Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaMarkéta Šichtařová: Jak vyrobit rasisty snadno a rychle

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Markéta Šichtařová: Jak vyrobit rasisty snadno a rychle

Má to svůj název. Říká se tomu „vyhodíte někoho dveřmi, a on za vámi vleze oknem“. Alternativně se mluví o „stokrát nic, které i vola umoří“. Je to takový psychologický zákon akce a reakce. Tlačte na pilu příliš, a kousne se.

...

Taky jste si v minulosti dělali legraci z kampaně HateFree Culture zaměřené často nadmíru infantilním způsobem proti rasismu? Sotva hledat lepší příklad, kde se na pilu tlačilo tak moc, až se zakousla. Kampaň si vysloužila kreativní přezdívky typu „nenávist zdarma“ a další. Ne nadarmo se český človíček začal posmívat, že největší nenávist budí HateFree sama o sobě. Časem se totiž přihodilo to, co bylo nevyhnutelné, a co kdekdo dlouho dopředu čekal:

Češi jsou podle mého soudu národem celkem tolerantním. A to nejen navenek povinnou fasádou, ale skutečně i povahově. Nikdy jsem se nesetkala s rasistickým nepřijetím například černochů, kteří k nám odešli studovat ještě před rokem 1989 a již zůstali (byť neopírám, že jistě nějaké jednotlivé případy existovaly). Přesto se nedávno medializovala celkem hloupá kauza, kdy na letáku obchodního řetězce jako model figuroval černoch. Před pár lety by si ho nikdo nevšiml. Jenomže pak přišel tlak shora, tlak na povinnou politickou korektnost, a lidé se stali přehnaně přecitlivělí. Pár možná mentálně ne zcela vyspělých jedinců se začalo na reklamě vozit, média se toho chytila, nedůležitou kauzu rozmázla tak, až se stala nepřehlédnutelnou, a ve společnosti vyvolala pocit, že je pod tlakem antirasistické kampaně (a to v zemi, kde pravý rasismus dosud v podstatě neexistoval). A zákon akce a reakce se okamžitě ozval: I ti, kteří by si jinak letáku vůbec nevšimli, se pod dojmem tohoto tlaku začali bouřit. Nejlepší návod, jak v praxi rasismus opravdu vyvolat.

A přesně na takovém principu (udělejme z komára velblouda a nenávist probuďme) funguje i kampaň HateFree. Zajímavé ale je, že kdekdo se strefuje do HateFree, málokdo ale řeší, že kdyby nás samotných bylo, žádná taková kampaň by neexistovala. Kampaň za 40 milionů totiž byla z osmdesáti procent financována z takzvaných norských fondů, tedy peněz od Islandu, Lichtenštejnska a hlavně Norska, podle kterého se fondy označují. Zbytek (tedy osm milionů) doplácel český státní rozpočet. Vzhledem k tomu, že ČR je jednou z evropských zemí nejméně ovlivněných imigrací, sotva si umím představit, že by si česká vláda sama od sebe nějaký podobný projekt vymyslela, kdyby k tomu nebyla poňoukána právě penězi ze zahraničí.

Užuž to vypadalo, že letos na jaře většinou lidí vysmívaná kampaň skončí. Ale ne... Jako s velkou novinkou najednou projekt HateFree přišel s tvrzením, že imigranti vlastně v ČR vůbec nejsou „nejsilnějším terčem nenávisti“, nýbrž že to jsou Romové. Holt před koncem čerpání peněz bylo patrně nutno rychle vyrukovat s novým tématem, na které se budou dál čerpat peníze. A tak by už příští rok měla opět začít kampaň nová. A pochopitelně opět financovaná převážně norskými fondy. Jakže?! Už zase, jen co skončil jeden propadák, budou norské fondy vysvětlovat občanům České republiky, jaká ideologie je správná?

Tady snad nejde ani tak o to, co konkrétně fondy propagují, ale o to, že cizí stát si platí prosazování své ideologie na území jiného státu. Některé projekty financované z těchto peněz klidně i mohou být užitečné a v souladu s tím, co by si většina českých voličů přála, nicméně principiálně pořád chápu tento druh financování jako prachobyčejnou mezinárodní korupci: Cizí stát si zaplatí na našem území prosazování svých ideologií.

Navíc kvůli penězům z norských fondů má pak česká vláda (tedy, ehm, hlavně Ministerstvo práce a sociálních věcí), zábrany angažovat se v prosazování skutečných českých zájmů, tedy například v ochraně Norskem zadržovaných českých dětí. To raději vláda dělá první poslední, aby k nám diplomatickými cestami dostala dospělé, kteří vědomě riskovali v rizikových afrických či blízkovýchodních zemích. Ne že by to neměla dělat, naopak; je fajn, když se stát o své občany postará. Ale když už se stát dokáže postarat o ty, kdo vědomě riskovali, jak je možné, že nehne prstem pro nevinné děti? Až tak dlouhé prsty že by norské fondy měly?

Za zdůraznění stojí i to, že norské fondy nejsou jen peníze spadlé z nebes. Kvůli nutnosti kofinancování stojí peníze i český rozpočet (jakkoliv jsou to na poměry celého státního rozpočtu drobné).

Ale především všechny podobné kampaně jsou totálně kontraproduktivní. Přímo vyvolávají to, proti čemu navenek brojí. Romům ani jakýmkoliv jiným skupinám nejen že nepomohou, ale přímo vyvolají ještě větší pnutí většinové společnosti. Ta se bude čím dál víc cítit pod tlakem a začne rebelovat. Případná nesnášenlivost, která tu dosud byla, se ještě násobně zvětší. A jediný, kdo se tomu bude podivovat, budou sociální inženýři organizující kampaň a samotné norské fondy. Konečně tak budou mít „skutečný důvod“, proč se angažovat ještě víc...Romům ani jakékoliv jiné menšině nejen že nepomohou, ale ještě víc se obrátí proti nim, protože většinová společnost se bude ještě víc cítit pod nátlakem, což povede ke vzdoru. To jen a pouze organizátorům nezapálila kontraproduktivita jejich sociálního inženýringu.

Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+32 # .lak 2017-03-27 11:30
Na neviditelné ruce trhu institucionální ch a průmyslových rasistů nesahat. Zisk podnikatelům, ztráty zaměstnavatelům politiků voličů daněmi a čerpáním rent přidružených neoliberálních neziskovek neomarxistů. Něco není někomu jasné? www.youtube.com/.../ tadesco.cz/.../ mozne-veskeri-p olitici-by-meli -jit-povine-k-p sychiatrum/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # Jaris 2017-03-27 12:45
Ja jsem presvedcena, ze neni problem v barve kuze, ale kultura a zvyky predevsim muslimskych migrantu. Kdyby si hledeli sveho a nedomahali se stale vetsich vyhod, netlacili na kulturu hostitelske zeme, ze se musi zmenit to ci ono, nikdo by si jich nevsiml. Jenze s jidlem roste chut a tihle emigranti chteji vic a vic tolerance a vyhod na ukor domaciho obyvatelstva. Nikdo neni zvedavy, aby se nase deti seznamovaly s jejich virou. Nikdo nechce, aby se rusily vanocni stromky, protoze to ty allahovy zabednence urazi. Ono by tech muslimskych agresivnich vymozenosti bylo na celou stranku. Tihle emigranti by meli respektovat zakony hostitelske zeme a ne, aby to bylo naopak! Nedavam hlavni vinu temhle lidem, ale otvira se mi kudla v kapse pri pohledu na politiky, kteri jim ve vsem vychazeji vstric. Tahle politicka pakaz nese plnou zodpovednost za nasili, vrazdy, znasilneni a loupeze pachane muslimaky. Pamatujte si jejich jmena az prijde zuctovani. A ten den prijde, to mi verte, ze se politicke kreatury typu Merkelbaby budou zodpovidat ze svych zlocinu a zrady!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # vlk samotář 2017-03-27 15:56
Ale podle multikulti sluníčkářů o to právě jde - OBOHATIT NÁS O JEJICH KULTŮRU!

Jenže oni to "obohacení" po nich sami uklízet nebudou!!!

www.youtube.com/.../

Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+41 # MiroslavH 2017-03-27 13:11
Důležité upřesnění:
K tomu černochovi z Lídlu: co naštvalo nejvíc veřejnost nebyl ten černoch, ostatně už léta figuruje jiný černoch na reklamě pro deodorant, či co a nikdo nikdy neřekl ani slovo.
To co lidi opravdu nažhavilo, bylo lživé vysvětlení, že leták dělají pro celou Evropu a že se mění jen text pro každou zemi, obrázky že jsou stejným podkladem. Jenže pak ten samý leták lidi našli v Polsku, Bulharsku a Slovinsku, či kde ještě a viděli, že na něm byl modelem běloch!!! Naštvalo je nejvíc, že je Lidl má za pitomce a že bohapustě lže!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # cocoa darriba 2017-03-27 13:25
Z norských fondů se financuje ledasco, třeba další vyšší úroveň fízlování lidí prý "českou" policií. Ale neházejme všechny imigranty do jednoho pytle, třeba včera jsem našel za stěračem vozu letáček : "africký věštec nabízí své služby" , řekl bych, že takový odborník by měl rovnou pracovat ve strakovce, a bude ANO líp hned od 1.4.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # .lak 2017-03-27 13:55
Tak to může znět jako využij a cáluj nebo přeleštím.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # contumax 2017-03-27 18:45
Norský fondy nejvíc obdržela ta píča Marxová v loni 150 000 000 Kč, to aby mohli satanisté krást efektivně děti českým rodičům...!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # Lubinen 2017-03-27 14:47
Černoch lidl byl test zkouška a provokace zároveň.Ta špína sionsko chazarská se cítí pevná v kramflecích, to by mohla být naše výhoda.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Věra Štimová 2017-03-27 16:07
Nemyslím, že by Čechy rozhodily nějaký Norský nebo jiné fondy a jejich praktiky. To, co je rozhodí je práškování od NATA, NWO nebo praktiky firem jako je Monsato, Agrofert a vůbec genetická poradenská služba. Další, co je rozhodí, jsou žvásty na vysoké úrovni a šmírování. V neposlední řadě plány pana Windou na další a další povinné očkování a velká pomoc farmaceutům k obživě za léky léčící následky očkování a s tím spojený obrovský nárůst nejenom alergií.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # vlk samotář 2017-03-27 16:18
Ptá se jeden Libyec druhého o polední přetávce v ropné rafinerii v Libyi...

-"Tak co? Jak bylo na dovolené? Byl jsi se i koupat?"

-" Ani se neptej!
Jen sem vlezl do moře si zaplavat, tak jsem měl hned kolem sebe tři lodě Frontexu, ... na nic se neptali, vylovili mě a odvezli do Itálie!....
Teprve včera jsem se vrátil ledadlem domů."...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-19 # NoBody 2017-03-27 21:10
Rasismus v ČR samozřejmě existuje. Je potřeba ale definovat, co si pod rasismem představujeme.

Příklad: v ČR se objeví pavouk z jižních krajin, který je jedovatý a objeví se několik případů úmrtí vlivem jedu tohoto pavouka. Média z toho udělají mimořadnou zprávu, mezi lidmi zavládne panika a jakýkoli pavouk, který se někde objeví, to má automaticky spočítané. Lidé "pro jistotu" každého pavouka usmrtí a řeknou si: Jak máme rozpoznat takového pavouka od toho jiného? Vždyť jsou všichni stejní? A vznikne "arachnofobie", strach z pavouků. Arachnofobie neřeší příčinu vzniku "fobie", i když může vzniknout z opodstatněných důvodů, kteří si mnozí pletou s tím, že se ve skutečnosti o klasickou fóbii nejedná, což je pouze jen hledáním "omluvy" za své chování.

Totéž se děje s fobii, vztahující se k rasám nebo-li rasové fóbii (xenofobii). Postavíme-li vedle sebe sýřana, mnoho latino-američan ů, rómů, i celou řadu dalších "konkrétních osob", rozpoznají je lidé? A jak obvykle lidé reagují, uvidí-li někoho "snědšího"? Jaký první slovo je napadne, uvidí-li takového člověka? Jak se obvykle zachová místní k takové osobě? Mezi českými lidmi je takové "fóbní" chování způsobeno, relativní malou úrovní promíchání národů. Omluvitelné? Pro inteligentní osoby určitě ne!

Rasismus existuje, je evidentní. Budou-li lidé soudit podle vnějších parametrů, vždy bude rasismus existovat. Již to, podíva-li se muž po pěkné dívce, a po "škaredé" se raději otočí pohledem jinam, je rasismus. Již to, vyhlídne-li si žena "finančně zajištěného" partnera, a o "obyčejného a nenápadného" nepovažuje ani za muže, je rasismus.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Lubinen 2017-03-27 22:11
Přiteli chápu tvůj postoj do okamžiku , kdyby se jednalo o jev přirozený nikoli ziscenovaný.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # cocoa darriba 2017-03-28 08:32
Máte to sluníčkářsky gulášově pomotané a to je ta optimistická verze vaší osoby, o placeném mletí hovadin raději pomlčím. Rasismus je správný a zdravý, chrání vlastní obec před komplexní vnější infekcí . Je-li infikována většina hlupáků láskou k parazitům, nezbývá nenakaženým než utéct, je-li kam.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # diamond 2017-03-28 09:41
Co se tím snažíš sdělit? Jako že se mám stydět a přivést si nějakýho černouška domů na byt, stravu, manželku a dceru?
Rasismus, ty hlávko, existoval vždy, existuje nadále a existovat musí, protože jakékoliv pokusy ho "vymýtit" přinesou (a již přináší) neskutečné utrpení pro všechny, kteří se mají tohoto pokusu o překonání běhu přírody zúčastnit. Existuje rasismus bílých zrovna tak jako rasismus černých či žlutých, Indů, Hispánců... Nebýt "rasistou" VŽDY znamenalo vystavit svůj rod, kmen, etnikum, společenství, národ zániku - nevěříš-li, podívej se, co pod pláštíkem šíření náboženství a odlišných společenských hodnot dokázali např. bílí v Americe a Arabové v Africe. Rád připomenu, že za rozvojem vývozu otroků do Ameriky hlavně v 17. a 18. století stojí především kšefty arabských otrokářů, kteří promptně plnili poptávku po zboží za strany španělských, portugalských, francouzských, holandských a anglických překupníků. Tato stránka problému se dnes příliš nevysvětluje, zato všichni víme, jak černý muž pod bičem otrokáře žil.
Ale zpátky k věci: míchání ras či násilné přemisťování jedněch mezi druhé je natolik stresující, že by mělo být různými sluníčkářskými neziskovkami s argumentem humanismu, lidských práv a podobných frází, kterých mají plnou hubu, potlačováno. Nebo snad znáš více stresující situaci (kromě války) pro obyvatelstvo, když se mu do důvěrně známého prostředí, které pomáhali sami vytvářet, v němž vychovávají potomky, nasune banda netolerantních agresivních a plenících řvounů s nataženýma rukama? Znáš horší situaci, když ti nějaký podvodník naslibuje hory doly a deset kozatých blondýn a vyšle tě tisíce kilometrů na sever, a místo toho narazíš na odpor, nevůli a opovržení domorodců? Vám, vítačům a lidskoprávním fanatikům tento stav permanentního napětí ve společnosti nevadí? Co jste za hlupáky či snad ignoranty? Nebo je vám to celkem jedno, hlavně když to sype?
V rámci tzv. komunistického světonázoru existoval pojem internacionalis mus. V podstatě řešil pomoc vyspělejších zemí těm "perspektivním" rozvojovým. Zahrnoval pomoc materiální, výstavbu technologických celků, možnosti pro studium talentované mládeže z těchto zemí v cizině atd. Tedy shrnuto: pomůžu ti, ale na tvým. A symbolicky řečeno: dám ti pytel pšenice a je jen na tobě, jestli ho sežereš celý hned nebo si něco necháš na jaro, aby bylo co sít. Výsledky tehdejší a nynější jsou shodné - ten pytel obilí se sežral hned a celý. V této době je navíc problém rozdmýchán různými filantropy a zájmovými skupinami do extrémní polohy: někdo ty hladové a frustrované černochy popouzí - došlo ti obilí, neva, dojeď si k nim a vem si další, k tomu nádavkem bílou ženskou, auto a bydlení... Protože tento stav někomu vyhovuje.
Nejen proto rasismus je součástí lidské kultury, zabezpečuje totiž, že každý zůstane na prostoru, který má k dispozici. Afričané, kteří se vymanili z koloniální nadvlády nepochopili vůbec nic z toho, co se jim kdy kolonisté (ne kolonizátoři, to je rozdíl) snažili vštípit - abys mohl dobře žít, musíš se o to přičinit. To oni prožrali svou budoucnost, ne my, jak se nám snaží opilý Kalousek nakukat. Řešit své problémy na úkor jiných je nepřípustné, i když se tak bohužel děje i mezi bílými národy. Pokud někdo poukazuje, že tyto sežrané africké země jsou chudé, bez prostředků, znamená to, že je chyba v systému přerozdělování peněz, zisků, finančních aktivit. A to je ten hlavní problém, který způsobuje mnoho problémů na této planetě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-6 # contumax 2017-03-28 10:15
Václav Kumpolt

Rasismus existuje i v rodinách, natož v etnikách...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # contumax 2017-03-28 10:13
NoBody

1 ***

Souhlas...!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Dědouch1 2017-03-28 10:39
Kecáš. A už tím svým: "Totéž se děje s fobii, vztahující se k rasám nebo-li rasové fóbii (xenofobii)", jsi to zazdil. Zbytek sis mohl ušetřit.
Že bys chtěl diskutovat a případně upravit svůj názor to nevypadá. Jsi zřejmě vzdělaný, inteligentní, rozumný a tvůj pohled je samozřejmě správný, že?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # MA3X 2017-03-28 12:49
chazare, právě proto je ta barva kůže důležitá, abys hned věděl, kdo kam patří. Příroda není blbá, Evropa byla bílá a má tak i zůstat, kvůli nám a našim potomkům. Na multi kulti se nesmí hledět, to je výmysl chazarů, kterej ale v Izraeli není zaveden, tam je rasismus jak prase. Píšeš o rasismu, ale pleteš si ho s nacionalismem, (neplést s nacismem). Chazarstán (Izrael) se arabáčů bojí, a tak se jich zbavuje tak, že rozpoutá díky amíkům válku, chaos, a doporučí, popřípadě zaplatí, obyvatelstvu odchod do Evropy, kde se budou mít líp. Tak zabije 2 mouchy jednou ranou. Zničí Evropu a Chazarstán je relativně v bezpečí, protože ti mladí, co sem zdrhají nebudou střílet časem na ně, ale na místní, evropské obyvatelstvo. Zdali je moje přání žít v bílé ČR, ovládané čechy a moraváky, rasistický názor, tak jsem rasista a to hlásím s hrdostí. Na hranicích nechat napít každýho migranta prasečí nebo psí krve a sundat jim ty plinky z hlavy. Ať vidíme, kdo za koho kope, neplatit jim příspěvky, dokud si nenajdou práci a v táborech jim dávat pouze naše jídlo, i to vepřo knedlo zelo. Pak teprvá uvěřím, že mají bídu a strach před válkou, a že se vzdají i víry a přijmou naše zákony, pak můžou dostat šanci se aklimatizovat. Ave
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Pavel Blaheta 2017-03-29 11:15
Příteli dej se na studium sociologie a rasologie - může z tebe být nový Freud nebo i Lenin, při troše štěstí a nalezení správného sponzora.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Babybuggy 2017-04-22 11:10
Vzhledem k nedávnému zjištění vědců, že již 6ti měsíční děti jsou rasisté, protože lépe reagují na reakce svojí etnické skupiny se mi potvrdila myšlenka, že rasizmus je dobrá věc! Jde totiž i o moje a Vaše přežití jako komunity, rasy, společnosti a civilizace. Kdo toto nechápe je odsouzen k zániku. Kdo se snaží toto vykořenit, snaží se svoji civilizaci zničit. Pokud společnost toleruje toto jednání, je už natolik dekadentní nebo slabá, že si nezaslouží přežít. Pro dochucení jídla si přidáte špetku koření, protože jenom jedinec slabé mysli by si jej tam nasypal deset deka. Pokud začnete koření používat nepřiměřeně, neprojeví se to hned, ale po pár letech přijdou zdravotní obtíže. Jelikož jsem poměrně zdravě smýšlející jedinec, jsem i rasista. Koho jiného bych proboha měl upřednostňovat než svojí rodinu, svojí rodnou hroudu, svůj národ a svojí civilizaci??? To mám podle Vás preferovat Abduláha, který mě přišel vyžrat, zabít a znásilnit mi ženu nebo Bihára, který krade jako straka a ještě jej živím ze svých daní?? Jste normální? Právě díky tomuto rasizmu jsme neskončili v minulosti v područí nějakého Saladina, ale v poměrně kulturním státě v Evropě a máme sice malý, ale blahobyt. Proto si myslím, že rasizmus je dobrá věc a rasistou jsem rád.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # Nihilist 2017-03-28 13:07
Šichtařova a její názory přebarvené blondýny. Češi byli jsou a budou zakomplexovaný xenofobním rasistickým minoritním etnikem uprostřed hýždí Evropy. Pokud Šichtarova tvrdí že před 89tym neexistoval rasismus tak buď v té době nežila nebo sprostě lže. Existoval rasismus vůči Kubancům i Vietnamcům, jenže Kubánci se vrátili na Kubu a na Vietnamce si Češi zvykli. Ten komu vadil černoch v reklamě Lidlu je skutečně ubohý rasistický nácek. A kecama o tlaku hate free to nezamaskuje...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Dědouch1 2017-03-29 16:49
A teď vyskoč!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # NoBody 2017-03-28 20:57
Níže uvedený text potvrzuje a ničím nevyvrací dříve napsaný názor:

Inteligentní a civilizované národy se obvykle řídí příslovím "manners make the man" anebo "chování dělá člověka". Chování je tím, co dělá člověka člověkem! Nevhodné chování je odsouditelné! Ale vzhled člověka nelze odsoudit! Vzhled "může" být předzvěstí určitého způsobu chování, stejně tak jako ten pavouk, který může být jedovatý, ale nemusí být jedovatý, a může být dokonce i přátelský.

Emoce při rozhodování se stávají překážkou racionality. Říká se tomu "omezená racionalita".

P.S.
Mnozí z Vás si vymysleli další "názory", o kterých jsem nepsal, a se kterými vůbec nesouhlasím, i když si asi myslíte, že ano.

Pro ujasnění: současná migrační krize je velmi nebezpečný problém a jedná se o "záměr". Bezhlavě umožnit vstup lidem ze zemí, se kterými země NATO vedly a vedou válku, a ve kterých se objevují extremistické skupiny, je nelogické a velmi nebezpečné. Jednoznačným záměrem je vytvořit "občanskou válku" a "rasovou nenávist". Většina lidí nesleduje další velmi zásadní problémy na planetě jako je masové vymírání druhů, podivné a smrtelné nemoci vztahující se k poklesu imunity lidí, zásadní změny klimatu, zásadní změny atmosféry a vzdušných proudů, a samozřejmě příčinu těchto problémů (sluneční cykly, UV, kosmické záření). Tak mezitím, co lidé řeší migraci, a mezitím co elita buduje luxusní bunkry a bankovní sektor rozkrádá bohatství lidí, planeta a lidé vymírají.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # SilentPysk 2017-03-28 23:09
Citace:
Říká se tomu „vyhodíte někoho dveřmi, a on za vámi vleze oknem“. Alternativně se mluví o „stokrát nic, které i vola umoří“.
Dvě věty - dvě přísloví... A obě zmršené. Madam Šichtařová tady s námi laškuje, anebo nemá dodělanou ani základku?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás