Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaNeuplynulo ani 180 minut a už došlo na prezidentova slova o závisti

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Neuplynulo ani 180 minut a už došlo na prezidentova slova o závisti

„Několik ušlápnutých lidiček, kteří sami v životě nic nedokázali, napíší kritické komentáře o tom, že ten či onen si ono vyznamenání nezaslouží nebo naopak, že by ho měl dostat někdo úplně jiný. Závist, která vás bude provázet, je něčím, co musíte překonat,“ vzkázal prezident Zeman těm, které vyznamenal.

Na závěr svého projevu k vyznamenaným osobnostem, řekla hlava státu několik vět, ve kterých předpověděla, co se následně stane.

„Dámy a pánové, jsem velmi rád, že nyní mohu udělit státní vyznamenání lidem, kteří si to zaslouží. Jsem si plně vědom toho, že je bude pronásledovat závist. Že několik ušlápnutých lidiček, kteří sami v životě nic nedokázali, napíší kritické komentáře o tom, že ten či onen si ono vyznamenání nezaslouží nebo naopak, že by ho měl dostat někdo úplně jiný. A říkám vyznamenaným, kteří to vědí i beze mě, závist, která vás bude provázet, je něčím, co musíte překonat. I závist je lidským citem, a i když s ním nemůžeme a nesmíme souhlasit, musíme chápat, že ani ocenění není procházka růžovou zahradou, a že každý, kdo bude vyznamenán, bude, jako se to už několikrát stalo, trpět právě tím, že jeho vyznamenání bude znehodnocováno,“ řekl Miloš Zeman.

„Ale za vámi je obrovská práce, za umělci, kteří dnes budou vyznamenáni, jsou často desítky let, kdy dávali radost a úsměv možná statisícům, možná dokonce milionům lidí. A tento úsměv je daleko větší odměnou než jakékoli vyznamenání, proto mně dovolte, abych vám závěrem svého vystoupení rovněž popřál radost a úsměv,“ uzavřel svůj projev prezident Zeman, který jej jako vždy přednesl souvisle z hlavy a bez poznámek na řečnickém stolku.

Na sociálních sítích nebo třeba jen v popiscích fotografií pořízených při předávání vyznamenání upozorňují editoři nebo autoři na většinou neprokázané škraloupy z minulosti vyznamenaných osob, na jejich angažovanost v době socialistického Československa nebo na podle kritiků malé zásluhy umělců a sportovců.

„Je náhoda, že pár měsíců před volbou prezidenta, některá media opakovaně zveřejňovala seznam několika osob, které na Pražský hrad nepřišly na předávání vyznamenání právě kvůli Zemanovi nebo je nyní či už dříve odmítla převzít z rukou prezidenta Zemana a to dokonce i za svoji zemřelou matku?“ zeptal se jeden pisatel na sociálních sítích.

„Trapné je, že někteří kritici vyznamenaných na ně hází špínu za to, co dělali před rokem 1990, ale přitom se opakovaně dívají na filmy Slunce, seno, jahody nebo Jáchymě, hoď ho do stroje či si zpívaji při kytaře Červenou řeku a „Pokud se zpívá, ještě se neumřelo,“ píše další čtenář.

„Někteří kritici jsou tak hloupí, že si svoji závist vylévají i v diskusi na facebookovém profilu Martiny Sáblíkové, na které se uspěšná sportovkyně svěřila, že byla velmi ráda, že na Pražském hradě se setkala s lidmi, kterých si váží,“ poznamenal další čtenář.

Zdroj: pz.cz

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+81 # LubinenKremlBot 2017-10-30 11:05
Čt okamžitě po slavnostním předâní státních vyznamení k 99. výročí vzniku Československa nasadili GEN elity národa krvavou Madlu Körbel sionistku netající se k případné konverzi k islámu .Dokud se těchto chazarsion parazitů nezbavíme ,tak můžeme volit 100, 200, 300 let a lépe pro člověka nebude a pro tyto satanistický degeneráty budete vždy pouze dobytkem určeným po dokonalém vyždímání a stažení z kůže na porážku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+44 # John Maxwell 2017-10-30 11:46
Tak tak , mě fascinuje lidská hloupost a jak ji lidé bez ostychu dávají najevo ,od 89 dosazen hradní pán s IQ lahve od piva s poskoky tehdejší garnitury a nikomu nevadilo, že se studovalo za státní a kdo nebyl ve straně jako by nebyl a dnes je to něco strašného ,nedemokratické ho a přitom tam jsou Ti samí lidé kteří píšou zákony a zase totalitní,řidí a kecaj do ekonomiky , ale pro tentokrát "demokraticky" ....takže máš pravdu je potřeba se zrůd a živlů zbavit ....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Popo 2017-10-30 12:01
Cituji John Maxwell:
mě fascinuje lidská hloupost a jak ji lidé bez ostychu dávají najevo
Tak tak taky tak. Srandou na tom celom je to, že celá tá ľudská hlúposť kohokolvek z nás začína a končí myslením - náhody neexistujú a choroba cti netratí...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+34 # Vladimír57 2017-10-30 12:21
Jestli se nepletu, tak už v průběhu ceremoniálu byl na Čt komentář, kde byla účastna pí němcová a samozřejmě hovnotila. Nezapomněla zdůraznit, že za hejvla mělo ocenění vyšší úroveň atd, atd, atd.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+36 # olinka215 2017-10-30 12:52
Ahoj všichni:-)))
Dalo se očekávat, že zneuznaní géniové, jÍmž se ocenění nedostalo, začnou kejhat jako husy a oni skutečně začali. Vůbec je nezajímá, že drtivá většina normálních lidí je považuje, při nejmenším za směšné, ne-li přímo trapné. Prostě si jedou tu svoji obehranou písničku pořád dokola.
Paní Němcová, stavící se do pozice morální autority, je víc než jen směšná a to, především ,s ohledem na její kariéru - dopadená "odcizovačka" rohlíků:-))))
Kdo mě však dostal nejvíce, je jakási Jana Machalická z Lidových novin:
"Když prezident ocení z umělecké scény s velkou převahou jen, kulantně řečeno, ‚segment středního proudu‘, je to nepřijatelné, ba trapné. V této sestavě opravdu není nikdo, jehož tvorba by posunula vývoj příslušného oboru, nabídla silnou výpověď a měla i nadčasový význam,“ dodala Machalická. Za políček všem slušným lidem pak označila ocenění novináře Petra Žantovského."
parlamentnilisty.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # John Maxwell 2017-10-30 20:49
Rozhovor s Petrem Žandovským ...
cz.[...]news.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Jarin G. 2017-10-31 10:40
Oli, ale pro nás, co ho dlouhodobě čteme, je ocenění Petra jasná věc jako facka, že? ;o) Kdo umí, umí! Jo kdyby rozhodovala "kavárna" či ČT, tak by ji dostali jiní! Třeba ten kolaborant Šonka!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Pavel Louda 2017-10-30 22:49
šak čo sa stará ta pič. stará, www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # LubinenKremlBot 2017-10-30 16:43
Nasadit je na otrocké práce tyhle rádoby vyvolený sionistický nestvůry ať poznaj a sami si budou dobrovolně brát životy, tak jak teď někteří naši lidé neunesou tíhu otrockého života a skáčou z oken a pod vlaky kvůli exekucím a daším zlovolnostem tohoto korporátně fašounskýho hnusu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # Emil T 2017-10-30 16:50
Vyznamenat umělce, to je lepší než předvolební kampaň. Je vidět, že ví koho vyznamenat, hlavně aby si umělci a jejich obdivovatelé uvědomili ještě před volbama komu to prospěje?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Pavel Louda 2017-10-30 23:11
Teď nevím o kterém prezidentovi to mluvíš, zatím všichni tři (Havel, Klaus, Zeman) vyznamenávali především umělce, takže vskutku netuším čí jsi obdivovatel.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Petkо Kоtоv 2017-10-30 14:46
Citace:
„Trapné je, že někteří kritici vyznamenaných na ně hází špínu za to, co dělali před rokem 1990, ale přitom se opakovaně dívají na filmy Slunce, seno, jahody nebo Jáchymě, hoď ho do stroje či si zpívaji při kytaře Červenou řeku a „Pokud se zpívá, ještě se neumřelo,“
Filmy "Slunce, seno, jahody nebo Jáchymě, hoď ho do stroje" jsou daleko lepsi nez moderni valecne SSA filny kde tece jen krev. Filmy "při kytaře Červenou řeku a Pokud se zpívá, ještě se neumřelo" jsem nevidel, ale podle vseho jak se zde na ne nadava, budou asi taky dobre.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás