AC24.cz

AC24.czZ domovaRáno k nám naběhlo komando, které se chovalo jako STB, uvedl zakladatel Rohlik.cz

Sociální sítě

Reklama

Ráno k nám naběhlo komando, které se chovalo jako STB, uvedl zakladatel Rohlik.cz

Cizinecká policie ve čtvrtek odvedla ze skladu 85 lidí. Jsou podezřelí, že v Česku pracují ilegálně. Majitel obchodu s tím ale nesouhlasí.

Zakladatel Rohlik.cz se vyjádřil následovně:

Chtěl bych se ohradit proti některým novinovým titulkům. Policie neodvezla 80 ilegálních pracovníků Rohlik.cz. Ráno naběhlo do skladu komando, které se chovalo jak STB. Řvali a s nikým se nebavili.

Zavřeli provoz, kde pracuji i Česi a nechali všechny jak zločince postavit na rampu. Odvezli všechny nečechy (to je oněch 80 lidí) a jejich legálnost budou zkoumat až ex-post. Když bude vše v pořádku, tak je vrátí. Věříme, že máme vše v pořádku, nejsme sebevrazi. Ale tohle je podnikáni v právním státě v roce 2017? A ještě policejní mluvčí lže, takže některá média píší bludy (protože jako vždy neověřují informace)? Proc vůbec mluví s médii o případu, který není uzavřen? Platí pořád presumpce neviny? Až se mě zase někdo zeptá, jak stát podporuje podnikáni, tak se mu vysměju. Takhle to chcete, Andrej Babiš, Bohuslav Sobotka? Prosím sdílejte. Já věřím, že takovéto prasárny nemohou nikomu projít. Nebo vám přijde ok, ze vás prostě seberou a zkoumají až poté, jestli něco děláte špatně?

Policie České republiky zveřejnila tiskové prohlášení:

V průběhu dnešního dne provedli policisté pražské cizinecké policie standardní kontrolu zaměstnanosti v jedné společnosti v Praze 6. 

Kontrolu dodržování pravidel zaměstnanosti cizinců provádí policisté pražské cizinecké policie každodenně, po celý rok. Při tom „navštíví“ celou řadu subjektů, které tyto osoby zaměstnávají. Žádná z těchto společností do dnešního dne nespatřovala v postupu policistů nic kolizního. Začněme ale od začátku.

Dnes dopoledne pražská cizinecká policie provedla kontrolu v jedné společnosti v Praze 6. Tam muži zákona u několika desítek osob zjistili, že tyto nemají potřebné doklady pro to, aby mohly pracovat na území České republiky. Jednalo se konkrétně o 84, převážně ukrajinsky hovořících osob. Ty na základě tohoto zjištění policisté zajistili a předvedli na policejní služebnu k provedení úkonů stanovených zákonem. Jen pro upřesnění, tyto osoby disponovaly vízy pro jinou zemi, než je Česká republika, a tudíž na našem území nesmí být zaměstnány. Už toto je zákonný důvod pro zajištění a předvedení takových osob.

Nutno také připomenout, že policisté v této společnosti neprováděli kontrolu poprvé. Dnes se na Prahu 6 vrátili cca po půl roce, neboť při předchozí kontrole odhalili celkem 24 osob, které byly taktéž zaměstnány v rozporu se zákonem. Na základě této skutečnosti je tedy logické, že se policisté po určité době do této společnosti vrátili, aby prověřili, zda ze strany odpovědných osob či subjektů došlo v tomto směru k nápravě. Stejně tak nesmíme opomenout fakt, že těchto 24 osob bylo následně správním rozhodnutím z ČR vyhoštěno. Některé tyto osoby se dokonce proti tomuto správnímu rozhodnutí odvolaly, ale nadřízené orgány daly policistům za pravdu a správní vyhoštění potvrdily. Není tedy pravdou, že by byly tyto osoby zaměstnány v ČR legálně, jak uvádí některá média.

Stejně tak není pravdou, že bychom nectili presumpci neviny a komentovali tento náš zákrok dříve, než byl dokončen. O kontrolní akci informovala veřejnost jako první sama společnost prostřednictvím sociální sítě. Teprve až na tomto základě byla pražská policie kontaktována médii pro vyjádření k celé situaci. Rovněž nesouhlasíme s kritikou postupu policistů v rámci dnešní kontrolní akce. Policisté postupovali zcela standardně, v souladu se zákonem a jejich chování bylo velice korektní. Odpovědným pracovníkům celou situaci i následný postup vysvětlili. Celá akce proběhla v poklidu, během ní policisté nezaznamenali žádné stížnosti.

Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy 9. 3. 2017

Aktuální vyjádření zakladatele Rohlik.cz:

Loading...

Komentáře   

+35 # Marcela Z. 2017-03-10 12:12
Všechny velké e-shopy (+ stavby + automobilky a jejich dodavatelé) mají uzavřeny smlouvy s agenturami práce, které jim dodávají lidi na práci do skladů. Je tam jen pár kmenových zaměstnanců, ostatní jsou agenturní.

Proč? Protože si odbory vybrečely taková práva pro zaměstnance, že v podstatě nelze řešit sezónní výkyvy v objemech práce najímáním dočasných pracovníků či brigádníků. Tak se tady rozbujela síť tzv. agentur práce.

Z pohledu pracovníka z Ukrajiny naprostá otročina - aby dostal pracovní vízum do ČR na 5 měsíců, musí dát úplatek. Firma ho legálně na 5 měsíců nezaměstná, musí přes agenturu. Ta si nechává z jeho hodinové mzdy 10-20%, směny má 12 hodinové, do práce musí tam, kam ho poslali a když někdo vypadne, tak musí jít na další směnu. Česky moc neumí, měl by mít dle smlouvy k dispozici tlumočníka- ten tam obvykle není. Pokud chce peníze domů poslat přes banku, tak ho bankovní poplatky stojí 3-5% posílané částky. Pokud to veze s sebou, tak se musí vyhnout mafii, která chce také svůj podíl.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+46 # Uter 2017-03-10 12:25
Ať Ukrajinci zůstanou doma a dávají do pořádku svou zem,kterou benderovci zdevastovali,ná m tady dělají potíže,podívejt e se do Plzně a jinde,jsou stejná banda,jako čmoudi,akorát,ž e zatím neuřezávají hlavy,ale jinak si s nimi nezadají.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-21 # Anunaki 2017-03-10 19:07
A kdo tu potom bude pracovat?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Lubinen 2017-03-11 09:44
Přesně tak Uter tohle stěhování národů nám byl Čert dlužnej respektive tadle vyvolená pakáž vzívajicí molocha alias zlatý tele likvidující národy zvlášť ty Slovanské.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # chosse 2017-03-31 22:20
.. benderovci a američtí soudruzi ..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Adolf Hitler 2017-03-10 13:36
Vše začíná u vlády a u těch nesmyslných komor,jejichž činností je vymýšlet účelové zákony a zvedat si platy...správný názor má Babiš-snížit stavy na minimum........ nakonec dojde ke znárodnění,je třeba si pospíšit,aby se neznárodňovaly už jen samé rozvaliny...... ....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Che 2017-03-10 17:20
Buers jako byvaly kovany STBakto ani jinak neumi stejne jako Erika. A neni mi znamy jediny spravny nazor Burese.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Anunaki 2017-03-10 21:02
On snižuje stavy? Tak ten byl dobrej..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+57 # Brundibál 2017-03-10 14:47
Český pracovník od 89 pracuje za cca 20-30% mzdy německého pracovníka. Nenažraným podnikatelům to ale nestačí a proto si najímají otroky z Ukrajiny přes agentury práce, jenžto měly být už dávno zakázány, ale "někdo" si vybrečel to, že zakázány nejsou.
Ukrajinec co bydlí na ubytovně a neplatí státu nic samozřejmě nestojí tolik, co Čech. Je to jen další systémová vochcávka kapitalismu co vymrdává vlastní lidi a dováží levnější pracovní sílu, protože proč ne. Odbory si vymohly leda tak velký prd.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Josef Švejk 2017-03-10 15:59
Neříkejte "nenažraným podnikatelům". Uráží je to! Správně má být "poctivým a slušným"!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # EvaK 2017-03-10 15:32
Jestli si tuhle situaci s agenturami vybrečely odbory nevím, ale vím, že agentury v nových podnicích většinou vytváří personalisté.
Pak si už jen přehazují lidské zdroje s jinými agenturami.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # chosse 2017-03-31 22:26
.. proč se rohlík stěžuje na policii, ať zažaluje agenturu za dodání "chybné" pracovní síly ..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # josh (xy) 2017-03-10 12:24
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # Josef Švejk 2017-03-10 14:21
Každý "slušný" a "poctivý" podnikatel by měl vědět, že třídní boj mezi koblihou a rohlíkem nezná bratra.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Monika lkema 2017-03-10 12:52
Na druhé straně všichni Ukrajinci nejsou Banderovci a musí živit i svoje rodiny ! Na Ukrajině té práce moc není není divu že hledají východisko jinde pracuji i na dvě směny aby mohli poslat něco domů !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+40 # tora 2017-03-10 13:31
Nemeli se nechat obelhat na majdane. Mysleli si ze je EU bude zivit zadarmo. Ano, jsou tam i slusni lide, ale to ze si rozesrali vlastni krajinu, ze se jim nechce obdelavat tak urodnou a bohatou zem, to je jejich problem. Stejne jako nas, ze mame burese a lidi jsou tupi ze neprokouknou, co za divadlo se hraje.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # erika 2017-03-10 18:07
Obávam sa, tora, že prostých Ukrajincov sa nik nepýtal. Oni sú obete toho komplotu a začínajú sa brániť.
www.youtube.com/.../
Ale čo my?
Ako sa my bránime atakom EÚ?
Pritom Ukrajinci sú pod vládou teroru, kým my nie.
Im hrozí zavraždenie, nám iba zastrašovanie a v horšom prípade basa. No bude sa to stupňovať, ak budeme mlčať.
Na Slovensku sa mlčí veľkolepo. Krikľúňov je síce hodne, ale na mierovú demonštráciu príde 10 ľudí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Josef Švejk 2017-03-10 14:29
Wir schaffen das! Syřané z Bangladéše a z Etiopie mají větší rodiny a také je musí živit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # erika 2017-03-10 17:58
Pravda, Moniko.
Je však dosť dôležité vedieť, či mali zdravotný preukaz, keď pracovali s potravinami. Ak boli nelegálne zamestnaní, tak asi ani nemali... Čo je dosť veľké riziko.
Na UA je totiž toľko biedy, že sa tam opäť rozmáhajú choroby, ktoré u nás boli donedávna na ústupe.Napr. tbc...ale aj iné.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+48 # john.malik 2017-03-10 12:58
agentury práce-další židovina na které se vydělává. Místo zřízení personalisty ve firmě se najme firma která vlastné dělá to samé co personalista, ale vydělává minimálné rok na práci dotyčného. Firma odvede míň za pracovníka a parazitující agentura jen sedí a poćítá peníze za pracovníka. Randstad, adecco a všechny tyhle zmrdy vyhostit z republiky nebo nejlépe popravit jako varování! A pak se divíme že lidi makaj za 40 na hodinu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # cocoa darriba 2017-03-10 13:23
co jste si vycinkali, to máte
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # john.malik 2017-03-10 13:32
Ja měl 4 roky a můj fotr sedél v lochu, protože opovrhoval komunisty i humanisty:)a jako jeden z mála věděl co je havel za zmrda a že nás z komunistých židovských ruk prodal židovským demokratům:)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Che 2017-03-10 17:30
Jo kamarade ja dostal to same, 4 roky byl asi Burešův STB-standard.

Udelali jsme to blbe, meli jit do partaje a naucit se lhat, treba bys byl dnes premier a ja ministr financi
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # john.malik 2017-03-10 17:35
Radši chudý a prozřený než bohatý a vymletý:) ale naprosty souhlas!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # erika 2017-03-10 18:16
Nemôžem si pomôcť, ale agentúry pôsobia na mňa ako pijavice... ako pasák žije z práce svojich prostitútok, tak agentúry žijú z práce zdieraných ľudí.
Zrušila by som všetky tieto zbytočné medzičlánky a prihodila by som k nim aj všetky exekútorské úrady, ktorých máme na 5 mil. Slovensku ešte dvakrát viac, než ich je v 10. mil ČR.
Dovolili sme zlodejom neslýchané veci a oni to využili a využívajú. Treba sa vo voľbách dobre zamyslieť, no my, žiaľ, máme voľby až za 3 roky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # Josef Švejk 2017-03-10 14:44
Je hezké sledovat na diskusi AC24 jak se tiše objevují a zase mizejí některé příspěvky. Copa, copa AC24, Janda si stěžoval, nebo se to nelíbí přímo Burešovi?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # mysak001 2017-03-10 15:02
Cituji Josef Švejk:
Je hezké sledovat na diskusi AC24 jak se tiše objevují a zase mizejí některé příspěvky. Copa, copa AC24, Janda si stěžoval, nebo se to nelíbí přímo Burešovi?


Nemá smysl sem psát,pravda se nikomu nelíbí a o to více židovskému lichváři,megazl oději a vrahu,likvidáto rovi posledních českých podnikatelů a živnostníků,žid ovi Babišovi.
Hrát si na nějakou židovinu ve stylu" mírného pokroku v mezích zákona(neplatné ho navíc),nemá absolutní smysl ani cenu,to tu můžete zabalit rovnou nebo z toho udělat filiálku L ŽIDnes.

A jednak to v člověku zasévá pochybnost,kdo vlastně doopravdy web ovládá,financuj e,koriguje a vlastní.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # mysak001 2017-03-10 15:28
Cituji mysak001:
Cituji Josef Švejk:
Je hezké sledovat na diskusi AC24 jak se tiše objevují a zase mizejí některé příspěvky. Copa, copa AC24, Janda si stěžoval, nebo se to nelíbí přímo Burešovi?


Nemá smysl sem psát,pravda se nikomu nelíbí a o to více židovskému lichváři,megazloději a vrahu,likvidátorovi posledních českých podnikatelů a živnostníků,židovi Babišovi.
Hrát si na nějakou židovinu ve stylu" mírného pokroku v mezích zákona(neplatného navíc),nemá absolutní smysl ani cenu,to tu můžete zabalit rovnou nebo z toho udělat filiálku L ŽIDnes.

A jednak to v člověku zasévá pochybnost,kdo vlastně doopravdy web ovládá,financuje,koriguje a vlastní.


Každopádně je tím potvrzena známá skutečnost:
Není dovoleno kritizovat a říci pravdu o tom,kdo nám ve skutečnosti vládne.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Josef Švejk 2017-03-10 15:51
Tandem Zeman, Bureš (aneb Já na bráchu, brácha na mě.) a v pozadí se tiše usmívající Kellner.
"Zeman rozdělil společnost na normální lidi a idioty," soudí Ringo Čech. Zbývá si jen vydefinovat kdo je idiot a kdo normální.
"Všeci kradnú!" Tož aj ja!
Po volbách do Strakovky a volbách prezidentských bude vládnout opět tandem Zeman a Bureš a v pozadí se tiše usmívající Kellner.
PS: Kdybych se odmlčel, byl jsem zlikvidován.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # cocoa darriba 2017-03-10 18:39
musím s vámi souhlasit
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Jan Hink 2017-03-10 19:56
Asi ti pracující cizinci neměli správnou barvu pleti. Připravují totiž o práci černé prácechtivé imigranty.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2011–2016 AC24, s.r.o. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás

Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.