrin 2018-03-13 22:22
Tady zase někdo objevil Ameriku...

Zná tu snad někdo nějakého specializovanéh o dochtora s vlastní praxí, který nejezdí dvakrát do roka na "konference" a "kurzy" do Egyptů, Karibiků, na Rhody, Lesby a Zakynthy?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # diamond 2018-03-14 07:58
Někdo objevil Ameriku, jiný Měsíc...
Tomu se říká dělba práce.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-10 # balwan 2018-03-14 00:12
???????????????
m.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Monika 2018-03-14 00:41
Ano i v Japonsku jsi důchodci odnáší plné pytliky léků ! Mě byli předepisovány po dobu 4 měsíců také až jsi muž všiml že jméno je správné ale věkově jsem již měla být po smrti a byl bordel !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-17 # Buzz Aldrin 2018-03-14 01:04
Jen pro zajímavost: kolik ti bylo, když si tvůj muž všiml, že "věkově jsi již měla být po smrti"?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # .lak 2018-03-14 08:09
Žes ukradl ftipnou kaši soukmenofcům s dochtorem, viť?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # r.m. 2018-03-14 10:35
Spiknutí za levnější práci na vývoz[ nepomohlo/b]
Vítkovice Heavy Machinery dluží téměř tři miliardy: Světlíkova firma Vítkovice Heavy Machinery dluží podle insolvenčního návrhu téměř tři miliardy korun. Má více než 300 věřitelů.
Privatizační mistr ODS Světlík, majitel hory anonymních akcií, stejně zkrachoval. Na Colours of Ostrava si ještě se židem Singenerm z ČNB plácali po zádech, jak si ze všech občanů udělali otroky vykradením úspor devalvací měny.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # fabulist detergent 2018-03-14 10:55
no konecne,, konnnecne
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás