Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaDrahoš by se měl omluvit a uvést skutečnosti na pravou míru, jak okopíroval průmyslově chráněný vzor mikrovlnné sušičky

Sociální sítě

Reklama

Drahoš by se měl omluvit a uvést skutečnosti na pravou míru, jak okopíroval průmyslově chráněný vzor mikrovlnné sušičky

Nechtěl jsem se veřejně vyjadřovat k roli prof. Drahoše při sušení knih, níže uvedené vyjádření se ovšem dotýká nejen mé osoby, ale i dalších spolupracovníků, se kterými se nám nakonec přes řadu potíží a velký nedostatek financí podařilo technologii sušení realizovat.

Je pravda, že se prof. Drahoš pokusil do vývoje technologie vstoupit, tenkrát jsem se ostatně o jeho existenci dozvěděl.

Při schůzce, na které se rozhodovalo o technologii sušení, si nám postěžoval pracovník firmy vyrábějící mikrovlnné sušičky že prof. Drahoš okopíroval jejich průmyslově chráněný vzor mikrovlnné sušičky a pokusil se ji prohlásit za svoji mikrovlnnou sušičku určenou speciálně na sušení knih.

Nyní prof. Drahoš uvádí, že: „Neuspěli jsme ne proto, že by nápad nefungoval, ale proto, že jsme narazili na hradbu sušárenské "mafie". Řada firem si pomocí jiných metod sušení ze státních zakázek udělala slušný byznys a nebylo v jejich zájmu pustit do rybníka někoho dalšího, jen proto, že by se situace vyřešila rychleji“

Použití mikrovln bylo zavrženo nikoli kvůli nějakým mafiím, ale prostě proto, že tímto způsobem není možné zajistit správný průběh lyofilizace, při kterém je kniha udržována při teplotě -7°C, neboť je nutné zamezit rozmrznutí vody v knize a veškerá voda musí vysublimovat.

Dielektrické sušení bylo zavrženo z finančních důvodů: jen zdroj napětí potřebné frekvence byl podstatně dražší, než celkové finance na projekt.

Na koncepci výsledného odporového sušení jsem se podílel já, Ing. Michal Šváb, strojařské problémy řešil Václav Kohout a konečnou realizaci provedla firma Hacker.

Nízký rozpočet nás donutil vyvinout vlastní nízkonákladové regulátory teploty umožňující pracovat ve vakuu a jen díky velkému nasazení zúčastněných se podařilo vakuovou komoru pro sušení knih realizovat.

Nařčení ze „sušárenské "mafie"“ se mě jako koordinátora vývoje úspěšné technologie osobně dotýká a navíc poškozuje dobré jméno mých tehdejších spolupracovníků, se kterými jsme za velmi malé peníze víceméně z úcty k ohroženým kulturním hodnotám strávili rok usilovnou prací na vývoji unikátního prototypu.

Jsem ochoten veřejně diskutovat s prof. Drahošem o nepoužitelnosti mikrovlnného sušení knih v tehdejší situaci.

Myslím, že prof. Drahoše by se měl omluvit a uvést skutečností na pravou míru.

Doc. Dr. Ing. Jan Kyncl (autor přednáší elektrotepelnou techniku na ČVUT FEL v Praze)

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+143 # acidjoe 2018-02-04 20:56
Drahoš, příznivec GMO potravin, zednář a teď i zloděj......... .....Ani jedna ta vlastnost se mi tuze nelíbí.

Jistě na něj, křivohuba, ještě něco vyplave. Holt ta slušnost, co o ní v souvislosti s ním před volbami krákali jeho příznivci, nebude až zas tak k věci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+79 # chromolibden 2018-02-04 21:43
Jen pro upresneni, Joe:
rozhlas.cz/.../...

Predpokladam, ze ne kazdy o tom pred volbami vedel. Mozna, ze i ti kteri volili toto z meho pohledu individuum (alespon cast) by si svuj hlas rozmysleli. Tim samozrejme nemam na mysli Prahu.

Mimochodem tobe dik:)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # acidjoe 2018-02-05 00:12
Tak to není vůbec zač :-D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # LubinenKremlBot 2018-02-05 11:18
Cituji acidjoe:
Tak to není vůbec zač :-D

Ještě větší vjedec než jsme si mysleli
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # acidjoe 2018-02-05 17:10
Myslíš mě nebo drahoše?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # LubinenKremlBot 2018-02-05 22:13
Pokud se považuješ za vjedce? Ale patří to kafárenskýmu lógru Dragouškovi.Sna d se ti ulevilo měj se:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # acidjoe 2018-02-06 11:09
Za vjedce se teda určitě nepovažuju :-D. Takže se mi ulevilo A ty se taky měj :-D.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+86 # olinka215 2018-02-04 21:47
Řekla bych, že už vyplavalo. Zrovna dneska je na PL článek, kterak kavárna vybírala prezidentského kandidáta=)))
Je neuvěřitelné, že se s klidným svědomím dokázal postavit před národ a tvářil se při tom jako nejslušnější ze slušných. Přitom je křivý, jako ten jeho úsměv. Ale jak se říká,lež má krátké nohy a tahle informace se objevila krátce před volbami, takže ho dohnala vlastní minulost. Nevím, nakolik to ovlivnilo volby, jeho skalní voliče určitě ne, už jen proto, že nečtou alternativu,ale výhradně mainstream a sledují "svobodnou ČT" :=))
parlamentnilisty.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+81 # Janinna 2018-02-04 21:59
Ahoj Olinko, také jsem to četla. Pobavilo mě to "přiznání".
Drahoš byl jen loutka, která by plnila rozkazy.
Jenže loutka byla až moc loutková:)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+50 # chromolibden 2018-02-04 22:08
Cituji Janinna:
Ahoj Olinko, také jsem to četla. Pobavilo mě to "přiznání".
Drahoš byl jen loutka, která by plnila rozkazy.
Jenže loutka byla až moc loutková:)


Velmi presne a hezky receno:)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+77 # Janinna 2018-02-04 22:20
Iluze "slušného intelektuála" zmizela jak pára nad hrncem, jen co otevřel tu křivou hubu.
Drahoš je pro politiku nepoužitelný, jenže se mu zalíbilo "ve světlech reflektorů".
Už i na Novinkách ho kavárna začíná odepisovat:
novinky.cz/.../...
Užitečný idiot udělal svou práci.....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+60 # josh (xy) 2018-02-04 22:30
Ahoj Janinno,...Kone c bílého koněl:
Michal Horáček vypráskal Drahoše: Bylo 27 debat, všechny prohrál. On a jeho žena se nehodí do boje o Hrad!parlamentnilisty.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+58 # Janinna 2018-02-04 22:33
Ahoj johsi, tak ho upíchnou do senátu, tam je takových budižkničemů jako on hafo.:)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+47 # josh (xy) 2018-02-04 22:45
Aby se člověk propůjčil k takové roli, jako on, to chce hodně odvahy. On nemá ani sebevědomí, aby byl v takové funkci. Je jasné, že to jen vyškrábnutá naivní figura s funkcí nastrčeného trojského koně. Je ok, že většina pochopila a nechala jej i s tou kupanií za branou i s ostudou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # .lak 2018-02-05 14:55
Chemik s propagací GMO?
Jisté je že zájmy tu budou ale ne rozhodně pro zdejší obyvatele.
Vojáci konceptuální války, vedou boje postojů nikoli o smyslu konání a lidé chtě nechtě jsou formátovaní a víceméně jimi úspěšně ovlivnění. Netečných je mnoho a těch znechucených velmi mnoho. No a ještě více s kritickými pohledy s nimi polemiku vzdává protože ví že příliš se nedá s hlupáctvím vyhrát. Jsou na čt, rádiích, v mediích, redaktořI, komentátoři, novináři. Jedou válku a manipulují všemi prostředky. Aktuálně na SV. Přidám odkaz a komentář s NWOO.org nwoo.org/.../... Zatím v evropě je zřejmé že západ likviduje outsorsací bývalé státy varšavské smlouvy či východu a sám má na kahánku z migrantů. A zřejmě si naplňují americký sen. www.youtube.com/.../ time 11:11 Tohle bývalé země varšavské smlouvy a lidé v nich nemají šanci ustát. A bláhoví zaprodanci velebí fondy pro neziskovky zaprodanců na doražení funkčních struktur zbytkového povědomí společnosti států v rozkladech 5. kolonami fachidiotů ověnčených tituly v cíleném rozkladu a úpadku. Bez rusů na kontinentu bez surovin a energií nejenže nemohou dělat rozvoj ale mají na krk věšené vytvářené problémy agentůrou bilderberg cca v počtu 150. kusů světoobčanů v zastoupení křovím bruselu. A takřka všichni se chovají jak ranění slepotou při pohledech na současné procesy katastrofálních úpadků předstírané navoněné kulisy ovšem je to možné tím i že prostě odpovědnost neznají a pád do krize také nezažili. Ale argentinská spirála je memento a i zřejmý podnikatelský záměr velkomožných kdy všichni budou plakat a ty necelé tři kopy výtečníků se bujaře vychechtávat. A vedoucí struktury korporátníků s finančními trhy za dosaženou metu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+48 # .lak 2018-02-04 22:48
No, proč asi odedávna říkají němci odborníkům fachidiot? Patrně s nimi mají historické zkušenosti, čím s více tituly tím spíše. Ovšem to tam mají ode zdi ke zdi s chemičkou a knihovníkem bez matury a jaký je tam stav je jasný mnohým i s důslednou blokádou či korektnosti medií.

04.02.2018 22:15:33
parlamentnilisty.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # josh (xy) 2018-02-05 09:41
Prezidentští kandidáti hledají uplatnění. Drahošovi dál chodí peníze
.....třeba Petr Štěpka mu ve čtvrtek poslal korunu a do zprávy pro příjemce napsal vzkaz „game over“ ;)(anglický výraz pro prohru v počítačové hře).
Zdroj: zpravy.idnes.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+68 # olinka215 2018-02-04 22:19
Ahoj všem=)))
Když vidím toho kašpárka M. Žantovského, tak je mi ho skoro líto. Po smrti V. Havla, jeho idolu, si našel životní náplň v jeho glorifikaci. Najít vhodného kandidáta,který by následoval "zářivý Havlův odkaz" a byl by schopen takových neuvěřitelných podrazů, jako byl Havel, je opravdu obtížné,ale evidentně ne nemožné. Naštěstí to normálním lidem stačilo a poučeni minulostí, rozhodli správně.
P.S.
Výborný článek P. Hájka na PP
protiproud.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # Vladimír57 2018-02-05 09:44
Ahoj Olinko.
Píšeš to správně, kašpárek, jinak se tato figurka žantovský s věčně mastnými vlasy nazvat nedá. Typický příklad Krhounka z filmu Škola základ života. Úlisně podlezavý šmejd a práskač.
Moc dobře si jej pamatuji z doby, kdy Hejvlovi dělal mluvčího. Předpokládám, že při tlumočení slov své nejvyšší galaktické ikony se nejednou blahem posral.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # r.m. 2018-02-09 14:44
Žantovského dětské tzrauma
Komunistická rodina Žantovských bydlela ve vile blízko oslavované komunistické spisovatelky Marie Majerové. Brala si ho s ostatními sousedy jako dětský kompars na propagandistick é cesty po státě.
Stěžoval si dlouho, že jim nikdy nedala žádné obložené chlebíčky z pohoštění. Zbytek zabalila do tašky a odnesla domů.
Dodnes se to projevuje nadměrnou hrabivostí. Je to oběť komunismu :-)... a blbeček.

Na dobrým fleku se dobře tloustne. Banga v současnosti.
blisty.cz/.../...
Jak je sakra možný, že mi lidi v roce 2018 píšou, že mám jít do plynu?
...kdykoliv čtu nějakýho rasistickýho kreténa tak lituju toho, že nejsme v Německu, kde by za tyhle sračky dostal deset let natvrdo.
-
Léta s loutkářema spolupracující se diví. Taky příbuzným by mohl poděkovat. Zkrátka loutkář dal, loutkář vzal.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+43 # josh (xy) 2018-02-04 22:01
Ahoj Oli. Přikládám zajímavý článek o [...]ech v rajchu...Velice zajímavý a otázkou, proč vyšel zrovna na iHnoji, co je k tomu přimělo.usti.idnes.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+39 # olinka215 2018-02-04 22:52
Ahoj Joshi :=)
Já jsem už před pár dny narazila na tenhle článek, odkaz dávám až teď a rovnou říkám,že ho nedokážu ověřit. nicméně by mě nepřekvapilo, kdyby to byla pravda. Úsudek ať si udělá každý sám
tadesco.cz/spiknuti-odhaleno/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # josh (xy) 2018-02-04 23:09
Tak toto jsem četl a dával jsem sem tu fotku s tím, že snad nám tím říkají, že jsme v......ale v tomhle případě jim to nevyšlo;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # olinka215 2018-02-04 23:13
No vidíš, to jsem prošvihla, od pátku jsem byla v luftu, bez zpráv,netu a civilizace=))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # josh (xy) 2018-02-05 09:52
Takže pohoda a čistá hlava...tak je to správné;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # r.m. 2018-02-09 16:16
Počet sexuálních útoků z novoročního Berlína třikrát vyšší, než se původně myslelo
stredoevropan.cz/.../...
-
Tisíce migrantů proudí přes Alpy do Francie a Německa
stredoevropan.cz/.../...
Sledujte dokument o migrantech v Alpách od France 24.
youtu.be/kcY7JfjeulQ
Žádná metoda jak donutit Evropu k válce jim není czí. Neokoni zničí jakoukoliv zemi se sociálním systémem. Podobně bylo pod palbou Německo od roku 1933. Závist byla motorem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+51 # chromolibden 2018-02-04 22:02
"Je neuvěřitelné, že se s klidným svědomím dokázal postavit před národ a tvářil se při tom jako nejslušnější ze slušných. "

Me to prijde naprosto uveritelne. Kdyz to dokazal Havel, Klaus, chrochtoprase s cirem na hlave a nadale to zvlada cely parlament:)

Je to proste politika.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Jaris 2018-02-05 08:44
Olinko, kavarna hledala vola. az ho nasla.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-16 # balwan 2018-02-04 21:58 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # r.m. 2018-02-09 15:03

Na věčné časy a nikdy jinak soudruzi
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+65 # Jan Kopeček 2018-02-04 22:20
Křivá huba, křivý charakter. Osobně si myslím, že na tu loutku vyplave daleko více věcí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+38 # Přemek 2018-02-04 22:33
Copak politické loutky někdy něco samy vymyslely?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+42 # Che 2018-02-04 22:36
Drahos jako predseda Akademie Ved me moznost se chlubit cizim perim. Podobne to delal i NEWTON, ktery mel vedouci pozici. Integralni pocet nevymyslel on, ale pred nim Leibnitz. I jeho Gravitacni teorie je nejspise od Halley, ktery zemrel za nejdivnejsich okolnosti.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # julius 2018-02-05 07:59
Predpoklad je jednoduchy Dragos ceka v koute az se stane podivna nehoda Zemanovi a nebo neco podobneho. Pak okamzite bude pripraven jako nahrada.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Vladimír57 2018-02-05 09:52
O tom žádná.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # senil 2018-02-05 10:49
Drahoš je magor. Myslím si, že Zeman vyhrál ne proto, že by byl oblíbený a neporazitelný. Vyhrál proto, že Drahoš byl velice slabý protikandidát. Bez charismatu, bez originálních názorů. V debatách slabý. Jakýkoliv alespoň trochu charismatickým osobitý a rétorický zdatný kandidát by Zemana porazil. Ale protizemanovské elity nebyli schopny během 5 let vybrat zmysluplného kandidáta, tak mají co si zasloužili.
Možná se báli, že kandidát s vlastním názorem by je naslovo neposlouchal.

strelnezbrane.8u.cz/.../395
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # John Pitralon 2018-02-05 10:50
Koho dneska zajímají Drahošovy sušičky...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Miroslav 2018-02-05 21:41
Drahoš je nejen zloděj cizích vynálezů, ale i dlouholetý člen Římského Klubu napojeného na zločineckou mezinárodní kabalu v USA, Vatikánu a prosakující do vrcholných orgánu EU, je to svobodný zednář, propagátor GMO, vítač islámské invazní teroristické armády vytvořené, vyzbrojené a placené chazary a nejbohatšími sionisty v USA v čele s Rothschildem !!! Takovému špatnému lumpovi neměli vůbec dovolit kandidovat na prezidenta ČR, ale měli ho zavřít až zčerná !!! Drahoš je velký lump, zloděj a podvodník !!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # ellascott 2018-02-13 04:16
The article is interesting and useful. I tried it and found it really useful. Thank you very much. gmail login
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás