Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaModerátor České televize se dopustil zamlčování základních faktů (3. část)

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Moderátor České televize se dopustil zamlčování základních faktů (3. část)

Úvod do seriálu o nespolehlivosti České televize je uveden v prvním dílu seriálu (viz 1. část), kde je rovněž rozebrán první případ, jenž se vztahoval k dezinterpretaci. Druhý případ se vztahoval k dezinformaci a účelové manipulaci (viz 2. část). Následující případ z produkce České televize se týká zamlčování základních faktů.

Zamlčování základních faktů se dopustil moderátor České televize (ČT) David Borek v pořadu „Události, komentáře“ vysílaného 9. prosince 2016. Jmenovaný moderátor totiž nepoložil svému hostovi stěžejní otázku v rozebírané tematice.

Hostem pořadu byl ředitel organizace „Člověk v tísni“ Šimon Pánek a rozebíranou tematikou bylo odebrání akreditace zmíněné organizaci úřady v Doněcku, jež nevládní organizaci obvinily ze špionáže, obchodu s humanitární pomocí, provokativního chování a pohrdavého přístupu k lidu Doněcké lidové republiky při činnosti jejích pracovníků na východě Ukrajiny. 

Rozhovor mezi moderátorem pořadu a ředitelem nevládní organizace se točil kolem toho, zda jsou pro ta obvinění nějaké důkazy a proč tak vlastně doněcké úřady jednaly. Šimon Pánek uvedl, že těmto argumentům nerozumí a odmítl je jako snahu o diskreditační kampaň. 

Moderátor pořadu položil k tématu všehovšudy tři otázky:

  • 1) Zajímal se, zdali má obvinění nějakou oporu v realitě.
  • 2) Dotazoval se, zda byla organizace ve spojení s českými zpravodajskými službami.
  • 3) Ptal se, zda s nimi nespolupracovali lidé, kteří byli kritičtí k místním úřadům.

Všechny tři otázky byly v pořádku, avšak závažný nedostatek byl v tom, že moderátor nepoložil právě tu stěžejní otázku, která pokrývá celý problém a která se nabízí z informací přímo na webu společnosti Člověk v tísni. Ta základní otázka měla mít zhruba tuto podobu:

„Nemyslíte si, že celá záležitost souvisí s vaším vzdělávacím programem, kde žákům a studentům na základních a středních školách přednášíte o ruské propagandě?“

A měla následovat další otázka na to, zda se humanitární charakter organizace slučuje s politickým aktivismem, jenž je u organizace naprosto zřejmý. Společnost Člověk v tísni totiž vytvořila vzdělávací program s názvem Jeden svět na školách, v rámci něhož představila vlastní koncept mediálního vzdělávání s těmito tematickými okruhy: Média a mladí lidé, Nová média, Zpravodajství, Mediální aktivismus, Nacistická propaganda, Komunistická propaganda a Současná ruská propaganda. 

Ohledně novodobé propagandy je v konceptu jmenována jen jedna země, a to Ruská federace. Tím tedy nevládní organizace tvrdí, že existuje jen propaganda ruská. Avšak zároveň tím prozrazuje, že jedná ve jménu ideologie Západu, neboť ve světě existuje také propaganda americká a propagandy dalších mocností (to jsou lehce prokazatelná fakta, jež nelze zastřít). Pokud by tedy kromě tematického okruhu s názvem Současná ruská propaganda byl uveden také okruh Současná americká propaganda, bylo by vše v rámci nestrannosti v pořádku. Jenže vzhledem k tomu, odkud plynou finanční příjmy (viz výroční zpráva organizace), není pro nevládní organizaci možné řešit jakýkoli západní subjekt, ať už by se jednalo o sebenegativnější jev. Naproti tomu je vzhledem k finančním sponzorům žádoucí svou činností postihovat jejich politické rivaly.  

Tady byl prostor pro další otázku spojenou s reakcí Šimona Pánka na odebrání akreditace. Reakce byla uveřejněna 6. prosince 2016 (tři dny před pořadem ČT) na webu společnosti Člověk v tísni. Ředitel Pánek reagoval takto:

"Důrazně odmítáme všechna obvinění. Člověk v tísni je transparentní a nestranná organizace, která se nepodílí na žádných nelegálních aktivitách. Reportáž a způsob, jakým byla připravena, jsou typickou ukázkou propagandy."

Otázka tedy měla směřovat na to, jak je to s tou vyřčenou nestranností, když se zaměřují na ruskou propagandu a pouze na ruskou propagandu!

Od výše zmíněné stěžejní otázky na vzdělávací program o ruské propagandě se měla odvíjet veškerá debata ohledně obvinění organizace Člověk v tísni. Je přirozené, že obvinění bylo jen záminkou, jak vypudit z území separatistů organizaci, která otevřeně vystupuje proti režimu Ruské federace. Avšak na druhou stranu je naprosto nepřirozené, aby se moderátor vyhýbal stěžejním otázkám na skutečné příčiny vzniklé situace. Moderátor záměrně zamlčel fakta a vyhnul se tím polemice o jednostranném politickém aktivismu společnosti Člověk v tísni (mohl to být i pokyn z vedení redakce). Je to ukázka toho, jak pracovníci ČT poskytují divákům v případě „citlivých“ záležitostí jen část informací a nesnaží se vyplnit obraz dané situace jako celek. I toto je metoda propagandy. Je zajímavé, že jindy se moderátoři skrze svůj podpůrný tým připraví dokonale nejenom na dané téma, nýbrž také na minulost pozvaných hostů tak, aby je s ohledem na vývoj diskuse mohli s jejich minulostí konfrontovat.     

A jsme opět u Kodexu ČT, Rady ČT jako odpovědného orgánu a Poslanecké sněmovny, jež členy Rady volí a odvolává. Kodex ČT byl ve svém článku 5 porušen minimálně v následujících ustanoveních:

5.3 Aktuálněpublicistické pořady České televize nabízejí především kritickou reflexi reality, musí jít do hloubky věcí, zjišťovat pravé příčiny jevů a popsat rozsah následků…“

5.6 Ve zpravodajství a aktuální publicistice Česká televize dbá na přesnost a nestrannost spočívající především ve zjišťování a ověřování skutečnosti.“

5.8 Zpráva musí být založena na zjištěných a ověřených údajích. Česká televize je při získávání a zpracovávání informací plně podřízena imperativu zjistit a divákům zprostředkovat pravdivý obraz skutečnosti…“

Zdroj: exanpro.cz

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+34 # Dědouch11 2017-09-07 14:18
Moderátor ČT, dělá to, co dlouho dělá ČT, jako celek.
+12 # Dost3 2017-09-07 16:18
Veřejnoprávní média mají za povinnost pouze nestranně informovat.
Na základě dodaných nestranných informací si každý divák pak může utvořit vlastní názor.
Komentáře k dané informaci, rozhovory s různými
anál-itiky od Kocourkova až po Mokrou Lhotu, skvěle placenými z peněz daňových poplatníků, jsou v podstatě nátlakem na názorové směřování diváka.
Pracovníci jednotlivých médií jsou za to dobře placeni z našich daní.
Není, respektive je veřejným tajemstvím přítomnost zahraničních "poradců", kteří dohlížejí na "nestrannost a pravdivost" sdělovaných informací.
Názoroví oponenti nejsou zváni, opačné názory jsou
nežádoucí.
S tím se musejí občané smířit.
Bylo to za minulého režimu, je to teď a bude to i v budoucnu při eventuélní změně režimu.
Každý režim chrání svou existenci a záleží jen na každém, zda všechno spolkne jako ta hloupá ryba, anebo zapojí mozkovovnu.
+3 # r.m. 2017-09-08 12:40
šéfem rady ČT je zakrslej tlustej žid, co organizoval instalaci Ivana Langera do funkce minvnitra, stačí?
0 # Petko Kotov 2017-09-07 14:29
5.8 Zpráva musí být založena na zjištěných a ověřených údajích.
Kdyby chodil na ac24 cist diskuze tak by mel overenych udaju nepocitane
přesnost a nestrannost spočívající především ve zjišťování a ověřování skutečnosti.“
v tom jsme tady MIstri
Proto jsem rad ze se tady schazime v pekne a pratelske atmosfere kde se o jinych nazorech slusne diskutuje a nesrovnalosti jsou vyvraceny argumenty
+3 # Pavel N. 2017-09-07 18:22
A co reakce na článek?
+4 # Standa 2017-09-07 23:02
Že to říkáš zrovna Ty,Petko...U Tebe aby ty logické argumenty člověk pohledal,když umíš psát jen o tom jak je Putin špatný...a když Ti slušně napíšou x faktů o tom,že to uplně není tak jak říkáš,nezmůžeš se na jediný argument a jen opakuješ svá slova o Rusku jako zemi ďábla ;) velmi vtipné :)
+28 # Čech 2017-09-07 15:02
Takzvaně Česká televize je stejně jako další média mainstreamu jen hlásnou troubou chazarských vládců a vlastníků Západu. Rusové a Peršani Chazary už v 11. století vykopali z říše mezi Černým a Kaspickým mořem, protože soustavně kradli, loupili,intriko vali a byli krutí. Jsou to potomci Turků a Mongolů a konvertovali k judaismu. Protože ovládají přes bankovní lichvu celý Západ včetně médií, musí ten neustále vidět nepřítele v Rusech a v Iráncích. Nic jiného v tom není.
+5 # r.m. 2017-09-08 00:47
redaktor Borek je sionistický žid, jen proto se v ČT ten obřezaný Brouk Pytlík drží
+27 # Rudi 2017-09-07 15:23
TZV.Člověk v tísni je pravá zločinecká tlupa nás všechny vyžírající.Kdys i to byli přímé přátelské kontakty s čečenskými vrahy.Jedna členka této tlupy tam zůstala jako žena čečenského řezníka.Když pominu další velké množství dalších DOBRODINÍ této příživnické tlupy ,tak se mohu zastavit nad tzv pomocí lidu jihovýchodní Ukrajiny.Potrav iny pro ně určené se objevili v marketech za velké prachy.Byly totiž předány fašistům a ti je prodali do obchodů.Pánek a jeho banda se taky zřejmě napakovali jinak.Je to jedna špína.Všechny tzv.neziskovky jsou velice ziskové-do vlastních kapes.
+8 # Sirea 2017-09-07 16:08
Tá investigatívna žurnalistka tam neobjavila ani jedného saudského vahabistu, hoci ich tam boli stovky... Ani ich náčelníka Al Chatába...
+6 # senil 2017-09-07 16:29
Čt jsou fake news. Jsou všem akorát k smíchu věří jim jenom 18% lidí. Alespoň ale pro pobavení slouží dobře. Podobně na tom jsou mainstreamová média i jinde ve světě. Mainstreamovým médiím už stejně nikdo nevěří. U nás ani v zahraničí. Poslouchají to už jenom důchodci. Takže by nás to nemuselo až tak zajímat.

www.[...]/clanek/93 /smrt-mainstrea movych-medii
+6 # Vladimír57 2017-09-07 21:10
senil, asi netušíš, že důchodců je u nás 2 400 000. Při volbách velká síla.
0 # AlA 2017-09-07 16:32
9.12.2016 huh, jaká aktualita?! Inu AC24 válí... :D
0 # Věra Štimová 2017-09-07 16:47
Kdy konečně tv bude informovat o těchto stěžejních událostech. Podotýkám, že tam, co geoinženýři nasměrovali hurikán Irena, má Trump svoje nemovitosti.
Evidence is mounting that both a new financial system and a civil war in the US are imminent. There is also a high probability the US east coast will be hit with a geo-engineered hurricane so severe that people are being asked to evacuate 60 miles inland, CIA sources say. What seems to be happening is that the Khazarian mafia is unleashing weather weapons and making other mischief to try to prevent the announcement of a new, gold-backed financial system.
benjaminfulford.net
+1 # r.m. 2017-09-08 00:50
1. je to Irma
2. s geoinženýry máš pravdu
3. nejde o nemovitosti Trumpa, ale potrestat Jih a změnit náladu obyvatelstva
4. za Irmou se formuje další hurikán, ted v 0 :50 našeho času už má ten třetí dáreček oko
satelitní animace: ssd.noaa.gov/.../...
-3 # peto8 2017-09-07 20:03
+11 # John Pitralon 2017-09-07 21:01
Většina pracovníků ČT je tak zdebilněná západní propagandou, že by měli být zbaveni svéprávnosti. Ta banda pomatenců je schopna hnát vlastní národ do pekel na přání těch nejúchylnějších chazarů z Pindostánu. Naštěstí jejich sledovanost v době internetu už setrvale upadá.
+8 # r.m. 2017-09-08 00:28
Podnět Člověku v tísni.

žid Stephen A. Schwarzman respektive jeho finanční skupina Blackstone koupila od žida Bakaly 40 000 hornických bytů OKD za 30 mld Kč.
S Bakalou spolupracuje dlouhodobě. Více o šmejdovi zde: en.wikipedia.org/.../...
Schwarzman was raised in a Jewish family[4][5] in Huntingdon Valley, Pennsylvania, the son of Arline and Joseph Schwarzman.
zdroj: youtu.be/E8fjFyfKJMQ
+6 # LubinenKremlBot 2017-09-08 09:56
Soroš čt tv neslouží našemu lidu a pokud s nimi souhlasíte plaťte si koncesi dál ale pro mě to je jako bych přispíval islamistům na kalachy a mačety.
+5 # Jaris 2017-09-08 11:22
Vyhodte tu bednu z okna a nepodporujte ji financne. Ja se na TV nedivam uz vice jak dva roky, a to vy mate oproti Australii sofistikovane porady! Ja ty rozhihnane a napomadovane ksichty proste nesnasim.Tecka.
+5 # marieza 2017-09-08 16:41
...Jaris ,jak ráda bych to prošlé zboží vyhodila ze sedmého patra....ale bydlím v přízemí :-)...a chlap by to nepřežil ....asi tak...jinak s tebou suhlas ,taky s Dědouchem a neklikejte pořád na teho [...]a,či jak si sám říká...děkuji :-) a zdravím všechny normální lidi:-)
+3 # marieza 2017-09-08 16:42
...jé...oni to vytečkovali .....oni se potentočkovali :-)...

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás