Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaMarkéta Šichtařová: Češi milují svého prezidenta

Sociální sítě

Reklama

Markéta Šichtařová: Češi milují svého prezidenta

Nemyslím Toho Jednoho Prezidenta jako Frantu Vopičku. Myslím prezidenta jako úřad. Jako symbol. Historie tomu totiž chtěla, že hned první československý prezident byl výrazná osobnost.

Většina lidí je přesvědčena, že pozitivně výrazná osobnost. Jiní si naopak myslí, že kupříkladu díky svému vřelému postoji k pozemkové reformě byl negativně výrazná osobnost.

Ale to je v zásadě jedno, protože ať tak či onak, shodneme se, že Masaryk nějakým způsobem nechal v povědomí výrazný zářez.

Druhý prezident Beneš také. U něho vzhledem k jeho roli především v roce 1948 převažuje spíš negativní pohled veřejnosti. Ale opět je zapsán hluboko v podvědomí. Kdo si však vzpomene na jména jeho premiérů?

Gottwald – nenechal snad v našich dějinách zářez hluboký jak kráter?

A tak bychom mohli pokračovat dál až k současnosti. Havel? Jeho kult je kapitolou samotnou o sobě, se kterou může jakžtakž soupeřit snad jen kult Masaryka.

Klaus? Najde se dneska někdo, kdo na něj nemá názor? Je jedno, jestli pozitivní, nebo negativní – prostě silný názor. Kolik lidí ale má srovnatelně silná názor na jeho premiéry?

A teď mi řekněte: Kolik jmen prezidentů vám zůstalo v paměti v případě Německa nebo Rakouska? Tedy zemí, které jsou nám geograficky blízké, takže bychom je mohli a měli dobře znát, a současně které jsou stejně jako naše země založeny na parlamentním politickém systému. Vsadím se, že jako první vám v mysli vyskakují jména kancléřů – tedy analogií našeho premiéra. Logicky. Parlamentní politický systém, který je typický pro naše končiny od Balkánu, přes východní a střední Evropu, až po Benelux, je totiž založený na silné výkonné moci vlády a premiéra. Prezident je v tomto systému jakousi okrasou, jehož nejčastější funkcí je pokládání věnců u pomníků, o kterých už většina lidí zapomněla, koho připomínají.

Naproti tomu poloprezidentské systémy, jako jsou třeba Francie a Rusko, nebo čisté prezidentské systémy, jako jsou USA a skoro celá Latinská Amerika, jsou založené na opaku: Silný prezident a premiér jako úředník, pokud vůbec nějaký. Vzpomenete si na víc francouzských prezidentů, či premiérů? Jasně, že prezidentů.

A tomu, kdo má jak silnou výkonnou moc, taky odpovídá volební systém. Čím větší „síla funkce“, tím přímější volba neboli silnější mandát přímo od lidu. Tedy – většinou. Proto v Rusku je lidem volen prezident. Proto v Německu výstupem lidových voleb je kancléř, kterého prezident navrhuje víceméně formálně, tedy na základě volebního výsledku.

No a pak je tu český systém. Ani jedno, ani druhé. Prostě maglajz.

Češi si volí Parlament a z nejsilnější parlamentní strany se obyčejně rekrutuje premiér. Premiér je tedy „skoro-volen“ lidem. Češi si ovšem usmysleli, že si budou přímo volit i prezidenta – zjevně na základě své historické zkušenosti, díky níž získali dojem, že prezident „přeci má být výrazná osobnost“.

Úplně tu touhu chápu: Tuhle mi jeden pán napsal, že „je dobře, že společnost konečně začala diskutovat o svém osudu“. Jiný zas, že „přímá volba je právě ta demokracie, po které jsme volali“. A také jsem slyšela, že „přímá volba dává rovné šance všem chytrým...“ Ano, to všechno zní docela dobře. Má to ale jeden problém.

Třeba taková kyselá okurka je báječná věc a dokážu sežrat na posezení celou sklenici. Hrozinky jsou taky báječná věc, náramně ráda je sypu na celé pytle do vánočky. Ale vařit jako pejsek s kočičkou dort z kyselých okurek i hrozinek by se mi moc nechtělo. Ne všechno dobré je totiž dobré na hromadě s něčím jiným dobrým. Ono to dobré totiž pak jaksi může zaniknout. Prezident valnou část své energie může – principiálně vzato – věnovat na pletichaření, jak zadupat premiéra, který mu zaclání, premiér může svou energii věnovat na zadupání prezidenta, který mu zaclání, a voliči nemalou část své invence věnují na strategizování při volbách, aby se oba zaclánějící týpci zadupali navzájem.

Řekla bych, že bohatě stačí, když se v rámci rodin lidé vzájemně poperou vždy po volbách do Sněmovny jednou za čtyři roky. Frustrace a zloba, kterou vyvolala přímá volba prezidenta, je překvapivě velká – mnohem větší než po podzimních volbách. Což je paradoxní, když výsledek prvního kola se předem očekával. Na lidech kolem sebe pozoruju nervozitu, která by se dala krájet. A myslím, že by náladě lidí prospělo zrušení přímé volby.

A vůbec by to přitom nebylo o nějakém okleštění demokracie. Naopak. Bylo by to spíš o vybrání si, zda si budeme hrát na prezidentskou, nebo parlamentní republiku, či si budeme dál hýčkat našeho kočkopsa. Ale nedělám si ani ty nejmenší iluze, že by v dohledných letech došlo ke změně. Společenská poptávka po přímé volbě je příliš velká. Zvyk táhnoucí se od Masarykových dob se zažral příliš hluboko pod kůži.

Markéta Šichtařová

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+14 # .lak 2018-01-19 10:55 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # eli 2018-01-20 03:18
Marketka, sa opat obnazuje, pred nejakym tym rokom, alebo dvoma, predvadzala tie svoje prednosti ktore boli materialneho charakteru v celku prijemneho vzhladu, meratelne v troch dimenziach. Dnes ten jej exhibicionizmus , prechadza do spiritualneho priestoru, ktory je bezhranicny, bez limitu
a nekonecne odporny. Sije kadejake "Boudy,"navadza , zavadza a podvadza narod vo vsetkych smeroch. Jej ekonomicke, socialne a politicke rady, ci doporucenia, su plne nastrah, ktore poskoduju zaujmy spolocnosti, zvyhodnuju pozicie mocenskych elit. Prezident, je narodom voleny, teda mal by aj presadzovat jeho zaujmy. Nie kazdeho prezidenta Cesi muluju. Bolo ich daleko viac takych, ktori stavali zaujmy klanu Markety, pred zaujmami Cechov. Myslim, ze by nebolo od veci, ak by Marketa, napisala nieco aj na tema "Zidia a Cesi v republike zvanej Ceska."
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # r.m. 2018-01-21 15:25
a především se zatím vyhýbá serióznímu zkoumání téma Židé a kolaborace s komunistickým reřimem.
Po novosoudružsku " se zločinným komunistickým režimem" bych měl správně napsat, když tak byl úředně označenej.
Historici i profesionální zkoumač takových zločinů v ÚSTR se tomu pečlivě vyhýbají. Jedno z moderních Tabu seslané totemovým zvířetem. Od kmenového bubnu jako dálkového média veřejné služby až pádivý pokrok))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # eli 2018-01-22 11:38
Zidia, ziju parazitnym sposobom zivota od nepamati. V historii ludskej spolocnosti, neexistoval taky mocensky rezim, ktory by sa nesnazili morálne spútat, teda skorumpovat. Dnes im patri takmer cely svet, len piati z nich, vlastnia priblizne tolko, co polovica svetovej populacie. Su posadnuti sebectvom, tuzbou ovladnut a zotrocit svet. Kapitalizmus, je zalozeny na univerzalnej sebeckosti, riadi sa kredom "zmocni sa tolko majetku, kolko si schopny!"
billmoyers.com/.../...

Americky historik a sociolog "W. E. B." Du Bois"hlasal, ze univerzalna sebeckost, nemoze priniest socialne dobro vsetkym. Jedine komunizmus sa snazi dat ludom to, co potrebuju a poziadat kazdeho o to najlepsie, cim moze do spolocnosti prispiet. Je to jediny sposob zivota cloveka
v prosperujucej splocnosti. Pre tychto parazitov, "Zlocinnost komunizmu," spociva prave v jeho ideologii. Ako pise aj samotny Marx:

"The theory of Communism may be summed up in one sentence: Abolish all private property." ("Teóriu komunizmu možno zhrnúť do jednej vety: Zrušiť všetok súkromný majetok.")
Karl Marx

Tu, je ovsem nutne definovat samotny zmysel slova "majetok." Vlastnictvo spotrebneho tovaru
a samozrejme obytnych nehnutelnosti, nemozno zrusit. Tu ide hlavne o prirodne zdroje
a ekonomicke prostriedky nutne k zaisteniu potrieb a zdraveho rozvoja spolocnosti. Fidel Castro definoval komunizmus, ako reprezentativnu demokraciu a socialnu spravodlivost v dobre planovanej ekonomike.
Ak si nejake to zdruzenie obrezanych mysli, ze zalozenim nejakeho Ústavu pro studium totalitních režimů, sa im podari na ideologiu komunizmu prispendlit vysacku ZLOCINECKA, tak sa velmi mylia. Vsetko, co sa momentalne vo svete deje nasvedcuje tomu, ze sa na lavicke zlocincov, ocitnu onedlho oni sami.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # r.m. 2018-01-22 16:42
dík)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Vítězslav Crha 2018-01-23 21:49
Právě skončila debata Prezidenta Zemana a kandidáta Drahoše. Ihned na novinkách proběhl komentovaný průběh a na konci POZOR je anketa,kde Drahoš má 66% a Zemanův hlas nelze vložit. Ach ta demokracie v ČR dostává na frak
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # eli 2018-01-24 02:31
Ak sa na Hradcanoch usadi obdoba slovenskeho KISKU, potom mozno ocakavat podobnu zidovsku vojnu, aka prebieha na Slovensku. Zlodej proti zlodejovi, zid proti zidovi. Kalinak vykrada Eurofondy a Kiska danove urady. Jeden je ozran, druhy kurevnik, ale obaja su vyvoleni, tak bohom, ako aj priblblym slovenskym volicom.
www.youtube.com/.../
No a ten cesky Drahoš? Na toho sa uz chysta Babis. Obaja su samozrejme zidi, obaja zlodeji. Jeden sa predvadza pred kamerami s falosnymi okuliarmi, zamerany na vrecka priblblych volicov a kurvy.
Toho druheho uz pozna kazdy. Jeho zamery su ceskemu volicovi uz tiez dlho zname, samozrejme, tiez Eurofondy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # josh (xy) 2018-01-19 11:51
Článek o ničem..nevolit prezidenta?
Češi si volí Parlament a z nejsilnější parlamentní strany se obyčejně rekrutuje premiér - ok, tak to je, tak jsme si zvykli, ale zrovna také díky té síle, by se mohl rekrutovat i prezident, a to tedy znamená v případě ANO, by vysela na hradě jedna z jeho marijonet a my tak civěli na hradě na figurku Stropnického tak, jak nadhazoval volbu prezidenta Babinskej a my bysme byli totálně napěchovaní v americký prdeli.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # .lak 2018-01-19 12:09
A přiletěl by eskort od starýho fausta.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Dost3 2018-01-19 13:02
KDY NÁM DOJDE TRPĚLIVOST?


VÝTAH Z EXKLUZIVNÍHO ROZHOVORU S VRCHOLOVÝM MANAŽEREM RENOMOVANÉ
> AGENTURY PRO PRŮZKUM VEŘEJNÉHO MÍNĚNÍ V ČESKU. EXKLUZIVNÍ
> ROZHOVOR, ŠOKUJÍCÍ SVĚDECTVÍ.
>
> ZMÍNIL JSTE PROTESTY PROTI ZEMANOVI.
>
> Ano, ale to není česká práce. To je řízené ze zahraničí.
> Cílem spinu okolo Zemana je vytvořit mediální prefabrikát, který
> pojme česká veřejnost za svůj názor, že český prezident
> škodí této zemi a že když lidé vyjdou do ulic, aby měli pocit,
> že je to jejich volba a jejich rozhodnutí, že tam jsou.
>
> Stále ale tvrdím, že bez 17. listopadu by nikdy nevyšlo do ulic
> tolik lidí. V tomto ohledu pouze spin využil příležitost tohoto
> svátku naakumulovat co nejvíce lidí do průvodu. Průvod s peticí
> na Pražský Hrad před několika dny měl už potom pouze nějakých
> 200 až 500 lidí.
>
> Čili, jak vidíte, nejde o národní hnutí proti prezidentovi, jde o
> mediální spin.
> JSOU PROTESTY PROTI ZEMANOVI LEGITIMNÍ?
>
> Nejde o to, jestli jsou legitimní, jde o to, že jsou zcela
> absurdní. Miloš Zeman je totiž široko daleko v Evropě jediný
> politik, který hájí národní zájmy své země při návštěvách
> v cizině jako lev, o Zemanovi víme, že je národní patriot, a
> kdyby takovým patriotem býval třeba Václav Havel, těžko by dnes
> stála jeho busta v hlavni městě USA, ale byla by v Česku, nejlépe
> někde na Václavském náměstí.
>
> To, že k tomu nedošlo a že na tom Václaváku jeho busta nebo socha
> není, to je znamením, že Václav Havel se netěší oblibě u
> české veřejnosti, tedy rozhodně ne u většiny.
>
> Miloš Zeman je terčem velmi agresivního spinu, který jsem ještě
> nezažil. Já tomu říkám „majdanizace" českého mediálního
> prostředí.
>
> Zeman jako nepřítel č. 1, podobně jako Janukovyč v Kyjevě
> počátkem tohoto roku.
>
> KDO BUDE PODLE VÁS ZVOLEN PREZIDENTEM PO MILOŠI ZEMANOVI V ROCE
> 2018? Pokud se nestane v Česku něco na způsob kyjevského Majdanu,
> bude to opět Miloš Zeman. Na to si můžete i vsadit.
>
> Česká veřejnost nemá na výběr jiného kandidáta, na kterém by
> byl volební konsenzus, a který by nabídl více, než může
> nabídnout Miloš Zeman. Existují tu ale dvě hrozby: zrušení
> přímé volby prezidenta a odvolání prezidenta pro neschopnost
> výkonu funkce.
>
> OPRAVDU PODLE VÁS HROZÍ SVRŽENÍ PREZIDENTA?
>
> Američané ho nechtějí na hradě. A nechce ho tam ani Brusel. Na AE
> News jsem o tom četl článek, který vyvolal v českých médiích
> rozruch, pro mne to není překvapení, tohle je standardní práce
> amerického velvyslanectví, stejně takto řídili i demonstrace v
Berlíně proti Merkelové minulý rok, načež Merkelová obrátila svůj vstřícný postoj vůči Rusku o 180 stupňů, a to jistě
nebyla náhoda.
Německé i české neziskovky používají stejné scénáře a
prvoplánové šablony při demonstracích: anglické transparenty,
anglicky mluvící poradce, není to nic, co bychom u nás v agentuře
neznali.

Američané nejsou příliš dobří s utajením v těchto
záležitostech, jim to ale nevadí. Oni vydají např. [...]i a tím
to pro ně končí.

Ale to nic neznamená. Oni vydávali [...]i i o tom, že nijak
nezasahují do politiky Íránu před vypuknutím Íránské revoluce,
přičemž těmto [...]i nevěřili potom ani samotní američtí
zákonodárci.

czechfreepress.cz/.../...

Ovšem nic z toho, co nám sdělí jakákoliv media nemusí být pravda.
Vše se děje z nějaké přítak je třeba používat logiku a zdravý rozum.činy a
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # josh (xy) 2018-01-19 13:09
Šup s tím do emailu. Je to pro dobro věci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Dost3 2018-01-19 13:37
No když se Vám to tak líbí tak něco přidávám.

8 důvodů proč nevolit Drahoše!

________________________________________
1) Je to Vítač
Drahoš se za vítačství evidentně nestydí, v rozhovoru řekl, že by pár tisíc imigrantů neměl být problém! Zdroj: VIDEO nejhorší.cz
2) Chce okamžitě přijmout Euro
Přijmout Euro je prý v pohodě, koruna je nestabilní a slabá, měli bychom prý plnit závazky vůči EU a Euro přijmout (i když posiluje... Zdroj: Novinky.cz přes Applytv
________________________________________
________________________________________
3) Nepodporuje referendum
Drahoš: O závažných věcech, jako je členství v EU, by se nemělo hlasovat v referend. Dle Drahoše lidé nemají právo se svobodně rozhodnout o zásadních věcech, které ovlivňují jejich životy. Volby jsou mimochodem také určité referendum to podporuje? Zdroj: Novinky.cz
4) Pro evropský
Zavedení eura, podpora kancléřky Merkel v Imigrační krizi, nemít právo se vyjádřit v referendum
5) Je paranoidní
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš se obává toho, že výsledky voleb v České republice ovlivňují zahraniční tajné služby prostřednictvím dezinformací. Drahoš má obavu, že bude Rusko ovlivňovat volby. Zdroj: Deník.cz přes Applytv
________________________________________
________________________________________
6) Loutka
Vypouští jen neutrální, nicneříkající fráze, ze kterých dost jasně vyplývá, že pokud nemá předem určeno, co a jak říct, sám to tzv. z voleje dohromady nedá. Prezident s názorem, se kterým možná nesouhlasíte, alespoň je ale s čím nesouhlasit, je rozhodně lepší, než ten bez něj. na jeho Facebooku se objevil status slovo od slova opsaný z pár týdnů starého příspěvku protikandidáta Michala Horáčka. Drahošova mluvčí to svedla na „příliš kreativního“ internistu, Drahoš sám se ale poměrně nedávno chlubil tím, že se o své sociální sítě stará víceméně sám.
Zdroj: g.cz/

Takže mu jistě zbývá spoustu času na pořádnou práci.
________________________________________
________________________________________
7) Žádné zkušenosti s politikou
Prezident především reprezentuje národ v zahraničí. Podle nás by proto měl mít alespoň minimální diplomatické schopnosti a na škodu není ani to, když se alespoň trochu orientuje a pohybuje na politické scéně. Drahoš je akademik, byl předsedou Akademie věd – to je jistě záslužné, leč pro úřad hlavy státu zcela nezúročitelné
Zdroj: g.cz/
________________________________________
8) Nic neví
Nevím, přiznám se, že nevím a nevím! Podívejte se sami na video níže.
Váš prohlížeč video nepodporuje Odkaz na video: nejhorsi.cz/.../...

Je těžké volit, když i ten M.Z. má svoje "masařky".

Teď jde o to, kdo jich má víc, kdo má větší přehled a názorové souznění s většinou našich občanů.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Dost3 2018-01-19 13:46
A na co se zapomíná:

Žlutá smrt 3. Co na to ministrz pořadu A Dost

Zveřejněno 30. prosince 2014
Naše země je v obklíčení řepky olejky, na kterou jsou ve velkém stříkány zdraví nebezpečné pesticidy. Ty mají fatální následky na vše živé, tedy i na nás lidi. Přitom nemáme právo vědět, že se pole bude nebo bylo stříkáno, abychom u něj třeba nenechali hrát si malé děti. Podívejte se na tvrdý rozhovor s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou, jak se k tomu postaví. Jak třeba odpoví na otázku, jestli by k čerstvě postříkanému poli pustil svou těhotnou manželku? Bude se kroutit nebo odpoví narovinu? A přesvědčí ho Jan Tuna a Jakub Klingohr, aby začal konat?

1. díl Žlutá smrt o tom, jak dopadli koně poté, co zemědělci stříkali pole vedle jejich ohrady, si můžete pustit ZDE.
2. dál o tom, jaké následky na zdraví nás a zvířat mají běžně používané pesticidy, uvidíte TADY.

OHODNOŤTE TENTO POŘAD NA ČSFD ZDE.

stream.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Dost3 2018-01-19 14:24
PRAVDA??
ŠPÍNA??


To se asi nemělo dostat ven. Eva Drahošová odkryla, jaký je vztah jejího manžela a České televize
19.01.2018 13:16

Eva Drahošová, manželka prezidentského kandidáta, během svého výjezdu za voliči do regionu veřejně prohlásila, že Česká televize fandí Jiřímu Drahošovi. „Ale nesmí to dávat najevo,“ sdělila Drahošová.
To se asi nemělo dostat ven. Eva Drahošová odkryla, jaký je vztah jejího manžela a České televize
Foto: Vít Hassan
Popisek: Manželé Drahošovi

Server aktualne.cz z mediálního impéria Zdeňka Bakaly, přinesl ve čtvrtek večer obsáhlou reportáž z předvolebního výjezdu Evy Drahošové, manželky Zemanova soupeře, do Pardubického kraje.

Drahošovou na cestě doprovázel redaktor Bakalova serveru, který o všem podrobně informoval v reportáži. Na Pardubicko prý manželku Jiřího Drahoše pozvala senátorka Miluše Horská.

„Do závěrečných dnů kampaně se Drahošová obula s vervou, naložila si tolik návštěv a setkání, že by si nezadala ani s politiky, kteří se rozhodli vsadit všechno na jednu kartu takzvané kontaktní kampaně,“ vychvaluje server nasazení Evy Drahošové.

Ta vyrazila mimo jiné na základní školu, kde podle uvedené reportáže dokonce mluvila s žáky, a v domově seniorů se patrně snažila přesvědčovat tamní klienty, aby nevolili Miloše Zemana.

Debata během návštěvy Drahošové v Pardubickém kraji se ovšem dotkla i značně významného tématu – veřejnoprávní České televize.

Eva Drahošová podle aktualne.cz prohlásila, že ČT jejímu manželovi fandí. „V České televizi nám fandí, ale nesmí to dávat najevo,“ měla doslova říct žena Jiřího Drahoše.

Nový rozměr nyní může dostat Drahošovo nedávné prohlášení, že by se debata s Milošem Zemanem měla konat především na půdě veřejnoprávní televize.

„Za sebe jsem již navrhl Českou televizi. Je to médium veřejné služby, jehož nestrannost je kontrolovaná nezávislou institucí,“ uvedl před několika dny soupeř současného prezidenta.

parlamentnilisty.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Jan Kadlec 2018-01-19 20:12
Nechápu, jaký by v tom byl rozdíl oproti současnosti. Prostě pár mocných zacinká korunkama, mediální presstitutky udělají Drahošovi kampaň jako svině a v Americké prdeli jsme zrovna tak...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # r.m. 2018-01-21 15:21
za určitou mezí už korunky nic nenadělaj, jsem někde na pomezí
Drahoš začal objíždět republiku, na hokeji v Třinci ho vypískali
ostrava.idnes.cz/.../...
„Třinci jsem vždycky fandil. A to nejen v hokeji. Dobře si pamatuju, jak jsem byl na Borku na fotbale, když hrál Třinec první ligu proti Spartě. Hokejisté hrají dneska proti Finům, tak doufám, že zvítězí,“ poznamenal.
Přímo na zápase se ale Drahoš přesvědčil, že mezi sportovním publikem nejspíš moc příznivců nemá. Divákům zamával z velkoplošné obrazovky při třetí třetině. Valná část z nich jej ale vypískala.
To publikum v kavárně bylo přeci jen vstřícnější.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # LubinenKremlBot 2018-01-19 14:22
Mohla říci rovnou ,že volí svýho Drahouška.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # balwan 2018-01-19 17:39
????????????????????????
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Jan Novák 2018-01-20 09:35
Prosím,

případní voliči jiných kandidátů, abyste zvážili, jestli je přednější zášť vůči prezidentu Zemanovi

před zájmy naší země! Hon ze všech stran na M.Zemana se stupňuje a tolik prostoru, kolik má p.Drahoš v médiích nemíval Kalousek, Schwarzenberg, Sobotka.

Někomu nelíbí Ovčáček, Mynář nebo Nejedlý kvůli spolupráci s Ruskem. I když má M.Zeman s Ruskem dobré

vztahy, nemyslím si, že ve skutečnosti je stávající prezident nekriticky proruský. Na hradě vlaje

vlajka Evropy, i když to řada lidí kritizuje (já chci českou vlajku). Setkává se často s většinou

evropských i zahraničních státníků. Má dobré vztahy např. s Izraelem, který není stát bývalého

východního bloku. Také mu někteří lidé vytýkají, že dostatečně nekritizuje NATO a je v tomto spíš pro.

I jeho názory na EURO nejsou odmítavé. Je spíše nakloněný Euru, ale až za určitých podmínek a při

souhlasu národa - takže balancuje někde uprostřed a je fakticky odlišné než námvysvětluje Česká

televize, Bakalovy média , spřátelené Sorošovy média (DVTV),neziskov ky Evr.hodnoty, Člověk v tísni a

řada našich populárních umělců. Když jako mezi prvními cestoval obchodně do Číny, řada evropských

politiků mu cesty vyčítala. Později Macron i Merkelová i představitelé Velké Británie cestovali do

Číny, aby navýšili obchod těchto zemí v Asii, a to už nebyl problém. Něměcko realizovalo s Ruskem řadu

obchodních aktivit v automobilovém průmyslu, USA se Ruskem ještě do nedávna podílela na kooperaci těžby

nerostných surovin v Arktice, ačkoliv už v té době probíhaly sankce proti Rusku. Naše podniky v té době

tratily obrovské částky, protože nemohly exportovat již dojednané výrobky (Madeta). Dvojí

metr a záměrné neinformování veřejnosti.

J.Drahoš vytváří obavy, že volby jsou ovlivňované. A on má v jistém smyslu

pravdu - navoliče je veden masivně nátlak ze strany americké ambasády a zahraničních politických

neziskovek. Drahošovu kampaň realizuje ex-pornoherec J.Janda a P.Kolář (podporovatel radaru a zástupce

zahraničních zájmů USA) - oba se zabývali vedením a činností v neziskovce Evropské hodnoty, která

manipuluje veřejným míněním, vměšuje se do národních témat, aktivně manipuluje názory dětí a mladých na

školách, v kulturních centrech na tématiku zvýhodňování multikulturalit y.

evropskehodnoty.cz/.../...

Evropské hodnoty jsou financované „známým filantropem“ = podporovatelem mezinárodních konfliktů

G.Sorosem přes jeho neziskovku Open Source Foundation, která rozpoutává problémy po celém světě. To

jsou jen dva lidé z jeho týmu. Ve zprávách byla reportáž o tom, že by Drahoš umístil novou Sorošovu

univerzitu do Prahy, to je rovněž skryté vměšování zahraničních zájmů do vnitrostátních aktivit ČR.

Vadí mi rovněž že Drahošem stojí miliardář Bakala (vazby se Sorošem), reportérka Drtinová DVTV

(předsedkyně rady OSF),ředitel ČT - p.Dvořák. Nestrannost médií je tedy sporná. Dále příklon k

M.Kalouskovi a podpora A.Shapira (Prague Pride nejlépe do každé tradiční rodiny), p.Kocába, Halíka,

Bursíka. Dvojí metr i za komunistů J.Drahoš a T.Hajík směli za komunistů vycestovat a studovat na

západních univezitách, ale někteří lidé byli za své názory vyhozeni z práce. To potkalo Miloše Zemana

během normalizace.


Prezident není jen reprezentační okrasná figurka vystavovaná ve výloze nebo uctivý společník, který

bude popíjet se světovými státníky čaj o páté, jak se nám snaží některá média podsunout.
A pokud si prezident troufne ustát takový kus negativní masáže od protivníků po celou předchozí

pětiletku, tak veřím, že zdravotně zvládne i tu další. Ale jen on sám ví, kolik toho unese.
Nicméně nevíme, jaké nemoci skrývají ostatní politici. Hlavní pro mě, aby byla bystrá hlava, pevný

postoj v politických názorech a někdy i instinkt dravce při střetu v národních zájmech. Nohy jsou

hlavně nejvíce na chůzi, ale pro prezidenta T. Roosevelta, nebo vědec s. Hawkinga nemožnost chůze

nehrála výraznou roli.

Prezident má být stále hlas lidu, schvaluje a rozpouští vládu (A.Babiše jsem nevolil, ale mít

v budoucnu premiérem Drahošovi nakloněnému Kalouska, to je pro mě zlá varianta).
Prezident bude vetovat nebo spolupodílet na podpisu mezinárodních politických, obchodních,

bezpečnostních smluv.
Drahoš se netajil náklonností k neomarxistům Merkelové a Macronovi (pominu zde otázku Římského klubu a

jeho členství. Při diskusi s J.Drahošem položila tuto otázku paní diskutérka a takto otázka dodnes

nebyla zodpovězená). Ačkoliv tyto země a státníci nám z hlediska řešení bezpečnostně politických otázek

nemají co nabídnout, stále se omílá úžasnost těchto novodobých výtvorů demokracie.
--------------- -První část----------- ------
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Jan Novák 2018-01-20 09:35
--------------- -Druhá část*--------------------


Proč vymožeností těchto států kopírovat do naší vnitrostátní politiky a násilně importovat do názorů

veřejnosti? Netřeba opakovat jejich chyby. Poučme se z problémů od jednotlivých zemí, kde už jsou napřed. Ve Francii jsou stávky řemeslníků, farmářů, na ulicích je stále vyjímečný stav. Omezováním pravomocí policistů vůči nepřizpůsobivým tam došlo ke stávkách těchto složek. V Německu a ve Švédsku je přeplněno imigranty, nerespektují domácí a chovají se hrubě. Média pouštějí do éteru zlomky incidentů a profilují nově příchozí jako dobráky. Vždyť my víme, že většina azylantů v zemích kde sktečně války probíhají (ženy, malé děti, starci a stařenky, i muži zranění v bojích ) nemají šanci se do evropy dostat, zde převážně putují zdraví mladí chlapi, kteří měli bránit svoji vlast a bojovat za své blízkě.


Politici chtějí integrovat tisíce uprchlíků (i panu Drahošovi 2 tisíce nevadilo), ale

desítky let se nedaří integrovat Rómskou menšinu, ta lokálním jazyku i kulturním zvyklostem rozumí.

V okolních státech to vypadá ještě mnohem tristněji, kdy azylanti, navíc neovládají místní jazyk a mají

úplně odlišnou mentalitu.

I kdyby M.Zeman dělal jen to, že jednoznačně vyzývá k zastavení řízené migrace muslimů do Evropy, je to

pro mě dostatečný důvod volit stávajícího prezidenta.

V 2015 J.Drahoš podepsal petici na vítání imigrantů z nějakého důvodu a mám podezření, tyto názory

zastává stále, i když nyní tvrdí opak.

Jinak lidmi zmiňovaný slušný člověk nemění svoje názory, jak korouhvička, když zafouká vítr z jiné

strany. On hovoří stejně jako A.Merkelová před volbami.

Můžu takto srovnávat? Na Slovensku se vyskytl dříve neznámý Kiska, na Ukrajině po majdanu Porošenko a

tady se objevil pan Drahoš.

Nemusíme v budoucnu trpět stejnými problémy (viz. Německo, Francie, Švédsko,

Belgie…) vinou liknavosti, zaslepenosti mocí politiků, naváděním neziskovek a lobbystů na extrémně

liberální politiku ve všech směrech přes kvalitu potravin (dvojí metr), zemědělství (nekvalitní

jedovaté postřiky), bezpečnost, školství a výchovu dětí (tlak na inkluzi, sekularizace, juvenilní

justice, přepisování historie ve školách - i viz. NGO Evrposké hodnoty) a rozmělňování tradičních

hodnot. Pokud zaujmeme stabilní postoj i k migrační politice, tak tyto svízele nezasáhnou tak tvrdě, jako okolní státy.

Obrázek, který jsem našel na jiné diskuzi vydá za třicet slov.

href.li/.../...

k-jubileu-prof.jpg

s14.postimg.org/.../...

href.li/.../schapirodrahos.jpg


Jakým směrem se vydá zahraniční politika při změně prezidenta, který v řadě věcí nemá jasno a stabilní

postoj. Bude Drahoš nádoba a ostatní v pozadí do něj nalévat obsah?. Bude Drahoš by vydíratelný zájmovými finančními skupinami a bude vracet svůj dluh?


Prosím, pokud Vám to ochota dovolí, předejte tento vzkaz co nejvíce lidem a běžte volit v co největším

počtu.

Děkuju.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # r.m. 2018-01-22 16:43
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Jarda 2018-01-20 14:28
Podle mě je dobře, že máme přímou volbu prezidenta, jsem rád, že tomu tak je. U prezidenského postu, tak jak ho máme v ČR mi to dává smysl.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # r.m. 2018-01-21 13:31

Šichtařová, Šichtařová...zr ušit přímou volbu? Pikorovo klientům se nelíbí a to je dobře.
Jsem proti a vím proč.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # r.m. 2018-01-21 13:52

Zeman studoval ekonomickou školu v Kolíně a už v závěru studia v roce 1963 si pěkně zavařil. Napsal totiž referát o T. G. M. a kvůli tomu ho nenechali hned studovat vysokou. Musel tedy do procesu, zaměstnali jej jako účetního v Tatře. Díky doporučení z práce mohl o dva roky později nastoupit na Národohospodářs kou fakultu VŠE. V roce 1969 odpromoval s červeným diplomem a na své alma mater zůstal učit. Tehdy byl rok členem KSČ, nicméně v roce 1970 ho ze strany vyloučili kvůli nesouhlasu s okupací. Následující období neměl stálou práci a i nárazovky musel dělat pod jiným jménem.
g.cz/.../.
Osmdesátá léta znamenala pro Drahoše roky v zahraničí. Nejprve fungoval na studijním pobytu v Hannoveru, pak pobýval na univerzitě v Sao Paulu, kde i přednášel.
Zeman byl oproti tomu doma v Česku, kde byl v hledáčku StB.
to je z jednoho linku dodanýho Dost3
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # kaizen 2018-01-30 04:36
Thank you for your sharing. Thanks to this article I can learn more things. Expand your knowledge and abilities. Actually the article is very practical. Thank you!
despacito lyrics
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # ellascott 2018-02-13 04:20
The site is very good, Thanks for sharing this good article. run 3
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás