Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaMarkéta Šichtařová: Jak se stát užitečným skotem

Sociální sítě

Reklama

Markéta Šichtařová: Jak se stát užitečným skotem

Francouzský prezident Macron má nové líbivé heslo: „Více Evropy“. Zní to tak pěkně! Skoro až hipísácky – cítíte v tom takové to „více lásky, více míru, více porozumění, více spolupráce mezi národy...,“ že?

Co asi mohlo lišáka jako Macron přimět k takovým heslům? Zkušení politici přeci mají vždy mezi řádky své důvody. V tomhle případě ani nemusíme pátrat moc dlouho.

Pohnutky, proč pod zástěrkou „většího spojenectví“ tlačit na tužší integraci, jsou celkem průhledné. Francie a další země mají totiž zásadní problém. Bohužel řešení jejich problému se stává naším problémem.

Země jako Německo a zejména Francie si už – konečně – uvědomily, že dluhy jihoevropských zemí jsou nesplatitelné. Důkazem budiž čerstvé znovuobnovení jednání – které se ovšem raději veřejně moc nepropírá – o dalším odpuštění řeckého dluhu. Buď se tyto země nechají natvrdo zbankrotovat, což doslova a do písmene položí řadu německých i francouzských bank, od kterých si tyto země půjčily, anebo zavčasu se tento dluh rovnoměrně rozprostře po celé EU. A tím se zakamufluje.

Co znamená výraz „rozprostření dluhu po celé EU“? Znamená to, že Slovák by dlužil stejně jako Řek. Řek by rázem dlužil méně, Slovák více. O splátky by se všichni svorně podělili bez ohledu na to, kdo dluh způsobil. A pokud bychom i my byli součástí tvrdého jádra či eurozóny, tento dluh by se následně splácel z našich daní. To, co my odvedeme státu z naší výplaty, by tedy nebylo použito na zlepšení vybavení naší policie, na vyšší platy učitelů, na vyšší důchody u nás, ba ani na lepší léčbu onkologicky nemocných pacientů bez vedlejších následků – tyto peníze by byly použity na zlepšení splácení dluhů, které si nasekali Řekové, Italové, Španělé, Portugalci... a Francouzi.

To právě tohle je onen evropský problém, který má být řešen skrze heslo „více Evropy“. Nevěříte? Pár důkazů:

„Více Evropy“ se projevuje hned několika způsoby. Tak kupříkladu Německo a Francie navrhují sladit výši firemních daní, respektive prý by se měla stanovit minimální sazba daně. Údajně země jako Irsko a Maďarsko vytvářejí nekalou konkurenci velkým zemím tím, že mají daně „příliš nízké“. Což je ovšem lež jako věž, protože co třeba takové Maďarsko nevybere na dani z příjmu firem, bohatě si kompenzuje na DPH, jejíž 27procentní sazba je nejvyšší v celé EU. A jak ekonomové dobře vědí, vyšší takzvané nepřímé daně výměnou za nižší přímé daně jsou pro ekonomiku mnohem výhodnější než opačně. Německu a Francii jaksi nic nebrání své daně také takhle zefektivnit. Jenomže místo aby se Německo s Francií staraly o své vlastní daně, mají péči o cizí. Proč? Protože společné daně jsou nutnou podmínkou vytvoření evropské federace. A evropská federace je nutnou podmínkou k tomu, aby ukázněné národy zaplatily dluhy za dlužníky.

Nepřesvědčilo vás to? Tak jinak. Druhým projevem „více Evropy“ mají být společné evropské dluhopisy. Podle představ zejména Francie by napříště neměly dluhopisy vydávat jednotlivé země eurozóny samostatně, nýbrž měla by je vydávat celá eurozóna. Nic jako řecké, francouzské, německé, slovenské a další dluhopisy by tak nebylo, byly by jen dluhopisy evropské. Neboli všichni by dlužili společně. Tenhle plán byl zveřejněn až 19. ledna – až poté, co rok byl zasunut v šuplíku kvůli tvrdému odporu Německa. Německo jako finančně nejdůvěryhodnější země Evropy by totiž na tomhle plánu bylo bité nejvíc, takže by se to německým voličům nejhůř vysvětlovalo. A samozřejmě společné evropské dluhopisy nemají být vydávány tak okatě, aby každý volič pochopil, která bije – mají být vytvořeny skrytě, pro běžného voliče „neviditelně“, takzvanou sekuritizací již existujícího dluhu. (A jestli vám ten pojem něco připomíná, pak bingo: Přesně takhle vznikly sekuritizované balíky nesplácených amerických hypoték, které pak v roce 2008 rozpoutaly v USA krizi.)

Pochopitelně i po vydání těchto společných evropských dluhopisů bude existovat riziko, že spekulanti budou opatrní a vůči těmto dluhopisům nedůvěřiví. Pro takový případ se už připravuje společný Evropský měnový fond. Proč nestačí ten stávající MMF? Protože ten je navzdory všem svým chybám pořád ještě až moc obezřetný a odmítá hazardovat. Řecku odmítl půjčit takový úvěr, který by byl zjevně nesplacen. Proto musí být vytvořen jiný, čistě evropský měnový fond, který půjčí z cizího, tedy z našich daní, a to i tehdy, když zjevně nebude splaceno. No a už jen jako detail pak působí fakt, že Francie volá i po společném evropském ministrovi financí, který to vše má řídit.

Zkrátka a dobře, tvrdé jádro EU vše připravuje na vytvoření federace. Možná tomu „federace“ navenek říkat nebude, aby to nebudilo moc velké vášně, ale technicky vzato o atributy federace jde. Všechna volání po vstupu do tvrdého jádra EU nejsou ničím jiným než vtahováním do této federace, v níž bychom hráli užitečného vola platícího za ostatní.

Markéta Šichtařová

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+41 # josh (xy) 2018-01-26 10:16
Více Evropy, nám předvede budoucí kancléř a hvězdář Grygar...a..se svojí marionetou, pokud nepůjdeme k volbám a neobhájíme to, co nám zbývá,..pak už bude následovat jen cesta temna, diktátu, cenzury. Jsme nesvéprávní v rozhodování (jak prohlásil Drahouš), zajímavé, ale pro jeho volby nikoli.....Děsí m se, upřímně se děsím.¨ Ta jeho loutka nepřináší nic pro obyvatele krom špatného divadla, které nám budou eurohujeři předávat prostřednictvím těchto nastrčených figur a falešného, arogantního, sebestředného Drahouška, kterému chybí ego a který nám zajístí do vesnic internet, který bude cenzurovat (už začal se šmírováním emailů, jak prohlásil). Tahle figura, jak z životopisu irozhlas.cz/.../...patrno, si žila do 89 v zahraničí a zapomněla (nebo to v hlavě nevydoloval), že zde byly vesničky střediskové, kde byla veškerá dostupnost- nic nevypotí z hlavinky.. On vše, jak místo odpovědí, které v prázdnu nemohl vydolovat, tak alespoň bouřil, že vše bude dělat profesionálně a profesinálně..b ez zdůvodnění. V minulém duelu, byl vrchol, když na konci tahle figurka vyskočila se zdviženými palečky...a manipulátor si ani neuvědomil, že je slušnost vstát a jít poděkovat a podat prezidentu Miloši Zemanovi ruku...Jen prázdná nádoba, která se hodí Bruselu. Navíc, šokujíécí prohlášení,:
Dále se dozvídáme, že kandiduje kvůli vnoučatům, protože chce, aby na Hradě byl někdo, kdo bude vypadat jinak, než současný prezident a koho si budou i jeho vnuci vážit.aeronet.cz/.../... (asi si ho neváží)....úžas né, takže nikoli pro občany...Jeho těch 10mil. občanů nezajím, je tu pro VIP a Brusel. On sám nemá co nabídnou, jak pravil v jeho neustálých bezduchých přihlouplých výpadech směrem k prezidentovi. Už, aby to divadlo, skonšilo, je mi z něj na blití...

A Horáček...? Tomu se bohatě navrátí investice do neúspěšné kandidatury, stejně jako všem padlým kandidátům za loajalitu v boji proti Zemanovi, kteří obdrží významné posty.
Je to pro ně historický okamžik stejně jako byla privatizace - honem uzmout dokud to jde. Proto to spolčení, proto ta nenávist k prezidentu, je to chvíle opět pro bezcharakterní, bezpáteřní shluk toho špatného... Drhouš? Ten ani neví jaká bije, jak je z toho výcvyku vykulenej a naivní...To, není o tom dělat na zahrádce, či stáhnout králíka, vést domácnost.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # r.m. 2018-01-26 14:49
video.aktualne.cz/.../...
Drahouš má v týmu církevního historika Šebka, podívej na něj.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # josh (xy) 2018-01-26 15:46
Chlapci mají postřehy z debat, dobře hovoří a i Drtinová kultivovaná-dob rá a zajímavá také debata.. Na mne působí Drahoš také namyšleně a zlej,, zákeřnej, který nemá rád neúspěchy a když nejsou, nebo argumenty, dovede nepříjemně a neopadstatně kopat kolem se. Co říci,...jezdí po vesnicích a chlubí se že umí stáhnout králika. To je ale do politiky málo stejně, jako že si dovedl namíchat v míchčce beton na chatě a za přizvukování manželky, ...no, no, ale to by nikdo nepochopil. Možná, že je škoda, že se těch všech debat nezůčastnil, aby z něj Zeman vytáhl všechny ty nevědomosti, aby na slunko vynesl, že na tu politiku nemá, ale on by nechápal a o to více kopal....Ale neměl čas na debaty této podstatné kampaně, která by mu, pokud by byl na koni, měla být k prospěch, ale raději se krčil večer u tv s výmluvou na kampaně a snažil se na polední chvíli nastudovat Zemana, ale v podstatě z výsledku patrno, že mu to nebylo naprosto k ničemu. Pro mne to bylo žalostně málo klání na souboj hlavy státu. Ke konci správně a oprávněně zaznělo, že nám Zemana za své postoje závidí mnoho zemí. Sledoval jsem jej při proslovu v OSN., kdy neúnavně hovořil bez not v angličtině...Ta k to pak jsem zvědavej na Blekotu a někde, aby se vymlouval na židli..Tak ať si potom nosí nějakou tu skládací, třeba rybářskou, která se mu vejde do kufru, protože on bude nosit velké kufry s dokumenty na rozdíl od Zemana, ale brrrrr, to jsem zabředl, jak kdyby měl obstát.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # r.m. 2018-01-26 20:04
předveším je znát, že Drahoš to co říká necítí jako své ))
a tohle byl skrytý nepřítel - sluchátko Witowské:
Vytvořili jsme pět specializovanýc h minitýmů. Každý měl svého editora, rešeršistu, redaktory,“ zmínil Rosí. Jednotlivé týmy se pak zabývaly například legislativní otázkou, ale i pravdivostí výroků či statistikami.
„Těch primárních zdrojů je samozřejmě velké množství,“ poznamenal pak Rosí k tomu, kde všude redaktoři ověřovali jednotlivé výroky.
„Když jsme zjistili něco o nepravdě, putovala informace k hlavnímu dramaturgovi do přenosového vozu, jenž vyhodnocoval, zda se k výroku bude moderátorka vracet, či nikoliv,“ dodal pak Rosí a sesumarizoval výroky, které tým vyhodnocuje jako problematické.
-
Toho dramaturga jsem zažil, když přišel jako mlaďoch do ČRo. Vypadal nadějně, ale nakonec proslul nejvíc rychlostí jakou se [...]il s US ambasádou a taky rychlostí postupu análama Kavčího pahorku.. Novodobý papaláš s pleší ala Emanuel Moravec. A taky tak čumí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+37 # LubinenKremlBot 2018-01-26 10:07
Více Evropy -totalita NWO bez národních států ,svobody všeobecně a genocida na fšech frontách podle sionistického fašistického vidění světa a tyhle reprezentuje právě Drahoušek .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Vladimír57 2018-01-26 11:07
Tak nějak, Lubi.
Více Evropy - více daní, aneb konec původních vlatníků českých zemí!
I Francie má bohaté zkušenosti z koloniálních dob.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+34 # Jan P-9 2018-01-26 10:08
Pohádka "Pyšná princezna" : "Hej uhlíři, už máš zaplacený daně na příští rok?"
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # eli 2018-01-26 14:46
Marketa, tejto politike rozumela od jej zaciatku a kde ten zaciatok je? Samozrejme, ze v konci starych dobrych casov. Havloidi rozbili, co fungovalo, rozkradli, co sa nasetrilo, predali, co nebolo ich a pozicali, co budu splacat ini. Vobec sa nezmienila o pohodenej STRAJTOFLI, ktorej dali lakave meno EUROFONDY, na ktoru sa vlady vychodnej Europy vrhli ako supy, pretoze ta obrezana chazarska haved v Bruseli, dobre vedela, ze na tejto strajtofli sa bude prizivovat vela zlodejov vladnej moci v tychto krajinach. Tato strajtofle, samozrejme nefinancovala vsetko, co sa naplanovalo a naprojektovalo. Sluzila len ako baksis, pre tychto zlodejov a podvodnikov u moci, skutocne naklady na tieto projekty, boli hradene pozickami, ktore zidovske bankovnictvo bude v buducnosti vehementne vymahat. Ako to vlastne funguje, nazorne predvadza Amerika. K trilionom dolarov, ktore stat dlhuje, sa pripocitavaju miliardove uroky, ktore splaca americky danovy poplatnik kazdy rok.
EU, sa buduje na tej istej ekonomickej platforme, ako US. Tato srajtofle, velmi efektivne zarucuje aj oddanosť vlad tychto statov k projektom bruselskej bandy. Samozrejme, kazda strajtofle ma dno. Ak sa tieto staty plne integruju do projektu EU, potom sa situacia obrati. Prijmi do zidovskych bankovych kolosov, potecu zo strajtofli danovych poplatnikov.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # LubinenKremlBot 2018-01-26 16:56
JAK SE STÁT UŽITEČNÝM SKOTEM ?
NO JEDNODUŠE ,NEVOLIT DRAHOŠE
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # ellascott 2018-02-13 04:19
I regularly visit your site and find a lot of interesting information. Not only good posts but also great comments. Thank you and look forward to your page growing stronger. geometry dash
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás