Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaSobotka vyhodil ministra školství po tomto článku v MF DNES. Hádejte, kdo jej napsal?

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Sobotka vyhodil ministra školství po tomto článku v MF DNES. Hádejte, kdo jej napsal?

Ministra školství Chládka premiér Sobotka odvolal v květnu 2015 po v MF DNES uveřejněném článku popisujícím jeho nevhodném chování k zaměstnancům úřadu. Hádejte, kdo jej napsal? Marek Přibil, který se na skandální aktuální nahrávce domlouvá s Babišem o článcích kompromitující ČSSD.

Marcelovi Chládkovi tehdy nepomohlo ani to, že on rázně odmítl spekulace, které stojí za jeho koncem v čele úřadu. Zveřejnění informací o jeho nevhodném chování k zaměstnancům v MF DNES označil za bezprecedentní atak.

"Tlaku Andreje Babiše nepodlehnu,“ uvedl tehdy s tím, že tvrzení MF DNES je jen zástupný problém.

Jako faktický důvod svého odvolání Chládek viděl ve sporu s ministrem financí a šéfem ANO Babišem, který se týkal navýšení rozpočtu pro resort.

"Jestli si někdo myslí, že se školství a sport dá dělat bez peněz, já si to nemyslím," prohlásil a otevřeně vyzval k tomu, aby se resort nepřepustil právě hnutí ANO.

Připomínáme, že ještě než se stal Marcel Chládek ministrem, působil jako středoškolský učitel, pracoval i na ministerstvu vnitra a v institucích zaměřených na vzdělávání dospělých. Jako člen ČSSD získal zkušenosti v lokální i v celostátní politice. V roce 2006 se stal zastupitelem v rodném Rakovníku. O dva roky poté už byl v Senátu a v zastupitelstvu Středočeského kraje, kde byl náměstkem pro školství.

"Důvod, o kterém se mluví, považuji za zástupný. Dlouhodobě nemám nejlepší vztahy s některými členy ANO. Není možné takto řešit situaci, kdy chceme navyšovat rozpočet. Je nutné, aby můj nástupce dotáhl do konce tento souboj,“ dodal tehdy zúdajně podivného chování ke svým podřízeným nařčený Marcel Chládek.

"Zásadně to odmítám, je to lež, žádný tlak nevyvíjím,“ reagoval tehdy na Chládkova slova Andrej Babiš a dodal, že o Chládkově nevhodném chování se v kuloárech hovoří již dlouho. Celou kauzu označil za záležitost ČSSD, která nemá podle něj s rozpočtem nic společného.

"Je to lež MF DNES a redaktora Přibila,“ řekl Chládek o tvrzeních bývalých zaměstnanců úřadu, kteří si deníku stěžovali na ministrovo chování. "Pokud někdo řekne, že odešlo devět lidí z devíti stovek, nepovažuji to za nic dramatického. Není pravdou, že zaměstnanci, které uvedl, odcházeli kvůli ministru Chládkovi,“ dodal tehdy na dotaz České televize, co je pravdy na informacích MF DNES.

"Nutno dodat, že článek, který vyšel na titulní stránce MF DNES 28.května 2015 a ve kterém jeho autor Marek Přibil dokumentoval nevhodné chování Marcela Chládka k pracovníkům ministerstva snad už chybělo jen to, že si Chládek neočistí obuv na rohožce před ministerstvem. Úžasné bylo například svědectví jedné ženy, která si posteskla, že ji nezdvořák Chládek seřval za to, že na chodbě kouřila cigaretu. Přibilův článek by měl být v čítance studentů žurnalistiky uvedený jako nevydařený text napsaný patrně na objednávku tak, aby někoho zklikvidoval. Omlouvám se za ten výraz, ale jiný není tak výstižný jako, že likvidačný text na Marcela Chládka byla sračka," vzpomenul si na sledovanou kauzu autor tohoto článku, který právě čtete.

"Za celou dobu mého působení na ministerstvu nebyla jediná stížnost, co se týče mého chování k zaměstnancům," prohlásil tehdy Chládek novinářům a předložil vytištěné prohlášení předsedy odborové organizace MŠMT Václava Götze. Ten na webových stránkách úřadu ministra chválí například za jeho snahy o zachování jídelny na ministerstvu školství.

Zajímavá je reákce muže z tehdejšího a vlastně i nynnějšího velení redakce MF DNES, deníku, který tehdy skutečně patřil Andrejovi Babišovi.

"Pan Chládek se ocitl ve velmi složité životní situaci a jeho neadekvátním a iracionálním reakcím lze z tohoto pohledu rozumět,“ prohlásil v květnu 2015 šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl.

"Máme k dispozici nahrávky výpovědí poškozených zaměstnanců ministerstva školství a pokud se pan Chládek rozhodne hájit svou čest u soudu, jsme připraveni je předložit,“ dodal tehdy šéf MF DNES k článku, který napsal Marek Přibil. Ano je to ten samý Přibil, který nyní figuruje jako novinář domlouvající se ve skandální náhravce s Andrejem Babišem, která se nyní jako na potvovoru objevila na veřejnosti a kterého ten samý Jaroslav Plesl vyhodil z redakce.

Marcel Chládek se tak stal v květnu 2015 prvním ministrem za ČSSD, který možná i za problémy s Andrejem Babišem z vlády vyhodil Bohuslav Sobotka.

Marcel Chládek nyní už není členem ČSSD. Nejstarší fungující politickou stranu v zemi Chládek opustil na začátku roku 2017 a je nyní členem Strany práv občanů. Chládek nyní pracuje ve Fotbalové asociaci ČR a v době, kdy do nového působiště přešel, užil si i štvanici od médií, která zpochybňovala jeho odborné předpoklady a snažila se na veřejnosti vyvolat dojem, že Marcel Chládek získal trafiku.

Vzhledem k současným událostem kolem dotací pro sport je důležitá i tato povědomost ... Chládek nepatří mezi pracovníky FAČR, kteří byli zadrženi Policií ČR, jež v tomto spolku v těchto dnech provádí razii.

Zdroj: pz.cz

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+42 # vjědec123 2017-05-08 11:27
Pane premiére, kdy podáte demisi?

Sobotka: “Včera, dnes a zítra“.

Hmm. Tak to je nám úplně jasné… A kdy podáte návrh na odvolání Babiše?

Sobotka: “V sobotu večer a v neděli ráno“.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # .lak 2017-05-08 11:35
www.youtube.com/.../(je to klaun, klaun řvali děti)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # josh (xy) 2017-05-08 12:28
Politika není služba lidu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Lubinen 2017-05-08 13:41
Politika není politikou pokud přestane sloužit lidu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Petko Kotov 2017-05-08 13:50
politika CSSD slouzi vsem - pridava statnim zamestnancum, duchodcum, zveda mzdu pro vsechny. Napravuje chyby pravicovych populistu, zlepsuje skolstvi a brani Babisovi zvratit demokracii v oligarchii.
Diky demokracii a hlavne zapadnimu spolecenstvi mas uz nyni 6x vyssi prijem nez maji v zoufalem Rusku. Protoze v Rusku vladne zoufaly pomatenec a Rusove jsou tak hloupi ze mu " duveruji" ( ta duvera je vyvolana strachem aby Putin nenechal zavrazdit je i jejich rodiny )
Vy zoufalci tady ale obdivujete vladu Putina protoze se vsichni pod jeho vladou maji spatne a nadavate na zapadni demokracii diky niz se vam dari nejlepe v historii. Troubove.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Pеtkо Коtоv 2017-05-08 15:15
A uz jsem tu znova,pratele, tupy blbec placajici nesmysly. ale s tim neprestanu, jinak bi me americka embasada neplatila. A jako buzerat si nemohu videlat penize tak lehce, obcas me natrhnou rit a pak se musim nejakou dobu lecit a jsem bez prijmu. Kdybyste mi davaly minusi, dostaval bich vice od USA-embasady.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Rudi 2017-05-09 20:20
Tak kdy už konečně velezrádce a slizký podvodník SRALBOTKA se konečně odvalí od koryta?Nebo chce bojovat proti pravdě?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # vjědec123 2017-05-09 08:34
V Českých Budějovicích to opět "bouchlo". -D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # vjědec123 2017-05-09 09:32
CESTA DO PEKLA JE SNADNÁ

..... Fakt, že naše životy svírají iluze, má nakonec za následek, že úspěch v demokratických volbách není výsledkem konstruktivní diskuse mající věcný, logický a argumenty podložený obsah, ale prostě otázka výběru nápaditého až strhujícího scénáře.....
.... existují paralelně vedle sebe dvě střediska moci, přičemž jedno je nikým nevolené, zato velmi výkonné, a druhé volené, leč toliko proklamativní, je veřejné tajemství. A tak současné spektrum etablovaných politických stran již dlouhá desetiletí nezastupuje veřejnost, ale mocenské skupiny, které prostřednictvím politických stran sledují pouze svůj vlastní zájem. .....
....... Synonymum slova zaměstnavatel je například chlebodárce. V tom slově chlebodárce je skryta domněnka altruismu, že vás subjekt zaměstná jenom z toho důvodu, aby vám mohl něco dát. Stejný omyl se skrývá v rozšířeném rčení „…dám vám práci,“ ačkoliv je zřejmé, že nám nic nedává, nýbrž se na naší práci přiživuje. ......
Převzato z vlkovobloguje.wordpress.com/.. ./...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # vjědec123 2017-05-09 09:39
Zvolte si svého oligarchu. Nebo zaprodaného politika.

Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # vjědec123 2017-05-09 09:46
Postaráme se o to, aby každé volby byly "DEMOKRATICKÉ".


Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Lubinen 2017-05-09 10:23
Není co namítnout ani dodat
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # vjědec123 2017-05-09 11:08
Většinou, když se ukáže na pravou podstatu věci, tak člověka obviní z antisemitismu, fašismu, xenofobie, ........, snaží se ho zesměšnit, zdiskreditovat ..... a nakonec i fyzicky zlikvidovat.
Přičemž důvod je prostý. Oligarchické a mocenské ego, které slouží Molochovi se pouze stará o to, aby jeho podvod páchaný ve společnosti nebyl prohlédnut.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # vjědec123 2017-05-09 11:37
Zdraví PhDr. Zdeněk Soukup poslanec PSP ČR člen Výboru pro sociální politiku a Výboru pro evropské záležitosti předseda Podvýboru pro pracovní legislativu, zaměstnanost a činnost Úřadu práce. Klidně mu zavolejte na telefon, jedná velice slušně (mobil +420 734 281 733).

Předmět: 21 000 Kč budou sociální dávky v ČR pro migranty ... zakázaný včerejší projev poslance Parlamentu ČR , PhDr. Zdeňka Soukupa ...

Dobrý den, vážený pane doktore,
jsem Vaším sympatizantem a velmi oceňuji Vaši politickou aktivitu, zejména v souvislosti s imigrační krizí.
Dnes jsem dostal níže uvedený mail, který vám přeposílám a za jehož vnější formu se omlouvám. Prosím o laskavou odpověď, zda je pravdivý.
Děkuji za ni předem.
S úctou
Mgr. Miloš Bouček

Výbor pro sociální politiku, člen od 4. 12. 2013
Výbor pro evropské záležitosti, člen od 21. 10. 2015
Obávám se, že to není hoax … Nevím co na to budou říkat čeští důchodci, kteří celý život platili daně a pracovali … Průměrný důchod v ČR je nyní 11.770 CZK ….
www.youtube.com/watch? v=JnJTIc8ylkY
Je to hotové, vetřelci budou v ČR dostávat 21.000,- Kč měsíčně, tyto "sociální dávky" se jim budou doplácet z našich daní. Není to zákon, ale dohoda ministerstva financí! Kolik máte za celoživotní práci Vy?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Lubinen 2017-05-09 16:14
21 000 to si zaslouží za tu strastiplnou cestu a navíc
jsou perspektivními kádry pro naši zem na rozdíl od
důchodců na nichž již vydělá pouze pohřební služba.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Lubinen 2017-05-08 11:45
Tu demisi by měl složit do rukou občanů , ovšem pocit
nadřazenosti a pohrdání je silnější .Takové to kejkle nejsou ani hodny kočovných komediantů objíždějící poutě v dobách minulých , tak to dnes vypadá úcta k daňovým poplatníkům,
k těm, z jejichž peněz žije taková to nejapná loutka s duší hada či jemu podobného mrzkého plaza.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # George Bart 2017-05-08 12:32
Dejme tomu, že souhlasím, ale zní to trochu jako by největší úctu k daňovým poplatníkům měl Bureš. Nemá ji ani jeden, ovšem Bureš si od poplatníků bere sakra velký prachy v podobě dotací. To je neuvěřitelná zhovadilost. Na miliardáře se skládájí milióny chudejch blbečků jinak by chudáček Bureš moh zkrachovat. Podnikatelé vědí, že by vez dotací krachnul, proto ty co se ozvou likviduje. Babiš totiž není podnikatel, ale spekulant a podvodník v bílém límečku, jako např. Soros a další [...]i. Proti tomuhle je Bohouš břídil.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Lubinen 2017-05-08 13:37
V tomto systému volíme mezi čertem a ďáblem.Musí padnout celý [...]ený sionsko - chazarský systém.
Tento typ falešný demokracie už nikdy nemůže vést
k spravedlivému systému vždy jen o něco snesitelnějšímu a to bude těžké pochopit.Sralbo tka je
hloupej zaprodanec na provázku frau Makrel a to je
ten ďábel v tomto okamžiku .A Bureš je hlavně byznysmann, který je o ten pověstný chloupek lepší a mezi tím si máš vybrat nic míň nic víc.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # George Bart 2017-05-09 05:54
Asi jsi ještě na Burešovi metody likvidace kohokoli kdo se mu postaví nenarazil. Pro tebe dobrý byznysmann, pro mě jen korporátní fašista.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # vlastizrádce 2017-05-08 11:47
SOBOTKA MUSI VISET!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # vlk samotář 2017-05-08 12:20 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Lubinen 2017-05-08 12:21
viset je vysvobození a šel by tam kam stejně jednou musí -v pruhovaným a z koulí na noze ať sbírá odpadky
za existenční minimum a přejíždět od města k městu a
od vesnice k vesnici , to je ten správný trest nejen pro
něho ale pro všechny vlastizrádce Ať mládež vidí jak dopadne člověk který se zaprodal všem ideám tvůrců
tohoto státu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # josh (xy) 2017-05-08 12:27
Bhužel, tady v té republice se nedá ani těšit na volby, že se něco změní.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Pеtkо Коtоv 2017-05-08 15:27
A uz jsem tu znova,pratele, tupy blbec placajici nesmysly. ale s tim neprestanu, jinak bi me americka embasada neplatila. A jako buzerat si nemohu videlat penize tak lehce, obcas me natrhnou rit a pak se musim nejakou dobu lecit a jsem bez prijmu. Kdybyste mi davaly minusi, dostaval bich vice od USA-embasady.

Citace:
# nula X 2017-05-08 13:17
Ty asi těžce neseš, že jseš po fotrovi čurák, že?
Uz jsem tu nekolikrat psal, ze maminka byla prostitutka a otec neni znamy, nejspise to byl American a ti jsou vsichni nejlepsi lidi na svete a ja mam jeho genialni geny. A curaku mam pet, to mi asi zavydis, kdovi zda ty toho jednoho das nahoru. A vubec, dnes je homosexualita vysoce moderni, coz ty blbe asi nechapes a na to nemas.

Jen aby ten StBak se nestal po volbach premierem, toby byla katastrofa pro Cesko. Ale Cesko ma takove genialni lidi jako jsem ja a Ing. Miloslav Dedek a tak nam zadne katastrofa nehrozy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Petko Kotov 2017-05-08 12:29
Premier Sobotka je vsemi podcenovany ale ted predvedl svoji silu - oligarcha Babis vyleti z vlady a diky Sobotkovi uz dnes mnozi vedi co je ANO za zlocineckou organizaci - a urcite se lide dozvedi jeste mnohem vic na oligarchu Babise a jeho particku.
Nadherny tyden - ve Francii Macron dovnitr, v Cesku Babis ven. Ve Francii vyhral rozum ktery nedovolil fasistce uspet, v Cesku vyhrava rozum a nedovoli stbakovi znicit Cesko a demokracii. Je dobre ze evropske hodnoty jsou pro slusne lidi prioritou. Snad i v Cesku si toto lide uvedomi a ve volbach daji sve hlasy CSSD na ukor poziracum dotaci a zlodejum z ANO.
Zbyva uz jen zbavit se Zemana - zneschopnit ho pro demenci by melo projit...a CR bude normalni slusnou evropskou demokracii.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # nula X 2017-05-08 13:17
Ty asi těžce neseš, že jseš po fotrovi čurák, že?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Petko Kotov 2017-05-08 13:24
dekuju za tvoji kratkou autobiografii. Jednou vetou ses dokazal upgradovat z idiota na totalniho idiota. Gratulace tobe.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Petko Kotov 2017-05-08 13:26
prispevek byl smazan.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Pеtkо Коtоv 2017-05-08 15:33
A kdyz to budes tak delat dale bude z tebe graduovany nejtotalbejsi superidiot jako jsem ja, ale muj stupen idiotizmu nemuzes nikdy dosahnout, protoze ja jsem genialni super idiot a ty jen totalni. Kdybych mel lepsi vzdelani a jen nedokoncenou pomocnou skolu, tak to bys cumel jak bych te ideologicky snizil ty tupce.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Dědouch1 2017-05-08 16:01
Možná jím je po mámě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Věra Štimová 2017-05-08 16:10
dokument MŠMT pod názvem Rámcový vzdělávací program pro předškolní vzdělávání obsahuje bod Vzdělávací nabídka. Uvádí se v ní, co učitel dítěti nabízí. Citujeme: „… přípravy a realizace společných zábav a slavností, slavnosti v rámci zvyků a tradic,…. přijmout tradici oslav.“

Vše zní pozitivně a asi nikdo by nepředpokládal, jak se tento „vzdělávací“ program prakticky realizuje a čeho se týká. Teprve, až když koncem dubna projdete kolem mateřské školy, jste v šoku! Místo paní učitelky je tu čarodějnice a kolem ní děti v černokněžnickýc h kloboucích a pláštích. Ještě větším šokem je ale zjištění, že nejde o žádnou ojedinělou extravaganci. Metodický portál, inspirace a zkušenosti učitelů, spravovaný od roku 2012 Národním ústavem pro vzdělávání a spolupracující s MŠMT, podává obsáhlou a podrobnou instrukci, jak s malými dětmi slavit den čarodějnic! Varianta je dokonce i celý týden. Metodický portál je navíc spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.
za chvíli dám odkaz
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Věra Štimová 2017-05-08 16:15 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Lubinen 2017-05-08 17:45
Podprahová manipulace zdánlivé nevinnosti hrou , které děti nerozumí ale modeluje jejich myšlení,víme odkud
vítr vane.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # contumacia 2017-05-08 19:58
Lubinen

Tááák tak...!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # limopivo 2017-05-08 23:45
Jestli ono to nebude tím, že 30.dubna jsou čarodějnice. V čem je podle vás problém?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Věra Štimová 2017-05-09 00:43
30. dubna se čarodějnice pálej a ne uctívaj ještě tejden ve školkách. Je to vlastně snaha rozvíjet u dětí okultismus. Je toto velmi nebezpečné a pokud se to u dětí takhle zpopularizuje, tak se podívejte na filmy o posedlých. Vymítač ďábla nebo jak se to všechno jmenuje. Nakonec i v Písmu se o tom píše a není to sranda. Otroctví zaručené.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # limopivo 2017-05-09 00:57
řekl bych, že otrokem jste vy. Náboženství vás ovládlo. Pro děti je to jen hra.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Lubinen 2017-05-09 08:36
Nevíš,která bije
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # mysak001 2017-05-08 23:15
SOBOTKA jakožto evidentní vlastizrádce musí VISET!
Byl jeden z prvních komentářů a hle,aje pryč!?
AC 24 cojste vlastně zač a jakézájmy zastáváte?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Dědouch1 2017-05-09 10:28
"Sobotka musí viset", tady v pohodě visí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # mysak001 2017-05-08 23:18
Vykašleme se lidi na kecání a pojďme konečně jednat!!!!!
Ráno otrokáři cestují do práce,vymyslet jak by nás ještě líp okradli!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Lubinen 2017-05-09 08:43
Mysaku servery jako tento budou chtít existovat i za
hlubokého totáče fašounský 4. říše , to je ta pravda.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Věra Štimová 2017-05-10 00:58
Věčný Otče, obětuji Ti Nejdražší Krev Ježíše Krista, ve spojení se všemi mšemi slouženými tento den po celém světě, za všechny svaté duše v Očistci, za všechny hříšníky ve Tvé katolické církvi, všechny lidi v mé vlasti a v mé vlastní rodině. A nemyslím tím církev Františka, Otče. Amen.”
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás