Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaMarkéta Šichtařová: Zakažte Youtube!

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Markéta Šichtařová: Zakažte Youtube!

Když se objevil jazz jako nový hudební směr, starší lidé si stěžovali na nevycválanost mladší generace, která se spouští s něčím tak neslýchaným, jako je tahle nehorázná nová „hudba“.

O mnoho let později, kdy jazz už dávno byl považován za klasiku, se objevily elektrické kytary, počátky rokenrolu a Beatles. A ctihodní otcové opět vzdychali, jak jsou ta jejich děcka nevychovaná, že poslouchají takový rachot. Ti samí se o nějakých dvacet let později mohli zjevit z hiphopu. A dnes jsou Beatles náctiletými považováni za neposlouchatelný předpotopní opruz.

A když s Pikorou zatoužíme navštívit heavymetalový koncert, pravidelně bych ronila slzy nad tou bandou zkrotlých pivních pupkáčů v publiku, kteří kdysi bývali rebelskými máničkami v těch nejvypasovanějších džínách.

Co z toho plyne? Že mezigenerační pnutí vždy bylo a vždy bude. A zatímco postarší tatíkové si vždycky budou myslet, že svými zkušenostmi strčí své potomky hravě do kapsy, ve skutečnosti je to ta nejmladší generace, která je nositelem technologického pokroku. A tak je jen logické, že budoucí změny na trhu práce dopadnou na populaci nerovnoměrně, a věk v tom bude hrát zásadní roli.

Není to tak dlouho, co českým mediálním prostorem prosvištěl rozhovor s novinářkou a matkou dítka, které, abych tak řekla, podle všeho propadlo jevu zvanému youtubering či víc počeštěně utubering. Tato novinářka se zlobila, že youtuberská videa jsou plná vulgarit a product placementu. A že prý je třeba je regulovat. Argumentovala, že děti jsou příliš slabé, tudíž musí být chráněné (jelikož například nedokážou product placement rozeznat), a že Youtube je jediným neregulovaným „médiem“.

Popravdě řečeno, já to vidím jinak.

Utubering je nový fenomén, který se objevil v posledních deseti letech. Je vám víc než třicet? Pak se utuberingu nejspíš už nevěnujete. A statisticky vzato je slušná šance, že jste ho dosud ani nepochopili. Lidé ze starších generací by utubering pochopit mohli, kdyby chtěli; oni ale většinou nechtějí, protože jim připadá pod jejich úroveň.

Jistě, v pozadí utuberingu, tedy točení krátkých videí o tom, co generaci náctiletých zajímá, jejichž smyslem je oslovit co největší počet sledovatelů, je byznys. Ti nejschopnější utubeři, kteří mají nejvíc sledovatelů, spolupracují s různými firmami na skryté či otevřené propagaci jejich produktů. Ale byznys v pozadí je jen vedlejším efektem, není v prvním plánu. V jádru je něco jiného.

Jde o to, že mozek starších a mladších generací se naučil zpracovávat informace jiným způsobem. Starší generace se velmi rychle dokáží zorientovat v psaném textu, zvláště bravurní v tom jsou, mají-li za sebou trénink například v podobě vysokoškolského studia. Sledování videí je zdržuje. Starší lidé navíc mají zvyk jako kulisu, aby „se necítili sami“ pouštět si televizi ve stejném pokoji, ve kterém se pohybují, i když vysílanému programu třeba vůbec nevěnují pozornost.

Generace náctiletých to má jinak. Psaný text jí dělá mnohem větší problémy a zdržuje ji. Naopak se umí velmi rychle zorientovat ve videích. Lépe se jí zpracovávají a pamatují informace ve zvukové a obrazové podobě. A jako kulisu, kterou v podstatě nevnímají, používají své online připojení v kyberprostoru.

Jejich rodiče to často nechápou a odsuzují jako výraz lenosti, konzumnosti, flákačství. Jenomže spíš by se na tento nový fenomén měli dívat jako na výraz proměny světa: Stará média, staré metody komunikace, budou končit. Text bude čím dál víc nahrazován videem. A utubeři v takovém světě na rozdíl od svých rodičů nebudou mít problémy fungovat.

A tady se láme chleba: Ti ze starších generací, kteří jsou ochotni vzít utubery na milost, třeba i s tím, že obsah jejich videí je infantilní, ale to ještě neznamená, že utubering jako takový je zavrženíhodný, tím prokazují určitou mentální ochotu přizpůsobovat se měnícímu se světu. Tihle lidé ani ve vyšším věku nebudou mít problém najít si obstojnou obživu, protože nejspíš neskončí jako digitální analfabeti.

Zato ti, kdo utuberingem opovrhují do té míry, že jej považují za něco škodlivého, za něco, co je třeba dětem zakázat, protože to je jen mrhání časem, který by měl být spíš využit na napsání dalšího cvičného diktátu na vyjmenovaná slova, mají mnohem vyšší pravděpodobnost, že se svým budoucím uplatněním budou mít problém. Pravda, patrně budou perfektně ovládat vyjmenovaná slova po B. Ale bude jim to na dvě věci, protože budou-li psát jakýkoliv text, bude za ně hrubky automaticky opravovat software. Tedy – budou-li v budoucnu text vůbec psát. Na vzestupu jsou totiž technologie, které samy text píšou podle vašeho diktátu. Nejste-li zrovna mistrem světa v psaní všemi deseti prsty, je to nutně jaksi rychlejší a tedy efektivnější. A vůbec – jaká je asi pravděpodobnost, že v budoucnu od vás zaměstnavatel bude chtít něco napsat skrze diktát? Garantuji vám, že mnohem menší než dnes. Ale roste pravděpodobnost, že se například budete muset popasovat s instrukcemi o bezpečnosti práce v podobě instruktážního videa. Že byste k tomu potřebovali znát vyjmenovaná slova, je značně nepravděpodobné. Vaše utuberská dítka ale budou za vodou.

A pokud jde o regulaci a údajnou potřebu „ochrany“ dětí: Neumím si představit lepší ochranu než tu, že jsou děti v případě utuberingu hozeny do vody a učí se plavat za současného vysvětlení rodičů, jak se v kyberprostoru bezpečně plave. „Ochrana“ v podobě cenzury povede jen a pouze k tomu, že děti se nenaučí rozlišovat samy podstatné od nepodstatného, komerci od nekomerce, slušné od vulgárního. Existuje snad nějaká ochrana a regulace, aby děti na hřišti na sebe nepokřikovaly vulgární nadávky? A znamená snad to, že děti se mohou v reálném životě setkat s vulgaritami, že samy se nutně budou chovat asociálně? Ne - naopak to, že se s asociálním chováním setkávají a učí se jej odlišit od chování slušného, je tou nejlepší zárukou, že jejich osobnost vyzraje.

Děti, které naopak byly až příliš svými rodiči chráněny a obletovány, se naopak častěji stávají narcistními a nevyzrálými osobnostmi neschopnými v životě fungovat. Nejlepším příkladem jsou americké, kanadské a dnes už i britské univerzity, na kterých se rozmohl systém takzvaných trigger warnings proti mikroagresím. Neboli systém, kdy např. studenti archeologie musejí být před přednáškou upozorněni, že by jim během přednášky mohly být promítány obrázky kostí, což by mohlo zranit jejich útlocit. A jakmile studenti nejsou varováni a s takovou údajnou „mikroagresí“ se setkají, začínají se hroutit. Jak ale budou tak slabé osobnosti žít v normálním světě, netuším. Tuším však, že nápady na regulaci internetu přesně k takovým nesvéprávným bytostem vedou.

Markéta Šichtařová

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+13 # Jan Kadlec 2017-08-12 10:20
Opět hřebík na hlavičku, souhlasím! Každý zákaz a regulace dělá z lidí jenom nemyslící ovce, které se spoléhají, že každý problém za ně vyřeší stát. Život je o překonávání překážek, když bude stát všechny překážky odstraňovat, lidé přestanou být schopní řešit i ty nejtriviálnější problémy...
-1 # eli 2017-08-13 05:44
Konecne nieco menej devastujuce, od pani Marketky, aspon v tom kratkodobom ponati. Nie som si isty, ci objavy uz dobre historicky dokumentovanych fenomenov vo vyvoji ludskej spolocnosti uspokoja jej vrodenu tuzbu pretvorit svet, ale vobec nepochybujem o tom, ze napriklad Prazania, si vydychnu ulavou, teda vystiznejsie napisane, nadychnu. Nadychnu sa, este stale relativne cerstveho vzduchu, pretoze jej planovana medzinarodna tranzitna trasa pre tazke kamiony z Hamburgu do Očovej, nebude v najblizsom case nasmerovana cez Karlův most. Taktiez automatizacia v ceskych fabrikach nebude implikovana tak skoro, generacia pivních pupkáčů, si pravdepodobne udrzi ten svoj mizerny zivotny standart az do doby, pokial sa nove generacie nevymania
z tej YOUTUBERSKEJ manie. Tato jej teoria vizualneho pokroku, je sokujuca. Dufam, ze to tie nove generacie prejde este pred tym, nez sa im uplne podari znicit pisomnictvo. Pravda, za vybranymi slovami, nikto asi smutit nebude, ale uplnu stratu alfabetizmu, moze nahradit len analfabetizmus, teda navrat opat ku kamenom. Dufam, ze sa zachova aspon jedno video s navodom, ako rozbit vlassky orech. Spomenul som historicky dokumentovany fenomen, archeologovia objavili dokazy (Kamenne nastroje) o prinose technologickeho pokroku novych generacii este u kmenov "Homo habilis," ktore zili pred 2.8 miliona rokmi. Urcite si kazdy dokaze predstavit to vzdychanie ctihodnych otcov tych poloopic, ked ich ratolesti zacali rachotit s kamenmi pri roztlkani orechov, ktore este oni sami luskali svojimi hryzakmi. Prve nalezy komunikacnych symbolov sa datuju niekde do doby 3500 BC, teda medzi vizualnym sposobom zavadania novych technologii do zivota spolocnosti, az do tej prvej primitivnej pisomnej formy, je casove obdobie 2-3 milionov rokov. Ako vidiet, Youtubizmus, tu uz v urcitej forme bol a fantazirovanie takych, ako pani Marketka, ludstvo do podobnej doby znovu urcite vrati. Su vo vsetkych veducich a mocenskych poziciach v sucasnom svete.
+31 # Jaris 2017-08-12 10:51
Celosvetovy upadek kultury muzeme pozorovat od 70.let minuleho stoleti a mozna jeste driv. To se tyce literatury, hudby (jestli se ten randal da takto nazvat), vytvarneho umeni, socharstvi, architektury, filmu, mody atd. Rika se tomu spolecenska dekadence, a ta je rozlezla po celem zapadnim svete. Nevidim v tom zadny generacni rozdil. Jednoduse nevkus vladne svetem, protoze manazeri vsech vyse jmenovanych odvetvi jsou zidaci a ti diktuji, co projde a co ne. Staci mrknout treba na modu deravych dzin, ktere se prodavaji za nekrestanske penize. Tomu rikam spravny zidovsky kauf! Namluvit primitivnim ovcanum, ze je to "cool" a oni to jeste hrde nosi a zid se chechta, az se u toho prohyba. Takovych prikladu dnesniho zvrhleho umeni je, bohuzel, prehrsle. Co je ohavne, to je krasne. Asi tak. Zadny generacni predel v tom neni.
+25 # josh (xy) 2017-08-12 10:54
Jaris, já to nenapíši tak uhlazeně, ale.....
Když pominu, že youtubering je neskutečná sračka, která devastuje intelekt mladých, která tápe bezmyšlenkovitě ve sračkách hodnot života, mohla také paní Šichtařová zmínit idoly rodičů této generace, která se o nic moc neliší úpadkem kultury a z nudy hltá stejně neskutečné generační naservírované sračky v podobě od "Nejsledovanějš í" tv nova a dalších...v podobě "Nejsledovanějš í "Ordinace v Růžové zahradě,.Ulice. ."Nejčtenější" Blesk a pod. až po volby "Nejlepší strany" ANO, přes "hodnotné" seriály, kde v tv hodnotně vyučují vařit neschopný národ, protože jsme ve vaření [...]amotní,..a kdo umí vařit je IN a inteligence národa, jinou nemáme. Láda Hruška porádí, jak uvařit levně i z hovan, odpadu - to je u nás základní surovina. Každých 15min, při sledování připomenou, že bysme se měli jít vychcat, že trpíme inkontinencí, máme neustále zácpy a kontrolovat jestli náhodou neprotíkáme, abysme byli v klidu, a že nám furt chčije z nosu, nacpat do sebe před spaním Viagru, i když milovanou na 100% bude bolet hlava. Vše je o penězích. Po revoluci jsme se díky byznysu, penězům vzdali základu rodiny a výchově dětí a převzali západní hodnoty,...tak zdej jsou.
Každý bude youtuber, každý bude hudebník tlačící před tisícovým davem jedno nebo dvě tlačítka sampleru vyklat se, a rukama s prsty, jak po úraze na pile vyjmenovávat třeba roční období dokola...to je fuk, na textu nezáleží.Všichn i jsme umělci bez vloh a nadání. Kdo má vytvářet vlastně hodnoty, co budem žrát? Jako, sorry, no -možná řepku, až nám poleze i ušima.
-2 # Jan Kadlec 2017-08-12 18:44
Neviděl bych to tak černě. Zrovna youtubering mi připadá jako zajímavá výchovná pomůcka, trochu to vysvětlím. Spousta děcek na to čučí, ale co je důležitější, velká spousta se to také pokouší napodobit. A to je podle mě dobře, protože se tím naučí hodně věcí. Když pominu, že se naučí ovládat různá elektronická zařízení jako kameru nebo foťák, tak se hlavně naučí něco o životě. Drtivá většina těch dětí totiž nemá žádnou sledovanost, takže jim (snad) dojde, že život není takové peříčko a že nestačí bezmyšlenkovitě něco žvanit do kamery. Jasně, tobě nejspíš všichni youtubeři připadají jako lidé žvanící bezmyšlenkovitě do kamery. Ale je dramatický rozdíl ve sledovanosti různých youtuberů, takže se nabízí logické vysvětlení, že se musí dost různit i obsah jednotlivých autorů... Někteří zase až tak velké nesmysly nemelou, často jenom něco komentují ze svého úhlu pohledu.

Souhlasím s tebou ve spoustě věcí, hlavně tu televizi jsi popsal velice trefně. Ale řešení podle mě není v tom něco zakazovat. Lidi si prostě musí ty sra*ky vyžrat a projít si tím. Když se něco zakáže, tak většina lidí nepochopí, proč se to zakázalo, a začne to naopak tím víc vyžadovat dle přísloví o zakázaném ovoci...
Takže jen víc reklam a zpráv z novy, protože čím víc toho bude, tím dřív lidem dojde, kam to vede. Musí tomu ale čelit a SAMI to pochopit...
+2 # josh (xy) 2017-08-12 19:07
Trefné, souhlasné,...Citace:
Souhlasím s tebou ve spoustě věcí, hlavně tu televizi jsi popsal velice trefně. Ale řešení podle mě není v tom něco zakazovat. Lidi si prostě musí ty sra*ky vyžrat a projít si tím. Když se něco zakáže, tak většina lidí nepochopí, proč se to zakázalo, a začne to naopak tím víc vyžadovat dle přísloví o zakázaném ovoci...
Takže jen víc reklam a zpráv z novy, protože čím víc toho bude, tím dřív lidem dojde, kam to vede. Musí tomu ale čelit a SAMI to pochopit...
ale otázka zní,...zda už není ta společnost, ti lidé, již ve stavu, že nechápou, nepochopí...Já nesleduji tv, ale jako kulisa mne neskutečně zvukově nadzvedá. Já bych nemohl ani moderovat tu upoutávku na Prásk...., Lidé mají dost svých starostí. Je potřeba si vždy uvědomi to, proč...proč nám to předkládají.
K těm rádoby umělcům,..mrzí mne, že se nahrazují krásné vrozené vlohy člověka a to nejen hudební nadání. Je to v člověku, je to krásné. Třeba Grafiti, když když se umí, dovede obohatit hladové nevýrazné zdi, prostory. Ale v té hudbě je to markanta. Kdyby mně rodiče nutili do houslí, hodně by mě týrali, ale až později člověk pochopí. Myslím, že takové starosti, již dnes se nenosí a v něčem je to škoda, ne?
+2 # Dědouch11 2017-08-12 22:03
+++
-4 # Jan Kadlec 2017-08-12 18:32
Četl jsi vůbec ten článek? Ty tady píšeš o současné hudbě jako o randálu, ale uvědom si, že za 50 let budou naši potomci tuto hudbu považovat za zastaralé odrhovačky. A nějaký ten "randál" se stane klasikou stejně jako Beatles, které zase byly randálem pro dřívější generace... Co je ohavné pro jednoho, to je krásné pro druhého. A módu takhle hodnotit, to už vůbec nejde. Kdyby takhle uvažovali všichni, tak ženské dodnes nesmí odhalit ani kotníky, protože každá móda byla kdysi dekadentní. Přesně tohle píše paní Šichtařová ve svém článku...

Jsou země, kde to tak dodnes funguje, vůbec žádné novoty se nepřipouští a třeba ženy tam stále musí chodit zahalené. Můžeš to svádět na náboženství, ale copak náboženství není součástí našich životů a životního stylu? Stačí se podívat, jak se změnilo křesťanství, dneska by pomalu oddávali i bukvice. A za to můžou lidé uvnitř církve, protože neustále mění výklad bible a ohýbají si ho podle toho, jak se jim to zrovna hodí. A náboženství? To do ničeho nekecá, protože to je jenom výplod lidí. Jak si ho lidé zařídí, takové bude. Když se pár uctívaných muslimů dohodne, že Alláh si přeje všechny ženy nahé, tak časem začnou všechny muslimky chodit nahé.

Ale to by nejdřív muslimové nesměli být jako ty a odsuzovat všechno nové :)
-2 # Jaris 2017-08-13 02:12
Po Beatles za par let nestekne pes. To jsem si jista. Nikdy se mi nelibili, a to patrim k jejich generaci! Nevychazela jsem z udivu, jaka hysterie se kolem nich utvorila. No neni divu! Propagoval je zidak. Tam nekde s Beatles zacina onen upadek hudby. Tim nechci rict, ze nemam rada popularni hudbu. Jen se mi nikdy nelibili neupraveni drnkalove na kytary a bubenici, kteri nic neumeli.
Kdysi ke mne prisel zak, takovy fracek z bohate rodiny, ze pry nebude hrat nic jineho nez Beatles. Ja mu vysvetlila, ze i k tomu bude potrebovat znalost cteni not a rytmu. Ucila jsem ho nekolik let a kdyz koncil, protoze mezitim vyrostl, tak mu povidam, ze ted si hrave muze hrat ty beatlsacke odrhovacky. On se usmal, zakroutil hlavou, ze ne, ze pry ho zajima
hudba J.S.Bacha.
Zidum se skutecne podarilo znicit vkus vseho krasneho a hodnotneho. Ja razim nazor, ze kazdy clovek by mel umet hrat alespon na jeden hudebni nastroj, mel by znat zaklady hudby, aby ho zadny zidak neopil rohlikem. Aby umel posoudit, co se mu predklada, jestli je to hudba vkusna nebo smejd.
+10 # .lak 2017-08-13 07:41
Tržníci stylu bussines volstrýtských řezníků mnoha sociopatií zisků likvidací čehokoliv konkurencí a hlavně silou dnes i "multikultury dobývají evropu a na muziku nezbývá u zmítaných hejbly úžerů čas. Kde je rvačka o prostředky chudých peníze kultura není a můzy ss se spokojeným bohatým spokojeným lidským rozměrem hojnosti nemají obdiv při rvačce o ohlodanou kost. Hrozná doba v které si čvachtají prasata co se odstrkávají od takřka prázdných koryt šlichty odvrhnuté velkomožnými žrouty na rvačku divných gladiátorů mrzkostí a zmarů. www.youtube.com/.../
www.youtube.com/.../ www.youtube.com/.../
+9 # Wiloni 2017-08-12 11:12
Podívejme, co zase na YT přibilo.
www.imgup.cz/.../Youtube.png
Dnes ráno otevřu YT a hned duha ...
+12 # Pokémon 2017-08-12 17:28
Jak, doprdele má tady v této politicko-korek tní době člověk napsat jedním slovem, že někdo neumí číst a psát? Když použijete slovo k tomuto významu určené, tak vznikne cosi, jako [....]amotný. Tak, jako už mě to sere, když tu můžete normálně psát vulgární výrazy a nic se neděje, ale jak se otřete i nevědomně o rasu, nebo o něco, co ze slova podobně zaznívá a které s tím vůbec nesouvisí, tak není možná jiná alternativa, snad pouze debilní až přepitomnělý výraz neexistujícího, nesmyslného slůvka "černochamotný" , aby se nějaká velmi tmavá tlama neurazila. Tato cenzurní debilita jen potvrzuje, že žijeme ve světě ovládanými psychopatickými sluníčkářskými hovady a proto seru na to, abych vymýšlel, jak sdělit svůj názor tak, aby se dal pochopit bez použití normálních, platných a správných gramatických výrazů.
+10 # Petra Sadova 2017-08-12 21:16
Pani Sichtarova, asi vubec poprve s Vami uplne nesouhlasim. Ten problem je totiz nekde malinko jinde. Jde o rozdil mezi tzv. aktivnim a pasivnim prijimanim informace. Je bohuzel prokazano, ze video, hudba, televize narozdil od psaneho textu snizuji schopnost aktivne (a predevsim kriticky) premyslet nad ziskanou informaci az o zurivych 90%. Pak jen konzumujete, cokoliv se prezentuje jako fakt. A to je velky problem, jak televizni tak internetove generace.
-2 # peto8 2017-08-12 21:39
+1 # SilentPysk 2017-08-12 23:59
Tahle frnda nemá na práci nic jiného, než po netu vypisovat pí čoviny.
+6 # .lak 2017-08-13 07:59
SilentPysk
+3 # kolemčumil 2017-08-13 09:32
no, vůbec nepochopila ( nedivím se ) , že každá generace gojim skočila vyvoleným na novou vábničku na cestě ke svému zničení, ona tomu říká "jít s dobou" , wtf
+1 # krtinec 2017-08-14 16:04
Tak co potom vy děláte na internetu? Když je to takovej výmysl nových generací co jen kazí kulturu ... vypněte počítač, sbalte se a bežte žít do lesů. Souhlasím s tím názorem, že novější a modernější generace s sebou přinášení degradaci, ale co se nikdy nezměnilo je to, že starší nadávali na mladší, jak sou neukáznění a jak ničí kulturu a kdesi cosi ... už od dob starého Říma ... a pořád tu jsme ... vědci neustále přicházejí s novými objevy, které popírají předešlé závěry z výzkumů, takže i dnešní argument, věděcky dokázaný, může za pár let být naprostý nesmysl. Nejde o to nadávat a být nespokojenej, pokud se ti něco nelíbí, tak s tím něco udělej. Pokud vám vadí pokles úrovně kultury, tak se zapojte do projektů, které se snaží aby se to nedělo, atp ...
+1 # eli 2017-08-15 06:43
krtinec v tomto clanku sa argumentuje o tom, ci digitalna technologia (teda jej vizualna forma, internet), kulturu obohacuje, alebo nici. Anglicky antropológ Sir Edward Burnett Tylor, ktoreho vo vedeckych kruhoch povazuju za zakladatela kulturnej antropologie, definuje kulturu takto:
„Kultúra alebo civilizácia je komplexný celok, ktorý zahrňuje poznanie, vieru, umenie, právo, morálku, zvyky a všetky ostatné schopnosti a obyčaje, ktoré si človek osvojil ako člen spoločnosti.“
Moralizovanie, je sprievodnym javom takmer vsetkeho, co suvisi s novymi generaciami, tento argument nie je podstatny, tu ide hlavne o to poznanie a vsetky tie ostatne schopnosti, ktore by mala kazda nova technologia obohatit, nie znicit.
Tu je vynatok z clanku pani Marketky, ktory naznacuje, ze v buducnosti ulohu pisomnictva, prebere technologia, clovek v buducnosti jednoducho nebude musiet pisat.
"Pravda, patrně budou perfektně ovládat vyjmenovaná slova po B. Ale bude jim to na dvě věci, protože budou-li psát jakýkoliv text, bude za ně hrubky automaticky opravovat software. Tedy – budou-li v budoucnu text vůbec psát. Na vzestupu jsou totiž technologie, které samy text píšou podle vašeho diktátu."
Ak raz clovek v buducnosti strati pristup k tymto technologiam, jeho komunikacne schopnosti budu znacne obmedzene. To nie je pokrok, to je navrat do doby kamennej.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás