Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaTyto dětské autosedačky nekupujte, jsou smrtelně nebezpečné

Sociální sítě

Reklama

Tyto dětské autosedačky nekupujte, jsou smrtelně nebezpečné

Německý autoklub ADAC a testovací společnost Stiftung Warentest momentálně dělá rozsáhlý test více než 20 dětských autosedaček. Kompletní výsledky mají být k dispozici v říjnu. Během testů však přišli na závažné zjištění, které se nechalo nechat bez povšimnutí.

Rozhodli se okamžitě zveřejnit dílčí výsledky testů, kde důrazně nedoporučují nákup dvou typů autosedaček, které mohou při nárazu zabít vaše dítě. To vše ukázal právě probíhající test.

U modelu Recaro Optia se základnou SmartClick došlo během čelního nárazu při 64 km/h k oddělení dětské autosedačky i s dítětem ze základny a katapultován směrem na místo spolujezdce. Tento výrobce navíc propadl již podruhé v testu za poslední dva roky! I loňská verze se totiž při stejném testu odtrhla ze základny Recarofix.

Druhá životu nebezpečná sedačka je Jané Grand modelový rok 2017. Při ní při čelním nárazu v rychlosti 64 km/h nevydržely bezpečnostní prvky (kotvy Isofix), kterými ji lze připevnit k zabudovaným záchytným bodům Isofix ve vozidle.

Nejde přitom o žádné levné výrobky - Jané Grand stojí na německém trhu kolem 220 € a Recaro Optia se základnou SmartClick Base dokonce zhruba 330. Obě společnosti zatím nedokážou vysvětlit, proč k události došlo. Firma Jané dočasně zastavila prodej modelu Grand a začala hloubkovou kontrolu svého výrobku a postupů výroby.

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+22 # Věra Štimová 2017-07-21 18:51
I horolezecké prsní pásy dokáží zabít. Otáčejí při pádu hlavu nahoru a neumožňují s ní hnout. Kolik takových výrobků za drahý peníz ještě existuje ? Jakoby nestačily jedy všude. Pokud si koupíte ten "voňavý" stromeček do auta, tak teď v něm jsou insekticidy pro hmyz. Je to poznat už čichem a zvedá se z toho žaludek. Proto zavřete si všechna okénka, pusťte si klimatizaci a insekticídy inhalujte jako doporučenou "vůni" přebíjející "vůni" plastů v autě, změkčených ftaláty. Čím déle inhalujete, tím více zabíjíte brouka. No nekup to, zvlášť, pokud to stojí padesát korun a Brouk jste vy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Waffen-SS 2017-07-22 11:29
Čtu si ac24 každý den, jsou to super a poměrně nezávislé informace ze světa, s kterýma z drtivé většiny souhlasím a věřím jim. (A ano i my mladí se o tohle zajímáme - 18 let). Každopádně, někdy se divím, lidem jako jste vy, kteří snad úplně ve všem co existuje (jako třeba voda, auta, elektřina, zelenina, teď i vůňky do auta) vidí úplně naprosté zlo, namíchané všemi možnými sračkami tak, aby prostě lidé umírali. Zkrátka podle vás, je špatné, jedovaté, a rakovinotvorné snad vše. Prosím, vzpamatujte se, tohle už je fakt na palici. Ano vím, že zelenina a obecně jídlo už není to co bývalo, ano vím, že voda z kohoutku sice není úplně tak čistá, ale taky to není nic hrozné,a o mekáči atd to je jasná, tam není co namítat, to chemie je.... ALE prosím, vidět tu chemii, která jak říkáte, dělá vše pro to, aby zabila či poškodila člověka.... To je směšný, a tak brutálně pesimistický pohled na svět, až se chytám za hlavu. Děkuji za přečtení.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Dědouch11 2017-07-22 12:53
" vidět tu chemii, která jak říkáte, dělá vše pro to, aby zabila či poškodila člověka...."

Mluvíme-li o potravinách, Nikdo snad neříká, že jsou plné chemie proto, aby nás zabíjely. Jde o to, že jsou plné chemie proto, aby vypadaly, voněly trochu chutnaly jako původní potraviny, udržely vodu atd atp a nikoho nezajímá dopad na populaci. Jde (jako vždy a ve všem) jen o prachy.
Dohledej si tabulky norem pro "škodliviny" v potravinách a srovnej s dnešními. Některé jedy mají horní limit navýšený (proti roku 90) o stovky procent a některé ho vůbec nemají...
Jedná-li se o úmysl zabíjet, je diskutabilní.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Miliardář 2017-07-22 09:59
To co zabíjí nejsou sedačky, ale VY. Každý den se pomalu, ale jistě zabíjíte svými EMOCEMI, svým STRACHEM a ten Vás dříve nebo později zavede až do míst odkud není návratu.

Nevěříte? Tak otevřete oči, podívejte se ven, na lidi, oživlé mrtvoly co dělají vše pro to, aby ukončili své živoření. Stále nevěříte? Pohlédněte do zrcadla a řekněte si upřímně: "Mám se rád/a".

Věříte tomu? A nebo stále pochybujete?


Citace:
"Člověk je divné zvíře. Klaní se mrtvému. Postrádá to, co minulo. Cítí nepřítomnost, necítí přítomnost, protože nežije v přítomnosti. "Nyní" je pro člověka jen slovo, není pro něj prožitkem. Minulost má zážitky, budoucnost existuje - ale člověk stále prochází přítomností a téměř při tom spí." Osho
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás