Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaProhlubující se nespolehlivost České televize v mediálním zpravodajství (1. část)

Sociální sítě

Reklama

Prohlubující se nespolehlivost České televize v mediálním zpravodajství (1. část)

Agentura EXANPRO zveřejnila již několik produktů, jež se vztahovaly ke zpravodajskému pochybení České televize.

Avšak vzhledem ke stále se prohlubující nespolehlivosti a zvyšující se závažnosti jednotlivých pochybení v mediálním zpravodajství veřejnoprávní České televize (ČT) jsme se rozhodli vytvořit seriál případů ČT, kdy její pracovníci šířili dezinformace, zamlčovali fakta, snažili se o manipulaci diváků, vyhnuli se pokládání relevantních otázek, vystupovali předpojatě a předkládali informace s výraznými odbornými nepřesnostmi a chybami.

Účinkujícími jsou sami pracovníci ČT, tudíž bychom mohli říci, že je to seriál přímo z produkce České televize, avšak s tím rozdílem, že jeho jednotlivé případy analyticky rozebereme a poukážeme na závadnost jednotlivého obsahu (v některých případech je pochybení zřejmé a rozpoznatelné i bez doplňující analýzy a vysvětlení). Předmětem všech případů jsou tedy ta pochybení, jež byla spáchána pracovníky ČT (reportéři, moderátoři a další) a nikoli pozvanými politiky a dalšími hosty. Pochybení pozvaných hostů jsou předmětem samostatných produktů.

V předkládaném seriálu o pochybeních ČT se jedná o shrnutí jak starších, tak novějších záležitostí. Jednotlivé případy nejsou chronologicky uspořádány, ale jsou vždy doplněny o název pořadu a přesné datum jeho vysílání, tudíž je možné dohledat pravdivost každého případu o pochybení České televize. Neprovádíme trvalé monitorování zpravodajského vysílání České televize, a proto jsou publikované případy o pochybeních ČT jen částečnou ukázkou neprofesionální práce zaměstnanců České televize.

PŘÍPAD 1 (dezinterpretace)

Začínáme případem, jenž je svým způsobem „úsměvný“ a patří do kategorie „nechtěných“ významových dezinterpretací. Případ je staršího data, ale pro svoji aktuálnost v komentování událostí spojených s terorismem a teroristickými útoky poskytuje stále platné ponaučení. Ponaučení je navíc stále platné i proto, že níže uvedená zvláštní nepřesnost je dosud na webu České televize, o kterém vedení ČT tvrdí, že je nejdůvěryhodnějším zpravodajským webem v ČR.

Dne 20. září 2013 se na obrazovkách Česká televize v pořadu „Studio ČT24“ objevila věta: „Nácvik útoku teroristů na pražský maraton.“ Při pohledu na obrazovku (viz obrázek vlevo) by si divák mohl myslet, že si snad příslušníci teroristické skupiny oficiálně nacvičují útok na plánovaný maraton, anebo že snad dokonce sami záchranáři, neb je tam titulek „CVIČENÍ ZÁCHRANÁŘŮ", trénují teroristický útok. Jenže pracovníkům ČT zřejmě jejich chyba nijak zvláštní nepřipadala, neboť do přehledu v programu ČT i do popisku pořadu (viz obrázky níže) uvedli větu sice s pozměněnými slovy, ale s naprosto stejným významem: „Nácvik teroristického útoku na Pražský maraton.“

(Pomíjíme gramatickou nepřesnost v sousloví „pražský maraton“, kdy zaměstnanci ČT používají jednou malé a jindy velké počáteční písmeno ve slově „pražský“.)


Je pochopitelné, že věta měla znít následovně: „Nácvik reakce na teroristický útok na pražský maraton.“ Avšak otázkou zůstává, proč je tato podivná nepřesnost dodnes na webu ČT (proč nikdo neuznal za vhodné tento nesmysl opravit). Odvysílání události trvalo nějakou dobu, ale nikdo z České televize si chyby nevšiml. Nikdo si toho nevšiml ani při tvorbě textu pro web ČT, a tak je tam tato známka odborné (ne)způsobilosti pracovníků ČT k vidění doposud.

Zdroj: exanpro.cz

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

-10 # Věra Štimová 2017-08-29 21:17
———- Původní zpráva ———-
Od: adventius666@seznam.cz
Datum: 8. 3. 2014 13:37:52
Předmět: Satanský slet máme 239 beránků přijedte!„Bratři a sestry,máme 239 beránků do MTL (pozn. megatemplu Litochovice). Tak dnes večer, doktorka (pozn. satanistka Jana Karásková) řídila přelet letadla a přistání všech 239 beránků (pozn. NIKOLI BERÁNKŮ! ALE 239 STÁLE DOSUD NEZVĚSTNÝCH PASAŽÉRŮ ZTRACENÉHO LETADLA!) je v pořádku a čeká na nás (pozn. K OBĚTOVÁNÍ!!!!!! ) zpravy.idnes.cz/.../...Adventius“ (pozn. Karel Janeček)
z blogu Petry Bostlové

v televizi nebylo a nebude
+12 # Standa 2017-08-30 02:48
Vážená paní Věro Štimová,
apeluji na vaši fanatickou víru a doslovné plnění biblických příkazů a veršů:
Myslím, že v listech apoštola Pavla, teď nevím, komu je adresoval, je napsáno něco ve smyslu "a když tam přijdete,zůstaň te tam do té doby,než se zase vydáte dál.A POKUD VÁS NEPŘIJMOU A NEBUDOU VÁS CHTÍT SLYŠET, !!!PŘI ODCHODU!!! SI VYTŘESTE I PRACH Z NOHOU SVÝCH NA SVĚDECTVÍ PROTI NIM.
Tudíž Vás prosím, aby jste z této stránky odešla A NAVÍC BYCH RÁD POUKÁZAL NA TO,ŽE NAPROSTO NIKOHO NEZAJÍMAJÍ VAŠE UTOPISTICKÉ A POLITOVÁNÍHODNÉ BLBOSTI,KTERÉ MÁTE VE SVÉ HLAVĚ. TUDÍŽ,JAK JE PSÁNO V BIBLI,NIKDO ZDE NEPŘIJAL VAŠE BLUDY.Týká se to věcí ohledně toho Vašeho blogu Petry Bostlové, což je asi stejná psychicky nemocná osoba, jako Vy, a to Vás nechci nijak urážet.
Pro úplnost sem ještě zkopíruji můj text ze článku ve kterém se psalo o rabování v New Yorku. :
Vazena pani Stimova...
chtel bych Vam rict 5 veci:
prvni vec rekl kdysi jeden moudry muz-kazdy ma svuj vesmir v hlave.
druha vec jsou ma slova-Vy mate v hlave peknej blazinec.Nijak Vas nesoudim.
Vec treti Snad by jste si mohla nechat pro sebe,Vase postrehy z duchovni roviny ;) Podivejte,ja taky lidem nerikam,kolik jim sedi entit na ramenou a krmi se jimi,ackoliv bych tak mohl cinit temer na potkani ;)
Ctvrta vec, nechtel jsem se Vas nijak dotknout,ale myslim,ze zdejsi komunitu moc nezajima ze motlitby vasi svate hlidky vyhnali antikrista nekam do chramu v Rusku,nebo jak presne se to "tam" psalo ;)
Posledni vec,preji Vam hezky cas.
standa
Myslím, že tím je řečeno vše a doufám,že pokud nemáte co říci k tématu,tyto "fakta" o antikristovi panu Janečkovi,si necháte napříště pro sebe...My,co sem chodíme a čteme ac pravidelně,my si již na Vás zvykli,a myslím že ostatní bavíte stejně tak jako mne.Pokud se dá jako bavení označit ten pocit nemohoucnosti,k terý mám vždy po přečtení Vašich příspěvků...Nem ohoucnosti nad Vaší naivitou,zaslep eností a dogmatismem. Opět se Vás nechci dotknout.Popisu ji realný stqav,tak jak se mi jeví,a vězte že nějaké soudy nad Vámi nemám potřebu provádět..Jak říkám,my si zvykli,myslím,a le ti co sem přijdou třeba poprvé,tak ti by si mohli skutečně po přečtení Vašeho příspěvku říci-sem chodí asi pořádní blbci,tuhle stránku (ac24) já číst nebudu a již nikdy sem nepříjdou..A to by byla škoda,neboť by přišli o jedinečnou příležitost,jak vidět svět jinak,a né pouze mediální masírkou.Omlouv ám se,volil jsem malilinko ostrý tón,neb toto je donebevolající pitomost.
APELUJI TAKÉ NA REDAKCI,RESP. NA "DOHLÍŽITELE NAD DISKUZÍ" (ADMIN,UŽ JSEM SI VZPOMĚL NA TEN VÝRAZ :) :PROČ NEMAŽETE PŘÍSPĚVKY,CO JSOU MIMO TÉMA A ZCELA MIMO MÍSU?MYSLÍŠ SI,OSOBNĚ TY ADMINE,ŽE JE NĚCO PRAVDY NA TOM,CO SE PÍŠE NA ONOM BLOGU?MYSLÍŠ ŽE TADY KOHOKOLIV ZAJÍMÁ COKOLIV Z ONOHO BLOGU?nE,NEZAJÍ MÁ A NE,PRAVDY NA TOM NENÍ ZHOLA NIC.TAK TĚ PROSÍM,PROPŘÍŠT Ě DALŠÍ TAKOVÝ BLÁBOL O ANTIKRISTU V ČECHÁCH,NEBO O MOTLITBÁCH SVATÉ HLÍDKY VYMAŽ.Opravdu by to mohlo někoho odradit...třeba i od čtení diskuze,kde se mnohdy dá najít pár podmětných věcí....děkuji za projevenou lidskost a přeji všem, mějte se dobře! :) Stanislav
+16 # fk 2017-08-29 21:45
Preco by to menili, ked to je pravda.. Kazdy tzv. teroristicky utok je cvicenie, uskutocnovane tajnymi sluzbami a urcitymi zainteresovanym i zlozkami statu ako policia, zachranari, hasici zdravotnici a najati herci...
0 # Jan Kadlec 2017-08-30 09:11
To není možné, všechny teroristické útoky přece páchají muslimští fanatici. V televizi to říkali, tak to musí být pravda :D
+22 # John Pitralon 2017-08-29 22:20
Zásadní problém ČT je bulvarizace, nekritické papouškování blbostí a úchylné propagandy mechanicky přebírané ze Západu jakožto slova Božího. Vlastně to zachází až k cílenému oblbování lidí, což je prakticky organizovaná kriminální činnost, za kterou vedení ČT a zodpovědní papaláši zasluhují jedině pobyt v base.
-6 # Vlastenec11 2017-08-29 22:30
Vzhledem k příšerně gramatické úrovni zdejších článků, je toto opravdu drobnost. Než zdejší redakce bude řešit toto, měla by se zaměřit do vlastních řad.
+2 # Jan Kadlec 2017-08-30 09:13
Zdejší chyby a gramatika mi taky vadí, ale nemyslím si, že by byly důležitější než obsah ve státní televizi... Nejdřív ať seriózně informuje ČT, potom se můžeme zabývat gramatikou na webu...
0 # LubinenKremlBot 2017-08-30 12:22
Ma retardy nereagovat nulovat Čt neplatit nezapínat
+6 # senil 2017-08-30 12:25
ČT je fake news. Jsou už radikálnější než třeba CNN apod. Totální žumpa. Ale nebojme se už jim nikdo neveří, pouze asi 18% procent lidí. Škoda jenom, že to musíme platit. Mainstreamovým médiím už stejně nikdo nevěří. U nás ani v zahraničí. Poslouchají to už jenom důchodci. Takže by nás to nemuselo až tak zajímat.

www.[...]/clanek/93 /smrt-mainstrea movych-medii
+7 # Sims. 2017-08-30 14:16
Myslím si, že až tato šílená eskapáda (mám na mysli tuto politickou dobu) skončí, tak by měli být reportéři vysílající na ČT 24 zájemci o práci na úřadu práce.
+3 # Willbr 2017-08-30 20:51
Již sedmnáct let nemám televizi. Nechybí mi, nemusím poslouchat ty jejich lži, připitomělé seriály, dívat se na plezmery, které jiní považují za hlasatelky a médii jsou presentovány coby bohyně zpravodajství. Noviny nekupuji, škoda papíru a peněz. A poslouchat že; Nějaká Borhyová, Koranteng a kolik vysoudila Čejková, kristova noho! Nechte si tam na těch Kavčích horách svou televizi, já si nechám své peníze a svůj klid.

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás