Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaMarkéta Šichtařová: Jsem pro bojkot kvót

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Markéta Šichtařová: Jsem pro bojkot kvót

Středoevropskou zprávou číslo jedna posledního týdne je, že Evropský soudní dvůr ve středu zamítl v plném rozsahu žalobu, kterou podaly Slovensko a Maďarsku proti přistěhovalecké politice EU.

Soud tak potvrdil právo Bruselu vymáhat na členských zemích přijímání žadatelů o azyl na základě kvót. Evropská exekutiva nelenila a hned prohlásila, že je připravena zahájit během několika týdnů soudní řízení, které může skončit vysokými pokutami pro ČR, Polsko a Maďarsko, budou-li tyto země i nadále odmítat přijmout žadatele o azyl z Itálie a Řecka.

Nemohu se zbavit dojmu, že něco je zatraceně špatně.

Pravda, musím připustit, že určitou logiku to má: Mezinárodním smlouvám soudní rozhodnutí opravdu odpovídá. Jenomže neodpovídá duchu EU. Tedy alespoň to neodpovídá původním myšlenkám EU.

Dnešní EU už totiž není tou, do které jsme vstupovali. Její pravidla se změnila v průběhu hry. My jsme přeci nepřistupovali do EU, v níž je většina zemí nezdravě předlužena, kde se nedodržují maastrichtská kritéria či Pakt stability a růstu, kde si německá kancléřka zve imigranty a chce, aby je hostili jiní, kde už nefunguje a nemůže fungovat Schengenský prostor, protože hranici denně nelegálně překračují noví a noví imigranti.

Když to tak vezmu kolem a kolem, EU je vlastně velmi demokratickým spolkem: Evropská komise sestavila program na přerozdělení 120 000 imigrantů a tento program byl následně demokraticky schválen většinou členských států EU. Navzdory odporu některých postkomunistických zemí včetně ČR, které byly demokraticky přehlasovány. Je tu ale jeden háček. Připomíná to totiž hlasování deseti vlků a jednoho beránka o tom, co bude k večeři. Demokratické hlasování to je, v tomto smyslu má soud pravdu, správné ne. A beránek má morální právo takovou společnost opustit, protože život je víc než večeře.

Někteří čeští politici už prohlásili, že je lépe vzdát se evropských dotací, než sem pustit migranty. Na to některá média rychlostí blesku opáčila, že ve skutečnosti omezení nebo zastavení evropských dotací kvůli nerespektování kvót nehrozí, že to je populismus a předvolební kampaň, a že tedy nemáme hloupým českým politikům věřit. A pravda je zřejmě někde uprostřed.

Aktuálně je totiž ve hře coby trest pro vzpurné středoevropské země „jen“ pokuta. Tím to ale nejspíš nekončí. Předseda německé sociální demokracie Martin Schulz opakovaně prohlašuje, že „Kdo vypoví evropskou solidaritu v uprchlické otázce, nemůže na jiném místě evropskou solidaritu požadovat!” Tím jinými slovy říká, že rebelům evropské peníze vezme. Že dotace budou ve hře hned po pokutě. Schulz přitom představuje vrchol evropské politiky, není to nějaké bezvýznamné béčko.

V takové EU já ale být nechci. Takhle vydírá mafián, to je nehodné kandidáta na německého kancléře. Nemluvě o tom, že pan Schulz by měl vědět, že kvóty stejně nic neřeší. Jsou od základu hloupým, nefunkčním konceptem. V Evropě v posledních letech v drtivém procentu případů nejde o uprchlíky utíkající před válkou, ale o ekonomické migranty. Kdo utíká před válkou a hledá mír, nejde do Německa, ale zastaví se už v mírovém Turecku nebo Libanonu. Do Německa směřují ekonomičtí migranti. Jenomže takové u nás neudržíme, i kdyby k nám byli na základě kvót přiděleni. Utečou. Platíme na sociálních dávkách méně než Německo. Celý spor o kvóty je tedy jenom hra velkého Německa, možná ještě Francie, s východnějšími zemičkami, které odmítly poslušnost. Kauza známá jako „přemalovaný kravín“ to jasně ukázala. Lidé z této kauzy k nám tehdy přišli z Iráku, a přesto utekli.

A teď co s tím? Já jsem pro to se na Komisi, s prominutím, vykašlat. Komise nám napaří „jen“ pokutu. A dál? Odmítám pokutu platit! Nejsme poválečné Německo, po kterém se vymáhaly reparace. Když ji nezaplatíme, tanky k nám Brusel nepošle. Místo toho nám nejspíš sebere evropské dotace, jak si přeje pan Schulz. No a? Bez dotací se obejdeme. A lépe než s nimi. Dotace schopným berou a neschopným umožní realizovat zbytečné projekty. Projeďte se po D1 do Brna a uvidíte, že tam, kde měly dotace skončit, neskončily, místo toho máme div ne nejhorší dálnice v Evropě a asi milion cyklostezek, po kterých za rok projedou dvě kola.

Dalo by se tedy říct, že bez pokuty tu žádné imigranty mít nebudeme (protože ti přidělení od nás zase utečou), s pokutou také ne, a že bychom tudíž mohli švejkovat a vzít si je jen „jako“. A pak je nechat zase utéct do Německa. Ostatně podobně vykutáleně se pokutě vyhnulo Slovensko: Slováci přijali podle kvót zatím jen 16 uprchlíků, tedy jen o čtyři víc než Češi. Na rozdíl od nás ale pravidelně nabízejí další místa a netvrdí, že už v žádném případě nikoho nepřijmou. Sklonili se, ukázali Německu dobrou vůli vazala. A mnoho lidí bude jistě navrhovat slovenskou cestu předstírané spolupráce. Jenomže tady jde o princip. Tady se totiž láme chleba.

Buď si necháme mluvit do naší územní svrchovanosti jako v roce 1938 a jednou provždy tak dáme signál, že o svém území nerozhodujeme a jsme kolonií. Anebo se nenecháme zastrašovat. Zdá se, že Polsko se opět bude bránit stejně nekompromisně jako v roce 39. Tentokrát se s ním ovšem můžeme bránit společně.

Jsem pro bojkot kvót.

Markéta Šichtařová

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+13 # Jan Kadlec 2017-09-08 16:35
No jsem zvědav, kdy naši politici pokojně sklopí hlavy a všechno odkejvou... Pokud je EU dobrovolné mírové společenství, pak by měla logicky přijímat pouze taková opatření, na kterých se shodnou úplně všichni. V opačném případě by každý členský stát měl být natolik suverénní, aby nepřijal něco, s čím nesouhlasí, nebo dokonce takový spolek opustil. Je to jako v životě, také nezůstanete ve společnosti, která po vás požaduje něco, co nechcete...

Kvóty jsou úplně mimo jakoukoliv svobodu. Nemůže přece nějaký úředník rozhodnout, kdo kam půjde. Každý uprchlík je svobodný, ať si jde, kam chce. Ale když tam bude dělat bordel a nedodržovat zákony, tak ať taky táhne fofrem zpátky...
+5 # .lak 2017-09-09 11:27
Hochštapleři kejklíři
czechfreepress.cz/.../...
+4 # Jan 2017-09-09 11:34
0 # LubinenKremlBot 2017-09-14 11:42
Z leva do prava Slizský Had ,zdegenerovaný Schlafenberg a pro unijní Žluťásek Polní z Hnízda.Czech squadro azuro to celé dohromady.
+2 # eli 2017-09-10 07:06
Dalsia revolucia klope na dvere? Tentokrat bez komunistov, ci havloidov, do cela sa stavia nezna obdoba Johanky z Arku z praveho sektoru, "LA PUCELLE d'BOHEMIA--Mark éta Šichtařová." Aky nazov, tato nova revolucia vobec ponesie? Po Husitskom hnuti, toho tu bolo vela. Vojny, povstania, opat vojny, protesty a povstania, az po tie moderne prejavy nespokojnosti, ako svieckove, ci zamatove revolucie. Pozname ju dobre, samozrejme, ze take nezne stvorenie, ako je Marketka, nebude ziadnu revoluciu brutalizovat, alebo vytlacat z kvadratu bruselskych zakonov a uz urcite, sa ju nebude snazit dostat do historie. Tu pojde ciste len o medialne gesto pani Marketky, jsem za tohleto, chci bojkotovat tamhleto, ucelom je rozburit hladinu Twitteru a poprehadzovat stranky na facebooku. Nazov tejto revolucie urcite neskompromituje povodny zamer Europskej komisie, ved do tej unie sme predsa vstupili dobrovolne, ze? Teda, zverme nazvy revolucii, bohatej fantazii pani Markatky a vratme sa k otazke, preco vobec este stale nejake tie revolucie musia existovat? Nemohla byt ta husitska poslednou? Ak by Zizka, videl na obe oci a roztlkal tym cepom, len makovice chazarov, tak by svet dnes vyzeral celkom inak. Dnes ma Cesko miliony hejtmanov, ktori vidia na obe oci, ale ani jednemu, sa cep do ruky vziat nechce. Zda sa, ze sloboda naroda ceskeho, je dnes plne zavisla len na meci samuraja. Podari sa to hejtmanovi Okamurovi?
+17 # mikesak 2017-09-08 17:16
Naprosto souhlasím. Kvóty nic neřeší, pouze lákají do Evropy další lidi. Tahle migrace bude pokračovat po další desetiletí. Islámský svět a hlavně Afrika populačně neudržitelně rostou. A vyčerpává se prostor kam má růst. Afrika má mít koncem století 4 miliardy obyvatel. Důvodem jejich chudoby je jejich primitivní a zaostalá kultura, kterou si ale sebou přináší. Nedokážeme muslimy a afričany ochránit před jimi samými. Můžeme se zachránit pouze my před jejich násilím. Řešením je zavření hranic a australský model. To je ale pro marxisty z EU nepřijatelné. Třeba proti kvótám bojovat za každou cenu, i za cenu sankcí.

www.[...]/diskuse/total/95
+8 # smrťák 2017-09-08 17:50
.
+4 # Sirea 2017-09-08 19:55
Ten nezmysel s tými pannami vznikol nepochopením nevzdelaných moslimov. V texte koránu boli ponechané aramejské slová, ktoré znamenali niečo ako nebeská vôňa, pohoda. No teraz už ten sex zrušiť nemôžu...
+3 # smrťák 2017-09-08 21:28
.
+3 # Dědouch11 2017-09-08 20:05
Hustý panoptikum. Tolik empatie, lásky, vlastenectví a tvůrčího zápalu pohromadě se nevidí.
Jdu blejt, velebnosti.

Mimochodem, kde se fláká Jarin, netušíš? Avizoval absenci?
+1 # smrťák 2017-09-08 21:25
.
+1 # Dědouch11 2017-09-08 21:57
Hm, koníčkování. Nějak mě to pustilo a alibisticky si říkám, že vlastně není do čeho a proč "píchnout". Dnes jsem se dokopal aspoň zasíťovat víno. Ne z píle, ale hamižnosti. Rybíz a angrešt mi sežrali fógli. :(
(ne aby ti unikly ty uvozovky a tlačil to jinam. :D)
+2 # smrťák 2017-09-08 22:06
.
+2 # Dědouch11 2017-09-08 23:28
Ta by byla zatraceně tenká.
0 # Jan Kadlec 2017-09-08 21:50
Super odkaz, na chvíli mě zabavilo prohlížet si ty lidi. Jenom jsem tam nenašel žádného autora. To je škoda, rád bych posoudil někoho, kdo se tak vyzná v lidech a dokáže je tak hezky roztřídit do škatulek :)

Nikoho z těch lidí neznám, tak nevím, jak moc jsou ty soudy spravedlivé. Jenom mě trochu zarazil ten člověk, co natáčel "Slušného Čecha" na streamu. Nevím, co dělá jinak, ale ten pořad se mu fakt povedl a hezky vystihl českou náturu :)
+2 # smrťák 2017-09-08 22:05
.
+1 # Jan Kadlec 2017-09-08 22:37
No já bych si právě radši udělal nejdřív obrázek o tom hodnotiteli a podle toho posoudím, zda má smysl se nějak zabývat tím, co vytvořil...
+1 # smrťák 2017-09-08 22:47
.
+1 # Dědouch11 2017-09-08 23:30
Ne, nepomůže.
-2 # Jan Kadlec 2017-09-09 08:29
Správně, nepomůže. Tohle jsem našel taky... Ale já bych si rád zjistil něco o konkrétních lidech stojících za tímto projektem. Nevím, jak moc jsou pro naši společnost nebezpeční ti lidé na seznamu, ale nelíbí se mi ten princip, že někdo na někoho ukazuje, obviňuje ho a sám zůstává skrytý...
0 # NoBody 2017-09-08 17:46
+3 # NoBody 2017-09-08 17:55
VLÁDY NEŘÍKAJÍ LIDEM SKUTEČNOU PŘÍČINU "ŘÍZENÉ" IMIGRACE !
Cituji NoBody:

VLÁDY NEŘÍKAJÍ LIDEM SKUTEČNOU PŘÍČINU IMIGRACE !
+12 # státní správa 2017-09-08 17:56
Pro příští dny bude nejlépe uposlechnout tyto rady.

+4 # julius 2017-09-08 19:14
Kde tu zabezpecovaci techniku to koupim??
0 # státní správa 2017-09-09 15:13
Rád bych poradil. Jen kdybych to sám věděl. -)-)-)
0 # státní správa 2017-09-09 15:29
Muslimské porno v naonacistické EUro-africe
+3 # prasoallahpes 2017-09-10 07:22
Vedoucí "osobnosti" národů s jejich měsíčními cykly a přechody budou mít dozajista ten správný názor a nenechají se zmást svými výkyvy nálad a choutkami.
Jednoduše řečeno - jalovice, krávy, husy, slepice a perličky vedou davy na porážku. Už ani není potřeba zdatného samce. Lidem dnes stačí názor husy, aby makali podle plánu potentátů.
-1 # peto8 2017-09-08 19:03
+3 # julius 2017-09-08 19:13
To je zajimave "plném rozsahu žalobu, kterou podaly Slovensko a Maďarsku proti přistěhovalecké politice EU! " Tohle ctu pokazde a pak na obcasnem ne-jednom webu ctu +CR a tak se domnivam, ze nam lzou. Ostatne zaluji jen madarsko a slovensko proc ne CR??? No to je jednoduche protoze politici vazalove nam lzou. Rikaji ze nerpijimaji a berou vsema deseti. Ta hnedule je tu stale vice. A ja rikam ze tohle nebude dobre. Proto me doslo, ze kdyz nam vyhrozuji ze jsme xenofobove a rasisti. Tak rikam ANO jsem a tak se podle toho chovejme at to verejne vedi. Oni totiz nejsou nic jineho. Je to jen moralni kodex ktery nam rika ze rasismus a xenofobije je neco neprijatelneho. Ja rikam Ale je to prijatelne je to moralni a je to fakt. Je to o zachovaní rasy. Jsem rasiste jsme xenofobove a jsme proti prijimani techto cmoudaliku. Jak rika Zeman - Nikdo je nezval nikdo je tu nechce. Pokud se najde nekdo kdo je preferuje at si jde tam. Takove lidi cechoamericany zde nasazene nikdo nechce, Ani ty barevne duhy placene neziskovky. Proto je nutne rikat to cim nas chteji osocovat ANO jsme rasiste protoze rasiste chteji zachovani ciste rasy.
0 # Věra Štimová 2017-09-08 19:23
Mafie se chová naprosto rozpoznatelně od opravdových státníků. Ku klux klan se choval naprosto rozpoznatelně od opravdových obyvatel. Cosa Nostra se chovala naprosto rozpoznatelně od lidí. Bůh slibující 72 nepoužitých koz je naprosto rozpoznatelný od Boha, který má ženu a s ní děti na zeměkouli. Benedikt je naprosto rozpoznatelný od Františka a nakonec i Bible je teď snad už konečně pochopitelná pro ty, kteří tuší, že jsou tam dva bohové. Na začátu alfa samec s právem první noci a pokoušením víry tak, že Jákob málem zabil svého syna a na konci je to Otec, který v Knize zjevení jde dát tomu bohu konečně přes hubu, protože pohár trpělivosti už dávno přetekl nejen jemu, ale i nám. ANO Otče, pomůžeme toho boha vykopat, řekni nám podrobnosti, co každý má udělat a vykopem ho i z Německa. Urči směr.
0 # zavripicu 2017-09-08 19:55
kazdy jeden ma v sebe dobro, bohuzial vacsina ho vyclenuje len pre seba. svet bude krajsi az vtedy az zistia ze zdielat dobro je viac ako si ho nechat pre seba a skusat ho ziskavat este viac pre seba na ukor druhych. je to retazec kde tym padom aj ludia co dobro zdielaju, su nuteny ho smerovat uzsim smerom, cim vytvaraju barieru zdielania dobra a nakoniec sa ocitnu tam kde to dobro ziari slabym potencialom do jedneho bodu, a tak sa osvetlit miestnost da len tazko.
+1 # Dědouch11 2017-09-08 22:01
Hezký popis, souhlas.
Tak proč "zavripicu"?
:D
0 # provlada 2017-09-08 20:35
Kdyby kvůli kvótám hrozilo nejhorší, přijal bych první ukrajince, kteří sem chtějí do výše kvóty. Nikdo přece nemůže diskriminovat uprchlíky ze země, kde prokazatelně probíhá válka.
+2 # Dědouch11 2017-09-08 22:09
Určitě kompatibilní kultura, ale vzhledem k tomu, co je tam za evidentní nácky, hoooodně bych je lustroval.
Ovšem nějaké kvóty, to je nepřijatelné. Nikdo nám nemá co diktovat kolik musíme přijmout cizinců, ať jde o kohokoliv.
0 # Nihilist 2017-09-08 23:35
Ukrajince? To ses posral,ne?
+4 # Nihilist 2017-09-08 23:34
Dejte té krávě někdo burku na hlavu.
+1 # SilentPysk 2017-09-09 00:27
Běž do prdelky, Markétko.
+2 # benares 2017-09-09 08:15
Slovenska sa nejaké pokuty týkať nebudú,náš premiér urobí všetko preto,aby sme tých migrantov prijali.Síce opatrne,potichu ,nenápadne,nevt ieravo len aby sme Bruselu vyhoveli.Kiska to neskrýva,Fico je "lubricated" a viem,že nakoniec dosiahne svoje a verte,že v budúcich voľbách ešte aj vyhrá.My sme už proste taký a on vie ako na nás.V našom meste už mimochodom nie je zriedkavosťou stretnúť černochov,alebo arabskú rodinku.
0 # Dědouch11 2017-09-09 10:07
"opatrne,potich u ,nenápadne,nevt ieravo len aby sme Bruselu vyhoveli"
Prostě tak, jako to dělá "náš" ozubenej žalud.
+2 # mpskus 2017-09-09 10:10
pristahovalcov aj pokuty, ale aj akykolvek diktat zo strany eu treba jednoznacne a bezpodmienecne zamietnut a nepodvolit sa, to ale dokaze len statnik a my sme mali posledneho statnika dubceka, zatial sa tu iny neukazal, takze nie som si isty, ci niekto z tychto politickych parazitov je schopny sa postavit za narod
+2 # květák 2017-09-10 01:04
Rozum nebere...dneska v Tv politické kecy o Mnichovském diktátu.Hitlera ....jak se vlády omluvily...poli tik něco zničí pak se omluví....všeob ecně se velké peníze dávají na prevenci...prot i všemu...prevent ivně bychom mohli EU poslat do prdele...i bez ní se dá slušně žít...jsme součásti kapitalistické EU kdy jeden vykořisťuje druhého....jak říká Topolánek ...nic není zadarmo...Švýca rsko určitě neživoří...stej ně ty polemiky jsou o ničem ...jsme v systému ,kde je vše předurčeno...sy stém nutno zrušit a nebo neposlouchat... žili jsme v tzv totalitě, ale ta měla daleko více svobody pro normálního člověka ...nemyslím Kocába atd.. než dnes...už i rychlost na silnici se omezila...a kouření...brzy příjde zákaz vycházení...ale to není totalita to je demokracie.... zápaďáci se mohou omezovat...ti to neznají...my za Husáka omezení známe...,ale víme že nás zdaleka tolik neomezoval jako EU....kdo nechčije s námi chčije proti nám...podle němce Karla Marxe je socialismus vyspělejší společnost než kapitalismus... ne pro západ ,ale pro nás to znamená, že jsme se vrátily zpět...blíže k primitivním opicím..což západ neví...musím souhlasit s tím, že co se u nás daleko více krade ,podvádí a zavedla se zpět otrocká práce...ekonomi ka se zvedá..kapitali smus je obyčejná džungle, kde se predátorům moc daří...moje téměř 30-ti letá zkušenost...žij eme-žijete ve lži ..pa
+2 # r.m. 2017-09-10 13:25
Měl by se o ně postarat ten, kdo je pozval a ne je házet na hrb sousedům.
Už vidím ty spokojený čmoudíky jak s vděčností přijímají nižší životní úroveň ve východních koloniích EU.
Po cestě málem 2000 km dlouhé dobrovolně zůstanou pár set kilometrů od 3x lepší životní úrovně? Tak blbí nejsou. Co budou ve světě dělat s češtinou.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás