Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaZpravodajstvíZe světaPředstavujeme projekt přírodní rezervace v Ekvádoru

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Představujeme projekt přírodní rezervace v Ekvádoru

Díky tomu, že se ročně vykácí přibližně 150 - 200 tisíc km2 původních tropických lesů, rozhodli jsme se alespoň trošku pomoci matce Zemi. Proto vytváříme tento projekt, kde i s Vaší pomocí chceme vytvořit a podporovat chráněnou oblast.

Účelem projektu je chránit prales a sdílet moudrost indiánů kmene Kichwa. Chceme zachovat tuto moudrost budoucím generacím, aby mohly žít v harmonii a v kontaktu s přírodou.

Tento projekt bude realizován společně s rodinou Grefa z Ruku Kausay Yurak Yaku pod mediální záštitou AC24.cz.

Cíle projektu:

Vytvořit chráněnou oblast

Tato oblast se nachází v ekvádorském pralese. Jde o 45% zatím člověkem nedotčeného, původního pralesa. Zbytek je oblast sekundárního pralesa s přibližně 150 let starými stromy.

V posledních 3 letech se v pralese hodně kácí stromy a probíhá těžba zlata, jež chemikáliemi zamořuje řeky a ryby v nich. Toto ničení je způsobené nejen zahraničními firmami ale i domorodci snažících se zajistit obživu a peníze pro své děti do škol. Pak dochází k prodeji krásných území, které velké firmy zneužívají pro své účely. Chceme chránit a zachovat původní vegetaci pralesa.

 

Chránit a sázet rostliny

V této chráněné oblasti chceme pěstovat původní medicínské rostliny určené k léčení široké škály nemocí – jak fyzických, tak i energetických. Dále chceme chránit druhy, kterým hrozí vyhynutí. Ochraňovat velké stromy, učit se od nich moudrosti a práci s energií.

Ochrana místní vegetace a vysazování bude uskutečněno ve spolupráci s indiánskými komunitami. Tím se indiánské tradice zachovají a nebudou zapomenuty. Jedno z velkých indiánských učení se týká posvátných, magických rostlin. Například 5 různých lidí zasadí stejnou rostlinu. Ale pouze osoba, která je zasvěcená do léčení s pomocí konkrétní rostliny, vypěstuje medicínu s danou léčivou silou. A tyhle vědomosti místní domorodci dědili z generace na generaci.

Je třeba aby neupadly v zapomnění jejich zkušenosti o které přestávají projevovat zájem mladé generace měnící se s konzumním způsobem života. Čím více budou hrdí na své tradice tím více přežijí.

 

Pomoci místním domorodým indiánům

Skrze plat vyplácený z dobrovolných příspěvků a darů. Plat budou dostávat za jejich práci v pralese (pěstování rostlinné medicíny, hlídání této oblasti aj.) Tím, že zdejší lidé budou mít možnost placené práce, chceme předcházet kácení stromů na prodej, který je teď častým způsobem získání financí místních lidí.

 

 

 

 

Vybudovat léčebné centrum přímo v pralese

Naše přání je pozvat lidi z celého světa, aby si na vlastní kůži zažili sílu, krásu a léčivost pralesa. Chceme spojit síly s ostatními lidmi v podpoře Kichwa kultury a zamezit tak ničení pralesa a jeho medicín. Zájemci mohou u rodiny Grefových v pralese podstoupit fyzické či energetické léčenís medicínskými rostlinami nebo obřad s posvátnými rostlinami.

Naší zkušeností je, že při léčení vážných nemocí je třeba dlouhodobý pobyt v pralese. Ten regeneruje ducha, duši i tělo. Skrze čistý vzduch, vodu, pohyb spojený s prací v pralese, pravidelné čištění se čerstvými rostlinami a napojení se na spirituální bytosti žijící v nedotčené přírodě. Když léčíme vážnou nemoc máme zkušenost s tím, že nejlepší je ji léčit přímo v pralese a déle než 3 měsíce.

Posílání velkého kvanta rostlin do Evropy je jak finančně náročné tak časově nemožné. Než dorazí takovou dálku tak buď uschnou nebo zplesniví, tím ztrácí svojí sílu. V neposlední řadě připomínáme že léčení s rostlinou bez zasvěceného člověka (který má vědomostmi jak s nimi pracovat na spirituální rovině) nemá tak léčivý účinek.

Ti, kdo nemají dostatek finančních prostředků pro dlouhodobý pobyt v pralese mohou pomoci prací (např. sázením a pěstováním plodin k jídlu). Nyní se léčení provádí v Ruku Kausay. V budoucnosti chceme vybudovat centrum léčení přímo v chráněné krajinné oblasti.

 

Co jsme doposud udělali

  • 21.9.2012 nám bylo Ministerstvem Vnitra ČR oficiálně schváleno občanské sdružení „Život postaru".
  • Založili jsme veřejné transparentní konto. Chcete-li také finančně podpořit projekt, podívejte se na možnosti zasílání příspěvků.
  • 17.11.2012 jsme složili polovinu zálohy na odkup pozemku a dostali notářem ověřený dokument.
  • Natočili jsme několik rozhovorů a dokumentů o projektu s šamanem Augustinem Grefou, jeho ženou Míšou a Tomášem Machem, viz Foto/Video
  • V roce 2012 proběhla po celé ČR série přednášek na podporu projektu.
  • Pořádáme léčebné ceremonie s rostlinami síly.

Aktuálně je pro nás nejdůležitější finanční pomoc. Peníze potřebujeme na odkup cca 45 hektarů ekvádorského pralesa. Pokud ho neodkoupíme, koupí ho developerské či olejářské firmy a tento krásný kus přírody zdevastují. Více informací ZDE.

Děkujeme všem za podporu!

Číslo účtu: 34800348/5500

IBAN: CZ4755000000000034800348

SWIFT: RZBCCZPP

Transparentní účet

(Děkujeme především čtenáři Filipovi za příspěvek 5 000 dolarů).

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+22 # Valentina 2012-10-03 15:11
Nádherné, nemám slov... jakmile budu moct, zašlu alespoň symbolický příspěvek pro tuto jedinečnou myšlenku, děkuji!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Tomáš Matějka 2012-10-04 10:06
Protesty, transparenty, obětování těla ... všecko na nic. Proti lidem, co vraždí pro peníze se dá bojovat zase jedině penězi. A nás je více, než jich ... :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Otto Katz 2012-10-04 10:08
všechno je to hezké,ale první facku mezi oči dostane čtenář,když vidí koncovku toho učtu...na poplatcích se financují cizinci,kteří dojí republiku...až tam budete mít 2010,jedinou českou banku bez zlodějských poplatku,tak z duchodu pár stovek přispěji,,,jste V BALÍKU,když živíte na poplatcích cizáky :zzz :zzz :zzz
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Petr Ježek 2013-05-25 09:18
Máte převažující zkušenost z převažujícího prostředí. 2010 používám od jejích držstevních začátků k plné spokojenosti, aniž bych zaznamenal cokoli co je k mé nelibosti typické pro řadu jiných bank. Nejde přitom jen o poplatky...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Tomáš Matějka 2012-10-04 10:13
Cituji Otto Katz:
všechno je to hezké,ale první facku mezi oči dostane čtenář,když vidí koncovku toho učtu...na poplatcích se financují cizinci,kteří dojí republiku...až tam budete mít 2010,jedinou českou banku bez zlodějských poplatku,tak z duchodu pár stovek přispěji,,,jste V BALÍKU,když živíte na poplatcích cizáky :zzz :zzz :zzz


já používám 2010 už 5 let a nikdy jediný problém. Na druhou stranu, vzhledem k tomu, kolik svým příspěvkem zachráníte lidských životu, kultury, moudrosti a budoucnosti lidstva, tak lze přimhouřit oko. Každopádně je to vyhazování peněz do kapes bankovních kartelů a to je spolu s naftaři jedna banda šmejdů ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Vladimír 2012-10-04 18:11
Cituji Otto Katz:
všechno je to hezké,ale první facku mezi oči dostane čtenář,když vidí koncovku toho učtu...na poplatcích se financují cizinci,kteří dojí republiku...až tam budete mít 2010,jedinou českou banku bez zlodějských poplatku,tak z duchodu pár stovek přispěji,,,jste V BALÍKU,když živíte na poplatcích cizáky :zzz :zzz :zzz


Vážený pane, RB jako jediná nabízí tuto formu účtu pro neziskové organizace zcela bez poplatku ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # MirekBasa 2013-04-08 08:35
Souhlasím, že 2010 je vynikající česká banka, jsem u ní od roku 2006 a bez jediného problému. Transparentní účet si myslím, že umí také. nyní k ní přešlo i bytové SVJ a jsme spokojeni.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Jana 2012-10-04 19:38
Nádhera! Jen tak dál! Hrozně moc bych chtěla přiispět! Jen nebýt chudý student :cry:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # albert 2013-06-21 21:41
přečtete-li si cokoliv z nedoceněného díla Viktora Schaubergera viz www.albert-sd.cz/.../zahrada a pochopíte o čem jeho nadčasové a aktuální dílo platné nejen pro ČR je, uděláte pro matku zemi neskonale víc než zasláním svých posledních "pár drobných" na účet. Zakopaný pes tkví v nevědomosti. Naše lesy, zemědělská půda i vodní toky jsou dík pokrokovým technologiím založeným na explozi pernamentně likvidovány v zájmu krátkodobého zisku pro "pár" parazitů(státní institucea jejich úředníci od vlády až po okres-jež by měly chránit a hospodařit, činí opak,zemědělské spolky,neziskov ky-skrývající se za hordu slov bez skutečného obsahu i jednotlivci-jež z pohodlí či nevědomostiřežo u si větev pod sebou na které s dětmi sedí), .Pochopením principů imploze, jež sama o sobě je tvůrčí a životodárnou silou celého vesmíru, můžeme začít napravovat škody jež jsme svým přístupem a neznalostí způsobili s nepoměrně menšími částkami a trvalými efekty. Uvítal bych podobnou aktivitu na principech imploze realizovanou hlavně v ČR. Zapojit se mohou nejlépe jednotlivci ale i skupiny,organiz ace státní i neziskové (třeba Arnika pro níž je glyfosát neškodnou látkou bez dalšího komentáře a V.Schauberger asi bezvýznamnou osobou) jež mají vztah (nejen vlastnický) k lesům, rybníkům i vodním tokům (od potoků k velkým tokům), polnostem i zahrádkám(round ap a glyfosát a jemu podobné neurotoxiny - jež se staly dík propagandě médií-např.agromanual.cz/.../... a pohodlnosti občanů nejpoužívanější mi neurotoxickými jedy u nás v malém i ve velkém) .Všude tam je vědomost a trocha snahy neskonale více než jakýkoli fin.příspěvek. Dokud se tento katastrofální stav vědomé, úmyslné či nevědomé likvidace biodiverzity u nás doma nezmění na úrovni jednotlivců jsou další aktivity pokrytecké.

Příspěvek bych rád zakončil citátem: "Nevědomost je matkou vší zločinnosti. Příčinou zločinu je nedostatek uvažování." Honoré de Balzac
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Jenda 2012-10-08 22:41
Já bych jel spíš za nima jim tam pomoct, pryč odtud
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Rade 2012-10-23 17:18
Držím palce, ale teď zrovna přispět nemohu.. ale přeji ať to vyjde
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Mirek Dorazil 2012-11-19 12:27
Záměr a myšlenka bezesporu skvělé, leč po letech života v pralese Ekvádoru vlastní realizaci já osobně tak jednoduchou nevidím.... (Trošku to zkomplikoval prezident Borja, když navrátil de facto veškerou půdu indiánům, takže ta se reálně NEDÁ koupit, pokud to není indiánská půda, pak to bude spíš sekundární prales, i když i ten stojí za to) ale bez velmi, velmi silného finančního zázemí a nervů a po mnoha vlastních zkušenostech se obávám, že to vše nedopadne úplně dle představ. I tak držím palce a spíš než finančně nabízím pomoc radou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Pavel Žouželka 2013-05-24 01:51
Je dobře,že se ta půda. od nepaměti patřící domorodému obyvatelstvu ,nedá koupit.už sme se tam napáchali škod až dost,,,fandím všem těm domorodcům a radím jim,neprodejte už žádným bělochům už ani píď své půdy.nic dobrého Vám to nepřinese
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Vea Biela 2012-12-12 14:04
bolo by možné sa pridať a ísť pomáhať priamo tam?
Ďakujem za info
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # jan krizenecky 2012-12-14 10:14
kdyz tak procitam ty odpovedi je zajimave pozorovt duse lidi kteri je pisi.sejdete se s temi lidmi osobne,jedte k nim domu poznejte na vlastni kuzi jejich rodinu prales i zivot tam .nejen ze vam to da prehled ale i poznate neco co jste dosud treba nikdy vzivote nevnimali nikdo vam v tom nebrani,dvere mate vsichni otevrene
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # petulinka 2013-03-27 06:57
Držím pěsti, ať vám vše vyjde jak si představujete.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # technik 2013-05-21 10:55
Rád bych věděl,zda se po přispění můžu přestěhovat do ekvádoru a tam si v klidu dožít...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Petr Ježek 2013-05-25 09:14
Za předpokladu, že se do Ecuadoru odstěhujeme, tak bych tento projekt bezvýhradně podpořil. Otázkou je, zda není na místě podpořit projekty, které řeší domácí české problémy. Od zastavení průniků Monsanta a jiných "jedových" genetiků, navrátit chráněná území přírodě a nechráněná obyčejným lidem, kteří v místě žijí, chránit prameny a studny s kvalitní pitnou vodou, bránit zastavování ploch nezbytných k biostabilizaci, žít v souladu s přírodou bez zbytečné destruktivní stopy v krajině... A propos, čím a za jakou cenu do Ecuadoru budou cestovat protagonisté projektu? Závěrem stejná otázka jako ta technikova přede mnou...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Petr Ježek 2013-05-25 09:15
Plně souhlasím s MirkemBasou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Petr Ježek 2013-05-25 09:23
A ještě drobnost kromě tržně neodňatelné indiánské půdy: Jakou šanci má soukromý vlastník pár hektarů pozemku obklopený komerčními pozemky odolat v prodeji těm, kdo vlastní ty komerční (petrolejáři, developeři...)? Pořídit z dotací a inkaso z prodeje privatizovat? Děkuji, nechci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Petr Pavel 2013-05-26 12:58
Dobrý den
Rád bych přispěl v bitcoinech. Dokud to nebude možné nepřispěji. Tak kdy to sprovozníte?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Marek H.. 2013-05-28 12:05
Je mi 21 let, už několik let podnikám a pracuji sám na sebe ... podobný projekt mám v budoucnu také v plánu, ale to až budu mít takové finance že celý projekt utáhnu sám, nicméně jsem rád že už nyní mužu začít s podporou, ikdyž malou ... rozhodl jsem se co 14dní posílat 500kč, tak věřím, že ikdyž to jsou malé peníze, nepříjdou jentak nazmar ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Jakub Králík 2013-06-01 11:16
Raději bych nějakou rezervaci tady u nás v ČR
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Dr.Kamil Klečka 2013-06-06 20:25
Příspěvky jsou zde psané od října 2012. Je v nich spousta otázek, ale dosud žádná odpověď na ně! Jak může někdo udělat projekt, vybírat na něj peníze, ale neodpovídat na otázky přispěvatelů? To zavání pořádnou levotou po Česku!!! Všimněte si přátelé, že ten projekt zde není ani podepsaný. Žádná konkrétní jména, adresy, spojení!!! Kdo to zpracoval? Kdo za tím stojí? Jaká je jeho odbornost? Co studoval a vystudoval a s jakým titulem? Alespoň biologii? Botaniku? Alespoň docentura v oboru?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Kamil Klečka 2013-07-03 21:07
NEchápu, proč se tedy Ruku Kausay (domorodý indián) cit.: před časem rozhodl v nedaleké blízkosti prodat pozemek o rozloze 45 ha - konec citace.(což je defacto k záchraně pralesa a životního prostředí - určitého biotopu, plivnutí do moře). To znamená, že mu na pralese nezáleží, chce peníze (tedy vymoženosti současné společnosti) a nechce žít postaru! Navíc proč to svým "soukmenovcům" prodává zrovna za 30.000,-USD? Kde tu cenu vzal? Proč ne za 20.000,- nebo za 10.000,-USD, když jde o jeho etnikum? Vždyť ti indiáni si sami to své životní prostředí likvidují... a koupit ubohých 45 hektarů, které se vykousnou z pralesa, je hraní si dospělých na něco, co je předem odsouzeno k zániku. Navíc tímto způsobem (žitím postaru) se seriózní věda dělat nedá. Ovšem celý tento projekt není o vědě, že ano?... připomíná mi to Sisyfa. A nebo (a to je horší) někdo zkouší udělat si job ze soucitu nevědomých dárců z Evropy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Kamil Klečka 2013-07-03 21:20
Odborníci na základě mnohaletých zkušeností tvrdí, že pro zachování a reprodukci zvěře určitého biotopu je nutné "hospodařit" minimálně na 500 hektarech. A to bez zásahu z okolí. Jestli pozemky nejsou oploceny, stejně budou drancovány tzv. pytláky. V Africe jsou farmy v buši oplocovány 4 metry vysokým plotem do kterého je zaveden elektrický proud...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás