Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaUčiní Lenka Bradáčová konec éry další podnikatelsko-policejní mafie?

Sociální sítě

Reklama

Učiní Lenka Bradáčová konec éry další podnikatelsko-policejní mafie?

V kauze se jednalo o směnku na 75 miliónů korun, kterou chtěl po jihočeském podnikateli Čestmíru Motejzíkovi a spolumajiteli několika masokombinátů a velkostatků, vyplatit pražský obchodník s pohledávkami Tomáš Linhart. Za zmínku stojí i fakt, že ve vleklém sporu, kdy Motejzík úřadům předkládal řadu argumentů, že směnka je zfalšovaná, se sám ocitl v r. 2002 na pět měsíců ve vazbě. Po ukončení šetření policie však poté státní zástupkyně případ definitivně odložila s verdiktem, že pan Motejzík se žádného trestného činu nedopustil.

Za mříže pomohl Motejzíkovi bývalý policista Stanislav Rajtmajer, který s Linhartem spolupracoval a neoprávněně předával Linhartovi dokumenty ze spisu. Motejzík tehdy vypovídal, že na něj Linhart vyvíjel obrovský nátlak a netajil se tím, že dokáže díky svým kontaktům u policie a státního zastupitelství cokoli zařídit.

Ačkoli se Linhart vždy vydával za řádného podnikatele, tento původně vekslák z éry konce osmdesátých let svými aktivitami připomíná spíše aféru nechvalně známého Berdychova gangu. Linhartovi se podařilo vytvořit nebezpečnou chobotnici vztahů a „obchodních dohod“, kdy na jedné straně stál on coby podnikatel a řada jeho kumpánů z podsvětí, a na druhé lidé od policie a ze státního zastupitelství. Linhartovo jméno figurovalo mimo jiné v sérii záhadných úmrtí čtyř podnikatelů, kteří s Linhartem obchodovali a všichni mu prodali za pakatel velké majetky. Velkého pokusu o podvod se Linhart pokusil v kauze Mezinárodního svazu studentstva, kdy se Linhart během konkursního řízení pokusil získat více jak 60 milionů korun, kdy se Linhart podal přihlášku pohledávky do konkurzního řízení vedeného proti Mezinárodnímu svazu studentstva, avšak na základě dodatku ke smlouvě, který zfalšoval za pomocí notářky. Po vyšetřování uznal pražský městský soud v r. 2010 Tomáše Linharta vinným a vyfasoval trest devět let ve vězení. Po vleklé kauze a odvolání byli Linhart zproštěn viny, a finální verdikt o vině mělo rozhodnout dovolaní k Nejvyššímu soudu.

Šéf žalobců Pavel Zeman špatným postupem zhatil řádné dokončení soudního procesu, neboť Dovolání Nejvyššímu soudu nechal podepsat svého náměstka, ačkoli Zeman byl ze svého titulu a funkce jediným oprávněným člověkem dodatek podepsat. Tím případ pro Linharta definitivně skončil a unikl tak po velmi záhadném počinu státního žalobce Pavla Zemana devítiletému trestu.

K dovolání došlo v neprospěch Linharta v zákonné lhůtě. Vzhledem k tomu, že však dovolaní nepodal nejvyšší vrchní státní zástupce Pavel Zeman, ale jeho první náměstek Igor Stříž.

Po vleklých a letitých soudech rozhodl Nejvyšší soud v dovolání, že Masokombinát Písek musí zaplatit směnku + příslušenství, která má dnes již hodnotu 140 mil. a vrátil spor zpět k Vrchnímu soudu s popisem, jak má ve věci dále postupovat.

Když v r. 1997 začal Linhart směnku vymáhat, činil tak bez vědomí skutečného majitele směnky. Tu tehdy Linhart zcizil ze společného sejfu svého společníka Miroslava Moškvana. A jemu tvrdil, že se ztratila.

Vstup do soudního sporu skutečného majitele směny pana Moškvana nastal již v r. 2006, kdy do té doby nasbíral dostatek důkazů o tom, že skutečným majitelem směnky není Tomáš Linhart, ale právě on. Linhart mu tehdy skutečně přiznal vlastnictví směnky a dal Moškvanovi plnou moc, aby v soudním sporu dále postupoval a domáhal se svého práva a majetku. Jakmile Miroslav Moškvan začal jednat na základě této moci, Linhart podal na Moškvana trestní oznámení ohledně zfalšování a udělení plné moci. Po roce zahájení trestního vyšetřování byl však případ pravomocně zastaven!

Zdroj: pz.cz

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+28 # Jarin G. 2017-07-21 14:04
Jo paní Bradáčová! Šéfka mafie žalobců, neštítící se ničeho. Dobře si pamatuji, jak kdysi začínala na uSSa ambasádě a později, už ve funkci, si chodila pro notičky k Schapirovi i jeho předchůdci. Chtěla šéfovat státu ve státě, prokurVátorům. Tady je to klasika, místo toho, aby sama seděla za katrem za vlastizradu a korupci, tak tam posílá jiné, klidně i na zakázku. Tahle chazarská baba se neštítí skutečně ničeho, hlavně když je z toho profit, nebo je spokojený páníček!!! Takže k případům, za kterými stojí ona, silně nedůvěřuji, byť by to i byla pravda!!! Tahle paní nemá kus cti, morálky v těle. Typicky: "Zloděj křičí, chyťte zloděje!"

Když žalobníčci žalují Američanům. Podívali jsme se na vazby státních zástupců na americkou ambasádu
http

Americká ambasáda bude odměňovat kverulanty a udavače
forum24.cz/.../

Bradáčová spolupracuje úzce s americkou ambasádou, například vystupovala na protikorupčních seminářích, které pořádalo velvyslanectví USA. Podle materiálů z americké diplomacie, které unikly v případě tzv. kauzy WikiLeaks, jsme se také mohli dozvědět, že na americkou ambasádu donášela citlivé vnitropolitické informace,“
www.chelemendik.sk/.../

Mám pocit, že ta moje reakce se večera nedožije!?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Pavel Blaheta 2017-07-21 14:36
Jarine ale dožije - však Šapito už v Česku není - začíná vát jiný vítr z Ameriky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Vladimír57 2017-07-21 14:55
Jiný vítr třeba vane, ale u nás furt stejná svoloč u koryt!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # .lak 2017-07-21 15:33
No to ano ale vedou to tak na buben že chtějí mít chudé sousedy, časem zblbnou do kýžené kalegriády www.youtube.com/.../ a potom mohou jet rovnou tam do stabilizované společnosti. novarepublika.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Astronut 2017-07-24 12:33
na to by môj dedo povedal "zo starej riti nové vetry dujú"
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Jarin G. 2017-07-21 21:18
Ahoj Pavle. Já bych s tím, jiným větrem chvíli počkal, až jak se předvede ten nový velvyslanec! On jiný vítr nemusí být ten úplně správný, taky může z něj zavanout smrad, zvlášť když jsme považováni jen za jakési vazaly z Východu, odněkud z Čečny!
Trump prý nechce pozvat Zemana na slíbenou návštěvu, protože mu jakýsi chytrolín nakecal, že Zeman podporuje prodej českých zbraní teroristům!
No nenakopal bys je? Za tím ale vidím vliv pražských kavárníků (Vondra a další, co tam sloužili za Venci Flašky), mají dlouhé prsty a kontakty na Sereše (krvavou Madlu a další) a ten se postará, aby ta zpráva došla na správná místa a dál se tím nikdo nezabývá, za to jim nestojíme!!!
No a třeba ten Pompeo z CIA taky není zrovna čerstvý vánek, nýbrž ten jeho větřík pěkně zavání svinstvem, válkou a lhaním, [...]ík jeden!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Astronut 2017-07-24 12:35 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás