Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaAsociace nezávislých médií předávala Krameriovu cenu za nezávislou žurnalistiku za rok 2017

Sociální sítě

Reklama

Asociace nezávislých médií předávala Krameriovu cenu za nezávislou žurnalistiku za rok 2017

V úterý 20.6.2017 od 15h proběhlo ve Slovenském domě v Praze předání II. ročníku Krameriovy ceny za nezávislou žurnalistiku. Ocenění od předsedy Asociace nezávislých médií, Mgr. Stanislava Novotného, převzali:

Cena za rozhlasovou žurnalistiku: Stanislav Motl – dlouholetý reportér píšící do tiskových médií, působící v médiích televizních i rozhlasových, autor investigativních reportáží.

Cena za fotografii: Jiří Skupien – fotograf a občasný kameraman, který se věnuje jednak přírodopisné fotografii, ale také současné fotoreportáži, vedle toho vytváří dlouhou sérii portrétních fotografií nejvýznamnějších osobností české současnosti.

Cena za celoživotní dílo: Zdeněk Zbořil – politolog, publicista, ale také indonesista. Jako jeden z prvních u nás koncem 60. let zaváděl politologii jako do té doby nežádoucí vědní obor. Politický komentátor na zpravodajských a názorových webových portálech, účastník odborných konferencí a veřejných aktivit.

Cena za tištěnou publicistiku: Vlastimil Vondruška – historik a spisovatel, specializuje se na období vrcholného středověku, období husitství. Je také autor historicky-populárních publikací a krimi románů z historického prostředí.

Cena za televizní publicistiku: Autorská a režisérská dvojice Otakáro Maria Schmidt a Jana Kristina Studničková. - Spolu, nebo jako jednotlivci natočili cca 600 dokumentárních filmů, spotů, pořadů atd. spojených často s křesťanskou tématikou, např. o legendárních svatých a historických souvislostech.

Cena za internetovou publicistiku: Ladislav Větvička – Veřejnosti je znám převážně jako čtyřnásobný zlatý bloger roku a autor aktuálních postřehů na serveru iDNES a Parlamentní listy. Ve svém díle využívá lokálního lašského dialektu a slangu, ale zdaleka se neomezuje jen na dění v ostravském regionu. Právě naopak, Ostrava je pro něj domovským místem, odkud čerpá svůj sarkasmus, černý humor a vyráží na spanilé jízdy po zemích českých i daleko za obzor střední Evropy.

Po předání cen představili své nové knihy:

Jan Schneider - Slova nepadají do prázdna, kmotrem byl Jaroslav Bašta.

Petr Žantovský – Otevřené dopisy, kmotrem byl Jaromír Nohavica, který na závěr zahrál přítomným několik svých písní a převzal Cenu za nezávislou publicistiku ve verších.

V porotě zasedli:

  • René Zavoral, generální ředitel Českého rozhlasu
  • Jaroslav Plesl, šéfredaktor MF Dnes
  • Radomír Pekárek, šéfredaktor První zprávy.cz
  • Vladimír Skalský, ředitel Slovenského domu
  • Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+25 # Cvrk 2017-06-21 13:26
Mainstream je z toho celý nesvůj, když PRAVDA dostane relevantní prostor a oni ztrácejí stále více čtenářů... Držte se!
+7 # John Pitralon 2017-06-22 08:55
Však mainstream pisálci už řvou a blábolí další géblsácké nesmysly. Sotva přišli do práce... respekt.cz/.../...
forum24.cz/.../
www.noviny.cz/.../
+18 # .lak 2017-06-21 14:19
Minimálně chvalitebné.
+15 # vlk samotář 2017-06-21 14:25
Tohle se taky asi v "ČT lžeme 24 hodin" NEDOZVÍME!!!

Zeman o uprchlických kvótách: „Naše vláda se po volbách podělá a přijme je!“


Prezident Miloš Zeman se na narozeninové oslavě svého předchůdce Václava Klause rozhodně nevyhýbal politickým tématům a snažil se bonmoty bavit oslavence i ostatní přítomné. A promluvil i na téma uprchlických kvót.

expres.cz/.../...
Inženýři, doktoři a specialisté na záchranu našeho pracovního trhu!www.google.cz/.../

0 # ctenar 2017-06-21 18:36
Motl ?!?!
+10 # John Pitralon 2017-06-22 08:52
Havloidi na Respektu už protestují... Protestují proti normální zodpovědné žurnalistice, která nezakrývá zločiny elit. Takže nepoučitelní havloidi by asi chtěli rozpoutat další válku na základě vykonstruovanýc h incidentů či podvrhů.

Respekt: ŘEDITEL ČESKÉHO ROZHLASU SE STAL SPOLUHRÁČEM KONSPIRÁTORŮ
respekt.cz/.../...
0 # cacas 2017-06-23 09:58
Jakub Janda ... tohle opravdu čtete? :-D

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás