Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaRáno k nám naběhlo komando, které se chovalo jako STB, uvedl zakladatel Rohlik.cz

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Ráno k nám naběhlo komando, které se chovalo jako STB, uvedl zakladatel Rohlik.cz

Cizinecká policie ve čtvrtek odvedla ze skladu 85 lidí. Jsou podezřelí, že v Česku pracují ilegálně. Majitel obchodu s tím ale nesouhlasí.

Zakladatel Rohlik.cz se vyjádřil následovně:

Chtěl bych se ohradit proti některým novinovým titulkům. Policie neodvezla 80 ilegálních pracovníků Rohlik.cz. Ráno naběhlo do skladu komando, které se chovalo jak STB. Řvali a s nikým se nebavili.

Zavřeli provoz, kde pracuji i Česi a nechali všechny jak zločince postavit na rampu. Odvezli všechny nečechy (to je oněch 80 lidí) a jejich legálnost budou zkoumat až ex-post. Když bude vše v pořádku, tak je vrátí. Věříme, že máme vše v pořádku, nejsme sebevrazi. Ale tohle je podnikáni v právním státě v roce 2017? A ještě policejní mluvčí lže, takže některá média píší bludy (protože jako vždy neověřují informace)? Proc vůbec mluví s médii o případu, který není uzavřen? Platí pořád presumpce neviny? Až se mě zase někdo zeptá, jak stát podporuje podnikáni, tak se mu vysměju. Takhle to chcete, Andrej Babiš, Bohuslav Sobotka? Prosím sdílejte. Já věřím, že takovéto prasárny nemohou nikomu projít. Nebo vám přijde ok, ze vás prostě seberou a zkoumají až poté, jestli něco děláte špatně?

Policie České republiky zveřejnila tiskové prohlášení:

V průběhu dnešního dne provedli policisté pražské cizinecké policie standardní kontrolu zaměstnanosti v jedné společnosti v Praze 6. 

Kontrolu dodržování pravidel zaměstnanosti cizinců provádí policisté pražské cizinecké policie každodenně, po celý rok. Při tom „navštíví“ celou řadu subjektů, které tyto osoby zaměstnávají. Žádná z těchto společností do dnešního dne nespatřovala v postupu policistů nic kolizního. Začněme ale od začátku.

Dnes dopoledne pražská cizinecká policie provedla kontrolu v jedné společnosti v Praze 6. Tam muži zákona u několika desítek osob zjistili, že tyto nemají potřebné doklady pro to, aby mohly pracovat na území České republiky. Jednalo se konkrétně o 84, převážně ukrajinsky hovořících osob. Ty na základě tohoto zjištění policisté zajistili a předvedli na policejní služebnu k provedení úkonů stanovených zákonem. Jen pro upřesnění, tyto osoby disponovaly vízy pro jinou zemi, než je Česká republika, a tudíž na našem území nesmí být zaměstnány. Už toto je zákonný důvod pro zajištění a předvedení takových osob.

Nutno také připomenout, že policisté v této společnosti neprováděli kontrolu poprvé. Dnes se na Prahu 6 vrátili cca po půl roce, neboť při předchozí kontrole odhalili celkem 24 osob, které byly taktéž zaměstnány v rozporu se zákonem. Na základě této skutečnosti je tedy logické, že se policisté po určité době do této společnosti vrátili, aby prověřili, zda ze strany odpovědných osob či subjektů došlo v tomto směru k nápravě. Stejně tak nesmíme opomenout fakt, že těchto 24 osob bylo následně správním rozhodnutím z ČR vyhoštěno. Některé tyto osoby se dokonce proti tomuto správnímu rozhodnutí odvolaly, ale nadřízené orgány daly policistům za pravdu a správní vyhoštění potvrdily. Není tedy pravdou, že by byly tyto osoby zaměstnány v ČR legálně, jak uvádí některá média.

Stejně tak není pravdou, že bychom nectili presumpci neviny a komentovali tento náš zákrok dříve, než byl dokončen. O kontrolní akci informovala veřejnost jako první sama společnost prostřednictvím sociální sítě. Teprve až na tomto základě byla pražská policie kontaktována médii pro vyjádření k celé situaci. Rovněž nesouhlasíme s kritikou postupu policistů v rámci dnešní kontrolní akce. Policisté postupovali zcela standardně, v souladu se zákonem a jejich chování bylo velice korektní. Odpovědným pracovníkům celou situaci i následný postup vysvětlili. Celá akce proběhla v poklidu, během ní policisté nezaznamenali žádné stížnosti.

Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy 9. 3. 2017

Aktuální vyjádření zakladatele Rohlik.cz:

Loading...

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+35 # Marcela Z. 2017-03-10 12:12
Všechny velké e-shopy (+ stavby + automobilky a jejich dodavatelé) mají uzavřeny smlouvy s agenturami práce, které jim dodávají lidi na práci do skladů. Je tam jen pár kmenových zaměstnanců, ostatní jsou agenturní.

Proč? Protože si odbory vybrečely taková práva pro zaměstnance, že v podstatě nelze řešit sezónní výkyvy v objemech práce najímáním dočasných pracovníků či brigádníků. Tak se tady rozbujela síť tzv. agentur práce.

Z pohledu pracovníka z Ukrajiny naprostá otročina - aby dostal pracovní vízum do ČR na 5 měsíců, musí dát úplatek. Firma ho legálně na 5 měsíců nezaměstná, musí přes agenturu. Ta si nechává z jeho hodinové mzdy 10-20%, směny má 12 hodinové, do práce musí tam, kam ho poslali a když někdo vypadne, tak musí jít na další směnu. Česky moc neumí, měl by mít dle smlouvy k dispozici tlumočníka- ten tam obvykle není. Pokud chce peníze domů poslat přes banku, tak ho bankovní poplatky stojí 3-5% posílané částky. Pokud to veze s sebou, tak se musí vyhnout mafii, která chce také svůj podíl.
+46 # Uter 2017-03-10 12:25
Ať Ukrajinci zůstanou doma a dávají do pořádku svou zem,kterou benderovci zdevastovali,ná m tady dělají potíže,podívejt e se do Plzně a jinde,jsou stejná banda,jako čmoudi,akorát,ž e zatím neuřezávají hlavy,ale jinak si s nimi nezadají.
-21 # Anunaki 2017-03-10 19:07
A kdo tu potom bude pracovat?
+10 # Lubinen 2017-03-11 09:44
Přesně tak Uter tohle stěhování národů nám byl Čert dlužnej respektive tadle vyvolená pakáž vzívajicí molocha alias zlatý tele likvidující národy zvlášť ty Slovanské.
0 # chosse 2017-03-31 22:20
.. benderovci a američtí soudruzi ..
+12 # Adolf Hitler 2017-03-10 13:36
Vše začíná u vlády a u těch nesmyslných komor,jejichž činností je vymýšlet účelové zákony a zvedat si platy...správný názor má Babiš-snížit stavy na minimum........ nakonec dojde ke znárodnění,je třeba si pospíšit,aby se neznárodňovaly už jen samé rozvaliny...... ....
+6 # Che 2017-03-10 17:20
Buers jako byvaly kovany STBakto ani jinak neumi stejne jako Erika. A neni mi znamy jediny spravny nazor Burese.
+3 # Anunaki 2017-03-10 21:02
On snižuje stavy? Tak ten byl dobrej..
+57 # Brundibál 2017-03-10 14:47
Český pracovník od 89 pracuje za cca 20-30% mzdy německého pracovníka. Nenažraným podnikatelům to ale nestačí a proto si najímají otroky z Ukrajiny přes agentury práce, jenžto měly být už dávno zakázány, ale "někdo" si vybrečel to, že zakázány nejsou.
Ukrajinec co bydlí na ubytovně a neplatí státu nic samozřejmě nestojí tolik, co Čech. Je to jen další systémová vochcávka kapitalismu co vymrdává vlastní lidi a dováží levnější pracovní sílu, protože proč ne. Odbory si vymohly leda tak velký prd.
+21 # Josef Švejk 2017-03-10 15:59
Neříkejte "nenažraným podnikatelům". Uráží je to! Správně má být "poctivým a slušným"!
+20 # EvaK 2017-03-10 15:32
Jestli si tuhle situaci s agenturami vybrečely odbory nevím, ale vím, že agentury v nových podnicích většinou vytváří personalisté.
Pak si už jen přehazují lidské zdroje s jinými agenturami.
0 # chosse 2017-03-31 22:26
.. proč se rohlík stěžuje na policii, ať zažaluje agenturu za dodání "chybné" pracovní síly ..
+29 # josh (xy) 2017-03-10 12:24
+26 # Josef Švejk 2017-03-10 14:21
Každý "slušný" a "poctivý" podnikatel by měl vědět, že třídní boj mezi koblihou a rohlíkem nezná bratra.
+9 # Monika lkema 2017-03-10 12:52
Na druhé straně všichni Ukrajinci nejsou Banderovci a musí živit i svoje rodiny ! Na Ukrajině té práce moc není není divu že hledají východisko jinde pracuji i na dvě směny aby mohli poslat něco domů !
+40 # tora 2017-03-10 13:31
Nemeli se nechat obelhat na majdane. Mysleli si ze je EU bude zivit zadarmo. Ano, jsou tam i slusni lide, ale to ze si rozesrali vlastni krajinu, ze se jim nechce obdelavat tak urodnou a bohatou zem, to je jejich problem. Stejne jako nas, ze mame burese a lidi jsou tupi ze neprokouknou, co za divadlo se hraje.
+17 # erika 2017-03-10 18:07
Obávam sa, tora, že prostých Ukrajincov sa nik nepýtal. Oni sú obete toho komplotu a začínajú sa brániť.
www.youtube.com/.../
Ale čo my?
Ako sa my bránime atakom EÚ?
Pritom Ukrajinci sú pod vládou teroru, kým my nie.
Im hrozí zavraždenie, nám iba zastrašovanie a v horšom prípade basa. No bude sa to stupňovať, ak budeme mlčať.
Na Slovensku sa mlčí veľkolepo. Krikľúňov je síce hodne, ale na mierovú demonštráciu príde 10 ľudí.
+4 # Josef Švejk 2017-03-10 14:29
Wir schaffen das! Syřané z Bangladéše a z Etiopie mají větší rodiny a také je musí živit.
+8 # erika 2017-03-10 17:58
Pravda, Moniko.
Je však dosť dôležité vedieť, či mali zdravotný preukaz, keď pracovali s potravinami. Ak boli nelegálne zamestnaní, tak asi ani nemali... Čo je dosť veľké riziko.
Na UA je totiž toľko biedy, že sa tam opäť rozmáhajú choroby, ktoré u nás boli donedávna na ústupe.Napr. tbc...ale aj iné.
+29 # Josef Švejk 2017-03-10 14:44
Je hezké sledovat na diskusi AC24 jak se tiše objevují a zase mizejí některé příspěvky. Copa, copa AC24, Janda si stěžoval, nebo se to nelíbí přímo Burešovi?
+5 # cocoa darriba 2017-03-10 18:39
musím s vámi souhlasit
+13 # Jan Hink 2017-03-10 19:56
Asi ti pracující cizinci neměli správnou barvu pleti. Připravují totiž o práci černé prácechtivé imigranty.
0 # April Russell 2018-03-08 06:06
Wir schaffen das! Syřané z Bangladéše a z Etiopie mají větší rodiny a také je musí živit. Každý "slušný" a "poctivý" podnikatel by měl vědět, že třídní boj mezi koblihou a rohlíkem nezná bratra. play five nights at freddy's 2 free full game.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás