Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaLubomír Man: Jak porozumět neporozumitelnému redaktorovi ČT Moravcovi

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Lubomír Man: Jak porozumět neporozumitelnému redaktorovi ČT Moravcovi

Jak známo, měl předvolební duel prezidentských kandidátů Zemana a Drahoše na ČT moderovat Václav Moravec. Ten to však odmítl, takže jej v této prestižní roli, sledované více než dvěma miliony diváků, zastoupila jeho kolegyně Světlana Witowská. Včera, to je v pátek dopoledne, se redaktora Moravce na důvod jeho odmítnutí řídit historicky nepominutelný souboj dvou adeptů českého prezidenství zeptala redaktorka Seznamu.cz Renata Kalenská.

A teď zbystřete vidy i slechy. Protože odpověď redaktora Václava Moravce byla převelice zajímavá.

Zněla totiž takto:

„Nechtěl jsem přilévat olej do ohně. Neumožnil jsem prezidentu Zemanovi, aby byla Česká televize součástí jeho kampaně“.

Ten olej můžeme dát stranou, protože jeho vypovídající hodnota je nulová. Ale pozor, druhá věta už stojí za pozornost. Václav Moravec říká, že neumožnil prezidentu Zemanovi, aby byla Česká televize součástí jeho kampaně.

Na první pohled jde o naprostý nesmysl. Proč by se totiž měla stát Česká televize součástí Zemanovy kampaně, když celé republice i oněm dvěma prezidentským kandidátům, a především pak Miloši Zemanovi, bylo jasné, že už sama půda České televize bude pro něj územím nepřátelským? Prostorem, na kterém bude, byť s několika svými příznivci za zády, hrát proti přesile, protože i židle, mikrofony, světla se zde proti němu srotí - a hlavně – souboj bude rozhodovat redaktor Moravec , který v sobě nepochybně vzbouří všechnu svou profesionální krev, aby někdejšího důchodce poslal zpět do jeho milovaného útulku na Vysočině?

Tohle všechno dohromady se tedy, jak říká redaktor Moravec, mělo stát součástí Zemanovy kampaně??? Kampaně ofenzivní, vítězné???

Jistě. Ale jen za jediného předpokladu. A totiž toho, že redaktor Moravec si byl zcela jist tím – a to už od samého počátku, kdy se o duelech začalo mluvit - že i kdyby proti Zemanovi ze sálu České televize vyvstali najednou všichni zlí duchové, kteří se zde proti němu houfují už od jeho první prezidentské volby před pěti lety, a i kdyby se jemu samému podařilo v čas aktuálního duelu v sobě zmobilizovat všechny divy své novinářské prohnanosti, vyjde z tohoto souboje Miloš Zeman jako jasný a nepopiratelný vítěz.

A U TOHO, PROSÍM, ON, REDAKTOR VÁCLAV MORAVEC, NEPOTŘEBUJE BÝT!

„A mám-li prohrát, nechť dokáži stát u cesty a pozdravit vítěze, až půjde kolem“, říká se v jedné finské modlitbě, která psychické ustrojenosti redaktora Moravce asi mnoho neříká.

On chce a umít být jen u výher. U proher nechť je někdo jiný. Na ty on není vůbec zvědavý.

Hle, jádro člověka, kterému zpravodajství České televize svěřilo úkol být nestranným a spravedlivým rozhodcem a průvodcem politických rozhovorů.

Lubomír Man

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+25 # .lak 2018-02-13 14:33
Pokračování avatara se bude jmenovat dydlemoravcara.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Pavel Blaheta 2018-02-13 15:14
A nyní si poslechněte můj výklad celé události. Je to jen můj názor - to co budu nyní říkat není podloženo žádnými důkazy. Ale - já se domnívám a jsem si téměř jist, že ten duel byl řízen (alespoň co se týká Drahoše a paní moderátorky) ze speciálního přenosového vozu, kdy byl tým odborníků spojený s panem Drahošem a paní Witovskou pomocí mikrosluchátek, které měli oba v uších (jsou tak malá, že nejsou viditelná). Spojení díky smyčce, kterou měl podle mne pan Drahoš ve svých jinak nepotřebných brýlích a ten tým podle mne napovídal panu Drahošovi odpovědi a paní moderátorce otázky, event. kdy se má vrátit k předešlé odpovědi, když zaregistrovali, že by téma mohlo panu Drahošovi pomoci. A zde se domnívám, že pan Moravec se vzepřel, protože se to jistě dotklo jeho profesionální cti a samozřejmě i ega. Jako by on to nezvládl moderovat i bez pomoci zvenku. Ale a nyní se ptám - a co má potom takový redaktor dělat? Může-li takovou skutečnost přiznat na veřejnosti? Že to moderování odmítl právě proto? No jistě odpovídáte si správně spolu se mnou - nemůže. Tak si vymyslí jakoukoli věrohodnou či nevěrohodnou odpověď, aby uspokojil zvědavé novináře, pravdu říci nemůže, protože "zrada" by jej asi stála velmi mnoho.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # Vladimír57 2018-02-13 16:41
Čau Pavle, máš pocit, že právě on má nějakou čest?!!! A o tom přenosovém voze a nápovědě běhaly mejly už před duelem v Čt.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Pavel Blaheta 2018-02-13 17:38
Ano mám pocit, že má profesionální čest. A že to odmítl právě proto, aby se nemusel sám před sebou stydět. A také samozřejmě "ego". To je jistě také důvod proč odmítnout takovou "cinknutou" debatu moderovat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Vladimír57 2018-02-13 18:49
Havloid a čest????? A pomíjím další jeho "plusy"...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # r.m. 2018-02-16 22:32
Ty jeho brejle vypadaly přesně jako nový google brejle, nejsou ještě myslím na trhu, v pravý pacičce mají projektor.uživa tel může číst vysílaný text,
však taky při závěrečné řeči náhle přestal koktat a čučel jakoby do blba - na text vyplozený blbem v zákulisí. Trik s brejlema zkoušel i Fiala.

Spolupracují z chytrým telefénem v kapse.
technet.idnes.cz/.../...

-
Po volbách se stejně nakonec Skůtr Žantovský rozpovídal. (Skůtr = skurvenej trpaslík, tak ho už kdysi Zeman pojmenoval).
Přiznal to, co ze Želé vyzařovalo - partu z bakalistické Knihovny Václava Lahvela I. Prý oslovili několik vědců, ale akademické Déčko bylo nejrychlejší a nejsnaživější.) )
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # John Maxwell 2018-02-13 17:03
Jak muže zaměstnanec odmítnout práci kterou pravidelně dělá ? leda se měl hodit marod .... nic víc nic míň na vysvětlování neni prostor je tam vztah zaměstnanec vs. zaměstnavatel ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # John Maxwell 2018-02-13 16:54
Tak tak , to je jako by pošťák přestal roznášet poštu protože je v ulici výkop a on musí okolo a protože je línej jít o blok dál tak se na poštu vysere a vedoucímu řekne, že si má jít za výkop nosit sám .... vyhazov jasnej ... takže jen dydlujou jak u svaty dydly, aby nevyšlo najevo, že si tam každej dělá co chce a jak chce za finance daňových poplatníků a nejen těch ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Vladimír57 2018-02-13 15:10
A tím, že se Hlodavec duelu neúčastnil duel nebyl? Buď mi uníká souvislost, nebo je to jen posera a nic víc.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Pavel Blaheta 2018-02-14 01:22
Naopak Vladimíre - vyžadovalo to od něj velký kus odvahy ten duel odmítnout moderovat. Zejména pokud byly okolnosti takové jak jsem je naznačil.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-20 # Ing. Milоslаv Dědеk 2018-02-13 17:32
Je velice nutné, aby byl presidentem prof. Drahoš a ne hulvát Zeman, ktery v minulosti často mluvil vulgárně „*** sem - *** tam". Jen novým prsidentem prof. Drhošem by byla zaručena tolerance pro arabské a černošské migranty, kteří obohacují náš sobecký svět. Nevěra žen v Arabii se trestá smrtí. Stejný zákon by určitě vylepšil situaci v rodině i u nás. Po islamizaci Česka ale jednou stejně přijde.
Jednu možnou alternativu plánované realizace budoucnosti lidstva popisuje článek: SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA – [...].es/.../ ...
V případě, že se vám zdá politický vývoj lidstva popisovaný v uvedeném článku nereálný, protože většina lidí zde nemá dostatečné vysokoškolské vzdělání jako mám já, potom vám doporučuji seznámit se s geniální TEORIÍ VŠEVÝVOJE - [...].es/.../ ...
, což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému jako např. finanční vyssávani státu neproduktivnémi lidmi, které je třeba humanitárně omezit. Z tohoto důvodu bych uvítal, aby bylo vyplácení důchodů po pěti letech zastaveno. Byli to neinteligentni důchodci, kteří zkazili prof. Drahošovi kandidaturu. Čím dřive budou pryč, tim lépe.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Ing. Miloslav Dědek 2018-02-14 22:46
Autorovi tohoto komentáře:
Jmenuji se Ing. Miloslav Dědek a došla mi trpělivost.
Používaní cizího jména je trestný čin. Budete-li pokračovat v psaní komentářů mým jménem podám na vás trestní oznámení.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # eli 2018-02-14 09:05
Od 89-teho, na hradcanske koryto, nedohliadal nikto, az do prichodu Zemana. Samozrejme, ze sa kradlo aj pocas jeho volebneho obdobia, ale toto obdobie bolo prilis riskantne. Po piatich rokoch vysoko riskantneho vykradania a tunelovania, bolo potrebne toto psychicke napatie trosku zmiernit, dosadit na tron dalsiu obdobu Havlosa, ci Klaunosa, preto nastrcili Drahosa.
Z tohoto pohladu porozumět neporozumitelné mu v politike, nie je take zlozite. Jednoducho, 'Follow the money, always follow the money!''Tato vyrazna fraza, sa vzdy spaja s mocou a s mocenskymi zaujmami.
Tie, sprevadzaju ludsku spolocnost, snad od jej samotneho zrodu.
V zaujme ziskania, ci udrzania dominujuceho postavenia v spolocnosti, materialneho zvyhodnenia, populistickych a vela inych pohnutok, spolocnost bola vzdy manipulovana mocenskym systemom danej doby. Prostriedky, sa nevyberali, pouzivalo sa vsetko, od klamstiev, doporuceni, nariadeni, pravnych noriem, az po hrozby, nasilnosti a vojnove konflikty. Mocenske zaujmy nepoznaju tabu. Po viac ako dve milenia, vacsina ludskej spolocnosti, sa podriaduje vole malej skupinke parazitnej chazarskej rasy. Tato skupinka, adoptovala organizacnu strukturu moci zlocineckeho podsvetia. Zmocnila sa svetoveho financneho systemu mafianskym sposobom. Tento system sa javi, ako pevne integrovany celok v legalnej strukture statom kontrolovanych institucii. V tejto strukture sa uchovali zdanlivo funkcne ministerske portfolia vo financnej oblasti, ktore v zapadnych krajinach nesu nazov "reserve"v ceskom zargone to znie o nieco viac hodnoverne "centrální."Ame rika, je strediskom financnej alchymie zapadneho sveta, ale jej federalny rezervny bankovny system, je na americkej vlade takmer uplne nezavisly. Je riadeny FRB (Federal Reserve Board), ktory sa sklada
z prezidentskej rady guvernerov(gaun erov by znelo vystiznejsie), menovanych, ci nastrcenych expertov, ktori samozrejme, obhajuju len zaujmy sukromnych korporacii.
Kongresu, boli vyclenene len tri prudy influencie vo financnom rezorte:
-maximalizacia zamestnanosti
-stabilizacia cien
-zmiernovanie dlhodobych urokovych sadzieb
Ako to v tomto smere vyzera, dokazuju statistiky, ktore su svetu dobre zname.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # eli 2018-02-14 09:06
Trosku som odbocil, od povodneho zameru poukazat na praktiky zneuzivania autority vyznamnych osobnosti v spolocnosti. Ide hlavne o osoby, ktore dosiahli vrcholne pozicie a uznania vo vede, umeni, sporte atd. Drahosa, podobne ako Havlosa, do tejto kategorie perfektne napaskovali. Myslim, ze by nebolo od veci, zmienit sa o takychto praktikach trosku obsirnejsie. Na muske, su aj taki, ktori maju zriedkave schopnosti v oblasti telepatie, alebo ludia, ktori sa za takych vydavaju. Takych, je tu pravda daleko viac. Svet sa ubera dobre naplanovanou cestou k totalnej globalizacii, narody je nutne zlucit, vytvorit nove statne utvary, alebo rozdelit tie, ktore su prilis nebezpecne, zaviest nove meny, nove zakony a nariadenia, znicit priemysel tu, vybudovat novy tam, presuvat epicentrum ekonomickych aktivit, za ucelom maximalnej exploatacie ludskeho potencialu, atd. Taketo zmeny, su radikalnym zasahom do spolocnosti, ktora ich nemusi pokojne prijat, preto je nutne, tuto spolocnost na tieto zmeny nejako pripravit.
V tomto smere su jasnovidci najlepsiou volbou, ludia tieto bludy jednoducho beru, ako posolstvo z nebies, ktoremu sa nemozno priecit. Legendarna Baba Vanga a Nostradamus, im perfektne vydlazdili cestu k 9/11, legalizovali ISIS, predpovedali Brexit, ohlasovali bliziace demograficke zmeny v spolocnosti zapadnych krajin, vytvorenie novych mocenskych struktur ako Cina a Rusko, ktore plne ovladnu a pouziju k tomuto ucelu (news.com.au/.../... ). Ak sa do tychto volovin primiesa trosku prirodnych katastrof o ktore nikdy nie je nudza, potom sa pravda, vsetko bere velmi vazne. Niekedy jasnovidca, ci uznavanu osobnost, nahradi dobre napudrovany opilec. Staci, ked ho supnu do kategorie narodovcov, bojovnikov za slobodu a demokraciu, tak im dovedie ovecky na jatky, bez toho, aby nejaka z nich, na protest zablacala. Havlos, ziadnou uznavanou osobnostou nikdy nebol. Neznamenal nic v umeni, ani v politike, jeho umelecke diela boli vyvratkom kocoviny, jeho politicky program spocival v klamstvach a falosnych sluboch o materialnom blahobyte, typu zapadnej demokracie. "Dobehneme západné krajiny, ako Rakúsko a Svajciarsko, za 5-10 rokov,"taketo a podobne sluby bolo pocut v 89-tom, za hrmotom kazdeho medialneho bubna. Odstartoval stafetu zlodejskych prezidentov, ktoru sa na dve volebne obdobia, podarilo prerusit Zemanovi, ale k zodpovednosti za kradez a vytunelovanie narodneho majetku, nebol povolany nikto. Nova hviezda na ekonomickom nebi, V. Klaus, vsetky podvody a kradeze ulozil do trezoru amnestii v tajomnej trinastej komnate na Hradcanoch. Do podobnej ulohy, aku zohral Havlos, chceli navliect aj
v nedavnych volbach Drahosa. Bezcharakterna osobnost, ktoru ovesali falosnymi akademickymi titulmi, osobnost, ktora si udajne privlastnuje technologicke vynalezy inych, osobnost, ktora bola pripravena zradit zaujmy spolocnosti, ktoru mala reprezentovat, osobnost, ktora si bez ostychu nasadzuje okuliare, ktore nepotrebuje na vylepsenie svojej vizualnej vnimavosti, ale dodat do svojej fyzickej vizaze, akysi falosny charizmaticky rozmer. Predchadzajuci clanok na tejto stranke, vyzdvihoval predpovede vedeckej osobnosti Stephena Hawkinga. Tu je ukazkovy priklad nehanebneho zneuzivania autority popredneho vedca, ktory je uz davno mrtvy. Zneuzivaju tuto vedecku osobnost k svojim mocenskym a ekonomickym cielom. Je takmer nemozne, aby sa s jeho zdravotnym stavom dozil sucasnej doby, komunikoval a publikoval vedecke prace v takom sirokom rozsahu, len pomocou nejakeho podivneho pocitacoveho programu, ktory je doslova ironicky zalozeny na pohybe svaloviny, teda casti jeho tela, ktora je nemocou na ktoru trpi, najviac postihnuta. Zneuzivaju autoritu znameho vedca k manipulovaniu verejnej mienky k ich prospechu, ktory nie je schopny protestu. dailymail.co.uk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás