Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaMarkéta Šichtařová: Můj návrh na pomoc Evropě

Sociální sítě

Reklama

Markéta Šichtařová: Můj návrh na pomoc Evropě

Je to jen několik málo dnů, co můj manžel napsal článek o aktuálním stavu ekonomiky. Přesněji řečeno o tom, že období ekonomické hojnosti a růstu už narazilo na své limity.

Tedy upřímně – jde-li o praktický život, většinou jeho nápady zavánějí jednou velkou kalamitou. Naproti tomu jde-li o ekonomiku - většinou se shodneme. A proto mě donutil k zamyšlení dopis, který vzápětí dorazil.

Pisatel a čtenář onoho článku se v něm rozčiloval, že „všechno je přeci úplně jinak“. Že článek je „přeci“ jednou velkou manipulací. Že „přeci“ žádná velká banka nekrachuje, takže žádná krize nehrozí. Že „přeci“ ceny nemovitostí rostou ne proto, že by realitní trh byl přehřátý, ale proto, že rozloha států se nezvětšuje, ale lidí stále přibývá. Že „přeci“ dneska už žádné banky „nepodvádějí s podvodnými finančními investičními balíky“, takže nemůže ani existovat žádná cenová bublina...

Popravdě řečeno, ten pán mě dost vyděsil.

Vyděsil mě, protože jsem se zas znovu přesvědčila, jak nekonečná může být naivita. I o tom, jak je lidstvo nepoučitelné. Prý že do téže řeky dvakrát nevstoupíš... Houbeles, pan Hérakleitos se evidentně utnul! Protože přesně v téhle řece co dnes jsme stáli přibližně ve stejném ročním období roku 2008. Když občas v ekonomice jde něco nápadně dobře, bývá to podezřelé. Bývá to podezřelé proto, že se obyčejně někde něco přehřívá. A nemusí jít zrovna o věc pro mnohé tak těžko uchopitelnou, jako jsou třeba ceny akcií. Během posledního týdne si mi šestkrát – ŠESTKÁT (!) – různí lidé stěžovali, jak nestíhají. Pan zelinář, že nestačí rozvážet zakázky, kterých má nejvíc za posledních několik let. Paní, co chodí lidem domů uklízet, že je na roztrhání jako nikdy. Několik klientů, že mají zakázek nejvíc za poslední roky. A všichni nakonec dodali s povzdechem: Nojo, stíhat se to nedá, ale nikoho si na pomoc vzít nemůžeme, protože lidé nejsou...

A jsme u toho. Míra nezaměstnanosti je momentálně nejnižší od roku 1998 a dosahuje pouhá 4,0 %. Když statistiku přepočteme podle celoevropsky srovnatelné metodiky, máme dokonce nejnižší nezaměstnanost v celé EU. Že je to skvělé? Jak pro koho. Pro nezaměstnané jistě. Pro jejich zaměstnavatele už méně. Lidé prostě nejsou. A to rozlet firem brzdí. Výroba jede na maximum, víc přidat už nemůže, protože stroje už nemá kdo obsluhovat. Teď už může jít výroba jen dolů. Ekonomika se přehřívá a přehřívá se hodně.

A zdaleka se nepřehřívá jen u nás, jak by se mohlo zdát z tvrzení o naší rekordně nízké nezaměstnanosti. Pán, který napsal onen rozezlený dopis, přikládal růst cen nemovitostí provařenému argumentu, že lidí na světě stále přibývá, a proto ceny nemovitostí „musí“ dlouhodobě růst. V jednom měl pán pravdu: Ano, dlouhodobě to opravdu platí. Hluboce se však mýlil v tom, že by to mělo platit neustále a v každém jednotlivém roce.

Potíž vznikne v okamžiku, kdy se všechny důležité centrální banky světa shodnou na tom, že sníží své signální úrokové sazby div ne na nulu. To se pak přihodí hned tři věci současně. Zaprvé nevyplatí se za super nízké úročení mít uložené peníze v bance. Zadruhé vyplatí se vzít si za super levné úroky hypotéku. Zatřetí banky jsou tak přehlcené super levnými penězi od centrální banky, že hypotéku přímo vnucují div ne i bezdomovcům. Takže hypotékám se daří mnohem víc, než by odpovídalo klišé o rostoucím počtu lidí na Zemi. Jestli tohle není globálně přehřátý realitní trh, pak už nevím, jak jinak si ho ještě představit.

A že žádná velká banka nekrachuje? Že podvody se sekuritizovanými úvěry už skončily? Není to ani měsíc, co se musely zachraňovat dvě italské banky. Odhaduje se, že pokud by v nejbližších letech nepřišla žádná komplikace třeba v podobě krize (což je nereálné), bude trvat ještě minimálně deset let, než se italské banky ozdraví alespoň na průměr bank v EU. A že jsou ostatní banky zdravé...? Na Deutsche Bank se už zapomnělo? V Deutsche Bank se nevyřešilo vůbec nic. Jenom se o ní přestalo psát, jelikož pro novináře už to byla trochu nuda, a pokles zájmu veřejnosti uchránil její akcie od dalšího propadu. Nic víc.

Tím chci říct jen jedinou věc. Za posledních zhruba patnáct let, od roku 2001 do roku 2016, bohužel byly centrální banky a vlády nejvyspělejších zemí světa velice nerozumné. Vršily dlouhé roky tragický omyl za omylem, až dotlačily finanční trhy do stavu, kdy ceny cenných papírů vůbec neodpovídají reálné ekonomice. Banky jsou velice nemocné. Nejsou zdravé v USA, nejsou zdravé v Japonsku, v Číně, nejsou zdravé ani v EU, zejména v Itálii. Co bylo na počátku poměrně „malým“ problémem, narostlo postupně do obludných rozměrů.

Klíčové ekonomiky jsou dnes krutě vychýlené z rovnováhy zrovna tak, jako tomu bylo v létě roku 2008. Tehdy se také všichni tvářili, že je zdánlivě vše úplně v pořádku. Ale nebylo, pod povrchem to skrytě vřelo a přehřívalo se. Zrovna tak, jako to skrytě vře a přehřívá se dnes.

Markéta Šichtařová

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

-13 # hombreeeee 2017-07-28 14:11
Autorka bud nevie o com pise, alebo zamerne klame. Neviem o akom rozdavani hypotek bezdomovcom tu pise, kedze realita je taka, ze podmienky na ziskanie hypoteky sa praveze vyrazne sprisnili.

Zbytok su podobne blbosti, same nicim nepodlozene taraniny a uplne protichodne vyjadrenia, kludne pouzite aj naraz v jednej vete. Ale pre citatelov tohto propagandistick eho platku to staci, ich fakty nezaujimaju.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # Josef Švejk 2017-07-28 14:36
Možná bys mohl propilovat dvě základní věci:
1) - naučit se číst
2) - naučit se přemýšlet
To druhé je obtížnější, takže si nejsem jist, že to zvládneš.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jura 2017-07-28 16:08
To ze se snizuji urokove sazby u hypotek, opravdu neznamena, ze by se zmirnovaly podminky pro ziskani hypoteky. Ty se opravdu zprisnuji. Proto bys mel bud zapojit hlavu, nebo prestat kecat do veci, kterym prukazne nerozumis.

Co se tyka pani "Pikorove", tak to je typicka "moderni blbka":
- vystudovala pavedu - ekonomii
- leta se zivila, jako poradkyne v Patria Finance, kde se podilela, na soucasnem spolecenskem marasmu
- pote, co se stala matkou a "nahledla" do sfery skutecneho zivota, zacina ji neco"nestymovat ", ale diky jejim, celkove nizkym mentalne-vykonn ostni charakteristika m, se z toho nezcvokne uplne, ale zacne psat mirne moralizujici clanecky.

...a z "moderni blbky", mame najednou schizoidni blbku, ktera uz zacina tusit, ze neco je spatne, jen jaksi jeste tape v tom, kde se stala ta chyba.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Přemek 2017-07-29 12:08
Podstata není v podmínkách pro získání hypotéky, podstata je v dramatickém přebytku finančního kapitálu, pro který neexistuje zaručeně výnosné umístění. Proč? Protože celý západní euroatlantický systém kromě financování na dluh (přetěžování finančních zdrojů) veškerou ekonomickou činnost koná na dluh (přetěžování lidských a přírodních zdrojů). To je příčinou současného stavu, kdy se průmysl iluzí pokouší udržet v lidech představu o bezporuchově fungujícím socioekonomické m systému. Čím více iluzí, tím horší je reálný stav.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # eli 2017-07-29 06:59
"Na Bělehrad! volá Josef Švejk, když ho paní Müllerová veze k odvodu."
Pepiku, nechcem ironizovat, ale pani Marketka, ma vela spolocneho s osobnostou, za tvojim nikom. hombreeeee, nemusi nic propilovat, vystihol ju znamenite. Napisala tu istu hovadinu dvakrat, ale pod inym titulkom (pozri "Markéta Šichtařová: Proč líp už být nemůže," dole). Kto tu potrebuje pomoc, je Pani Marketka. Ak by Karel Čapek, zil v tejto dobe, tak by v tom invalidnov vozike urcite sedela ona a ty by si ju tlacil, samozrejme za pokrikov, "Na Europu!"
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Curroyeb 2017-07-30 09:55
Cituji eli:
"Na Bělehrad! volá Josef Švejk, když ho paní Müllerová veze k odvodu."
Pepiku, nechcem ironizovat, ale pani Marketka, ma vela spolocneho s osobnostou, za tvojim nikom. hombreeeee, nemusi nic propilovat, vystihol ju znamenite. Napisala tu istu hovadinu dvakrat, ale pod inym titulkom (pozri "Markéta Šichtařová: Proč líp už být nemůže," dole). Kto tu potrebuje pomoc, je Pani Marketka. Ak by Karel Čapek, zil v tejto dobe, tak by v tom invalidnov vozike urcite sedela ona a ty by si ju tlacil, samozrejme za pokrikov, "Na Europu!"

Všechno dobrý, ovšem nech pana K.Čapka v klidu, co takhle Jaroslav Hašek?!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # eli 2017-07-30 18:40
Nechci zatahovat Haska, do Války s Mloky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # chromolibden 2017-08-04 19:13
Tu něco k předvolebnímu divadlu:

ulozto.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # josh (xy) 2017-07-28 14:12
Už jsem to tu jednou psal, že...Můžete mne lynčovat (mínusy), ale když tak shrneme tyto články, tak paní Šichtařová také nic nevyprodukuje. Tak trochu jako kibic, který stojí za zády karbaníkům a vidí do všech karet, ale to nám, ani státu nepomůže...naví c, když nám stále někdo rozdává úmyslně mizerné karty a hraje nepoctivou hru !!!
Je zajímavé, že tohle heslo (skoro, jak do kamene tesané a v parl.kdysi vyvěšené) u nás neplatí za žádného režimu...Je čas, aby si ho národ obhájil, účastí na volbách, když už,...
.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Vladimír 2017-07-28 16:01
Ano správně ale to je asi tak jak by někdo řekl....můůůžet e vyhrát v loterii (loterie od slova LOTR ) můžete ale kolik jich už vyhrálo co tomu uvěřili???
tzn.ANO moc PATŘÍ do rukou lidu ALE NENÍ V TĚCHTO RUKOU ....ono záleží jestli to tomu lidu vláda povolí ....PATŘILA BY POKUD BY SI JI TEN LID VZAL..ale ten lid je posraný až za ušima ....a to oni ví takže se nám smějí i tady těm našim kecům na těchto alter.stránkách ....LIDI POCHOPILI JSTE,ŽE TO CHCE ODVAHU nic víc ....
Těch keců už je plná žumpa už přetéká ale lidé furt mlátí prázdnou slámu.....dokon ce jsou hrdí na to kolik toho o dění ve Světě vědí a jeden druhému pochlebuje jak je dobrý v psaní a ve znalostech ....ale je nám to hovno platné......... .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Janinna 2017-07-28 17:53
„Svět, který známe“ vznikl přibližně před 500 lety v západní Evropě a dosáhl svého vrcholu ve Spojených státech.
Byl charakterizován specifickým jevem lidského rozvoje, s názvem „kapitalismus“ nebo "tržním hospodářstvím“.
Historicky se mluví o „nevyhnutelném pokroku".
A teď slovo do pranice - co když takový jev nebyl nevyhnutelný, užitečný, ale náhodný a silně negativní proces, úchylka v historii lidstva.

Téměř všechny společnosti obsahovaly kapitalistické prvky, ale ty většinou zůstávaly marginální.
Zdravá společnost byla schopna je omezovat, udržovat a korigovat.
Jenže kapitalistické prvky se úspěšně prolomily z periferie do centra.
Kapitalismus - je nemoc, a měl by být zastaven, pokud nezničí tělo společnosti.
Mechanizmus imunitního systému.
Rozkvět kapitalismu v západní Evropě byla anomálie, náhlý kolaps imunitního systému evropské společnosti.
Kapitalismus (virus) prolomil imunitní systém a Evropa se vydala na cestu "politických a vojenských úspěchů."
"Všichni pro sebe!" Výhra individualismu.
Ale tento trend je velice škodlivý, ničí společnost, morálku, přírodu, a může nás vést jen k okraji propasti.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Vladimír 2017-07-28 18:19
Paní Janinno hezky a pravdivě jste to napsala(jako vždy) ale to já vím a většina z nás snad taky,psal jsem o jiné odchylce o odchylce STRACH nedostatek odvahy a to je taky nemoc společnosti ,který se v poslední době rozrostl a je podmíněný sobectvím "jen já,jen pro mě " a to je ten náš (hlavně český) problém který mě trápí....
To že se někdo stará jen o sebe a myslí jen na svou rodinu je taky individualizmus ,který zabíjí národy i zvířata se dovedou v nebezpečí spojit,poněvač mají přirozený instinkt pro přežití,proč my,jsme stále takoví slaboši,umíme nadávat,někoho ponížovat ale neumíme být společenští a spojení jeden s druhým,být empatičtí a soucitní......
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Janinna 2017-07-28 22:22
Omlouvám se Vladimíre, můj příspěvek jsem původně psala jako samostatný a ne reakci na Vás. Ale nějak se mi povedlo to umístit pod Váš komentář.
A samozřejmě jste si musel poklepat na čelo - vy o voze a já o koze:)
Jinak máte určitě pravdu. Přitom stačí pochopit jednu věc - kolik je jich a kolik je nás. Bez nás nejsou nic. Jenže každý se stará jen o sebe a ten instinkt pro přežití přijde až půjde o holý život. Jenom se bojím, že pak už může být pozdě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Vladimír 2017-07-29 08:08
Paní Janinno není třeba se omlouvat a neklepal jsem si na čelo :-) i když jsem v podvědomí vytušil,že jste příspěvek asi chtěla dát dopředu tak se to povedlo vložit takto ....nic se neděje jen jsem chtěl zdůraznit své pocity ....jnak si vážím Vašich příspěvků poněvač jsou velice přesné a je vidět,že máte přehled...ncmén ě jsem velmi sklamán lidma v naší Zemi jak málo jim jde o národ .Hezký den přeji všem dobrým lidem .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # LubinenKremlBot 2017-07-28 17:36
Šichtařová je buď tak naivní a nebo uvěřila v Chazarsko- bangsterský systém založený na podvodech v burzovním a bankovním sektoru ovládaný
těmi největšími zločinci jaké kdy mohla tahle planeta nosit.Tato hra je založena na iluzi a ,,malá'' či ,,velká''domů padá více , méně jedněm a těm samým,kteří se upsali zlatému teleti.To vše kolem je jen falešná hra pro plebs.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Jaris 2017-07-28 15:13
Mam cim dal vetsi dojem, ze Evropa nechce, aby ji bylo pomozeno. Klidne hledi na svuj pomaly rozklad a vsichni si mysli, ze to za ne vyresi nekdo jiny a schovaji hlavu do pisku. Certi uz ovladli zapadni Evropu. Co bude s byvalym vychodnim blokem je ve hvezdach. Depresivni.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Vladimír 2017-07-28 16:10
Jaris kdo je ta Evropa ?? no nejsme to my,každý jeden??...ano ONI čekají až to za ně někdo jiný vyřeší ...tak jako Vy Jaris čekáte na totéž :-) ....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Jaris 2017-07-28 16:53
Vladimire, mam na mysli zapadni Evropu. Ta je ztracena. Byvaly vychodni blok je zatim jakztakz cisty. Dulezite je nepovolit spolku blaznu EU, aby se souhlasilo s kvotami certu.
Osobne jsem vam chtela pomoci o nadchazejicich volbach a chtela jsem dat hlas Okamurove strane, ktera jedina je proti nasilne immigraci. Pro Cechy zijici v cizine je to temer nedostupna akce. Spousty papirovani a volit se muze pouze osobne, bud v Cannbere nebo v Sydney. Obe mesta jsou ode mne vzdalena cca 1000km. Navic mi nekteri lide rekli, ze se do voleb nemam michat, s cimz musim souhlasit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Pavel Blaheta 2017-07-28 16:56
Evropa je mrtvá, jenom o tom zatím ještě neví.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Vladimír 2017-07-28 16:12
Lidé kdy už dostanete odvahu změnit sami svůj život?????????? ?????????? nikdo to za nás neudělá
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Pokémon 2017-07-28 16:23
Život na tomto světě by byl krásný pouze v tom případě, kdyby veškerý majetek nahrabaný lidmi několika málo rodinných klanů byl zabaven ve prospěch obyvatel všech forem života na této planetě. Válku si rozhodně nepřeje žádný chudý i středně bohatý člověk, ale ti, co mají těch peněz až přespříliš a neumí, nebo spíše nechtějí je využít tím správným směrem, tedy ku prospěchu všech. Ta nesmírná moc peněz je navádí v myšlenkách k tomu, že se o ně neustále bojí a proto mají nekončící pocit, že jich mají stále málo, což je vede k tomu, že investují tak, že další příjmy získávají tím, že svým konáním ostatním lidem ve světě záměrně ubližují a jelikož si mohou dovolit naprosto vše, vyvolávají střety kultur, řízené migrace, nepokoje v chudých zemích, různá arabská jara, majdany atd. Svými špinavými penězy se podílejí i na ekologických katastrofách, které by bez nich nevznikaly, alespoň ne tak rychle, jak tomu čelíme nyní a toto vše jim přináší značný užitek a další narůstání kont. Jedině úplná likvidace těchto "vládců světa" by přinesl rovnováhu všeho na této planetě. Bohužel, jsou již tak nedotknutelní, že kdyby existoval Bůh, tak i ten by jim nejspíš neodolal a nechal by se podplatit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # .lak 2017-07-28 16:42
Tak on už to říkal anštain, dejte pod kontrolu 50. nejbohatších rodin a uvidíte že žádné krize a války nebudou.
Pro lokální a specifické podmínky samozřejmě neplatí, ovšem techtle mechtle bruselon tomu mohou jen přispět.
www.white-media.info/.../
euportal.parlamentnilisty.cz/. ../...
Paradoxně černoši jsou tam migranti také protože než tam emigrovali následní bůrové byli tam prý dva kmeny křováci a pygmejové a ti mají do černochů daleko.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Pokémon 2017-07-28 16:50
Pokud bude svět fungovat na principu majetku a peněz, nemůže k žádné změně dojít. Kontrolovat může zase jen ten, kdo vládne. Je to začarovaný kruh.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Dobrý Den 2017-07-28 16:57
Jediné co zbývá celé EU s USA je žvýkat vázanku. Přesně tak, jak to naučili prezidenta v euroamerické Gruzii.
Nebo chtějí ekonomové houfy migrantů, či nezaměstnanost nad 25%, aby vše bylo ou kej, protože se lidem dá 10 litrů za měsíc při 200 odpracovaných hodinách a sociální se zdravotním si z toho ještě zaplatí sami?!


parlamentnilisty.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # prof.Osel 2017-07-28 18:18
Neměli bychom se divit tomu, kde berou své inspirace aktéři revolucí a baravných revolucí. Je to totiž pradávná páka mocenských klanů. Dnes tzv. demokratického západního stylu.
"Tento list by se stal součástí obrovského kovářského měchu, jenž by rozdmýchával kdejakou jiskru třídního boje a nespokojenosti lidu ve všeobecný požár. Kolem této práce, jež by sama o sobě byla velmi nevinná a ještě velmi nepatrná, zato však pravidelná a v pravém slova smyslu společná, by se systematicky shromažďovala a školila stálá armáda zkušených bojovníků.": VIL Vybrané spisy 1, str. 423
Soros si bere příklad a dokonce zřizuje mimo neziskové organizace a média také university, které rozsévají demokratické dobro všude, kam vkročí, jako předvoj demokratické hegemonie.
Pokud se nechtějí demokratickému tlaku přizpůsobit, potom se vyvolá válka, která připraví půdu pro uměle dosazené vládnoucí skupiny v dané zemi, včetně ekonomických svazků a závazků, většinou přes MMF.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # peto8 2017-07-28 17:27
Co nastane pokud se vymazou pomoci hekeru vsechny dabelbankovni ucty ve vsech dabelbankach na svete ?
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # .lak 2017-07-28 17:36
Resetují cifry ze záloh. A dnes to zvládne průměrný mobil.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Věra Štimová 2017-07-28 20:16
Přátelé, závislost na sociálním státu nás nutí přemýšlet, jak žili svobodnější předkové. Schraňujte semena všeho jídla a pomodlete se, aby to vyrostlo, zbývá zalévat, čekat, očima to jídlo tahat z ďůlků a děkovat, že to vůbec roste. Co zbylo po předcích ? My ! Co zbyde po nás ? Doufám, že nejenom exmrement. Kdo má zahradu, může začít s ozimama. Slepice jsou taky dobrý a ryby v rybníku bez radioaktivního plutónia rovněž. Hlaste se houfně u svého obvodního lékaře a chtějte od něj třináct tisíc měsíčně na hlavu.I kdyby ty papírky neměly žádnou hodnotu, vyplatí se to. Hrách do zimy ještě uzraje a nezapomeňte na ptačí zob, tam jsou slunečnice, semena se rozhazují klidně v listopadu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Pokémon 2017-07-28 20:58
zahranicni.eurozpravy.cz/eu/196611-zakaze-eu-hranolky-brusel-svym-navrhem-vyvolal-zdeseni/

Chtějí nás nechat vyvraždit muslimy a přitom nechtějí, abychom jedli nezdravé hranolky? Nějak v tom tápu, co když to s námi myslí opravdu dobře? Na druhou stranu si zase říkám, když nám zakáží jíst, co máme rádi, moc nám k obživě nezbyde a budeme hynout hladem. Co, kurva vlastně ti Bruselóni chtějí, abychom hromadně spáchali sebevraždu z důvodu nesnesitelných podmínek k životu? Pokud v tom budou takto pokračovat, možná nás k tomu jednou doženou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Mila h 2017-07-30 22:22
To sou teda blemsty... Jak je to ekonomika ma slouzit lidem, nebo lide ekonomice??
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás