Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaVlastimil Podracký: Strach z Babiše

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Vlastimil Podracký: Strach z Babiše

Volba Babiše ukázala, navzdory jeho obviněním, že lidé nevěří starým politickým stranám, ale ani policii, ani soudům, tím méně dalším státním institucím.

Volba SPD a Pirátů to ještě navíc dotvrzuje. Strach starých struktur, že je konečně někdo „vyhmátl“, mluví ústy Babišových oponentů.

...

Lidé věří v dobro a to musí někdo ztělesňovat

Argumenty Kalouska, Farského a dalších jsou jen stále se opakující zavádějící nepravdy mající zkreslit celé skutečné paradigma naší společnosti. Staří politici se přece nepřiznají, že v době, kdy ještě byli u lizu, nějak chybovali, že vytvořili k sobě nenávist davů, které potom volily někoho jiného. Všechno to, co říkal Babiš, lidé dobře vnímali, ale tenkrát ještě v záři reflektorů se vyhřívající politici tomu rozumět nechtěli. Protože je to velmi jednoduché, lidé nevěří pohádkám „zachránců demokracie“, že jsou tak hloupí a nechápou paradigma, které sami vytvořili, ale spíše uvěří faktu, že tyto staré struktury mají máslo na hlavě a neobyčejný strach z potrestání, vláčení davem atd.

Není přece možné, aby náš stát kdekdo okrádal, aby se nenašla vládnoucí garnitura, která by v zájmu státu něco udělala dobře, že se téměř vždy, při každé privatizaci, při každé smlouvě, při téměř každém rozhodování udělala nějaká chyba, která znamenala výhodu pro protistranu a nevýhodu pro stát. Za solární tunel, neuvěřitelný podvod, který stojí občany 40 miliard ročně, nebyl nikdo potrestán. Kde jsou ti lidé, kteří za to mohou? Vždyť by měli za to dávno viset! Jak to, že ještě na ně, kromě Babiše, nikdo neukázal, nikdo je nesoudí? Zatímco Babiš je obviněn z věcí, které jsou proti tomu naprosté prkotiny a občany téměř nic nestály.

Téměř vše, co se udělalo od prvních vlád ČSSD, stálo za psí štěk. Případ mýtných bran: Proč proboha potřebujeme neuvěřitelně drahé mýtné brány, na kterých vydělala zahraniční firma miliardy? Copak nebyl lepší původní projekt, když se na vjezdu do republiky udělal záznam, a po opuštění podle ujetých kilometrů se zaplatilo. Vyčíslil vůbec někdo, kolik to stálo a kolik by stála původní varianta? A hlavně, kdo za to může?

Kauza privatizace OKD? Neuvěřitelný podvod. Jakási neznámá firma zaplatila za OKD 4 miliardy a následně je obratem prodala za 12 miliard. Kde se vzala ta firma? Kde zmizely peníze? A lithium? Už se připravovalo něco podobného. Někomu měly peníze opět proudit do kapsy, samozřejmě většinou do zahraničí, s nějakým tím odpadkem pro naše zrádce národa. Kdo proboha dal té australské firmě, ve skutečnosti registrované na Panenských ostrovech, s neznámými vlastníky, licenční právo? Neměl by se za to odpovídat? Co by se stalo, kdyby nebyl zvolen Babiš? Asi další tumel, který bychom se dozvěděli zase po několika letech až už bychom byli okradeni.

Divíte se snad, že je lidé nevolí, a že volí toho, kdo se to snaží změnit? Pokud by nebylo té obrovské desinformační a dehonestační kampaně proti Babišovi, možná by měl 50%. Jestli to Babiš opravdu změní, nevím. Ale lidé tomu věří. Musí přece věřit v dobro, nemohou se stále jen spokojovat se zlem a nic nedělat, volit stéle stejné diskreditované strany, které tyto lumpárny dělají do poslední chvíle, dokud jsou ve vládě.

Je známá taktika k odvedení pozornosti: vytvoří se zástupné nebezpečí. Nevím, proč zrovna Kalousek se stal lídrem všech těch starých struktur, které mají strach, že by je někdo obvinil z okrádání státu, z nekompetentnosti, z korupce. Nicméně jeho ústy to zní zcela jasně a srozumitelně. Strach, strach a zase strach. Občané jsou omylní, on je neomylný, on dělá vždy všechno dobře. Strach z toho, že je někdo konečně „vyhmátne“ a rozkryje jejich zločiny. Musí se vytvořit zástupný strach. Ten se tvoří jednak obviněním Babiše z nedemokratických postupů, které ovšem v jeho programu nejsou. A jednak je to vytváření strachu z Ruska a jeho nebezpečných aktivit, strach ze směřování na Východ, které neexistuje a za které je považován a propagandisticky rozmazáván každý kladný projev o Rusku. Prostě všude je vytvářen strach z něčeho, co není nebo je velmi slabé proti obludnosti kauz, o jejichž potrestání vlastně jde.

Jedině strach z migrantů má nějaké racionální jádro, protože vzniká na základě reálných událostí v západní Evropě. Jenže tento strach vede lidi k odmítání Evropské unie a opět diskredituje ty, kteří se tyto reálné obavy snaží vymlouvat. Je velmi zajímavé, že se jedná ve většině případů o stejné osoby, které vytváří iracionální strach z neexistujících nebezpečí. To je opět podezřelá kombinace, která diskredituje staré struktury. Lidé nejsou zase tak hloupí, aby si tyto věci nedali dohromady.

A směřování na Východ? Kde by se vzalo? Pokud se podaří opravdu vytvořit politiku bez korupce a s politiky, kteří jsou vlastenci a skutečně pro náš stát něco dělají, kde by se vzal Východ? Vždyť právě toto je přece podstata západní liberální demokracie – výměna stráží, rozhodování voličů, občanů. Jestli vytvoří Babiš skutečnou transparentní a zodpovědnou politiku, nevím, ale lidé tomu věří. Nemají nikoho jiného (snad ještě Okamuru, Piráty a část ODS), komu by věřili.

Nevíra v instituce

Instituce jsou přece vinny také. Bez nich by se tyto lumpárny dělat nedaly. Proč neexistují instituce, které by lumpárnám zabránily? Změnit tyto instituce je výslednice této nevíry v ně a snaha o vytvoření institucí lepších a účinnějších. Třeba referenda. Nevím sice, jestli jejich vytvoření je vůbec možné, jestli to vše nejsou jen konstruktivistické sny neznalých a amatérsky nadšených reformátorů. Ale kdo může za to, že byli tito reformátoři vůbec vyslyšeni lidmi? Vždyť systém je vinen zároveň s diskreditovanými starými strukturami. Snažil se někdy někdo o nějaké příznivé změny institucí, aby byly transparentní? Piráti a SPD přece nedostali tyto hlasy jen tak z legrace.

Tento stav je nebezpečný, ale kdo může za diskreditaci institucí? Kdo je viníkem toho, že se dostávají ke slovu voluntaristické a konstruktivistické systémové změny? Vždyť nikdo z reformátorů demokracii neodsuzuje, chce ji vylepšovat, chce ji udělat funkčnější. Že má amatérské návrhy je jen proto, že profesionálové selhali? Přikládat těmto reformátorům špatné úmysly je zase jen jeden z aspektů propagandy a lží.

Co měli občané dělat? Měli se nechat stále okrádat? To už přece dávno nesouvisí s ekonomickou transformací, vždyť tyto lumpárny se už zahnízdily ve stabilním systému. Dá se předpokládat, pokud by nebyla revoluce, že budou už navždy. Stále a trvale budeme okrádáni, stále a trvale budeme krmit podvodníky a neschopné politiky. Buďme rádi, že občané nevyšli do ulic a nevěšeli viníky tohoto stavu na pouliční lampy.

Závěr

Myslím si, že lidé, kteří nevolili žádnou z protestních stran (ANO, Piráty, SPD), tak učinili buď ze setrvačnosti volit „svoji“ stranu, nebo naletěli na propagandu a neobyčejně silné kampaně a strašení Východem. Úspěch ODS přičítám tomu, že tato strana byla částečně protestní a to především svým euroskepticismem a novou kampaní pana Klause mladšího proti neomarxismu nebo možná popularitou pana Fialy v akademickém prostředí na jižní Moravě. Postavení KSČM by chtělo trochu více prostoru pro analýzu, ale jen krátce řečeno: KSČM žije v jakémsi vakuu. Pouhá obhajoba starého režimu se vyčerpala. Lavírování mezi kosmopolitním neomarxismem a jakýmsi národně orientovaným socialismem vytváří nepevnou pozici a nesrozumitelnost. Postoj k migrantům je nejasný, z obhajoby národních zájmů se vždy nějak uhne, ohledně Ruska se vlastně neví, o co jde, atd. Na tuto nepevnost v obhajobě národních zájmů a postoji k EU KSČM doplatila.

Nejsem samozřejmě naivní, abych se domníval, že zvolením těchto nových stran se vše změní. Jsem k tomu velice skeptický. Kdyby alespoň potrestali ty, kteří za lumpárny v minulosti mohou, nebo se alespoň veřejně odsoudili a ukázalo se na ně, bylo by to velmi přínosné a do budoucnosti povzbuzující, že se lumpárny opravdu nevyplácí.

Jinak samozřejmě vidíme, nikoliv jen před volbami, ale i po nich, že celý soubor státních institucí včetně médií je nabroušen proti Babišovi a Okamurovi a tím vlastně upozorňuje na rozpor mezi smýšlením „hlubokého státu“ a lidu. Tento boj za očištění institucí a přiblížení jejich funkce ke smýšlení lidu teprve začíná. Pokud se nepovede, bude Babiš a Zeman ve stejné situaci jako Trump, prostě svoje záměry nebude moci realizovat. Myslím, že Kaczynski a Orbán měli stejný problém a jeho řešení pobouřilo evropské instituce.

Vlastimil Podracký

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+10 # .lak 2017-10-24 15:07
Nepřivezl mu noty periodický kandidát? parlamentnilisty.cz/.../...
No ono taky s tímhle www.youtube.com/.../ a cestovkou bakeliťáků, výletníků a osadníků, tedy zaručeně váženými a solventními klienty s tiskem ecb € lajkit.cz/.../... bublina může prasknout a oligarchové si zase budou mnout ruce.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # eli 2017-10-27 09:07
Pan Podradcky, ma velmi precizne vytribeny politicky prehlad, co dokazuje opatovne vo vacsine jeho clankov. Stare struktury su presiaknute korupciou a kriminalnou cinnostou, je nutne tento prehnity zlodejsky system menit. Klany masarykovcov, havloidov a inej celade, sa pevne zakorenili v politickom a hospodarskom systeme krajiny. Volby su len prilezitostou k velkym slubom, akymsi pretrasenim clankov lega, po ktorom sa opat zacnu konstruovat tie iste tunely prevodov lupu a jaskyne jeho uskladnenia. Je nutne dat prilezitost novym stranam, od ktorych sice nemozno ocakavat ziadne zavratne zmeny, ale urcite nove prvky do existujucej politiky prinesie kazda z nich. Na tychto prvkoch mozu budovat novu politicku strukturu, tie dalsie. Jeho snaha vkladat nadej do niekoho, ako Babis, moze priniest velke sklamanie. Tento clovek stoji na tom najvyssom stupni moci ceskej oligarchie. Nahonobil velke majetky, sposobom, ktory je zahaleny mnozstvom tajomstiev. On, je v prvom rade zid, az v tom druhom, politik. Vkladat osud naroda, do ruk takymto ludom, sa nevyplaca. Krajiny zapadu, su tymito ludmi nemilosrdne vydierane, beznadejne zadlzovane, kriza strieda krizu, dlzoba statu sa prenasa na generacie, ktore sa este nenarodili. Buducnost na cele s takymito ludmi, ziadna. Urcite z toho co slubil, vela nesplni. Na buduce volby zaplavi svoje sukromne media vyhovorkami a obvinovanim opozicie, ze to boli prave oni co mu branili vybudovat slubeny raj zo zeme ceskej. Cela tato trapna volebna epozida sa bude opakovat, stat a ludia v nom budu chudobnejsi a zlodeji na cele s nim, budu bohatsi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # LubinenKremlBot 2017-10-24 15:51
Politika ,prostituce ,korupce to vše jde ruku v ruce co lidstvo samo ,je pouze nutná co největší eliminace těchto nejstarších nâstrojů zvýhodnění jednoho nad druhým v tak amorálním prostředï jako panuje dnes jest pouhá utopie k jejich odstranění , pouze za cenu ztráty osobní svobody a tato snaha nás má zavést do NWO.
MORÁLKU NEZMĚNÍ ,ZVÝŠÍ POD TOUTO ZÁMINKOU POUZE KONTROLU OTROKŮ
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Emil T 2017-10-30 16:52
Není nic ztraceno, stejně si 71% voličů Andreje nepřeje, tak sestaví vládu 2. vítězná strana, a může jít tam, kam patří, až ho sněmovna vydá.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # ja1 2017-10-24 15:52
> Jedině strach z migrantů má nějaké racionální jádro, protože vzniká na základě reálných událostí v západní Evropě. Jenže tento strach vede lidi k odmítání Evropské unie a opět diskredituje ty, kteří se tyto reálné obavy snaží vymlouvat.

Vzdyt je to logicky. EU jsou vitaci a obavy z islamomigrace jsou realne. Je to plan rockefellerovsk e OSN: www.un.org/.../migration.htm
Na druhou stranu se zase ohaneji prelidnenim...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # r.m. 2017-10-24 18:20
Lidi se množí jen tehdy, když na to mají dost žrádla. Kde se vzal nigerský babyboom?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Petko Kotov© 2017-10-24 17:11
cekate, a co na to expert zdejsi nejvetsi?
zanedlouho si to prectete, troubove, chystame si material
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Jan Dapitka 2017-10-24 17:19
Petko, trouba jsi teď ty!! Jsem ti na poradě přece jasně říkal, že o tomhle nemáš psát na tom dosud ne zcela spřáteleném serveru, ale na našem oblíbeném chujovinky.cz.
Ale když jsi se už tak odkopal, tak to prcni i tady, snad to pomůže všem pochopit náš správný kurz.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # r.m. 2017-10-24 18:18
Text se mi líbí, zpříjemnil podvečer, ale mám připomínku: Viděl jste někdo jak vypadá běžná lampa veřejného osvětlení v Praze? Tak vysoko nám je revolucionáři tahat nebudou.
Na Uhelném trhu jsou plynové, takové nostalgicky nižší.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Kirill 2017-10-24 19:58
Když jsem sledoval výsledky voleb, největší radost jsem měl z neúspěchu TOPky, bohužel jaké bylo mé zklamání, že Kalousek ten jedovatej had plivající do všech stran nás všechny bude znovu trávit další volební období...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Květák 2017-10-24 22:48
Disidenti a chartisti byly za minulého režimu v opozici proti tehdejšímu režimu a jejich činnost byla označována za protistátní.... ..revoluce změnila politický systém, ale bohužel mě připadá,že hodně politiků si ještě neuvědomilo, že nejsou disidenti a mladému demokratickému státu by měli sloužit a vést ho k prosperitě..... 27let v bahně korupce, politické špíny,nespraved lnosti,obrovské ho bohatství a chudoby...to černě co nám klepe na dvéře je naše růžová budoucnost..... při každých volbách se chytáme stébla naděje ...teď to dostali ANO SPD Piráti...uvidím e...jsou-li naše naděje...finty ODS,ČSSD a TOP už známe...volí je jen rodinní příslušníci a kámoši z mokré čtvrti...ti jsou tak profláklí...str any.které představují takové Krejčíře,Kožené ...prohrané kauzy za miliardy,rozpro dej státu do vlastních kapes...jestli tvrdí o KSČM ,že je nereformovateln á...tak k tomu přidejte ODS,TOP A ČSSD....Když Babišovi dali voliči důvěru...tak asi za něco...přesný opak ODS a TOP.
ANO..Babiš...zvýšit min.mzdu,zrušit poplatky,zvýšit důchod,zavést daně pro všechny,snížit státní dluh,snížit nezaměstnanost a to dokázal a dokazuje 4 roky..Kalousek od.r. asi za 20 let ...snížit min. mzdu,zavést poplatky,snížit důchody ,vytvořit důchodové fondy a vzápětí je rozkrást jako všechno doposud,zvýšit daně obyčejným lidem ulevit vybraným skupinám,zvýšit státní dluh ,zadlužit generace,zvýšit nezaměstnanost. ..atd....chce pro lidi všechno to nejhorší...aby se měli zle...nezaměstn anost třeba 10%..Kalousek se diví ,že se sotva dostal do parlamentu...je ho politika je pro pár jeho známých,ale ne pro celý stát...Další 4 roky tam bude s Bendou a Karlem vychrupkávat... říkal v TV ,že tam musí být, že bude bojovat a chránit demokracii...ja ko Alibaba a 40 loupežníků...má me štěstí, že už je doprivatizováno ,není co ukrást,a ty státní zakázky bych neřešil...tunel Blanka plán 20 výsledek 40mld,na to si jenom zvyknout,s tím musí stát počítat, vždyť za to se i střílí...pitomé soutěže...stejn ě si stát musí připravit aspoň dvakrát tolik...nechci se pořád obouvat do tzv. tradičních stran...,ale nechápu jestli se členům třeba ODS po téměř 30 létech vládnutí nechce zvracet při pohledu do zrcadla...za všechny ty tragédie na tomto národě...budu souhlasit se všemi ,že politika je špína a někdo do toho bahna musí....tak promiňte politici
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás